PDA

View Full Version : Si tė flasėsh?


modestja
09-06-05, 22:28
Me femije, fol ne te qeshur
Me pleq,fol sipas historise,
Me nenat,fol sipas pedagogjise
Me intelektual,fol sipas ngjyrave kulturore,ne dac te jesh
NJERI

Odise
10-06-05, 04:08
bukur, modestja,

shpresojme te na vijsh me kulture te persosur :wink:

ke ndegjuar per sfingat, ku me i pa ketu te dihet kjarte per to?

halla e madhe
10-06-05, 18:27
Modestja me keto rregulla modeste :wink: Nese nji person qofte femije apo aintelektual do te flase me ate gjuhen dhe shprehjet e mija qe i kam si gjithemone.nese mbreteron simpati ne mes bisedash kuptohet qe do te jemi te kenaqur si gjithemone :wink:

modestja
12-06-05, 21:55
ashtu halle e ndruar
boll mire e keni se luan topi as ai i Rivalldos e as ai i Kastrakurtes :D :D

arbias
30-06-05, 21:28
Me fčmij fol duke lujtur

Me pleq fol si dijetar

Me nčna fol si burr

Me intelektual fol sipas historis se ne qoft se harron intelektuali historin ai e harron popullin.

Pershendetje( Modeste) per ket tem te bukur ,sipas shijes time ku vezion.

turisti
30-06-05, 22:26
Me femije, fol ne te qeshur
Me pleq,fol sipas historise,
Me nenat,fol sipas pedagogjise
Me intelektual,fol sipas ngjyrave kulturore,ne dac te jesh
NJERI

Pershendetje per temen dhe autorin. :P

Une me te gjithe flas njesoj:sinqerisht. :P

rastesishT
02-12-05, 21:26
Me femije, fol ne te qeshur
Me pleq,fol sipas historise,
Me nenat,fol sipas pedagogjise
Me intelektual,fol sipas ngjyrave kulturore,ne dac te jesh
NJERI

Me femij fol duke luajtur...

Me pleq duke menduar 10 here pastaj fol 1 here

Me nenat fol siq ke fol deri tani....

Intelektualin degjoje, dhe merre diq nga ai...

Une foli gjithnje njesoj, pa dredhim zeri..!


Beju kontrollues i vetvehtes gjat bisedes...

Fshatari
03-12-05, 15:45
me modesti...vazhdimisht!

emine
15-11-11, 21:48
Me femije, fol ne te qeshur
Me pleq,fol sipas historise,
Me nenat,fol sipas pedagogjise
Me intelektual,fol sipas ngjyrave kulturore,ne dac te jesh
NJERI

qysh me fole me fanatik te feve se qekjo a tredy per momentin e spo dim qysh mi trajtu kto krijesa te ndishme,,,

jadore
03-12-11, 15:24
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=Y0ZLMCTQiCo

panta_rhei
03-12-11, 21:25
Me femije, fol ne te qeshur
Me pleq,fol sipas historise,
Me nenat,fol sipas pedagogjise
Me intelektual,fol sipas ngjyrave kulturore,ne dac te jesh
NJERI

a me pas qene ju ne big brother moti kishi dal jashte sepse "nuk jeni vetvetja" :biggrin:

pernimen nashta, po tham, ish kon mire njeriu ne cdo situate me qene vetvetja se me nise me ndrry ftyren sipas situates tani po i hup kuptimi qenies, po hajt mo, po ia fus edhe une njo dy qkrola sa per muhabet:

nejse,
qysh ke tema?
po:

Me femije, duhet me fole si i rrituar, sepse femijet kane nevoje per shembuj te mire dhe te mesojne ne jete nga te rriturit.

Me pleq, duhet me fole si femije e mos me shit mend, keshtu do te mesosh shume nga pervoja dhe urtesia e plakut.

Me nanat, si evlad :smile:

Me intelektual, behu vetvetja edhe mos ta ndin hiq sepse intelektuali ne cdo rast te kupton e te njeh si te qelsh gojen.

hajt turqeta

jadore
03-12-11, 21:28
a me pas qene ju ne big brother moti kishi dal jashte sepse "nuk jeni vetvetja" :biggrin:

pernimen nashta, po tham, ish kon mire njeriu ne cdo situate me qene vetvetja se me nise me ndrry ftyren sipas situates tani po i hup kuptimi qenies, po hajt mo, po ia fus edhe une njo dy qkrola sa per muhabet:

nejse,
qysh ke tema?
po:

Me femije, duhet me fole si i rrituar, sepse femijet kane nevoje per shembuj te mire dhe te mesojne ne jete nga te rriturit.

Me pleq, duhet me fole si femije e mos me shit mend, keshtu do te mesosh shume nga pervoja dhe urtesia e plakut.

Me nanat, si evlad :smile:

Me intelektual, behu vetvetja edhe mos ta ndin hiq sepse intelektuali ne cdo rast te kupton e te njeh si te qelsh gojen.

hajt turqeta

qikjo pergjegje dost po . ke per postim te vitit.
po u mshel tema..!!!