PDA

View Full Version : SINDROMI i ri ne kosove i quajtur COOL-erizem


Genjeshtare
02-12-03, 11:37
SINDROMI i ri ne kosove i quajtur COOL-erizemune hala spi kuptoj kta njerez...pse ju doket vetja kshtu kaq COOL BE NJERI....

menojne me bo nifar imixhi te ri...e po mendojne se jane ma superior nbese i ka msu 2-3 fore edhe paraqitet...kush jame une..po nejse...kjo eshte faza e tranzicionit...qe me heret u permendke ne shqiperi... por ka dallim nga ajo...

po ndoshta ju kalon ajo "semundje"

LIBERO_78
02-12-03, 13:43
EDHE UNE PER VETEN TIME NUK ME PELQELNE KETODALLIME SIQ PO I BEJNE NJE PJESE E MADHE E KETI POPULLI KAQ NAIV DHE TE PADITUR,PORNUK DO TE THOT QE ME ZENE RRUGEN ASESI EPSE TE GJITHE E KAN PER VETI POR DUHET TA KEN PARASYSHE QE FJALA COOL DO TE THOT FRESKI E FRESKIN SE PARI NJERIU DUHET TA KETE NE TRU NE KOKE E PASTAJ NE PJESE TJERE TE TRUPIT TE NDERUAR..............UNE I SHOHE SHUME NJEREZ QE I NJOHE DHE SHESIN FRAJERLLAK QE GJOJA NE JEMI ME TE PRIVILEGJUAR NE SHOQERIN QE UNE E QUAJ INDIFERENTE KOSOVARE DHE SE UNE I NJOHE MIRE SE ATA KU JETOJNE KU FLEJNE DHE KU RRINE AS DERRAT ZVICERRAN NUK KISHIN ME NDEJT ATY KURSE KUR TE DALIN NGA SHTEPIA SHESIN MEND A NUK ESHTE TURP KJO...............PER TE TJERET NUK DUA TI NENQMOJ ................POR DUA TE THEM PER TE GJITHE COOLERAT QE MOS PRETENDONI TE JENI ATA QE NE FAKT NUK JENI OK :wink:

nelly
27-12-03, 13:46
Tung juve,

Kosova eshte shteti ne vend te 1. ne Evrope per pupullate te re.
Kemi rini sa te duash. Kemi kapacitete, inteligjent etj etj.
Qka nuk kemi eshte megjithate kujdesi i paket i prindve, ata pak meren me femijet e tyre. E nje femij te i cili prindi pak ka investu, eshte filter i ndikimit te shoqerise.

Nuk i kuptoj kta njerez, bojn femij (ani kur thon zoti na e ka fal=primitivizem!) e mandej nuk kujdesen per ta.

Te ishin kujdes prinderit me kohe, rinia do te ishte gjithsesi me produktive dhe kreative ne cdo aspekt.

Tash pas luftes, ne kete vakuum njerzit marrin liri (te cilat me shiku holl e holl nuk ju takojn)dhe flasin e sillen pa kontrolle. E rinia, natyrisht e shfrytezon kete ndryshim ku mundet me e tregu veten.

Fatkeqsisht shumica e bejne kete negativisht, sidomos ata te cilet kan me shum komplekse.

Pra, duhet te bejme gjithqka per rinine dhe femijet se ata jane ardhmeria jone. TE MOS SHOHIM ME FEMIJE NEPER RRUGE DUKE SHITUR CIGARE,ATA MERITOJNE NJE JETE ME TE MIRE!