PDA

View Full Version : NJE TRENDAFIL SAPO KA QELUR---SI MUND TA RRISIM ??


RRUSHI
09-12-03, 08:52
TE GJITH E DIJM SE TRENDAFILI SIMBOLIZON DASHURIN ------

A MENDONI SE DASHURIA ESHTE SI TRENDAFILI ??

NE RAST SE TRENDAFILIN NUK E UISIM QFAR DO TE NDOTH ME TE??

JU LUTEM ANALIZONI KETA RRESHTA ME VEMENDJE DHE MUNDOHUNI TI ZBERTHENI .

TIMONI QENDRON NE DUART TONA .JU PERSHENDES TE GJIDHVE .

Barbaroza
09-02-04, 09:43
Pershendetje RRushi!

Duke e shfletuar forumin per te gjetur temen me te mire ne forum per mendimin tim,pashe edhe kete teme tuajen qe me pelqeu shume e qe nuk e kisha verejtur me pare.
Edhe une mendoj se pasi qe trendafili simbolizon dashurine ajo duhet perkujdesur per te patur nje rritje te shendoshe.Por,ne kete rritje duhet te angazhohen dy pale,njeri te perkujdeset per rrenjen dhe tjetri per trungun qe te kemi nje trendafil te shendoshe dhe te bukur,sepse pa te dyja palet edhe trendafili do te ishte i denuar te vyshket.

lazdrani
09-02-04, 11:32
RRUSHI mu ke bere diqka shume romantike,mos valle po vuan ne dashuri :lol: :lol: :lol: Pajtohem me ju kur thuani se trendafilat simbolizojne dashurin.A

lazdrani
09-02-04, 11:39
Me falni se nuk mbarova me larte po pa vemendje gabova dhe paraqita tekstin pa mbarruar.


RRushi aka me te bukure trendafile se Barbaroza,eh cka po pret dhuroja nje tufe trendafila se ajo ka merak dhe me siguri do te kujdeset ,ti ujit,ti shkurton dhe flet me trendafilat se ashtu po duhej nese done qe edhe dashuria te rritet dhe degezohet ne harmoni.... :wink: :wink:


Komliment se teme e bukure pake humore veq ndoshta nuk me merrni per te madhe lazdrani :wink:

Barbaroza
10-02-04, 10:05
Mire e ke Lazdrani :wink:

RRUSHI
10-02-04, 14:10
Ju pershendes qe te dyve per mendimet e juaja nga te cilat nuk mund te hjek apo shtoj diq me shum .
Andaj ty Lazdran te uroj gjith te mirat ne jet me plot sinqeritet .
Z.Barbaroza po ja nis nje traktor me trendafila te sapo qelur e jo vetem nje tuf sa thua ti :wink:

lazdrani
10-02-04, 21:47
RRushi te pershendes ku do qe te jeshe, kam kenaqesi mendimet tuja ti lexoje,keni humore te embel....Me ke shti te qeshem deri ne lote,Traktore me trendafila te sapo qelur......Barbaroza dihet qe RRushi trendafil mashkull eshte dhe shume romantik :wink: :wink: :wink:

Murgesha
11-02-04, 00:11
Per te rritur nje trendafil duhet ta ujisesh, Per te ruajtur nje dashuri duhet ta ushqesh. Si ushqehet dashuria. Po flas per femrat.
Ne femrat jemi te buta delikate. Thyhemi si nje qelq. Ushqimi qe kerkojme nga i dashuri jone eshte dashuria e pakufishme, rrespekti dhe miresjellja. kur keto nuk na ofrohen e ndiejme veten te mjer, te braktisur. Po te na kuptonin meshkujt jeta do te ishte ideale.

lazdrani
11-02-04, 14:52
:roll: :roll: :roll: :roll:Murgesha thuaj tani qe nuk te kam ofruar keto pika qe ke permendure,Te kam plotesuar qdo deshire,mirsjellet e mija dhe respekti ndaj jush ska ku te shkone me gjithmone i bute ndaj teje....
Dashuria ime do te jete gjithmone pa kufi ndaj teje ok :wink: Vetem te lutem mos i trego Gentes se eshte shume gjeloze :lol: :lol: :lol:

GjIlAnAsI_cSi
22-02-04, 18:00
TE GJITH E DIJM SE TRENDAFILI SIMBOLIZON DASHURIN ------

A MENDONI SE DASHURIA ESHTE SI TRENDAFILI ??

NE RAST SE TRENDAFILIN NUK E UISIM QFAR DO TE NDOTH ME TE??

JU LUTEM ANALIZONI KETA RRESHTA ME VEMENDJE DHE MUNDOHUNI TI ZBERTHENI .

TIMONI QENDRON NE DUART TONA .JU PERSHENDES TE GJIDHVE .


Kur Jam konen i vockel me kallxojke gjyshja qisi Prralla :D

lazdrani
29-03-04, 10:09
:roll: Shume qesharake :twisted:

Murgesha
05-05-04, 20:34
Rrushi trendafili i qelur duhet te ujitet.
U bene shume kohe qe si ke hjedhur uje.
Eja se trendafilat e vyshkur me ngjallin trishtim. :( :(

florian
05-05-04, 21:28
rrushi trandafilin ki kujdes se po tavadit dikush tjeter .
nuk e lan me u vyshk tan ket trandafile :wink:

lazdrani
22-06-04, 19:07
Per te rritur nje trendafil duhet ta ujisesh, Per te ruajtur nje dashuri duhet ta ushqesh. Si ushqehet dashuria. Po flas per femrat.
Ne femrat jemi te buta delikate. Thyhemi si nje qelq. Ushqimi qe kerkojme nga i dashuri jone eshte dashuria e pakufishme, rrespekti dhe miresjellja. kur keto nuk na ofrohen e ndiejme veten te mjer, te braktisur. Po te na kuptonin meshkujt jeta do te ishte ideale. :roll: :roll: hmmmm :(

RRUSHI
23-06-04, 05:22
Per te rritur nje trendafil duhet ta ujisesh, Per te ruajtur nje dashuri duhet ta ushqesh. Si ushqehet dashuria. Po flas per femrat.
Ne femrat jemi te buta delikate. Thyhemi si nje qelq. Ushqimi qe kerkojme nga i dashuri jone eshte dashuria e pakufishme, rrespekti dhe miresjellja. kur keto nuk na ofrohen e ndiejme veten te mjer, te braktisur. Po te na kuptonin meshkujt jeta do te ishte ideale. :roll: :roll: hmmmm :(
Lazdran siq duket ti i ke plotsuar keto kushte qe ke arritur te pushtosh zemren e mbretreshes ... :wink:

lazdrani
23-06-04, 11:49
Per te rritur nje trendafil duhet ta ujisesh, Per te ruajtur nje dashuri duhet ta ushqesh. Si ushqehet dashuria. Po flas per femrat.
Ne femrat jemi te buta delikate. Thyhemi si nje qelq. Ushqimi qe kerkojme nga i dashuri jone eshte dashuria e pakufishme, rrespekti dhe miresjellja. kur keto nuk na ofrohen e ndiejme veten te mjer, te braktisur. Po te na kuptonin meshkujt jeta do te ishte ideale. :roll: :roll: hmmmm :(
Lazdran siq duket ti i ke plotsuar keto kushte qe ke arritur te pushtosh zemren e mbretreshes ... :wink: :roll: :roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Vera
23-06-04, 15:23
TE GJITH E DIJM SE TRENDAFILI SIMBOLIZON DASHURIN ------

A MENDONI SE DASHURIA ESHTE SI TRENDAFILI ??

NE RAST SE TRENDAFILIN NUK E UISIM QFAR DO TE NDOTH ME TE??

JU LUTEM ANALIZONI KETA RRESHTA ME VEMENDJE DHE MUNDOHUNI TI ZBERTHENI .

TIMONI QENDRON NE DUART TONA .JU PERSHENDES TE GJIDHVE .

Pershendetje

Une mendoj qe Trendafili simbolizon Dashurin por jo veq ate dashurin ndaj te Dashurit por ndaj cdo njeriu qe e don. Por ne ket rast po e marim Trendafilin qe e simbolizon Dashurin ndaj njeriut te jetes qe e don.

Dhe nese at Dashuri nuk e ujit (apo at Trendafil) ajo me siguri se do vyshket sikur nje lule me dergu qe ketu dhe ne Sahara. Por duke e ushqyer me gjera te sinqerta dhe te bukura, duke e ushqyer me te verteta dhe me shije te embla qe vet dashuria i kerkon me siguri se Dashuria nuk do te thahet kurr.

Vera

sexybrikenda
23-06-04, 16:05
Per te rritur nje trendafil duhet ta ujisesh, Per te ruajtur nje dashuri duhet ta ushqesh. Si ushqehet dashuria. Po flas per femrat.
Ne femrat jemi te buta delikate. Thyhemi si nje qelq. Ushqimi qe kerkojme nga i dashuri jone eshte dashuria e pakufishme, rrespekti dhe miresjellja. kur keto nuk na ofrohen e ndiejme veten te mjer, te braktisur. Po te na kuptonin meshkujt jeta do te ishte ideale. :roll: :roll: hmmmm :(
Lazdran siq duket ti i ke plotsuar keto kushte qe ke arritur te pushtosh zemren e mbretreshes ... :wink:HAHAHAH RRUSHE NUK PASKE NDIE SE LAZDRANI E KA LESHUAR MURGESHEN :D

Gentiana
23-06-04, 17:01
Sexibrikenda, qudi shpejt e njeve ti per Murgeshen dhe Lazdranin,kurse nuk te kemi par qe do dit. O Qik mos shpreso, se na jemi duke u munduar ti bashkojm prap, kehstu qe mos qaj koken per te :wink:

lazdrani
23-06-04, 17:05
Sexibrikenda, qudi shpejt e njeve ti per Murgeshen dhe Lazdranin,kurse nuk te kemi par qe do dit. O Qik mos shpreso, se na jemi duke u munduar ti bashkojm prap, kehstu qe mos qaj koken per te :wink: :roll: :roll: :roll: Bitte ich kann nicht mehr warten :cry: :cry: :cry:

Gentiana
23-06-04, 17:08
Sexibrikenda, qudi shpejt e njeve ti per Murgeshen dhe Lazdranin,kurse nuk te kemi par qe do dit. O Qik mos shpreso, se na jemi duke u munduar ti bashkojm prap, kehstu qe mos qaj koken per te :wink: :roll: :roll: :roll: Bitte ich kann nicht mehr warten :cry: :cry: :cry:


Mos ke dert, Ich halte mein versprechen. ama po mundohemi me e qetesu Murgeshen :wink: gati gati :P

Honesty^uk.
24-06-04, 09:28
Vera[/color]


nje pershendetje nga une per mendimin tend VERA

lazdrani
24-06-04, 11:23
Sot kam nje Tufe Rosa per Murgeshen time :wink:

Murgesha
24-06-04, 12:11
I mora lulet te falemnderit.

turisti
17-08-04, 19:18
Pershendetje Lazdran.Trendafilat lypin- kujdese. :P

Murgesha
07-07-05, 01:17
Rrushi trendafili i qelur duhet te ujitet.
U bene shume kohe qe si ke hjedhur uje.
Eja se trendafilat e vyshkur me ngjallin trishtim. :( :(

RRUSHI, ku mbetėn trėndafilat?? :( :( :(

schütze
07-07-05, 01:33
shum leht,nese e dhuroj ne vend te duhur do rritet dhe do ket arom te perjetshme :wink:

Murgesha
07-07-05, 01:38
shum leht,nese e dhuroj ne vend te duhur do rritet dhe do ket arom te perjetshme :wink:

Keni dhėnė njė mendim tė mrekullueshėm. :lol: :lol:

schütze
07-07-05, 01:52
shum leht,nese e dhuroj ne vend te duhur do rritet dhe do ket arom te perjetshme :wink:

Keni dhėnė njė mendim tė mrekullueshėm. :lol: :lol:
flm Murgesha :wink: