PDA

View Full Version : Nje pyetje per te gjith... Pergjigjuni nese mundeni


Cool_Boy
10-11-03, 14:09
Pėrshndetje per tė gjithDeshta tju pyes nje pyetje nese mundeni mu pergjigj ather urnoni te dashur publik i nderuar!!! nese e keni pėrjetu athere na tregoni se si keni vepru???Pyetja ėshte: E zbuluni se e dashura apo i dashuri juaj juv ka tradhtu si do te kishi vepru ne ate moment apo me von??? A do ti kishi then diten e mir apo do ti kishi dhane edhe nje shance?????Une do tja kisha bo diten e mir me njhere (dashnores mirret vesh), nuk do ti kisha dhene me shance se nuk do ti kisha besu me kurrrrr.Ju pershndes te githve--falminderit per komentet e juaja.

Gentiana
10-11-03, 17:16
pershendetje Cool_boy.

desha te pergjigjem ne ket tem se me duket me vend.

E sa i perket se si kisha vepruar un: OK njeriu gabon dhe gjithkush e meriton shanc te dytė, po kur esht nervoz njeriu,apo ne ket rast Psh nese e kisha marr vesh se ai qe e dua me tradhton, ja kisha dhen fill lejen per me shku ku te don dhe mos me u kthy ma tek un.

Po thojn Dashuria te verbon,ku ta di un nese e kisha marr vesh ndoshta edhe e kisha fal (qka nuk ma merr mendja) nje her,po nese gabon per se dyti ateher me jo.

po ja qe ky esht vetem mendimi i im.

Gentiana

mija
11-11-03, 13:45
tungii....posa e pash qit pytje edhe em pelqej..

deshta met thon po te isha ne gjendje te till un personalisht..neqofte se aj mashkull ish pendu per ate qe ka ber...per nje koh ja kisha fal edhe i kisha jep edhe nje shanc...sepse thojne

KU KA DASHURI KA PENDIM E KU KA PENDIM NE DASHURI TE VERTET DUHET TE KET FALJE!!!

Drejtėsia
11-11-03, 21:54
o ju njerez, dashuria me te vertet eshte nje gje e vertet qe e kemi te mbjellur ne veten tone.Mirepo njeriu nuk guxon te qoj dashuri para marteses, sepse me te vertet kjo eshte qe e neveritshme dhe rruge djallezore,Pra nese ndonjerit nga ju, ju pelqen ndonje vajze ateher kerkoni ate per tu martuar, e pasi te martoheni me te ateher qoni dashuri sa te mundeni,Dashuria para martesore eshte zina eshte prostitucion dhe eshte gje e neveritshme qe sjell imoralitet dhe degjenerim absolut.Allahu ne kuran na terheq verejtjen duke na then :17:32.

Dhe mos iu afroni imoralitetit (zinasė), sepse vėrtet ai ėshtė vepėr e shėmtuar dhe ėshtė njė rrugė shumė e keqe.

Murgesha
11-11-03, 23:36
Edhe nje shanse do tja jepja gjithsesi, veq me nuk do ti besoja kurre dhe do mjafton gabimi me i vogel qe ti them lamtumire.

Njeriu duhet te mesoj nga gabimet e veta, e fatkeqsisht meshkujt nuk e kane kete mani. 8)

MiRa007
12-11-03, 21:22
pershendetje Cool_Boy!

separi me pelqen tema...

...edhe une mendoj qe njeriu meson nga gabimet e veta veq nje gabim i njejt nuk behet dy here.

une pervete ja kisha fal gabimin veq me kish nevoit shume kohe deri sa e kisha fitu prap besimin ne at person!

tungi :)

LIBERO_78
18-11-03, 17:34
:wink: ME LEJO QE TA JAP KETE MENDIM TIMIN, ME SHPRESEN QE NUK DO TE ME KEQKUPTONI...........................ZONJUSHE E RENDOMT..QE TE GABOSH ESHTE PLOTESISHT NJEREZORE.........KURSE NESE VAZHDONI QE TA PERSERITNI GABIMIN ATEHERE ESHTE TOTAL DJALLEZORE...........KAQ NGA LIBERO... :wink:

Donika
19-11-03, 10:46
tunginese asht i drejt e me tregon vet e i din edhe konsekuencat qe mund te lindin nga aja, mendoj se do tja falja nje her. Por do te ishte e tera lidhja ndryshe jo me si me pare. se fjesht, deri sa te arrit prap besimi duhet te kaloj kohe e gjat, e nese ne ate kohe aj do te jet i sukseshem, atehere do te me ket per gjithe mone. Por fjesh aj do te ishte aj se do te udheheqej vet ndarjen a jo.pershendetjeDonika

loti
20-11-03, 02:53
Tung,

Ne keso rastesh se cfare mund te benim po te na ndodhte tradhetia,kjo varet prej rastit te tradhtise dhe varet se si ne e kuptojme tradhetine si nocion,por une mendoj se tradhetia emotive eshte me e rende se ajo fizike.Nuk e di dhe nuk dua te paragjykoj .

Pershendetje

Loti

Error_girl
01-12-03, 14:19
Gabimi esht njerzor, ndersa falja esht hynore

Pershendetje ngaError-girl

python
04-12-03, 01:42
mua nese me tradhton me nje vajz nuk do te kishte problem :D por nese me nje mashkull, une nuk ja kisha falur, edhe se e kisha prit te njejten nese une veproja ashtu

lazdrani
10-12-03, 16:50
Pse te me tradhton ajo mua kur nuk i mungon asgje heehhehe

Oh e kisha mbyte breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee vetem mendja me i shkuar heheheheh

Vetem nuk bene ta dije une se kuku per ate. :lol: :lol: :lol: lazdrani

MemphiSx
12-12-03, 23:29
Valla une e kom pas ni rast por pak ma ndryshe

E kom pas ni shok por e kom ende edhe shkojke me ni femen qe edhe une kom mendu qe eshte femen e moralshme por me dul e kunderta

Ai shoki qdo dit u pergaditke per martes me te

Punojke qdo dit vetem qe ta ben nje darsem te madhe

Nje dit rastesishte kur e pashe ate femnen e atij shokit me nje djal tjeter dore per dore mu duk qe em ka ra krejt qielli mbi mu

Nuk kom mendu shum edhe jom nis drejt te ai shoki edhe i tregova qeshtu qeshtu krejt qka kisha pa

Nuk mujsha me ndejt indiferent karshi kti rasti se e kisha shok te shpirtit edhe mu doke qe em rrin en kry ky rast po nuk i tregoj

Edhe menjeher ai shoki e la punen edhe shkum en shkolle me e taku ate vajzen

Si hyme ne shkolle e pame ate aty edhe aty mori fund gjitheqka

Pra u ndane te dyte e tashe ai shoki eshte i martuar me nje tjeter edhe eshte shum i lumture

Qdo her qe e shoj me thote se ty te kam borgj shum por nuk e di se qysh ta kthej

Une i thom se e kom pas per detyre sepse te kam shok

Pra eshte shum pozit e keqe kjo qe me ka ndodhe mu por edhe ty Cool Boy une keshtu kam vepruar

Lona
13-12-03, 10:49
Prano pershendetje edhe nga une Lona.Sa i per ket pyetjes tende me tvertet me ka pelqyer kjo teme .

Une mendoj se derisa Zoti madhe neve na i fal gabimet sidomos kur

kthehena nga AI per tju perkulur ,e si mundet ne njerzit te mos falim nje gabim.Une mendoj se edhe poqese vjen deri te tradhtia e njeres pale aty me te vertet ka edhe arsye pse ndodhen ,prandaj me mirkuptim duhet te

kete zgjidhje edhe pse une per vete keshtu do kisha vepru vetem per nje

rast,edhe si zakonisht ne femrat jemi mesu cdoher te falim. :!: :?:Me mirkuptim: Lona

mija
13-12-03, 21:25
gjdo njeri gabon. por KU KA DASHURI VJEN PENDIMI E KU KA PENDIM KA FALJE!!!!

liza
10-04-04, 16:01
do te duheshte te gjindem ne ket situat, po mendoj qe njeriu gabon dhe mundeshte tja fali

Shpati
10-04-04, 17:04
Ku ka Dashuri nuk ka Tradhti !

Tradhtija nuk mund te falet.
Para ca kohe nje Shqiptar mu drejtua me thenjen Shqipe me mu ka ber nje problem...me tradhtoi...!
Me erdhi aq keq sa qe fillova ta urrej nje person qe nuk e kam par kurri...
Edhe pse pjestaret e gjinis tjeter siq po duket mendojn ndryshe!!!
Ndoshta ka te bej me mentalitetin,religjionin musliman ku jan te lejuara me shum se nje Grua!
Ose me mir e dini ju pse?
Simbas mendimit tim,Shqiptarkat nuk duhet tu japin shans as Shqiptarve.
Gabimi esht diq tjeter ,diq qka ndodh rastsisht,por diq e till nuk ndodh krejt rastsisht.

Ju pershendes
Shpati

florian
10-04-04, 17:26
drejtesia un nuk them mos me kan besimtar PO JU LUTEM MOS THONI QE NUK MU ME E QUJT DASHURI PARA MARTESES.
SE KA NJERZ QE DON EDHE PA JA DEKLARUE PERSONIT
E KA NJERZ QE BASHKJETOJN ME TE DASHURAT E TYRE E KAN EDHE THMI BILES .
ME KET FRAZ TI PO E FYEN DASHURIN E TYRE.
DASHURIA KA SHUM FTYRA E AJO E MARTESES ASHT NJA

DREWJTESIA SHKRUJTI.

o ju njerez, dashuria me te vertet eshte nje gje e vertet qe e kemi te mbjellur ne veten tone.

Mirepo njeriu nuk guxon te qoj dashuri para marteses, sepse me te vertet kjo eshte qe e neveritshme dhe rruge djallezore,

Pra nese ndonjerit nga ju, ju pelqen ndonje vajze ateher kerkoni ate per tu martuar, e pasi te martoheni me te ateher qoni dashuri sa te mundeni,

Dashuria para martesore eshte zina eshte prostitucion dhe eshte gje e neveritshme qe sjell imoralitet dhe degjenerim absolut.

Allahu ne kuran na terheq verejtjen duke na then :
Dhe mos iu afroni imoralitetit (zinasė), sepse vėrtet ai ėshtė vepėr e shėmtuar dhe ėshtė njė rrugė shumė e keqe.

florian
10-04-04, 17:31
PER MUE NE RAST SE ATE E GJEJ UN PERSONALISHT DUKE E KRYER FAKTIN DHE ME SHPETON PRE DURVE . ME SIGURI NE RAST SE E DUE DO JA KISHA DHAN EDHE NJE MUNSI .
TE GABOSH ESHTE NJEREZORE,TE FALESH ESHT NJERZORE.

Shpati
12-04-04, 12:11
Te falesh esht njerzore por qka fal ?

Si kusht kryesor per Ndarje-Divorc esht parapar thueja me te gjitha normat shoqrore.
Si normat zakonore,morale,fetare por edhe ato pozitive.
Tradhtija nuk mund te falet,pasi pasojat qka mund te lindin nga tradhtija mund te jen mjaft te medha !!!

Zotri Florian a do ta ruani femijen e huaj gjith jeten ?
Nga tradhtija mund te vjen diq e till !

Jeta seksuale para martese duhet te shmanget dhe at nga te dy Gjinit.
Ose te gjindet ndonje zgjidhje qe Qifti esht i pajtuar te jetojn gjithmon bashk.

Un mendoj nje falje, ne rast tradhtije nuk ndimon pasi Qifti i dashuruar ose i martuar as qka mund te udheheqin jet normale.

Shpati

florian
12-04-04, 12:17
MUND TA MBAJA VETEM NE RAST SE MBAJA EDHE TE JEMEN PER NDRYSHE JO .
DHE QE TE JEM I SIGURT DO ISHA UN KUR TE RRITET TI THOJA I BIRI I KUJT ASHT .

PO VALLAHI ME LIND NJE FMI PREJ NJA TRADHTIE NUK E MAJ NUSEN ME KAN E FUNIT NE BOT.

drenousha
13-04-04, 10:20
une ne at moment nuk kisha pas qef as syt mi ja pa mo
mbas ni kohe vetem 1fjalle per to: LAMTUMIRE!!!!
kure te tradhton 1here dije se nuk do te jet hera mram
pa keqkuptim :!: :!:

Elisa
13-04-04, 11:10
tung cool boy,

a po don me dit si kisha reagu un???
Shanc nuk i kisha dhe kursesi, po kume dit se qka i kisha bo....
Nese i dashuri im don te me tradhton, me mir i bjen me me len mua dhe me mé tregua se ka interes ne te tjeret, por kursesi me me tradhtu, se ja shkatrroj jeten valla...........

