PDA

View Full Version : Pse, Pse, Pse,...?


Djellza:
31-10-07, 13:48
Pse, Pse, Pse,...?

Posa vendosa tė shkruaj nė kėtė temė, pėrnjėherė mė vėrshuan pyetjet!!
Pse e hapa kėtė temė, ndoshta edhe vend e pa vend, do bėj pyetje qė nuk kanė pėrgjigjie tė definuara,...

Sepse Pse-ja ėshte njė pyetje qė nė tė shumtėn e rasteve edhe mbetet pa pėrgjigjie,....
Janė disa gjėra qė sa do ti shpjegosh, asnjė herė nuk mund ti kuptosh dhe ndonjė herė kjo Pse-a, edhe mund tė tė qojė deri nė pesimizėm apo diēka tjeter,... ashtu siē kemi lexuar edhe nė romanin e Sterjo Spasse, "Nga jeta nė jetė,... Pse? ".

Megjithatė qėllimi se pse e hapa kėtė temė,.... ėshtė?
Sepse pata dėshirė te ua ngacmoj instinktin dhe imagjinatėn, pėr tė ia kėrkuar fundin Pse-es.
Prandaj unė po i bėjė disa pyetje??

__Pra,...Pse jetojm?
—Pse duam tė jemi tė lumtur?
—Pse ka, padrejtėsi nė botė?
—Pse nuk egziston pėrfeksionizmi te njeriu?
—Pse disa gjėra mund tė thuhen pėrmes shkrimit?
—Pse disa me fjalė,...Pse disa me shikime?
—Pse pastaj disa edhe nuk mund tė thuhen fare?
—Pse gjithmonė duam tė dim mė shumė se qė dimė ?etj, etj,...

Pse, pse, pse??....Pra kėto Pse-tė nuk kanė fund!!

Kėshtu qė jam kurioze nė pergjigjiet e juaj!!

Ju pėrshėndes pėrzemėrsisht dhe me shumė respekt pėr tė gjithė ju!!

BE LK
31-10-07, 14:42
Pse, Pse, Pse,...?

Posa vendosa tė shkruaj nė kėtė temė, pėrnjėherė mė vėrshuan pyetjet!!
Pse e hapa kėtė temė, ndoshta edhe vend e pa vend, do bėj pyetje qė nuk kanė pėrgjigjie tė definuara,...

Sepse Pse-ja ėshte njė pyetje qė nė tė shumtėn e rasteve edhe mbetet pa pėrgjigjie,....
Janė disa gjėra qė sa do ti shpjegosh, asnjė herė nuk mund ti kuptosh dhe ndonjė herė kjo Pse-a, edhe mund tė tė qojė deri nė pesimizėm apo diēka tjeter,... ashtu siē kemi lexuar edhe nė romanin e Sterjo Spasse, "Nga jeta nė jetė,... Pse? ".

Megjithatė qėllimi se pse e hapa kėtė temė,.... ėshtė?
Sepse pata dėshirė te ua ngacmoj instinktin dhe imagjinatėn, pėr tė ia kėrkuar fundin Pse-es.
Prandaj unė po i bėjė disa pyetje??

__Pra,...Pse jetojm?
—Pse duam tė jemi tė lumtur?
—Pse ka, padrejtėsi nė botė?
—Pse nuk egziston pėrfeksionizmi te njeriu?
—Pse disa gjėra mund tė thuhen pėrmes shkrimit?
—Pse disa me fjalė,...Pse disa me shikime?
—Pse pastaj disa edhe nuk mund tė thuhen fare?
—Pse gjithmonė duam tė dim mė shumė se qė dimė ?etj, etj,...

Pse, pse, pse??....Pra kėto Pse-tė nuk kanė fund!!

Kėshtu qė jam kurioze nė pergjigjiet e juaj!!

Ju pėrshėndes pėrzemėrsisht dhe me shumė respekt pėr tė gjithė ju!!


Pse-ne nuk e ka gjet nasradini e qenkemi duke e gjetur ne.....:tongue:

Linka_pz
31-10-07, 14:47
.............Pse-ja nuk ka fund ..........

arber145
31-10-07, 16:47
Hmm po me duket e paske lexue librin "PSE" te Sterjo Spases apo jo por mos u merzit se te kalon kjo eshte faza e pare. hahahah

luan_i
01-11-07, 08:40
Pse, Pse, Pse,...?

