PDA

View Full Version : PA SEX TE MIR, SMUND TE KET AS DASHURI TE LUMTUR?


Donika
03-12-03, 14:32
PA SEX TE MIR, SMUND TE KET AS DASHURI TE LUMTUR?tung tung njerzi, keto fjal i kam ndegjuar nga shum meshkuj, por esht kja e vertet? qka mendoni, a ka dashuri te vertet edhe se nuk ka sex ne ate lidhje? qka thojn meshkujt qe martohen me femrat te virgjera?, ata nuk din se qka asht , sex i mir apo jo? ate ket e din atehere kur te jan te korurzuar. qka mendoni, a asht kja shpesh arsyeja qe tani tek ne shqiptaret po ka edhe shum shkorurzime?ju pershendes :lol:Donika

loti
03-12-03, 20:44
Tung

Dashuria mund te ndodh para seksit , bile mund ta dashurojme dike mire e mire e mund te na lene mendet per te po seks nuk mund te kemi ,a po jo ?

Por nese je ne lidhje dmth me partnerin ose partneren ,seksi i mire eshte barometer i lidhjes se forte dhe anasjelltas.

Flash
04-12-03, 00:20
PA SEX TE MIR, SMUND TE KET AS DASHURI TE LUMTUR?tung tung njerzi, keto fjal i kam ndegjuar nga shum meshkuj, por esht kja e vertet? qka mendoni, a ka dashuri te vertet edhe se nuk ka sex ne ate lidhje? qka thojn meshkujt qe martohen me femrat te virgjera?, ata nuk din se qka asht , sex i mir apo jo? ate ket e din atehere kur te jan te korurzuar. qka mendoni, a asht kja shpesh arsyeja qe tani tek ne shqiptaret po ka edhe shum shkorurzime?ju pershendes :lol:DonikaTng ta honksha synin po qashtu be osht pasha ty se qja femen qe nuk din me ba sex nuk na qon K... e qaja qe sta qon K... ste vyn sen :P

python
04-12-03, 00:56
:D une per ket arsye nuk do te martohem me nje te virgjer, dua nje me eksperienc :twisted: :evil:

lazdrani
15-12-03, 12:56
Une mendoje kur dy palet duan dhe kuptohen mire as jeta sexsuale nuk mungon....Te dyjat shkojne se bashku te une....lazdrani

doktoredi
16-12-03, 21:32
Mos mendoni se femrat shqiptare sdine te bejne sex.Mjafton nje mashkull i mire,me eksperience dhe qe mund ta beje partneren qe te ndihet e lire dhe do ta shohesh pastaj cfare sexy bejne.

qika_pr
22-05-04, 14:34
Ne dashuri sexi ka rendesi te madhe
Sexi i ir behet kur te dy palet edhe vajza edhe djali jane lire ne mes vete e kan nje liri e plot ne shtrat
doktoredie ka cek qe femnat shqipeatare dine te bejne sex vetem nese i jipet mundesia nga mashkulli se edhe ajo qe nuk din mesohet nuk eshte gje e madhe bre

VARDARI
25-05-04, 19:46
- Ne dashuri sexi luan rendesin ma te madhe se dashuria pa sex esht baraz si lulja pa arom gjithqkajit ne ket bot esht e lidhun me sex tek e fundit pa sex nuk ka jet edhe ne dhe gjdo gjalles esht produkti SEX-it pra edhe dashurija i takon SEX-it.. :D :D

Murgesha
25-05-04, 21:49
Po me duket se po lexoj disa mendime adoloshentesh ne ket teme.
Eshte dashuria ajo qe i lidh dy persona mes vete e jo seksi. Seks mund te bejsh edhe pa qene i dashuruar vetem sa per ta kryer nevojen fiziologjike qe egziston te cdo qenie.
Ajo qe e ban nje lidhje te qendrueshme e te gjate eshte ndjenja shpirterore e quajtur dashuri.
Sipas disa mendimeve qe po i lexoj ketu ateher zoti ka gabuar qe ka bere njeriun te plaket. Cka ndodh me pleqte qe nuk mund te bejne seks?
A thua duhet te ndahen?

VARDARI
26-05-04, 14:59
Po me duket se po lexoj disa mendime adoloshentesh ne ket teme.
Eshte dashuria ajo qe i lidh dy persona mes vete e jo seksi. Seks mund te bejsh edhe pa qene i dashuruar vetem sa per ta kryer nevojen fiziologjike qe egziston te cdo qenie.
Ajo qe e ban nje lidhje te qendrueshme e te gjate eshte ndjenja shpirterore e quajtur dashuri.
Sipas disa mendimeve qe po i lexoj ketu ateher zoti ka gabuar qe ka bere njeriun te plaket. Cka ndodh me pleqte qe nuk mund te bejne seks?
A thua duhet te ndahen?
Cka ndodh me pleqte qe nuk mund te bejne seks?
- Pleqve ju hyn xhelozia dhe nga mos pasja seksit i hin ne qaf nuses nese e kan e ofendojn me fjal banale sic jan pse regullohesh ku del pse del me cilin fole cfar te than pse e nget djalin krej i kie rafsh flen ner von etj etj etj
-Kurse te rejave aja si esht vesh o prish dynjaja ne vaktin ton skishte keshtu mare marja ka dal per mejdani ce cika e re me kerthizin perjashta(13vjece) ne nat kohen ton bajshim shpi e fmi...etj etj etj
-Murgesh po te pyes nga vin e gjith kjo energi negative per rinin ton te shkelqyer nga pleqt normalish nga instikti shtazor qe e ka njeriu me vete .
Pse sun QI un plaku mos QIFT ene aj i riu meniher vin shprehje xhelozia(kerkoj falje ne shprehje po e shfaqa bukvalisht shprehjen e plakut)
Qfar ka te ndodhe moj Murgesh qe kta gjera ndodhin kur pleqt nuk munden te bejn seks ska randsi me vete dije a pavetedije aty fjalen e ka vet instikti pra BOTA I PERKET RRINIS si perfundim SEX-i ka rendesi jashtzakonisht te madhe ne dashuri... :idea:

Kalimtari
28-05-04, 17:03
Kur i lezova qeto sene ftyra zemra nja mu ban,ej njerz a dini qka te une asht e kunderta une ma shum boj sex me nje femen qe se du hiq veq me kan bomb asht fjala se me ata qe e du nuk muj diqysh hiq a e qishtu tan e keni mir po kerkush nuk po ja qellojna.[/b]

nitushe
10-09-04, 17:41
po mos past e bon e mson edhe qe nese e don ate person :P

turisti
14-09-04, 12:36
Sexi dhe dashuria nuk ben te perzihen.

- sexi eshte nevoja trupore,

- dashuria eshte nevoja shpirterore.

Mundemi me pas sex pa e dasht ate person-Qka i thuheni asaj?Ajo eshte - shprazje - e energjise...


PER DASHURI TE LUMTUR NUK MJAFTON VETEM SEXI I MIRE,NEVOJITET DIQ ME TEPER. :wink:

era
14-09-04, 14:26
jame me ty turiste ashtu mendoj edhe une :lol: :lol: :lol: :?: :?:

DannyAus
18-09-04, 18:22
DASHURIA SKA TE BEJ ASGJE ME SEKSIN,, MUND TA DASHUROSH NJE VAJZ PARA SEKSIT,, EDHE PSE SKA SEKS NE MARDHENIE DASHURIA EKZISTON,, SIQ E THA TURISTI DASHURIA ESHTE NEVOJ SHPIRTERORE
SEXI NEVOJ TRUPORE,,

turisti
18-09-04, 19:01
jame me ty turiste ashtu mendoj edhe une :lol: :lol: :lol: :?: :?:

Falemderit, - era -,te pershendes. :P :wink:

turisti
18-09-04, 19:03
RRNOFTE DASHURIA- ENERGJIONI I TE GJITHA ENERGJIONEVE, hahahahahahahahah :P :P :P :P :P :P :P :wink:

Luana
18-09-04, 19:07
Rrnoft Tursti :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
18-09-04, 19:19
Rrnoft Tursti :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
RRNOFTE LUANA,LUANA,LUANA,LUANAAAAAAAAAAAAAAAAAA,hahahahah ahaha :P :P :P :wink:

skender
18-09-04, 20:45
dashuria eshte gjeja me e embel qe na ka dhurue zoti.po ne te eshte edhe sex,sex nuk eshte vetem knaqesi,apo defrim,po ju jep edhe shendet.

DannyAus
19-09-04, 16:08
SKENDER NUK PAJTOHNA ME TY QE THU DASHURIA ESHTE GJEJA ME E MIRE QE KA KRIJU ZOTI,,,, MARUM,,,, KUR JE I DASHURUM 1000 PROBLEME I KI PERMI KRY,, KUR JE SINGLE 2000 MIR ME TA E KEQ PA TA,, SHUM SENE I KA KRIJU ZOTI QE MA HUPEN PASUNIN,, MAROVA TU NGA MAS FEMRAV,, ME ASNJO MA SHUM SE 1 MUJ SPO MUJ ME NEJT,, MOS TE ISH KAN DASHURIA (FEMRAT) ISHA KAN BILIONER,,,, TASH KOM MET MILIONER,, CIAOOOO PERSHENDETJE TE GJITH TE DASHURUARVE

imodium
19-09-04, 16:17
kush tha bre se sexi esht shendet hahhahahahahhahahaha

po ti kuke budall ti spo dishe bre po adin se sexi te ban Sakat ose te qon para vakthit ne vor.
ose ta prish plansin e shures ose bubrekt ose zemren.
qdo i dyt se i ban 40 vjet shtreht veq ne spital nga sexi.

Burri pa sex kish rnu 50% ma shum.

shko vete ti mjekun se din qka esht medizina e te kallzon aj ty sa shendosh esht sexi.hhahahahahhahahahhahah

DannyAus
19-09-04, 16:39
IMODIUM BABEN E KOM MJEK,, SKOM NEVOJ ME SHKU NEPER DOKTORR ME VET,, EDHE KA KRY NE AUSTRALI E JO NE KOSOVE,,,, EDHE ASHTU THOT,, SEKSI TA ZGJAT JETEN,, E TI THU TA SHKURTON, , NESE KE FRIK SE SEKSI TA SHKURTON JETEN MOS BO SEX SE KOKA I KEQ PER TY

imodium
20-09-04, 08:59
Po normal se do mjek thojn se ajo esht shendosh.

Po aj mos me thon qashtu se kish mas as ni patient.

Besi04
21-09-04, 06:06
Duken si dy tema te ndara mirpo ne fakt qendrojn shume ngushte
pa dashuri nuk ka sex te mire dhe pa sex te mire nuk ka as dashuri .

shum ma shpejt dashurohemi ne nje vajz qe eshte shume sexi per nga pamja kurse ne anen tjeter duhet shume kohe per tu dashuruar ne nje vajze qe nuk eshte e bukur dhe seksi por vetem qe ka zemren e mire mos te themi eshte e pa mundur . ka plot raste kur personat jan fejuar pa u pare mirpo kur jan takuar pa e ndrrue asnje fjale jan ndare sepse nuk ju eshte duke partnerja sexi pra nuk i ka pelqye me ba sex me te.

dhe mendoj qe shkurorzimet e qifteve ndodhin ne te shumten e rasteve per arsye te sexit jo te mire vetem kete nuk e tregojn realisht por trillojn probleme tjera po mendoj tek shqiptaret , kurse popujt tjere e shprehin kete kjarte .

Secili e ka mendimin e vete une keshtu mendoj

RRUSHI
21-09-04, 07:04
Duken si dy tema te ndara mirpo ne fakt qendrojn shume ngushte
pa dashuri nuk ka sex te mire dhe pa sex te mire nuk ka as dashuri .

shum ma shpejt dashurohemi ne nje vajz qe eshte shume sexi per nga pamja kurse ne anen tjeter duhet shume kohe per tu dashuruar ne nje vajze qe nuk eshte e bukur dhe seksi por vetem qe ka zemren e mire mos te themi eshte e pa mundur . ka plot raste kur personat jan fejuar pa u pare mirpo kur jan takuar pa e ndrrue asnje fjale jan ndare sepse nuk ju eshte duke partnerja sexi pra nuk i ka pelqye me ba sex me te.

dhe mendoj qe shkurorzimet e qifteve ndodhin ne te shumten e rasteve per arsye te sexit jo te mire vetem kete nuk e tregojn realisht por trillojn probleme tjera po mendoj tek shqiptaret , kurse popujt tjere e shprehin kete kjarte .

Secili e ka mendimin e vete une keshtu mendoj


Besi une vetem se do ta vulos mendimin tent :wink:

taksiratlia
27-11-04, 19:29
Tung njerz valla teme shume e nxehte pasha mu,,,,,,,,
DASHURI me SEXS nuk ka asgje te berbashket sepse
Dashuria ka te perbashket me besimin kurse
:D Sexsi ka te perbashket me pervojen qe e ke mesuar,,,,,,,,,,,,,
ka raste qe e dashuron nje vaze shume dhe i jep te gjitha per te e ne shtrat eshte e shtangur dhe e marruar e nuk ndryshon pozit vetem ne shpine rrin kurse ti e dashuron dhe ne jeten e perditshme je i kenaqur me te pamas,,,,,,,,,,,,,rasti tjeter,,,,,,,
ka raste qe takon nje femer qe e ka trupin e bukur po nuk ke asgje te perbashket me te dhe nuk e dashuron ashtu pa mas por ne shtrat perjeton nje sexs te jarzakonshem qe i thua boll se nuk mundem me e ajo prap te ngrit ndjenjat ne nivel qe edhe emrin tend e harron e sexsin me te nuk e harron kurr se edhe femrat kan pervoj ne teknik te sexsit jo vetem ne mashkujt ne te vertet ato jane ndoshta edhe aktori kryesor ne ate akt sexsual dhe posedojne edhe me shume bukuri trupore dhe vende qe te terhjekun per tu marr me to ne trupin e tyre shume te nxehte ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,uhaaaaaaaaaaaaaa...tung se mundet ne kete teme te shkruhet nje roman romantik :lol: :oops:

Mafiozi
28-11-04, 16:15
Kur ekziston dashuria e vertet, patjeter sexi esht i lumtur.
Nese nuk kem sex te lumtur duhet te shiqojm mir se ne dashuri ka
pak pengesa, dashuria nuk esht ende aq e pjekur apo nuk ekziston fare.

Pershendetje :wink:

KriSTaL
30-11-04, 09:20
kalamajaaaaaa po flisni nga prevoja apo ,,qe keni par ne Tv dhe me hamendjeeeeeeeeeee......... pres pergjigje

KriSTaL
30-11-04, 09:23
Murgesha Pershendetje nga une shume..ke te drejt..sepse njeriu mune te bej dhe vet kenaqesi dhe qe te mos e ndjej mungesen e sexit..ama..nese je i dashuruar dhe mbasi ta kalosh ato epshet..do kesh nevoj per ate person qe je i dashuruar.

KriSTaL
30-11-04, 09:59
Lzadrani CAkeeeeeeeeeeeeeeee :lol: ashtu eshte shokut..se nese te dyja palet gjejn mirkuptim..dhe deshira per sex do ju vjen ne te njejten koh te dyve..hahhahahahah nese dy persona jan te dashuruar..dhe mbas sexit..do ndjejn kenaqesi , e jo te ja kthejn shpinen njeri tjetrit mbasi ta ken kryer dhe te jen shfyrer..po duhet prap te perkedhelen dhe te provojn se a po munden ahhahahahha tung kaloni mire kalamajaaaaaaaa u knaqa duke qesh besomniiiiii

Giovanni
30-11-04, 15:19
Sipas meje nuk te nje kopje nuk eshte sexi gjeja me e rendsishme, une mendoj se ne dy te dashuruar duhet te jet NDERIMI dhe BESIMI kur te jen keto te dyja gjdo gje arrihet.

Ftoj gjdo meshkull te mendoj kete gje. NUK E DUA VIRGJER SEPSE VET NUK JAM VIRGJIN.

Kaltrushi
30-11-04, 15:23
Sipas meje nuk te nje kopje nuk eshte sexi gjeja me e rendsishme, une mendoj se ne dy te dashuruar duhet te jet NDERIMI dhe BESIMI kur te jen keto te dyja gjdo gje arrihet.

Ftoj gjdo meshkull te mendoj kete gje. NUK E DUA VIRGJER SEPSE VET NUK JAM VIRGJIN.


Mamir thuaj. Qfare tme del. E me ato qe jane Virgjin kush do ti don tani. :wink: Djema mendoni per ket "Qfare tme del vetem a ka karakter"

pershendetje giovanni

JooP
30-11-04, 16:35
.. Tem e qelluar,mirpo disa mendime nuk me pelqyen.po nejse secilli per veti...ok une mendoj se SEXI nuk ka te baj asgja me dashurin,jan dy botra te ndryshme per nga ana e karakterit e se dashuruarit..Fjala SeX d,m,th bot e enrrave 5 minutshe..Ndersa DASHURI asht fjal e pa FUND...pershendetje nga uneeee...TUNGI :wink:

Agroni22
06-12-04, 19:48
PA SEX TE MIR, SMUND TE KET AS DASHURI TE LUMTU
mir esht shum edhe .

tung tung njerzi, keto fjal i kam ndegjuar nga shum meshkuj, por esht kja e vertet? qka mendoni, a ka dashuri te vertet edhe se nuk ka sex ne ate lidhje? qka thojn meshkujt qe martohen me femrat te virgjera?, ata nuk din se qka asht , sex i mir apo jo? ate ket e din atehere kur te jan te korurzuar. qka mendoni, a asht kja shpesh arsyeja qe tani tek ne shqiptaret po ka edhe shum shkorurzime?ju pershendes :lol:Donika

Agroni22
06-12-04, 19:51
hey ku jeni ka i mesoni keto fjal bve a loti nga mitro


Mamir thuaj. Qfare tme del. E me ato qe jane Virgjin kush do ti don tani. :wink: Djema mendoni per ket "Qfare tme del vetem a ka karakter"

pershendetje giovanni[/quote]

Penelope
01-08-08, 20:50
Per nje dashuri kuptohet qe duhet me pas edhe sex te mire, mirepo nese nje lidhje e mban vetem sexi ajo mund te jete edhe si nje degjenerim e asgja ma shume. Nese biseda , ndjenja edhe besimi jane ne lidhje evidente atehere edhe sexi vjen vetvetiu me kohen...mos harroni ju meshkujt se perveq qe keni nevoje shume per sex, keni nevoije najhere edhe me bisedu si njerze me dikend e me i qa hallin dikujt, etj etj...e aty sexi sdi sa ndihmon

aLbaChiCk
17-05-09, 21:14
Nuk mundet me pas dashuri te lumtur nese ska sex te mire sepse njeri prej tyre ka me e kerku dikund tjeter at qe nuk ja ofron partnerja apo partneri i/e tij at e dijm te gjithe .... Kot kan then ktu se nuk ka lidhje sex por realiteti eshte krejt ndryshe .....

>>{SpOnGeBoB}<<
17-05-09, 21:31
Nuk mundet me pas dashuri te lumtur nese ska sex te mire sepse njeri prej tyre ka me e kerku dikund tjeter at qe nuk ja ofron partnerja apo partneri i/e tij at e dijm te gjithe .... Kot kan then ktu se nuk ka lidhje sex por realiteti eshte krejt ndryshe .....

jo hejdi, qka pu dijshe mori ti qishtu, jo sha zoten qita nuk e pasna dijten mara :tongue:

e qysh marohet mara qiky sexi i mire a qka duhet mi qiten qishtu :biggrin:

aLbaChiCk
17-05-09, 21:35
jo hejdi, qka pu dijshe mori ti qishtu, jo sha zoten qita nuk e pasna dijten mara :tongue:

e qysh marohet mara qiky sexi i mire a qka duhet mi qiten qishtu :biggrin:

Ma mire se spo e dijshe se qka asht ..... vazhdo qashtu qysh je msu :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
17-05-09, 21:43
Ma mire se spo e dijshe se qka asht ..... vazhdo qashtu qysh je msu :biggrin:

ho de ho kallezo qitash, na jena ardhen qitu per mu msue qishtu me sene te mira :biggrin:

aLbaChiCk
17-05-09, 21:45
ho de ho kallezo qitash, na jena ardhen qitu per mu msue qishtu me sene te mira :biggrin:

Ich glaub ich muss dir richtig meine meinung sagen :redface: lass mich einfach in ruhe ....:redface:

>>{SpOnGeBoB}<<
18-05-09, 15:00
Ich glaub ich muss dir richtig meine meinung sagen :redface: lass mich einfach in ruhe ....:redface:

Ja dann sag es wenn du meinst, dass es unbedingt ein muss ist. Qka kije mara ti qishtu.

Une kur ti tham dikujna qe buka e zeze osht ma e mire se qajo e bardha edhe tana vjen me pyt per qka osht qishtu tana duhet mara mi kallezue.


Amo sha zoten le se ti tepaske nie per qata senet se sha zoten nuk mund ja bone vije me kallezue ani edhe tekoke marue kogja nervot. Edhe sha zoten ab heute lass mich in Ruhe und erzhle nie wieder qasischna Sache Akejjj edhe sha zoten mus gabo me dalen ne teme dikun para meje as mas meje pa u shkrue bile bile nja 3-4 shkrima ne mes.

emine
19-05-09, 13:11
sexi a nevoje ,po nuke eshte gjithqka,ne jete kemi nevoje me pas nje partner te kompletune ,sikure paraja qe nuke munde ta blene lumturin,po ashtu edhe sexi nuke munde te bej te lumtune apo te na mbaje te lidhune me nje persone,,,,jeta ka dhe vlerat e bukurit tjera,qe munde te na bajne edhe ma te lumtune sa nje sex i mire,qofte ajo edhe nje shetitje ne park,nje bised pa tem sexi,apo dhe nje perqafim,vetem njerzit e deshperune tradhtojne per sex,,,,

Urata
19-05-09, 15:47
sexi a nevoje ,po nuke eshte gjithqka,ne jete kemi nevoje me pas nje partner te kompletune ,sikure paraja qe nuke munde ta blene lumturin,po ashtu edhe sexi nuke munde te bej te lumtune apo te na mbaje te lidhune me nje persone,,,,jeta ka dhe vlerat e bukurit tjera,qe munde te na bajne edhe ma te lumtune sa nje sex i mire,qofte ajo edhe nje shetitje ne park,nje bised pa tem sexi,apo dhe nje perqafim,vetem njerzit e deshperune tradhtojne per sex,,,,


boll mire ke thane...! o lum dada per ty!

ABC
19-05-09, 15:51
e qillume e mos u munoni mi bo dreshina temes.folni shka mendoni