PDA

View Full Version : Lufta Dhe Pasojat E Saj


uck_aksh
10-09-06, 22:17
Dua te marr mendimet edhe nga ju.
qdo vit qe kalon edhe me keq ndihem, nuk po me ndodh veq mu po kam edhe disa shok te luftes qe e ndien edhe ata te njejt, qdo vit qe po kalon po ndihem me i pa sigurt jo per ndonje arsye po se po kam deshir qe te vras dhe shum gjera tjera qe nuk duhet ti bajm po nuk e di pse na ndodh kjo,
friga ime eshte qe kur ti mbushim edhe disa vite mos po ndodh qe po bajm naj krim te padeshirushem, ndoshta qe jem te ri po mujm ti perballojm,po kur ti mbushim disa vite se di qka dot ndodh edhe pse un jam ma i vjetri nga shoket jam 33 vjeqar
ku qendron problemi?

Guri i madh
10-09-06, 22:28
Dua te marr mendimet edhe nga ju.
qdo vit qe kalon edhe me keq ndihem, nuk po me ndodh veq mu po kam edhe disa shok te luftes qe e ndien edhe ata te njejt, qdo vit qe po kalon po ndihem me i pa sigurt jo per ndonje arsye po se po kam deshir qe te vras dhe shum gjera tjera qe nuk duhet ti bajm po nuk e di pse na ndodh kjo,
friga ime eshte qe kur ti mbushim edhe disa vite mos po ndodh qe po bajm naj krim te padeshirushem, ndoshta qe jem te ri po mujm ti perballojm,po kur ti mbushim disa vite se di qka dot ndodh edhe pse un jam ma i vjetri nga shoket jam 33 vjeqar
ku qendron problemi?
lufta esht diqka tjeter nji thenje popullore ma mir me qajt nena e tij se nena ime njeri ne luft shkon per popull me mbrojt popullaten qe nuk kan mundsi per vet mbrojtje .

gjdo vrasje tjeter qe bahet ne qoftse gjat luftes edhe kundershtari dorzohet ose vrasje me paramendim esht vrasje gjak ftoft qe do te thot aj person aj person ka arrit ne at shkall sa qe edhe gjaku ju ka infektue ku person nese mbas ksaj periudhe ka pasardhes me siguri se pas ardhsi i tij nuk do te lind ne form njeriu

Psikologu
13-09-06, 04:42
Dua te marr mendimet edhe nga ju.
qdo vit qe kalon edhe me keq ndihem, nuk po me ndodh veq mu po kam edhe disa shok te luftes qe e ndien edhe ata te njejt, qdo vit qe po kalon po ndihem me i pa sigurt jo per ndonje arsye po se po kam deshir qe te vras dhe shum gjera tjera qe nuk duhet ti bajm po nuk e di pse na ndodh kjo,
friga ime eshte qe kur ti mbushim edhe disa vite mos po ndodh qe po bajm naj krim te padeshirushem, ndoshta qe jem te ri po mujm ti perballojm,po kur ti mbushim disa vite se di qka dot ndodh edhe pse un jam ma i vjetri nga shoket jam 33 vjeqar
ku qendron problemi?


Pershendetjet e mija i nderuarė!
Lexova me kujdes shkrimin e juaj , por nė ketė shkrim , verej edhe njė nevojė dhe njė mbres ose tė themė mė kjartė njė ankth tė percjellur nė mbrendesin e juaj , jo nga friga , popr nga pasojat e tė kaluares.
Nė bazė tė shkrimit tė juaj , do tė ju keshilloja nė menyren profesionale Psikologjike , qė tė komunikoni aq shumė me mbrendesin e juaj , pra tė jeni objektiv me veten e juaj , dhe ne njė qetesi tė imendoni shumė e mė shumė ato gjera tė cilat kan ngulur rrenjė ne mbrendesin e juaj.
Nė bazė tė kesaj , ju do tė ndjeni veten shumė e mė shumė tė lirė nga dita ne ditė , edhe pse ne fillim do tė u duket sikurØnjė mundim dhe erresirė.
Pėr cdo rast dhe ndihmes , jeni tėmirėseardhurė tė me kontaktoni ne cdo menyrė dhe jam i gateshem tė ju ndihmoj cdo gjė duke mos kursyer asnjė kohė, mundesi dhe gatishmeri.
Me nderime pėr ju;
Psikologu

uck_aksh
14-09-06, 00:20
faleminderit shum i nderuar psigolog ndoshta edhe sjam i kjart ne shkrim se kur te shkruaj diqka lidhje me luften mund te gaboj se menjeher me kujtohen gjertat qe kem ber gjat luftes,
humbem shum shok ,
ku qendron problemi se shum let soket e mi kan ber vetvrasja pas luftes, ndoshta edhe un do te baj nje dit si dihet se gjys budalla kem mbet me duket,

Psikologu
14-09-06, 14:54
faleminderit shum i nderuar psigolog ndoshta edhe sjam i kjart ne shkrim se kur te shkruaj diqka lidhje me luften mund te gaboj se menjeher me kujtohen gjertat qe kem ber gjat luftes,
humbem shum shok ,
ku qendron problemi se shum let soket e mi kan ber vetvrasja pas luftes, ndoshta edhe un do te baj nje dit si dihet se gjys budalla kem mbet me duket,

I nderuarė !
Nuk duhet tė bindni veten nė atė drejtim ose mendim , as tė e merrni bindjen e gabuarė .
Me rrenqethet trupi kur lexoj pėr gjera dhe ndodhi tė tjera , mirpo , tė mos harrosh se cdo gjė ka zgjidhje dhe kerkon kohė , jo mjekim , por vetem trajtim ne menyren profesionale gjė tė cilen do tė u ofroja me deshirė sikur tė kisha mundesi sepse pėr gatishmeri , jam i gateshem ne cdom kohė dhe vend.
Me nderime dhe me shpresė se cdo ghjė behet mirė e me mirė me ju , u pershendes.
Psikologu

krijuesiii
20-09-06, 09:52
Dua te marr mendimet edhe nga ju.
qdo vit qe kalon edhe me keq ndihem, nuk po me ndodh veq mu po kam edhe disa shok te luftes qe e ndien edhe ata te njejt, qdo vit qe po kalon po ndihem me i pa sigurt jo per ndonje arsye po se po kam deshir qe te vras dhe shum gjera tjera qe nuk duhet ti bajm po nuk e di pse na ndodh kjo,
friga ime eshte qe kur ti mbushim edhe disa vite mos po ndodh qe po bajm naj krim te padeshirushem, ndoshta qe jem te ri po mujm ti perballojm,po kur ti mbushim disa vite se di qka dot ndodh edhe pse un jam ma i vjetri nga shoket jam 33 vjeqar
ku qendron problemi?


... I nderuari Vella paqja dhe meshira e ALLAHUT qofshine me ju, me ju qe sakrifikuat gjene me te shenjte Jeten qe ne te jemi te Lire, E di se ju kane lene pas dore qeverit dhe pushtetaret e korruptuar dhe te pabese, qe nuk nderrmorin asnjeher nje aksione te vetem per trajtimin e Ushtareve te pakten per ti respektuar dhe per tju dhene atyre nje shpres se nuk kane mbeture ne erresir dhe se nuk luftuan se koti...

...Lufta i ka pasojat e rend dhe per kete duhet nje trajtim me pergjegjesi te medha sidomos te personave qe ishine pjesemarres direkt sikur ju ne kete rast...

...Tashti keshilla ime apo mendimi ime per ju do te ishte qe te provoni te mbeshteteni tek Zoti ti faleni dhe ti luteni ati se ai di te meshiroj dhe shpetoj krijesat e tije, Aty ne lutje per ALLAHUN nese jeni Myslimane me xhemat ne Xhami do te gjeni shume shoke Vllezer tuaj dhe nje gje tjeter shume me rendesi do ta gjeni aty qetesin shpirterore dhe durimin, do ta shini se para Zotit te gjithe jane njesoj dhe te gjithe kemi nje shans per te koekzistuar me shpirtepastertin njerzore dhe se nevoitet durim dhe lufte per te mposhture te keqen...


tungiii

vjeshta
01-10-06, 14:03
Dua te marr mendimet edhe nga ju.
qdo vit qe kalon edhe me keq ndihem, nuk po me ndodh veq mu po kam edhe disa shok te luftes qe e ndien edhe ata te njejt, qdo vit qe po kalon po ndihem me i pa sigurt jo per ndonje arsye po se po kam deshir qe te vras dhe shum gjera tjera qe nuk duhet ti bajm po nuk e di pse na ndodh kjo,
friga ime eshte qe kur ti mbushim edhe disa vite mos po ndodh qe po bajm naj krim te padeshirushem, ndoshta qe jem te ri po mujm ti perballojm,po kur ti mbushim disa vite se di qka dot ndodh edhe pse un jam ma i vjetri nga shoket jam 33 vjeqar
ku qendron problemi?


Pershendetje per ju dhe temen .

Eshte nje teme ku ndjehem e obliguar qe te shpenzoj nje grime te kohes sime .

Ishte kjo teme qe me lindi idea per hapjen e nje teme qe gjindet tek Diskutimet shoqerore .

10 motive per te jetuar -ketu mund te gjesh postime (ndoshta me kohen edhe me shume ) se per qka ia vlen per te jetuar .

Kjo ishte e tere ndihma ime :confused: