PDA

View Full Version : Femnat folin pak ma shum ...?!


jehona
14-11-03, 23:04
ju pershendes, dashnori jem gjith thot se na femnat folim pak per se tepri me shoqen per dashnin qe e kalojm me te dashurin, kur te kem psh probleme me te etj....ky gjith me pyet se pse, pse ja hapim zemren shoqes kaq shum per dashni, kurse kjo pun esht secrete mbes atyne dy personave. me pyet pse, kurse as ai nuk shkon tek shoki vet dhe ja tregon naj problem qe e kem ne te dy......une mendoj keshtu: mashkujt nuk folin me shokun per probleme me femnen, sepse ju vjen inati, e kan mendimin "burri duhet me u kan burr, e jo burrec"....po bash te kjart hala nuk e kam.....qka mendoni ju per kete.....

loti
15-11-03, 09:55
Jehona ,pajtohem me ty por me te vertete ne kohen e sotit eshte veshtire me ja hape zemren dikujt ..paramendo e dashura kur nuk te kupton kush te kupton ?!!!

Gentiana
15-11-03, 15:57
ju pershendes, dashnori jem gjith thot se na femnat folim pak per se tepri me shoqen per dashnin qe e kalojm me te dashurin, kur te kem psh probleme me te etj....ky gjith me pyet se pse, pse ja hapim zemren shoqes kaq shum per dashni, kurse kjo pun esht secrete mbes atyne dy personave. me pyet pse, kurse as ai nuk shkon tek shoki vet dhe ja tregon naj problem qe e kem ne te dy......une mendoj keshtu: mashkujt nuk folin me shokun per probleme me femnen, sepse ju vjen inati, e kan mendimin "burri duhet me u kan burr, e jo burrec"....po bash te kjart hala nuk e kam.....

qka mendoni ju per kete.....

Jehona te tregoj un, femnat munden te ken shoqeri shum te mir,kurse burrat kan frig te shprehin mendimet apo ndjenjat, keshtu qe ndoshta ti shkon tek shoqja dhe i tregon te gjitha,kurse burri mundohet te jet Burr e jo burrec siq thua ti,por ket burrerri nuk kan nevoj me e tregu ketu por ne gjera tjera. :wink:te pershendes shoqe.

Genta

TONINO
15-11-03, 20:18
""JEHONA"" O THIO NDEGJO,MIR EKA I DASHURI YT, PSE SHKON T BISEDOSH TI ME SHOQEN TUAJ KUR KI NDONJE HALL,SHUM KEQ E PASKE BRE QIK SE NJERIU KUR T DASHUROHET N DIKE, DUHET T JET NJERI NDAJ TJETRIT SHUM T AFERM, SIDOMOS JO VEQ TA KESH DASHNOR-E... POR DUHEHS TA KESH BAB, NN,MOTER,VLLA,GJITHQKA DHE T BISEDOSH M T DASHURIN EJO ME NJ SHOQE, SE AJ E NDIN NJ FRIG SIKUR TJA BJSH NJ TRADHTI M'BAS SHPINES DHE NUK EDIN SE QKA KI N MENDJE APO M'BAN NDONJ MSHEFTESI.POR MA MIR EKI TI QASH HALLET M T DASHURIN SE SA ME SHOQEN E JUAJ, SE KURR NJERI NUK MUND TA DIJ MENDIMIN E SHOQES APO T SHKOKUT.

__________________________________________________ ___________

""GENTIANA"" ASHTU VLEN EDHE PR TY, NUK SHT QE E M'BAJM VETEN PR BURR DHE MOS T BHM BURRECA OK, POR NORMAL NJERI QE KA DEHSIR SIKUR T MIREN E T KEEN TA SHPRESH M T DASHURIN-EN, UNE KURR SKAM PROBLEM M TIMEN SE QKA KEMI FOLIM BASHK E JO M SHOK AS AJA ME SHOQE.

__________________________________________________ ___________Geto_21

Online
16-11-03, 17:44
Ju ngjat jetaJu pershendes te gjitheve e posaqerisht Gjebrailin hahaha (TITO-NINO)

Sa i perket kesaj teme Pse Femrat bisedojn me shume me shoqe se sa me te dashurin apo Burrin kjo eshte ma se e qart se:

ato do here mbajn msheft nga i dashuri apo Burri diqka e keshtu dikujt duhet me ja shpreh ate qka ato e ndiejn per X personin, e nese ia tregojn Burrit qdo imtsin ateher s'jet ma aty asgje vetem deri te ndarja apo shkatrrimi i familjes, keshtu mendoj une te pakten

TONINO o brithym po si nje Femer mundet t'ia shpreh qdo gje dashnorit apo burrit ani me pas bab nane moter le pash neren mos ja fut kote qyy

Tonino po harron se Femrat e kan prejardhjen prej Dreqit qe po me shtin me permen ne kete muaj te Ramazanit Dreqin koft largOnline is the name ses is the surname

vorget the name have sex Online

jehona
17-11-03, 13:06
ju pershendes dhe ju flm te gjitheve qe muret pjes ne kete teme. me falni se nuk kam shum kohe tju pergjigjem te gjitheve, po besoj qe do ta keni keshtu ashtu nje bised interesante..........

Donika
19-11-03, 09:36
tungi tungiune mendoj, se gjdo femer e ka nje shoqe te mir me te cilen i qan hallet. e kja edhe puna dashnorit, gjdo femer i tregon shoqes se ngusht se qka po bahet ne lidhje dhe si po zhvillohet, se nje dite ndoshta do te jet diqka e keqe edhe njeri duhet dikund te merr ndihm, e ket e kerkon tek shoqja se ndoshta dashnori ty nuk te kupton. e qeshtu djema, kur te kaloni me nje femer dine se shoqja e gnusht e sajna i din thuja gati te gjitha. hihhi. por ma se mirti asht te kesh dashnorin shok e gjdo gje ne jet, aja asht ma e mira, por a din si thojn nje fjal e urte, "Burrit mos i trego se sa luge i ke ne shtepi ne babes".tungi tungi ju pershendesDonika

Online
19-11-03, 23:07
PershendetjeDonika a thiu qe te koke a mos e kie shoqe Mija pahiri

ti a kujton qe ne jemi krejt Duda a ,ka asi dudi qe kujton qe Femra e tina eshte krejt siq ajo e pershkruan vet veten:wink: Phaaaaa

Donika po dukesh qe je me experienc ama eshte e vertet se nese edhe Parnerit ia tregon te gjitha s'mundesh me pas edhe partner te mire kjo

vlen edhe per shoqeri mos harroniveq nese burri t'i z'bulon ty se sa lug i ke ne shtepi atehere qka po jet aty perveq ngatrreses apo ndarjes dhe aty s'ka ma jet te mire familjare apo bashkshortorehave fun online

mija
22-11-03, 00:55
pershendetje

Femra eshte e hapur per nga natyra andaj edhe smun te durohet dhe ka qef t gjitha ti ndan me te tjeret. mirepo nga ana e mashkujve ndodh e kunderta ata jan te mbyllur ne vete dhe vetem ne momentin kyqes (te duhur) ata flasin. nuk bej ndarjen dhe klasifikimin e gjinive mirepo vetem po e flas realitetin nga kendveshtrimi im.

me respekt [email protected]p.s. apet em permendi :roll:

python
25-11-03, 00:49
:lol: po e vertet qe femrat jan me te hapura njera me tjetren por kjo vlen me se shumti kur jan ne shkollen e mesme edhe se shum her e bejn ket sepse dojn qe ta ken vmendjen e krejt shkolles sepse te dashurit e tyre nuk ju ofrojn shum :shock: , por prap se prap per mua nuk ka rendersi shum se per c'fare e bejn ket, por nese flet shum me mua ateher nuk kam zgjedhje tjeter porpos nje qorap ne goj :lol: (e dua qetesin)

mija
25-11-03, 10:46
more qa po mendon ti qe je e mi fut qarap femres ne goj mi ja mbyll gojen a...qe qysh e boni veten me ra ne kohen e patriarkatit ...andaj edhe kerka spo na shpik kjo bot sepse me qisi njerzi siq je ti python vetem do te sjellin shkaterime ne te gjitha sfera e dashruia e humb efektin mu nga persona te till siq je ti.

me respekt

python
25-11-03, 17:06
Mija :lol: une u mahita pak me ate, edhe se qellimi im nuk ke te ofendoj ty, por nejse tani me duket se ma ke mar inat me kilometra. :lol: ,edhe disi po ndihem se je e lenduar, (me fal por une nuk jam ai qe te kam lenduar), se ti pra me gjykove edhe qellimin e pate te me ofendosh edhe falm shum per at, por te lutem me sqaro pse mendon ti se njerzit sikur une sjellin shkatrrime, f'fare te shtyri ty ta perfundosh me at

mija
26-11-03, 16:19
jo "python" gabon nese mendon se ta kom mar inati sepse un ty as kerkon ne ket forum nuk e njof edhe nuk e gjykoj askend sepse nuk me takon mua dhe askujt perpos te madhit ALLAH. por puna ke se.....gje shum normale eshte qe mashkulli mu pyt sa i perket nje femre por jo edhe te i komandon edhe me ja mbyll gojen kur tju teket atij/. zdi a je ka kupton nese jo pyt :)

python
27-11-03, 00:16
:lol: Mija une ty te kuptoj plotesisht por cka nuk kuptoj eshte kjo------------>me qisi njerzi siq je ti python vetem do te sjellin shkaterime ne te gjitha sfera e dashruia e humb efektin mu nga persona te till siq je ti.

,,,,,,c'fare te shtyri ty te thuash at

Murgesha
27-11-03, 11:09
I lexova te gjitha komentet qe i kishit berene ket teme dhe dasht e padashte po inkuadrohem.

Fakt eshte se femra i rrefen shoqes deri ne imtesira raportet e saja me partnerin. Mos mendoni ju djem se vetem kur ka probleme e dashura juaj rrefehet te shoqja e saj. Ne femrat flasim mesvete edhe kur jemi te lumtura edhe kur ndjehemi keq. Kjo me teper ndodh ngaqe bota femerore ka nevoje te flas rreth ndjenjave te veta cdo moment ta shpreh dhimbjen dhe gezimin me dikend. Egziston gjithashtu mendimi i gabuar se partneri nuk duhet te dij te gjitha, pse ndodh kjo ju pyes?

Ka raste kur femra ndihet e lodhur apo e merzitur apo ja ka nje problem apo nje stres te vogel, ndjen veten shume te pasigurte qe te vij e ta ndaj ate breng me partnerin se ka frige qe ai nuk e kupton (do ta kuptonit ju djemt?) ateher mbetet shoqja ajo qe duhet te ndegjoj dhe mundesisht te jape ndonje keshille te vlefshme.

Me respekt Murgesha.

mija
27-11-03, 20:26
valla python ti the "ja mbylli femres gojen me qarap" edhe kjo me preki ...

nejse se kohen e fundit spo kom koh shum mu perqendu ne komente keshtu na fal ok

tung

python
04-12-03, 01:28
mija shum falje po kerkon hahahha ske nevoj

mija
05-12-03, 00:47
po neqofte se thom diqka te padrejt ather un e pranoj at gabim dhe per ket arsye kerkoj falje!!!

jehona
08-12-03, 13:19
mija shum falje po kerkon hahahha ske nevojkuku python qysh more po i thu dikujt nuk ki nevoj me kerku falje, ej a din qka zihet ketu me nis askush mos me kerku falje, bile bile mija po mundohet me e mbajt pak rregull, te lumt mija se na knaqe hehehe :wink:

Burimi
08-12-03, 18:03
Esht shum veshtir te them diqka per ket tem,por po them keshtu sekreti duhet te jet sekret,e problemet mes dy dashnoreve duhet te zgjidhen mes veti e jo te flitet me gjith ken per problemet e tua qe i ke me te dashurin apo te dashuren.

python
09-12-03, 01:42
jehona per ata duhet te mendojm pak (2sec) para se te shkruajm :D

lazdrani
23-04-04, 18:59
I lexova te gjitha komentet qe i kishit berene ket teme dhe dasht e padashte po inkuadrohem.

Fakt eshte se femra i rrefen shoqes deri ne imtesira raportet e saja me partnerin. Mos mendoni ju djem se vetem kur ka probleme e dashura juaj rrefehet te shoqja e saj. Ne femrat flasim mesvete edhe kur jemi te lumtura edhe kur ndjehemi keq. Kjo me teper ndodh ngaqe bota femerore ka nevoje te flas rreth ndjenjave te veta cdo moment ta shpreh dhimbjen dhe gezimin me dikend. Egziston gjithashtu mendimi i gabuar se partneri nuk duhet te dij te gjitha, pse ndodh kjo ju pyes?

Ka raste kur femra ndihet e lodhur apo e merzitur apo ja ka nje problem apo nje stres te vogel, ndjen veten shume te pasigurte qe te vij e ta ndaj ate breng me partnerin se ka frige qe ai nuk e kupton (do ta kuptonit ju djemt?) ateher mbetet shoqja ajo qe duhet te ndegjoj dhe mundesisht te jape ndonje keshille te vlefshme.

Me respekt Murgesha.Ah Bota e femrave :D

Barbaroza
24-04-04, 12:45
Une mendoj se eshte plotesisht e arsyeshme kur ia hap zemren shokut ose shoqes per nje problem qe ke me te dashurin.Por,kujdes,duhet zgjedhur edhe shoqja qe te keshillon si te veprosh!!!
Une per vete do te bisedoja shume natyrshem me nje shoqe per problemet e mia ne dashuri,pse jo?!

yllka
26-04-04, 18:13
I lexova te gjitha komentet qe i kishit berene ket teme dhe dasht e padashte po inkuadrohem.

Fakt eshte se femra i rrefen shoqes deri ne imtesira raportet e saja me partnerin. Mos mendoni ju djem se vetem kur ka probleme e dashura juaj rrefehet te shoqja e saj. Ne femrat flasim mesvete edhe kur jemi te lumtura edhe kur ndjehemi keq. Kjo me teper ndodh ngaqe bota femerore ka nevoje te flas rreth ndjenjave te veta cdo moment ta shpreh dhimbjen dhe gezimin me dikend. Egziston gjithashtu mendimi i gabuar se partneri nuk duhet te dij te gjitha, pse ndodh kjo ju pyes?

Ka raste kur femra ndihet e lodhur apo e merzitur apo ja ka nje problem apo nje stres te vogel, ndjen veten shume te pasigurte qe te vij e ta ndaj ate breng me partnerin se ka frige qe ai nuk e kupton (do ta kuptonit ju djemt?) ateher mbetet shoqja ajo qe duhet te ndegjoj dhe mundesisht te jape ndonje keshille te vlefshme.

Me respekt Murgesha.Ah Bota e femrave :DLazdran po nuk ka te keq kety edhe une flase per gjithcka me Arditen dhe e kunderta :P

markopollo
27-04-04, 10:00
ej njerez ideja eshte qe femrat nuk flasin me shume por degjohen me shume apo respektohen nga ne me shume............e nese doni qe tu degjohet zeri me shume ejani ne gjermani se ketu vlla bota veq per femra ..........zot bre zot ketu jan femrat :wink:

qika_pr
18-05-04, 19:12
Eshte shum e vertet se femrat flasin shum me shum se djemet per nje lidhje
Une per vete e kam nje shoqe qe di shum sene per mua edhe une per te por jan disa gjera qe nuk i tregoj askuj edhe i diskutoj vetem me te dashurin time,shoqja ime zakonishte me kerkon ndonje keshill per ndonje problem shum intim une kurr nuk do e beja
Ndoshta jam pak me e mbyllur edhe intimiteti edhe per shoqen mbetet intimitet
Edhe djemet flasin per problemet e tyre
I dashuri ime me flet per problemet e tij dhe deshiron te mbes vetem ne mes nesh edhe jete sepse ai na takon vetem neve

nitushe
10-09-04, 17:46
une mendoj qe meshkutj vallla blujn ma shume llomatin sdin me u ndal :P

Jana
24-04-11, 18:10
ju pershendes, dashnori jem gjith thot se na femnat folim pak per se tepri me shoqen per dashnin qe e kalojm me te dashurin, kur te kem psh probleme me te etj....ky gjith me pyet se pse, pse ja hapim zemren shoqes kaq shum per dashni, kurse kjo pun esht secrete mbes atyne dy personave. me pyet pse, kurse as ai nuk shkon tek shoki vet dhe ja tregon naj problem qe e kem ne te dy......une mendoj keshtu: mashkujt nuk folin me shokun per probleme me femnen, sepse ju vjen inati, e kan mendimin "burri duhet me u kan burr, e jo burrec"....po bash te kjart hala nuk e kam.....qka mendoni ju per kete.....

Mendoj qe mashqit nuk mund te flasin njer me tjetrin per disa pun intime ne lidhje me femrat ... s'mendoj qe e lojn qe s'kan burrni por mendoj qe mund te jet nje lloj gjelozie ... ose inati ..

Ndersa ne femrat folim bile edhe ne detale ...

tipi engjellor
01-05-11, 21:33
ku po e din ti moj qka flaisn meshkujt hahahahah ai ne sy te femnava qka nuk flasin jo kur te jene vet ani me ba e me ba me i pas shiku perpara tuj prashit ne ara veq llafin e.......se ndryshe qysh me shku dita....

Kaqanikasja
11-04-13, 13:06
hahahha flasin me shum po flasin kur eshte vendi

Oqeani
11-04-13, 14:04
hahahha flasin me shum po flasin kur eshte vendi

Pse ne a krejte mbrapsht a :(

Kaqanikasja
11-04-13, 14:11
Pse ne a krejte mbrapsht a :(

hahahahaha krejt mbrapsht ju valla

Oqeani
11-04-13, 14:17
hahahahaha krejt mbrapsht ju valla

Kemi qellu te trullaft, e po mendojme se krejte ka thojme eshte mbare :P

Kaqanikasja
12-04-13, 08:26
Kemi qellu te trullaft, e po mendojme se krejte ka thojme eshte mbare :P

Ncuk seshte e vertete qe keni qellu ashtu po boheni kishe ashtu

schtze
21-05-13, 16:37
hahahahhahhaa diqka asht Puna

emine
21-05-13, 19:25
ih ih,,,,qka blujne burrat ,,,ska mulli qe blun,,,vec duhesh mi ba pak nervoz :biggrin:ka kallxu me vite Dardania

emine
21-05-13, 19:26
Kemi qellu te trullaft, e po mendojme se krejte ka thojme eshte mbare :P
valla Oqean me pelqen mnyra se si paraqitesh si tull e trullan,,,,amo ste hecin kto fore jo:P

Oqeani
21-05-13, 19:52
valla Oqean me pelqen mnyra se si paraqitesh si tull e trullan,,,,amo ste hecin kto fore jo:P


Me thane dika se sa per fore qe mashtrohet kushi nuk mendoj hi !

Po hajt me thonedika mos me ndejte "duar kryq" ! :)

Dardanesha
21-05-13, 21:40
Mendoj se varet prej karakterit te njerit, ka femer qe 7 burra jane ne te e ka mashkull qe veq emrin e ka mashkull ma i zi sedo gra te kqija sju nalet goja kurre si qakall e mullinit :biggrin:

ps: ketu skemi asi mesa e kam vrejt meshkujt i kemi te mire :cool:

schtze
21-05-13, 21:56
nuk asht se folin ma Shum,por nuk folin sen hiq ahhahahaah

Alima
21-05-13, 22:07
...


...pfff...spekulim si zakonisht !

psh.une nuk foli shume,per dallim me Lirikun i cili vazhdimisht fol ,nejse ai nuk fol Liriku ,dhe as une nuk foli shume por as edhe pak ngase kryesisht ketu shkruaj ,dhe besoj se edhe Liriku shkruan dhe vetem shkruan per dallim meje qe jame femer dhe nuk shkruaj , ne fakt une nuk kam shkruar dhe as folur ,ngase sikur qe thash me larte ketu nuk folet por shkruhet dhe deri ne momentin kur u njoftova ( nuk u njoftova,ngase mund te ket keqkuptime nga Sulltani ,ruana Zot nga keqkuptimet , AMIN ( thuani amin , amiiin ) ... pra,qysh kesh duke thene ?! ..u njoftova ne nje dite te vitit ne vitin e parakaluar kur une kisha nje reputacion jo edhe aq te kendshem ne kete mes te mediumit ne midis , ngase tani reputacionin e kam (me lejoni ta shoh sa................................................ ..................., e gjeta,ju flm per durimin :

Keni fituar 27594999 pik

http://m1.i.pbase.com/o2/53/623853/1/127836981.LAtusKMu.arrogantar_7large.gif

...dhe ,sikur qe isha duke thene sapo njoftova virtualisht Lorikun dhe shkresat e tij famelarta .. erdha deri ne konkludim se me te vertete te folesh dhe te shkruash nuk eshte e njejta gje.


Peshendetje,
Alima !


.

schtze
21-05-13, 22:32
kukukuku po qohna me pi do uj te ftoft,se vesht xiuuuuuuu pom bajn

emine
21-05-13, 22:38
...


...pfff...spekulim si zakonisht !

psh.une nuk foli shume,per dallim me Lirikun i cili vazhdimisht fol ,nejse ai nuk fol Liriku ,dhe as une nuk foli shume por as edhe pak ngase kryesisht ketu shkruaj ,dhe besoj se edhe Liriku shkruan dhe vetem shkruan per dallim meje qe jame femer dhe nuk shkruaj , ne fakt une nuk kam shkruar dhe as folur ,ngase sikur qe thash me larte ketu nuk folet por shkruhet dhe deri ne momentin kur u njoftova ( nuk u njoftova,ngase mund te ket keqkuptime nga Sulltani ,ruana Zot nga keqkuptimet , AMIN ( thuani amin , amiiin ) ... pra,qysh kesh duke thene ?! ..u njoftova ne nje dite te vitit ne vitin e parakaluar kur une kisha nje reputacion jo edhe aq te kendshem ne kete mes te mediumit ne midis , ngase tani reputacionin e kam (me lejoni ta shoh sa................................................ ..................., e gjeta,ju flm per durimin :

Keni fituar 27594999 pik

http://m1.i.pbase.com/o2/53/623853/1/127836981.LAtusKMu.arrogantar_7large.gif

...dhe ,sikur qe isha duke thene sapo njoftova virtualisht Lorikun dhe shkresat e tij famelarta .. erdha deri ne konkludim se me te vertete te folesh dhe te shkruash nuk eshte e njejta gje.


Peshendetje,
Alima !


.
Athu cka kish than e unta tash...

Alima
21-05-13, 22:42
Athu cka kish than e unta tash...
...


E ka muajin e agjerimit ... se poh , besoj se kish thene dika :D

.

tipi engjellor
21-05-13, 23:37
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/575349_504653999600239_1684540727_n.jpg

Kalimero
22-05-13, 21:50
...


...pfff...spekulim si zakonisht !

psh.une nuk foli shume,per dallim me Lirikun i cili vazhdimisht fol ,nejse ai nuk fol Liriku ,dhe as une nuk foli shume por as edhe pak ngase kryesisht ketu shkruaj ,dhe besoj se edhe Liriku shkruan dhe vetem shkruan per dallim meje qe jame femer dhe nuk shkruaj , ne fakt une nuk kam shkruar dhe as folur ,ngase sikur qe thash me larte ketu nuk folet por shkruhet dhe deri ne momentin kur u njoftova ( nuk u njoftova,ngase mund te ket keqkuptime nga Sulltani ,ruana Zot nga keqkuptimet , AMIN ( thuani amin , amiiin ) ... pra,qysh kesh duke thene ?! ..u njoftova ne nje dite te vitit ne vitin e parakaluar kur une kisha nje reputacion jo edhe aq te kendshem ne kete mes te mediumit ne midis , ngase tani reputacionin e kam (me lejoni ta shoh sa................................................ ..................., e gjeta,ju flm per durimin :

Keni fituar 27594999 pik...dhe ,sikur qe isha duke thene sapo njoftova virtualisht Lorikun dhe shkresat e tij famelarta .. erdha deri ne konkludim se me te vertete te folesh dhe te shkruash nuk eshte e njejta gje.


Peshendetje,
Alima !


.

a opet shlivuvic a?!

http://m1.i.pbase.com/o2/53/623853/1/127836981.LAtusKMu.arrogantar_7large.gif