Posa vendosa tė shkruaj nė kėtė temė, pėrnjėherė mė vėrshuan pyetjet!!
Pse e hapa kėtė temė, ndoshta edhe vend e pa vend, do bėj pyetje qė nuk kanė pėrgjigjie tė definuara,...

Sepse Pse-ja ėshte njė pyetje qė nė tė shumtėn e rasteve edhe mbetet pa pėrgjigjie,....
Janė disa gjėra qė sa do ti shpjegosh, asnjė herė nuk mund ti kuptosh dhe ndonjė herė kjo Pse-a, edhe mund tė tė qojė deri nė pesimizėm apo diēka tjeter,... ashtu siē kemi lexuar edhe nė romanin e Sterjo Spasse, "Nga jeta nė jetė,... Pse? ".

Megjithatė qėllimi se pse e hapa kėtė temė,.... ėshtė?
Sepse pata dėshirė te ua ngacmoj instinktin dhe imagjinatėn, pėr tė ia kėrkuar fundin Pse-es.
Prandaj unė po i bėjė disa pyetje??

__Pra,...Pse jetojm?
—Pse duam tė jemi tė lumtur?
—Pse ka, padrejtėsi nė botė?
—Pse nuk egziston pėrfeksionizmi te njeriu?
—Pse disa gjėra mund tė thuhen pėrmes shkrimit?
—Pse disa me fjalė,...Pse disa me shikime?
—Pse pastaj disa edhe nuk mund tė thuhen fare?
—Pse gjithmonė duam tė dim mė shumė se qė dimė ?etj, etj,...

Pse, pse, pse??....Pra kėto Pse-tė nuk kanė fund!!

Kėshtu qė jam kurioze nė pergjigjiet e juaj!!

Ju pėrshėndes pėrzemėrsisht dhe me shumė respekt pėr tė gjithė ju!!

- Jetojmė pėr tė dėshmuar se egziston Jeta.
- Jeta vetė e ka lumturinė, ne duam ta bėjmė pėr vete.
- Padrejtėsi nė botė ka sepse egziston e drejta.
- Perfeksionizmin e mbajnė tė tjerėrt ,mbi ne, apo edhe nėn ne, ne i bestytnojmė ata.
- Tė shkruash ėshtė mė lehtė sepse mendon me botėn tėnde, ske njeri pėrpara. Ndėrsa, goja flet vetė kur e di pse flet, kur..., kur fletė zemra s'ka punė bota tjetėr.
- Gjėrat qė bėhen s'kan nevojė pėr shkresa, pėr oratori apo pėr sy tė bukur.
- Bota s'ka fund, ne duam t'ia dijmė fundin.Asnjėherė mos e kėrko pse -nė. Pse -sė jepja pėrgjegjen.

Djellza. Vetė bota ėshtė PSE!

panta_rhei
01-11-07, 13:02
Pse, Pse, Pse,...?

Posa vendosa tė shkruaj nė kėtė temė, pėrnjėherė mė vėrshuan pyetjet!!
Pse e hapa kėtė temė, ndoshta edhe vend e pa vend, do bėj pyetje qė nuk kanė pėrgjigjie tė definuara,...Ndoshta vendose ta hapėsh kėtė temė, e jo tė shkruash. Nuk mund tė vendosėsh tė shkruash nė njė temė e cila ende nuk ėshtė e hapur... po nejse.

Pyetjet qė i paske sjellė ti kėtu, ka mė shumė se dhjetmijė vjet qė janė tė hapura dhe tė njohura. Bile brenda kėtij forumi janė me dhjetėra tema qe lidhen me kėto pyetjet qe na i paske sjellė ti ("sefte").
"Thashė" mos na i paske sjellė pėrgjigjet, se sa pėr pyetjet: shumė faleminderit, por s'ka pasė aspak nevojė.

Murgesha
01-11-07, 13:25
Pse??
Kam frigė qė edhe nėse ndojherė e gjej kėtė PSE-hin nuk do tė dija ēka do tė bėja me te.

Preshevar
01-11-07, 14:32
Hmm..... e PSE ? Pse nuk e din se Pse po jeton ?