PDA

View Full Version : Sa besoni nė Horoskop?


lazdrani
20-11-03, 20:50
lazdrani ju pershendet te gjithe ata-ato qe pergjigjen.flm :P

Error_girl
01-12-03, 14:15
Tung Lazdrani,, sa i besoj un heroskopit??? paj nese nese don qe heroskopi ta qellon duhesh ti besosh... :roll:

Error_girl
01-12-03, 14:16
Tung Lazdrani,, sa i besoj un heroskopit??? paj nese nese don qe heroskopi ta qellon duhesh ti besosh... :roll:

lazdrani
03-12-03, 12:25
hi Error-girl!!

te pershendes ku do qe te jesh,sa i perket horoskopit i besoj por jo edhe aq,mirpo ka shume te verteta ne shenja te horoskopit per ata qe e ndjekin dhe besojne...Ju faliminderoj per mendimin tend. :wink: lazdrani

Donika Morina
10-12-03, 14:48
Une i besoj shum Horoskopit bile ata shum shum....

lazdrani
10-12-03, 16:24
Shume bukure Donika qe besone ne Horoskop!!!!Cka jeni ne shenje te horoskopit?lazdrani te pershendet :D :D

MemphiSx
12-12-03, 23:33
Shum pak i besoj por me e lexu e lexoj nese me konvenon diqka per mu i besoj ehehehe ;)

Murgesha
12-12-03, 23:35
Une harroj menjeher ato qka lexoj ne horoskop se e dij se asnjeher nuk me dalin. Me nje fjale nuk besoj.

lazdrani
13-12-03, 11:24
Memphisx te falenderoje per mendimin tend,te pershendes ku do qe te jesh.....lazdrani :wink:

lazdrani
13-12-03, 11:26
Hehehe Murgesha nuk besoje qe harron ate qe shkruan mire per ty ,pake disponim te mire ah....tung te pershendes :P

Drejtėsia
18-12-03, 18:19
Te nderuar,horoskopi eshte haram, gje e ndaluar, dhe nuk lejohet te lexohet apo te praktikohet.Njeriu duhet ta dij se gajbin(fshehtesin) e din vetem Zoti, Ai i cili na ka krijuar dhe Ai i cili na furnizon.Nese dikush pretendon se e din gajbin ai ka bere kufer, dmth ka dal nga feja, eshte bere pabesimtare,

dhe nese dikush shkon tek ndonje i tille(qe pretendon se e din gajbin) atij personi qe ka shkuar tek ai i pari nuk i pranohet namazi 40 dite.O ju njerez te kaluaren te tashmen dhe te ardhmen e din vetem Allahu,

Zoti i arshit te madh, prandaj mos u mashtrohuni qe te ballafaqoheni me pasojat.

python
19-12-03, 00:06
:D horoskopi eshte haram hahahhahah

lazdrani
19-12-03, 13:06
Drejtesia te pershendes ,flm per mendimin tend po te kisha sygjeruar qe mendimin tend ndoshta me mire ishte qe te shprehesh ne rubriken Feja!!!

Ka me shume gjera qe jane haram se horoskopi!!!!

Me gjitha ate une pakam hi deri ne fyt haram bre se i besoje dhe gjithmone percjelli shenjat e horoskopit....Te pershendes Oh Drejtesia kudo qe te jeshe :wink: :roll: :twisted: lazdrani

lazdrani
19-12-03, 13:07
python mos u qesh more djalo hehhehe :lol: :lol: :lol: :lol: .lazdrani :wink:

Murgesha
19-12-03, 21:09
Po Birren e Veren a e perdore hiq bre?

lazdrani
20-12-03, 18:34
Murgesha Birren ndonje feste apo kur dal me shoket e punes ndonje kafiq apo disko,ndersa sektin e preferoje se veren hiq vella ....

:wink: lazdrani

Gentiana
05-01-04, 18:15
Pershendetje.
Sa besoj un ne Horoskop?? hmmmm perpara besojsha shum, dhe as nje dit nuk me shkojke pa e lexu dhe pa mendu se sot me ka then keshtu,kurse sot nuk e lexoj,ndonjeher rrall, dhe nese besoj ateher vetem kur tme thot mir, se per keq nuk ja nisi hiq me mendu e le ma me besu :wink: :roll: :roll: :wink:
Genta

lazdrani
07-01-04, 11:23
hehe Genta shume mire ,diqka tjeter ah me tregon se cila shenje e horskopit jeni ju? :wink:

Gentiana
07-01-04, 15:04
Lazdran un jam ne shenj horoskopi Cjapi, dhe kta jan te njoftur si per Kryefortesin dhe per besimin dhe Zemren e mir (po e livdoj pak veten)
E ditelindjen e kam edeh disa dit e nuk do tma uroni hiq a?? ncncncn.
Kalofshit mir. Genta

Naki
08-01-04, 18:52
tung Lazdran :!:
shenja ime e horoskopit eshte Binjak,parashikimet e Horoskopit ne moshen e adoleshences kane qene shpesh here recepte ilusionesh,tani i lexoje po pa ndonje paragjykim se mund te jene reale.

Drejtėsia
09-01-04, 00:14
bashkbisedues,

Nuk eshte llogjike te besohet ne horoskop-e,

Planetet qiellore, galaktikat dhe megagalaktikat i ka krijuar Allahu, Zoti i gjithesis,

Andaj gjdo gje varet nga Allahu,
nga Kijuesi i krijesave e jo nga krijesat e Krijuesit,

Kjo eshte shum llogjike,

Dhe une ju bej thirrje qe ta braktisni ket praktik qe shpie ne mosbesim dhe te kapuni per litarin e Allahut,

RRUSHI
09-01-04, 05:05
HOROSKOPI HEMMM - SA BESOJ NE TE ----PO MUND TE THEM BESOJ NE HOROSKOP AQ SA I BESOJ GJINIS SE BUKUR----OK DESHA VETEM TU NGACMOJA PAK SE JENI SHUM TE NDIJSHME NE KET ASPEKT----HOROSKOPIT I BESOJ VETEM 25 % KU BEN SELEKSJONIMIN E SHENJAVE---UNE PSH JAM UJOR DHE DIJ TE RRJEDH POR SI NJE UJVAR... :wink:

In Da Houze
09-01-04, 10:48
SDi Qfare te them Ama me I BEsue i Besoj Allahut Xh.Sh e ASkjujt Tjter
edhe nuk e adhuroj ASkend po s Allahut Xh.Sh
PO Me fal realitetin Ma qellon kaniher por sdo te thot se eshte real edhe i besoj .?

lazdrani
10-01-04, 14:50
OH BESONI ATE CKA JU DONE ZEMRA!!!!! :lol: :lol: :lol: lazdrani

In Da Houze
13-01-04, 10:30
NE HOROSKOP
JOM AKREP POR VETEM NJA 2 HER JA KA QELLUE EDHE KAM RA NDKONSIDERIM SE KREJ T RRENA. JAN DIKUSH I SHPIF E NA MA JEP TA LEXOJ HOLOSKOPPIN

lazdrani
13-01-04, 11:30
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: In Da Houze ok. :wink:

In Da Houze
13-01-04, 14:06
HiHiHiHiHi me ke shti me kesh


(spo marre vesh,*kurxho)

lazdrani
15-01-04, 16:07
In Da Houze po ah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: te pershendes ku do qe te jeshe gjithmone argetim te kendeshem per ju :P lazdrani

hana
16-01-04, 16:43
a besoj ne horoskop ????????????????????????????? ajajajaja po qfar horoskopi krejt rren eshte nejse ka ndodh qe nja dy her me ka dal i vertet por prap nuk i besoj 8) 8) 8) 8)

Murgesha
16-01-04, 17:04
Ej sinqerisht po ju tregoj dicka qe vertet me ka ndodh.

Para nja 7 muajve rastesisht e gjeta ne nje faqe te internetit nje prognozuese te horoskopit. Kurreshtja me shtyri qe ti shkruaj.
Kur pas nje jave me vie nje email prej asaj.
Me tregonte se ne ate kohe ekonomine nuk e kisha aq te mire, cka edhe ishte e vertet. Nejse per ate nuk u befasova shume se ose do jet e mire ose do jet e keqe. Por me beri pershtypje se me kishte shkruar edhe se fundin e 2003 me dy suksese te medhaja.
Nuk me mbeti tjeter vetem te prisja muajin dhjetor.
Befasia ishte e kendeshme se pikerisht me 1. Dhjetor me erdhi prap nje leter tjeter ku me perkujtonte te pergaditem per suksesin.
Tani Dhjetori ka kaluar dhe prognozimi i saj eshte plotesuar. Tju them te verteten jam skeptike dhe nuk besoj edhe shume ne keto gjera por ja qe me dolen te verteta. Nese edhe prognozimi i saj per ket vit me del i vertet ateher do te filloj te besoj ne Horoskop.

lazdrani
31-01-04, 21:04
Murgesha cka je ne shenje te horoskopit? :wink:

Zero Cool
06-02-04, 14:33
Hiē nuk besoj :wink: :wink: :wink:

Murgesha
06-02-04, 23:45
Lazdrani pershendetje.
Heheheh une jam Peshk. :lol:

Po ti mos je rastesisht Gaforre? :shock:

Zero Cool
07-02-04, 00:31
Kuku Murgesha unė jam peshkaqen ”!
desha apo jo kėshtu mė ka falė zoti :wink: :wink: :wink:

Barbaroza
07-02-04, 10:29
Me heret i pata besuar,por pasi verejta se asgje nga ato te dhena qe i jepte horoskopi nuk me dilnin kurre,kam vendosur qe asnjehere te mos i besoj me dhe as qe i lexoj bile.

caki
12-02-04, 10:27
Nuk duhet besuar ne Heroskop.... eshte nje mundim i New Age ku deshiron qe nepermjet astrave ta terhjek atensionin e personave duke u munduar qe boten kozmike ta lidhin ne nje influence te njeriut, por kjo nuk eshte e vertet aspak, sepse ēdo person e ka fatin personal, e si ndryshojn gjerat ne kozmos nuk ka lidhje me jeten e njeriut....

hana
13-02-04, 13:33
me te than te drejten si besoj hic por prap naj here i lexoj kot .

lazdrani
13-02-04, 13:47
Ju pershendes te gjitheve ne inkuadrim te kesaj teme....
Murgesha jam binjaket :wink:

stubllanja
21-02-04, 21:29
pershendetje
ju mir e keni peor as mir jo se herodskopi nuk eshet i verrtet se ku mun me e dit se si e kalon jeten apoi se si i ke problemet apo punetruaj zot keta njerez

stubllanja
21-02-04, 21:32
tung tung

un nuk besoj as pak ne jerskop sespe nuk mundet me e dit se si e kalon ti jenten

tung tungt nga kryeqyteti i vitis

stubllanja
21-02-04, 21:45
tung tung
a din shka ke ber pytje shum palidhje se si Birra e veres e si e dimrit eshet nji

E nderuara Stubllanja,ne jemi ketu per te shtruar dhe diskutuar tema dhe probleme qe na bejne te argetohemi ne rend te pare,pastaj per tu njohur me hallet dhe cdo gje qe e preokupton nje te ri apo edhe njerez ne moshe me te shkuar,andaj e drejta juaj eshte qe te shprehni mendimin tuaj ne nje teme apo te mos pergjegjeni fare,por jo te kritikoni te tjeret kur ata hapin tema te ndryshme.


Me nderime
Barbaroza

sexybrikenda
25-02-04, 13:57
lazdrani po besoje qe nga ajo dite kur ne u takuam ne chat oh syte ti hangsha po i mire ishe ani ato buzet oooooooooooooooo :P kiss only you

Albanam
26-02-04, 11:07
Fshehtėsia e ardhmėrisė dhe njohja e ngjarjeve qė do tė pasojnė nė tė janė ēėshtje qė i pėrkasin vetėm madhėrisė sė All-llahut, Zotit njė e tė vetėm, Krijuesit tė gjithēkaje qė ekziston.
Ēdo tentim njerėzor pėr tė folur mbi atė qė i pret njerėzit nė tė ardhmen ėshtė vetėm iluzion i kotė, ėshtė humbje kohe dhe mashtrim. Nė kėtė funksion ėshtė edhe Horoskopi.
Pėr mė tepėr, sipas mėsimeve islame, tė besuarit nė paralajmėrimet dhe pretendimet e njohjes sė ardhmėrisė te dikush tjetėr, pėrveē Zotit, ėshtė edhe veprim i ndaluar, paraqet mėkat tė madh dhe konsiderohet si tė pėrshkruarit Zotit shok. Ėshtė mėkat i pafalshėm!
Andaj, tė ruhemi nga ky ves i shėmtuar.

Me respekt,
Albanam

Nacionalisti
26-02-04, 13:17
tung tem e qelluar per horoskopin,ja sa besoj un ne kete,nji dit e kisha gjyshen e semuar dhe thash te ja lexoj horoskopin asaj,i shkruante se do te kishe perfitime materiale at muaj se do te takonte nji person qe e ka dashur me heret shum etj,e qka u be te nesrmen gjyshja vdiq,e me siguri e ka fituar xhenetin edhe atje jan gjith te mirat dhe e ka takuar burrin e saj i cili ka vdekur shum kohe me pare,a ka analiz me te mire se kjo se sa duhet me besu,vetem njerzit me komplekse i besojn,tung e kaloni mire

caki
26-02-04, 13:46
tung tem e qelluar per horoskopin,ja sa besoj un ne kete,nji dit e kisha gjyshen e semuar dhe thash te ja lexoj horoskopin asaj,i shkruante se do te kishe perfitime materiale at muaj se do te takonte nji person qe e ka dashur me heret shum etj,e qka u be te nesrmen gjyshja vdiq,e me siguri e ka fituar xhenetin edhe atje jan gjith te mirat dhe e ka takuar burrin e saj i cili ka vdekur shum kohe me pare,a ka analiz me te mire se kjo se sa duhet me besu,vetem njerzit me komplekse i besojn,tung e kaloni mire

Hahahahah nacionalisti e le qelluar tash.
si mundet te mendohet per vitin 2160 kur thuhet sipas New Age se dielli hyn ne shenjen e ujorit ku paraqitet si nje gje e mjaftushme, dhe njeriu do te ndryshoj dhe nuk do te ket me vujtje dhe probleme ne rruzullin tokesore? Kisha me pas deshire une te jem ne vitin 2160 e ta shof se ēka po ndryshon kur dielli prej zadiakales se peshqive qe gjindet tash, sipas astrave e te kaloj ne shenjen e Ujorit.

enesi_21
26-02-04, 14:41
Paramendoni te dashur koleg se si do te ishte jeta ne Toke , duke na treguar neve se qka ka me na ndodhur neser, pasneser apo dikur me vone , e ne baze te kujte keto paragjykime.... ne baze te nje grupi Yjeve apo te nje ylli te veqant.

Skishim pase nevoj te brengosemi fare per gjera te ndryshme....apo per fatekeqesit ....

PO jo ,jo realiteti eshte krejt ndryshe, as Ata as Ne dhe askush ne toke nuk e di se qdo te ndodhe neser , as pasneser por ato jane vetem trillime
....

Lona
26-02-04, 15:26
Ju pershendes te gjithve sa i perket asaj se a besoj ne horoskop do kisha thene se asnjeher si kam besuar dhe shume rrallehere e lexoj horoskopit.Askush per vec Zotit nuk mund te dije per te ardhmen time edhe vete une planet e mija po si do dalin prap sjap une perfundime.

Kalofshi bukur..

sexybrikenda
26-02-04, 16:49
:roll: :roll: :roll: Po leni zotin ju po shkoni te feja se aty kish sa duash mendime qe veq qka thote bibla cka thote kurani,kry me te dhimte,une besoje ne horoskop dhe shume gjana jane te verteta aty,kuptohet per qata qe besojne ne astronomi...
Dita e mire shihet ne mengjes...

enesi_21
27-02-04, 14:56
Ka akoma asi njerez qe mendojne se Zoti ekziston vetem per Hoxhallar apo te ngjashem si ta .
E kane harruar se Ai eshte Zoti i cili i Krijoj ata vet dhe prinderit e tyre edhe ata qe ishin para tyre dhe se nje dite do ti kthej prape nga qka i krijoj (toke, dhe) dhe kur te dalin para te Lartit(Zotit) do te pyeten per qka ata kane vepruar ne kete dynja.

E le tia rregullon ateher horoskopi apo ndonje platen apo yjsi punet e tija pastaj dhe le te ia lehtesoj denimin nese ka mundesi pastaj.

anna
27-02-04, 16:02
te them te drejten nganjeher edhe ja qellojne une personalisht jam ne shenjen e peshqeve dhe kam lexuar se si natyre na peshqit jemi shume te ndjeshem dhe jemi te paraprire mu marr me art une psh pikturoj por nga njehere edhe shkruaj poezi nejse kaq kisha une
nje pershendetje nga une anna :D :D

enesi_21
01-03-04, 15:29
PO e verteta eshte se nganjeher edhe ashtu del, por ne raste 99% eshte genjeshter kurse vetem 1% e vertet .

Sikur dhe dikush pa dituri hiq te te thoshte diqka se do te te ndodhe neser nashat rastesisht do ia qelloj por ne shume shume raste do te jet plotesishte gabim.

BlertaB
01-03-04, 16:25
Sa me perket mua une i besoj edhe nuk i besoj aq shum horoskopit ama nga nje her po ja qillon e nga nje her jo ama Horoskopit i besoj vetem ne qoft se asht per te mir e jo per te kqija ju peshendes te gjithve.
Edhe ty lazdrani te pershendes hihi

lazdrani
01-03-04, 17:34
Ju pershendes te gjitheve per mendimet e juaja e ne veqanti ty Blerta,gute besserung noch süsse.. :wink:

BlertaB
02-03-04, 11:57
Öazdrani wieso wünshst du mir gute besserung??
Ich hab doch nichts gehabt ausser kopfschmerzen.
Aber danke Lazdran
Ju pershendes te gjithve kalofshi bukur.

ZeroCool_
18-03-04, 22:56
Zerocool te lutem permbaje veten.
Murgesha

zanushi
20-03-04, 21:10
kur m thot fjal tč mira i besoj a kur m thot fjal tč kqija joooooo nuk kam besim

aferdita
21-03-04, 08:22
un me lexu e lexoj por nuk i besoj shum

lazdrani
25-03-04, 21:56
Qashtu be aaferdita kryesorja te keshe nje disponim te mire sidomos kur shkruan mire diqka Horoskopi :wink:

turisti
01-08-04, 01:03
Ju pershendes. Ha,ha,ha,ha,mos u mundoni kot me horoskop ( ose me fall ),edhe ashtu eshte fati i juaj para kureshtjes i shenuar nga ana e Zotit. :P

nitushe
09-09-04, 10:58
Hiq si besoj se kurr nuk perputhet me realitetin tim :roll:

aferdita
09-09-04, 19:26
E lexoj perdite,nese me shkon mua i besoj nese jo nuk i besoj :wink: :lol: :lol:

vushtrria
09-09-04, 20:13
aspak nuk i besoi

lazdrani
10-09-04, 09:36
E lexoj perdite,nese me shkon mua i besoj nese jo nuk i besoj :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Per diponim ah :wink:

qika_pr
18-09-04, 11:37
Jo nuk i besoj
Nuk e lexoj
me nje kohe kam shkru horoskop per nje reviste ketu ne Kosove
Edhe me duket qesharaka nese i beson dikush

Tomori
18-09-04, 12:40
Jo nuk i besoj
Nuk e lexoj
me nje kohe kam shkru horoskop per nje reviste ketu ne Kosove
Edhe me duket qesharaka nese i beson dikush
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :arrow:

turisti
18-09-04, 13:45
Shume here ka qellue,por me disponon,a nuk ibesoj-sorry. :(

_dita_
20-09-04, 18:41
Unė kam mėsuar shumė pėr cka dmth horoskopet, jo vetem pėr njė shenjė por pėr tė gjitha. Kjo ėshtė vetėm njė gjė tė cilen ne i besojm kur na duket qė ėshtė nėn dobin tonė. Dhe ai qė i beson i sheh vetėm ato qė i pėrshtaten dhe nuk i sheh qė mbi 50% prej ato fjalėve nuk kanė kurėfarė donėmedhanje. Ėshtė vetėm budallaki dhe pėr ata qė i besojn fejes Islame Harram!
Nejse mos i besoni mė tepėr se vetvetes!

Tung tung :P

ShEjToNkA
21-09-04, 21:49
Se di volla ,herė i besoj herė jo.
Kur tė mė konvenon themė u sa mirė po dinė se krejt ma paska qėlluar ky horoskop. Mirė po kur s'mė konvenon themė , tybe hiq kurgja s'po din se aspak s'ma paska qėllu horoskopi, se kurgja mirė s'mė paskan shkruar.

suzi
23-09-04, 22:33
:roll: qysh mi besu horoskopit kur gjithmon njjetata sende i thon , nese e marim nje gazet ose reviste te vitit te kalum ose te para disa viteve eshte i njejti material , do me thon kurgjo nuk ndryshon , nese ndryshoin mundet pak ndoj fjal vendin me ja ndru , dhe ska ndoj risi , kshtu qe ne gjdoher ndryshojme jeta gjdoher na ndryshon gjdo vite ndersa horoskopi njejtat sende i thon palidhje shume.... :!:

Barbaroza
24-09-04, 13:46
Me heret i pata besuar,por pasi verejta se asgje nga ato te dhena qe i jepte horoskopi nuk me dilnin kurre,kam vendosur qe asnjehere te mos i besoj me dhe as qe i lexoj bile.
:wink:

Maca
02-10-04, 15:23
NUK besoj ne Horoskop por kam deshir ta lexoj,dhe e lexoj per gjdo dit me vjen ne e-mail...

Por ka edhe disa gjera te verteta mos te harrojm... :wink:

Mendo
05-10-04, 01:09
Falėnderimet dhe lavdėrimet i takojnė vetėm All-llahut xhel-le shanuhu, Atė e falenderojmė dhe vetėm prej Tij ndihmė dhe falje kėrkojmė, kėnd e udhėzon All-llahu nuk ka kush qė e humbė, ndėrsa kėnd e lenė All-llahu nė humbje nuk ka kush qė e udhėzon dhe drejton nė rrugė tė drejtė,shpėtimi i tė dy jetėve qoftė mbi tė dėrguarin tone Muhammedin sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem,mbi familjen e tij tė pastėr, mbi shokėt e tij tė ndershėm dhe mbi tė gjithė ata tė cilėt e pasojnė rrugėn e tij deri nė ditėn e fundit(gjykimit).
Vėllėzėr dhe motra musliman kėto ditė ėshtė shpėrndar njėfar letre, sė pari nė duar e tani edhe nėpėr postėn elektronike(e-mail),letėr e cila kėto ditė na ra nė dorė edhe neve,prandaj desha qė si musliman-vėla i juaj t’u tregoj shkurtimisht se ēfarė nė tė vėrtetė ėshtė kjo letėr qė shkruan qė tė shumėzohet e tė shpėrndahet qė t’u sjell “fat” ose nė tė kundėrtėn “fatkeqėsi”.Vėllėzėr dhe motra kjo nuk ka kurfarė lidhje me Islamin, kjo ėshtė vetėm njė gėnjeshtėr e qartė.E pėr t’ua argumentuar kėtė do t’ju tregoj se unė vetė i kam djegur me dhjetra gėnjeshtra tė tilla dhe nuk mė ka gjetur asgjė e keqe.
Se ēka thotė islami pėr kėto gjėra tė kota tani keni rastin ta lexoni lixhėratėn nė vazhdim

Shekulli XX.Viti 1999. ”Q’thonė yjet pėr ju sot?”
Horoskopi na jepka pėrgjigjen e kėsaj pyetje nė television,nė radio,nė gazeta etj.!Nuk janė tė paktė ata qė besojn,vėrtet se aferdita,Marsi etj.,mund t’u tregokan tė ardhmen,mund t’u tregokan ēfarė duhet tė bėjnė dhe ēfarė nuk duhet tė bėjnė,Janė burra dhe gra,tė rinj e tė reja,mjekė e tė sėmurė,mėsues e nxėnės,drejtues e vartės,tė pasur dhe tė varfėr.Mjaft shpesh tė shohin sytė njerėz tė ulur pran falltoreve,tė cilat me njė pages simbolike,u tregokan tė ardhmen.Ėshtė fare e thjeshtė:mjafton t’u tregosh pėllėmbėn e dores.(!)Nuk janė tė pakta edhe ato gra,qė pasi shijojnė kafenė e ngrohtė,pėrmbysin filgjanėt dhe presin me padurim qė njėra t’I marrė e t’I lexoj….”tė ardhmen”.Herė pas here,po na dalin edhe “profet”,qė me “mrekullitė” dhe “parashikimet” e tyre qesharake qorodidin e qorientojnė mendjet e njerėzve tė paformuar.
Shpesh,kur hipėn nė ndonjė autobus ndėrqytetor,qėllon qė diku,nė mes te rrugės,perpara a pranė njė tyrbeje,teqeje a varri tė ashtuquajturit tė mirė,tė thonė tė ngrihesh e tė rrish nė kėmbė.Madje,ndodh qė autobusi tė ndalojė plotėsisht dhe njerėz ,qė nuk duken aspak anormalė,lėnė para nė tyrbet,varret,teqetė a vendet e ashtuquajtura te shenjta,duke shpresuar tė kenė mbarėsi nė punė,nė udhėtim etj..Nė tė shumten e rasteve paratė I merr ai qė I ruan aty anjė kushdo qoftė.Pėr ēfarė?Ku dihet pėr ēfarė!
Mos bėni udhėtime tė gjata!Mos ndėrmerrni punė tė rėndėsishme!Ėshtė ditė tersi, ėshtė e martė.(!)Thonė se janė fjalė plakash,por ka jo vetėm plaka qė u besojnė kėtyre fjalėve.Po tė doli njė mace e zezė nė rrugė,ndalo.(!)Po more bukė me vete nga shtėpia dhe nuk e ha,mos e kthe,sepse tė kthehet nusja.(!)Numri 13,gjithmonė ters.(!)T’u thye pasqyra,7 vjet fatekeqėsi ke prapa.(!)T’u derdh kripa,prit fatkin e keq.(!)Njė leter e future poshtė derės tė thotė se, nė qoftė se nuk e beson ēfarė shkruhet nė tė dhe nuk bėnė njėzet kopje qė t’i shpėrndash, njė fatkeqėsi do tė tė godas.(!)Njė lule “e shenjtė”,qė duhet ujitur me ēaj e qė nuk duhet shikuar,pėr njė javė na plotėsoka dėshirė.(!)Dikush niset pėr njė punė me mos besim,duke thenė me vete:”S’mė ecėn mua!” ose “Keq shkojnė punėt e mia.”A thua ka njeri mė fatkeq se unė,xhanėm?”
Dikush e lidh mossuksesin me persona,vende,zėra shtazėsh a shpendėsh,lėvizje sysh a ndonjė fjalė etj..
Kotėsia e “ditėve tė tersit”,e shenjave “qė sjellin fatkeqėsi” etj. do tė dukej edhe mė e qartė,nė qoftė se do t’i ktheheshim origjinės sė tyre.(Pėr me gjerė shih”Bazat e teuhidit”).
Mund tė vazhdonim tė pėrmendnim shumė e shumė kotėsi tė tilla.Por le tė kthehemi te fillimi i fletėpalosjes sonė dhe te pyesim:a mundet njė yll,njė filgjan kafeje,etj. tė tė thotė tė ardhmen?!Tė tė thotė atė, qė nuk dihet?!A mundet qė njė i vdekur,sado i mire tė ketė qenė, tė tė sjellė mbarėsi, kur i drejtohesh atij?!
Ē’thotė Islami pėr kėto?Besime tė tilla u ngjajnė besimeve tė idhujtarėve nė kohėn para Islamit. Ata e shihnin”tė ardhmen” e tyre te falltorėt.Pėr udhėtime,punė tė rendėsishme, etj. linin tė vendosnin shigjetat, zogjtė etj., nė vend qė tė vendosnin ata vetė .Prandaj,jo mė kot koha e tyre ėshtė quajtur ”Koha e Padijes”.Allahu i Madhėruar thotė: “(Dhe ėshtė e ndaluar) ta kėrkoni fatin me short.Ky ėshtė mėkat ndaj Allahut.”(Kurani,5:3) Profeti (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi tė!) e ka ndaluar tė ndiqen idhujtarėt dhe zakonet e tyre. Nė njė hadith ai thotė:”Kush pėrpiqet t’i ngjajė njė populli,ėshtė prej tyre”.(hadithi ėshtė kumtuar nga Imam Ahmedi dhe ėshtė vėrtetuar nga Nasrudin Al Albani nė “Irual galil”.)Besime tė tilla,megjithėse duken tė vogla,janė nė tė vėrtetė shkatėrruesit e themelit tė besimit tė njė myslimani,shkatėrruesit e besimit nė njė Zot.Besime tė tilla mund tė ndryshojnė nga njė kohė nė njė kohė tjetėr,por emėruesi i tyre i pėrbashkėt mbetet gjithmonė njė:shirku(t’i bėsh Zotit shok).Prandaj p.sh., pėr shenjat e fatit dhe pėr parandjenjėn e keqe Profeti(paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi tė!)ka thenė tri here se besimi nė to ėshtė shirk(Ebu Davudi,Tirmidhiu dhe Ibn Maxhe).
Gjithēka,e mira dhe e keqja janė tė paracaktuara nga Allahu. Pėr kėtė Allahu i Madhėruar thotė:”Nuk ndodh asnjė fatkeqėsi,as nė Tokė dhe as nė trupin tuaj,qė tė mos jetė shėnuar nė Libėr (Leuhul Mahfudh)”(Kurani,57:22).Vetėm Allahu e di tė ardhmen.Pėr kėtė Allahu thotė:”Thuaj:”Askush dhe asgjė tjetėr , pėrveē Allahut, as nė qiej,as nė tokė nuk e di tė fshehtėn.”(Kuran, 27:65) Dhe:”Askush nuk e di ēdo tė ndodhė tė nesėrmen.”
(Kurani, 31:34) Allahu nuk ia ka treguar kėtė tė fshehtė as Profetit tė Tij.Ai i drejtohet tė Dėrguarit tė Vet(paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi tė!) kėshtu:”Thuaj”Unė nuk ju them juve se kam depot e Allahut (e t’ju sjell mrekulli), as nuk mėtoj (pretendoj) se e di tė fshehtėn,as nuk u them se jam engjėl.”(Kurani,6:50) Atėher, ē’janė kėta tė ashtuquajtur parashikues tė sė ardhmes?
Ja si i drejtohet Allahu i Madhėruar Profetit tė Tij (paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi tė!):”Thuaju (o Muhamed):”A mos keni ndonjė dije, qė ta nxirrni para nesh? Ju vėrtet mbėshteteni vetėm nė hamendje; ju vėrtet, vetėm gėnjeni,” (Kurani, 6:148) Allahu i Madhėruar thotė, gjithashtu:”Ata, qė ju i adhuroni pėrveq Allahut nuk janė gjė tjetėr, veēse emra, qė i pagėzuat ju dhe prindėrit tuaj.Allahu nuk shpalli ndonjė fakt pėr ta, vendimi nuk i takon kujt, pėrveq Allahut e Ai urdhėroi qė tė mos adhuroni tjetėr pėrveē Tij, por shumica e njerėzve nuk e dine.”(Kuaran, 12:40) Vėrtet, “shumica e njerėzve nuk dine”; nuk e dine qė kėshtu e bėjnė veten rob tė krijesave , qė janė si ata, ndoshta edhe mė tė dobėt se ata. Tė ashtuquajturat parashikime, qė dėgjon njeriu nė tė tilla raste , fusin nė jetėn e tij frikė, hamendje, dyshime, zhgėnjime e pesimizėm. Truri i njeriut fillon tė besojė lehtė ēdo fantazi qė i thuhet, madje edhe fantazinė qė e ka pjellė vetė mendja e tij, mjafton qė kjo tė jetė nė dobi tė sė ardhmes sė tij.Shpresat e tij fillojnė tė varen plotėsisht nga gjėra tė paqena.Edhe sikur nga njė cep i largėt i nėnndėrgjegjes t’i thuhej se ajo qė beson, nuk mund tė jetė e vėrtetė, ai do tė vazhdojė tė shpresojė edhe mė verbėrisht. Allahu i Madhėruar thotė nė Kuarn:Ne do tė mbjellim frikėn nė zemrėn e atyre qė nuk besuan, sepse ata trillojnė dhe i bėjnė Allahut zota tė tjerė, pa asnjė fakt, prandaj vendi i tyre do tė jetė Xhehenemi. Sa i shėmtuar ėshtė vendi i mizorėve!” (Kurani, 3:151)
Idhujtarėt kėrkonin ndėrmjetės pėr t’u afruar tek Allahu i Madhėruar, siē thotė Allahu nė
Kuran:”Ata (idhujtarėt), nė vend tė Allahut, adhuronin atė qė nuk u bėnte atyre as keq e as mire dhe thoshin:”Ata janė ndėrmjetėsuesit tanė tek Allahu.” (Kurani, 10:18)Atėher, Allahu u tha atyre:”Lutiuni atyre, tė cilėt i morėt pėr zota, pėrveē Allahut.Ata nuk kanė as grimcėn mė tė vogėl, as nė qiej dhe as nė Tokė.”(Kurani, 34:22,23) Dhe:”Lutiuni atyre,tė cilėt i menduat (pėr zota), pėrveē Atij; ata nuk mund ta heqin prej jush mjerimin.”(Kurani, 17:56) “Ata (ndėrmjetėsuesit) qė i adhurojnė nė vend tė Allahut, nuk krijojnė asgjė; ata vetė janė tė krijuar; ata janė tė vdekur e jo tė gjallė dhe nuk e dine se kur do tė ringjallen .”(Kurani, 16:20,21) “Ata nuk mund t’u sjellin atyre ndonjė ndihmė e as veten e tyre nuk mund ta ndihmojnė.” (Kurani, 7:191,192) “Ata nuk kanė nė dorė pėr vete as dėm, as dobi; ata nuk kanė nė dorė as vdekje as, as jetė e as ringjallje.”
(Kurani, 25:3) “Nėse ju u luteni atyre, ata nuk e dėgjojnė lutjen tuaj;por,edhe sikur ta dėgjonin, nuk do tė mund t’ju pėrgjigjeshin e Ditėn e Kijametit ata do ta mohojnė adhurimin tuaj. E askush nuk mund ta tregoj tė vėrtetėn si Ai qė di gjithēka.”(Kurani, 35:13,14) “O ju njerėz! Ja, u dha njė shembull! Dėgjoni,pra ! Vėrtet, ata tė cilėve ju u luteni nė vend tė Allahut, nuk mund tė krijojnė as edhe njė mizė, edhe sikur tė mblidhen tė gjithė pėr tė.” (Kurani, 22:73).
Atėher, ku duhet ta kėrkojmė ndėrmjetėsimin? Vetėm tek Allahu i Madhėruar, duke i besuar vetėm Atij, duke besuar nė tė Dėrguarin e Tij, duke iu lutur vetėm Allahut. T’i lutemi Allahut vetė ne, sepse Allahu i Madhėruar ėshtė Ai, qė u pėrgjigjet lutjeve tona, sepse ėshtė vetėm Allahu, qė e sjell tė mirėn dhe tė keqen, sepse ėshtė vetem Allahu, qė mund ta largojė tė keqen dhe tė sjell tė mirėn. Nė qoftė se e kaluara ėshtė e dhembshme dhe e ardhmja e errėt, drejtohu Allahut; kur ndjehesh vetėm, drejtohu Allahut; kur je sėmurė, drejtohu allahut; kur ndjehesh keq, drejtohu Alahut; kur ndjen qė tė gjithė tė janė kthyer kundėr, drejtohu Allahut: kur tė gjithė tė kthejnė shpinėn, drejtohu Allahut; edhe kur je mire ,edhe kur je keq, drejtohu Allahut. Allahu i Madhėruar thotė:”Zoti juaj ka thėnė:”Lutmuni Mua,qė t’ju pėrgjigjem e ata qė i shmangen adhurimit Tim nga mendjemadhėsia, do tė hyjnė tė poshtėruar nė Xhehenem.”(Kurani, 40,60).
Islami nuk lejon t’u drejtohemi a t’u lutemi varreve, tyrbeve, njerėzve tė ashtuquajtur tė mire, etj. tė ndėrmjetėsojnė pėr ne tek Allahu. Fjala e fundit e Profetit(paqja dhe bekimi i Allahut qofshin mbi tė!), para se tė vdiste, ishte: I mallkoftė Allahu ata njerėz, qė i bėjnė varret e tė dėrguarve faltore.”(Nga “Sahihul Buhari”) T’u drejtohesh e t’u lutesh varreve, tyrbeve, njerėzve tė ashtuquajtur tė mire tė vdekur, et., do tė thotė t’i bėsh shirk Allahut tė Madhėruar.
E, ky ėshtė faji mė i madhė , tė cilin Allahu nuk e fal.Pėr kėtė Allahu thotė:”Allahu nuk fal qė t’i bėhet shok Atij.”(Kuran, 4:4.
I lutemi Allahut tė Madhėruar tė na bėjė nga ata,qė nuk i bėjnė shirk Atij.


Pėr mė shumė lexoje librin <Bazat e teuhidit> nga autori A.A. Bilal Philips, ose mund t’i vizitoni kėto faqe nė internet:
www.ankebut.com
www.albislam.com
Ose mund tė bėsh pyetje nė e-mail adresat e mėposhtme:
[email protected]
[email protected]
Ju mirėpresim. Esselamu alejkum.

Bronx
07-10-04, 02:46
Horoskopi esht “rene e madhe.

me nderime

Bronx
07-10-04, 02:47
Horoskopi esht “rene e madhe.

me nderime

Krokodilli
07-10-04, 08:26
nganjehere e shikoj ne TV,, eshte nje kanal televiziv vetem per horoskop,,,,,, pres per PESHQIT hehe shikoj vetem per kuriozitet,, nese thot diqka mir qe me konvenon OK nese jo asgje ,, por shkurt nuk i besoj......

Gjumashja
23-10-04, 09:58
shume pak besoj

Diana007
23-10-04, 10:30
Valla me than te drejet hiq nuk i bejoj as nuk e lezoj kurr

Nexhati
25-10-04, 22:16
Ja pa Horoskop mos na lashte zoti :lol: :lol: :lol:

yllka
19-01-05, 12:36
Ja pa Horoskop mos na lashte zoti :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: e Falle (te kafes) :wink:

turisti
20-01-05, 00:55
Sa per argetim,mirepo ka edhe mendimet e mire te cilat i lexoj me vemendje. :wink:

Mafiozi
20-01-05, 21:41
Qka esht horoskopi ???? :lol: :lol: :lol:

Dreni30
22-01-05, 10:14
edhe une pyes qka eshte horoskopi dhe si mund te besohet ne te .

sarasara
24-01-05, 18:43
horoskopit nuk i besoj muj me than HIQ,po nuk e di pse e lexoj apet.

loni19
24-01-05, 19:18
pershendetje.
horoskopit nuk i besoj absolutisht aspak.
ajo eshte nje rrene e madhe me te vertete.
si mund te besohet dicka qe shkruan nje njeri i rendomte qysh ti teket duke qene ne cajtore tu pi caj apo ne kafe tu pi kafe.
pastaj ate qe e ka shkru Zoti bahet apo jo.
tung.

Arb
24-01-05, 23:15
Besa as qe e lexoj!

dardha
25-01-05, 09:08
lazdrani ju pershendet te gjithe ata-ato qe pergjigjen.flm :P

dua te pergjegjem ne kete pyetje vetem qe te fitoj nje pershendetje nga ti lazdrani :wink:
besoj por jo edhe aq shume!! :D

Gentiana
25-01-05, 14:11
Besa as qe e lexoj!
:wink:

Arb
25-01-05, 23:23
Besa as qe e lexoj!
:wink:

Wink valla e ki edhe prej meje!

lazdrani
26-01-05, 12:22
lazdrani ju pershendet te gjithe ata-ato qe pergjigjen.flm :P

dua te pergjegjem ne kete pyetje vetem qe te fitoj nje pershendetje nga ti lazdrani :wink:
besoj por jo edhe aq shume!! :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dardha :wink:

anna
28-01-05, 14:06
pak a shume ...sdi a shkojne binjaket me peshqit?? nqs po puna eshte mire :wink:

PAOLINA
28-01-05, 17:04
Asnjehere nuk me dalin ato fjalet e Horoskopi :?

markopollo
31-01-05, 11:01
Ihaaaaaaaaaa nganjehere as fjalet e nanes nuk te dalin lere ma fjalet e horoskopit............... anna mos u bej merak se shkojn ato dy shenja ne mes veti por mos e injoro nese te paraqitet ndonje balans(peshore) ne rruge..haaaaaaaaaaok gjithsesi e kuptuat qe desha te bej pak shaka dhe te ju them qe vertet shumica me beni te relaksona kur lexoj disa shkresa kaq te l lezetshme ...qau tung :wink:

TI alias PAOLINA me trego a ke trokitur kur ke hyre te marres pjese ne kete forum tu kallt shpija e vjehrres ty .

anna
02-02-05, 14:21
Ihaaaaaaaaaa nganjehere as fjalet e nanes nuk te dalin lere ma fjalet e horoskopit............... anna mos u bej merak se shkojn ato dy shenja ne mes veti por mos e injoro nese te paraqitet ndonje balans(peshore) ne rruge..haaaaaaaaaaok gjithsesi e kuptuat qe desha te bej pak shaka dhe te ju them qe vertet shumica me beni te relaksona kur lexoj disa shkresa kaq te l lezetshme ...qau tung :wink:

TI alias PAOLINA me trego a ke trokitur kur ke hyre te marres pjese ne kete forum tu kallt shpija e vjehrres ty .amin pra shyqyr zotit ......ahahaaaa :lol:

Gjumashja
20-03-05, 15:26
kom besu kur jom kan ma e re po tash qfare se kurgjo sme del e afert me jeten e perditshme

dembelica
20-03-05, 16:34
Te them te drejten nuk i besoj hiq :roll:

Dali!Keq
20-03-05, 18:44
Un ne Hororskop si horoskop Besoj,vetem kur me del 100% e sakt.
Dhe ne shumen e rasteve me ka dal ashtu siq me ka then.
Stier

Kavaleri
22-03-05, 02:07
Aspak,me mire te besoj ne fen time se ne gjera te tilla. 8)

Rudi_1
23-03-05, 23:49
ASPAK

Dali!Keq
30-03-05, 13:19
Shkoni kqyrni horoskopin e sa po shtypur ne -------www.dali!keq-galeri-poezi-qesharake.ch------ ket titulle e gjeni ne faqen e humorit.
Tungi

Gjumashja
01-04-05, 09:47
hiq

Drenicaki
01-04-05, 18:48
pak a shume ...sdi a shkojne binjaket me peshqit?? nqs po puna eshte mire :wink:Po moj qysh nuk shkojn!
me mujt me i zan peshqit binjak te pakten te del njź drekė e mirė !hahahahahahahahahah

buri
01-04-05, 21:16
nuk besoj fare hiq sepse:6 ANETAR TE FAMILJES JEMI NE NJE SHEJ TE HOROSKOPIT dhe te gjith i kemi punen e ndryshme baba jem nuk dashuron ma un dashuroj nana asht e lig ne spital une jam shum mir dhe me ne fjal horoskopi eshte veq me ta hup kohen si interneti nuk kemi kurgja te perbashkt na nerveti qe jemi ne nje shej te horos.tung nga buri

Fleta
13-04-05, 14:04
Nuk i besoj fare.

Domira
13-04-05, 15:52
Horoskopi me argeton e me besu nuk i besoj.

turisti
22-04-05, 23:43
Me shume i besoj ndonjehere horoskopit se disa personave..... :wink:

Krokodilli
23-04-05, 07:54
nuk i besoj per shum arsye por sahere qe ta lexoj (qoft nje here ne vit) gjithmon ja qellojn,,,,, edhe gjithmon ashtu ndodh,,, (do te thot ne njefar menyre edhe i besoj)

shtrohet pyetja a i besoj a jo??? NUK E DI!!!

Gjumashja
23-04-05, 10:15
hiq valla se nuk perputhet me realitetin tim :wink:

Krokodilli
24-04-05, 07:34
hiq valla se nuk perputhet me realitetin tim :wink:

u moj GJumashja qysh nuk ja qellojn,, hajde po te pranoj te behesh edhe ti PESHQIT si une,, e she se gjithmon do tja qellojn,,

Arsyeja: peshqit askush nuk mund ti kuptoj, jan si hije, gjithqka ndodh e papritur tek ne.. per ate qka do te te flitet edhe ndodh, pa marr parasysh qka

experti_lu
26-04-05, 04:00
apsolut HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIQ.!!!!! !!!!!!! fanasi e tepruar per mu horroskopi.

Gjumashja
26-04-05, 10:17
hiq valla se nuk perputhet me realitetin tim :wink:

u moj GJumashja qysh nuk ja qellojn,, hajde po te pranoj te behesh edhe ti PESHQIT si une,, e she se gjithmon do tja qellojn,,

Arsyeja: peshqit askush nuk mund ti kuptoj, jan si hije, gjithqka ndodh e papritur tek ne.. per ate qka do te te flitet edhe ndodh, pa marr parasysh qka


hehehehe se dij valla se pesgk sjom une

puqi
27-04-05, 19:08
hiq hiq hiq hiq hiq hiq hiq hiq nuk i beson horoskopit PUQI

Daja POLIC
04-05-05, 07:34
po horoskopi nese thot dicka mir per mu i besoj nese jo nuk i besoj se me ben Igoist tani :lol:

Alb_4ever
04-05-05, 08:25
hic nuk i besoj.
besimi ne horoskop eshtte mekat i madh

florian
04-05-05, 17:52
apsolut HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIQ.!!!!! !!!!!!! fanasi e tepruar per mu horroskopi.


KEEEEEEEEEEEEEEEEEE TE DREJT NNNNNNNNNNNUKKKKKKKK JA VLEN GJE KOT SA PER TE SHITUR GAZETA.

laliloli
04-05-05, 22:32
O TI NJERI QE SHIKON KOT QIELLIN PER TE KUPTUAR YLLIN(FATIN)TEND,SHIKO ZEMREN TENDE ,SHIKO ZEMREN TENDE!
(SAMI FRASHERI)

Daja POLIC
05-05-05, 04:13
o burra horoskopi eshte vetem per me majt njeriun me shpresa
une nuk i besoj shum 8)

Reana
05-05-05, 04:22
Me shume i besoj ndonjehere horoskopit se disa personave..... :wink:


:lol: .....NDAJ TE NJEJTIN MENDIM ME TY!!!!

Daja POLIC
05-05-05, 04:30
Me shume i besoj ndonjehere horoskopit se disa personave..... :wink:


:lol: .....NDAJ TE NJEJTIN MENDIM ME TY!!!!

mir shum Reane por me trego ti mua cka ka aty per te besuar ?????? nese nuk te pengoj

experti_lu
05-05-05, 06:57
apsolut HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIQ.!!!!! !!!!!!! fanasi e tepruar per mu horroskopi.


KEEEEEEEEEEEEEEEEEE TE DREJT NNNNNNNNNNNUKKKKKKKK JA VLEN GJE KOT SA PER TE SHITUR GAZETA.kushoooooooo....fantzi fantazia.
por sidoqofte se cilli e ka bindjen e vet kusho.

turisti
05-05-05, 19:10
Me shume i besoj ndonjehere horoskopit se disa personave..... :wink:


:lol: .....NDAJ TE NJEJTIN MENDIM ME TY!!!!

Faleminderit. :wink:

Gjumashja
14-05-05, 20:53
hiq as qe lodhna me lexu

Dreni30
15-05-05, 09:29
Edhe pse e gjej veten ne pozita te tilla qe pershkruhen ne horoskop, prap nuk besoj. Nuk e di ndoshta gaboj, porrrr........

E Panjohura
23-05-05, 23:58
hmmm Lazdrani...

nuk ngurrova hiq per ti lexuar mendimet e te tjerve, mirpo une te them me shum sinqeritet se nuk i besoj heroskopit, mirpo ma qellon gjdo here... eshte nje gazet e cila quhet Uge Avisen( gazeta javore). e marrim gjdo te merkure, dhe gjdo here ma qellon, edhe vet befasohem....

ju pershendes.

suksese

E Panjohura
24-05-05, 00:07
hmmm Lazdrani...

nuk ngurrova hiq per ti lexuar mendimet e te tjerve, mirpo une te them me shum sinqeritet se nuk i besoj heroskopit, mirpo ma qellon gjdo here... eshte nje gazet e cila quhet Uge Avisen( gazeta javore). e marrim gjdo te merkure, dhe gjdo here ma qellon, edhe vet befasohem....

ju pershendes.

suksese

modestja
24-05-05, 10:43
nuk besoi aspak thjesht me duket i palogjikshem ai flet ne pergjithsi ta marim shigjetarin nese njerit i del ashtu ia qellon rastesisht nuk ka shanse qe te gjith shigjetareve tu dal sakt :!: eshte nje thurrje qe pregadisin njere qe nuk kane pune apo i kan mbaruar punet eveta jane te lir e si lloj hobi dhe ashtu kotesi dhe humnere per rinine e gjore,cdo percaktim dhe fat vie nga krijuesi askush tjeter pra per mua horoskopi eshte perralle e trilluar nga disa njerez te vecante..

yllka
24-05-05, 10:44
Lazdran Horoskopi po me thote se do ta takoje Princin e enderrave te mia.Athua eshte e vertet kjo!!!


Love you :oops:

titi
31-05-05, 04:08
:idea: :idea: :idea: ASPAK :idea: :idea: :idea:

Kodra
12-02-06, 11:12
**********
**********
**********


E lexoj,por nuk besoj aspak.
Leximi nga ana ime bėhet qė tė qeshi pak me njerėz tė cilėt tentojnė tė manipulojnė tjerėt.Kodra

Sy_kaltra
12-02-06, 12:41
Nuk i besoj aspak...

GURI SYLAJ
12-02-06, 12:48
une besoj po mu kan pshtjelle shejat, s'dij a jam peshk a bik se per virgjireshe jo se jo............

Sy_kaltra
12-02-06, 12:49
ahahha :lol: :lol: :lol: :lol: GURI shume qesha tani :lol: :lol: :lol:

doGzona
12-02-06, 16:41
Nuk e lexoje!

e_martumja
12-02-06, 16:57
Edhe une nuk e lexoj kurre dhe s'ma merr mendja edhe rrasisht nese e lexoj ndoniher qe do ti besoj.

vushtrria
12-02-06, 17:27
Horoskopit aspak

dr1ta
15-02-06, 17:25
Shume i besoj horoskopit :P :lol: :lol: blahhhhhhh

Dea IS
15-02-06, 17:29
Horoskopit? Aspak nuk i besoj.

Dimri
04-03-06, 00:15
I besoj horoskopit po aq sa fallxhores kur te hedh fall:cool: Horoskopit :?: Aspak nuk i besoj

Murgesha
04-03-06, 00:23
Ku ti besosh more, kur kurre nuk te del ashtu siē e parashikon.

Nexhati
18-03-06, 14:51
Ku ti besosh more, kur kurre nuk del ashtu siē e parashikon.

Varet se cka do ti!:biggrin:
Per vete i besoj te gjitha ato qe jane pozitive:wink:

Domira
18-03-06, 22:32
Jo nuk i besoj horoskopit.

BlertaB
18-03-06, 22:48
I besoj horoskopit, sepse nganjehere edhe ja qellon.
Po me shume ju besoj parandjenjave te mia, qe i kam shume te cuditshme.
Se ate qe une i parandjej, po me dalin gati cdo here.

Dardanasi01
19-03-06, 01:25
Horoskopit nese i besohet ateher duhet ti besohet sipėrfaqesisht.
Ne baze te natyrės sė parashikimit, normalisht se nuk ėshtė plotesisht i sakte, por vete thelbi i tij dhe mėnyra se si i parashtron argumentet dhe ngjarjet e bėn njė person qe tė besoje tė paktėn nė vete thelbin e tij, apo sė paku nė karakterėt qė ilustrohen.

Do te them se themeli dhe permbajtja e horoskopit nuk jane asgje me shume se sa supozime te hedhura huq.

Reana
19-03-06, 03:21
Jo hiq! Pervec asaj pjeses se perzier me astronomine, ne te cilen flitet per poziten e yjeve:cool: ...:tongue:

Agroni22
22-03-06, 22:31
Nuk i besoj aspak dhe nuk e lexoj!

Studenti1
23-03-06, 13:10
Nuk i besoj aspak!

Kaltrushi
21-04-06, 07:14
Per cudi horoskopin perhere e lexoj, por nuk i besoj aspak. :biggrin:

Sead
27-04-06, 12:55
Varet se si e kupton cdokush, sepse ndonjehere ndodh qe dalin parashikime te verteta.

Une per vete i besoj vetem Zotit.

Vera
04-05-06, 12:55
Horoskopit i besoj vetem atehere kur qendron dicka e mire. Hahahaha!

Jo, nuk i besoj, por e lexoj.

lazdrani
10-05-06, 21:21
Horoskopit i besoj vetem atehere kur qendron dicka e mire. Hahahaha!

Jo, nuk i besoj, por e lexoj.

Une besoj, pasi sivjet kam lexuar se Vera do te jete e nxehte:biggrin: :wink:

ZeShKaNee
23-05-06, 22:09
Jo nuk i besoj:wink:

ninnela
27-05-06, 19:07
Shume pak apo me mire thene aspak :tongue:

seriozja_19
04-09-06, 22:14
Te nderuar,horoskopi eshte haram, gje e ndaluar, dhe nuk lejohet te lexohet apo te praktikohet.Njeriu duhet ta dij se gajbin(fshehtesin) e din vetem Zoti, Ai i cili na ka krijuar dhe Ai i cili na furnizon.Nese dikush pretendon se e din gajbin ai ka bere kufer, dmth ka dal nga feja, eshte bere pabesimtare,

dhe nese dikush shkon tek ndonje i tille(qe pretendon se e din gajbin) atij personi qe ka shkuar tek ai i pari nuk i pranohet namazi 40 dite.O ju njerez te kaluaren te tashmen dhe te ardhmen e din vetem Allahu,

Zoti i arshit te madh, prandaj mos u mashtrohuni qe te ballafaqoheni me pasojat.

...opinioni eshte opinion dhe duhet te vlersohet por keto manipulime ndaj fejes jan te tepruara, seriozisht. Nese nje person lexon horoskop apo shkon tek nje falltore, ateher kjo nuk eshte e ndaluar, pse te jet? Dikush tjeter po mbyt njerez dhe nuk po munden te ja bejne stop... Shpresoj qe cdo njeri te dije per vetveten se cka eshte mire dhe cka shkatrrim, mos te ka derguar ty Zoti ta bejsh kete postim apo ke lexuar edhe ti ne horoskop qe sot do te pretendojsh se je pasardhesi i Muhamedit xh.sh.????? Pa keqkuptime, a!

Vin-Diesel
05-09-06, 13:08
lazdrani ju pershendet te gjithe ata-ato qe pergjigjen.flm :P

Beje te gjitha Ato gjera qka shkruan ne Horoskop edhe mendoj qe Horoskopi do ja qelloj !!

Nuk e lexoj Hiq edhe nuk i besoj !

Guri i madh
06-09-06, 22:36
horoskopit nuk i besoj nuk i besoj aspak gjith e lexoj veq sa me hum kohen

Domira
06-09-06, 23:40
Hiq hiq...

Rizuana
26-10-08, 15:17
Aspak, shume gje KOT mduket horoskopi.

selvija
26-10-08, 17:36
Me then se 70% ja qellon,,porr lezimin e bej nganiher ne mbremje s'dua te di se qka do sjell dita,,,por vertet ja qellon shum shum...

por nuk i za bes....

LABI
26-10-08, 17:56
""Sa i besoj filxhanit , aq horoskopit"" ! :biggrin:

Rizuana
27-10-08, 00:41
Me then se 70% ja qellon,,porr lezimin e bej nganiher ne mbremje s'dua te di se qka do sjell dita,,,por vertet ja qellon shum shum...

por nuk i za bes. ...

po oj selvije Natyrisht se ia qellon, se ne horoskop shkrujne gjera -per toke, jo per hava-.

Zakonisht shkrujne sot do gzohesh ose do hidhrohesh do kete nje befasi te mire, naj dite shkrujne do kesh 1 befasi jo te mire blla blla... edhe sa qindra-mijra njerez i takojne nje shenje, njerit i qellon dicka tjetrit dicka eshte shume e natyrshme kjo se n'horoskop shkrujne per sene te perditshme.

PS Te kallxoj nje -budallaki- temen, kam punu ne nje medium ku jepnim edhe ne horoskopin (nuk ishte prone e jemja ajo radio se une e kisha hjek menjehere horoskopin) edhe vendi ku ne e merrshin horoskopin nuk e ndryshonin shume kohe t'gjate aq sa e msosha gati permendsh, pos psh ato qe sot i shkrunin per shenjen Peshqit, neser te njejtin shkrim e zhnedosnin ne shenje tjeter...
edhe shume shpesh une e kam ndryshu, thjesht cka mu me vinte ne mendje e shkrujsha edhe e lexosha per degjusit, (ato ngo, s'dinin qe une ia futsha kot aty, shkruj cka ma merrke mendja :D)

Giovanni
27-10-08, 16:54
Ne horoskop nuk besoj aspak jan budallaqe........

Vjollca
27-10-08, 17:41
as pak si besoi por as syrin se hudhi te ato shkrime

ritta
27-10-08, 19:01
Gati hic..........

Dallandyshja_718
28-10-08, 15:32
Hiē, as qe e lexoj...

jadore
28-10-08, 17:27
bohi bre nje here ne virtual te sinqerte .. ( bash per kurreshtje po ju percjelli postimet e kesaj teme ) te gjithe thuani jo ose pak apo hiq, e pse pra nese kalimthi veshi na nxe te flitet mire per shenjen tone neve na vie nje shprese dhe disponim momental ,... a nuk eshte ky besim ..qofte edhe i castit..!!!

p.s.

po . dhe ate mama jeme e percjell per mua , sa here i telefonoj per ti ikur komenteve te saj rreth lajmeve aktuale rreth politikes e qe une ja marr si humbje kohe dhe lodhje truri me thote isha duke shikuar Tv e kallxun horoskopin , ty mire te ra , cila shenje je ti ..? ani de qe nuk po ta dij , kryesorja djalit i tha mire , ku me ju mbajte juve ne mend sa shenjat mu keni bo .. per krete foli mire .
.. tash sinqersihte , astrologjia numerollogjia etj, jane shkenca egzakte qe nderlidhen dhe mundohen te zberthejne dhe njohin Universin ,nese egziston teoria e gjases ne hapsire duhet te egzistoj dhe zberthimi i saj por qe shume ne forme amatoreske analizohet nga persona te caktuar dhe gjithe kete pune te tyre e quajne analize e raporteve planetare mbi ndikimin tone apo shkurt Horoskop... e nuk pres qe kane me ja qellu bash per mua , se qe gjerat qe ndodhine ne natyre ndodhine valla , e ndodh edhe mire edhe ndikimi i planeteve ne disponimin e jetes sone ..

emine
27-10-09, 21:21
qaq sa i besoi nji mashkulli:tongue: