PDA

View Full Version : Pse virgjiniteti e femnes eshte aq e nevojshme ?


test
18-10-03, 22:08
Deshta ta dij mendimin e juaj dhe sadopak edhe sqarimin e ketij problemi rreth virgjinitetit dhe domosdoshmerise te saj...

mija
29-10-03, 15:33
ja qe vet mashkujt po i jepin aq shum rendesi virgjenintetit te femra....sepse ata ndroj femra "si qarapa" e ne fund kerkojn virgjine...se siq dihet virgjeniteti paraqet edhe vet femren...perndryshe "te paprekshmen" ...njejt sikur kur ki qef ma shum me honger diqka qe eshte e paketume sesa e hapur apo jo?!

zeshkanja
29-10-03, 16:00
pajtohem me mendimin e mijes.

tegjith meshkujt kan femra, e jo vetem nje por siq tha mija "i ndrojn si qorapat" dhe ne fund kerkojn vajzen virgjine. Pse?

qka mendoni ju? ato vajza qe kan kalu me ju nuk duhet te martohen kurr, apo si mendoni?

Mandej me vjen keq por me duhet te ju theme qe kjo eshte vetem nje naivitet i juai, sepse tani shumica e vajzave e ruajn virgjinitetin duke e dediku seksin orale, ateher q`rendesi ka virgjiniteti?

RRUSHI
30-10-03, 00:29
ZESHKANE TE LUMT SE PASKE KRIJUAR NJE EKSPERIENC TE MREKULLUESHME---ME BESO SE NUK DO TE BEFASOHEM PO TE PASH NE NDONJE VIDEOKASET APO DVD PORNO

RENDESIA E VIRGJINITETIT --- BESIMI, MORALI ,VETBESIMI , RRESPEKTI ETJ ETJ

SHIQONI SE QPO NDODH ME JU MOTRAT TONA SE JETA NUK ESHTE VETEM SEX SEX SEX SEX

E DIJ SE SHUM PAK KENI NGELUR DHE ME VIJE TE BERTAS .

mija
30-10-03, 02:22
qysh po e shof kena nje ngaterese....rrushi po mendoj se e kii diqka te patjarte apo un spo kuptoj...sepse "zeshkanja" vetem e ceki sepse...me te vertet mashkujt pe perulin veten. sepse vet e bejne nje pun dhe me von kerkojn nje pun qe su be...nuk e di se a je ka me kupton. ndersa zeshkanja e permendi realitetin se QPO NDODH ME FEMRAT E SODIT? me te vertet ka te tilla qe shkaku i asej me ruajt vir. bejne sex-e orale. por ende "SHYQYR" ekzistojne femra e me te vertet kan dinjitet dhe ruhen por per fat te ke "te tilla" shum pak ka...shpreojs se femrat tona to te miren vesh seee siq the nuk eshte vetem sex-i" primar ne jete.....

Murgesha
30-10-03, 03:31
:D :D :DNe Murgeshat e kemi te ndaluar seksin. Motra runu per vete se qdo lidhje ka pasoja te pa deshirueshme. Mire do te ishte qe te gjitha vajzat te zhvirgjerohen, per inat te djemve se jo per tjeter.

Ju djemt qka po kujtoni, nese asnje vajze nuk pranon te vij ne shtrat me juve, si do tja beni hallin vetes. Po kerkove ndershmeri duhet qe dhe vet te jesh i ndershem a po jo :wink: .

Kuptoni si te doni fjalet e mia ama nje mos harroni se kam te drejt ne kete rast :wink:

zeshkanja
30-10-03, 09:43
Se pari te pershendes rrush dhe te falemnderit per komplimentet e bera.

me vie shume keqe qe bien persona keshtu si ti dhe e prishin emrin e bukur qe e ka rinia kosovare.

Theme keshtu sepse e shoh se sa naiv je dhe sa je ne gjendje ti kuptosh gjerat. Nuk dua te vazhdoi me sepse me dhimbset koha ta humbas me ty, por edhe nje lutje kame per ty: lexoje edhe nje here tekstin qe e kam shkruar dhe provo ta kuptosh domethenjen dhe kur ta kuptosh na shkruai dhe na trego e nese prap nuk e kupton ateher mendohu pak se sa je i zgjuar!Me rrespekt Zeshkanja

TOXIC_TUNA
30-10-03, 10:13
:wink: TUNG TE NDERUAR ME TE VERTET KENI IDE INTERESANTE AHHAAAAAAAA VETEM NJE GJE PO UA THEM SE TE JESH LAKURIQ NUK DO TE THOT SE NUK KENI QKA TE VISHENI ...POR JE I ZHVESHUR NGA DINJITETI NE KETE ASPEKT QE JU DEBATONI A PO JO ? KURSE TI ZNJ. MURGESHE PASHE KRISHTIN MOS U MERR ME GJERA TE KOTA SE NUK TE TAKOJNE TY .....TUNG NGA T.T :wink:

mija
30-10-03, 11:59
pershendetje "tonik-tuna" kam nje kritik per ty...ne rregull sa i perket dinjitetit (por ne shumicen e rasteve femra ben sex me mashkullin per dashurin qe e ndin per to duke menduar se do mbesin se bashku e perkundrazim mashkulli femren e mban derisa nuk ja "jep" ate qe deshiron dhe pastaj ja jep "OUT KART-en"....) dhe me fund aj kerkon "miss prefect" gje qe smut ta gjejn te gjith sepse vet jan ata qe lejne pasoja...

un nuk jam katolike dhe nuk e di si shkojne punet e murgeshave por ti nuk ke te derejt qe te thuash "shiko punet e tua" ...keto jan vetem diskutime ku te gjtih munden me u inkuadru..

me respekt S.

Murgesha
30-10-03, 13:32
TT une i shikoj punet e mia dhe nuk me pengon aspak qe ndonjeher ti shoh edhe te dikujt tjeter. Te kuptohemi njerez jemi de. Sa i perket bindjeve te mia mund ti shprehi ku te dua dhe ty nuk te takon qe tja tregojsh deren dikujt. Nese ste pelqen mendimi im mund te shkojsh tutje pa me cekur mua.

Une besoj se jo ndoshta pikerisht ju por shoket tuaj i zhvirgjerojne vajzat pa pike turpi dhe nuk duan te dijne pasi ti braktisin ato. Qfaj kemi ne femrat qe ju djemte e keni dashurin vetem me ndjenja seksuale, dhe jeni shume gojemjalte per te fjetur me qdo vajze qe takoni. Mos jane ndjenjat e juaja me te forta se te femrave. Mos neve femrave nuk na dhuroi te njejten ndjenje seksuale Perendia.? Te lutem shume me mire kujtohu me teper kur te flasesh. Nese do virgjeresh gjeje ama mbaje dhe duaje, mos merr virgjeresh vetem sa per te perkdhel sedren e juaj mashkullore e mandej ta tradhetojsh ate dhe te kerkojsh profesioniste. Ok u kuptuam.

RRUSHI
30-10-03, 18:13
pajtohem me mendimin e mijes.

tegjith meshkujt kan femra, e jo vetem nje por siq tha mija "i ndrojn si qorapat" dhe ne fund kerkojn vajzen virgjine. Pse?

qka mendoni ju? ato vajza qe kan kalu me ju nuk duhet te martohen kurr, apo si mendoni?

Mandej me vjen keq por me duhet te ju theme qe kjo eshte vetem nje naivitet i juai, sepse tani shumica e vajzave e ruajn virgjinitetin duke e dediku seksin orale, ateher q`rendesi ka virgjiniteti?

SA PER FILLIM TE KERKOJ NDJES ZONJUSHA ZESHKANE PER ATO FJAL QE TI KAM THEN-----POR QFAR ME SHTYRI QE TE TI THEM KETO FJAL--

KISHE THEN NAIVITETI IME ---NDOSHTA EDHE JAM NAIV SEPSE DIJ TE BEJ NDRYSHIMIN NE MES TE BARDHES DHE TE ZEZES---UNE EDHE ME HERET KAM THEKSUAR SE PO TE SHIQOJM VIRGJINITETIN SI NJE POPULL TJETER AS QE DO TE DISKUTONIM TANI PER KET GJE SEPSE PER POPUJT TJER TE JET VAJZA E VIRGJER KONSIDEROHET SI TURP I SAJ ---POR PER FAT TE KEQ APO TE MIR JA QE NE JEM SHQIPTAR DHE VAZHDOJM TE DISKUTOJM PER VIRGJINITETIN---DO TE THUASH PSE --SEPSE TEK NE ENDE VIRGJINITETI LLOGARITET NJE QE E QMUAR E ASAJ VAJZE E CILA KA MORAL TE FORT KARAKTER ETJ DHE ESHTE MESE E VERTET ----NJE PERSON QE MUNDET TI FRENOJ APO ME MIR TE THEM TE KONTROLLOJ NDJENJAT DHE EPSHET E TIJ PER MUA ESHTE NJERI I QMUAR---DHE PER FAT TE KEQ SHUM PAK KAN NGELUR---FAL ZGJUARSIS SATE THE KESHILLAVE TUA ME SEX ORAL DHE PERDORIMIN E GISHTRINJEVE

RUAJE ZGJUARSIN PER VEHTE---SE FAL KESHILLAVE TUA KAN FILLUAR TE MBUSHEN RRUGET EDHE ME PROSTITUTKA SHQIPTARE QE DIKUR SE KISHIM

Murgesha
30-10-03, 18:22
Rrushi prej nga je more djal. Kur na u mbushen rruget more me prostituta shqiptare. Pupu qfare neverie po ndjej ndaj teje tani. Pse bre hyn dhe diskuton kur nuk din. Po ketu eshte fjala per virgjinitet e jo per prostuticion. Po ti a spaske kurr femer nen vete qe te thuajsh dhe kerkojsh virgjine. Me qka do ta argumentojsh veten si te paster seksualisht. Pse nje femmer te ruhet per ty kur ti nuk ruhesh per vete?

RRUSHI
30-10-03, 18:40
MURGESH KE TE DREJT----LEXO DHE ANALIZO

TOXIC_TUNA
30-10-03, 18:42
me duket qe i ngaterrove akuzat ne drejtim te tjeterkujt znj.MURGESHE plotesisht me ke keqkuptuar andaj eshte mirsjellje e jotja qe te kerkoni falje.......i justifikoj femrat qe e humbin virgjinitetin edhe une mendoj qe jane krijesa e zotit dhe si te tilla e meritojne edhe ato qe ta jetojne jeten siq deshirojne ,kete nuk e them vetem ashtu znj.MURGESHE por kjo imtesire kurre nuk ka peshuar rend tek une, siq ka peshuar tek nje shumice njerezish ,perkatesisht tek konfesioni musliman gjoja qe vajzen e zhvirgjer duhet kthyer tek babai i saj nese nuk e disponon .por kete e bejne vetem egoistat qe nuk kan besim ne vete dhe nuk e dine qe me arsyeshme eshte qe te jesh epergatitur per martese se sa mos te keshe lidhje per te .me te vertet pajtohem me ty ku pastaj tipat e tille akuzojne gruan qe nuk taktik seksuale per ta kenaq mashkullin ne shtrat dhe keshtu pason pastaj zavendesimi me tjetren me pervoje....apo e kunderta me femrat duke hasur ne tip pasiv ne mungese te sexit te deshiruar dhe efikas patjeter duhet permbushur nevojen sexuale.......ZNJ.MURGESHE MOS U AFRO NGA SHKEMBI SE PO ME DUKESH SI ANIJA ME VELA E VALET E JETES MUNDEN ME TE PERPLAS DIKU KU NUK E MERITON.......TUNG NGA ISH-----LIBERO78............TANI TT.. :arrow:

zeshkanja
30-10-03, 21:29
Rrushi me vjen shume keq dhe jemi ngateruar pak shume dhe ta theme te verteten nuk kam asgje kunder teje por po me nevrit mendimi jot.

kur thash per seks oral nuk e thash me ate qellim qe po me duket mire, perkundrazi.

Une desha te tregoi qe nuk ja vlen ta kerkosh nje vajze te virgjer sepse ato egzistoin shume pak ose me mire me then fare.

Per mua nese nje vajze ben seks oral por ne anen tjeter e ruan virgjinitetin ateher ajo per mua nuk ka aspak vlere, sepse une kur te mberri deri tek seksi oral nuk do te thot gje edhe po e qkeva ate cipe qe per ty ka aqe vlere.

D.m.th desha ta bej me dije se ti nuk do ta gjesh as nje vajze te paster ashtu siq ke deshire, vetem nese e merr nje vajze me aftesi te kufizuara.TE PERSHENDES

RRUSHI
31-10-03, 09:32
TE PERSHENDES PERZEMERSISHT ZESHKANE--SINQERISHT

SA I PERKET MOSMARRVESHJES SON ---PROBLEMI QENDRONTE TEK MENYRA E TE SHPREHURIT----NE POSTIMIN E FUNDIT KENI GJETUR FJALET E DUHURA QE MENDIMIT TEND TI JAPIN PLOTKUPTIM.

SA ME PERKET MUA UNE ASNJE HER NUK KAM THEN SE KERKOJ VIRGJIRESH , APO NUK PRANOJ VIRGJIRESH , POR VETEM KAM SHPREH MENDIMIN TIM PER RENDESIN E VIRGJINITETI TEK NE SHQIPTARET , DHE JAM MUNDUAR QE TE JAP NJE MENDIM REAL I CILI VAZHDON EDHE SOT TEK NE---EDHE UNE KAM MUNDUR SI SHUM BUKUROSHA TJER TE BEHEM AMERIKAN DHE TE KRIJOJ SIMPATI .

JAM NJE TIP QE BESOJ NE DASHURI DHE FAT---DASHURIA TE VERBON NUK NJEF RAC FE NGJYR E KUFIJ----ME RENDSI ESHTE KARAKTERI DHE SINQERITETI I AT PERSONI QE DO TE KALOJSH JETEN .

QOFSH E NDERUAR.....

Lilly
05-11-03, 12:47
:P :evil:

LIBERO_78
05-11-03, 13:24
AS MENDELJEVI SIKUR TE ISHTE GJALLE NUK DO TE MUND TE PERCAKTONTE PESHEN E NGARKESES PATRIARKALISTE TE SHQIPTAREVE. :wink:

SALUTATI PER TUTI ALBANEZI.......LIBERO_78 :wink:

mija
06-11-03, 17:43
Pershendetje...

"ZESHKANE" un pajtona me mendimin tend por kam kritik gjithashtu sepse nuk ke te drejt te thuash "nuk ja vlen ta kerkosh nje vajze te virgjer sepse ato egzistoin shume pak ose me mire me then fare" kjo nuk eshte ASPAK e vertet sepse neqofte se nje numer i madh i femrav nuk jan te virgjera nuk dmth qe askush nuk eshte a...e kete fjal "fare"

sa i perket kesaj qeshtje duhet mu hek..em ffal nuk e di sa je ka me kupoton por per fat ende ENDE ekzistojne femra te ndershme dhe qe kan se paku nje pik dinjiteti dhe kulture.

me nderime dhe pa keqkuptime

[email protected]~

^Goni
07-11-03, 12:57
Teme e nxet a! vallahn me e kqyr holl e holl ton mie e keni po jane do se ne te cilat duhet mos te i tejkalojm

pse ju femrat ton kohen ankoheni se djemt jane keshtu e djemt ashtu ku ju jeni te parat qe u jepni mundesi atyre per te vepru ,nje njeri i menqur me ka thene "kurre mos mendo se ti mundesh me nxon femer,po ajo te nxen ty (fakt nese ajo don)"

e pra pse ju qe po ankoheni po i bani mashkujt fajtor masnej na lane spo na dojn ,ju delni edhe (na falni ka perjashtime) ndoshta per te paren her fleni me nje mahkull ku kurre ma pare s'ta ka pa syri "DASHURIA NE SHIKIM TE PARE",e pastaj pritni pasojat se qaj mashkull nuk ka me menu mire per ato se i tutet te ardhmes ,e ajo femer qe e njeh nje djal nje kohe te gjate ,rin me to ne menyr shoqerore edhe pasi qe te jete deri diku e sigurt mujn me nis diqka ..................

e pra virgjinitet ka shume ransi jo pse shiptart e kan pas prej kanuni po mendoj se sinbolizon NDERIN -VYRTYTIN-VETEDIJEN DHE BESNIKERIN

pra nese femra nuk i ka keto sene ,sen nuk te duhet se ka shume pasoja nder to eshte SIDA e vijn pastaj to te voglat ..............................

e murgesh se kesh ka haroj tha qe e kem te ndalueme sexin ,une pak po te besoj se kam lexu shume raste kur ka pas sex edhe ne Vatikan pej papes po a me tregon pse nuk bani sex kto nuk po e kuptoj

tung juveeeeeeeeeeeeeeee

mpuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuq :wink:

deni
10-11-03, 10:45
Mundet te thuhet se asht teme interesant por edhe shum problematike,

gjith vajzat nuk jan te atilla ose te ketilla por mundemi te themi se edhe

gjith djemet nuk jan te njejt, nje eshte e sigurt se te gjith i kemi kontribu

kesaj gjendje e cila tash mbretron . Desha edhe dise persone ti njohtoj se virgjiniteti tash nuk asht problem per vajzat sepse me operacione edhe kjo pun e ka humb vleren, tash virgjine mundet te behet nje vajz edhe deri ne tri her apo ndoshta edhe ma shum(me operacion kuptohet).

Tung gjithve

meti
14-11-03, 17:31
Te gjtihe te rinjte ne Kosove, mesa e kam verejtur une deshirojne qe te martohen me nje vajze te virgjer.Nga statistikat qe jane bere neper shkolla thuhet se 85 %te femrave te viteve te treta te shkolles se mesme kane pasur maredhenje seksuale.

Ku mbeten ata meshkuj te gjejne femra qe jane te virgjera?

London-Tironc
14-11-03, 19:49
Per mendimin tim,nje mashkull i cili kerkon me cdo kusht qe te martohet me nje te virgjer,eshte akoma anadollak,edhe nuk mendon me kohen.Femra nuk duhet kuptuar si nje objekt sexy,apo si nje sherbetore ne shtepi ,apo si nje objekt riprodhimi trashegimtaresh.Keto koncepte i kemi te trasheguara nga 500 vjet sundimi oriental,alien,aziatik qe populli shqiptar ka pasur.Sigurisht qe cdo mashkull do ta donte gruan e tij ta zhvirgjeronte vete,por te mos harrojme qe femrat ashtu si edhe meshkujt jane individe unike,te pavarur.Nese dikush dashurohet me nje femer,edhe ajo nuk do te ishte e virgjer,por ajo eshte me te vertete femra qe i shkon per shtat atij djali,pra i hahet muhabeti me te,ndihet mire kur eshte me te,atehere virgjiniteti nuk eshte arsye qe ky mashkull te mos ta lidhi jeten me ate femer.Ne shume raste,mashkulli ka martuar nje femer te virgjer,edhe pasi e ka zhvirgjeruar,ajo femer,duke mos qene e nje karakteri te forte,ka kerkuar me shume se dy kar-a ne jeten e saj.pra nuk eshte virgjeria e nje femre qe e ben mashkullin ta martoje ate,por eshte natyra,karakteri i femres,si edhe sa shume kjo femer i afrohet ktij mashkulli ne tip e natyre.rrespekte

loti
15-11-03, 10:30
Tung

Virgjiniteti eshte i rendesishem se po te mos ishte nuk do te ishte himeni ne hyrje ,ky fakt flet shume...Ju femra te dashura mos u hidheroni kur mashkujt kerkojne femra virgjine ,thjesht le ti gjejne ,askush nuk mbet pa u martu ,ndoshta keni degjuar shpesh ate fjaline "Valla ish rahatu ne ven boll te mire ajo rrospa" sigurisht se ai erifi ka kerku femer virgjine dhe e ka gjete ....shume veshtire me marre me mend...Ndoshta ajo zoja ka perdore menyra alternative per te kenaqe partnerat e shumte apo ai burri ka kujtu se virgjiniteti eshte kolice hehehehe...veq edhe dicka une ma me deshire ne kete jete do te isha femer se nuk isha plake kurr.

qika_pr
21-05-04, 17:47
Virgjiniteti nuk eshte aq i rendesishem qysh e bejne meshkujt
Nje mashkull shkon me sa femra dhe ne funde kerkon virgjine pse
Flas per shqipetaret ,djemet shqipetar sa do perparimtar qe jon kekojne kristal te pa prekur nga askush sepse nuk ju besojne femrave hiq
Njoh plot qe thone ku mi besu me sa ka shku po thote veq me nje po ne ball nuk po i shkrun me sa ka fjet tani me marr une ata,e djemeve nuk ju shkrun ne ball po mburren se e kan qu kete e ate ne shtrat,nuk di ku kan me dal me kete perfundim ,vetem nje gje djem para se te lendoni nje femer mendoni se neser dikush ka me lendu motren apo vajzen tuaj edhe mandej beni c'te doni ,ajo qe beni rri ne ndergjegjjen tuaj

m_tetovari
02-06-04, 01:08
i lexova shkrimet e meparshme ne lidhje me temene virgjinitetit te femrat dhe mendoj se kishte mendime interesante...
une mendoj se ka mjaft femra por edhe mjaft meshkuj qe gjithsecili te gjen ate qe kerkon...
pajtohem me mendimet e disa femrave qe thone :per dikend qe ka zhvirgjeru femra dhe deshiron femer virgjine?! kjo per mua esht shum gje e ulet dhe tregon se sa moral t ulet ka aj mashkull...por besomeni se ka femna virgjine edhe ne ket koh! ka edhe meshkuj qe nuk kane zhvirgjeru femer asnjejere!
prandaj Perendia e ka dhene te miren dhe te keqen ne bote...
per ndokend e ka be qe te shijoje njeren e per dike tjeteren...
per,prap pas te gjithave gjithkush pak a shum mer ate qe meriton...

VARDARI
02-06-04, 12:28
-Virgjiniteti ka shume rendesi te femra se nje femer virgjine esht si nje lule e pa prekur
-Pra nese nje mashkul deshiron ta kete bashkshorten virgjine duhet me dit se kur duhet me i mare ere kesaj lule te bekuar.
-Edi se e dini por ju kisha sugjeru moshen 16 vjeqare se edhe ne ket moshe 20%nuk jan virgjine
Nese e leni per ma vone perqindja virgjinitetit ulet ne menyr drastike qe po e len lulen mbas moshes 19 vjeqare afati virgjinitetit skadon....

-Pra un e kam praktiku ket teori ne vetveten nusen e kam mare akoma pa mos i mbush 16 vjet sktesisht 15 vjet e 9muj ne ket mosh e kam mar dhe sojt e kesaj dite jemi te lumtur....

-Dua te them se ska qfar kerkon nje mashkull virgjintet te nusja vete nese e mer nusen permi 20vjeqare atere turp esht per burrin ti kerkone llogari grues ti jese nqaf kotekot nese nuk esht virgjine se koha e ka bere te veten se siq e ceka ma lart mbi moshen 19 vjeqare vet lulja fillon te vishket nese nuk ujitet e tash ta mer mendja se ajo lule esht ujitur
dhe prandej esht injoranc burri ti thote gruas permi moshe 20 vjeqare or grua ti e paske ujitur lulen pra nuk esht ne regull ti jitet nqaf gruas per ket pune
-E ceki edhe nje her nese ke deshir qe ti i pari ta kepusish lulen e paprekur atehere normalisht ka norma te jeshe i vetedishem se ne cilin kohe moshe e gjene kete lule te bekuar.
-Ju te gjinis se bukur femrore personalisht them ne emrin tim ju Arsyetoj
sidomos ata qe nuk jan virgjine mbi moshen 19 vjeqare plotesisht i kuptoj dhe jan me nje Arsye te madhe se ajo esht procesi i jetes gjdo gje ne kohen e vete
Ju pershendet Vardari

caki
03-06-04, 16:47
Kam per ta vendosur mos me hy ma ne forum, jan disa gjera qe qet ne pahe gjithe mentalitetin e popullit shqiptar. Jo pse po deshioj te kundershtoj test, por ky mendim eshte tipik i popullit shqiptar, te deshiroj nje vajze virgjer. Po nese vajza paska vergjinitet ka edhe mashkulli, e pse atehere mashkulli nuk duhet ta ruaj vergjinitetin e femra po? Eshte nje gje qe mua me mundon shume, deri kur ne si popull do te jemi keshtu te prapambetur, askun nuk shkojn kaq shume e nuk bisedohet kaq shume rethe virgjinitetit sikurse tek populli yne. Une kisha me ju than juve femrave, sikurse ne mashkujt qe i ndrrojm femrat beni edhe ju, mos ndegjoni fjalet e te tjereve, se jan gjera boshe. Kaloshi bukur...

VARDARI
03-06-04, 17:08
Kam per ta vendosur mos me hy ma ne forum, jan disa gjera qe qet ne pahe gjithe mentalitetin e popullit shqiptar. Jo pse po deshioj te kundershtoj test, por ky mendim eshte tipik i popullit shqiptar, te deshiroj nje vajze virgjer. Po nese vajza paska vergjinitet ka edhe mashkulli, e pse atehere mashkulli nuk duhet ta ruaj vergjinitetin e femra po? Eshte nje gje qe mua me mundon shume, deri kur ne si popull do te jemi keshtu te prapambetur, askun nuk shkojn kaq shume e nuk bisedohet kaq shume rethe virgjinitetit sikurse tek populli yne. Une kisha me ju than juve femrave, sikurse ne mashkujt qe i ndrrojm femrat beni edhe ju, mos ndegjoni fjalet e te tjereve, se jan gjera boshe. Kaloshi bukur...


-Caki per ta ruajtur nje femer virgjinitetin nuk esht e prapambetur siq mendoni ju dhe per ket gje nuk ka pse te mundohesh
Keshillen qe va jepni ju femrave qe ti ndrojne meshkujt nuk eshte ne regull nga ana juaj .

E kur behet fjal per virgjinitetin e mashkullit un nuk kam ndigjuar akoma se nje mashkull kur ka mardhenje per here te pare i gjakose K,,,

-Pra caki duhet me i dallu do gjera tash edhe mua me ke shti ne dyshim se pykpyetje se je ti mashkull???

mickoja
04-06-04, 00:50
Vardari dua tju them diqka

Nuk asht fjala e dy pika gjak por esht fjala per vergjinitet se nuk ka gjdo vajz ne mardhanjen e par gjak por duhet te dijet a esht e virgjer e jo vetem si shum shqiptaret nese nuk ka shej gjaki thojn se nuk ka qenč e virgjer,ashtu ti vetem gabohesh....

Vergjiniteti tek meshkujt:
Dhe meshkujt kan nje lloj vergjinitet se vergjeniteti ka domethanje qe nuk ke pas mardhanje me askčnd deri me tani e jo qe a ke gjak vergjine,asht turb per disa shqiptar qe ende nuk e kuptojn ket se qka thojnč te jesh e virgjer ashtu sikur ju shoki Vardar.

Caki nese nje vajz e ka te ruajtur vergjinitetin asht mir per atč por dhe ato vajza qe nuk e kan vergjinitetin ato besoj se e kan shijuar dashurin qe e kan pas
dhe pse ta ruaj sikur te jesh vajz apo mashkull te dy palet kemi drejta te njejt te gjith kemi ndjenja

ju pershendes un mickoja

dosim
04-06-04, 09:08
Derisa njerzimi pėrgaditet tė pushtoj Marsin ju flitni pėr virgjinitetin

Nuk jam njė qė i shprehi mendimet e mija nė forum por kėsaj radhe mė duhet pa tjetėr .
Pėr ata qė mendojn se duhet tė martohen me njė vajzė virgjine vetėm le tė vazhdojn ėshtė e drejt e tyre ,mirpo ēfado tė thotė ajo pė ata ?!
Garacion se nė tė ardhmen nuk do tė ketė trathti? Se janė mė tė ndershme se tė gjitha vajzat tjera ?
Unė sė pari nisem nga pastėrtia shpirtėrore e pastaj ,higjena pėrsonal ku nė tė shumten e rasteve mungon, era e djersėve mė pengojn kjo sesa virgjiniteti .
Pajtohem gjithėsesi me mendimin e disave se nėse virgjiniteti vlen pėr njėren palė atėherė vlen edhe pėr palen tjeter .

VARDARI
04-06-04, 09:26
Vardari dua tju them diqka

Nuk asht fjala e dy pika gjak por esht fjala per vergjinitet se nuk ka gjdo vajz ne mardhanjen e par gjak por duhet te dijet a esht e virgjer e jo vetem si shum shqiptaret nese nuk ka shej gjaki thojn se nuk ka qenč e virgjer,ashtu ti vetem gabohesh....

Vergjiniteti tek meshkujt:
Dhe meshkujt kan nje lloj vergjinitet se vergjeniteti ka domethanje qe nuk ke pas mardhanje me askčnd deri me tani e jo qe a ke gjak vergjine,asht turb per disa shqiptar qe ende nuk e kuptojn ket se qka thojnč te jesh e virgjer ashtu sikur ju shoki Vardar.

Caki nese nje vajz e ka te ruajtur vergjinitetin asht mir per atč por dhe ato vajza qe nuk e kan vergjinitetin ato besoj se e kan shijuar dashurin qe e kan pas
dhe pse ta ruaj sikur te jesh vajz apo mashkull te dy palet kemi drejta te njejt te gjith kemi ndjenja

ju pershendes un mickoja

===============================================
-Micko edhe un do tju them dicka;
-E gzofshit mendjen me thenjen tuaj;

nese nuk ka shej gjaki thojn se nuk ka qenč e virgjer,ashtu ti vetem gabohesh....

-Micko mbas kesaj thenjes suaj shihet qart se ju jeni VIC Banati

caki
04-06-04, 15:37
Kam per ta vendosur mos me hy ma ne forum, jan disa gjera qe qet ne pahe gjithe mentalitetin e popullit shqiptar. Jo pse po deshioj te kundershtoj test, por ky mendim eshte tipik i popullit shqiptar, te deshiroj nje vajze virgjer. Po nese vajza paska vergjinitet ka edhe mashkulli, e pse atehere mashkulli nuk duhet ta ruaj vergjinitetin e femra po? Eshte nje gje qe mua me mundon shume, deri kur ne si popull do te jemi keshtu te prapambetur, askun nuk shkojn kaq shume e nuk bisedohet kaq shume rethe virgjinitetit sikurse tek populli yne. Une kisha me ju than juve femrave, sikurse ne mashkujt qe i ndrrojm femrat beni edhe ju, mos ndegjoni fjalet e te tjereve, se jan gjera boshe. Kaloshi bukur...


-Caki per ta ruajtur nje femer virgjinitetin nuk esht e prapambetur siq mendoni ju dhe per ket gje nuk ka pse te mundohesh
Keshillen qe va jepni ju femrave qe ti ndrojne meshkujt nuk eshte ne regull nga ana juaj .

E kur behet fjal per virgjinitetin e mashkullit un nuk kam ndigjuar akoma se nje mashkull kur ka mardhenje per here te pare i gjakose K,,,

-Pra caki duhet me i dallu do gjera tash edhe mua me ke shti ne dyshim se pykpyetje se je ti mashkull???

Heheheh VARDARI te dyshosh eshte diēka njerzore, por ti mohosh te drejtat e dikuj eshte diēka katastrofale. Me duket se ende nuk e paske kuptuar trupin e njeriut, por ka kohe edhe per kete. Sipas teje done te thote, mashkujt paskan te drejte ti ndrrojn femrat sahere te dojn, kurse femrat jo! Kjo eshte shkelje e te drejtave te femrave. Tash po e kuptoj pse femrat shiqojn hollesisht se ken po e marton, sepse nje burr ne kete menyre nuk i nevoitet sepse jeta kishte me qene me teper nje strese se nje lumturi ne dashuri. Vergjinitet ka edhe mashkulli i nderuar, edhe hetohet se mashkulli kur e humb virgjinitetin, por shiqoje mire e do te bindesh. Sikur une qe kam deshire ti ndrroj femrat edhe vajza ka deshire me i ndrru mashkujt, mo te jesh ashtu egoist, beje ēka te dua por gruja ime jo nuk mundet, kjo eshte me tregu pushtetesi e autoritet mbi vajzat, e kush je ti apo kush jam une qe mundemi te shtrojm kete pushtetsi mbi to? Sigurisht se askush, pse mos te jem te barabart? Ja tash po e di pse neve si popull evropa nuk na don se i kemi disa tradita apnormale. Pershendetje...

caki
04-06-04, 15:44
Vardari dua tju them diqka

Nuk asht fjala e dy pika gjak por esht fjala per vergjinitet se nuk ka gjdo vajz ne mardhanjen e par gjak por duhet te dijet a esht e virgjer e jo vetem si shum shqiptaret nese nuk ka shej gjaki thojn se nuk ka qenč e virgjer,ashtu ti vetem gabohesh....

Vergjiniteti tek meshkujt:
Dhe meshkujt kan nje lloj vergjinitet se vergjeniteti ka domethanje qe nuk ke pas mardhanje me askčnd deri me tani e jo qe a ke gjak vergjine,asht turb per disa shqiptar qe ende nuk e kuptojn ket se qka thojnč te jesh e virgjer ashtu sikur ju shoki Vardar.

Caki nese nje vajz e ka te ruajtur vergjinitetin asht mir per atč por dhe ato vajza qe nuk e kan vergjinitetin ato besoj se e kan shijuar dashurin qe e kan pas
dhe pse ta ruaj sikur te jesh vajz apo mashkull te dy palet kemi drejta te njejt te gjith kemi ndjenja

ju pershendes un mickoja

mickoja e ke me plot te drejt, me duket se tek ne shqiptaret vergjiniteti qendron ne gjak e jo ne mardhenje seksuale. Ka disa femra te cilat shtresen e holle te vagjines e kan me te trash e eshte veshtire te shkyhet per te ardhur deri te gjaku, e nese kjo nuk ka pasur kurr mardhenje seksuale por as ne mardhenjen e pare nnuk ka gjakderdhje ēka don te thote, duhet te leshohet sepse nuk qenka virgjin? Sa femra eshte leshuar per mos padijen e gjerave. Populli yne lexon pak ose me mire hiq, e ja pse krijohen problemet. Une nuk kerkoj kurr nje vajze virgjer nese eshte virgjer ok nese jo ok gjitheashtu, pse une mos jam viregjer edhe ajo e ka te drejten e vet si une.

VARDARI
04-06-04, 16:39
-Caki te kuptova plotsisht cfar don te thuash vet e thua me thenjen tende
Caki lexo me vemendje thenjen tende kur thua:

---Ka disa femra te cilat shtresen e holle te vagjines e kan me te trash e eshte veshtire te shkyhet

-Caki me vjen shum keq per ty sa i perket asaj shtrese te vagines qe qenka aq e veshtyr per ty qe te shkihet
Pash zotin me ke cu te qesh
Por ajo vajz un te them se jet e deshprume
Qfar buri ka has mos me ja shkep at cip te vagines katsastrof e mor Caki
dot them nje gje e keto jan vajza me derte tan dynjaja e din se ka bur por ne reale ajo nuk ka bur e cka ndoth

Pikrisht kjo vajze me derte fillon te kerkon derman per at cip te pashkyeshme siq thoni ju hahaha
Se kam pas menden me qesh vetem po qeshi mvin shum interesant se ala paska ndynja ksish Vica hahaha kur thua shum veshtyr asht te shkyhet shtresa vagines hej mor Caki tamam je Cole

ArMMeNDii
05-06-04, 00:37
hahah qkas nin njeri ketu ne forum nuk dua ta kundershtoj askend secili ka mendimet e veta le ti shpreh ashtu siq mendon ai , Sa i perket meje un nuk po du askend me kundershtu pse ashtu keshtu un vetem po e shprehi mendimin tim per Virgjinitetin. Ne shqiptart ne pergjithesi shum sende i kem te trasheguara nga e kaluara si kjo e virgjinitetit ndoshta tradita na ka len kete ndoshta edhe feja muslimane eshte ajo qe na shtyn me mendu me shum per ket mirpo sa i perket vetes sime mu sme pengon kjo se a ka me kan a jo gruaja ime virgjine me rendsi eshte dashurija dhe te kem nje jet te lumtur me at grua se sa virgjiniteti.
Nuk kisha dasht askush te komenton ose te diskuton rreth kesaj qe thash une ose ma mir te them ky eshte mendim i imi edhe tash mos tja nismi me shkru referate per virgjinitetin.

mickoja
05-06-04, 01:17
-Caki te kuptova plotsisht cfar don te thuash vet e thua me thenjen tende
Caki lexo me vemendje thenjen tende kur thua:

---Ka disa femra te cilat shtresen e holle te vagjines e kan me te trash e eshte veshtire te shkyhet

-Caki me vjen shum keq per ty sa i perket asaj shtrese te vagines qe qenka aq e veshtyr per ty qe te shkihet
Pash zotin me ke cu te qesh
Por ajo vajz un te them se jet e deshprume
Qfar buri ka has mos me ja shkep at cip te vagines katsastrof e mor Caki
dot them nje gje e keto jan vajza me derte tan dynjaja e din se ka bur por ne reale ajo nuk ka bur e cka ndoth

Pikrisht kjo vajze me derte fillon te kerkon derman per at cip te pashkyeshme siq thoni ju hahaha
Se kam pas menden me qesh vetem po qeshi mvin shum interesant se ala paska ndynja ksish Vica hahaha kur thua shum veshtyr asht te shkyhet shtresa vagines hej mor Caki tamam je Cole shoki Vardar te pčrshendes

nuk asht nese nje vajz nuk i ka dy pika gjak ne mardhenjen e par,qe nuk ka qen djaloshi mjaft i aft ne mardhanje per ta arritur ne vagin atč qe do te shpčrthen dy pika gjak nuk jan te gjitha vajza njesoj por te lutem merrje nje liber te anatomis dhe lexo pak per mardhanjen e parč dhe pastaj eja dhe bisedojna prap ok

kam deshir qe te jep nje koment per ket tem shoki Naki aj do te ket edhe me shum dijoni per ket se ne

pershendetje nga mickoja

Murgesha
05-06-04, 01:31
-Caki te kuptova plotsisht cfar don te thuash vet e thua me thenjen tende
Caki lexo me vemendje thenjen tende kur thua:

---Ka disa femra te cilat shtresen e holle te vagjines e kan me te trash e eshte veshtire te shkyhet

