PDA

View Full Version : Shoqėria e vėrtetė!!!


Gentiana
09-12-03, 20:59
Pershendetje te gjithve.

Sigurisht se ka gjithkush shok apo shoqe me te mir,dhe kur keni probleme shkoni tek ai person.

Pyetja e ime do te ishte:

Qka e perben personin sipas jush, te jet shok apo shoqe juaj??

Psh shoqja jeme esht se mundem me i besu te gjitha sendet,dhe se kur me duhet ndihma e saj mundem te mbeshtetem tak ajo gjithmon.

Po shoku i juaj,apo shoqja??????

Dhe sa na duhet kjo far shoqeri ne ditet e sotme??

Genta

lazdrani
10-12-03, 20:01
Genta tani e tutje per cfardo problemi te ju do te vije....Te fitova si shoqe apo jo????

Ok edhe une kam shoke dhe shoqe qe per qdo send e bisedojme problemet tona.Eshte bukure kur kesh nje shoke apo shoqe qe gjithmone mundesh ti diskotoshe mendimet apo problemet...

Eshte nje gje shume e bukure kurre te kesh nje person qe ju beson dhe i besoni dhe nuk i keqperdorni keto lidhje....

SHOKU I MIRE SHIHET NE KOHE TE VESHTIRE!!!! :wink: lazdrani

Gentiana
10-12-03, 21:37
Ashtu de,mir se ram ne mirkuptim,hehehehe :wink:

Hey ti te kuke ish Leo i dikurshem a?? kte nuk e paskna dit,me gjithse ma ka lyp mendja Leon po nejse.

Tung pra dhe pershendetje te gjithve.

Genta

Beni_gjk
10-12-03, 21:52
Mendoje qe eshte koha qe te kemi shoqeri sa me teper

Te njihemi edhe nepermjet internetit si p.sh

Mendoj se nuk ka asgje te keqe

Sepse siq dihet rinia e sotit ka filluar qe te merret edhe me disa doke ose zanate perendimore qe per ne shqipetaret nuk kan qen tradita

Pra mendoj se nje shoqeri e shendoshe don me thon shum per rinin tone

Tung Iu Pershendes

leaa
11-12-03, 10:56
hej djema dhe vajza edhe une pajtohem me mendimin e benit...... :roll:

Gentiana
20-01-04, 13:43
Pershendetje. e kisha pasur nje pyetje per juve,a keni gjet ketu ne forum shoqeri,qoft vetem ne net???
Un koheve te fundit po e kuptoj se qka esht shoqeria e vertet,mendoj se rasti me beri te die,edhe pse nuk e kam pasur te kjart 100% deri me tani.
Dhe nganjeher mendoj a e meritoj nje shoqeri te tillė,apo a mundem un me u kend per te shoqe siq esht ajo per mua!!??

Nuk po du me ja rrit mendjen,vetem dua te them se me qudit per ditė :roll: :roll:
Genta

Cool_Boy
20-01-04, 13:47
Pershndetje Genta

Kisha pas deshir mu te pergjigj ne kete pyetjen e fundit "Se a keni gjete shoqeri ne internet"??

Une kam gjete shoqerin dhe besoj qe jan shum te mir deri me tashti e me von nuk e di...

tung

Barbaroza
20-01-04, 14:30
Pershendetje Genta.
Te kesh shoqeri te mirefillte nuk eshte edhe pune e lehte.Ndoshta mund te jete e lehte ketu ne forume sepse shumica nga ne nuk njihemi LIVE,por ne jeten praktike kjo eshte me e veshtire.Ketu mund te shahemi dhe ofendohemi mes vete sepse e kemi me lehte kur nuk jemi ne lidhje direkte,sy me sy me njeri-tjetrin.
Une, sikur shumica e njerezve, ne jete kam shoke dhe shoqe, por, besimin nuk mund ta mbeshtes shume ne ta edhe pse ndoshta i njoh kohe te gjate.Te pakte jane ata shoke dhe shoqe qe e meritojne besimin tone.
Per forume nuk di cfare te them,akoma nuk njihem mire me askend dhe s'mund te prognozoj per sinqeritetin e tyre.
Kisha pasur deshire te mos keqkuptohem nga ana e askujt.Thjesht,ky ishte mendimi im dhe nuk dua te ia imponoj te tjereve.

