PDA

View Full Version : Me te verteten kurr nuk do te deshtoni !


enesi_21
30-11-03, 22:01
Pershendetje nga une enesi_21jam student 21 vjeqar dhe normal shkoj andej kah e verteta ?

Murgesha
30-11-03, 23:36
Edhe besoj se pikerisht ne kete forum ke me e gjete te verteten.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Mire se erdhe pra te e verteta

enesi_21
01-12-03, 13:39
Shiko ore vajze une e kam gjet te verteten shume shume me heret, por kse dije se a e keni gjet juve apo jo ....Kalofshi mire ...

enesi_21
12-12-03, 17:43
Ndėrmjet tė kaluarės dhe tė ardhmes

Keni kujdes:

Jeta juaj nė momentin e tashėm ėshtė midis tė kaluarės dhe tė ardhmes. Kėshtu ajo qė ka kaluar mund tė pėrmirėsohet me teube (pendim), keqardhje dhe istigfar (duke kėrkuar falje ndaj Allahut). Dhe kjo ėshtė diēka qė nuk tė lodhė, e as qė shkakton mundim, as nuk kėrkon qė tė bėhet ndonjė punė e rėndė. Ndėrsa kjo ėshtė njė vepėr e zemrės. E pėrsa i pėrket tė ardhmes (atėhere ajo mund tė korigjohet) duke e larguar veten nga gjynahet. Dhe ky largim ėshtė vetėm lėnia e njė diēkaje ose ēlirimi nga ajo. Kjo gjithashtu nuk ėshtė njė vepėr e gjymtyrėve, e cila kėrkon nga ju tė mundoheni apo tė rraskapiteni. Kjo ėshtė njė vendim i qėndrueshėm dhe njė qėllim i zemrės e cila do t’i jep rehati trupit, zemrės dhe mendimeve tuaja. Kėshtu pra sa i pėrket asaj ēfarė ka kaluar ajo mund tė fshihet me pendesė. Kurse sa i pėrket tė ardhmes atėhere fshijeni ate me njė qėndrim tė vendosur dhe qėllim. Asnjėra nga kėto nuk ju ēon nė ndonjė vėshtirėsi ose ndonjė lodhje tė gjymtyrėve. Pastaj qėllimi juaj duhet tė drejtohet tek jeta juaj e tashme – koha midis dy kohėve. Nėse e humb atė atėhere ju keni humbur mundėsinė pėr tė qėnė nga fatlumėt dhe tė shpėtuarit. Nėse ju kujdeseni pėr kėte duke i fshirė dy kohėrat; ate qė ėshtė para dhe ate qė vjen pas kėsaj ashtu siē thamė, atėhere ju do tė jeni tė sukseshmit dhe do arrini shpėrblimin e pėrgjithmonshėm. Megjithatė tė kujdesurit pėr kėtė kohė ėshtė shumė mė e rėndė sesa pėr ate qė vjen pėrpara dhe se pėr kohėn pas kėsaj kohe. Ruajtja nė kėtė kohė pėrfshin duke tė pėrmbajturit asaj qė ėshtė mė e dobishme dhe fitimpruese pėr veten tuaj dhe qė do tė sjellė sukses dhe mirėqėnie.

enesi_21
20-12-03, 12:14
Pseudonimi: Enesi_21;

Vendlindja: Pjesa e Dukagjinit;

Vendndodhja: Prishtina;

Profesioni: Student- Viti i katert;

Mosha: 21;

'''''''''''''''''''''

;''''''''''''''''''

'''''''''''''''''

turisti
10-09-04, 19:33
Te pershendes-enesi_21. :wink:

enesi_21
08-01-05, 18:39
JU pershendes te gjitheve sidomos ata qe me kane pershendetur, dhe ata mendimet e te cileve perputhen me mendimet e mia.

sinqerisht enesi_21

dr1ta
10-01-05, 01:28
Me dukesh pak i quditshem :roll: por ok :) Mire se erdhe ne forum shpresoj ce do te kalon mire ketu sebashku me neve :wink:

Barbaroza
10-01-05, 11:39
JU pershendes te gjitheve sidomos ata qe me kane pershendetur, dhe ata mendimet e te cileve perputhen me mendimet e mia.

sinqerisht enesi_21

Pershendetje Enesi_21!

Kaltrushi
10-01-05, 12:15
Pseudonimi: Enesi_21;

Vendlindja: Pjesa e Dukagjinit;

Vendndodhja: Prishtina;

Profesioni: Student- Viti i katert;

Mosha: 21;

'''''''''''''''''''''

;''''''''''''''''''

'''''''''''''''''Pasi qenke nga rrafshi i Dukagjinit. Te pershendes dhe te uroj shum kenaqsi me ne. kalo sa ma bukur

QAli
10-01-05, 13:01
Edhe besoj se pikerisht ne kete forum ke me e gjete te verteten.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Mire se erdhe pra te e verteta :roll:

QAli
10-01-05, 13:07
une jam dashuru per her te par ne moshen shum te re dhe mbas ati deshtimit qe meka ndodh tashti kam shum kujdes edhe kjo deshtim me ka ardh prej qe jam ne austri

enesi_21
11-01-05, 16:20
Pershendetje per te gjithe kete radhe pa dallim race, kombi, feja apo ngjyre ne pergjithesi por per ata qe i dua dhe me dojne ne veqanti.

Une vertet desha te dije pse kjo dr1ta ka thene me dukesh pak sa i quditshem e analizova, analizo e analizo gati e kanalizova por prap smunda me i ra ne fije pse ka thene ashtu ..... nejse sido qe te jete, jeta eshte e tille por besojme se nje dite do te behet me mire.

pershendetje sinqerisht enesi_21