PDA

View Full Version : Pse mashkujt jon aktor derisa nuk vjen koha me mar "ven


mija
27-10-03, 00:58
Pse mashkujt jan aktor te mire por kur duhet me ndermar diqka ata bin prej provmit (apo ma mir me thon TERHIQEN)

mija
03-11-03, 22:18
NEJSE...e pata hap kete tem duke pritur se "Mashkujt"| do te pergjigjen por si duket edhe ketu ikin nga realiteti dhe prap nuk e pranojn..pse mashkujt inin prej pergjegjesive????...tregoni!!!

Flash
04-11-03, 19:47
Khuuu qitash po e di se jom aktor se nuk e kom dit dmth na djemt jena aktor e shyqyr qe jom dal edhe aktor :P

mija
05-11-03, 13:59
HA ha ha...popo "A=K=T=O=R" besom...por AMATERA :(

nejse nuk deshta me thon ne pergjithesi por shumica JON!!!

por ketu nuk ka kurgjo te re....un pyta pse jon aktor derisa nuk duhet me mar ndonje vendim e pastaj vetem ikin..???

fadil
05-11-03, 16:27
pershendetje:

po me Vjen keq prej teje mija qe paske krijuar nje mendim te tille per meshkujt!

eshte e vertet se ka tille nga te dy gjinit por kjo nuk do te thote se jan te gjithe apo te gjitha te njejt-a?

mendoj se nuk eshte mir te perdoresh fjal ofenduese per djemt ne shumse?

ti spaske takuar ende nje djal qe leje qe ai nuk ju ik pergjithsive kur duhet te mirren ato por as ty nuk te kishte lejuar ta beshe kete.te pershendes dhe te deshiroj gjitha te mirat edhe pse na ke ofenduar neve djemve?

Flash
05-11-03, 16:27
HA ha ha...popo "A=K=T=O=R" besom...por AMATERA :(

nejse nuk deshta me thon ne pergjithesi por shumica JON!!!

por ketu nuk ka kurgjo te re....un pyta pse jon aktor derisa nuk duhet me mar ndonje vendim e pastaj vetem ikin..???Naka nak mija mos em shaj more :( :P

mija
05-11-03, 17:00
ahaha "flash" pse po thu "mos em shaj" mos rasisht edhe ti i perket qati gurpi te mashkujve a hahaha...

mija
05-11-03, 17:07
tung FADIL te pershendes dhe se pari ju kerkoj falje te gjithe mashkujve qe nuk jan te till "por besom se shumica jon" por nuk pe anashkaloj sepse edhe femra te tilla ka...

nuk kam dasht me ofendu askend por aj qe me te vetet eshte i Till ate do ta breg ndergjegjja e nese ti nuk je i till ateher nuk ki pse te ofendohesh...

sa i perket kesaj teme e di qe eshte aktuale sepse kam degjuar shpesh andaj edhe vendosa me hap temen me diskutu lir..edhe pa keqkuptime

ju pershendes!!!

Flash
06-11-03, 13:29
ahaha "flash" pse po thu "mos em shaj" mos rasisht edhe ti i perket qati gurpi te mashkujve a hahaha...AHah mija vallahi kajher i perkas :P jo shpesh po shuj mos e bon t'madhe :P

Online
06-11-03, 13:29
PershendetjeMija a e din ti se cilet meshkuj bine nga provimi kur eshte koha me nderrmar dika, ate te cilet s'jan aktor apo jan AmateraFlesh jo more ti s'koke aktor me kan aktore e kishe dhan provimin po ti koke ra prej provimi te mija qy ha ha ha

mija pse bre qika e mire se ke sqarue mire kete tem qfar duhet me ndermarre rreth kujt apo vetem e ke hap kete tem ne General (pergjithesi) s'po din njerzit as qka me shkrue rreth kesaj teme

ju pershendes te gjitheve e ma se shumti e din mija kon

mija
06-11-03, 17:02
tung "ONLINE" te pershendes.. deshta te pergjigjem pytjes tende.,..

mashkutj te cilet "bin prej provimit" jane ata qe nuk jon pergjegjes per veprimet e tyre ne shum sfera...

nese spo e kutojn ti ket tem e "ndoshta" edhe tjeter keshtu kisha per mi ju sqaru shqip psh.

PSE mashkujt derisa jon me nje femer ia kalojn mir mirepo ka shum raste kur sapo femra te mbetet shtatezene apo te ndodh ndonje gje tjeter shumica ikin prej pergjegjesive...

po mendoj ka shume raste ne Kosov ku femra duhet te aborton femiun e tij shkaku se nuk e din si ta rit...ndoshta ndodh shkaku i moshes por ne shumcien e rastev mashkulli nuk don ta pranon pergjegjesin qe te jet prind ....

ky ishte vetem njeri prej shembujve por ka edhe shembuj te tjeter andaj un e qela kete tem per te diskutuar te gjith se bashku....

shpresoj se me kuptoni

met mira...

Flash
08-11-03, 13:31
PershendetjeMija a e din ti se cilet meshkuj bine nga provimi kur eshte koha me nderrmar dika, ate te cilet s'jan aktor apo jan AmateraFlesh jo more ti s'koke aktor me kan aktore e kishe dhan provimin po ti koke ra prej provimi te mija qy ha ha ha

mija pse bre qika e mire se ke sqarue mire kete tem qfar duhet me ndermarre rreth kujt apo vetem e ke hap kete tem ne General (pergjithesi) s'po din njerzit as qka me shkrue rreth kesaj teme

ju pershendes te gjitheve e ma se shumti e din mija kon

Haha online te pershendes skam qen ktu me te kthye pergjigjen oo une e kam pas provimin vetem per mes internetit me mijen e ishalla em bjen naj provim live me mijen e she ti kush pe jep e kush po met per vjesht grrrrrr :P tung ju pershendes dyve ka pak veq pakma shum se pak e pershendes mijen :P

mija
09-11-03, 11:40
muhahahhhaahahh ja "flash" ti ishe si biberi i zi ne gjdo qorb se len pa u perzi...

kur e jepe ti provimin ne net. more un spe disha...hahha shum e ki gabim se nuk mendova ne biseda o kali hahahahah jo nime bonuni pak serioz se jom ka flas ne pergjithesi qa po ndodh ne ditet e sotme e ju po boni hajgare:P

get up heyyyyyy!!!!

oki doki spo di qa me thon per qitash ma shum..

e ti "flash" KUR ska met ra shanci mem pa live xik:D

Flash
09-11-03, 13:52
muhahahhhaahahh ja "flash" ti ishe si biberi i zi ne gjdo qorb se len pa u perzi...

kur e jepe ti provimin ne net. more un spe disha...hahha shum e ki gabim se nuk mendova ne biseda o kali hahahahah jo nime bonuni pak serioz se jom ka flas ne pergjithesi qa po ndodh ne ditet e sotme e ju po boni hajgare:P

get up heyyyyyy!!!!

oki doki spo di qa me thon per qitash ma shum..

e ti "flash" KUR ska met ra shanci mem pa live xik:DHIhi mija qe vallahin sa te pava edhe mora vesh ni far muhabeti se nuk jom kon en ngjare shka osht ka bohet e kshut jo ste met mo qka me fol se boll kali e lop e qa po di qas paske shkru e sa per provim e per live nuk po di nuk jom n'lidhje qka osht kan tu bo ti e din nejse shendos edhe qysh mos me bo be hajgare na kur munem edhe e kena munsin me naj femen qishtu si ... ngerrkkkk :P

Online
09-11-03, 15:53
PershendetjeMija te falinderoj per sqarimin e pyetjese tende por ata njerz te cilet bine nga provimi apo te cilet kan qen te lumtur deri ne diten e ndarjes per shkak te gabmit qe kan ber (mbetjen e partneres 7-t zan)

ata njerz jan te Ligj dhe q s'mendojn ma larg se nese bejn gjera te tilla atra njerxz s'kan te ardhme te lumtur kjo gje eshte e vertet me shkenc dhe me Kuran HAPNI SYT Leute :shock: Njerz mos bani Gabime FataleFlash ti bre djal koke ra ne dashni me mija kukuk per ty (Wrong Love)

Mija ruju qik se Flash-i koka i rrezikshem veq po me duket edhe ky koka nje nga ata qe ka ra prej Provim-it hahahha

be Patient Mija Biss spater

mija
09-11-03, 16:51
tungi..

po valla "flash" diqka skoka ne rregull me ty po nejse..haha ma mir me hi atje me diskuutu "a besoni ne dashuri nepermes Chat-it" hahah arant thu POOOOOO.////

nejse Online me vjen mir qe ke mendim te till per njerezi te atill...se nime shum njerzi gabojn pa qen te vetedishem..

por prap po shifet se ton ikin prej pergjegjesive mandej edhe prej komtimeve tuten siq po shifes se vveq na 3-te jan duke diskutu (a pom doket a?)

ju pershendes:D

Online
10-11-03, 15:11
PershendetjeMija keta tjeret kan ra prej provimit e tash jan tu i lexue keto diskutime tona, t'u menue se q'far kan br hahhaShuj! po me duket se krejt jan ka na kqyrinBe Patient

mija
10-11-03, 22:31
haahhapo valla mir eki ti..qishtu e bon FRIKA a

hihih

qaoss

Online
11-11-03, 00:59
TungMija flm. per perkrahjen tende veq mos te vjen marre permena emrin kaniher hahahhah ose thum mire e kie o ti njeri hahahahBe Patient

mija
11-11-03, 13:09
hahah a e din qa o problemi spo muj me thon "mir e ki ti njeri" kur spo e di a je njeri:P

hahahaha tash njerzia qfare u bo nje dit edhe me ec ne dur nuk quditna

p.s. pom doket jena dal krejt prej temes a po mu doket veq mu :?

Flash
04-12-03, 00:32
hahah a e din qa o problemi spo muj me thon "mir e ki ti njeri" kur spo e di a je njeri:P

hahahaha tash njerzia qfare u bo nje dit edhe me ec ne dur nuk quditna

p.s. pom doket jena dal krejt prej temes a po mu doket veq mu :?Mija veq mos te dalim manq se prej temes na shtin ksi ta jo na po ta nejse ta shtin e na shtin admini apet ne tem po manq ska kush na shtin mo se :P

sagit_tarius
04-12-03, 20:55
ooooo nejse nuk me ka pelqy me dhon mendime ktu veq po mu duhet ej mos u idhnoni veq realiteti esht se femna vet duhet mos me ardh deri te ajo qe mos me met shtatzen e kur nuk mendon ajo qa ko me i bo tjeter kush ama kom nje porosi per femnat mos flej more me dikon pa u martu nese nuk don me pas probleme te tilla :oops:

edhe sa i perket qe meshkujt jon aktor deri ne at moment ?

jon nuk thom qe nuk ka asi meshkuj po edhe femnat jon W W W

me te mira ne kesi soj aktrimesh :idea:

mija
05-12-03, 00:16
hahaha ku je more ti "sagit_tarius"

ej njerzi apo qe eshte i meqem breeee shum..vella e kom hiiihhh ama ksi ngom ti mu....femra per dashrui i bon te gjitha mandje edhe.....keshtu qe kur ta kryrsh holl e holl ndodhin do sene papritur te do veta a eee mandje mashkujt fuppppppppppppp IKAAAAAAAA hahahaah

qaosss

sagit_tarius
05-12-03, 19:06
hahahha :lol: :D :lol: ok nuk po du me diskutu per ket tem ma jo qe nuk kom qka me than se ka edhe shum bile po po e loim me qikaq hehehe

fuuuupppp qfar spjegimi ma ke bo hahaha :wink:

mija
06-12-03, 11:41
fuppppppppppppppp dmth ikaaaa hha ashtu pa jep naj shej...hihihiih e ksi a po shifet si po ik edhe ti si ton djem prej komentev aahah qyqara!!!

sagit_tarius
06-12-03, 19:18
hahaha un nuk jom nje qe dorzona ama ka shum sene per juve bre

po mendoi per juve femnat shum ka sene te kqija per me than e qata ika prej ksaj teme se jo qe jena qyqana haha

se po e she edhe vet se femnat kosovare vet po i prijn qati fati qe me ju ndodh qato sene all-llahu ka then ikju ti pak problemeve te kqijave shkurt ruju ti pak un jom ne qdo hap me ty .

nuk e kom fjalen per krejt femnat mos u idhnoni se e kom fjalen veq per nje perqindje e ajo perqindje ne kosov esht dikun ka 70 perqind qe po i prijn fatit te keq e nuk mendoin per veti deri ne momentin e fundit e kur tju vjen mefalni ne shprehje voja te botha thoim na shqiptar qateher kuku zot nimom a ka zot e ateher esht von ljutju gjithnje edhe mendo gjithnje qe ka zot e ateher nuk gabon kur .

ka edhe gra te martume qe shkoin me njerz tjer e sidomos keto te 99-it e mas e nuk ka veq bura qe kaloin me gra te tjera :lol: se ju femnat nuk i shihni gabimet e kolegeve tuaja po veq te meshkujve ....

ju pershendes dhe mbetshi mir kaq deshta mos te teproi mija se ka hala sene per me fol :lol:

sagit_tarius
06-12-03, 19:30
heey per keto fjal ne fund qe fola e di qe esht tem tjeter ama atje e pash qe nuk po e kqyrin seriozisht at tem :lol:

python
07-12-03, 09:52
per cka po flisni :D :?: :!: maybe im too drunk so im out

sagit_tarius
08-12-03, 19:08
mija d.m.th ti edhe murgesha nuk keni koment ma per ket tem a ?

kshtu kom qef :lol: hehe pa koment

python
09-12-03, 01:34
:D ahhahah, mija une e di se ti i mbron femrat ne te gjitha temat por ki kujdes, se sikur te kam then me par nuk jan te gjitha te kendeshme sikur ti, pra kujdes se si i mbron se po tingllon seksiste (jo lesbo) :D

Murgesha
09-12-03, 09:08
mija d.m.th ti edhe murgesha nuk keni koment ma per ket tem a ?

kshtu kom qef :lol: hehe pa koment

A mu duk apo me thirri dikush?

Une skam shkruar diqka ne ket teme nese nuk gaboj e sa per komente nuk po kam kohe tani me vone ndoshta sjell ndonje koment.

Hajt per te mire se shkolla po me therret tani.

lazdrani
10-12-03, 19:47
mija une askujt si morra vergjinitetin vetem mua me kane marre ate bre.....A jam tani Artiste :lol: :lol: :lol: lazdrani :wink:

mija
24-12-03, 12:03
Jo online mos ta nin se nuk bjen ne dashrui kerkussh ne mu se DIGJET hihihi!!!!

mija
24-12-03, 12:04
Juhuuuuuuu IM BACK...nisjani hhihihi

arTanibb
24-12-03, 12:19
Jo online mos ta nin se nuk bjen ne dashrui kerkussh ne mu se DIGJET hihihi!!!!Hah une paska pshtu pa u djeg :P

kaedhemazi
27-12-03, 09:10
The Natural Hollywood.

sepse femrat kuptojne shume vone se ishin vetem nje pjese e shkurte ne jeten e ketije aktori.

qika_pr
22-05-04, 14:55
Per kete tem nuk dua te behem feministe dua te jem realiste
me shkujt shumica nuk jane aktore te mire mjafton te kene nje femen dreq para vete edhe fjalen e pare qe thon munde te nxinen nga ajo
Por ka edhe te atill qe aktrojne shum dhe jane aktore prefekt
E femrat a jan aktore se
Me plot bindje e them jane edhe jane me te mira se djemet,jane aq te mira sa edhe vete fillojne te besojne se ai eshte personaliteti i tyre
Dmth nese djemet jane aktor te mire vajzat jane edhe me te mira ,vetem nje gje djemet kur dashurojne me te vertet nuk dine te aktrojne me ndersa vajzat vazhdojne edhe me tutje te aktrojne
Me fal nese dikush eshte prek nga kjo qe kam shkru por jam e sigurte qe eshte keshtu dhe qendroj prapa kesaj qe them
Edhe une jam femen por ky eshte realitet :lol:

AlbaSoft
31-10-09, 02:33
Po teme e vjetr qenka kjo po ku jan ore keta antar me te kap nostalgjia dhe pse un si kam njofte kurr me pare tema e hapur me daten 27-10-03, 00:58 ...

Tema e par e dashuris paska qene ... eh ti qiko ashtu jem ne djemt shum lodhje bejm qe ne fund te dorzohemi.

Peja-Boy
31-10-09, 10:55
Mashkujt Marrin Vendim ne shtrat :tongue:

ardhmeria e bukur
31-10-09, 17:00
Nuk jane te gjithe njesoj.