-Caki me vjen shum keq per ty sa i perket asaj shtrese te vagines qe qenka aq e veshtyr per ty qe te shkihet
Pash zotin me ke cu te qesh
Por ajo vajz un te them se jet e deshprume
Qfar buri ka has mos me ja shkep at cip te vagines katsastrof e mor Caki
dot them nje gje e keto jan vajza me derte tan dynjaja e din se ka bur por ne reale ajo nuk ka bur e cka ndoth

Pikrisht kjo vajze me derte fillon te kerkon derman per at cip te pashkyeshme siq thoni ju hahaha
Se kam pas menden me qesh vetem po qeshi mvin shum interesant se ala paska ndynja ksish Vica hahaha kur thua shum veshtyr asht te shkyhet shtresa vagines hej mor Caki tamam je Cole

Valla Vardari merr edhe nje pasqyre e qesh sa te mundesh, por ne ket rast qesh me vetveten e jo me Cakin apo me dikend tjeter.
Nese pak ke lexuar rreth virgjinitetit te nje femra ateher do te qesheshe akoma me shume me veten tende.
Femer qe eshte virgjine dhe nuk gjakderdhje gjate aktit te pare seksual ka me qindra e mijera. Ka te tilla qe himenin apo cipen e vajzerise e kane shume thelle sa qe vetem gjate lindjes mund ta humbin virgjenitetin, ka tjera me cipe shume te trashe qe veshtire shqyhet. Simbas nje leximi qe kam bere ka edhe femra tjera qe nuk e kane fare himenin. Kam ndegjuar se shume femra jane marre ne qaf per ket shkak, disa pas kontorllit detal gjinekologjik edhe jane kthyer te burrat e vet, kurse per disa fatkeqesia ka qene e madhe se kane jetuar tere jeten te perbuzura nga familja e vet per "marrje ftyre" e kane pas nje jete plot vuajtje e fyerje nga burri i dyte. Besa edhe gjaku eshte derdh ne vendet tona, per nje hiq gje pune.

mickoja
05-06-04, 02:47
shoki vardari me fal por asgje nuk po te kuptoj

ndegjo?
jam ne studime te medicines dhe Murgesha plotsisht e ka drejt se si shkruan ne rubriken ma heret dhe e vertet asht
jo qe nje vajz nuk ka vagin e ke keqkuptuar,lexo e kupto te lutem se nuk asht ne rregull se si shkruani
ndoshta ende i perketni kohes se kalume por tash keshtu asht jeta dhe gjeth keshtu ka qen por per fat te keq te shqiptaret ka qen kjo gjith tem ne radh te par dhe te disa njerez "me fal sikur ju" do te mbetet gjith vergjiniteti ne radhen e parč nuk ju kuptoj ju thash dhe me heret lexoni nje liber te anatomis dhe bisedojna prap se bashku ok me mirkuptim

ArMMeNDii
05-06-04, 02:56
vardar sdi bre shokit me te than ty qe jeton ne shekullin e XV (15) ose ma mir me than ti koke ka e bon jeten e babgjyshit tem kur u martu bile qyre se ke harru se ne qat kohen qe koke tu jetu ti simbas teje duhet edhe me mbyt femren me plumb nese nuk eshte virgjine kshtu qe dalloj pak koht kshtu shum po me vjen keq qe ke ksi mendime edhe shum tu kisha lut me korigju pak veten edhe me pa se ku je e ty mickoja tu kisha lut diqka qe kur te thuash si ju mu duk qe i ke perfshir te gjith kshtu e ben dikur Vardari a si e pat nickun

Armendi

mickoja
05-06-04, 03:04
jo i nderuari Armend nuk po i perfshi te gjith me fjalen ju por po ju drejtohuna te gjithve atyre se mendojn njejt si shoki Vardari

fisniku
05-06-04, 11:38
Pershendetje te gjitheve,
I lexova disa shkrime te kesaj rubrike dhe e pashe qe disa anetare nuk jan te informuar sa dhe si duhet dhe vendosa ta jap mendimin tim pak ma profesional.
Hymeni eshte nje cipe e holle qe zakonisht qahet kur femera te kete marrdhanien e pare seksuale,mirepo ne disa raste edhe pas disa mardhanieve seksuale kjo shtrese nuk qahet nuk eshte fjala ketu qe mashkulli eshte impotent, mirepo te keto femera Hymeni eshte me i trashe keshtu qe ne disa raste indikohet edhe intervenimi kirurgjik.Ne anan tjeter ka raste qe femerat edhe pse nuk kan pas mardhanie seksuale mund qe shtresen e Hymenit ta kene te qare,kjo mund te vije nga ndonje traum(rreximi prej ndonje largesie,aksidenti automobilistik dhe trauma tjera mos ti permendi tash me rradhe).

Cool_Boy
05-06-04, 14:10
Pershndetje

Deshte te theme mendimin tim se qka mendoj rreth kesaja teme...

Ka disa vasha qe e humbin virgjintetin sepse jan te kallta bre njeri asgje tjetr dhe ka disa per arsye te ndryshme ja e rren i dashuri ka me te marr ja ashtu ja keshtu e vjen deri te ky rast i padshirushme.....

Disa vasha thojn dy pika gjak nuk jan asgje ama qka po lind mbas andej duhet te bere hesap se nese aja nuk eshte e kanqt me ate njeriun tjetr aja do te lakmon te shkon me tjetrin e keshtu qe nuk mundet aja me harru ate te kalumen edhe nese eshte e knaqt aja prap do te keqyr te shkon me tjter kende qe keshtu me mire eshte aja vash te jet virgjine se as nuk ka provoj dhe nuk mundet ma lakmu me tjter kende...

Besoj se nuk ja vlen per tuj ngrid me njeri tjtrin ketu se nese e ben ate pune aja behet me nuk mundesh me e permisu,dhe nuk ka nevoj ketu disa te mbrohen e disa te kritkojn njeri tjterin se qdo njeri e ka qefin e vet,qdo vajz ka deshir ta merr nje djal qe eshte virgjin sepse mundesit jan me te vogla per tradhti nese aja eshte ashtu qdo njeri prej nesh kemi qef qe aja vash qe te hecmi te jet virgjine e mos pretendoni qe juve nuk jav nin e me krtiku kete se per mendimin tim pyetjen e pare qe ja ben femres suaj eshte a keni pas pune me naj djal,kjo eshte e pa muhuar....

Edhe nje gje tjetre ka disa vasha nuk jan virgjine dhe i thojn ati djalit qe hecin apo ku ta di une tashti qka pse na jemi ne shekullin e 21 na nuk jemi shekullin e 15, na jemi evropiane na jemi keshtu e ashtu pse e thojn kete??? Me ta nderru mendjen sepse e din gabimin e tyre qe e kan bere dhe thojn tani edhe dejmet keshtu ok se anjana pal nuk jan shume te mire,por ketu nuk duhet ti shtish te gjith ne rend se nuk jan te gjith njesoj ama mos keqyrni ju vashat(disa) dhe ju djemet (disa) me shit men me keto pune po keqyrne jeten tuaj,po keqyrni gjeni fatin e juaj,gjeni nje e pergjithmon e ju 100 per ka nje jav......


Ndoshta fola shume e kam dal jasht temes po keshtu eshte mendimi im,kalofshi bukur........................

Cool_Boy

VARDARI
05-06-04, 15:19
vardar sdi bre shokit me te than ty qe jeton ne shekullin e XV (15) ose ma mir me than ti koke ka e bon jeten e babgjyshit tem kur u martu bile qyre se ke harru se ne qat kohen qe koke tu jetu ti simbas teje duhet edhe me mbyt femren me plumb nese nuk eshte virgjine kshtu qe dalloj pak koht kshtu shum po me vjen keq qe ke ksi mendime edhe shum tu kisha lut me korigju pak veten edhe me pa se ku je e ty mickoja tu kisha lut diqka qe kur te thuash si ju mu duk qe i ke perfshir te gjith kshtu e ben dikur Vardari a si e pat nickun

Armendi
-ArMMend si te shkon mendja sic thua ty me e mbyt femren me plumb
me koke kie mendime te kota nuk je ne gjendje me i dallu punet dhe hapin e pare truni jote aktivizon iden e mbytjes,vrasjes,me plum etj.

-Keta mendime i shpreh ti vet kjo esht katastrof per ty.
-Muhabeti ka mar tjera permasa se ketu ne forum duani ti bindni njerzit
qe vajzat jan pa picka se tash jemi shekulli 21 e ne ket koh vajzat nuk kan picka ajo i kalon te kaluares shekullit 15 atehera ka pas por me kalimin e kohes siq e ka vertetuar dhe dijetari i madh Darvini kur ne kohen e tij pickat ishin ne zhdukjen e sipert dhe ai ,,DIJETAR DARVINI, prognozoj me saktesisht qe ne hyrje te shekullit 21 perfundimisht dot zhduken pickat.
Qe ju me tmadhe e pekrahni ket teze te deshtuar prej star
Armend une per veti nuk bazohem ke kta shkenctar qe thone se njeriu esht produkt i majmunit se vajzat siq thuan disa ketu jan pa picka
Armend ma mir te bej nje jet te shekullit 15 ku ka picka se te shekullit 21 ku nuk ka picka
PRA SI MENDON TI A KA A SKA P****


-

VARDARI
05-06-04, 20:59
-Virgjiniteti ka shume rendesi te femra se nje femer virgjine esht si nje lule e pa prekur
-Pra nese nje mashkul deshiron ta kete bashkshorten virgjine duhet me dit se kur duhet me i mare ere kesaj lule te bekuar.
-Edi se e dini por ju kisha sugjeru moshen 16 vjeqare se edhe ne ket moshe 20%nuk jan virgjine
Nese e leni per ma vone perqindja virgjinitetit ulet ne menyr drastike qe po e len lulen mbas moshes 19 vjeqare afati virgjinitetit skadon....

-Pra un e kam praktiku ket teori ne vetveten nusen e kam mare akoma pa mos i mbush 16 vjet sktesisht 15 vjet e 9muj ne ket mosh e kam mar dhe sojt e kesaj dite jemi te lumtur....

-Dua te them se ska qfar kerkon nje mashkull virgjintet te nusja vete nese e mer nusen permi 20vjeqare atere turp esht per burrin ti kerkone llogari grues ti jese nqaf kotekot nese nuk esht virgjine se koha e ka bere te veten se siq e ceka ma lart mbi moshen 19 vjeqare vet lulja fillon te vishket nese nuk ujitet e tash ta mer mendja se ajo lule esht ujitur
dhe prandej esht injoranc burri ti thote gruas permi moshe 20 vjeqare or grua ti e paske ujitur lulen pra nuk esht ne regull ti jitet nqaf gruas per ket pune
-E ceki edhe nje her nese ke deshir qe ti i pari ta kepusish lulen e paprekur atehere normalisht ka norma te jeshe i vetedishem se ne cilin kohe moshe e gjene kete lule te bekuar.
-Ju te gjinis se bukur femrore personalisht them ne emrin tim ju Arsyetoj
sidomos ata qe nuk jan virgjine mbi moshen 19 vjeqare plotesisht i kuptoj dhe jan me nje Arsye te madhe se ajo esht procesi i jetes gjdo gje ne kohen e vete
Ju pershendet Vardari

Engjellushja
14-06-04, 13:02
Un vetem dy fjal mund t them :

Mir esht ta mbajsh, shnosh kofshim nese ka ndodh !!

Per FEMRA dhe MASHKUJ

[list=]Per mua nese dot kem, nj femi (qik apo djal pamarparasysh kjo dhe per mashkuj vlen) d.m.th se kur t humb Vergjinitetin ateher vetem njerit i thuani MIRSEVJENI !! d.m.th: SHEJTANIT, n at moment kur e humbni Verginitetin dot fillojn perjetimet t kqijat e e Jetes s juaj............ dhe kuptimin e Jetes s huaj dot ta mirni si dhe veprimet...mendimet....dhe t gjitha t kqijave i thuani mirsevjeni, sidomos Perjetimeve.

P.S: Pyeti, shokun apo shoqet t martuar...... Femra kur martohet Virgjine...... (kur fillon shoku juaj t ankohet per shoqen (gruan)??????? para se t martohet....a mbasi t martohet ????po praaaaaaaaaaaa kur t martohet ankohet, se ateher i ka hy dreqi shoqes s saj ahahahahahahaha
C keshtu per mashkullin fillon ashtu dreqnia, kur e kupton se cfar esht Sexi !!! Si dhe per Femren!!!!

Por t kundert un skam asgj per c humbin Vergjinitetin, por ju Mashkuj mos mendoni se vetem ne Femrat duhemi me qen n ket gj t mira por dhe ju.... Se as ne Femrat nuk dojm t jet Mashkulli Kurvar apo Macho!!!!


P.S “Sexi esht per Burra dhe Gra hahahahahahah e jo per rini e jo per ata c nuk jan t martuar hahahahahah

Jam e Sinqert dhe per ket ju them dhe bej Hajgare pak, por e vertet esht c dreqnia t kap n rini e jo n Pleqeri dhe c ma mir esht t ruajn (nese ende jan) Femrat vergjinitetin se shum dot t ndryshon bota per to dhe dot ta ken shum ma leht n t ardhmen..dhe nese thot ndonj Mashkull e kuptoj....Aj n t vertet n at mometn e kupton por n shpirt dot zihet e shkrihet se si Femres dhe si Mashkujt >> Aty ku dhem dhembi do ti shkon gjuha (nj dit ja plas zemren vehtit dhe ati/asaj se dashuria e singert dhe e vertet gjith dot dhemb dhe shoqki/shoqja ma e ngushta e tyre esht XHELOZIA

Tung ju pershendet Engjellushja

Tomori
24-08-04, 12:12
Un vetem dy fjal mund t them :

Mir esht ta mbajsh, shnosh kofshim nese ka ndodh !!

Per FEMRA dhe MASHKUJ

[list=]Per mua nese dot kem, nj femi (qik apo djal pamarparasysh kjo dhe per mashkuj vlen) d.m.th se kur t humb Vergjinitetin ateher vetem njerit i thuani MIRSEVJENI !! d.m.th: SHEJTANIT, n at moment kur e humbni Verginitetin dot fillojn perjetimet t kqijat e e Jetes s juaj............ dhe kuptimin e Jetes s huaj dot ta mirni si dhe veprimet...mendimet....dhe t gjitha t kqijave i thuani mirsevjeni, sidomos Perjetimeve.

P.S: Pyeti, shokun apo shoqet t martuar...... Femra kur martohet Virgjine...... (kur fillon shoku juaj t ankohet per shoqen (gruan)??????? para se t martohet....a mbasi t martohet ????po praaaaaaaaaaaa kur t martohet ankohet, se ateher i ka hy dreqi shoqes s saj ahahahahahahaha
C keshtu per mashkullin fillon ashtu dreqnia, kur e kupton se cfar esht Sexi !!! Si dhe per Femren!!!!

Por t kundert un skam asgj per c humbin Vergjinitetin, por ju Mashkuj mos mendoni se vetem ne Femrat duhemi me qen n ket gj t mira por dhe ju.... Se as ne Femrat nuk dojm t jet Mashkulli Kurvar apo Macho!!!!


P.S “Sexi esht per Burra dhe Gra hahahahahahah e jo per rini e jo per ata c nuk jan t martuar hahahahahah

Jam e Sinqert dhe per ket ju them dhe bej Hajgare pak, por e vertet esht c dreqnia t kap n rini e jo n Pleqeri dhe c ma mir esht t ruajn (nese ende jan) Femrat vergjinitetin se shum dot t ndryshon bota per to dhe dot ta ken shum ma leht n t ardhmen..dhe nese thot ndonj Mashkull e kuptoj....Aj n t vertet n at mometn e kupton por n shpirt dot zihet e shkrihet se si Femres dhe si Mashkujt >> Aty ku dhem dhembi do ti shkon gjuha (nj dit ja plas zemren vehtit dhe ati/asaj se dashuria e singert dhe e vertet gjith dot dhemb dhe shoqki/shoqja ma e ngushta e tyre esht XHELOZIA

Tung ju pershendet Engjellushja

E moj Engjullesh he Engjullesh tamam je Shejtonk

Engjellushja
03-09-04, 18:27
:oops: :oops: :oops: :oops:
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

turisti
03-09-04, 18:55
Autori i nderuar, une mendoj qe teper po diskutohet por virgjinitetin.Eshte ba BOZE. Virgjiniteti,virgjiniteti,virgjiniteti...pse nuk diskutohet per SINQERITETIN? A ska ndonji teme romantike,jetesore,ndonji teme me problemet e perditshme?
Nejse,une ju pershendes.Per mendimin tim,virgjiniteti nuk eshte me i rendesishem se sinqeriteti. :wink:

aventuristi
04-09-04, 04:53
sinqerishte dieshta me dite a nuk kini pune tjeter veq se me bisedu per virgjinitetin ....... sdi sa e dini ju veq se ne boten e civilizuar kto tema jon veq se te kaluara ...... edhe svlen me bisedu per diqka qe bota e civilizuar i ka kalu ..... nese e quajim veten evrope athe duhet mi pranu edhe te mirat edhe te kqijat e saj ...e sa per funde mu nuk me intereson aspak virgjiniteti te femnat po koka , se ki femna qe sdijin dy fjale me ti lidhe e jon te virgjra po ato svyji kurgjo se sdijin dy fjale me ti lidhe....

Engjellushja
04-09-04, 09:40
Avanturist !!! Kjart e kemi c shkruan ti keshtu dhe c mendon por kjo esht Fotumi dhe ne jemi Shqiptar dhe kur t vije Rendi mu Martu flasim ma tutje! Sorry this is Albanian story :wink:

Turist: Sa i perket Romantikes, edhe un mendoj ashtu, n fillim kam hapur nj Teme per ket, por askush nuk pati forc dhe mendje per t shkruar diqka.....dhe e mbylla, me kupton ??? Por ti i menqur je filloje temen tende, dhe shkruaj cfar t pelqen, po pse ankoheni keshtu kur e din se t gjithat teme c jan t shkrume jan t nevojshme, por jo per cdo mement... TIMEING per cdo gj na vyen ......

E ti Tomor harova t them: kesaj cka shkruajta un nuk i thojn SHEJTONK por INSTINKT !!!

Ju pershendes t githve Me "Respekt "

Loloku
04-09-04, 10:00
Diku e kam shprehur njehere mendimin tim per kete teme qe dikujt i duket pa lidhje dhe po ta shikosh hool holl edhe pa lidhje eshte, por duhet te jesh femer ta kuptosh edhe kuptimin praktik te gjerave pa lidhje qe imponon mentaliteti primitiv mashkullor akoma me peshe tek ne.
Po te pyetesha une qe ne femijeri do te operoja himenin e "virgjinitetit", sikur muslimanet qe oreojne mashkujt dhe te humbet kuptimi primitiv dhe keqperdorimi i virgjinitetit vetem per femra!
Virgjiniteti duhet te trajtohet vetem si permbajtje njerzore ne te gjitha drejtimet edhe per meshkujt edhe per femrat. Per formalitet kush e kerkon edhe duhet ta gjej qofte edhe te korigjuar se shuqyr sot ka mundesi te korigjohen gjerat per nga forma, por jo te nryshohet njeriu per nga perberja komplekse qe ai e ka te formuar...

nitushe
09-09-04, 14:58
sosht ma i rendeshishem qysh u kane perpara tash sosht mo tabu qe sje e virgjer gje normale osht bile ma shume kane qef jo e virgjer me kane me prevoj bre si per pune ashtu po lypin tash me pas edhe prevoj ne shtrat 8)

drenusha e drenit
14-12-04, 22:38
[
shume dhe ta theme te verteten nuk kam asgje kunder teje por po me nevrit mendimi jot.

kur thash per seks oral nuk e thash me ate qellim qe po me duket mire, perkundrazi.