:roll: ky esht reagimi im

tung Elisa

florian
13-04-04, 19:55
KU KU CKA KAKA E EGER ELISA PO TE ASHT EDHE E SINQERT.
:twisted: TUNG ELISE :wink:

mirsad
14-04-04, 01:12
une asesi nuk i jape asnje shance..por do e mirrja dhe do i kerkoja llogari perse me tradhetoje dhe pa tjeter se bernda sekondash do mbaronte gjitheēka.....dhe siē thote ELİSA VALLAHİ/betohem ne ate ēka besoje ia shkaterroje jeten.......nuk bene me ajo nje jete te lumtur..bye

Elisa
14-04-04, 06:35
KU KU CKA KAKA E EGER ELISA PO TE ASHT EDHE E SINQERT.
:twisted: TUNG ELISE :wink:

hej florian,
ku pe din ti se jam e eger???
Un jam shum e but......... :-)))

tung elisa

florian
14-04-04, 22:11
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tung elisa . mue nuk po me dukesh shum e but.

Honesty^uk.
15-04-04, 09:50
Florian a mos je tuj e prek vetem ne shpin :lol: :lol:

timi9875
15-04-04, 10:47
TE KETE NJE SUKSES NE DASHURI E AQ ME TEPER NE JETEN BASHKESHORTORE PA BESIM RECIPROK-QUDI
POR MEGJITHATE TEMA ESHTE E SHKELQYESHME, PO KOGJA NJEFAR I/E MENQUR AI/AJO QE E HAPI
SUKSESE :P :P :P

florian
15-04-04, 17:27
Florian a mos je tuj e prek vetem ne shpin :lol: :lol:

vallahi se mora vesh mir ku e preka po boll e fort mu duk. :lol: :lol: :lol: :twisted:

Cool_Boy
24-06-04, 10:37
Florian a mos je tuj e prek vetem ne shpin :lol: :lol:

vallahi se mora vesh mir ku e preka po boll e fort mu duk. :lol: :lol: :lol: :twisted:


Flori :lol: :lol: :lol:

turisti
30-07-04, 23:13
Tung juve. Para se te behet lidhja serioze,partnerat duhen m'i spastrue disa punet. KUR THYET BUKA,NUK BASHKOHE ME.... :cry: :cry: :cry:

nitushe
09-09-04, 10:30
ja kisha jep edhe 1 rast nese jo ateher net shkon ka don :twisted: me zor kurgjo nuk shkon

GjiLanasJa_
24-07-07, 00:24
un kisha then mi dhen edhe nji chanc e jo mi then Lamtumir apo me mbyt Krejt:biggrin: sepse dashurija i pranon te gjitha! mashkujt ben me na trathhtu neve Femrav , kurse na na jo. at here Njejt duhet me kan:smile:

Lona
24-07-07, 07:51
Pershendetje ,

Tema shume interesant, nje puthje per te gjite,, si medon gjithe menjeher apo me rend .... nje nga nje .....

jadore
24-07-07, 08:23
.... ehe , hm , te falet eshte shume lehte , por sa mund te harrohet zhgenjimi qe perjetojme .....!!!

lyra2
24-07-07, 12:45
:biggrin: Tnug!

Spias nje zlubimi te brėė nė nje uivtnierset bitraink, ska lhdije se si vnedeson shnjrokat nė fajli. Me rdėėsni ėtshė qė shnjroka e praė dhe e fnudit tė jneė tė vnduseora si dehut. Tė tajret mnud tė hdhuen pa lihdje dhe parp se parp tsketi mnud tė loxeeht pa porbelm. Kjo nodhdė pėr asrye se ne nuk loxemjė shronjkė pėr shnjrokė por fajlėn si tėsri.

Aopjo!

Arkza
24-07-07, 12:50
:biggrin: Tnug!

Spias nje zlubimi te brėė nė nje uivtnierset bitraink, ska lhdije se si vnedeson shnjrokat nė fajli. Me rdėėsni ėtshė qė shnjroka e praė dhe e fnudit tė jneė tė vnduseora si dehut. Tė tajret mnud tė hdhuen pa lihdje dhe parp se parp tsketi mnud tė loxeeht pa porbelm. Kjo nodhdė pėr asrye se ne nuk loxemjė shronjkė pėr shnjrokė por fajlėn si tėsri.

