PDA

View Full Version : Filozofia


Artisti
12-09-09, 21:05
Nuk e di, kerkova e kerkova, nuk pashe asnje teme qe do ti pergjigjej shkrimit tim te ardhshem, frikohesha se mos po ma fshijne shkrimin per shkak se do te ishte jashte teme, per ate edhe vendosa ta hap kete teme per te thene se :


Te Filozofia nuk po ma rrok hiq..

Makresh
12-09-09, 22:00
E kam vėrejt qe te gjithe filozofet ishin te ēmendur, dhe gjithe te ēmendurit ishin filozof ! ParadoX :confused:

GURI SYLAJ
12-09-09, 22:03
...dhe se kjo bote e ēmendur mund te spjegohet nga ky fakt !??

Skyfter
29-09-09, 19:35
Mendoj se Filozofia eshte, kur mundohet dkush me shpjegu dicka qe askujt nuk i intereson!
I nderuari Artist, nese don me njoft vetveten ateher fillo me Filozofu...:biggrin:

murrizi
29-09-09, 19:42
Bash pėrgaditėsha tu lė pondlat n'dor pėr sonte, kur digaaaap ma pėrplasi skyfteri kėtė temė parasysh, edhe kur e pash qė miku imė Artsiti e paska inicue, smuj kalova pa ja nshue syt si kogja mirė. (more njifar lobi-izmi u bo edhe ktu he he.)
Nejse ku mbetem....
Folozofia, hajgarllėqet, fjalt me thumba, her me therra her pa to........ oh-hoooooooooooo kejt diēka pom doket se o tu na pa dikush.

Skyfter
29-09-09, 19:59
Bash pėrgaditėsha tu lė pondlat n'dor pėr sonte, kur digaaaap ma pėrplasi skyfteri kėtė temė parasysh, edhe kur e pash qė miku imė Artsiti e paska inicue, smuj kalova pa ja nshue syt si kogja mirė. (more njifar lobi-izmi u bo edhe ktu he he.)
Nejse ku mbetem....
Folozofia, hajgarllėqet, fjalt me thumba, her me therra her pa to........ oh-hoooooooooooo kejt diēka pom doket se o tu na pa dikush.

Big Brother is watching you ...hahahahhhaaaa um shtine me kesh ...
Paske dal prej teme murriz :biggrin: ...

roadrunner
29-09-09, 20:17
As filozofet nuk e dijne se qka eshte :D.

Urata
29-09-09, 20:34
love of truth, perndryshe....!

turisti
29-09-09, 22:37
Filozofia eshte- humbje kohe,derisa dashuria eshte zbulim i vetevetes ndaj vetes dhe vetes ndaj tjereve........dhe ashtu vijme ngadales deri tek >> humbje kohe <<........

Idila
29-09-09, 22:41
fefefefefe
E po tė thuash tė drejtėn dhe tė vėrtetėn s`ėshtė me doemos tė jesh filozof apo jo? :biggrin:


Filozofia ėshtė njė art i tė menduarit, dmth, tė filozofosh do tė thotė tė mendosh.

turisti
29-09-09, 22:44
E po tė thuash tė drejtėn dhe tė vėrtetėn s`ėshtė me doemos tė jesh filozof apo jo? :biggrin:


Filozofia ėshtė njė art i tė menduarit, dmth, tė filozofosh do tė thotė tė mendosh.

fefefefefefefefefe- nuk me bajke citimi e ashtu e provova :biggrin: si funksionon filozofia :biggrin: ...

GURI SYLAJ
02-10-09, 12:01
Te gjithe neve deshirojm me mesu dicka ,me dijte dicka .Pikrisht kjo deshire drejt njohjeve dhe mesimeve te reja eshte Filozofi .Cka don te thot se neve te gjithe ,ne njfar mase ,jemi filozof.
Dhe pikrisht, kjo "mase" ,madhesia e deshires per te mesu eshte ajo qe i ben te dallojn rasti prej rastit!!

JULIN
15-03-10, 20:22
Shok I Mire Eshte Ai Qe Keni Te Njejtet Armiq