PDA

View Full Version : Zgjase goten....


Lona
06-12-03, 20:29
Zgjas goten sonteme lot hidherimingris kete gote tepershendes dashurin tonekjo got ka mbledhurlote dhe dhembjengrej piken e funditte kesaj gote te dashurisse gabuar e cila me deh sonte :roll:

Lona
10-12-03, 11:47
Me fale se ne cdo ender ty

kur te kam kerkuar

me fale se te deshta shume

ndoshta te kam penguar.Me fale se stkerkoj meshir

as si dobesi mos e merr

sepse te deshta dhe te dua

te te haroj ty

kete e kam tmerr...

belinda
10-12-03, 12:16
tung bravo lona me te vertet keni shkruar nje poezi te mrekullueshme veq vazhdoni shpresoj se do te shkruani perseri tung veq vazhdoni komplimente.......... :!: :D

Lona
10-12-03, 13:06
FLM te pershendes shpresoj se kur dot kem kohe do te shkruaj

sepse kam deshir te merem me poezi .Kalofsh bukur nga

LONA

Cool_Boy
10-12-03, 14:31
Pershdnetje LonaMe te vretet nje poezi fantastike se as Ismajl Kadare nuk din ta shkrun haha ndoshta valla nuk e di(hajgare).Vetem vazhdoni keshturespekt per ju dhe te gjithve Cool Boy

Lona
13-12-03, 09:47
E di sa te kam pritur

te kthehesh sonte

te prita me te vertet

sepse e dije mire

edhe ty se une te presMe tvertet me mungon

mungesa jote me beri

qe te vuaj shume

pritja jote me ka lodhur

vetmia shpirtin po ma haneE di se ndoshta edhe ty

po ndjehesh keq

por eja se une po te pres

por perseri pe SHPRES...

belinda
17-12-03, 12:34
tung LONA pershndetje nga BELINDA me te vertet poezi te mira edhe un shkruaj poezi por ne ket faqe nuk po di se qfar programi duhet me hi tung pershndetje e-maili im esht [email protected] nese mundehs tregom se ku duhet te shkruaj poezi se un ne ket faqe jam regjistru vetem per me shkru poezi po spo di mir me punu me ket faqe sepse jam ne ZVICERR flm shum per mirkuptim tung edhe nje her pershndetje dhe komplimente nga BELINDA............[/b]

Lona
30-12-03, 18:54
Nese sonte endrova
ti kem pran syt e tu
me fale se e di
se kam gabuar
sepse syt e tu
nuk kane mall per mua.

Nese sonte kam mall
te me mbulosh me puthje
dhe ndihem keq
nuk te mallkoj ty.

Nese deshiron te vish
une pa shpres po te pres
nese nuk me perqafon
te pakten te shoh
kam shume mall per ty..

Lona
24-02-04, 20:16
Pse sonte
Pse sonte jam ne kete bote
Pse sonte derdhi shume lote
Pse e ngrata pa faj jam
Athua te ia fal gabimin
Athua te ia pranoj perqafimin
Athua te mos e perbuze
Dashurin te mos ia kepus
Hena kthehet cdo nate
Zogjte kthehen cdo pranver
Vetem nje dashuri e humbur
Se kthehet asnjeher...

Lona
29-02-04, 16:01
Kam nevoje per ty
Ty je krenaria ime
Shpresa ime
Me lejo te depertoj
Ne zemren tende
Te betohem nuk do te
Pendohesh,
Dashuro kjo te ve
Drite ne shpirte
Mos haro...
Se shume te dua
Dashuria per ty
Me ka ber te marre...

Preshevari
06-03-04, 03:16
Ke nje poezi te frytshme edhe nje ndjenj qe shum pak femra mund ta ken vetem shendet edhe te mira ne jet e nderuar do kem nje Poezi se shpejti per ty e nderuar edhe besoj se do te pelqej nese ke deshir qe ty ta kushtoj edhe pse nuk e njoh mir jeten tende edhe nuk di qa rrjedh nga ti po sado pak te kuptoj me kete Pozi ty edhe vuajtjet e tuat Cdo te mir e Nderuar

Lona
06-03-04, 10:12
Pershendetje dhe shume faleminderit per vlersimin qe keni per mua.
OK kam deshir te dij se si me kuptojn njerzit kur shkruaj me pelqejn mendimet e tyre .

Te pershendes .....

Lona
16-03-04, 16:40
Zemra ime e dashur
pse nuk ke aspak meshir
tere kohen ty ta kushtoj
asnje cast smund tet largoj..
Ah zemer pse vepron ashtu
une te desha si asnje tjeter
ti kete mire e dine...
Shpirti im une nuk desha
tet lendoj,perkundrazi
une te desha pa mase
nuk me kuptove...
Ah jeta ime te kame thelle
ne shpirtin tim
kete vec ty e dine..
Zemra ime nuk ishe i vetmi
qe me deshe por
ishe i vetmi qe te desha
nuk paska mjerim me te madhe
se sa nje kujtim i lumter
ne keto dite te dhembjes...

Lona
20-08-04, 16:34
Te martoj yt ate ku deshi vete
Sta pyeti deshiren ,oj vashez e shkret
Ishe nje thellenz zoge gjeraqine
Po s kishe dhe fatin sic ishe ty
Ty kur ishe flutur ,ujkun ta dha burre
S te qeshi e gjore buze e bukur kurre
Ta shkeputen zemren nga zemre dashnore
Tu venit fytyra e buza gazmor
Duvakun qe te ishte cip e nuserise
Mjere qe te bene qefinin e zise
Po te qane dashnori pa prer e pa rreshtuar
Ta vadit me lotet varin tend te heshtur
Ata lote vesojne kopshtin trendafil
Oh,lot i dashnorit te perzitur fare
Dhelaton shpirtin te vazhes qyqare
Ti s vdiqe vetvetiu,o vazhe viktime
Martire zakonesh per kaq pikellime
Te terhoqi mortja pa te ardhur dita
U vishke si lule ,u fike si drita
Ishe nje burbuqe qe flet pa hapur
Pervuajtja shpirterore perqark te kish kapur
Deshira e imte ne gardhe te hasi
Ferman i zakonit per dhe te perplasi
Zogjte spo pushojne mbi varre te vajtojn
Gjithe kenge vaji per ty ligjerojne
E shkretove vendin ,helmove aq zemra
Te vajtojn rinia ,meshkuj edhe femra
Mjere ,mjere thane shoqet kur te qane
Dhe nem e mallkime t yt ati i dhane.

Ty te kam dashur si askend tjeter
Ty dashuria ime e vjeter
Te kisha lule me te bukur
Pse tash me ike, pse mke humbur
Ty te pata te vetmin qe te doja
Vetem per ty kengen kendoja
Eja degjo kete gitare
Se keta tinguj ti te therrasin
Mos ma thuaj as nje fjale
Se vet zemrat tona flasin
Ty te pata te vetmen dashuri
Te lutem kethehu perseri
Kur mendoj se ste kam prane
Kendoj kengen si e dehur
Kur te degjosh se jane
keputur telat e gitare sime
dije mire shpirti im
se eshte shkeputur jeta ime.
PERSHENDETJA PER GJITHE ATA QE LEXOJN
(LONA)
[/b][/size][/size][/size]