Lona
29-01-04, 19:13
Tung te pershendes per temen.
Une per vete e kam nje shoqe qe gjate kohe dhe shume e vlersoj dhe e dalloj veqanerisht ,pasi jemi edhe shoqe ne kemi diqka shume te perbashket e kam fjalen, ne mendime,ide,plane per te ardhmen,shpesh ndodhen qe nje mendim te njejt e perseritim te dyja menjeher.mbi gjitha me pelqen ajo qe kam fitu besim te plot e ajo i dije gjitha sekretet e mija qe eshte me e rendesishme dhe po kam nje problem veq ate e kerkoj.per shoke nuk do thojsha se ska shok te mir perkundrazi en me ato kalojm shume bukur respekti mbizotron me se shumti.

ju pershendes kalofshi bukur

Honesty^uk.
08-07-04, 13:22
Pershendetje. e kisha pasur nje pyetje per juve,a keni gjet ketu ne forum shoqeri,qoft vetem ne net???
Un koheve te fundit po e kuptoj se qka esht shoqeria e vertet,mendoj se rasti me beri te die,edhe pse nuk e kam pasur te kjart 100% deri me tani.
Dhe nganjeher mendoj a e meritoj nje shoqeri te tillė,apo a mundem un me u kend per te shoqe siq esht ajo per mua!!??

Nuk po du me ja rrit mendjen,vetem dua te them se me qudit per ditė :roll: :roll:
Genta


Une me sa kam kuptuar deri tani, ketu kam gjetur nej shoqeri te mire dhe te sinqert, pasi minutat me duken te gjata kur nuk jam ketu per te komunikuar.

ShEjToNkA
12-07-04, 00:30
Tė keshė shqėrin e mirė ėshtė fat nė jet ,spaku unė mendoj kėshtu,dhe pėr mua shoqėri e mirė ėshtė, ajo shoqėri nė tė cilėn mundesh te logaritėsh pėr cdo gje, nė ditė tė vėshtira dhe tė mira ,ajo shoqėri e cila ėshtė ne gjendje qė nė cdo kohė ,dhe nė cdo aspekt tė pėrkrah dhe te mbėshte ,por jo ajo shoqėni e cila tė pėrkra dhe te mbėshtet ne mėnyr tė pėrshtashėme, por nė mėnyr tė dobishme!

________________________

Ma e Mirė Ėshtė Njė e Vėrtet e Hidhurė Se Sa Njė Gėnjeshtėr e Ėmbėl

Vera
14-07-04, 18:45
Shoqerine e mir duhet ta perbej besnikeria. Por me keqardhje them se rrall gjinden keta lloj shoqerie.

Por duke thene kete gjithnje se nuk ka shoqeri te pabesueshme!!!
A thua si jemi ne ne shoqeri???

Pra kam shoqe dhe shoke, por gjitheher jam ngapak konzervative ndaj tyre:
Me ju thon te drejten nuk kam qen keshtu, por jeta te meson gjithcka, sepse jam zhgenjyer shum nga nje shoqe e imja, prandaj jam edhe konzervative tash.

Nje shoqeri e llojit te mir ne ditet e sotme na duhet me shum se kurr, sepse te gjitha keto cka po ndodhin, gjera te pakendshme ne bot, keto krejt i ben shoqeria e keqe.

Pra besnik benu e bes mosi i ze askujt. Kjo thenje gjithmon ka qen.

uliksi31
14-07-04, 18:56
[quote="Vera"]Shoqerine e mir duhet ta perbej besnikeria. Por me keqardhje them se rrall gjinden keta lloj shoqerie.

Por duke thene kete gjithnje se nuk ka shoqeri te pabesueshme!!!
A thua si jemi ne ne shoqeri???

Pra kam shoqe dhe shoke, por gjitheher jam ngapak konzervative ndaj tyre:
Me ju thon te drejten nuk kam qen keshtu, por jeta te meson gjithcka, sepse jam zhgenjyer shum nga nje shoqe e imja, prandaj jam edhe konzervative tash.

Nje shoqeri e llojit te mir ne ditet e sotme na duhet me shum se kurr, sepse te gjitha keto cka po ndodhin, gjera te pakendshme ne bot, keto krejt i ben shoqeria e ke

Pra besnik benu e bes mosi i ze askujt. Kjo thenje gjithmon ka qen.[/qu

Cool-Boy,
Lumi ti i lumi po te menqme e paske qet Veren.

Vera
14-07-04, 19:20
uliksi31 nuk jam cfardo cike jo :wink:

turisti
28-07-04, 02:46
Sicili prej nesh eshte FARKATARI i fatit te vet a besoj qe e njejta vlen edhe per shoqerijen.... :wink:

Kaltrushi
11-04-05, 14:15
Shoqerija esht nje Pasuri ........esht nje Pasurij diturije dhe nje pasurij e vlefshme ne Jete......

nga nje shoqeri e vertet duhet pritur


:arrow: pranim per nje shoqeri ashtu si je....
:arrow: shume mirekuptim
:arrow: Besim
:arrow: Keshilla
:arrow: dhe qe te jene aty kure edhe te nevojiten...d.th. ne kohrat e mira dhe Jotemira....

Shkrimi i nje jete perbehet nga shoqerija e vertet.....

por nje e them nga ana ime......gjithnje duhet patur diqka Intime..apo sekrete siq thuhet........sepse vetem ashtu shkon nje shoqeri sa ma e paqe..........


Pershendetje........

Piskama
11-04-05, 16:50
Skam hiq :cry: :cry: :cry: :cry:

Gentiana
11-04-05, 16:52
Skam hiq :cry: :cry: :cry: :cry:


:? :? :? :?

Po me at piskam,te gjith i tut,nuk esht qudi.qy :twisted:

Piskama
11-04-05, 16:53
Skam hiq :cry: :cry: :cry: :cry:


:? :? :? :?

Po me at piskam,te gjith i tut,nuk esht qudi.qy :twisted:


Joooooooooooooooooo hihihiihihihihihihihihihiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i spo e du une shoqerine se spo piskitin hiq :twisted: :twisted: :twisted:

Fleta
21-04-05, 17:32
- Me pak fjale,shoqeri te vertete eshte veshire me pase,po nese e ke atehere ke nje dhurate gogja te mire ........

Naki
22-04-05, 15:02
Sicili prej nesh eshte FARKATARI i fatit te vet a besoj qe e njejta vlen edhe per shoqerijen.... :wink:

Respekt per sqarim shume domethenes.

Naki

Naki
09-07-05, 17:24
Sicili prej nesh eshte FARKATARI i fatit te vet a besoj qe e njejta vlen edhe per shoqerijen.... :wink:

Respektė

Kupid
09-07-05, 17:33
Qeni esht shoki ma e miri njerit. ("Man's best friend")

Flaka_1
25-07-05, 22:07
GENTIANA te pershendes per temen e qelluar!

sa i perket shoqeris kam patur nje shoqe te ngushte dhe ate e mori vdekja :cry:
vendin e saj nu mund ta nxe kush ne kete bote!
ishte e kuptueshme, e sinqerte e urte, e dashur besnike!
koheve te fundit kam patur nje shoqe por ajo u shoqera me mua vetem per interes e jo per shoqeri !
i kam ndihmuar me mish e me shpirte ne te gjitha aspektet,
nuk dua ta citoj por ja qe ra biseda
se kur dikujt i ndihmoj nuk dua te ja permendi kurre
nese ai nuk ta din e din ZOTI :roll:
vertet kur nje dite dola me te ne qytet,kisha per te blere ca rroba ajo nuk kishte para fare,une bleva gjerat e mia,dhe asaj i pelqeu nje bluze,
por e gjora nuk kishte para,i thash shko ne kabine dhe vishe, e veshi i thash se shume bukur te rrin , ma ktheu se nuk kam para ,i thash nuk te pyeta a ke para! dhe ja bleva bluzen,ajo e gjora sa shume u gezua ne mes te shitores me kapi per qafe me shterngoi dhe me tha :
oooo sdi si te falenderoj
une u habita dhe i thash:
falenderime nuk dua vetem dua qe te jemi shoqe per here
ajo me tha perhere do jemi vetem vdekja do na ndaj !
dhe vazhduam.
mbas nje kohe te gjate e kam kuptuar se pse ajo ishte shoqeruar me mua .
arsyeja se pse?? do te mbetet secret :shock:
por nje gje dua ta them se shoke_shoqe nuk ka ne dite te sodit pa interes :!:
vetem nese e ke te dashur pra shok te jetes(burre-bashkeshorte) ate mund ta quaj shok
eshte nje fjale e urte ku thuhet:
SA PATA QURA E QURANA PATA MIQ E JARANA :!:

me dashuri flaka

doGzona
15-08-05, 04:23
Ka shoqeri te vertet, te sinqert, por me disa raste qe me ka ndodhe,ketu ne fd me ka shtyre te mos i besoje shume.

Edhe pse gjithmone e kam pas veshtire ti besoje shume dikujt.

Tomori
15-08-05, 07:23
Ka shoqeri te vertet, te sinqert, por me disa raste qe me ka ndodhe,ketu ne fd me ka shtyre te mos i besoje shume.

Edhe pse gjithmone e kam pas veshtire ti besoje shume dikujt.

Shum drejte ke fole moj "doGzona"...bash qashtu asht.... :wink:

Engjelli_London
18-08-05, 11:45
Gentiana pasi emri im Eshte Gentian . Shoqeria e sotme nuk te duhet asgje fare jo te gjith por ama eshte veshtir te gjesh nje shok apo shoqe qe ti besosh aq shum sepse per besimin e madhj qe pata dikur ndaj nje shoku nga ai besim desh humba jeten.Prandaj dhe vellain qe e kam vella nuk i trgeoj gjithcka shoket i kam shok shoqet shoqe dhe nuk bej ndonje muhabte te rendesishem me to .Pasi e pesova .Me vjen mire qe ti paske nje shoqe qe i beson.Gjithsesi te uroj suksese dhe te uroj gjith te mirat bye bye.

modestja
22-09-05, 00:28
Shoqja a shoku me nje far menyre jane pjesa perberese e jetes,te kesh nje shoqe te mire dmth.te keshe nje zemer te dyte pos asaj tendes brenda ne trup,thjesht vetem asaj zemre(binjake)mund te i shpaloset ndonje dhimbje a problem qe paraqitet dhe ndodh gjate jetes...
...Une shoqen time ndonjehere e konsideroj, e ndiej dhe e cmoj me shume se motra ime,u ben 6 vite qe jam me te bashk, asnjehere nuk jemi fjalosur....

Ne suaza(baze)te ketij rezultati frytdhenes ne shoqeri,une do kisha thene se pjeset perberese te nje shoqerie te mire e te dobishme jane:

1)Te i deshirosh shoqes ate te mire qe i deshieron vetes
2)Te mos ia bartesh fjalet e te ia zbulosh ndonje te mete,por te mundohesh te ia mbulosh ate...
3)Ta duash vetem per hire te Zotit,sjelljes,te mirave qe posedon e jo per ndonje interes personal,sepse cdo gje me interes eshte afatshkurte dhe e zymte
4)Te i ndihmosh ne cfardo problemi qe i pataqitet,aq sa ke mundesi
5)Te mos e ndashe nga dhuratat qofte madje edhe shume e thjeshte kjo shtone dashurine shoqerore
6)Te mundohesh te ndashe me te gezimin dhe hidherimin

POQESE TI JE KJO,NJE DITE AJO DO BEHET TI

elvio
12-06-11, 20:52
Varet ne ate c'ka nderton,si e nderton,edhe me ke e nderton.

Kur flitet per besimin shumkujt i duket absurde,edhe e verej me shume ne shkrimet qe i perkasin botes virtuale,por them qe shoqeria eshte pjese e jetes ne te cilen jetojme.

Kur flasim qe s'ekziston ajo ka lekundje,,,,,,,,,,,,,!


Po!

tipi engjellor
12-06-11, 21:03
shoqeri e vertet kur nuk jemi te rezervuar me ata qe deshirojme te njihemi ...te kembejm mendime....po mua me duket e veshtire ....pse....se nuk po e shoh tek te tjeret....e me ben te behem edhe une i rezervuar.....

Naki
12-06-11, 21:12
Pothuajse nė tė gjitha kulturat, miqėsia kuptohet dhe perceptohet si njė marrėdhėnie e barabartė, e bazuar te respekti, vlerėsimi dhe gatishmėria reciproke. Nė pėrgjithėsi dallohen miqėsi tė ndryshme tė mėdha. Pėr shembull njė prej tyre ėshtė miqėsia e rastėsishme qė lidhet me njė simpati- lind papritur nė njė rrethanė tė caktuar. Njė miqėsi tjetėr ėshtė edhe ajo e ashtuquajtur e ngushtė, ose mė saktė qė lidhet me njė marrėdhėnie tė vazhdueshme nė kohė, mes personave tė cilėt arrijnė tė krijojnė njė shkallė mirėbesimi reciprok tė krahasueshėm me atė tipik tė lidhjes nė ēift. Tė rriturit nuk e ngatėrrojnė lehtė ndjenjėn e miqėsisė me tė tjerat. Pėr shumė persona miqėsia ėshtė e pazėvendėsueshme, joformale, e hapur, qė pėrshtatet me lehtėsi. Mė shumė se dashuria dhe familja, miqėsia ėshtė lidhja mė e fortė dhe mė e sigurt e kohės. Familja ėshtė gjėja mė e rėndėsishme nė jetė. E njėjta gjė mund tė thuhet edhe pėr miqėsinė. Miku i zemrės ėshtė njėsoj si njė i afėrm, qė e ke tė vėshtirė tė ndahesh prej tij. Me shokėt e shoqet mund tė jesh vetvetja. Miqėsia moderne ėshtė pėrgjigjja e shumė ndryshimeve sociale. Ajo sintetizon nevojėn e lidhjeve tė vėrteta. Miqėsia ėshtė mbėshtetja mė e madhe, sidomos nė momentet mė tė vėshtira tė jetės

VoOoglushja
28-06-11, 19:09
Dashuria te lendo... Shoqeria te Buzeqesh

Suelaa
28-06-11, 20:27
Shoqeri gjen me shumice....... por jo te besueshme.

emine
28-06-11, 20:50
jan te rradh ,po shume te cmushem

emine
28-06-11, 20:57
jan te rralle ,po shume te cmushem

gabim shtypi

tipi engjellor
29-06-11, 23:30
shoqeri te vertete nuk ka aty ku ka paragjykime...nuk ka aty ku ka rezerva..nuk ka aty ku ka krenari....nuk ka aty ku veq une po dua te njoh vetem une dua te di mbi gjerat e tua ..vetem une me te respektu...vetem une me qmu.....

VoOoglushja
05-07-11, 11:54
tem bron kur dashuria vret


http://picfor.bildero.net/00178EB6/beauty-beautiful--beauty--special--pams--gifs--Photography--woman-angel--hot--angel--erotik--Jong-Album-1--sexy--women--sensual--nudes--Swim-Wear--DAngel--angels--b..&w--wow--comments--HELEN-MORENITA--fantasy--cool--ClassyLady--my-pics--gif-s--Beautiful-P_large.jpg

Oltiana1
30-07-11, 16:24
Tė takosh njė mik/e ėshtė dhurata mė e madhe qė mund tė marrim nė kėtė jetė ...


Shoqėria ėshtė rehatia e tė ndjerit tė sigurt me njė njeri me tė cilin mund tė hapemi shpirtėrisht , me tė cilin nuk ėshtė e nevojshme tė masėsh fjalėt qė pėrdor dhe tė arrish tė shikosh pėrtej cektėsisė sė pėrditshme.


Nuk ka rėndėsi nėse ėshtė i varfėr apo i pasur, miqėsia e vėrtetė nuk rrjedh nga njė trashėgimi familjare , nuk ėshtė njė detyrim , por ėshtė njė lidhje e papėrshkrueshme qė pėrfshin njė pėrkushtim shumė mė tė thellė se ēdo gjė tjetėr.


Pėr fat tė keq nė ditėt e sotit ka shumė shoqėri tė rreme tė gatshėm pėr tė na dhėnė njė ombrellė atėherė kur koha ėshtė e bukur (dhe ty nuk tė duhet).

emine
30-07-11, 16:28
nese deshiron te kesh miq te vertet,beju mik per te tjeret ,

une kam deshmi jeten qe miqt e vertet egzistojne,dhe ata jan engjujt qe jetojne ne tok

Hajra
04-08-11, 10:43
.....kam degjuar qe egziston por ende se kam gjet,

VoOoglushja
04-08-11, 11:04
Jane si Yjzit ne Qiell edhe pse nuk i sheh gjithhere ... edin se jan aty

Hajra
15-08-11, 20:54
......eshte si muri i lutjeve,

tipi engjellor
15-08-11, 21:23
....eshte shtylla kryesore tek njeriu...

winona
15-08-11, 22:17
...kam degjue shume dhe kam lexue...por deri tani se kam taku...!

Hajra
15-08-11, 22:19
...kam degjue shume dhe kam lexue...por deri tani se kam taku...!


......a ka mundesi me mendu pak me ndryshe, hahaha....

winona
15-08-11, 22:24
......a ka mundesi me mendu pak me ndryshe, hahaha....
..tani jo...kjo eshte e verteta.... po vjene keq po s'mundem me ta plotsue deshiren hahahahah

Hajra
15-08-11, 22:29
..tani jo...kjo eshte e verteta.... po vjene keq po s'mundem me ta plotsue deshiren hahahahah

.....ma ka marr mendja qe nuk ma plotson deshiren hahahah...

tipi engjellor
15-08-11, 22:30
..tani jo...kjo eshte e verteta.... po vjene keq po s'mundem me ta plotsue deshiren hahahahah

te kuptoi ketu se je e zhgenjyme me shoqerine ...ke te drejt se ate qe mendon shoqeri te vertet shume pak e gjen....po varet edhe nga ti se sa i ofron njerzve ate shoqeri qe pretendon ti te jete shoqeri e vertet....

Suelaa
12-10-11, 21:31
Nuk ka jo vetem interes. shum rrall asht qe mund te jete sinqeriteti.

Hajra
12-10-11, 21:45
Nuk ka jo vetem interes. shum rrall asht qe mund te jete sinqeriteti.


......thone qe interesi e sjell boten,

emine
12-10-11, 21:47
Shoqja e ngusht a si kpuca,sa ma ngusht aq ma forte ta vret kamben

Zero Cool
12-10-11, 21:50
Shoki i ngusht a si kundra,sa ma ngusht aq ma forte ta vret kemben

DEA
21-09-12, 17:04
Miqėsia nuk ėshtė ajo qė mendojnė tė gjithė.
Nuk bėhesh mike me dikė vetėm sepse tė pėlqen miqėsia me tė. Nuk ėshtė miqėsi. Miqėsia ėshtė kur di gjithēka dhe ende hiqesh sikur do tė mėsosh diēka. Miqėsia ėshtė kur gjen ēdo ditė njė shaka tė re dhe e pėrsėrit deri sa askush nuk do tė duronte, por ajo tė duron, ajo ka mėsuar ta bėjė. Miqėsia ėshtė kur nuk ka rėndėsi nėse nuk pėrgjigjet nė telefon, nėse nuk ka nerva tė pėrgjigjet, ti do t'i shkosh nė derėn e shtėpisė dhe do ta pėrqafosh fort. Miqėsia ėshtė kur nuk ke frikė tė jesh "idiote", e di se ajo do bėhet mė "idiote" se ty vetėm qė mos tė tė lėrė vetėm nė budallėkun tėnd. Miqėsia ėshtė kur njeh anėn mė tė keqe tė saj, kur njeh ēdo difekt por i dashuron fort. Miqėsia ėshtė kur nuk ke frikė tė jesh e bezdisshme, "banale", vetvetja. Miqėsia ėshtė kur ndodh diēka dhe ajo duhet ta marrė vesh e para. Miqėsia ėshtė kur nuk ke mė nevojė tė thuash tė kam xhan, mjafton tė shikohesh nė sy. Miqėsia ėshtė kur i kap doren dhe siguria jote shtohet si me magji. Miqėsia ėshtė kur shkruan pėr dikė, miqėsia ėshtė kur nuk ke mė frikė tė thuash "tė kam zemėr" , miqėsi ėshtė kur qan teksa shkruan pėr miqėsitė e tilla...copyright "thenje te menqura" (Facebook)

Naki
21-09-12, 17:30
Fakti qė ne jemi tė gjithė tė ndryshėm, duhet tė pranojmė se ēdo person sjell diēka tė pazakonshme dhe tė thellė pėr njė miqėsi.
Miqtė ndajnė me njėri–tjetrin dhurata e talentet dhe jo domosdoshmėrish duhet tė ndajnė dhe interesa tė ngjashme.
Ata mbėshtesin njėri-tjetrin nė mėnyrė reciproke pėr tė bėrė zgjedhje personale, kur kuptojnė se njė vendim nuk ishte i mirė ata kanė njė mik qė nuk i lė kurrė vetėm.
Ndėrsa disa miq janė nė jetėn tuaj pėr njė kohė tė shkurtėr, tė mėsojnė njė mėsim apo ju udhėzojnė nė njė rrugė nė faza tė ndryshme tė jetės tuaj.
Njė mik ėshtė me ju gjatė gjithė jetės dhe qė ndan udhėtimin e jetės me ju.
Kjo nuk do tė thotė se ju do tė jeni gjithmonė nė kontakt. Ata mund tė jenė me ndonjė tjetėr, por e mbėshtesin njėri-tjetrin pavarėsisht se kush vjen nė jetėn e tyre. Njė mik i vėrtetė ėshtė gjithmonė i gatshėm pėr tė hapur derėn pėrsėri, dhe ka gatishmėri pėr tė falur nė mėnyrė qė tė shėrojė tė gjitha tė ēarat.

Oltiana1
17-10-12, 15:29
Shpeshherė mendohet qė titullin MIK/MIKE e meritojnė vetėm ata/ato qė janė dy hapa larg nesh , qė i shohim pėrditė qė kemi kaluar shumė kohė pėrkrah tyre.

Po a ėshtė vėrtetė kėshtu ?!

Po ata/ato qė nuk i njohim prej njė jete por prej shumė pak kohėsh, javėsh, ndoshta vite... qė asnjėherė nuk kemi qėnė ballė pėr ballė... qė tė kuptojnė me njė shikim , me njė ndryshim tė tingullit tė zėrit , me njė pengesė nė kthim pėrgjigje se ēfarė je duke menduar apo ēfarė humori ke. Miqėsi ėshtė tė ndjesh mall dhe ta shprehėsh atė.

Miqėsia nuk njeh distanca , as rregulla kohore .

Tė kesh njė mik/e do tė thotė qė ata tė kuptojnė ēfarė fshihet pas ēdo buzėqeshje , pas ēdo heshtje , pas ēdo pushimi kur shkruan.


Kjo ėshtė shoqėria e vėrtetė ! :)

jadore
17-10-12, 15:38
Shpeshherė mendohet qė titullin MIK/MIKE e meritojnė vetėm ata/ato qė janė dy hapa larg nesh , qė i shohim pėrditė qė kemi kaluar shumė kohė pėrkrah tyre.

Po a ėshtė vėrtetė kėshtu ?!

Po ata/ato qė nuk i njohim prej njė jete por prej shumė pak kohėsh, javėsh, ndoshta vite... qė asnjėherė nuk kemi qėnė ballė pėr ballė... qė tė kuptojnė me njė shikim , me njė ndryshim tė tingullit tė zėrit , me njė pengesė nė kthim pėrgjigje se ēfarė je duke menduar apo ēfarė humori ke. Miqėsi ėshtė tė ndjesh mall dhe ta shprehėsh atė.

Miqėsia nuk njeh distanca , as rregulla kohore .

Tė kesh njė mik/e do tė thotė qė ata tė kuptojnė ēfarė fshihet pas ēdo buzėqeshje , pas ēdo heshtje , pas ēdo pushimi kur shkruan.


Kjo ėshtė shoqėria e vėrtetė ! :)

e thene e bukur .

p.s.
harrove veq ta shtosh qe kjo duhte te jete reciproke qe te thuhet ,miqesi e vertet ,ne te kunderten thirret kotesi . qe psh rasti mua me merr malli per Dardanine ju konsideroj miq , ju mbaj per shoqeri te vertet virtuale , me merr malli per ju , ju mas pulsin, flas kur ju vrej disponimin , heshti kur ju shof pezmatinim , megjithate eshte e njeanshme , a quhet shoqeri e vertete !

lovely
17-10-12, 20:33
e thene e bukur .

p.s.
harrove veq ta shtosh qe kjo duhte te jete reciproke qe te thuhet ,miqesi e vertet ,ne te kunderten thirret kotesi . qe psh rasti mua me merr malli per Dardanine ju konsideroj miq , ju mbaj per shoqeri te vertet virtuale , me merr malli per ju , ju mas pulsin, flas kur ju vrej disponimin , heshti kur ju shof pezmatinim , megjithate eshte e njeanshme , a quhet shoqeri e vertete !


Kush ka thane qe Zhadja osht e keqe?

Zhade, ajllovjutu. :smile:

jadore
17-10-12, 20:48
Kush ka thane qe Zhadja osht e keqe?

Zhade, ajllovjutu. :smile:

ajllovjutu, kerkush , veq pata qjef me e ndigu qit ajllovatne per me i deshmu Oltjanes qe po nuk te ajloven edhe tjert kurgjo s'o puna ..

Kaqanikasja
28-03-13, 15:29
Rrall qe ka shoqeri te vertet sod shoqeria eshte bere vetem interes