Aopjo!Lyra nuk di Saktisht une kete , por nga vet-vetja po nisem se keshtu Lexoje une shumicen dhe nganjehere eshte me mire me Lexu Qdo Fjale sepse hasim Ndonje Gabim ose Keq Kuptim Kjo me ka Ndodhe disa here mua .

lyra2
24-07-07, 12:52
Lyra nuk di Saktisht une kete , por nga vet-vetja po nisem se keshtu Lexoje une shumicen dhe nganjehere eshte me mire me Lexu Qdo Fjale sepse hasim Ndonje Gabim ose Keq Kuptim Kjo me ka Ndodhe disa here mua .Flm ne pergjigje,por e kam testuar me disa njerez...beso se shumica nuk lexojne shkronje per shkronje,as une nuk po e lexojsha ......

lyra2
24-07-07, 13:02
Tnug!

Spias nje zlubimi te brėė nė nje uivtnierset bitraink, ska lhdije se si vnedeson shnjrokat nė fajli. Me rdėėsni ėtshė qė shnjroka e praė dhe e fnudit tė jneė tė vnduseora si dehut. Tė tajret mnud tė hdhuen pa lihdje dhe parp se parp tsketi mnud tė loxeeht pa porbelm. Kjo nodhdė pėr asrye se ne nuk loxemjė shronjkė pėr shnjrokė por fajlėn si tėsri.

Arkza
24-07-07, 13:07
Flm ne pergjigje,por e kam testuar me disa njerez...beso se shumica nuk lexojne shkronje per shkronje,as une nuk po e lexojsha ......Ska..perse , hahahahhaha gati te gjithe kokum Njesoj ! :biggrin:

Linka_pz
24-07-07, 13:35
Tnug!

Spias nje zlubimi te brėė nė nje uivtnierset bitraink, ska lhdije se si vnedeson shnjrokat nė fajli. Me rdėėsni ėtshė qė shnjroka e praė dhe e fnudit tė jneė tė vnduseora si dehut. Tė tajret mnud tė hdhuen pa lihdje dhe parp se parp tsketi mnud tė loxeeht pa porbelm. Kjo nodhdė pėr asrye se ne nuk loxemjė shronjkė pėr shnjrokė por fajlėn si tėsri.


Te lumte Lyra2 ashtu eshte se edhe une mjafton shkronja e pare dhe e fundit dhe e gjej shume leht apo e formoje fjaline pa problem ......ndonjehere edhe kur dikush nuk do te me tregoj diqka i them ma thuaj te paren shkronje dhe te fundit dhe ia qelloj .....e habiten !

lyra2
24-07-07, 14:48
Tnug!

Spias nje zlubimi te brėė nė nje uivtnierset bitraink, ska lhdije se si vnedeson shnjrokat nė fajli. Me rdėėsni ėtshė qė shnjroka e praė dhe e fnudit tė jneė tė vnduseora si dehut. Tė tajret mnud tė hdhuen pa lihdje dhe parp se parp tsketi mnud tė loxeeht pa porbelm. Kjo nodhdė pėr asrye se ne nuk loxemjė shronjkė pėr shnjrokė por fajlėn si tėsri.


Te lumte Lyra2 ashtu eshte se edhe une mjafton shkronja e pare dhe e fundit dhe e gjej shume leht apo e formoje fjaline pa problem ......ndonjehere edhe kur dikush nuk do te me tregoj diqka i them ma thuaj te paren shkronje dhe te fundit dhe ia qelloj .....e habiten !

Ahtu eshte..............!

Peja-Boy
25-07-07, 10:34
Pėrshndetje per tė gjithDeshta tju pyes nje pyetje nese mundeni mu pergjigj ather urnoni te dashur publik i nderuar!!! nese e keni pėrjetu athere na tregoni se si keni vepru???Pyetja ėshte: E zbuluni se e dashura apo i dashuri juaj juv ka tradhtu si do te kishi vepru ne ate moment apo me von??? A do ti kishi then diten e mir apo do ti kishi dhane edhe nje shance?????Une do tja kisha bo diten e mir me njhere (dashnores mirret vesh), nuk do ti kisha dhene me shance se nuk do ti kisha besu me kurrrrr.Ju pershndes te githve--falminderit per komentet e juaja.

E me bo met Tradhtu Naten ??

Une veq kisha shku me Barazime se u bo Problem per martes (Shpenzime te mdhaja) ...Em tradhton e kisha tradhtu edhe qeshtu me Kokrra te Kollomoqit kishim Lujt me Grua !! (Kur ishim plak e kishim kqyr Rezultatin)

buli_008
28-07-07, 09:02
GabImI i MaDh Nuk EshT i Madh Nese Ai Nuk PerSerItet....Ndersa...Gabimi i Vogel Nuk eshte I vogel Nese ai Perseritet.... Do Tja JepJa EdHe Nje ShaNC....E Fundit.....!

rovena
28-07-07, 23:02
Une nuk do jepja shanc tjeter ,besoj se njeriu qe mundet te te tradhetoj nje here e ka te thjeshte ta perseriti .

LABI
29-07-07, 15:58
Une nuk do jepja shanc tjeter ,besoj se njeriu qe mundet te te tradhetoj nje here e ka te thjeshte ta perseriti .


Posesive - done qe t'gjitha autorizimet (elementet ) qe dalin nga ideja dhe elementi qe definon , percakton nje gje per prone t'i kesh , t'i mbash nen kontrolle te plote ... Te posedoshe , te zotroshe , te kontrollosh mbi te . :biggrin:


Eshte leht te vendosen raporte qe mundesojne te ZOTROSHE nje person ... Mirepo eshte e pamundur te vendosen raporte qe kontrollojne TE QENURIT - ne nje person .

luan_i
29-07-07, 16:21
Nė gjėrat serioze njeriu nuk gabon, s'do tė duhej tė gabonte, por nėse gabon dhe e pranon se ka gabuar dhe nėse pendohet, mirė do tė ishte sikur ti falet. Njerėzit dijnė falin.

luan_i
29-07-07, 16:24
Une nuk do jepja shanc tjeter ,besoj se njeriu qe mundet te te tradhetoj nje here e ka te thjeshte ta perseriti .
Ai qė njėherė tradhėton e ka shumė tė vėshtirė tė mos tė tradhėtoj edhe pėr tė dytėn herė, tė tretėn...

rovena
29-07-07, 18:15
Posesive - done qe t'gjitha autorizimet (elementet ) qe dalin nga ideja dhe elementi qe definon , percakton nje gje per prone t'i kesh , t'i mbash nen kontrolle te plote ... Te posedoshe , te zotroshe , te kontrollosh mbi te . :biggrin:


Eshte leht te vendosen raporte qe mundesojne te ZOTROSHE nje person ... Mirepo eshte e pamundur te vendosen raporte qe kontrollojne TE QENURIT - ne nje person .
Une nuk do besoja ne nje njeri qe me ka tradhetuar ,gjithmon do dyshoja edhe nese ai do ishte i rregullt ne te ardhmen.
Si ka mundesi te jesh i lumtur kur nuk ke besim dhe nuk gjen qetesi shpirterore?

AuRoNi
29-07-07, 19:01
Nje puthje per. guxo e pergjigju!
Dhe pash Rovena e fundit,
ops!

rovena
05-08-07, 20:54
Auroni nje pershendetje nga une ,vetem qe nuk po na tregon guximin tend..
Ku eshte pergjigja?

Virti
05-08-07, 21:11
sa keni frike nga vetevetja?

Malsori-Makaveli
05-08-07, 23:09
Kur hup Besimi,hup Dashnija.

Me mu lut shum n`doshta e fali,veq se du ma ashtu si perpara, as sme intereson ma se qka ban.mundona dal ka dal me ju distancu e me ju largu.

Malsori-Makaveli
05-08-07, 23:11
Po shpesh i tutna Vetes.

shkodrania
17-05-08, 17:57
persh te gjithve mir se ju gjeta ne ket website te mbrekudhueshem
shpresoj qe te kem nje shoqeri te mir dhe te sinqert me te gjith
shkodranja ju persh

emine
17-05-08, 18:43
Pėrshndetje per tė gjithDeshta tju pyes nje pyetje nese mundeni mu pergjigj ather urnoni te dashur publik i nderuar!!! nese e keni pėrjetu athere na tregoni se si keni vepru???Pyetja ėshte: E zbuluni se e dashura apo i dashuri juaj juv ka tradhtu si do te kishi vepru ne ate moment apo me von??? A do ti kishi then diten e mir apo do ti kishi dhane edhe nje shance?????Une do tja kisha bo diten e mir me njhere (dashnores mirret vesh), nuk do ti kisha dhene me shance se nuk do ti kisha besu me kurrrrr.Ju pershndes te githve--falminderit per komentet e juaja.