Une desha te tregoi qe nuk ja vlen ta kerkosh nje vajze te virgjer sepse ato egzistoin shume pak ose me mire me then fare.

Per mua nese nje vajze ben seks oral por ne anen tjeter e ruan virgjinitetin ateher ajo per mua nuk ka aspak vlere, sepse une kur te mberri deri tek seksi oral nuk do te thot gje edhe po e qkeva ate cipe qe per ty ka aqe vlere.

D.m.th desha ta bej me dije se ti nuk do ta gjesh as nje vajze te paster ashtu siq ke deshire, vetem nese e merr nje vajze me aftesi te kufizuara.TE PERSHENDES[/quote]

dr1ta
15-12-04, 11:47
Vergjeniteti nuk esht ne mode me :)

Loloku
15-12-04, 12:14
Virgjinitet eshte si nje lloj perde qe ndane primitivizmin nga realiteti bashkohor dhe ka kuptim krejt formal dhe sa me formalist te jesh aq me shume e kultivon. Pra nuk mund te vleresohet sot si cipa e ndarjes se nderit, por e mendtalitetit. Njeriu ka nevoje te ndrohet ne ēdo hap te jetes dhe jo vetem naten e marteses, bile edhe po s'u martua kurre a!

telashja
15-12-04, 13:03
ndashi me dite virgjiniteti tash ka hye ne mode haha..
:shock:

meraklia
15-12-04, 13:27
mos habiteni ju vajza se sexi eshte shum i mire .por nese duheni ta ruani sexin jeni gabimishte

turisti
18-12-04, 21:49
Mendoj se nuk prish pune nese i shtoj ca fjale per mashkuj,sepse ka persona qe nuk kuptojne mire ēka eshte virgjiniteti,si krijohet a ne ane tjeter shume e kerkojne dhe diskutojne per te njejtin.

HIMENI (qaj virgjiniteti i mashkujve) eshte pjese e jashtme e murnave te vagines ( hyrjes te saj).Himeni eshte shtrese e holle e lekures e cila PJESĖRISHT BULON HYRJĖN E VAGINĖS. Gjat fazave te hershme te zhvillimit te fetusit,nuk ekziston hapja e vagines.Cipa e holle e cila ateherit e mbulon vaginen,zakonisht shperndahet ne menyre jokorrekte para lindjes dhe ashtu formon virgjinitetin- HIMENIN.Disa vajza po lindin pa himenin sepse ndarja e plot po zhvillohet ne miter gjat zhvillimit .

Shumica e vajzave e humbin virgjinitetin ose e zgjerojne gjat aktiviteteve sportive p.sh. kalorimit ose verjes se tamponit ,ja masturbimit...Shpeshhere,vajzat nuk e dijn se ajo ka ndodh ,sepse mundet te ket pak ose aspak gjak,ose dhimt kur ajo ndodh. Mbeturinat e cipes (himenit- virgjinitetit) jan prezent zakonisht deri sa gruaja nuk lind femiun e pare vaginalisht.


Pra djema,mos e beni kijamet VIRGJINITETIN,por kenaquni ne dashuri dhe seks.


Me nderime,TURISTI.

meraklia
20-12-04, 16:31
plotsishte ke te drejt dhe e ke te drejt turist ashtu eshte si e ke theksua ti

dr1ta
20-12-04, 23:13
Turisti http://www.cosgan.net/images/midi/froehlich/k015.gif

turisti
21-12-04, 01:01
plotsishte ke te drejt dhe e ke te drejt turist ashtu eshte si e ke theksua ti

Jo une,por shkenca.

Faleminderit.

Me nderime,TURISTI.

turisti
21-12-04, 01:03
Turisti http://www.cosgan.net/images/midi/froehlich/k015.gif

Guximi yt me gezon me shume se fjala " bravo ".

Te pershendes sinqerisht,TURISTI. :wink:

Loloku
21-12-04, 10:09
Virgjiniteti akoma eshte i rendesishem per shqipetaret, sepse jane shkatrraqa dhe kan qef veē me prish diēka, s'ka rendesi shume ēka veē hajt sa me tregu burreri kishe...

turisti
21-12-04, 12:09
Virgjiniteti akoma eshte i rendesishem per shqipetaret, sepse jane shkatrraqa dhe kan qef veē me prish diēka, s'ka rendesi shume ēka veē hajt sa me tregu burreri kishe...

hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.Loloku i nderuar.Ne jeten e perditshme ,ku teorija dhe praktika nuk perpudhen,e drejta eshte ne anen tende.Postimi im eshte vetem teori,i yti eshte realitet.

Te pershendes,TURISTI.

Loloku
21-12-04, 12:14
Virgjiniteti akoma eshte i rendesishem per shqipetaret, sepse jane shkatrraqa dhe kan qef veē me prish diēka, s'ka rendesi shume ēka veē hajt sa me tregu burreri kishe...

hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.Loloku i nderuar.Ne jeten e perditshme ,ku teorija dhe praktika nuk perpudhen,e drejta eshte ne anen tende.Postimi im eshte vetem teori,i yti eshte realitet.

Te pershendes,TURISTI.


Patjeter qe ke te drejte, bile shume te drejte se ketu ambienti eshte me shume teorik, por une jam shume praktike e hiq shkatrraq...

Pershendetje!

turisti
21-12-04, 12:19
:wink:

Kercovari
21-12-04, 12:37
:wink:
Mire thot Loloku,per te mare virgjirin femres vetem alete praktike.

turisti
21-12-04, 13:43
:wink:
Mire thot Loloku,per te mare virgjirin femres vetem alete praktike.

:wink:

DEA
21-12-04, 13:59
Virgjiniteti akoma eshte i rendesishem per shqipetaret, sepse jane shkatrraqa dhe kan qef veē me prish diēka, s'ka rendesi shume ēka veē hajt sa me tregu burreri kishe...


Ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa qme ke shti me qesh, me kete fjalihttp://www.mainzelahr.de/smile/big/mega.gif

adrioni
22-12-04, 13:05
Virgjiniteti akoma eshte i rendesishem per shqipetaret, sepse jane shkatrraqa dhe kan qef veē me prish diēka, s'ka rendesi shume ēka veē hajt sa me tregu burreri kishe...

He he bash pom keshet...ta merr mendja qe bash keshtu eshte aa???

Loloku
22-12-04, 18:07
Nuk eshte bash qesharake DEA, po mire qe je ti e qeshur dhe e qeshur qogsh gjithmone, se edhe kjo pune e virgjinitetit u ba qesharake a, duan more njerezit me prishe e nuk e dine qe vec cka ndreqen senet...


adrioni, me ma pas marre mendja kisha shru te tema tjeter ku te merren mendet a...

dr1ta
22-12-04, 23:20
Turisti http://www.cosgan.net/images/midi/froehlich/k015.gif

Guximi yt me gezon me shume se fjala " bravo ".

Te pershendes sinqerisht,TURISTI. :wink:I nderuar Turist, disi me duket ce te iriton kjo fjal bravo....une nuk kishe ndonje qellim te keq ...vec dashta te them ce me pelqejn informatat tuaja rreth ksaj temes. :) :)

arsimkadriu
23-12-04, 13:04
valla bre murgesh qasgtu eshte edhe nuk eshte qysh e ke shkru ma nalt po na djemt nuk jena aq budall me ja hup seciles vajz virgjinitetin po ju vet pe hupni se si po i boni 16 vjet po ja nisni simpatia simpatia kur po i boni 17 po ja nisni me hec edhe tani vet e lyp at far pune nuk ju ka faj kerkush kur nuk kini men mos i gjyko meshkujt po gjykoni veten qao

Gentiana
23-12-04, 13:11
valla bre murgesh qasgtu eshte edhe nuk eshte qysh e ke shkru ma nalt po na djemt nuk jena aq budall me ja hup seciles vajz virgjinitetin po ju vet pe hupni se si po i boni 16 vjet po ja nisni simpatia simpatia kur po i boni 17 po ja nisni me hec edhe tani vet e lyp at far pune nuk ju ka faj kerkush kur nuk kini men mos i gjyko meshkujt po gjykoni veten qao

Qka s'ka Deti.... :roll: :roll: :roll:

turisti
23-12-04, 15:03
Turisti http://www.cosgan.net/images/midi/froehlich/k015.gif

Guximi yt me gezon me shume se fjala " bravo ".

Te pershendes sinqerisht,TURISTI. :wink:I nderuar Turist, disi me duket ce te iriton kjo fjal bravo....une nuk kishe ndonje qellim te keq ...vec dashta te them ce me pelqejn informatat tuaja rreth ksaj temes. :) :)

dr1ta e nderuar, bash me pelqen dhe faleminderit,por mendova qe me teper me ka gezue vet fakti se ti si femer je lajmerue me komentu postimin tim,qe dmth - ke guxim. Une as qe mendova diē.keq,e as qe dyshoj ne sinqeritetin tende.

Te pershendes si gjithmone me sinqeritet,TURISTI. :wink:

stina
23-12-04, 16:20
Virgjiniteti akoma eshte i rendesishem per shqipetaret, sepse jane shkatrraqa dhe kan qef veē me prish diēka, s'ka rendesi shume ēka veē hajt sa me tregu burreri kishe...

hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.Loloku i nderuar.Ne jeten e perditshme ,ku teorija dhe praktika nuk perpudhen,e drejta eshte ne anen tende.Postimi im eshte vetem teori,i yti eshte realitet.

Te pershendes,TURISTI.


Patjeter qe ke te drejte, bile shume te drejte se ketu ambienti eshte me shume teorik, por une jam shume praktike e hiq shkatrraq...

Pershendetje!
heeeheehehehehe ke te derejt ="Loloku"][ :wink:

Loloku
23-12-04, 17:07
Virgjiniteti akoma eshte i rendesishem per shqipetaret, sepse jane shkatrraqa dhe kan qef veē me prish diēka, s'ka rendesi shume ēka veē hajt sa me tregu burreri kishe...

hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.Loloku i nderuar.Ne jeten e perditshme ,ku teorija dhe praktika nuk perpudhen,e drejta eshte ne anen tende.Postimi im eshte vetem teori,i yti eshte realitet.

Te pershendes,TURISTI.


Patjeter qe ke te drejte, bile shume te drejte se ketu ambienti eshte me shume teorik, por une jam shume praktike e hiq shkatrraq...

Pershendetje!
heeeheehehehehe ke te derejt ="Loloku"][ :wink:


Po de stina, ka kaluar "stina" primitive e virgjinitetit, bile une me u vete edhe femrat i kisha bere "synet" qe ne femijeri...

Murgesha
24-12-04, 12:49
Po de stina, ka kaluar "stina" primitive e virgjinitetit, bile une me u vete edhe femrat i kisha bere "synet" qe ne femijeri...

Jo nuk ban, se bėhet padrejtėsi ndaj gjininė mashkullore.
Nuk ban me ja u marr tė vetmin privilegj qė e keni. Dhe atė shumica prej jush duke qarė e bėni, kurse neve femrave dhimbja na pėrcjell tėrė jetėn dhe e durojmė.

turisti
24-12-04, 12:51
Po de stina, ka kaluar "stina" primitive e virgjinitetit, bile une me u vete edhe femrat i kisha bere "synet" qe ne femijeri...

Jo nuk ban, se bėhet padrejtėsi ndaj gjininė mashkullore.
Nuk ban me ja u marr tė vetmin privilegj qė e keni. Dhe atė shumica prej jush duke qarė e bėni, kurse neve femrave dhimbja na pėrcjell tėrė jetėn dhe e durojmė.

:wink:

Loloku
24-12-04, 19:53
Po de stina, ka kaluar "stina" primitive e virgjinitetit, bile une me u vete edhe femrat i kisha bere "synet" qe ne femijeri...

Jo nuk ban, se bėhet padrejtėsi ndaj gjininė mashkullore.
Nuk ban me ja u marr tė vetmin privilegj qė e keni. Dhe atė shumica prej jush duke qarė e bėni, kurse neve femrave dhimbja na pėrcjell tėrė jetėn dhe e durojmė.


Nuk dyshoj aspak, dhembjen kthjeni ne kenaqesi, por kenaqesia eshte edhe jona...

Tina007
26-12-04, 08:54
Ju pershendes se pari te gjithve, posaqerisht keto vajzate, Mija, Zeshkanja edhe Murgesha.

Sipase diskutimve qe i lezova qe keni pasur deri tani per te pergjigjure pytje e ket shoku, e ka pergjigjur mija, zeshkanja edhe murgesha, keto sipasme mendimit tim e foli realitetin ne te gjitha aspekete qe ka te bej me virgjinitetin, plotesisht i perkrahem mendimit te Mija;s kur thote qe djemi i ndrroj vajzate si " Qorapa" edhe fakt eshte qe eshte e vertet por me ne funde kur te vjen koha per tu martuare nuk gjej dot as kend sepse dojn vajza virgjine, edhe une ket personalisht smundem te kuptoje, si mundeni ashtu ju djemet, te beni qefi me vajza tjera por me ne funde , jo ne duam vajze te pa prekur, kjo te une do te thote qe me vajzate qe kam ber sex skan rrespekt ndaje tyre sju intereson shum se a martohen ose si martohen ato pasi qe ju djemet don vetem vajza virgjine kur te martoheni :S ketu se kuptoje fare. Ky ishte vetem nje mendim imi por keto vajzate dua ti [pershendes shum sepse deri tani qe kan diskut , pyte qfare do vajze do te thot te njejte , vetem nese genjen,.

Ju pershendes te gjithve shum qaste te kendshme nga tina :)

Kloni
26-12-04, 10:59
Duhet te jesh i virgjer vete per te kerkuar virgjinitet, por te gjithe qe e kerkojne edhe mund ta gjejne qysh e lypin, nuk eshte naj problem i madh besoj a!

Gentiani
26-12-04, 15:44
Pse virgjiniteti i femnes eshte aq e nevojshme ?

Pėr ta dalluar origjinalin nga plagjiatura dhe falsifikimi :wink: :wink: :lol:

Gjėrat origjinale dhe tė paketuara janė mė kualitative se ato falsifikate dhe tė pėrdorura :wink:

Barbaroza
26-12-04, 16:10
Pse virgjiniteti i femnes eshte aq e nevojshme ?

Pėr ta dalluar origjinalin nga plagjiatura dhe falsifikimi :wink: :wink: :lol:

Gjėrat origjinale dhe tė paketuara janė mė kualitative se ato falsifikate dhe tė pėrdorura :wink:
:wink:

Murgesha
26-12-04, 17:05
Pse virgjiniteti i femnes eshte aq e nevojshme ?

Pėr ta dalluar origjinalin nga plagjiatura dhe falsifikimi :wink: :wink: :lol:

Gjėrat origjinale dhe tė paketuara janė mė kualitative se ato falsifikate dhe tė pėrdorura :wink:

Bukur shumė. :lol:

Tomori
27-12-04, 19:37
Pse virgjiniteti i femnes eshte aq e nevojshme ?

Pėr ta dalluar origjinalin nga plagjiatura dhe falsifikimi :wink: :wink: :lol:

Gjėrat origjinale dhe tė paketuara janė mė kualitative se ato falsifikate dhe tė pėrdorura :wink:

Bukur shumė. :lol:

]]-Murgesh vallahi edhe mua me plase me at sanje i raft nami sanjes!
-Murgesh po mdhmsesh ja un Tomor ta blej nje sanje pun e madhe mos ke merak bile ma tmir se Shejtonkes:wink: tungji[/size][/color]

halla e madhe
27-12-04, 20:16
Secilit person i jipet e drejta te zgjedhe ate qe deshiron...deshire individuale :wink: Ajo qe tregohet gjate jetes duhet te jete origjinale nga shpirti dhe karakteri personal :!: :!:

Mafiozi
27-12-04, 23:28
Secilit person i jipet e drejta te zgjedhe ate qe deshiron...deshire individuale :wink: Ajo qe tregohet gjate jetes duhet te jete origjinale nga shpirti dhe karakteri personal :!: :!:


Kjo quhet DEMOKRACI per ata qe kerkojn.

Me pelqen halla e madhe, te lumt :wink:

turisti
27-12-04, 23:33
Secilit person i jipet e drejta te zgjedhe ate qe deshiron...deshire individuale :wink: Ajo qe tregohet gjate jetes duhet te jete origjinale nga shpirti dhe karakteri personal :!: :!:


Hallush , ne jete : " Ēdo gje vjen me vonese,e asgje s'vjen me kohe ".


Me respekt,

TURISTI.

dr1ta
28-12-04, 01:15
Valla JENI TRANU ME KET VERGJINITET :lol: :lol:

Gentiani
28-12-04, 15:07
Po nėse nuk ėshtė origjinale qė nga fillimi, vėshtirė ėshtė falsifikati tė bėhet origjinal. Vlerėsoj shumė gjėrat origjinale dhe tė paprekura :wink:

Po, po mirė ėshtė gjithsesi qė njerėzit kanė jo vetėm sy, flokė, fizionomi, shije, mendime e karaktere tė ndryshme pėrndryshe nuk do tė ishte mė interesante nė kėtė Botė.

Barbaroza
28-12-04, 15:12
Po nėse nuk ėshtė origjinale qė nga fillimi, vėshtirė ėshtė falsifikati tė bėhet origjinal. Vlerėsoj shumė gjėrat origjinale dhe tė paprekura :wink:

Po, po mirė ėshtė gjithsesi qė njerėzit kanė jo vetėm sy, flokė, fizionomi, shije, mendime e karaktere tė ndryshme pėrndryshe nuk do tė ishte mė interesante nė kėtė Botė.

Ashtu eshte Gentiani,edhe une vleresoj personalisht origjinalin me teper,por tash secili le te jeton me ato mendimet e veta,kete te drejte bile e ka secili njeri. :wink:

Arb
26-01-05, 08:34
Po kerkojme Virgjinitetin e Femres a?

Pse a paska hala Femra virgjina a?

Murgesha
26-01-05, 10:37
Po kerkojme Virgjinitetin e Femres a?

Pse a paska hala Femra virgjina a?


Po more, bile edhe nė forum kemi tė tilla. :roll:

Kaltrushi
26-01-05, 11:06
Shqipetaret i jepin Rendesi te madhe shume Virgjintitetit. Gjdo Femer duhet ta di perveti se nese e prishi qfar me pret?? Me kend?? Kure etj??? Esht e kuptushme qe kjo gje esht natyroroe dhe nuk mund ta vendos kurkush nga ne se bash kure do ta prishim. por mendoj se nje karakter i fort e dine se per qfar e ruan virgjinitetin (une p.sh. dua te vesh fustanin e bardh per martes edhe at duhet ta veshes e paq e jo ta zhytesh... nese kuptoni se qfar mendoj), kurse tjerat Vajza e dijn pse e prishin para Martese..... Ka shume arsyje sikurse i dashuri i tradhton, e premton......

Vajza mos e beri Trupin Kukull qe secili te mund te luj me te.

Edhe nje mos te harrohet. Se Virgjiniteti nuk duhet shiquar aq shumm sepse Karakteri dhe Dashurija jane me krysore.

Tasht per tasht pe le me kaq.....


Pershendetje

dardha
26-01-05, 11:11
Valla JENI TRANU ME KET VERGJINITET :lol: :lol:


valla shume mire e ke. Po a ka mashkull virgjine more apo vec femrat duhet te jene virgjine
:?:

Murgesha
26-01-05, 11:31
Valla JENI TRANU ME KET VERGJINITET :lol: :lol:


valla shume mire e ke. Po a ka mashkull virgjine more apo vec femrat duhet te jene virgjine
:?:

Dardha kjo pyetja e juaj ėshtė fatkeqėsi pėr ne femrat.
Sdo ta dijmė kurrė. :(

turisti
26-01-05, 15:06
Valla JENI TRANU ME KET VERGJINITET :lol: :lol:


valla shume mire e ke. Po a ka mashkull virgjine more apo vec femrat duhet te jene virgjine
:?:

Dardha kjo pyetja e juaj ėshtė fatkeqėsi pėr ne femrat.
Sdo ta dijmė kurrė. :(

Ka.

Arb
26-01-05, 16:37
Po kerkojme Virgjinitetin e Femres a?

Pse a paska hala Femra virgjina a?


Po more, bile edhe nė forum kemi tė tilla. :roll:

Mi jep bre do emna atehere, te ua bllokoj inbox-in te gjithave.

engjelli_pe
30-01-05, 13:20
Nė jetė ka shumė sende qė tė shtyjn ta duash njė femer.Ta duash vetem pėr virgjinitete tė mos kesh lidhje se qfar po merr se shoh te arsyeshme,kjo ėshtė ajo qe ne shqiptarve po na pengon,e qė shumica nuk di se qka merr po vetem se ėshtė virgjine.Unė mendoj se nese nje femer ka dėshtuar nė jetė sduhet tė jete viktim e ati dėshtimi,edhe me dėshtim sdo tė thotė se ajo ska moral,nė shumicene rasteve po ėshtė dėshtimi mėsim pėr tė ardhmen.Pėr kėtė une mendoj se sduhet tė shikojm shumė ne atė aspekt.

Drenicaki
30-01-05, 14:26
Virgjiniteti kjo ėshtė njė qeshtje qe ne shqiptaret e quanim te domosdoshme per njė femer!
Ne vertet luftoim per gjera te kota , sepse ajo qe ėshtė e ndergjegjshme ėshtė edhe nese ka humbur virgjinitetin !
Me rendesi ėshtė qe kur te martohet te jet vertet vetem me ate qe e don, ; Ne kemi raste te virgjineve qe pās marteses nuk lan te zezė pa ba , atėher ēfar rendesie ka virgjiniteti?

Gentiani
30-01-05, 20:34
Dėshtaket i takojnė dėshtimit e gjithsesi edhe tė dėshtuarve :wink: :lol: :lol: Ndryshe nuk mundet tė sqarohet ky kombinim. E pastaj ata kanė kohė tė mėsojnė nga leksioni i quajtur dėshtim, nėse u lejohet ti korrigjojnė gabimet nga mėsuesja Jetė :wink: :lol: :lol: :lol:

dr1ta
31-01-05, 01:47
Po kerkojme Virgjinitetin e Femres a?

Pse a paska hala Femra virgjina a?


Po more, bile edhe nė forum kemi tė tilla. :roll:

Mi jep bre do emna atehere, te ua bllokoj inbox-in te gjithave.


:lol: :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
31-01-05, 11:43
Pse Virgjiniteti i Femres Eshte Aq i Nevojshem,,


Jo aspak nuk osht i nevojshem,, kush ju tha qe eshte i nevojshem,,, apo mesohet me shkronjat e para?,, kur ta mesojm Abetaren shkrun aty se eshte i nevojshem,,,,

Ende Ekzistojn Fanatik ne Boten Shqiptare ( jo ende por 99%)
te cilet i kushtojn rendesi virgjinitetit,,

Shum e shum Femra njoh qe ruajn virgjinitetin por i bejne 1000 te zeza tjera ( ruje virgjinitetin, e goja e gjerat tjera le te vazhdojn)..

Hapni syt djema mos kqyrni virgjinitetin se osht Fanatizem,,,, ka vajza qe nuk jan virgjine por jan shum shum ma te ndershme se ato VIRGJINET BJONDINA,,

shum gjera ka qe duhet te kuptohen, (tradhtia eshte me e keqja per vajzat),, por nuk do te thot se nuk jan te ndershme vetem se aj e tradhtoj e nuk eshte virgjine.....

Ju pershendes pa keqkuptime me nderime

Ejona
31-01-05, 14:20
Virgjiniteti s'eshte asgje.. 3 pika gjak..!
Puthja eshte shume me intime se sa sexi ( qe te ruhet ai virgjinitet ) e gjejne metoda te tjera per te bere at sex duke ruajtur at virgjinitet ..! Mos u merrni shume me nje primitivizem.. ! Me e rendesishmja eshte dashurija, Besimi ne gruan e ardhshme.. Fali dashuri , rrespekt, besim , gruaja edhe pse nuk e more virgjine nuk te tradheton.kurre Mos mendoni, se do te merrni nje virgjine.. e pastaj do te jeni ai me i lumturi qe gruaja juaj nuk do ju tradhetoj... E tera varet nga Burri sa jep dashuri aq merr.!
kesaj here kaq , nuk me premton kohe me shume.. tung

Gentiani
31-01-05, 22:45
Ah ē`na mbytėn fanatikėt e primitivėt me teori primitive pėr Virgjinitetin :wink: :wink:

Ēfarė ėshtė kjo kėshtu???!!!! po pra, e kundėrta e saj paraqet emacipimin dhe shkallė tė lartė tė tė civilizuarit. !!! Po ē`na kanė dalur masa tė reja tė tė maturit tė civilizimit njerėzorė...

edhe unė nuk po kam aq shumė kohė, pėrndryshe e vazhdojmė ta diskutojmė edhe kėtė teori :wink: :lol: :lol: :lol:

Drenicaki
31-01-05, 23:16
Ah ē`na mbytėn fanatikėt e primitivėt me teori primitive pėr Virgjinitetin :wink: :wink:

Ēfarė ėshtė kjo kėshtu???!!!! po pra, e kundėrta e saj paraqet emacipimin dhe shkallė tė lartė tė tė civilizuarit. !!! Po ē`na kanė dalur masa tė reja tė tė maturit tė civilizimit njerėzorė...

edhe unė nuk po kam aq shumė kohė, pėrndryshe e vazhdojmė ta diskutojmė edhe kėtė teori :wink: :lol: :lol: :lol:Une mendoi se ma shum na mbyten te moderruarit me zemer primitive qe mendoin se kan njohuri mbi te tjeret e qe i kushtoin me shumė rendesi njė qeshtje te kotė sesa gjėrave esenciale te jetes !
Sdo te thotź se virgjiniteti ėshtė krenaria dhe virtyti i femres, kan kaluar kohrat kur deshem njė virgjine e me te te vuajm tėr jeten!
Tani o njeri jeta jetohet duke i besuar njeri tjetrit se edhe nese e mbyllim me dry njė femer ajo do te jet e njejta .

Gentiani
31-01-05, 23:32
Ah ē`na mbytėn fanatikėt e primitivėt me teori primitive pėr Virgjinitetin :wink: :wink:

Ēfarė ėshtė kjo kėshtu???!!!! po pra, e kundėrta e saj paraqet emacipimin dhe shkallė tė lartė tė tė civilizuarit. !!! Po ē`na kanė dalur masa tė reja tė tė maturit tė civilizimit njerėzorė...

edhe unė nuk po kam aq shumė kohė, pėrndryshe e vazhdojmė ta diskutojmė edhe kėtė teori :wink: :lol: :lol: :lol:Une mendoi se ma shum na mbyten te moderruarit me zemer primitive qe mendoin se kan njohuri mbi te tjeret e qe i kushtoin me shumė rendesi njė qeshtje te kotė sesa gjėrave esenciale te jetes !
Sdo te thotź se virgjiniteti ėshtė krenaria dhe virtyti i femres, kan kaluar kohrat kur deshem njė virgjine e me te te vuajm tėr jeten!
Tani o njeri jeta jetohet duke i besuar njeri tjetrit se edhe nese e mbyllim me dry njė femer ajo do te jet e njejta .


Argumente shumė tė forta diskutimi ke sjellurė si zakonisht pėr tė mbushur kuotėn.

zemėr primitive !!! (ke lexuar, dėgjuar e parė se paska zemėr primitive ?)

Drenicaki
01-02-05, 00:55
Aq e rendesishme ėshtė shprehja ime per ta injoruar po vertet une nuk dhash argumente kur argumentet ēdo ditė po na i jep koha!
Fjala fanatik qe ti e shpreh as qe e din se ēfarė domethźnje ka sepse sikur ta dije sdo ta perdorje kėtu ku si pergjigjet vendit,por nejse ajo ėshtė qeshtje e jotja personale!
sa i perket qeshtjes se civilizimit as qe ke lidhje me te,siq thua ti atėher me te civilizuarit ne botė paskemi mbetur ne dhe ciganet te tjeret paskan humbur civilizimin haha sa me ben per te qeshur intelegjenca e jote( por ne mesin e qobaneve)

Gentiani
01-02-05, 19:28
Nuk ėshtė aspak e vėshtirė tė lexojė njeriu menēurinė e sojit tėndė. Pėr fillim ti nuk je nė gjendje ta kuptosh as njė tekst se lėre mė tė pėrcjellėsh rrjedhėn e temės e kush, ēka dhe nė ēfarė kuptimi ka shkruajtur ?!

Kur tė fillosh tė kuptosh domethėnjen dhe kuptimin e shkresave atėherė lajmėrohu pėr diskutim. Me njė fjalė 95 % e shkresave tua nė stilin ha,hahaha e hihihi janė bėrllog diskutimi dhe tė pavlera, por faktori kohė ėshtė aq me vlerė dhe nuk ja vlenė tė mirret njeriu me eliminimin e tyre. Kot e mundon dhe torturon vehten me gjėra tė cilat janė nocion nė vehte dhe Matematikė e lartė pėr ti kuptuar me atė kapacitet tė limituar e shkarravitės qė posedon Drenicaki.

Gentiani!

P. S nėse ke pėr tė diskutuar pėr temėn urdhėro, e jo me shkarravitje fjalėsh kinse po shkruan diēka!

Lutje edhe Moderatorėve qė shkresat qė nuk kanė tė bėjnė me temėn drejtė e nė shportė tė bėrrllogut, sepse ėshtė mėkat tė ngarkohet forumi me kb e gjėra tė kota.

Drenicaki
01-02-05, 20:08
Ke te drejtė te shkruash si te duash,e qellimi kryesor i yti ėshtė moskėnaqėsia e kundershtimit tim ne temen per virgjinitet!
Ne vend qe te vish me argumentet tua te kesai qeshtje ti fillon me sulmin sipas metodes tėnde, por per mua kjo ėshtė e lehtė sepse ata qe e ndiejn veten lart, ska me te ulet!
Pra mos u merr ti me aftesit e mia e me shkrimet hahahaha e hihihi por pergjigju nese don te flasish per temen!

Armen qe perdor ti per te ngadhenjyer ėshtė hudhja poshtė tjetrit siq e kemi zakon ne shqiptaret!
Ty vetem kush ta lemon qimen ėshtė burrė i mirė, por jo unė ,sdo te jem ai !

Pra nese don fillo te flasish per temen e jo te merresh me dertet e huja, se ne e kemi zakon te merremi me shum me qeshtjen e te tjerve se sa me tonat, shiko veten me parė pastai gjyko te tjeret!

TIM
01-02-05, 20:14
Virgjiniteti s'eshte asgje.. 3 pika gjak..!
Puthja eshte shume me intime se sa sexi ( qe te ruhet ai virgjinitet ) e gjejne metoda te tjera per te bere at sex duke ruajtur at virgjinitet ..! Mos u merrni shume me nje primitivizem.. ! Me e rendesishmja eshte dashurija, Besimi ne gruan e ardhshme.. Fali dashuri , rrespekt, besim , gruaja edhe pse nuk e more virgjine nuk te tradheton.kurre Mos mendoni, se do te merrni nje virgjine.. e pastaj do te jeni ai me i lumturi qe gruaja juaj nuk do ju tradhetoj... E tera varet nga Burri sa jep dashuri aq merr.!
kesaj here kaq , nuk me premton kohe me shume.. tung

Definitivisht pajtohem me mendimin tend , eshte shume e vertet ajo qka ke shkruar , te lumt flm .

Arb
02-02-05, 00:19
Test: Pse virgjiniteti e femnes eshte aq e nevojshem?

A edhe po pyet a?

Gentiani
02-02-05, 23:10
Ke te drejtė te shkruash si te duash,e qellimi kryesor i yti ėshtė moskėnaqėsia e kundershtimit tim ne temen per virgjinitet!
Ne vend qe te vish me argumentet tua te kesai qeshtje ti fillon me sulmin sipas metodes tėnde, por per mua kjo ėshtė e lehtė sepse ata qe e ndiejn veten lart, ska me te ulet!
Pra mos u merr ti me aftesit e mia e me shkrimet hahahaha e hihihi por pergjigju nese don te flasish per temen!

Armen qe perdor ti per te ngadhenjyer ėshtė hudhja poshtė tjetrit siq e kemi zakon ne shqiptaret!
Ty vetem kush ta lemon qimen ėshtė burrė i mirė, por jo unė ,sdo te jem ai !

Pra nese don fillo te flasish per temen e jo te merresh me dertet e huja, se ne e kemi zakon te merremi me shum me qeshtjen e te tjerve se sa me tonat, shiko veten me parė pastai gjyko te tjeret!

Nuk je nė temė fare, andaj shkelja skajeve dhe mos dil nė rrugė si Trap!!!! se nuk ėshtė kafe e forumit kėtu, por temė e hapur pėr diskutim, nėse nuk e ke ditur!.


Gentiani!

Drenicaki
02-02-05, 23:14
Interesant ! se paskam ditur!
Do te thot ti mund te dalish nga tema por jo une,
po ti kur ishe ne temė, shkruaj ndonjź fjalė qe as ti se kupton vet , do te jet me qetsi per ty!

Gentiani
02-02-05, 23:19
Virgjiniteti s'eshte asgje.. 3 pika gjak..!
Puthja eshte shume me intime se sa sexi ( qe te ruhet ai virgjinitet ) e gjejne metoda te tjera per te bere at sex duke ruajtur at virgjinitet ..! Mos u merrni shume me nje primitivizem.. ! Me e rendesishmja eshte dashurija, Besimi ne gruan e ardhshme.. Fali dashuri , rrespekt, besim , gruaja edhe pse nuk e more virgjine nuk te tradheton.kurre Mos mendoni, se do te merrni nje virgjine.. e pastaj do te jeni ai me i lumturi qe gruaja juaj nuk do ju tradhetoj... E tera varet nga Burri sa jep dashuri aq merr.!
kesaj here kaq , nuk me premton kohe me shume.. tung

Pastaj nė njė tjetėr temė shkruajti edhe se :


Barbaroza Te pershendes por , megjithate te bisedojme, kuvendojme me seriozitet per ket plage te shekullit te ri.. ! Ngase eshte nje plage shume e rende per familjet tona... Eshte per te ardhur keq.. cfare po ndodhe keshtu ??? Ku shpien keto tradheti (pas shpine) Keto ndarje ne mosha te ndryshme , duke i kthyer kurrizin Gruas e fmive !!!?? A nuk eshte familja e shenjt?? a Nuk vritet buzeqeshja e fmive ????A nuk krenoheshim neve shqiptaret me moralin me te larte? a nuk kishim femije, e rini me te shendoshen ne Bote , lirisht munde te them, pa hezituar fare... ISHIM KRENARI NE VETE.. Ne mbare RRuzullin e botes.. E.. Sot.. ku jemi.. Familjet shqiptare cdo dite e me teper.. po shkatrrohen vetem e vetem per epshe shtazarake. Kerkoj falje qe shprehem ne ket menyre. pore e verteta me dhemb ne Zemer, kure nenat kthehen ne gjini nga pamundesia per te qene afer fmive.. per tu skllaveruar, per te saten here.E fmit tane cfare ardhmerie i pret ???? Prindet jane pasqyre e fmive.. !

Edhe ēuditet pastaj se ēka po ndodhė. Nė cilin tekst tė bazohemi Ejona se ėshtė divergjencė e madhe mes atyre qė mendon e shkruan hiq mė larg se nė dy tema diskutimi nė forum.

Tejet Interesante, kjo mospėrputhmėri !!! :roll: :roll:

Kėtu e kisha qėllimin tė kyēesha tė diskutoja jo pėr virgjinitetin, por pėr hirė tė interpretimit tė gabuar dhe teorive tė palogjikshme qė po postohen - plotėsimin kuotės sė shkrimeve! shkruajta edhe unė diēka.

Pak mė shumė herėn tjetėr!

Gentiani!


[/i]

Ejona
03-02-05, 01:16
Pershendetje per ju !

Gentiani ju flm, per sugjerime se si duhet shkruar.. pore ja se dikush e as (une ) nuk jame e zgjuar sa juve.. pore megjithate besoj se eshte forum, dhe kemi te drejt te japim mendimet tona ! nese ju pengojme dhe ju dhembin syte ti lexoni si moderatore.. qe jeni. atehere lirisht ikim nga ketu dhe nuk ngelemi me buken thate nder duar !!!

Sa i perket virgjinitetit si teme po ta theme nje fjale te urte

"Burrat gjithmone deshirojne te jene dashuria e pare e femres,
grate deshirojne te jene dashuria e fundit e mashkullit "


Pastaj ne temen tjeter qe ju i merrni si " tejet interesante ne mosperputhshmeri... eshte tema " A duhet rrespektuar gruaja si dashnorja " Athua valle... keto ndarje qe behen ne Kosove.. dhe lihen nenat rrugve, pa femijen e saje ne parzme .. Per shkak virgjinitetit behen a ??? Ndegjo cfare te them pikrisht atyre ... te virgjera qe u ruajten per "princin e endrrave" po ju ndodhin keto!!! dhe sot ,, Ngelin ne meshiren e Fatit..!

Dashuria ,linde nga besimi, jeton nga shpresa , pore vdes nga meshira.

turisti
03-02-05, 01:35
Pershendetje per ju !

Gentiani ju flm, per sugjerime se si duhet shkruar.. pore ja se dikush e as (une ) nuk jame e zgjuar sa juve.. pore megjithate besoj se eshte forum, dhe kemi te drejt te japim mendimet tona ! nese ju pengojme dhe ju dhembin syte ti lexoni si moderatore.. qe jeni. atehere lirisht ikim nga ketu dhe nuk ngelemi me buken thate nder duar !!!

Sa i perket virgjinitetit si teme po ta theme nje fjale te urte

"Burrat gjithmone deshirojne te jene dashuria e pare e femres,
grate deshirojne te jene dashuria e fundit e mashkullit "


Pastaj ne temen tjeter qe ju i merrni si " tejet interesante ne mosperputhshmeri... eshte tema " A duhet rrespektuar gruaja si dashnorja " Athua valle... keto ndarje qe behen ne Kosove.. dhe lihen nenat rrugve, pa femijen e saje ne parzme .. Per shkak virgjinitetit behen a ??? Ndegjo cfare te them pikrisht atyre ... te virgjera qe u ruajten per "princin e endrrave" po ju ndodhin keto!!! dhe sot ,, Ngelin ne meshiren e Fatit..!

Dashuria ,linde nga besimi, jeton nga shpresa , pore vdes nga meshira.

Ejona e nderuar,


Nuk dua qe te pezina,por dua qe te shqaroj dic. Gentianit i ka dale pune me TURISTIN pa qene moderator,pastaj me KERCOVARIN,prap me TURISTIN dhe KERCOVARIN,me DRENICAKUN e tash me ty.KUSH ESHTE I ARDHSHMI?????? Kete as ai nuk e din,por mos u merakos sepse aq te gjata jane vizionet e dikujt qe i pengojne te qeshurat,e leje ma postimet ose idet e dikujna qe nuk i kuptojne. Nuk eshte me rendesi nese fshihet dhe ky shkrim,GENTIANI nuk mundet me fshin shenimin ne kokat e tona qe te gjithe e kan lexuar si postimin tim te pare,si tash tonin edhe ne fund kete. Kur eshte dashuria dhe temat e saj ne pyetje,mos hargjo fjale me GENTIANIN,sepse mbas shkrimeve te tij ,ai nuk ka perjetuar dic.me serioze qe dridhet zemra sepse perndryeshe prej te gjitha ketyre temave,njeren e kish qellue.


Te pershendes sinqerisht,

TURISTI.

Krokodilli
03-02-05, 10:49
Pershendetje per ju !

Gentiani ju flm, per sugjerime se si duhet shkruar.. pore ja se dikush e as (une ) nuk jame e zgjuar sa juve.. pore megjithate besoj se eshte forum, dhe kemi te drejt te japim mendimet tona ! nese ju pengojme dhe ju dhembin syte ti lexoni si moderatore.. qe jeni. atehere lirisht ikim nga ketu dhe nuk ngelemi me buken thate nder duar !!!

Sa i perket virgjinitetit si teme po ta theme nje fjale te urte

"Burrat gjithmone deshirojne te jene dashuria e pare e femres,
grate deshirojne te jene dashuria e fundit e mashkullit "


Pastaj ne temen tjeter qe ju i merrni si " tejet interesante ne mosperputhshmeri... eshte tema " A duhet rrespektuar gruaja si dashnorja " Athua valle... keto ndarje qe behen ne Kosove.. dhe lihen nenat rrugve, pa femijen e saje ne parzme .. Per shkak virgjinitetit behen a ??? Ndegjo cfare te them pikrisht atyre ... te virgjera qe u ruajten per "princin e endrrave" po ju ndodhin keto!!! dhe sot ,, Ngelin ne meshiren e Fatit..!

Dashuria ,linde nga besimi, jeton nga shpresa , pore vdes nga meshira.

Ejona e nderuar,


Nuk dua qe te pezina,por dua qe te shqaroj dic. Gentianit i ka dale pune me TURISTIN pa qene moderator,pastaj me KERCOVARIN,prap me TURISTIN dhe KERCOVARIN,me DRENICAKUN e tash me ty.KUSH ESHTE I ARDHSHMI?????? Kete as ai nuk e din,por mos u merakos sepse aq te gjata jane vizionet e dikujt qe i pengojne te qeshurat,e leje ma postimet ose idet e dikujna qe nuk i kuptojne. Nuk eshte me rendesi nese fshihet dhe ky shkrim,GENTIANI nuk mundet me fshin shenimin ne kokat e tona qe te gjithe e kan lexuar si postimin tim te pare,si tash tonin edhe ne fund kete. Kur eshte dashuria dhe temat e saj ne pyetje,mos hargjo fjale me GENTIANIN,sepse mbas shkrimeve te tij ,ai nuk ka perjetuar dic.me serioze qe dridhet zemra sepse perndryeshe prej te gjitha ketyre temave,njeren e kish qellue.


Te pershendes sinqerisht,

TURISTI.

Ejona te pershendes shum - skam koment

Turisti gjithashtu te pershendes i nderuar

turisti
03-02-05, 10:57
Pershendetje per ju !

Gentiani ju flm, per sugjerime se si duhet shkruar.. pore ja se dikush e as (une ) nuk jame e zgjuar sa juve.. pore megjithate besoj se eshte forum, dhe kemi te drejt te japim mendimet tona ! nese ju pengojme dhe ju dhembin syte ti lexoni si moderatore.. qe jeni. atehere lirisht ikim nga ketu dhe nuk ngelemi me buken thate nder duar !!!

Sa i perket virgjinitetit si teme po ta theme nje fjale te urte

"Burrat gjithmone deshirojne te jene dashuria e pare e femres,
grate deshirojne te jene dashuria e fundit e mashkullit "


Pastaj ne temen tjeter qe ju i merrni si " tejet interesante ne mosperputhshmeri... eshte tema " A duhet rrespektuar gruaja si dashnorja " Athua valle... keto ndarje qe behen ne Kosove.. dhe lihen nenat rrugve, pa femijen e saje ne parzme .. Per shkak virgjinitetit behen a ??? Ndegjo cfare te them pikrisht atyre ... te virgjera qe u ruajten per "princin e endrrave" po ju ndodhin keto!!! dhe sot ,, Ngelin ne meshiren e Fatit..!

Dashuria ,linde nga besimi, jeton nga shpresa , pore vdes nga meshira.

Ejona e nderuar,


Nuk dua qe te pezina,por dua qe te shqaroj dic. Gentianit i ka dale pune me TURISTIN pa qene moderator,pastaj me KERCOVARIN,prap me TURISTIN dhe KERCOVARIN,me DRENICAKUN e tash me ty.KUSH ESHTE I ARDHSHMI?????? Kete as ai nuk e din,por mos u merakos sepse aq te gjata jane vizionet e dikujt qe i pengojne te qeshurat,e leje ma postimet ose idet e dikujna qe nuk i kuptojne. Nuk eshte me rendesi nese fshihet dhe ky shkrim,GENTIANI nuk mundet me fshin shenimin ne kokat e tona qe te gjithe e kan lexuar si postimin tim te pare,si tash tonin edhe ne fund kete. Kur eshte dashuria dhe temat e saj ne pyetje,mos hargjo fjale me GENTIANIN,sepse mbas shkrimeve te tij ,ai nuk ka perjetuar dic.me serioze qe dridhet zemra sepse perndryeshe prej te gjitha ketyre temave,njeren e kish qellue.


Te pershendes sinqerisht,

TURISTI.

Ejona te pershendes shum - skam koment

Turisti gjithashtu te pershendes i nderuar


Faleminderit shoki.Pershendetjet jane te mira kur vijn nga nje vend te ngroht,por me te mira kur vijn nga nje shok te vertet.

Gjithashtu te pershendes dhe te deshiroj shume suksese ne " MESIME ",hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahaha hahahahahah. :wink:

Murgesha
03-02-05, 11:24
Virgjiniteti a ėshtė moral, a ėshtė nder apo ėshtė edhe burim konfliktesh ndėr familjare, ndėr shoqėrore?
Fanatizėm i mashkullit apo edhe shprehje nėnēmimi nė egon e mashkullit i cili ka fatin tė marrė pėr grua njė jo virgjine??
Apo edhe burim konfliktesh kur dikush e mbronė moralin e jo njė cipė tė rėndėsishme/pa rėndėsishme nė konstruktin normal tė njė femre??
Ju kisha lutur tė gjithėve qė tė shprehni mendimet e juaja pa u kacafytyr dhe fyrė mes vete, se duhet ta kuptoni se vet qėshtja ėshtė delikate dhe natyrisht edhe mund tė vijė deri tek moskuptimet nė mes diskutuesve.
Pėr mendimin tim jam shprehur edhe mė parė edhe prapė shprehem se femra nuk duhet tė nderohet pėr shkak tė njė cipe.
Ajo femėr qė e ka kuptuar esencėn e jetės e ka kuptuar edhe se seksi ėshtė nevojė qė duhet pėrmbushur.
Ai mashkull qė e kupton kėte duhet tė kuptojė se edhe femra edhe pse e ka humbur cipėn e vet e ka bėrė nga nevoja e pashmangshme fiziologjike.
Sa jemi tė reja edukohemi sė pari nga nėna, pastaj nga familje e gjerė se duhet tė mburremi nėse arrijmė tė ruajmė dy gishtė fytyrė gjer sa tė martohemi.
Ja u zė pėr tė madhe sė pari nėnave tona qė tė mbingarkuara nga mendimi mos ti lėshohet qika natėn e parė tė martesės kanė qenė shumė tė pa drejta qė nuk e kanė fol realitetin. Por kanė mbrojtur sė pari dhe sė fundi interesat mashkullore. Nuk kanė fajė se kanė qenė tė shtypura nga baballarėt tanė.
Sot pėr mendimin tim tė parapėrgaditesh pėr martesė nuk ėshtė edhe ndonjė gjė kush e di sa e turpshme sa mund tė mendohet nga 90% e meshkujve dhe diku 30% e femrave qė mendojnė se tė kesh martesė tė suksesshme duhet pa tjetėr tė jesh virgjine.
Njė po ju them, ato femra qė kanė qenė tė lira dhe kanė pasė meshkuj nė jetėn e vet shumica kanė pas sukses edhe nė martesat e tyre.
Femrat serioze shumica kanė dėshtuar.
Pse?-shtrohet pyetja.

turisti
03-02-05, 14:56
Virgjiniteti a ėshtė moral, a ėshtė nder apo ėshtė edhe burim konfliktesh ndėr familjare, ndėr shoqėrore?
Fanatizėm i mashkullit apo edhe shprehje nėnēmimi nė egon e mashkullit i cili ka fatin tė marrė pėr grua njė jo virgjine??
Apo edhe burim konfliktesh kur dikush e mbronė moralin e jo njė cipė tė rėndėsishme/pa rėndėsishme nė konstruktin normal tė njė femre??
Ju kisha lutur tė gjithėve qė tė shprehni mendimet e juaja pa u kacafytyr dhe fyrė mes vete, se duhet ta kuptoni se vet qėshtja ėshtė delikate dhe natyrisht edhe mund tė vijė deri tek moskuptimet nė mes diskutuesve.
Pėr mendimin tim jam shprehur edhe mė parė edhe prapė shprehem se femra nuk duhet tė nderohet pėr shkak tė njė cipe.
Ajo femėr qė e ka kuptuar esencėn e jetės e ka kuptuar edhe se seksi ėshtė nevojė qė duhet pėrmbushur.
Ai mashkull qė e kupton kėte duhet tė kuptojė se edhe femra edhe pse e ka humbur cipėn e vet e ka bėrė nga nevoja e pashmangshme fiziologjike.
Sa jemi tė reja edukohemi sė pari nga nėna, pastaj nga familje e gjerė se duhet tė mburremi nėse arrijmė tė ruajmė dy gishtė fytyrė gjer sa tė martohemi.
Ja u zė pėr tė madhe sė pari nėnave tona qė tė mbingarkuara nga mendimi mos ti lėshohet qika natėn e parė tė martesės kanė qenė shumė tė pa drejta qė nuk e kanė fol realitetin. Por kanė mbrojtur sė pari dhe sė fundi interesat mashkullore. Nuk kanė fajė se kanė qenė tė shtypura nga baballarėt tanė.
Sot pėr mendimin tim tė parapėrgaditesh pėr martesė nuk ėshtė edhe ndonjė gjė kush e di sa e turpshme sa mund tė mendohet nga 90% e meshkujve dhe diku 30% e femrave qė mendojnė se tė kesh martesė tė suksesshme duhet pa tjetėr tė jesh virgjine.
Njė po ju them, ato femra qė kanė qenė tė lira dhe kanė pasė meshkuj nė jetėn e vet shumica kanė pas sukses edhe nė martesat e tyre.
Femrat serioze shumica kanė dėshtuar.
Pse?-shtrohet pyetja.

Murgeshe e nderuar,


Shumhere e lexova tekstin tende larteshenuar dhe pse shumehere kemi biseduar dhe besoj se prap do t'i kthehemi temes,teksti yt eshte FENOMENAL ,jo qe ēdo fjale,fjali,pika,presje,radhitja dhe mendimesh jane ne vend te duhur,por per ate sepse eshte mbi te gjithave REALITET I PA MOHUESHEM.

Nga provoja jetesore,dhe gjendjen momentale te shumices se mashkujve,nuk muj pa konkludue se virgjiniteti eshte smundja psiqike te mashkujve,te cililt - ligen - kur i kujtohet virgjiniteti,a kursesi nuk ligen gjate kerkesave te veta seksuale.
Mashkujt kurre nuk do ta gjejne formulen e jetes : SI TE KNAQEMI ,POR PRAP TA KEM GRUAN VIRGJINE?? Po e perserise KURRĖ,sepse virgjiniteti edhe kur humbet,- jet ne formen tjeter, - ne formen e moralit personal. Shpeshhere duke hulumtuar qat virgjinitet,mashkujt harrojne se asgje asgje nuk i nevoitet GRUAJA VIRGJINE me karakter te SHKATERRUAR. ME MIRĖ PA VIRGJINITET E ME KARAKTER.(ketu i lus lexues te nderuar mos te harrojne qe ky eshte vetem mendimi im personal,qdmth se secili ka te drejta ndryshe me mendoje).
Nenat e tona kan qene teje te ngarkuara dhe ne ate kohe kur u dasht - me shique burrin ne sy dhe me dit se ēka ai mendon per pasneser - , jan mundue me e mirmbajt familjen dhe mi dhon edukim femrave sepse,mos paqin dit shume,njeren e kan ditur:qikes i duhet edukimi sepse eshte DERA E HUAJ. Nga kjo rrjedh qe edhe ne ate kohe,mashkujt e kan pasur nusen virgjine,por ajo nuse nuk ka pas DREJTA e as LIRI sepse ka dominue burri. Me vone,kur jan shtue apetitat e burrit dhe nevojat e veta per veture,komor," kurvalleqet",jete te kafes,ai fillon me leshu " pe " dhe e puneson gruan.Aty ndoshta fillon modernizimi i jetes se gruas dhe deshtimi ( ne kete rast VIKTIMAT e DESHIRAVE te VETA)i burrit. Si ngushllim i kan mbetur vuajtja dhe potera per virgjinitetin edhe ashtu te parendesishem ne kohen e sodit.

Konkludimi yt,Murgesha e nderuar,nuk don koment,sepse eshte deri ne maksimum i sakte,po,ka vend per nje koment : Fakt qe femrat te cilat kan pas me shume mashkuj,- me mire jetojne edhe anasjelltas. Ndoshta se ne fillim jan djegur e pastaj jane kalitur me problemet e ketij lloji ne kontaktet e shumta me mashkuj dhe ashtu pastaj me lehte kan perballuar kriza eventuale?!!!?? Ne anen tjet,femrat te cilat ndoshta tere jeten e kan kaluar nr shtepi duke gatuar,duke i ba punet e shpijes dhe pa as nje provoje ne kete drejtim,ne rastin e pare qe ju eshte dhene ja kan gabue- KAN DESHTUE.Asi rastesh jane shume,sidomos ne qyteza e vogla....a si ngushellim per mashkuj,TURISTI ju preferon: QELNI SA MĖ SHUMĖ PAQETAT E CIGARĖVE,SEPSE VETĖM ASHTU MUNDENI NĖ MĖNYREN E SHPEJT ME ZBULUE V-I-R-GJ-I-N-I-T-E-T-I-N dhe pa kurrefare dyshimi me qene i PARĖ.


Me respekt,

TURISTI.

Murgesha
03-02-05, 16:28
Turisti tė falėnderoj shumė pėr plotėsimin e boshllėqeve qė unė kam aluduar nė shkrimin tim.

turisti
03-02-05, 16:40
Turisti tė falėnderoj shumė pėr plotėsimin e boshllėqeve qė unė kam aluduar nė shkrimin tim.

Me nder qofsh e nderuara Murgeshe.Shkrimet e tua jane thjesht:INSPIRIM.


Me nderime,


TURISTI.

Drenicaki
03-02-05, 16:53
Virgjiniteti a ėshtė moral, a ėshtė nder apo ėshtė edhe burim konfliktesh ndėr familjare, ndėr shoqėrore?
Fanatizėm i mashkullit apo edhe shprehje nėnēmimi nė egon e mashkullit i cili ka fatin tė marrė pėr grua njė jo virgjine??
Apo edhe burim konfliktesh kur dikush e mbronė moralin e jo njė cipė tė rėndėsishme/pa rėndėsishme nė konstruktin normal tė njė femre??
Ju kisha lutur tė gjithėve qė tė shprehni mendimet e juaja pa u kacafytyr dhe fyrė mes vete, se duhet ta kuptoni se vet qėshtja ėshtė delikate dhe natyrisht edhe mund tė vijė deri tek moskuptimet nė mes diskutuesve.
Pėr mendimin tim jam shprehur edhe mė parė edhe prapė shprehem se femra nuk duhet tė nderohet pėr shkak tė njė cipe.
Ajo femėr qė e ka kuptuar esencėn e jetės e ka kuptuar edhe se seksi ėshtė nevojė qė duhet pėrmbushur.
Ai mashkull qė e kupton kėte duhet tė kuptojė se edhe femra edhe pse e ka humbur cipėn e vet e ka bėrė nga nevoja e pashmangshme fiziologjike.
Sa jemi tė reja edukohemi sė pari nga nėna, pastaj nga familje e gjerė se duhet tė mburremi nėse arrijmė tė ruajmė dy gishtė fytyrė gjer sa tė martohemi.
Ja u zė pėr tė madhe sė pari nėnave tona qė tė mbingarkuara nga mendimi mos ti lėshohet qika natėn e parė tė martesės kanė qenė shumė tė pa drejta qė nuk e kanė fol realitetin. Por kanė mbrojtur sė pari dhe sė fundi interesat mashkullore. Nuk kanė fajė se kanė qenė tė shtypura nga baballarėt tanė.
Sot pėr mendimin tim tė parapėrgaditesh pėr martesė nuk ėshtė edhe ndonjė gjė kush e di sa e turpshme sa mund tė mendohet nga 90% e meshkujve dhe diku 30% e femrave qė mendojnė se tė kesh martesė tė suksesshme duhet pa tjetėr tė jesh virgjine.
Njė po ju them, ato femra qė kanė qenė tė lira dhe kanė pasė meshkuj nė jetėn e vet shumica kanė pas sukses edhe nė martesat e tyre.
Femrat serioze shumica kanė dėshtuar.
Pse?-shtrohet pyetja.Siq po e shoh paska edhe te tillė qe kan mendimin tim, me pelqen kjo!

Drenicaki
03-02-05, 17:03
Sinqerisht te ju them se ėshtė edhe realitet , qe te funksjonoi njė dashuri rol esencial luan sexi e as qe do ta mendoja te martoi njė femer nese me te sme pelqen sexi!
Keto fjalź i them per te dalur te virgjiniteti,pse ndahen qiftat qe nuk njihen pra se nuk jan tipa qe i takoin njėri tjetrit, e ketu ka randesi te madhe sexi,pra kur ne meshkujt bejm prova qe te na pelqej femra ne krevat,atėher si munden femrat te jen virgjine kur ate sex e kan ber me ne.
Pra nuk ėshtė jo moralta kerkosh qiftin qe pershtatesh e per mua te martohesh me njė femer qe ske pasur sex me par do te thot te martohesh me sy te mbyllur etj.!

Arb
04-02-05, 03:20
Femra mund te jete e "shfrytezuar" 99.5% fizikisht; 100% mentalisht, dhe po 100% shpirtnisht, por prape se prape me mburrje te vetequhet "e virgjer."

Po a ndodh kjo gje? Mbase fare rralle, por disa femra jane vertete te vetedijshme per te ruajtur "virgjinitetin" si nje "vize te sigurte' drejt marteses.

Atehere del se virgjiniteti i femres nuk qenka aq me rendesi se sa ne mendojme, qenka dicka shume me me rendesi se virgjiniteti?

Po cfare?

E ashtuquajtura "pasterti e femres," qe perfshin kryesisht pjesen fizike, mentale dhe shpirterore te saj.

Pra femra ka edhe raste qe mund te mos jete e pushtuar ne "cipen e saj," por e pushtuar dhe e nenshtruar ne gjithe pjesen tjera fizike te saj, mentalisht dhe shpirterisht.

Gentiani
05-02-05, 01:17
Pershendetje per ju !

Gentiani ju flm, per sugjerime se si duhet shkruar.. pore ja se dikush e as (une ) nuk jame e zgjuar sa juve.. pore megjithate besoj se eshte forum, dhe kemi te drejt te japim mendimet tona ! nese ju pengojme dhe ju dhembin syte ti lexoni si moderatore.. qe jeni. atehere lirisht ikim nga ketu dhe nuk ngelemi me buken thate nder duar !!!

Sa i perket virgjinitetit si teme po ta theme nje fjale te urte

"Burrat gjithmone deshirojne te jene dashuria e pare e femres,
grate deshirojne te jene dashuria e fundit e mashkullit "


Pastaj ne temen tjeter qe ju i merrni si " tejet interesante ne mosperputhshmeri... eshte tema " A duhet rrespektuar gruaja si dashnorja " Athua valle... keto ndarje qe behen ne Kosove.. dhe lihen nenat rrugve, pa femijen e saje ne parzme .. Per shkak virgjinitetit behen a ??? Ndegjo cfare te them pikrisht atyre ... te virgjera qe u ruajten per "princin e endrrave" po ju ndodhin keto!!! dhe sot ,, Ngelin ne meshiren e Fatit..!

Dashuria ,linde nga besimi, jeton nga shpresa , pore vdes nga meshira.

Manevrim tipik dhe tentim shmangje nga tema znj Ejona! E lexove dikund se ishim duke diskutuar pėr zgjuarsinė?! Jo sigurisht. Mendimet tuaja keni tė drejtė ti jipni dhe mu pėr ato mendime po zhvillohet edhe kėto diskutime kėtu. Pjesa tjetėr ishte sėrisht tentim shmangje nga tema…

Lidhur me mospėrputhmėrinė e teksteve:

Ejona shkruajti:

Virgjiniteti s'eshte asgje.. 3 pika gjak..!
Puthja eshte shume me intime se sa sexi ( qe te ruhet ai virgjinitet ) e gjejne metoda te tjera per te bere at sex duke ruajtur at virgjinitet ..! Mos u merrni shume me nje primitivizem.. ! Me e rendesishmja eshte dashurija, Besimi ne gruan e ardhshme.. Fali dashuri , rrespekt, besim , gruaja edhe pse nuk e more virgjine nuk te tradheton.kurre Mos mendoni, se do te merrni nje virgjine.. e pastaj do te jeni ai me i lumturi qe gruaja juaj nuk do ju tradhetoj... E tera varet nga Burri sa jep dashuri aq merr.!
kesaj here kaq , nuk me premton kohe me shume.. tung

Ēka ėshtė primitivizėm e ēka civilizim?! Primitivizėm ėshtė pikėrisht ajo „se kush ma i pari bani“ ose nuk dihet kush me kėnd dhe si ose nė fund nuk ka rėndėsi fare se nuk bėhet nami ēka janė 3 pika gjakė?. Dhuruesit e gjakut dhurojnė edhe mė shumė dhe pėrsėri gjallė mbeten!!! :wink:
E kundėrta e primitivizmit ėshtė civilizimi, pra tė dish tė selektosh dhe tė zgjedhėsh gjėrat me kriterium e jo ti marrėsh kallėp. Kjo ėshtė punė kualiteti dhe nuk i lihet stihisė.

Nėse 3 pika gjak asgjė nuk qenkan, ēfarė duhet tė jetė atėherė dashurija?! Ndjenjė e shprehur nė ajėr dhe mendje fiktive, hiēgjė abstrakte dhe e pavlerė. E prej nga deshe ta fillosh me atė besimin nė gruan e ardhshme, nėse mungojnė elementet fillestare tė besimit, sepse sė fundit nuk janė tė regjistruara ato 3 pika askund nė asnjė instrument matės sa e sa herė…

Po pra fali dashurinė, nuk ėshtė me rėndėsi fare e kaluara e saj, sepse i takon tė kaluarės. Fali dashuri, rrespekt dhe besim, sepse ėshtė shumė me rėndėsi qė e don dhe je i dashuruar sikur tė godet rrufeja dhe se dashuri, rrespekt e besim je duke i falur njė nimfomaneje.

Ejona shkruajti:

Barbaroza Te pershendes por , megjithate te bisedojme, kuvendojme me seriozitet per ket plage te shekullit te ri.. ! Ngase eshte nje plage shume e rende per familjet tona... Eshte per te ardhur keq.. cfare po ndodhe keshtu ??? Ku shpien keto tradheti (pas shpine) Keto ndarje ne mosha te ndryshme , duke i kthyer kurrizin Gruas e fmive !!!?? A nuk eshte familja e shenjt?? a Nuk vritet buzeqeshja e fmive ????A nuk krenoheshim neve shqiptaret me moralin me te larte? a nuk kishim femije, e rini me te shendoshen ne Bote , lirisht munde te them, pa hezituar fare... ISHIM KRENARI NE VETE.. Ne mbare RRuzullin e botes.. E.. Sot.. ku jemi.. Familjet shqiptare cdo dite e me teper.. po shkatrrohen vetem e vetem per epshe shtazarake. Kerkoj falje qe shprehem ne ket menyre. pore e verteta me dhemb ne Zemer, kure nenat kthehen ne gjini nga pamundesia per te qene afer fmive.. per tu skllaveruar, per te saten here.E fmit tane cfare ardhmerie i pret ???? Prindet jane pasqyre e fmive.. !

Nuk ėshtė aspak pėr tė ardhur keq se pse po ndodh kėshtu, sepse u ka munguar kriteriumi i vlerave dhe dominojnė antivlerat e atij kriteriumit pėrzgjedhės. Kėto tradhėti janė pikėrisht rezultat i atij „civilizimit“ qė po pretendoni se i takoni. Pse pra tė duken tragjike kėto ndarje, kur nė botėn e civilizuar janė gjėra normale dhe procedurė e rregullt gjyqėsore dhe asgjė mė shumė. Morali i lartė – ėshtė hiēgjė, njė fjali qė zen vendin kot nė leksikografi dhe definicion koti… :wink:

Aha Familjet shqiptare qenkan tani duke u shkatėrruar ! Po pse athua po ndodhė kėshtu?! Epshet shtazarake!!! Hm epshet shtazarake janė fajtore qė nėnat ndahen nga fėmijėt e mbeten nė mėshirėn e pamėshirėn e fatit, sepse ai burri i civilizuar duhet tė ketė gjetur ndonjė dhuruese tė re dhe tė freskėt vullnetare gjaku dhe nuk ēanė kokėn as pėr grua e as pėr fėmijė. Tani kanė ndryshuar gjėrat dhe ka oferta me shumicė. Fėmijėt, mjerisht i pret ardhmėri e zymtė dhe e pasigurtė, sepse prindėrit – pasqyra e tyre ėshtė thyer dhe nuk kanė ku tė shikohen dhe tė marrin baza tė drejta, shėndosha dhe tė sigurta nė rrugėtimin e tyre.
Hiq nuk na qenka pėrzier Turisti, por paska dashur tė sqaroj diēka, sepse kjo ishte temė e inicuar pėr sqarime mes Gentianit e Turistit! Nuk ka fajė se kapaciteti i forumit ėshtė i limituar dhe e paska gjetur vendin tė postojė kėtu sqarimet.Kush tė ka fajė ty turisti qė i personifikon gjėrat nė pasaportėn tėnde turistike… Kush ėshtė i ardhshmi?! Ja tė erdhi radha pėrsėri ty. Interesant edhe kjo teoria e gjasės sa shpejtė u pėrsėritė nė rastin tėnd. Ti turist e ke pasur rastin tė shprehėsh mendimet, propozimet, ankesat e sygjerimet, konform asaj qė ta kam shkruar edhe tek shkresa atje ku po aludon http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?p=121962#121962 Sa i pėrket edhe kėsaj tematike e edhe kėtyre diskutimeve kėtu si tuajat, pėr turistėt si ti nė gjumin mė tė thellė mundem ti shkruaj nja 4-5 libra sė paku e tė mėsosh se tendenca e tė qėlluarit me shkrimet e tua, si dhe papjekuria emocionale dhe individuale e yte nuk ēon askund… punė koti me njė fjalė dhe gjithsesi nė rrugėn qė pikėtakim ka dėshtimin

TURISTI ju preferon: QELNI SA MĖ SHUMĖ PAQETAT E CIGARĖVE,SEPSE VETĖM ASHTU MUNDENI NĖ MĖNYREN E SHPEJT ME ZBULUE V-I-R-GJ-I-N-I-T-E-T-I-N dhe pa kurrefare dyshimi me qene i PARĖ.

Kujdes djema se mundeni tė merrni edhe paqetėn me cigare qė ua ka zbrazur dhe mbushur pėrsėri, ndonjėri nga ata duhanxhinjėt me llullė. :wink: :wink:

Oh Zot, sa i i lumtur jam qė nuk mė bashkon asnjė presje e pikė se lėre mė fjalė e mendime si tė turistit!

Megjithėate e kam cekur edhe nė njė shkresė mė lartė diku se: mirė ėshtė gjithsesi qė njerėzit kanė jo vetėm sy, flokė, fizionomi, shije, mendime e karaktere tė ndryshme pėrndryshe nuk do tė ishte mė interesante nė kėtė Botė.

Ėshtė shumė interesante tė lexosh si sqarohen gjėrat tabu me aq thjeshtėsi e komoditet mendimi. Pra lėreni ato teoritė e cipave, membranave e pikave tė gjakut, por po diskutojmė pėr gjėra jomateriale e qė kanė vlerė pėr ata qė kanė kriterium vlerėsimi, edhe pse vlerėsimi ėshtė tejet relativ sa dhe si mundet ta vlerėsojė secili.

isha unė Gentiani!

turisti
05-02-05, 03:10
Pershendetje per ju !

Gentiani ju flm, per sugjerime se si duhet shkruar.. pore ja se dikush e as (une ) nuk jame e zgjuar sa juve.. pore megjithate besoj se eshte forum, dhe kemi te drejt te japim mendimet tona ! nese ju pengojme dhe ju dhembin syte ti lexoni si moderatore.. qe jeni. atehere lirisht ikim nga ketu dhe nuk ngelemi me buken thate nder duar !!!

Sa i perket virgjinitetit si teme po ta theme nje fjale te urte

"Burrat gjithmone deshirojne te jene dashuria e pare e femres,
grate deshirojne te jene dashuria e fundit e mashkullit "


Pastaj ne temen tjeter qe ju i merrni si " tejet interesante ne mosperputhshmeri... eshte tema " A duhet rrespektuar gruaja si dashnorja " Athua valle... keto ndarje qe behen ne Kosove.. dhe lihen nenat rrugve, pa femijen e saje ne parzme .. Per shkak virgjinitetit behen a ??? Ndegjo cfare te them pikrisht atyre ... te virgjera qe u ruajten per "princin e endrrave" po ju ndodhin keto!!! dhe sot ,, Ngelin ne meshiren e Fatit..!

Dashuria ,linde nga besimi, jeton nga shpresa , pore vdes nga meshira.

Manevrim tipik dhe tentim shmangje nga tema znj Ejona! E lexove dikund se ishim duke diskutuar pėr zgjuarsinė?! Jo sigurisht. Mendimet tuaja keni tė drejtė ti jipni dhe mu pėr ato mendime po zhvillohet edhe kėto diskutime kėtu. Pjesa tjetėr ishte sėrisht tentim shmangje nga tema…

Lidhur me mospėrputhmėrinė e teksteve:

Ejona shkruajti:

Virgjiniteti s'eshte asgje.. 3 pika gjak..!
Puthja eshte shume me intime se sa sexi ( qe te ruhet ai virgjinitet ) e gjejne metoda te tjera per te bere at sex duke ruajtur at virgjinitet ..! Mos u merrni shume me nje primitivizem.. ! Me e rendesishmja eshte dashurija, Besimi ne gruan e ardhshme.. Fali dashuri , rrespekt, besim , gruaja edhe pse nuk e more virgjine nuk te tradheton.kurre Mos mendoni, se do te merrni nje virgjine.. e pastaj do te jeni ai me i lumturi qe gruaja juaj nuk do ju tradhetoj... E tera varet nga Burri sa jep dashuri aq merr.!
kesaj here kaq , nuk me premton kohe me shume.. tung

Ēka ėshtė primitivizėm e ēka civilizim?! Primitivizėm ėshtė pikėrisht ajo „se kush ma i pari bani“ ose nuk dihet kush me kėnd dhe si ose nė fund nuk ka rėndėsi fare se nuk bėhet nami ēka janė 3 pika gjakė?. Dhuruesit e gjakut dhurojnė edhe mė shumė dhe pėrsėri gjallė mbeten!!! :wink:
E kundėrta e primitivizmit ėshtė civilizimi, pra tė dish tė selektosh dhe tė zgjedhėsh gjėrat me kriterium e jo ti marrėsh kallėp. Kjo ėshtė punė kualiteti dhe nuk i lihet stihisė.

Nėse 3 pika gjak asgjė nuk qenkan, ēfarė duhet tė jetė atėherė dashurija?! Ndjenjė e shprehur nė ajėr dhe mendje fiktive, hiēgjė abstrakte dhe e pavlerė. E prej nga deshe ta fillosh me atė besimin nė gruan e ardhshme, nėse mungojnė elementet fillestare tė besimit, sepse sė fundit nuk janė tė regjistruara ato 3 pika askund nė asnjė instrument matės sa e sa herė…

Po pra fali dashurinė, nuk ėshtė me rėndėsi fare e kaluara e saj, sepse i takon tė kaluarės. Fali dashuri, rrespekt dhe besim, sepse ėshtė shumė me rėndėsi qė e don dhe je i dashuruar sikur tė godet rrufeja dhe se dashuri, rrespekt e besim je duke i falur njė nimfomaneje.

Ejona shkruajti:

Barbaroza Te pershendes por , megjithate te bisedojme, kuvendojme me seriozitet per ket plage te shekullit te ri.. ! Ngase eshte nje plage shume e rende per familjet tona... Eshte per te ardhur keq.. cfare po ndodhe keshtu ??? Ku shpien keto tradheti (pas shpine) Keto ndarje ne mosha te ndryshme , duke i kthyer kurrizin Gruas e fmive !!!?? A nuk eshte familja e shenjt?? a Nuk vritet buzeqeshja e fmive ????A nuk krenoheshim neve shqiptaret me moralin me te larte? a nuk kishim femije, e rini me te shendoshen ne Bote , lirisht munde te them, pa hezituar fare... ISHIM KRENARI NE VETE.. Ne mbare RRuzullin e botes.. E.. Sot.. ku jemi.. Familjet shqiptare cdo dite e me teper.. po shkatrrohen vetem e vetem per epshe shtazarake. Kerkoj falje qe shprehem ne ket menyre. pore e verteta me dhemb ne Zemer, kure nenat kthehen ne gjini nga pamundesia per te qene afer fmive.. per tu skllaveruar, per te saten here.E fmit tane cfare ardhmerie i pret ???? Prindet jane pasqyre e fmive.. !

Nuk ėshtė aspak pėr tė ardhur keq se pse po ndodh kėshtu, sepse u ka munguar kriteriumi i vlerave dhe dominojnė antivlerat e atij kriteriumit pėrzgjedhės. Kėto tradhėti janė pikėrisht rezultat i atij „civilizimit“ qė po pretendoni se i takoni. Pse pra tė duken tragjike kėto ndarje, kur nė botėn e civilizuar janė gjėra normale dhe procedurė e rregullt gjyqėsore dhe asgjė mė shumė. Morali i lartė – ėshtė hiēgjė, njė fjali qė zen vendin kot nė leksikografi dhe definicion koti… :wink:

Aha Familjet shqiptare qenkan tani duke u shkatėrruar ! Po pse athua po ndodhė kėshtu?! Epshet shtazarake!!! Hm epshet shtazarake janė fajtore qė nėnat ndahen nga fėmijėt e mbeten nė mėshirėn e pamėshirėn e fatit, sepse ai burri i civilizuar duhet tė ketė gjetur ndonjė dhuruese tė re dhe tė freskėt vullnetare gjaku dhe nuk ēanė kokėn as pėr grua e as pėr fėmijė. Tani kanė ndryshuar gjėrat dhe ka oferta me shumicė. Fėmijėt, mjerisht i pret ardhmėri e zymtė dhe e pasigurtė, sepse prindėrit – pasqyra e tyre ėshtė thyer dhe nuk kanė ku tė shikohen dhe tė marrin baza tė drejta, shėndosha dhe tė sigurta nė rrugėtimin e tyre.
Hiq nuk na qenka pėrzier Turisti, por paska dashur tė sqaroj diēka, sepse kjo ishte temė e inicuar pėr sqarime mes Gentianit e Turistit! Nuk ka fajė se kapaciteti i forumit ėshtė i limituar dhe e paska gjetur vendin tė postojė kėtu sqarimet.Kush tė ka fajė ty turisti qė i personifikon gjėrat nė pasaportėn tėnde turistike… Kush ėshtė i ardhshmi?! Ja tė erdhi radha pėrsėri ty. Interesant edhe kjo teoria e gjasės sa shpejtė u pėrsėritė nė rastin tėnd. Ti turist e ke pasur rastin tė shprehėsh mendimet, propozimet, ankesat e sygjerimet, konform asaj qė ta kam shkruar edhe tek shkresa atje ku po aludon http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?p=121962#121962 Sa i pėrket edhe kėsaj tematike e edhe kėtyre diskutimeve kėtu si tuajat, pėr turistėt si ti nė gjumin mė tė thellė mundem ti shkruaj nja 4-5 libra sė paku e tė mėsosh se tendenca e tė qėlluarit me shkrimet e tua, si dhe papjekuria emocionale dhe individuale e yte nuk ēon askund… punė koti me njė fjalė dhe gjithsesi nė rrugėn qė pikėtakim ka dėshtimin

TURISTI ju preferon: QELNI SA MĖ SHUMĖ PAQETAT E CIGARĖVE,SEPSE VETĖM ASHTU MUNDENI NĖ MĖNYREN E SHPEJT ME ZBULUE V-I-R-GJ-I-N-I-T-E-T-I-N dhe pa kurrefare dyshimi me qene i PARĖ.

Kujdes djema se mundeni tė merrni edhe paqetėn me cigare qė ua ka zbrazur dhe mbushur pėrsėri, ndonjėri nga ata duhanxhinjėt me llullė. :wink: :wink:

Oh Zot, sa i i lumtur jam qė nuk mė bashkon asnjė presje e pikė se lėre mė fjalė e mendime si tė turistit!

Megjithėate e kam cekur edhe nė njė shkresė mė lartė diku se: mirė ėshtė gjithsesi qė njerėzit kanė jo vetėm sy, flokė, fizionomi, shije, mendime e karaktere tė ndryshme pėrndryshe nuk do tė ishte mė interesante nė kėtė Botė.

Ėshtė shumė interesante tė lexosh si sqarohen gjėrat tabu me aq thjeshtėsi e komoditet mendimi. Pra lėreni ato teoritė e cipave, membranave e pikave tė gjakut, por po diskutojmė pėr gjėra jomateriale e qė kanė vlerė pėr ata qė kanė kriterium vlerėsimi, edhe pse vlerėsimi ėshtė tejet relativ sa dhe si mundet ta vlerėsojė secili.

isha unė Gentiani!

Gentiani i nderuar,

Ti je filozofi BOSH,sepse nuk mundesh me i kuptue fjalet e mia larteshenuara.Une e dij me mire se ti ku eshte vendi per ankesa,por ti siq shifet nuk je ne gjendje as m'i kuptue porosijen e fjaleve te mia,e as qe shkrujta me larte se:nuk mundesh m'i fshie fjalet e lexuara nga kokat e forumistave,e leje me konkludu diē. me teper- P.sh.- ti deshiron te bisedojme ( TI,perparimtari i madh)per gjera JOMATERIALE,a nuk je ne gjendje t'i kuptojsh gjerat materiale,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahah. Ja edhe nje shembull se sa mendon ti dhe ku eshte dallimi : larte,Murgesha mu ka faleminderue per plotesimin e temes,a simbas teje fjala eshte vetem per " ca pika gjak dhe cipė te pavleshme-pothuaj" e jo per lidhje me karakter dhe problemet jetesore. Si te bisedoj me ty per gjithsi,kur ti prej gjelozise i fshin postimet ,ose te jem me direkt :arrow: ti i fshin TE QESHURAT,e ajo dmth te gjithat negative( mos t'i numroj tash se po ma fshin postimin per shkakun e garkeses-thuaj qe ti po i mban ne shpinen tende GIGABAJTAT e FORUMIT)njesoj se sa jan pozitive te QESHURAT. Paramendoje femiun pa qesh???????????????????? Ashtu duket ideja jote,nese nuk ke dit,a nese nuk din si moderator,ose je SHKURTEPAMES ne vizionet e forumit,une te tregoj edhe nje here ate qe ti nuk je ka e kupton:LEJE LE TE KENAQEN FORUMISTAT ME ATMOSFEREN E MIRE,E PASTAJ MUNDESH PAS NJE JAVE ME I FSHIE POSTIMET SEPSE ME NUK JANE ME RENDESI A EDHE ZVOGLOHET NUMRI I GIGABAJTAVE QE TI PO QON PLUHUR.

Nese i ke lexuar rregullat per rexhistrimin ne forum,te cilat i ke pranuar si antar gjat regjistrimit,te cilat i kemi pranuar te gjithe,ti duhesh me naj dhone shembull,sepse je MODERATOR,e jo ne.E ēka ban ti? Ti po i fshin postimet dhe po na jep shembullin e diktatures,ose,ndoshta ( dua qe te jem konkret) don me kopjue HONESTYN ne punen e moderatorit qe eshte gabim,sepse HONESTY eshte i PAPERSERITUR dhe posedon ndjenje kur,si,dhe ne cilen menyre me reague,derisa ty te mungon AJO ELEGANCE E MODERIMIT,me vjen keq.Simbas shkresave te tua dikun lidhe me kete forum, me kujtohet se ke deklaruar qe ketu eshte shume me mire sepse ne forum ku ke qene ,per shkakun e fjaleve te ndyta qe te kan fyer,ke qene i detyruar qe tė shperngulesh nga ai forumi,e tash vet i maltreton njerzit. Cili eshte ai person ketu i cili as njhere nuk ka dal jashte temes a cili po poston????- une po te tregoj :arrow: askush. Ku eshte problemi pra??? A llogarit ti ( sic duket per ty nuk ka vlefte) qe keto postimet kushtojne kohe???? E ty qysh te hypin piriat mi fshi postimet?? A je normal?Ose je GJELOZ ???? Trego,merri ja fshiji postimet e mia te gjithat qe i kam - 6500- edhe kthem ne xero, :arrow: une prap do te jes i lumtur pa numrin e postimeve edhe kudo qe te shkoj,a ti si tip siq po shifet,kurre dhe askund nuk do te zesh vend. Une muj ēdo dite te njejtin postim me postue deri ne penzion e ti fshije,sepse nuk ke pune tjeter,sepse :ti vet po shkruan per SELEKSIONIMIN dhe KALLĖP dhe po hapareshesh me gjerat per te cilat as vet nuk e din se ku e kan vendin.

Shpresoj se isha mjaft i kjart ( simbas teje: KOTE i KJARTE),por mos harro se kjo KOT KJARTESIA ime e ka THELLESIEN te cilen ti nuk e kupton,dhe se e cila NGADALE do te te FUNDOSE ne fund te ideve te tua EGOISTE dhe vizionet pa VIZION.

Mos harro fjalet e mia larteshenuara ne postimin e kaluar qe nuk tka dal pune vetem me mua dhe mendo,me mire se sa mundohesh me dhene akuza ne vend te pergjegjes.

Shpresoj se dhash mjaft material argumentues,dhe mos harro:MOS LUAJ ME ATE LAOS TE MODERATORIT SHUME,SEPSE MUNDESH NE ATE LOJE RASTESISHT :arrow: ME E FSHIN VETVETEN SI M-O-D-E-R-A-T-R.


Prap te pershendes perzemersisht,a se sa e ke merituar,LE TE VLERSOJNE FORUMISTAT.


Me respekt,

TURISTI.

Gentiani
05-02-05, 16:58
Hė turist ēka po ndodhė me ty kėshtu?! Pėrsėri tu paska prishur orari dhe intinerari turistik si duket dhe paske nxjerrur bagazhin turistik kėtu. A vetėm kėte e ke a?! :wink: Pikėrisht qė ti nuk e din ku ėshtė vendi pėr ankesa e shkresa por i pėrzien gjėrat, temat e nocionet, duhet qė tė pėrcaktohen kufinjėt. Mu pėr atė shkak edhe tu kanė fshierė postimet atje, qė tė paska shkaktuar aq dhimbje. Me fjalė tė tjera, nuk e dijė se ēka kishte aty pėr tu dhimbsur?! Ishin “ca shkresa e porosi “ tua nė stilin ha,hahaaaaaaaaa e hi,hihiiiiiiiii. Sė fundit nuk pse tė brengosesh se ti plotėsojė unė edhe ato ha,hahahahahahahaha-tė e tua. Kur ti ke shkruar njė tekst tė kuptueshėm e logjik kėtu?! Porosia e fjalėve tua dhe bla, bla,blablatė tjera tua nuk tė shiten tek unė se kanė mangėsi… Pėr mua nuk ėshtė relevante e as interesante se kush ju pėrkrah e kush kundėrshton. Kot e ke me shpifje me rrenat tua kėtu, qė po tenton ti servosh krejtėsisht nė forum dhe temė tė gabuar pėr diskutim. XY herė je ti qė ke ndėrruar kahjet e temave me ato shkrime, siē e dėshmon edhe kjo shkresa e yte nė kėtė forum e nė kėtė temė.

I vockėl, shumė i vockėl je ti turist, tė mirresh me mua… po ta pėrsėrisė shumė i vockėl mikroskopik…

Sa i pėrket lapsit tė moderimit, e kam vėrejtur qė mė mungonte ca ditė, mos ma ke marrė ti rastėsisht?! Megjithatė e kam gomėn e moderimit, edhe atė speciale dhe sa herė ndokush, nuk ėshtė me rėndėsi a ėshtė turist ose banorė i pėrhershėm forumi, del jashtė rrjedhave dhe temave tė diskutimit, nuk do tė mbetet gjurmė e as shenjė turistike nė ato tema… :wink: :wink:

Kėshtu pra pėr mos me u marrė me shkarravinat e tua koti dhe njė zero presje hiē si ti, siē ke bėrė kėtu dhe pėr tė mos penguar vijimin e diskutimeve tė temave, si dhe pėr ti mos torturuar diskutuesit tjerė urdhėro inico temėn pėr Gentiani, nėse ke kritika, sygjerime, propozime, dėshira dhe ambicie turistike ose tė ka mbetur tė prezentosh edhe Diēka http://www.dardania.de/v2/board/viewforum.php?f=19 ose drejtoju admin dhe stafit tė moderatorėve pėr ankesat tua.

Ose nėse ke edhe diēka pėr tė shtuar lirisht inico temėn nė vendin e duhur dhe do tė keshė rastin tė marrėsh pėrgjigje dhe arsyetime ēka nuk ke pasur rastin kurrė ti lexosh edhe atė pa mantelėn e moderatorit. Sė fundit unė nuk fshehem pas askujt dhe nuk shkruaj e diskutoj sipas dėshirave tė askujt.

Pėr fund qeshu turist qeshu se bota ėshtė e jote, pėr ta vizituar de… shiko se diku diku tė duhet edhe vizė turistike.

Isha unė pėrsėri Gentiani!

Ejona
05-02-05, 21:12
Gentiani !

Nje Martese, e ngarkuar me paragjykime te sa kaluares nuk eshte asgje tjeter perveqse nje JETE mekanike.Ajo JETE nuk eshte njerezore pore e programuar, e kushtezuar.Se pari ballafaqohuni me ndjenjat e juaja, negative, para se te niseni per t'i ndryshuar te tjeret.
Sejcili ka te drejt te jep mendimin e vet. Une kaq kisha !

MARTESA me e madhe eshte shpirterore se sa trupore: (Erazmo)

SHISHKO
05-02-05, 23:25
NĖSE NDODHĖ QĖ NJERIU PASI TĖ ZGJOHET NGA GJUMI , E RROKĖ ETJA , DHE KA NEVOJĖ PĖR TĖ PIRĖ UJĖ , PRANĖ SHTRATIT TĖ VET I KA DY GOTA TĖ MBUSHURA ME UJĖ . NJĖRA GOTĖ E MBULUARĖ ( E MBYLLYR ME NDONJĖ SHTROJE MBI GOTĖ ), KURSE TJETRA NUK ĖSHTĖ E MBULUARĖ . PYETJA SHTROHET SE : NGA CILA GOTĖ DO DUHEJ TĖ PINTE UJE NJERIU I ETUR NĖ FJALĖ , DIHET PRA NGA AJO GOTĖ , E CILA ISHTE E MBULUARĖ PRA ! JU FALEMINDERIT PĖR PRANIMIN E MENDIMIT TIM TĖ CILIN E SHPREHA . TUNG ! pajtohem me mendimin e mijes.

tegjith meshkujt kan femra, e jo vetem nje por siq tha mija "i ndrojn si qorapat" dhe ne fund kerkojn vajzen virgjine. Pse?

qka mendoni ju? ato vajza qe kan kalu me ju nuk duhet te martohen kurr, apo si mendoni?

Mandej me vjen keq por me duhet te ju theme qe kjo eshte vetem nje naivitet i juai, sepse tani shumica e vajzave e ruajn virgjinitetin duke e dediku seksin orale, ateher q`rendesi ka virgjiniteti? :?:

Gentiani
06-02-05, 00:45
Gentiani !

Nje Martese, e ngarkuar me paragjykime te sa kaluares nuk eshte asgje tjeter perveqse nje JETE mekanike.Ajo JETE nuk eshte njerezore pore e programuar, e kushtezuar.Se pari ballafaqohuni me ndjenjat e juaja, negative, para se te niseni per t'i ndryshuar te tjeret.
Sejcili ka te drejt te jep mendimin e vet. Une kaq kisha !

MARTESA me e madhe eshte shpirterore se sa trupore: (Erazmo)

eh pra, sqaroja vehtes kėtė gjė, se ndoshta tė hynė nė punė :wink: unė ka kohė qė kam dhėnė kėtė provim :wink:

turisti
06-02-05, 01:03
Hė turist ēka po ndodhė me ty kėshtu?! Pėrsėri tu paska prishur orari dhe intinerari turistik si duket dhe paske nxjerrur bagazhin turistik kėtu. A vetėm kėte e ke a?! :wink: Pikėrisht qė ti nuk e din ku ėshtė vendi pėr ankesa e shkresa por i pėrzien gjėrat, temat e nocionet, duhet qė tė pėrcaktohen kufinjėt. Mu pėr atė shkak edhe tu kanė fshierė postimet atje, qė tė paska shkaktuar aq dhimbje. Me fjalė tė tjera, nuk e dijė se ēka kishte aty pėr tu dhimbsur?! Ishin “ca shkresa e porosi “ tua nė stilin ha,hahaaaaaaaaa e hi,hihiiiiiiiii. Sė fundit nuk pse tė brengosesh se ti plotėsojė unė edhe ato ha,hahahahahahahaha-tė e tua. Kur ti ke shkruar njė tekst tė kuptueshėm e logjik kėtu?! Porosia e fjalėve tua dhe bla, bla,blablatė tjera tua nuk tė shiten tek unė se kanė mangėsi… Pėr mua nuk ėshtė relevante e as interesante se kush ju pėrkrah e kush kundėrshton. Kot e ke me shpifje me rrenat tua kėtu, qė po tenton ti servosh krejtėsisht nė forum dhe temė tė gabuar pėr diskutim. XY herė je ti qė ke ndėrruar kahjet e temave me ato shkrime, siē e dėshmon edhe kjo shkresa e yte nė kėtė forum e nė kėtė temė.

I vockėl, shumė i vockėl je ti turist, tė mirresh me mua… po ta pėrsėrisė shumė i vockėl mikroskopik…

Sa i pėrket lapsit tė moderimit, e kam vėrejtur qė mė mungonte ca ditė, mos ma ke marrė ti rastėsisht?! Megjithatė e kam gomėn e moderimit, edhe atė speciale dhe sa herė ndokush, nuk ėshtė me rėndėsi a ėshtė turist ose banorė i pėrhershėm forumi, del jashtė rrjedhave dhe temave tė diskutimit, nuk do tė mbetet gjurmė e as shenjė turistike nė ato tema… :wink: :wink:

Kėshtu pra pėr mos me u marrė me shkarravinat e tua koti dhe njė zero presje hiē si ti, siē ke bėrė kėtu dhe pėr tė mos penguar vijimin e diskutimeve tė temave, si dhe pėr ti mos torturuar diskutuesit tjerė urdhėro inico temėn pėr Gentiani, nėse ke kritika, sygjerime, propozime, dėshira dhe ambicie turistike ose tė ka mbetur tė prezentosh edhe Diēka http://www.dardania.de/v2/board/viewforum.php?f=19 ose drejtoju admin dhe stafit tė moderatorėve pėr ankesat tua.

Ose nėse ke edhe diēka pėr tė shtuar lirisht inico temėn nė vendin e duhur dhe do tė keshė rastin tė marrėsh pėrgjigje dhe arsyetime ēka nuk ke pasur rastin kurrė ti lexosh edhe atė pa mantelėn e moderatorit. Sė fundit unė nuk fshehem pas askujt dhe nuk shkruaj e diskutoj sipas dėshirave tė askujt.

Pėr fund qeshu turist qeshu se bota ėshtė e jote, pėr ta vizituar de… shiko se diku diku tė duhet edhe vizė turistike.

Isha unė pėrsėri Gentiani!Gentiani i nderuar,


Pa mase me gezoi lajmerimi yt,sepse u frigova qe po e kupton tekstin larte shenuar e nuk lajmerohesh.Siq shifet,ti po mshefesh pas lapsit dhe gomes dh nuk ka as gjurm prej pergjegjjeve tua nga postimi im larteshenuar.Une nuk humbi kohe me qel tema per ty,por nese ti i jep drejta vehtes ketu me polemizue,pse edhe une mos me bo te njejte? Nuk munden rregullat me qene per dikanin po e per dikanin jo.Askush nuk eshte mbi rregullave,e as ti. Po shoh se je i menqur dhe se ty nuk vlen te perseritet,andej,kur ta kuptojsh tekstin e lartepostuar,lajmerohu per diskutim dhe hiqy " teleskopit astronomik se po me she najkun ne gjithsi,TURISTAVE nuk i dihet,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes,aq ka meritue shkresa jote.

Me nderime,

TURISTI.

Gentiani
06-02-05, 01:14
Gentiani i nderuar,


Pa mase me gezoi lajmerimi yt,sepse u frigova qe po e kupton tekstin larte shenuar e nuk lajmerohesh.Siq shifet,ti po mshefesh pas lapsit dhe gomes dh nuk ka as gjurm prej pergjegjjeve tua nga postimi im larteshenuar.Une nuk humbi kohe me qel tema per ty,por nese ti i jep drejta vehtes ketu me polemizue,pse edhe une mos me bo te njejte? Nuk munden rregullat me qene per dikanin po e per dikanin jo.Askush nuk eshte mbi rregullave,e as ti. Po shoh se je i menqur dhe se ty nuk vlen te perseritet,andej,kur ta kuptojsh tekstin e lartepostuar,lajmerohu per diskutim dhe hiqy " teleskopit astronomik se po me she najkun ne gjithsi,TURISTAVE nuk i dihet,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes,aq ka meritue shkresa jote.

Me nderime,

TURISTI.


hehe shkelja o zero presje hiē, sepse do tė kesh rastin tė mėsosh ca leksione e edhe itinerarin turistikė! :wink:

ē`ke ti mos u ngut e as mos u lodhė pėr kėtė punė :wink:

turisti
06-02-05, 01:26
Gentiani i nderuar,


Pa mase me gezoi lajmerimi yt,sepse u frigova qe po e kupton tekstin larte shenuar e nuk lajmerohesh.Siq shifet,ti po mshefesh pas lapsit dhe gomes dh nuk ka as gjurm prej pergjegjjeve tua nga postimi im larteshenuar.Une nuk humbi kohe me qel tema per ty,por nese ti i jep drejta vehtes ketu me polemizue,pse edhe une mos me bo te njejte? Nuk munden rregullat me qene per dikanin po e per dikanin jo.Askush nuk eshte mbi rregullave,e as ti. Po shoh se je i menqur dhe se ty nuk vlen te perseritet,andej,kur ta kuptojsh tekstin e lartepostuar,lajmerohu per diskutim dhe hiqy " teleskopit astronomik se po me she najkun ne gjithsi,TURISTAVE nuk i dihet,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes,aq ka meritue shkresa jote.

Me nderime,

TURISTI.


hehe shkelja o zero presje hiē, sepse do tė kesh rastin tė mėsosh ca leksione e edhe itinerarin turistikė! :wink:

ē`ke ti mos u ngut e as mos u lodhė pėr kėtė punė :wink:

A eshte kjo e tera dionia jote???/ Mos u ngut,pranvera vjen.... :wink:

Murgesha
06-02-05, 02:14
Tė nderuar kjo temė ka marrė mė tepėr rrjedha personale se sa diskutohet rreth Virgjinitetit si ėshtė tema.
Nuk kam tė bėjė asgjė tjetėr pėrpos mbylljen e saj.
Ju tė implikuarit nė kėtė temė ftoheni qė tė vazhdoni diskutimin nė privat nėse ende keni gjėra tė pa thėna.
Murgesha.