PDA

View Full Version : Korrupcioni nė shoqerinė tonė shqiptare


Dilaver
04-11-03, 19:27
Pas njė roberie tė gjatė shekullore qė perjetoi shoqeria jonė nga kolonialistėt, per fat tė keq shoqeria jonė u godit edhe nga njė fatkeqėsi e madhe me pasoja katastrofale, pra fenomeni i korrupcionit i cili nuk e kurseu as shoqerinė tone tė stervuajtur, dhe pas lirisė sė pritur aq shumė prap se prap shoqeria jonė mbeti nė agoni e vuajtje e qelluar rėndė nga kjo dukuri e shemtuar, korrupcioni e shoqeruar edhe me krimin e organizuar dhe krimin nė pergjithėsi.Cili ėshtė opinioni juaj?Me nderime

turisti
01-08-04, 16:14
Pershendetje.Nnuk ka KORRUPCION ne shoqerijen tone- arsyja : KA FILLUAR FAZA SHKATERRIMTARE. :cry: :cry: :cry: :cry:

~AnnA~
12-07-10, 18:33
Gjate ketyre viteve(qe kur eshte hapur kjo teme), korrupsioni eshte ne nje nivel me te larte.....
Korrupsioni eshte bere sot njeri nga fenomenet me te perhapura.
Jemi 99% shoqeri e korruptuar dhe si institucione me te korruptuara do te cilesoja shendetesine dhe gjyqesorin....

elvio
12-07-10, 19:51
korrupsioni.
ndergjegjia humb,kur fillon edhe mund te blesh edhe kryetaren/in e gjykates se shkalles me te larte te drejtesise.
besoj qe ekziston kudo,por me se shumti besoj vendi im i ka bere fole te ngrohte,edhe te bukur.
pasi e shoh kudo ne c'do institucion qe perplasem duke nisur nga nje certifikate,edhe deri me thelbesore.

jemi ne qe s'mundim ta ndeshkojme,edhe jemi pjese e saj.
me eshte krijuar bindja qe s'ke k perplasesh,pasi te gjithe jane te infektuar.

edhe nje doganier qe eshte i thjeshte doganier,pas pese muajsh pune ka arritur te beje nje pasuri,qe nuk do kete mundim per te punuar me,pas asaj 5 mujorshi aventure si me postin doganier,sepse ryshfetet i shkojne si vashat e haremit tek sulltani.

mentaliteti i integruar i nje shoqerie te shendoshe te kultures perendimore mund ta sjelle drejt uljes,por zhdukjes asesi.

Neferta
12-07-10, 20:48
Ndergjegjje nuk ka kur ta vendosesh hajnin ne nje poste pa mare parasysh rangun.

rastesishT
23-02-11, 21:26
Mund tė mė thot dikush se si zbėrthehet fjala Korrupcioni.

Pasi qė nuk e gjėj dot nė fjalorin shqip shqip. Mė ēka ndėrlidhet kjo fjalė.

King Street
05-06-13, 22:17
Ambasadori i Britanise te Madhe ne Kosove Ian Cliff, ne nje interviste ekskluzive per “Zeri” flet per korrupsionin ne vend. Bile eshte i bindur kur thote se nuk ke nevoje te jesh Einstein per te verejtur se ka politikane me nje page qe jetojne ne shtepi te medha vozitin verdalle makina te medha. Ai vlereson se Kosova pas zgjedhjes se ceshtjes se veriut, ka shume pune per te bere dhe adreson nje varg kritikash per qeverine e Kosoves. Cliff i sugjeron Kosoves ta forcoje rendin dhe ligjin, dhe te pastrohet nga korrupsioni nese e ka synim integrimin Evropian. Skandalet me MEDICUS, trafikimin e veshkave, ai me pasaporta dhe shume skandale te tjera kane ndikim ne liberalizimin e vizave dhe ne largimin e investitoreve te huaj. Ambasadori bėn me dije se partitė duhet ta dinė mirė se BE-ja nuk do tė pranojė edhe njė palė zgjedhje tė manipuluara.

Virti
05-06-13, 22:43
korrupcioni nuk ekziston, ekzistojne vetem njerezit e korruptuar.

Gjumashja
07-06-13, 21:18
qdokund n'bote osht i pranishem vetem se tek na po i pelqen ma teper me ndejt :biggrin: