PDA

View Full Version : Mesazhe Dashurie...


Jacko^vaR^
22-11-03, 16:53
Ta fali si kujtim 100% shpirtin tim. Nese shpirti ste mjafton ta fali syrin qe per ty loton. Me lot ne faqe me lot ne sy , me zemer te helmuar,mendoj vetem per ty.

Jacko^vaR^
22-11-03, 16:59
Nese per mua mendon--nje leter ma dergon--nese me zemer me don--thirrem ne telefon--zerin ta degjoj--dhe te tregoj qe shum te dashuroj--dhe kurr nuk te harroj!!!!! po numrin nuk pi shkruj :P

Gentiana
22-11-03, 17:37
Kur ti je larg e nuk me flet,

me behet dita 100vjet.

Lus perendin te vije aj qast,

un dhe ti te jemi bashk,

do te shkruaj tash vetem per ty,

se dashuria nuk ka kufi.

Deshiroj edhe nje her te me perqafosh,

ndjenjat e mija ti mi zgjosh,

deshiroj qe pran meje te qendrosh,

e jo vetem letra tme dergosh.

Koha po kalon ti nuk je tuj ardh,

a e din i dashur malli sa mka marr??!!

Te dua me shpirt e jo per pasuri,

qka me duhet jeta kur nuk te kam ty?!

Murgesha
22-11-03, 17:45
NESE TI DO TE VISH

UNE ME TY DO VIJE

NESE TI DO TE ME DUASH

UNE ME SHUME SE TI

NESE TI DO TE VDESESH,UNE GJITHASHTU

NESE TI PRAP DO KTHEHESH DO TE MEGJESH KETU,

Jacko^vaR^
22-11-03, 18:11
Eshte e diele,

askush nuk punon,

vetem zemra ime,

ne ty mendonSka pranvera pa lule

Ska dimčr pa stuhi

Ska njeri pa dashuri

ashtu as une nuk

mund tč jetoj pa ty!!!

Jacko^vaR^
22-11-03, 18:14
NUK KA ME DRIT

U BE ERRESIR

IKE NGA UNE

TREGOVE QE JE PA MESHIR

C'KUPTIM KISHIN LOTET E TUA

QE QAJE SI FEMI

APO MASHTRIMIN

E QUAJTE DASHURI

ME HUDHE SI NE LULE TE THARE

TANI JAM ME ZEMER TE THYAR

DHE NGA DASHURI I NDARE

Jacko^vaR^
22-11-03, 23:59
Dashuria eshte si gota, nese kujdesesh per te do e kesh me gjate. Nese te rreshet nga dora zemren ta djeg flak

Jacko^vaR^
23-11-03, 00:13
Me plaku koha per ty tu mendu, me ka plakur jeta ty duke te kujtu, me kan plakur ditet une duke i numru, athu kur dot vjen dita me ty me u taku...

Naki
24-11-03, 21:56
Inderuar Jacko°vaR me pelqen humori i juaj lirik ne vargjet poetike, vazhdoni keni nje prirje te shkelqyer.

tung Naki

aferdita
26-11-03, 09:21
Mos shko,mos ik

nese kesaj here

do te shkosh do te

ma besh zemren HI!!

Jacko^vaR^
27-11-03, 23:33
Tė DuaPuthjet mė tė ėmbla

ti mi ke dhuru

jeten ty ta fala

kur me the TŹ DU!

Mos e merr at lule

qė ta falin brigjet

po merre zemren time

qe ajo pėr ty digjet.

Kur jam nė mendime

te kam pran zėmres

sime kur rrugės kaloj

vec per ty mendoj..

Atė kujtohet idashur

kur ishem nė takime

afer njerit tjetrit

ishem me plot gezime..

Atė kafiq tė bukur

Atė kafiq tė qet

puthjen qė ma dhe

kujtim mė ka mbet..Lotėt me rrjedhin

syri me qan

pėr ty i dashur

qė s“tė kam pran..

Keto buz te etura

nga dashuria

presin lageshtin tėnde

shpirtin pėr ta shuar..

Deshiroj te behem lot

te pikoj ne faqet tua

dhe te them se TŹ DUA..

Dy zemra lindin

dy zemra qeshin

dy zemra qajn

dy zemra vdesin..

Njeriu pa dashuri

si nėna pa fėmi

dashuria pa takim

si pranvera pa gjelbrim

Gentiana
12-12-03, 23:57
Me prit sonte ne enderr,se do te vie

por ti mos u tremb flej perseri.

nuk do te trokas ne der,

e as nuk do te zgjoj,

por do te puthi dhe tani prap do te shkoj.

----------------------

Gentiana
20-01-04, 14:59
A i beson lotit n'sy
a i beson Zoti ne qiell
Ah kjo Zemer po te pret
nuk esht Jeta 1000vjet
Her me don her me largon
shpirtin ti ma lendon

Nje mijė her per ty ne zjar kisha hi,
Nje mijė netė per ty pa gjum do te rri.
Per ty do shkruaj me shum se nje Roman
Vetem nje min ty te kisha pran!

Prano qe je vetem,ende mu me don
prano qe ske tjeter veq mu me adhuron
Prano ti te lutem para se te shkojsh
me thuaj se mke dasht zemren tma qetesosh

Ne shpirt me vrave,prej zemres me ndave
Trupin ma kalle,lumturin kur ma thave.
Pse jeten ma helmove dhe vdekjen ma afrove
te lutem me trego,jeten mos ma shkaterro

Gentiana
06-09-04, 14:37
Ne shtratin e ftohet tani jam pa ty,
Nuk ndjej doren tende,
nuk ti shof buzet dhe syt.
Nate po me tremb,
syt po me lotojn,
sa e keqe esht nata
kur ti me mungon.
***********************************
Mbylli syt e qaj me zemer,
dhe lexo ket poezi temen,
un te shkruaj e ti lexo,
shtrengo veten e duro.
keta lotet e mi qe pikojn
se te duan te tregojn!
***********************************
Koha po kalon ti nuk je tuj ardh,
a e din i dashur malli sa m'ka marr,
Te dua me shpirt, jo per pasuri,
qka me duhet jeta kur nuk te kam ty.
************************************
Nje mij her per ty ne zjarr kisha hi,
nje mij net per ty pa gjum do te rri.
Per ty do te shkruaj me shum se nje roman,
vetem nje minut ty te kisha pran.
************************************
Ndoshta me don, por un ty nuk te dua,
ndoshta me urren por urrejtja nuk esht per mua.
Ndoshta jam fajtore per ndjenjat e tua,
por te lutem mos me thuaj: vetem ty te dua!
*****************************************

Nuk jam e bukur por nuk jam tradhtare,
jam nga Kosova nje Vajz shqiptare!
Nese te pyet dikush, a e don ndokend,
Mendo ne mua dhe mos thuaj askend!

ShEjToNkA
14-09-04, 00:47
Dashuro,dashuro zemėr
E mos rri kott
Se kėtė e ka kriju
mė i madhi Zotė


Vjeshta na ka ardhė
Na ka sjell mėrzi
Ashtu si unė dhe ti
Qė gjindemi nė vetmi

1000 i shofė
100 i njofė
10 i simpatizoj
1 e Dashuroj

Kur tė pyet ndokush
A e do ndokend
Ti mendo pėr mua
E thuajė askend

Lona
30-09-04, 11:07
Kur te jesh vetem
Kur te jesh ne mendime
Pyete zemren tende
A e don zemren time

Nuk e dua zjarin
Po digjem per ty
Nuk e dua jeten
Po jetoj per ty
Nuk e dua as veten
Sa te dua ty

Nese me don
Edhe une te dua
Nese te urrej
Urrem edhe ty mua
Po nese vdes
Jeto ty per mua
Vec mos haro
Se nje engjull
Te ka dashuruar

Nese me pyet
Ke e dua me shume
Jeten apo ty
Une do te pergjigjem jeten
Ty do te largohesh
Duke mos e ditur
Se ty je jeta ime

Kur te martohesh
Thirrem ne kurorzim
Ta shoh se cila
Do ze vendin tim.

Nita_ch
30-09-04, 11:41
Mos e shiko shkrimin por ruaje kujtimin
Nese une do te vdes kujtimi im do te mbes
Te dua me zemer e jo me interes per tere
Jeten time deri sa te vdes

Nese ke sy shiqom Nese ke Vesh degjom
Nese ke Shpyrt sherom
Nese ke Zemer dashurom


Deshiroj te kem krah te fluturoj
Te zbres ne buzet tua te puthi
Fort dhe te tregoj se vetem
Ty te kam dhe sa shum te DUA

Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes
Me Yjet e Nates ty te pershendes
Atje ke ni Lum ku ka Lule shume
Kur te jesh ne gjum vi te puthi une

Akullorja e ftoft buzet mi
Ka ngri vetem puthja jote
Mundt me mi shkri

Vala 900 Personin qe e keni
Kerkuar ne ju eshte dashuruar
Nese edhe ju e dashuroni
Ju lutem nje SMS ja dergoni

Cka don me te then
qka don me te shkru
qka don me teper
se fjalen te DUA.

Nita_ch
30-09-04, 11:44
Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.

Pa ty nuk mund tė ri..!!
Pa ty jeta mė bohet hi.
Pa ty vorri nuk mė parnon..
Se zemra ime vetėm ty tė don..!!!

Ndoshta isha pak e re.
E besova qka mė the..
Ti thua se ke ndrishuar,por mė trego ku kam gabuar..?
Tash bon qfar tė duash,por zemrėn mos ma vre..
Veq mos haro se ende tė dua...!!

Dashurija pa takim, si vetura pa benzin..
Dashurija pa puthje si mobili pa mbushje..
Dashurija pa sex si cigarja pa shkreps

Nese dikush nė botė tė don,dije sa jam une..
Nese nė bot,dy persona tė duan ty, dije sa e para jam une..
Nese nė bot, nuk tė don askush,dije sa kam vdekur une..!!

Lojėn tande kur se haroj..
Si dhe dashurinė, sa her nė mendime do ta kujtoj..
Pėr veq ty i dashur,nė zemrėn time tjetėr djal, smund tė kujtoj..
Dhe tė ta treogoj tė vertetėn,pėr veq ty tjėtėr nuk parnoj..!!!

Edhe pse je larg, sa gjė smė pengon..
Largėsija na ndan..
Dashurija na bashkon..!!

ShEjToNkA
01-10-04, 00:56
Ti je gjumi , unė jamė ėndėra
Ti je shpirti, unė jamė zemra
Ti je dielli, unė jamė drita
Ti je jeta qė unė prtia


Dukėt nė Sy ajo qė ndjejė pėr Ty
Sa kohė largė meje do jeshė
Mall nė zemėr do tė kamė
Nėse pika loti kamė nė Sy
Dije se malli mė ka marė pėr Ty


E bukur ėshtė jeta
Kur buzėqeshė me lumturi
Mė e ėmbėl ėshtė vdekja
Se sa ndarja nė Dashuri


Mo i beso askujtė ,
Mos e urrejė vetėn
Por besomė mua ,
qQė pėr Ty japė jetėn

Edhe pse je largė
Asgjė s'mė pengonė
Largėsia na ndanė
Dashuria na bashkon

Do jetojė i lumtur
Se i drejti gjithmonė fiton
Nderin dhe bukurin
Do ia fali vetėm ati qė e meriton.

Maca
04-10-04, 16:32
Nese flej do te endrroj,
nese s'flej dua te te shikoj.
Nese te shikoj do te deshiroj buzen ta provoj,
dhe zemren ta kerkoj....
TREGOM I DASHUR SI TE VEPROJ?
*****************************************

Ti je gje qe nuk harrohesh,
ti je smundje qe nuk sherohesh,
ti njeriun gjdoher e len ne mendime,
ti mbetesh plag ne zemren time...
E DASHURA,DASHURIJA IME...
******************************************

Krejt qka ki ne zemer,
syt po te tregojn,
I njoh ata sy qe me dashurojn,
Pse po rin ne vetmi,
kurse te pret dashurija,
Fundi i ksaj Loje...
JAN BUZET E MIJA...
******************************************

Me beso ne perendi,
se nuk me rihet pa ty,
Kudo qe jam,
Ne zemer te kam,
Kudo qe te shkoj,
Ty te kujtoj,
E kur t'jem ne gjum,
nganjher te endrroj!
**************************

Prano nje puthje,
ME GJITH DESHIR...
Si pershendetje,
PER NATEN E MIRE...
Shpres ne enderr,
TE PRES...
Deri kur te VDES!
***********************

Egziston vetem nje DROG e mire ne bot,
DASHURIJA...
Nese don do te behem
DILERJA yte...
************************************

Te dua ma thot zemra,
te me duash nuk te detyroj,
Por me duaj,
Nese e meritoj...

***************************3

Donjeher e pys veten se ku jetojn Njerzit e mire...
Ne qiell...
Ne ajer,
Ose ne toke..
Por nje gje e di,
Aj/o qe e lexon kete poezi,
esht njeri prej atyre njerzve te mire...
********************************************

Mbrem te dergova nje Engjull,
qe te ruan se si flen...
Por engjulli mu kthye prap dhe me tha:
ENGJULLI,ENGJULIN nuk e ruan dot!
**************************************

Liria eshte e drejta e kujtdo...
Te besoj ate qe i pelqen,
te flas ate qe ndien ne zemer,
te shkruaj ate qe mendon,
dhe te veproj si ti vije me se miri,
Mjafton qe te mos i bej dem askujt!
*********************************

Boll 1 x sa per fillim... :wink:

DEA
10-10-04, 21:25
DHEMBJEMe dhembe
E s`di ku me dhembe
Dhembjet s`kane te sosur
Sonte c`do gje
Ne qetesin e vdekjes flen
E shpirti im vlon
Si vala mbi val
Si uji mbi zjarre
Provoje ta mund vetmine
Vargun ku ta marre
Nata s`me tregon
Si ta nxjerre kete zjarre
Mbi qepalla lodhja me rrine
Ne ball djersa vershon
Mbi supe
Bjeshket me rendojne
E ne shpirte
Dhembjet nuk pushojne
Sonte o njerez
flini pa dhembje
te gjitha ua kam marre une!

DEA
10-10-04, 21:39
POEZI DASHURIE


Nese e done bukurine,
ateher ateher mos me duaj mua,
sepse ka te tjera ,
qe jane me te bukura se uneNese e done pasurine,
ateher mos me duaj mua,
sepse ka te tjera
qe jane me te pasura se une.Nese e done menqurine,
ateher mos me duaj mua,
sepse ka te tjera,
qe jane me te menqura se une.Por nese e done dashurine,
ateher me duaj vetem mua,
sepse nuk ka asnje ,
qe te dashuron me shume.............

kushtuar schatzit tim "ICH LIEBE DICH MEIN SCHATZ"

Dea_A
04-11-06, 20:20
Mag sein ,daß die Liebe das Größte ist,und der Glaube das Innigste ,aber die Hoffnung ist das Notwendigste,denn ohne Hoffnung kann ein denkendes Wesen nicht leben .......

Leonard
06-11-06, 17:30
http://p2palbania.com/mkportal/modules/gallery/album/a_214.jpg

Zana_ch
26-11-06, 15:56
Wenn ich traurig bin,
ist mein Herz still,
meine Augen nass
und meine Gedanken nur noch Hass.

Wenn ich glücklich bin,
pocht mein Herz schnell,
meine Augen glänzen wie das Sonnenlicht
und meine Gedanken sind froh und frei.

Wenn ich verliebt bin,
kriegt mein Herz einen Schlag zu viel,
dann seh' ich dein Gesicht überall
und meine Gedanken fliegen zu dir
und sagen dir:
bitte, bitte denk an mich,
ich hab dich lieb!

Vergiss das nicht!!!

ARI_03
27-11-06, 12:23
E shkrova ne qiell te dua, erdhi nje re e zeze dhe u shua, E shkrova ne rere te dua erdhi nje dallge dhe u shua,E dergova ne radion fm dhe nga valet e saj u transmentua------------O SHPIRT SA TE DUA
*********************************
vetmia

Kur jemi bashke jemi tre une ti dhe dashuria,
Kur jemi vetem jemi po prap tre une ti dhe vetmia........

*********************************

NDAL!

NDAL!Akuzohesh per rrembimin e nje zemre me paramendim.
Ne baze te nenit 69 te kushtetutes se dashurise denohehs me burgim te perjeteshem ne zemren time.
I pandehur e pranon denimin?????''

*********************************

Policia

Policia ben te ditur se personi qe mer kete sms eshte ne kerkim.Akuzohet se ka rembyer zemren time......Policia thot gjithashtu se mund ta mbaj sa te doj por t'mos ta lendoj.


**********************************

Endrra

Disa here ne Enderr Trupin te kam puthur,
Mengjesi me ka gjetur per ty duke u lutur,
Do te kisha jetuar lumturin e kesaj bote,
Veq ta di a jam Endra Jote?!

***********************************

Nese ke vendosur te ma coptosh...

Nese ke vendosur te ma coptosh zemren je e lire ta besh...por mos harro se brenda saj je ti

***********************************

Diferenca jote nga ylli

E di ku qendron ndryshimi yt nga Ylli?
Sepse ti shkelqen dhe diten...

***********************************

http://i80.photobucket.com/albums/j190/sylarushi/te%20vecanta/4.gif

Rozafa
21-03-09, 12:04
Kur ti tė me duash
Dhe pranė tė mos mė kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se unė do tė jem mes reshė


http://i44.tinypic.com/9rn3pv.gif

Hape zemrėn dhe vajto
Hape dritaren dhe shiko
Hape letrėn dhe lexo
Tė kam nė zemėr
Mos harro!!http://i39.tinypic.com/2dw6uzo.gif

Zhaneta
21-03-09, 12:15
Ne pranvere mbill nje lule
ne vere ujite me dashuri
ne vjeshte merr frytin
qe ne dimer te jesh
Ne lumturi !
Dashuria ka stine
dashuria ka mot
rritet me veshtersi
por me u mbyte mbytet me lot!!...............:frown:

Rozafa
22-03-09, 22:06
Dėshiroj tė behem ujė
Tė pikoj nė buzėt e tua
Dhe nė fund ta kuptosh
Se sa fortė Tė Dua.

Lotėt mė rrjedhin
E syri mė qanė
Pėr ty qe te ndjeva
Qe s“lejove te te kem prane.


http://i43.tinypic.com/21a4xg.gif

GURI SYLAJ
23-03-09, 07:26
Me mallin qe kam ne zemer
po ece kalldermit te shtruar me gure
Jam vetem ,me mungon nje EMER

GURI SYLAJ
23-03-09, 07:26
Me mallin qe kam ne zemer
po ece kalldermit te shtruar me gure
Jam vetem ,me mungon nje EMER

GURI SYLAJ
23-03-09, 07:28
Me mallin qe kam ne zemer,
po ece kalldermit te shtruar me gure
Jam vetem ,me mungon nje EMER,
qe te ecim bashk si dikur!!!Lus moderatorin qe te fshije dy postimet e para!

Rozafa
24-03-09, 20:57
Si hena nė lindje
Si dielli nė perendim
Thura kėto vargje
Vetėm pėr ty shpirti im...

Ndoshta mė don...
Por unė ty nuk tė dua
Ndoshta mė urren por..
Urrejtja nuk eshtė pėr mua..
Ndoshta jam fajtore
Pėr ndjenjat e tua,
Por te lutem mos me thuaj..
Vetem ty te dua!

http://i39.tinypic.com/i6yyc1.gif

Zhaneta
25-03-09, 18:40
ROB NGA DASHURIA

Na tėrboi dhe na ēmendi
Vendin vend nuk e bejmė dot
Dhe po deshėm kėmbėt t'nxjerrim
Nga ajo nuk ikim dot!

Po u futėm n'ketrrat e saj
Si me pranga kemi me u lidhė,
Jo nė kėmbė, jo nė duar
Zemrė do ta lidhim me zingjirė!

Zingjir ari, fije tė holla
Qė nuk duam t'i largojmė,
Qė na lidhin ne tė dy
Dhe qė zemrat na i bashkojnė!!

Rozafa
28-03-09, 22:19
Natė e gjatė hėne e plot
Ishim zhytur ne mrekulli
E harronim ne ketė botė
Bota jonė ne kater sy...
http://i44.tinypic.com/x3sv8z.gif

Dardan Kastrati
28-03-09, 22:31
Mesazh i shkruaj vetevetes
Edhe nese e shef mos e lexo
Kalo ne tjeter faqe te lutem,
Gjera tjera shfleto!

Mos te bie ndermend per mua
Qe ishim ndonjehere ne dashuri
Ate qe mendove e bere
Tani me le te lutem ne qetesi!

Isinqerti25
28-03-09, 23:50
dola ne rrug syt e tu i pash por nga hutia banderit i rash mendova se me zu rryma u dridh zemra ime po fal kekut kish pas reduktime ju pershendes

Isinqerti25
28-03-09, 23:52
Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!

Isinqerti25
28-03-09, 23:53
Ģshtė von

Edhe kur do tė shikoj,
Zemra ime do tė kerkoj.
Por von mua mu kujtua
se vetėm unė ty tė dua.

Mu kujtuan fjalėt e tua
kur mė the se vetėm
,,E imja je”.

E tash tjetėr ke,
E mua mė le
Tė vuaj nė rini
Me zemėr plot dashuri.

Zemra ime tash po vuan.
Lotėt riedhin pa pushim.
Sytė kėrkojn vetėm njė shiqim

Isinqerti25
28-03-09, 23:54
Nė zemrėn time

Nė zemrėn time je i ulur ti.
Nė zemrėn time nuk dua tjtėr njeri
T’i pėr mua je e vetmja dashuri
Nuk mund tė kem me njė tjetėr lumturi
I lutem zotit tė tė kem vetėm ty
Dhe dua tė vdes duke menduar pėr ty .

Isinqerti25
28-03-09, 23:56
Tregomė

Tė lutem tregomė a tė lėndova unė
Qė ti erdhe dhe mė lėndove aq shumė.
Lėndove shpirtin tim,zemrėn time!
Pse e tėrė kjo?
E nesėrmja do te vijė
Edhe me largimin tim!
Vet me vete them:
Pse tė kam dashur ty?
C’farė te mire gjeta aty?
Nėse i thash kėto fjalė i thash se kisha mallė,
Se me tė vėrtetė tė kisha dashnore tė pare
Tregomė te lutem:
A do te kthehesh ndonje herė?
A do mė duash edhe njė here

Isinqerti25
28-03-09, 23:57
Nė buzėt tua gjeta jetėn.
Nė puthjen jon tė parė
zulova tė vėrtetėn.
Kuptova se ē’ka do tė thot Dashuri!
Dashurija ime e pare je vetėm ti.
Ē’do here jam duke menduar nė ty,
Dua tė tė kem pran
Tė tė puth njė her me mall.
Dorėn ta shtrėngoj
Fuqishėm tė tė pėrqafoj,
Kjo dhimbje qė kam nė shpirt t’me ndaloj.
Zemrat ti bashkojm

Jana
01-04-09, 16:48
Te dua....Te dua, per ty vuaj!

Te dua, per ty shkruaj!

Te dua, per ty enderoj!

Deri ne vdekje ty s'te harroj...

Rozafa
11-04-09, 20:50
Mungesa pėr TY zemėr
Mė jep shenjė se TE DUA..
Mė shumė se dje..
Dhe nesėr mė shumė se sot!http://i42.tinypic.com/160zwa1.gif

aLbaChiCk
12-04-09, 02:20
Ne
zemren
time
eshte
nje
fshehtesi
shikoje
por
te
lutem
mbaj
qetesi
*"""* *"""*
* TE DUA *
" * VETEM * "
" * TY * "
*

Rozafa
02-05-09, 20:53
Dallendyshet me sqep neper qiell
vizatuan portretin tend
Ne gjelberimin e pranveres
fluturat qendisen emrin tend
E une..thirra e thirra nga malli
Ehhh malli per ty po me cmend..!!!

http://i42.tinypic.com/53s6lx.jpg

>>{SpOnGeBoB}<<
03-05-09, 15:43
Ooooooooooh sa mesazhin e mire
kur e kam marre zemren ma ki dridhe
Mesazhi, nejen e maron
dashnine ne darke e fton
Yeaah e di qe nuk po beson
mesazhin kush po ta qon
po ama e dij qe e lexon
edhe nashta e kupton

>>{SpOnGeBoB}<< feat Mesazhi :tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=BSa3BZXPL-U&feature=related :biggrin:

baba-plak
03-05-09, 15:58
n`sabahle pej gjumi u qova
mora ujt syt ferkova
bismilah bona
me i renis nja dy-tri qkrola

per at mank qe m`tranoi
mu m`la me hankun shkoj
me zvicran he i dalt shpyrti
po i mrami des ymyti

Rozafa
26-08-09, 21:45
Ky mesazh mbetet i paharuar !!

Mund te shuhen nje dite Yjet
Edhe qielli te terratiset
Por une e di se ne Zemren time
Nje drite patjeter do te ndizet
Ajo drite ...je Ti !!


http://i26.tinypic.com/1z2ktfm.jpg

Tomori
27-08-09, 11:22
Ky mesazh mbetet i paharuar !!

Mund te shuhen nje dite Yjet
Edhe qielli te terratiset
Por une e di se ne Zemren time
Nje drite patjeter do te ndizet
Ajo drite ...je Ti !!


http://i26.tinypic.com/1z2ktfm.jpg

lexo kete mesazh qe del nga shpirti im,
e ne me do ruaje si kujtim.
grise nese sme do.beje cope e therrime,
po ta dish Rozafa bashk me te ke thyer edhe zemren time.

Rozafa
27-08-09, 16:13
lexo kete mesazh qe del nga shpirti im,
e ne me do ruaje si kujtim.
grise nese sme do.beje cope e therrime,
po ta dish Rozafa bashk me te ke thyer edhe zemren time.

Shume bukur Tomor,urime !

emine
31-01-12, 19:45
Ooooooooooh sa mesazhin e mire
kur e kam marre zemren ma ki dridhe
Mesazhi, nejen e maron
dashnine ne darke e fton
Yeaah e di qe nuk po beson
mesazhin kush po ta qon
po ama e dij qe e lexon
edhe nashta e kupton

>>{SpOnGeBoB}<< feat Mesazhi :tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=BSa3BZXPL-U&feature=related :biggrin:

qe vllau binjak i kalimerkes

Djalizellshem
10-09-13, 12:05
kuj i jep buzqeshje

kuj ti i kendon

kuj i thua te dua

te dua pergjithmon