PDA

View Full Version : Njoftim:E menduar e vdekur,nuk pranon te hyj ne arkivol!


natyra
03-04-08, 03:30
E menduar e vdekur, nuk pranon te hyje ne arkivol!

Nje grua peruane, per te cilen ishte menduar se kishte vdekur, eshte zgjuar sapo familjaret e saj po e fusnin ne arkivol.

"Une munda te degjoj se cfare po ndodhte perreth meje dhe ju luta Zotit qe te me ndihmonte"-tha 33 vjecarja Felicita Guizabalo Viera ne radion RPP.

Gruaja tregoi se ajo kishte enderruar sikur po bente nje udhetim te bukur bashke me dy burra te veshur ne kostume te bardhe, ne nje vend te mrekullueshem.

Nena e 4 femijeve nga Tavabamba, vuan nga kanceri.
Fundjaven e kaluar ajo mbylli syte dhe nuk reagonte me. Trupi i saj ishte ftohur krejtesisht. Nje mjek e deklaroi ate te vdekur.

Tashme gruaja e ringritur ne kembet e saj, ndihet shume mire dhe nk ka me dhimbje.

"Kjo eshte dora e Zotit" - thote ajo.

http://www.hln.be/hln/nl/959/Bizar/article/detail/227717/2008/04/02/Dode-vrouw-wordt-weer-levend-tijdens-gebedswake.dhtml (http://www.hln.be/hln/nl/959/Bizar/article/detail/227717/2008/04/02/Dode-vrouw-wordt-weer-levend-tijdens-gebedswake.dhtml)

...marre nga ni Forum shqiptar,kerkoj ndjese nese "Tema" nuk eshte ne vend te duhur?

Jufalemnderit
Natyra