PDA

View Full Version : A mund te falet kja?


Donika
10-11-03, 11:41
shoqeri e nderuar,kam nje pyetje te vogel? Nje shoqe timen e kam shum ne hall dhe me then te drejten nuk po di se si te kshilloj. Aja jeton ne perendin kurse dashnori i saj jeton ne prishtin. Kur tash ka ndegjuar se dashnori i saj po kalon me tjera, por aj gjdo her thet se e don vetem ket. Shoqja ime nuk priti shum edhe udhetoj per ne prishtin, atje e pyeti se pse i ben aj keto sende. Aj fjesht u pergjigj; " ti nuk je ketu, edhe une kam nevoj per sex, ti duhesh me toleru ket deri se sa na nuk kemi lidhje ma intime, edhe deri sa nuk jemi ngat njeri tjetrit. Nje mashkull kur te ket qellim vetem per sex nuk ka shanc me u dashuru ne nje femer tjeter pos asajna qe e don. e une vetem ty te du, e tjerat i kam per sex" Keto ishin fjalet e tina.Qka mendoni ju, a kqa i kishit kshillu ju shoqes sime?ju pershendes

LIBERO_78
10-11-03, 15:20
Tung DONIKA me lejo te te pershendes ty dhe shoqen tende gjithashtu edhe te tjeret .Une do ta ndaj nga mendja ime kete pjese te keshilles per shoqen tende:QE kurre mos te dashurohet marrezisht ne nje njeri ngase gabohet rende sepse dashuria kurre nuk i falet njeriut plotesisht sepse mashkulli ka hyre ne fazen me te eger te shfrytezimeve seksuale dhe nuk mendon kurre per dashuri ideale .Sa i perket sexit me te vertet eshte nevoji kjo nuk kontestohet por le ta pyet te dashurin se sikur te merr shoqja jote inciativen qe edhe ajo te defrehet sexsualisht me dike tjeter per ta plotesuar kete nevoje athua a do ta kishte toleruar ai kete nese po atehere nuk keni nevojie qe te brengoseni shume ,por nese nuk e lejon ai kete atehere kuptoje qe tere jeten ka per te tradhetuar,kete bindu..........edhe nje gje po ta them se gjithmone ne jete duhet qe ta ruani nje hapsire te vogel per dashurin qe ne rast qe dikush u lendon atehere mos te keni problem qe te filloni ndonje lidhje te re por ta keni bazen dhe te filloni nga fillimi tjeter por pa asnje te vjeter......DHE JU ASESI NUK DUHET TE BENI NDRYSHIME TE PADESHIRUARA QE DIKUSH TE BESOJ NE DASHURIN TUAJ KAQ ESHTE KESHILLA IME ....OK DAKORD :wink:KUR FLUTURONI NE ENDRRAT TUAJA MOS E LERENI DEREN HAPUR ,POR NESE NDOKUSH JU TROKET PAPRITMAS MOS NGURONI QE TI HAPNI DEREN E MIREKUPTIMIT.. :arrow:

Gentiana
10-11-03, 17:01
pershendetje te gjithve.

Donika kjo tem esht e qelluar,po edhe veshtir qe te pergjigjet,po mendimi im esht: Nese ai djali nuk esht i gatshem qe ta pret shoqen e juaj deri sa et martohen ateher nuk besoj se e don ashtu sukur ndoshta mendon shoqja juaj,kurse nese ajo e din kte dhe ja fal apo esht prap se prap me te bashk ateher mendoj se me tvertet dashuria po te verbojke. Me u kend un ne vend te saj kte kurr nuk ja kisha fal apo edhe isha da nga ai fill.

Shpresoj se do te gjejn zgjidhje. Pershendetje te gjithve dhe dit te kendshme

TOXIC_TUNA
10-11-03, 19:33
:wink: A GENTIAN PO QKA JE TI ,ME KETO MEND QE TI I KE KE MI NDERRU NJE FAP ME BURRA DERI SA TA GJESHE ATE QE TI E KERKON E NUK DO TE BIESH NE ASI SEPSE TE TILLET KAN VDEKUR OSE I KA MARRE MURTAJA..........E PARA..........KURSE E DYTA MOS FUT GACA NER BARUT SE LEHTE E KE TI SE ENDE NUK KE RA NE DASHURI TE TILLE QFARE KA AJO ZONJUSHA E KUPTON BRE TY TU PREFT NAFAKA HA.......... :wink: :wink: :lol:

Gentiana
11-11-03, 14:24
:wink: A GENTIAN PO QKA JE TI ,ME KETO MEND QE TI I KE KE MI NDERRU NJE FAP ME BURRA DERI SA TA GJESHE ATE QE TI E KERKON E NUK DO TE BIESH NE ASI SEPSE TE TILLET KAN VDEKUR OSE I KA MARRE MURTAJA..........E PARA..........KURSE E DYTA MOS FUT GACA NER BARUT SE LEHTE E KE TI SE ENDE NUK KE RA NE DASHURI TE TILLE QFARE KA AJO ZONJUSHA E KUPTON BRE TY TU PREFT NAFAKA HA.......... :wink: :wink: :lol:Qy qy kishe nuk paska asi se mendoj un a?? valla mir e ke se rrall gjen asi,po nejse. njeriu mundet se paku te enderroj.

Po sipas mendimit tim qfare ka ne dit te sodit se po thua,apo qfar je ti se paku. Edhe hey ti qka kishe ba nese ajo se e don te kish tradhtu,bash me kish interesu.

Pershendetje te gjithve.Genta

Donika
11-11-03, 22:37
tung tungju faliminderit per pergjigje, por prap se prap nuk jam ne gjendje ti them diqka shoqes sime, qe ta leh ate djale, se nuk i vyn qeshtu kurgja. edhe une jam e mendimit se nje njeri kur te pergjigjet aqe arogant, edhe me shum vetebesim, aj njeri po te luaj gjdo her me ndjenja te tjerve.ju pershendesDonika

loti
15-11-03, 11:40
Donika

Shoqes nuk ke cfare t'i thuash kurgjo ...tregoji asaj per kete forum dhe do te bindet dhe vet sepse ne fund te fundit zgjidhjen kurkush ma mire se ajo nuk e din e na mundemi vetem me fole kot.

Nese e don me te vertete ate djalin le ta duroje ,por nese keshtu ja merr mendja se ndjehet e nencmuar e pa dashuruar dhe e shfrytezuar le ta braktise ate djal po per hir te dashurise....Ne fillim dhemb por me kalimin e kohes kjo gje me nuk dhemb por nuk ben te harrohet.

Per fund nje porosi,thuj shoqes tende qe te mesohet te ket ne kontroll ndjenjat dhe arsyen.

sihana
27-11-04, 15:17
tung drita te pershendes por edhe nje shoqje e imja ka nje hall keshtu dhe se di se qfar ti them....

dashnori i saj ben sex me femra tjera kjo e pyet perse ben sex me to kur je duke kaluar me mua ai thot se ato i ka vetem per sex kurse ate e don

puna esht qe nnuk mund te ben sex me at shoqen time sepse edhe ajo jeton dikun tjeter qfar esht ne pyetje ketu? qfar tas keshilloj shoqen edhe un???

Gentiani
27-11-04, 15:52
Po ē`janė ēoroditur tė rinjėt e sotit more :lol: :lol: :lol: Nė kohėrat kur jetonim ne, nuk bėheshin kėso gjėrash, ose ndoshta nuk e kemi pasur Internetin ta kuptonim se ēka po ndodhė :wink: :lol: :lol:

Mafiozi
27-11-04, 16:07
Ne ket gjendje jam i sigurt qe nuk ka dashuri nga ana e dashnorit te saj.
Nje burr qe nuk mundet me ndejt pa sex, nuk esht burr, por femij qe
nuk e njeh ende mir vetveten. E sidomos kur esht me nje vajz.

Si mbas mendimit tim, shoqja jote duhet me lan at djal se shpejti,
edhe pse qenka veshtir per te se esht e dashuruar, ai do te vazhdoj
me ket sjellje per nje koh te gjat. Mė von do te jet edhe me veshtir.

Pershendetje te perzemerta Donika :wink:
Me respekt
8)

dr1ta
27-11-04, 16:09
Pershendetje Donika

SHum me nervozon ai jarani cka i ka thon shoqes tone, ce vec at e don por ka nevoj edhe per sex. Te lutem le ti thot shoqja jote ce edhe ajo ka nevoj per sex, dhe kishe ka fillu me dal me tjer, le ti shikon reakcionet e tij.

Jam shum e sigurte ce ai e don at shoqen tone vec per letra, edhe ja ka vjedh zemren asaj e tash luan me te si don ai, keshtu e kuptoj une .

KriSTaL
06-12-04, 16:20
Pershendetje Donika

SHum me nervozon ai jarani cka i ka thon shoqes tone, ce vec at e don por ka nevoj edhe per sex. Te lutem le ti thot shoqja jote ce edhe ajo ka nevoj per sex, dhe kishe ka fillu me dal me tjer, le ti shikon reakcionet e tij.

Jam shum e sigurte ce ai e don at shoqen tone vec per letra, edhe ja ka vjedh zemren asaj e tash luan me te si don ai, keshtu e kuptoj une .

Drita me pelqu mendimi yt ketu Cakeeeeeeeeee.

Donika, u than te gjitha vetem mund te shtoi se , shnosh koka se kapuqa ka mjaft .

ju pershendes te gjitheve, kaloni sa me bukur.