se pari ja kisha lan fajet vetes(pse ,qysh, tek)ateher nja ni muje duhet me qendru sa ma lerg se e kisha myt,,,,,se di as vet kur zemrohem ne njerzit qe i du qka baj.....

lovely
26-05-08, 15:34
me e fal - gjithsesi
me e harru - kurrsesi

ajo tradhtija po sjell shume pyetje ne vete.... PSE???

ka asi tipa qe tradhtojne panderprere, ajo eshte smundje!

e nese njehere "ndodh", eshte tjetercka
Rasti eshte mbret!

turisti
18-06-08, 13:02
me e fal - gjithsesi
me e harru - kurrsesi

ajo tradhtija po sjell shume pyetje ne vete.... PSE???

ka asi tipa qe tradhtojne panderprere, ajo eshte smundje!

e nese njehere "ndodh", eshte tjetercka
Rasti eshte mbret!

A behemi sahere MBRET nese kemi rast ??????????????????? :biggrin:

turisti
18-06-08, 13:04
se pari ja kisha lan fajet vetes(pse ,qysh, tek)ateher nja ni muje duhet me qendru sa ma lerg se e kisha myt,,,,,se di as vet kur zemrohem ne njerzit qe i du qka baj.....

E ēka kishe bo me dikan qe te don perjete ????????????????

Alkimisti_ch
18-06-08, 13:11
[/color]

E ēka kishe bo me dikan qe te don perjete ????????????????

Ja kisha fal enderrat e mia, se tjerat te gjitha ja kam dhen qe moti...

Po ju ēka kishit be per ate qe e don per jete, deri ne amshim..

lyra2
18-06-08, 13:12
Ja kisha fal enderrat e mia, se tjerat te gjitha ja kam dhe qe moti...
..cka nese bash ato endrra nuk i pelqejne ,ka tjera endrra :P:P

turisti
18-06-08, 13:16
Ja kisha fal enderrat e mia, se tjerat te gjitha ja kam dhen qe moti...

Po ju ēka kishit be per ate qe e don per jete, deri ne amshim..

Une ja kisha kqyr thellesine e syve gjithmone derisa nuk shuhet ai shkelqim................

Alkimisti_ch
18-06-08, 13:16
..cka nese bash ato endrra nuk i pelqejne ,ka tjera endrra :P:P

Po kur ta du dikend per jete ateher edhe enderrat i shoh qashtu qysh ka qef ajo se misherohem ne te....se kur te shohesh naj enderr qe asaj skish mi pelqy ateher kudjes se puna nuk eshte mire..

Arkza
18-06-08, 13:16
Po po ka p/sh Shpresat ja kisha Fal ... :biggrin:

lyra2
18-06-08, 13:20
Po po ka p/sh Shpresat ja kisha Fal ... :biggrin:

..e tash e kishe ngushtu,ia paske falur gjithcka!!
Lum si ai me dy par shpresa :wink:

Diva
20-06-08, 09:11
Cila eshte rruga me e lehte qe te largohesh nga nje person qe ju ka tradhtuar ,por e doni ende,qka mendoni ju si eshte me lehte dhe qka duhet te behet qe ta harrojsh ate person ??

Arkza
20-06-08, 14:32
Cila eshte rruga me e lehte qe te largohesh nga nje person qe ju ka tradhtuar ,por e doni ende,qka mendoni ju si eshte me lehte dhe qka duhet te behet qe ta harrojsh ate person ??
Varet varet kjo nga njerzit te ndryshme !!
Pra une per veti e kam be njetin gje keshtu se duke marre me shume me vetin time , me te afret te mijt e sidomos me mbesen time me te dashur ...
Por me se shumti eshte ajo qe kam bo dhe sipas mendimit time mendoj se eshte shume lehte per te harruar te gjitha eshte qe te rrish ne natyr sa me shume edhe ate vetum duke analizuar rrethe asaj lidhje qe e kemi past qysh nga fillimi duke menduar se ku gabova apo ku ishte Problemi !
E te gjitha keto qe i shkruva seriozisht me kan ndihmuar shume dhe keshtu nuk ja vlejti fare te qe Vujash per nje lidhje te till !!!

Penelope
21-06-08, 10:38
Cila eshte rruga me e lehte qe te largohesh nga nje person qe ju ka tradhtuar ,por e doni ende,qka mendoni ju si eshte me lehte dhe qka duhet te behet qe ta harrojsh ate person ??


mundohu ta harrosh, se nese te ka tradhtuar ,dije qe sja vlen te vuash me per te. Ose nese ke force falja mbrendesisht dhe pajtohu me kete,per hir te vetes tende, ama koken mos e kthe pas. Se ku ka tradheti ska dashuri.

Dhe nje keshille: mos u fut ne nje lidhje te re, perderisa ende vuan per dike. Do te mund ta lendoje dhe dikend tjeter, te pafajshem ne kete mes, nese mundohesh qe permes dikujt ta tejkalosh dhimbjen. Prapeseprape aspak e lehte...

pyetja vazhdon..

Urata
21-06-08, 13:16
Cila eshte rruga me e lehte qe te largohesh nga nje person qe ju ka tradhtuar ,por e doni ende,qka mendoni ju si eshte me lehte dhe qka duhet te behet qe ta harrojsh ate person ??

hem...

pyetjes suaj i sillen shume sikur/ndoshta/ose...
n'rast se don t'largohesh nga personi vetem perse ju ka trathetuar njehere, athere ketu une do t'keshilloja s'pari t'gjeni "vegzen" e kesaj trathetie...! e dyta, ju thuani se ende e doni.... athue, vertet keni verifikuar vertetesin e ndjenjave... ?!

n'rast se vertet je e bindur se ai njeri eshte defektoz me devijanca t'karakterit/ turist/grykes 'qefi' athere ndarjes dhe harreses u lihet pushteti n'dore( proces i zorshem por i arritshem), perndryshe n'rast se vertet nuk ka pas ndonje shkak serioz per t'trathetuar por thjeshte ka ra "viktime" e rrethanes/alkoolit ose eksitimit te ēastit(diēka e rastit), patjeter duhet falur...!

Eshte zotesi e madhe te dish dhe mund te falesh. Tjetra, pendesa/kerkim falja ndikon pozitivisht ne forcimin e lidhjes...!

ps: mos ishte e pamundur rezistimi ndaj nevojes? E bera kete t'vetme pa dashur t'beje te ndihesh keq...!

vendim dhe zgjidhje fisnike 't'hallit'!

Urata
21-06-08, 14:17
ps: vazhdon pyetja ...

egi
24-06-08, 20:58
Nuk di qka kisha ba ne ate rast, masi qe kurr se kam perjetu kete...Keshtu qe qka do qe do te thoja ishte vetem kot..sepse gjith veproj vetem ne ate moment ne te cilin gjindem.

Kur mbarojn endrrat?

gazi-de
24-06-08, 21:01
Kur mbarojn endrrat?
Kur te del gjumi sugarice:smile: :biggrin:

egi
24-06-08, 21:06
Kur te del gjumi sugarice:smile: :biggrin:

Heheh...e kur i del gjumi njerit? A i del gjumi hiq?:smile:

gazi-de
24-06-08, 21:09
Heheh...e kur i del gjumi njerit? A i del gjumi hiq?:smile:
nvaret,nese ka qen endrra e e mire,me mire mos me dal gjumi fare:smile:

egi
24-06-08, 21:32
nvaret,nese ka qen endrra e e mire,me mire mos me dal gjumi fare:smile:

Qka ta merr mendja? A zgjohet njeri edhe pa desht, edhe kur te enderron diqka teper te bukur?

gazi-de
24-06-08, 21:40
Qka ta merr mendja? A zgjohet njeri edhe pa desht, edhe kur te enderron diqka teper te bukur?
si te them moj sugarice,nese eshte enderre qe realizohet,duhet mu zgju e me u mundu me shiju........

egi
24-06-08, 22:04
si te them moj sugarice,nese eshte enderre qe realizohet,duhet mu zgju e me u mundu me shiju........

Pra po me thu qe mu zgju prej endrre dhe me ba hapa ne realitet...dhe mu mundu me be realitetin enderr....ah veshtir veshtir...:smile: Po fakt..te gjtih thojn se njeri nuk mundet me jetu ne endrra,,,

Preshevar
25-06-08, 07:49
Thojn qė mėnyra mė e mir per ta realizuar nje enderr, eshte qė tė ZGJOHĖSH ! :biggrin:

Un kam arrit deri ne njė tė tretėn e endrres te cilen e kam realizuar dhe qe m'ka kushtue 6 vite.... tash pritet edhe 2/3 per ta plotsuar :biggrin: