PDA

View Full Version : PASOJAT NGA NJE DASHURI E VJETER NE TE RE --JU PENGON APO JO


RRUSHI
13-11-03, 02:40
A MUNT TE NA THONI DIQKA LIDHJE ME DASHURIN E VJETER SE SI NDIKON NE DASHURIN E RE ----

VAZHDON TE JU NDJEK SI HIJE ...

DASHURONI ME REZERVA...

NDIHENI TE PA SIGURT...

SMUND TE DASHURONI TJETER...

E KENI HARRUAR PLOTSISHT...

ETJ ETJ ETJ ....

A DUHET TE SHIQOJM TE KALUAREN QE TE NDERTOJM TE ARDHMEN APO TE BAZOHEMI NE TE......

BESOJ SE SHUM NGA JU DO TE KONTRIBONI NE KET TEM .....

JU PERSHENDET RRUSHI HMEEEE PO I EMBEL QENKA

jehona
14-11-03, 23:16
RRUSHI te pershendes, me fal se nuk muj me te shkru kurgja informative ne kete tem, sepse jam shum e lumtur me te dashurin e par dhe besoj qe do te jet i mbrami, dhe ishalla kurr nuk me vjen ajo kohe te di diqka ma shum me shkru ne kete tem........

luli_zh
15-11-03, 12:42
RRushi te pershndes Me tregu derjt shum her me shkojn met te dashnija e vejetre. :D

nga Luli_zh

Gentiana
15-11-03, 16:04
Pershendetje Rrushi, un mendoj se ne dashuri te re nuk duhet te te pengoj asgje dashuria e vjeter,e nese esht rasti ateher e don ende ate dashuri te vjeter. dhe sidoqoft dashurin nuk mundesh ta harrojsh kurr si e para si e vjetra si e reja,ama ne dashurine e re nuk duhet te te pengoj asgje.

Genta

ariani
17-11-03, 08:31
-Desha te ju pershendes te gjitheve

sa i perket mendimit tim per temen pajtoj plotsisht me genten

loti
17-11-03, 20:44
Tung

Njehre e kam lexu nje aforizem qe thoshte :"Dashuria e pare eshte si dhembet e qumshtit qe bien pa u ndjere dhe pa dhembje ,kurse dashurite tjera ngjajne me dhembet e pjekurise ,dhembin kur i nxjerrim" !

Murgesha
20-11-03, 18:17
Loti pajtohem me aforizmen qe e ke shkruar. Ashtu edhe eshte realiteti.

Dashuria e pare lehte harrohet dhe nuk qon aq shume peshe per tu dashuruar serish. Ka mbet te thuhet "Dashuria e pare" dhe gjithe keto komente per te dhe po mundohem te spjegoj aresyet.

Te ne, ne te kaluaren nuk ka qene edhe shume e zakonshme te kalojne dy te rinj dhe te dashurohen, mirepo keto natyrisht se kane ndodh.

Jane femrat ato qe e kane zbuluar rendesin e dashurise se pare dhe ate ne ket rast.

Nese nje femer qe ka kaluar me nje djale dhe ka bere seks me te normal qe nuk e ka harruar ate dashuri kurre pasi qe ka pase problem ne te ardhmen. Nese dashuria e pare e ndonje tjeter ka kaluar vetem me puthje te pafajshme eshte harruar sikur te mos kishte egzistuar kurre.

Ju lutem mos me keqkuptoni se keto jane bindjet e mia dhe jo vetem bindja por edhe e kam provuar vete. Te dashurin tim te parin e kujtoj aq rralle dhe nuk me ben asnje pershtypje.

Mos u habitni ne jete kam pas vetem dy te dashur.

Te parin e kam lene shkaku i familjes, ne ate kohe kam menduar se jeta me per mua ska kuptim po koha po e bejke te veten.

E_dua_Kosoven
15-12-03, 17:59
varet shume se sa ke qene me ish te dashurin,keni shetit shume etj.

ndodh qe gjithqka te perkujton ne te,nese me te dashurin e ri i viziton vendet e njejta,nuk harrohet lehte apo fare e kaluara.te kaluaren duhet respektuar,e ndersa per te ardhmen duhet punuar :!: :?:

Murgesha
22-02-04, 10:47
Rrushi pasi qe ju me se shumti keni cka te shkruani rreth kesaj teme te ftoj qe ta bejsh kete.
Si po e perballon jeten si vejan e me nje qerre femij, a do ta bartesh dashurin e humbur ne tjerat qe do te vijne? :wink: :wink:

Barbaroza
22-02-04, 11:43
Une mendoj se duhet harruar dashurine e pare patjeter qe te mos behet obsesion qe pastaj te dashurin tjeter te mos mund ta duash aq sa deshiron.Jo veq qe mendoj se duhet harruar,por edhe harrohet posa ta gjesh dashurine tjeter,te martohesh dhe te krijosh familje.Kjo doemos do te harrohet nje dite edhe po s'deshe.Jeta vazhdon te rrjedhe neper vijen e ujerave te saj...

lazdrani
22-02-04, 12:05
Ah more RRush me ke shtie ti hapi letrat e mija.
Ok une isha para disa muaj ne nje lidhje serioze,ishte gjermane dhe nuk e di si te them ajo beri ate sa kishte mundesi te luftonte qe dashuria jone te mbijetoi pergjithmone si shkurt ajo nuk paramendonte jeten pa mua,filloje gjuhen tone ta mesoje dhe ta flase origjinal nga vete vullneti i saj edhe pse nuk i kisha premtuar se do te kemi ardhmeri te perbashket,si shkurt ne veren2003 u dashurova ne zemren time qe aq shume e dua dhe se shpejti edhe do te martohem....Per dashurin e vjeter me vjen shume keq kur shohe se ende vuan edhe pse thuja qdo dite shihemi ne orar te punes.....Ajo ka kuptuar se me mire eshte te mbesim shoke se edhe ndoshta te me humbe si "shoke".Ne pytje tende nuk mundem ta harroje pasi kishim qaste te mira se bashku dashurin e vjeter por une jam tani me plote vetedije vazhdoje dashurin me vajzen shqiptare dhe jam i lumture qe vendosa qe fati im te jete me kete vajze.
Nuk e di sa jam pergjigjure ne pytjen tende por nje e di qe me kohe harrohet e gjithe ajo qe kisha perjetuar....

Barbaroza
22-02-04, 14:28
Lazdrani,pershendes vendimin tend.Me mire shqiptare se e huaja,me kohe do ta kuptosh se ke marre nje vendim shume te qelluar,megjithese edhe tash verehet se jeni i kenaqur.
Shume fat dhe suksese ne jete ju deshiroj.

lazdrani
23-02-04, 15:13
:roll: :roll: :roll: Ju falenderoje nga zemra Barbaroza :wink:

Kaltrina
23-02-04, 16:32
Pershendetje, teme e qelluar.
Per mendimin tim varet se sa e madhe ka qene dashuria ndaj ish te dashurit, dashures. Nese e ke dashte dikend shume pa marre parasysh, nese martohesh ben femije, gjthmone ki me mbajt mend si dashurine e jetes, edhe nese jeni dashuru prape, mos harroni se dashurit dallojne shume nga njera tjetra .Edhe ndodh shpesh qe te bjen mend, edhe mendon se nese kishe me qene me exin tend to te ishe me e i lumtur me te, pa marre parasysh nese e don edhe partnerin momental.Edhe mendoj se njeriu mund te dashurohet disa here ne jete, por vetem nje here do te jete dashuri e vertete, e dashuria e vertet 99% mbaron me ndarje tung
:cry:

RRUSHI
09-06-04, 12:37
Ah more RRush me ke shtie ti hapi letrat e mija.
Ok une isha para disa muaj ne nje lidhje serioze,ishte gjermane dhe nuk e di si te them ajo beri ate sa kishte mundesi te luftonte qe dashuria jone te mbijetoi pergjithmone si shkurt ajo nuk paramendonte jeten pa mua,filloje gjuhen tone ta mesoje dhe ta flase origjinal nga vete vullneti i saj edhe pse nuk i kisha premtuar se do te kemi ardhmeri te perbashket,si shkurt ne veren2003 u dashurova ne zemren time qe aq shume e dua dhe se shpejti edhe do te martohem....Per dashurin e vjeter me vjen shume keq kur shohe se ende vuan edhe pse thuja qdo dite shihemi ne orar te punes.....Ajo ka kuptuar se me mire eshte te mbesim shoke se edhe ndoshta te me humbe si "shoke".Ne pytje tende nuk mundem ta harroje pasi kishim qaste te mira se bashku dashurin e vjeter por une jam tani me plote vetedije vazhdoje dashurin me vajzen shqiptare dhe jam i lumture qe vendosa qe fati im te jete me kete vajze.
Nuk e di sa jam pergjigjure ne pytjen tende por nje e di qe me kohe harrohet e gjithe ajo qe kisha perjetuar.... :arrow: :wink:

qika_pr
09-06-04, 15:23
NDIKIMI I DAHSURIS SE VJETER NE TE REN
TEK UNE NUK NDIKON EDHE AQ
NGANJER ME KUJTOHEN DISA GJERA ME ISH TE DASHURIN DISA IMETSINA POR NUK E KAM DASHUR KURR SI BURRIN TIME,KETE E DUA ME SHUM
E SA KA NDIKU KJO NE LIDHJE TIME,ASPAK NUK KA NDIKU JEMI NJEREZ EHDE GABOJME EDHE UNE MUNDE TE THEM SE KAM GABU NESE NJIHET SI GABIM,POR KURR NUK DO PENDOHEM SE GABOVA APO SE E KAM PAS NJE TE DASHUR EDHE TANI NUK DUHET TA VAZHDOJ JETEN

Murgesha
05-10-04, 22:33
NDIKIMI I DAHSURIS SE VJETER NE TE REN
TEK UNE NUK NDIKON EDHE AQ
NGANJER ME KUJTOHEN DISA GJERA ME ISH TE DASHURIN DISA IMETSINA POR NUK E KAM DASHUR KURR SI BURRIN TIME,KETE E DUA ME SHUM
E SA KA NDIKU KJO NE LIDHJE TIME,ASPAK NUK KA NDIKU JEMI NJEREZ EHDE GABOJME EDHE UNE MUNDE TE THEM SE KAM GABU NESE NJIHET SI GABIM,POR KURR NUK DO PENDOHEM SE GABOVA APO SE E KAM PAS NJE TE DASHUR EDHE TANI NUK DUHET TA VAZHDOJ JETEN

Dhe keni tė drejtė qika_pr. Jeta duhet tė vazhdohet. Pėr mua disa gjėra nuk meritojnė tė rrijmė gjithnjė me kokėn mbrapa.

turisti
09-10-04, 14:41
NDIKIMI I DAHSURIS SE VJETER NE TE REN
TEK UNE NUK NDIKON EDHE AQ
NGANJER ME KUJTOHEN DISA GJERA ME ISH TE DASHURIN DISA IMETSINA POR NUK E KAM DASHUR KURR SI BURRIN TIME,KETE E DUA ME SHUM
E SA KA NDIKU KJO NE LIDHJE TIME,ASPAK NUK KA NDIKU JEMI NJEREZ EHDE GABOJME EDHE UNE MUNDE TE THEM SE KAM GABU NESE NJIHET SI GABIM,POR KURR NUK DO PENDOHEM SE GABOVA APO SE E KAM PAS NJE TE DASHUR EDHE TANI NUK DUHET TA VAZHDOJ JETEN
- qika_pr - ,absolutikisht ke drejta.
Te pershendes. :P

qika_pr
10-10-04, 13:16
flm turisti

Gjumashja
03-12-04, 21:15
ka valla kaniher tu kujtohet dashnija e vjeter e je krejt me te ren po qka me bo duhet me vazhdu edhe kta me ba mat mire sesa ata qe e ke pas perpara :lol: :lol:

KriSTaL
04-12-04, 18:40
mos provo , zot me kalu nga e , vjetra ne te ren edhe pse duhet me ec me kohen mu pertri.po bre te dashuria eshte tjeter gje krejt ..............

Kercovari
05-12-04, 09:31
NDIKIMI I DAHSURIS SE VJETER NE TE REN
TEK UNE NUK NDIKON EDHE AQ
NGANJER ME KUJTOHEN DISA GJERA ME ISH TE DASHURIN DISA IMETSINA POR NUK E KAM DASHUR KURR SI BURRIN TIME,KETE E DUA ME SHUM
E SA KA NDIKU KJO NE LIDHJE TIME,ASPAK NUK KA NDIKU JEMI NJEREZ EHDE GABOJME EDHE UNE MUNDE TE THEM SE KAM GABU NESE NJIHET SI GABIM,POR KURR NUK DO PENDOHEM SE GABOVA APO SE E KAM PAS NJE TE DASHUR EDHE TANI NUK DUHET TA VAZHDOJ JETEN
Nuk mund te quhet gabim nese dikush ka pas nje dashuri e cila s`ka mbaruar si keni deshiruar,por mendoj se dashuria e vjeter ka lene nje vrage ne shpirte, me sado e vogel te jete ajo te kthen ne ato kohe.
Mua per veti s`me ka godat ky fenomen dhe nuk di se si perjetohen keto momente,sepse gruaja me te cilen jetoj dhe kam krijuar familjen,ka qen edhe dashuria ime qe ne moshen 15.vjeqare.
Fatet e njerzve jen te ndryshem,deh sescili e perjeton ne menyr me vete.

Mafiozi
05-12-04, 16:48
Dashuria e vjeter esht e kalueshme, kur jem me nje vajz apo mashkull fillojm nje
rėlacion te ri, fillon nje faqe e re e jetes ton, tjerat jan mbrapa.
Edhe nese ka qen dashuri e fort me heret, duhet me dit qe esht e mbaruar,
me pas qen nje dashuri apo rėlacion i vertet, ather kishte vazhdu me shum.

Duhet me shiqu mbrapa vetem per me mar mesime, per mos me perserit
gjerat qe nuk kan kaluar mir, per nje te ardhme me te mir.

Pershendetje :wink:

KriSTaL
08-12-04, 09:26
Mos lejoni qe te ju ze "QYMYRI" :arrow: :wink: