PDA

View Full Version : Ēka ėndėrroni akoma?


Faqet : [1] 2

Murgesha
11-12-03, 20:48
Shume prej nesh ne jete mund te kemi arritur mjaft qellime tashme dhe me pune, mund, djerse, koke-ēarje, nerv, vrull, kembe-ngulje dhe vullnet te kemi realizuar pse jo shume prej ėndrrave tona - jo thjesht disa.

Njeriu fantazon shume, enderron mbase edhe me shume, por ka edhe iluzione te pafundme qe jane thjesht "genjeshtra" te nje realiteti te trilluar apo te nje surealiteti te paperjetuar.Pyetja ime ne kete rast eshte:Ē'farė Ėndrrash keni nė shpirtin tuaj, qė doni t'i bėni Realitet?!I MIREPRES PERGJIGJET TUAJA NE KETE TEME.

python
12-12-03, 01:29
falm per teme Murgesha, deshta ti pergjigjem temes tende por ndoshta jo plostesisht, une para se te filloj te flej, pra me duhet ta kriojoj fantazin-iluzionin e cila me vene ne gjum, se per ndryshe nuk me merr gjumi, kur jam ne gjum ajo fantazia behet enderr, edhe me at enderr zgjohem nga gjumi, por problemi per mua eshte se asnje prej ketyre endrrave te mia nuk mujn te realizohen sepse jan iluzione, nga niher kam veshtirsi ta krioj nje fantazi, por per at kam mesurar se si te relaksoj trupin edhe mendjen ahhahhahah nuk dua te hi me fell kutu,.....Sa i perket qellimeve, edhe une kam shum, disa prej tyre i kam arrit, por kam me shlipera qe presin te realizohen, edhe se per cdo dit lind nje qellim(a po enderr) i ri, ndoshta edhe vdes ndonj i vjeter, e sa per se cilat jan ato nuk mundem te them falm

pershendetje :D

mija
12-12-03, 21:46
shume prej nesh enderon ne gjithqka ..dikush e shpreh ate e ndokush e mban per vete duke shpresuar se do tju realiyohet ajo ender. ne te vertet ka endra qe realizohen por duhet te kesh KUJDES qfar endre e zgjedh sepse ka te tilla qe nuk ka mundesi realizimi i tyre e pastaj vjen deri te zhgenjimi nga jeta.

porosima ime ne kete rast eshte: ENDERONI NESE MENDONI QE MUNDENI TA REALIZONI; POR MIRE MENDONI QKA ENDERONI SEPSE SHPESH MUNDENI TE DESHTONI:Me respekt M.

MemphiSx
12-12-03, 23:02
PershendetjeMe pelqen mendimi i Mijes se Normal se ka enderra qe realizohen por ato jan diqka qe duhet kohe per realizimin e tyre nuk duhet qe ti humbim shpresat kurre

Duhet qe te jemi optimist per gjitheqkaJu pershendes

lazdrani
13-12-03, 11:42
C'fare endrrash keni ne shpirtin tuaj,qe doni ti beni Realitet!!!Murgesha kompliment per temen eshte shume interesante .

Kam shume endrra ne shpirtin tim qe disa do te realizohen dhe disa jane vetem ilozione.

Shume shpejte do te martohem kjo eshte Realitet,pastaj te krijoje familje,te jem i lumture.....

Endrra tjeter eshte qe sa me shpejte te njofet Kosova si shtet i panvarur internacional,te kemi nje shoqeri moderne,te hapen shume vende te punes per rinine tone ne Kosove dhe te mbi jetoje Paqja ne Bote...

Kam shume endrra qe jane vetm per mua e ato jane shume a pake iluzione por ja qe jam shume optimist ndoshta ndonjera do te behet Realitet... :roll: :roll: :roll: lazdrani

Murgesha
13-12-03, 12:13
Mija te falenderoj per pjesmarrje ne teme. Ashtu eshte siq thua se ka edhe enderra te rrezikshme. Por ato te rrezikshmet zakonisht mbeten vetem endrra. Une mendoj se nese njeriu edhe nuk enderron apo ka iluzione per ardhmeri nuk mund qe e dhe te mbijetoj.

Python njeriu duhet te jete optimist edhe kur shansat jane minimale. Sigurisht se nuk enderroni gjithnje per gjera te pa realizushme. Kur VULLNETI ESHTE I MADH njeriu e ban edhe te pamunduren.

Lazdrani ju jeni kah ecni neper rrugen e lumturise. Te uroj fat dhe shendet.

python
14-12-03, 04:55
:D pa brenga ju lus, hahahhah, une pra nje prej qellimeve qe kam realizuar eshte nje enderr, nje enderr te cilen e kam enderrar me shum se 5 vite, edhe ende jetoj-enderroj at enderr-jet sa her qe e vej veten ne gjum, nuk di se sa me kuptoni por une disi kam dy jeta, njera prejt tyre eshte ajo enderra ne te cilen te gjitha jan ne rregull, e tjetra eshte pra ajo jeta reale qe ju e quani ashtu, po per mua me e mire e me reale eshte ajo jeta-enderra ime te cilen e kam une se sa ajo qe jetoni ju ne te :( , sikur te kishi te gjith ju at qe kam ju pershendes

maybe im sick and i should see a psychiatrist, but not as long as im enjoying my dream-life better than the real one

lazdrani
22-12-03, 12:23
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fluturon fluturon ..........Murgesha heheheh python qoje doren more :wink:

python
23-12-03, 16:34
:D :D :D :D :D OPA :D :D :D :D :Dpershendetje :D :D :D :D :D :D

mija
10-01-04, 09:11
ĖNDĖRONI, QĖ TĖ MOS JENI NĖ ĖNDĖR!!!

lazdrani
11-01-04, 18:09
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Murgesha
12-01-04, 01:11
Lazdrani pse po bahesh kull be njeri, Mija pati te drejte.
Mija pershendetje

Gentiana
12-01-04, 12:07
Murgesha te pershendes. Per kte tem, :roll: :roll: :roll: . Ka shum gjera se pse enderroj,dhe shum qe nuk kam mundur ti plotesoj,por nje gje kam kuptu,njeriu sa me shum te enderron aq me shum i largohet realitetit qka nuk esht mir! Nuk edi se sa mundeni me me kuptu,por per te then shkurt: Mos ju largoni shum realitetit sepse Bota esht sa e drejt aq edhe e pa drejt,sidomos kur njeriu enderron shum!! :( :(
Mos e enderro jeten tende, por jeto enderren tende
Ju pershendes.
Genta

drini_4862
12-01-04, 12:26
vete jeta ėshtė ėndėrr dhe gjithėher njėriu ėshtė nė luftė me jetėn.
Pershendetje te gjitheve

In Da Houze
13-01-04, 10:21
Enderroj

Te BEHEM NJE hIP HoP sTAR KETE E DUA SI EMINEM APO 50 CENT SE SPO SHKON MO HEEEEE KISHE NIME .

VEQ SHNOSH BE SE KREJTA VIJN

lazdrani
05-02-04, 12:26
Ndonjehere enderroje veten se jam ne nje film Une dhe dy aktoret e bukura Murgesha dhe Genta....... :lol: :lol: :lol:

Gentiana
05-02-04, 12:27
:evil: Po vet e thave vetem enderr e jotja!

Murgesha
05-02-04, 13:28
Genta mos u bej nervoze moj se edhe ne jete jemi aktore :roll:

Gentiana
05-02-04, 15:49
Ashtu esht Murgesha! :lol:

jehona
20-02-04, 15:50
Ndonjehere enderroje veten se jam ne nje film Une dhe dy aktoret e bukura Murgesha dhe Genta....... :lol: :lol: :lol:

ahhhhhhhhhh LAZDRAN e une qka jam ne at film, apo nuk kam kurrfar rroli.... :wink: :lol:

tash seriozisht, une enderroj ta shof kosoven ashtu qysh deshirojn te gjith kosovaret, dhe aty te jetoj heredokur....

Barbaroza
21-02-04, 10:09
Njemend lazdrani,e une ku po mbes :?:

Murgesha
22-02-04, 10:22
Cka po merzitesh Barbaroza endrrat jane endrra dhe si te tilla nuk behen realitet. E ne endrren e Lazdranit ne te gjithe jemi princesha apo jo Lazdrani. Eh Lazdrani te kemi kap keq para vetes. Por me mire deklarohu njeher e pergjithmone per njeren vetem se po e sheh edhe vete :arrow: :idea: :wink: :?: :lol: :lol:

Barbaroza
22-02-04, 11:30
Po pra Lazdrani,ec deklarohu me shpejt sa nuk jemi shkulur per flokesh ne vajzat e forumit per ty :oops: :(

lazdrani
22-02-04, 12:10
:lol: :lol: :lol: Ah Murgesha dhe Barbaroza jo ishalla nuk e beni ju ate qe ti shkulni floket njera tjetres se nuk ka kurfare argumenti per cak per lazdrani kukuku Shendoshe se kapuqa ka sa te doni :lol: :lol: :lol:

Murgesha nuk jam i sigurte veq hajt po te tregoje se te kam simpati :wink: :P :P

Barbaroza
22-02-04, 14:29
Kapuca sa te duash ka,po veq nje po na pershtatet per koke :cry:

Murgesha
23-02-04, 09:16
Pse more kush po ka nevoje per kapuca :shock: :?:

lazdrani
23-02-04, 16:03
Leni moj ju kapuqat po tregoni ju lazdranit si me shtu daten bre qe neser te jete 3marsi hahahahhahah ah spo shkon koha bre..... :wink:

Barbaroza
24-02-04, 09:59
Lazdrani,merre nje rimorkio edhe shtyje,nuk eshte veshtire :D

lazdrani
24-02-04, 10:07
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Barbaroza :wink:

sexybrikenda
25-02-04, 14:12
lazdran kur te shohe prape ne kamere please kiss only you :P

lazdrani
26-02-04, 14:56
:twisted: :twisted: :twisted: sexybrikenda te tregoje une ty nuk mundesh vetem per vete ta mbashe por edhe publikisht te tregoshe :?

Giovanni
26-02-04, 15:14
Gjdo njeri prej nesh ka nje deshir apo enderr....
Deshirat tregohen ne publik mirpo endrrat jo :lol:

sexybrikenda
26-02-04, 16:52
giovanni se ke keq ti djale me mendim tand :)

lazdrani
12-06-04, 18:44
Nuk e di bre veq akoma te enderroje ty :arrow: nejse pe dini ju :oops:

Murgesha
12-06-04, 18:54
Nuk e di bre veq akoma te enderroje ty :arrow: nejse pe dini ju :oops:

Po po e di. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vera
13-06-04, 17:33
Une enderroj per te ardhmen time sepse ende nuk e kam siguruar hahahah :lol: :lol:

QIKA_MAMIT
14-06-04, 16:25
Mire dita ju pershendes te gjjithve!

Endrrat ose deshirat qe i kam pas deri qetash shumicen i kam realizu, se kam luftu per ato deshira ose endrra!
Veq nje deshir ose enderr em ka mbet pa e realizu po per at e di qe nuk realizohet kurrrrrrr en jet :cry: kshtu si em kan hup shpresat per at deshir! :(
tung kalofshit bukur ju pershendes te gjithve :wink:

lazdrani
15-06-04, 09:56
Nuk e di bre veq akoma te enderroje ty :arrow: nejse pe dini ju :oops:

Po po e di. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sa mire moje Murgesha qe me dine Dhimbjet e mija :D :wink:

Murgesha
15-06-04, 10:01
Nuk e di bre veq akoma te enderroje ty :arrow: nejse pe dini ju :oops:

Po po e di. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sa mire moje Murgesha qe me dine Dhimbjet e mija :D :wink:

Dhimbjet e tua jane edhe te miat.
Gezimi yt eshte dhe gezimi im. :wink:

lazdrani
15-06-04, 10:03
Nuk e di bre veq akoma te enderroje ty :arrow: nejse pe dini ju :oops:

Po po e di. :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sa mire moje Murgesha qe me dine Dhimbjet e mija :D :wink:

Dhimbjet e tua jane edhe te miat.
Gezimi yt eshte dhe gezimi im. :wink:
JUHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU YEAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH :P LOVE ONLY YOU :P :wink:

Murgesha
22-06-04, 09:44
Po Lazdran, Enderroj qe nje dite kur te vije koha te takohemi ne anetaret e Dardanise e tja themi se bashku gezimit e kenges.

turisti
30-07-04, 19:17
Tung juve.Iluzioni eshte mashtrimi indjenjave,mashtrim sepse i shohim sendet ndryshe se si jane ne realitete.Shume gjerat ne jete jane iluzore.Shpresa eshte i vetmi ilaq qe nuk sheron por i zgjat vuajtjet,deri sa njeriu eshte i tille-i perbere prej hareses.por,prap se prap duhet enderruar sepse enderrat jane idejat mbas te cilave po vrapomi,jane energjioni cili na shtin ne levizje...Une enderroj shume.Si enderrat e mija ska Dardania,por zdo t'i numeroj te gjithat,vetem nje:dua qe pleqerijen ta kaloj me nji ujedhese tropike,ku jane njerezit te qete,nen pallmen i shtrire ne nji luhaqe duke i percjellur anijet e ndryshme dhe ditet e mbetura te jetes sime.... :P :P

nitushe
10-09-04, 09:02
e kam nje anderr shume te madhe veq nese me plotsohet, ateher do t'ju tregoj :wink:

Loloku
10-09-04, 09:21
Mė i mirė ėshtė njė realizim i vogėl dėshirash se njė ėndėrrim i madh i tyre!

turisti
14-09-04, 12:12
Une jam endrrimtari i linder.Une jam aktori kryesor ne enderrat e mija.Enderrat e mija do te zgjasin deri te frymarja ime e fundit.
Ju pershendes. :P

qika_pr
15-09-04, 13:40
Cdo njeri enderron dicka ne jete
Une enderroj edhe kaniher me shum se qe duhet
Si femij kam enderru te jem pilote
E per momentin po enderroj jo shum per vete po per vajzen time me shum
byee
qika_pr

SpAnJoLLI
15-09-04, 21:07
endrra jeme osht me marr me qira Shtepin e Bardh t`Gerorge W Bush . :p edhe me i pas 4Gra ..[/b]

Naki
15-09-04, 21:55
Enderroje qe nje kohe te afert te takoje tere gjeneraten time 20 vite pas Kryerjes Se shkolles mesme -Ky do te ishte Viti 2007 :!:

turisti
15-09-04, 22:11
Enderroje qe nje kohe te afert te takoje tere gjeneraten time 20 vite pas Kryerjes Se shkolles mesme -Ky do te ishte Viti 2007 :!:


Shoket e " mire " me kan lajmeruar me kohe dhe nuk e arrita ate pjese e jetes sime,a ty te deshiroj,kur te vjere koha- disponim sa me mire dhe nisja dhe pergatitu prej tashtit.
Pershendetje-TURISTI pa busolle. :wink:

Barbaroza
24-09-04, 13:47
Mu kane hargjuar enderrat!

DannyAus
24-09-04, 19:44
E VETMJA ENDERR TE CILEN E KAM ME VITE,, TE CILEN E PRES TE REALIZOHET SE SHPEJTI ESHTE TA SHOH KOSOVEN SI SHTET I PAVARUR DEMOKRATIK,,,, ME EKONOMI TE FORT EVROPIANE - BOTERORE,, DHE TI SHOH TE GJITH SHQIPTARET TE LUMTUR,,,,, DHE SHPRESOJ SE KUR TE REALIZOHET KJO ENDERR DO TA KEM NJE JET MA TE LUMTUR MA TE QET SE KURDOHERE......

bredhi
25-09-04, 10:13
[b]ĖNDRRAT E MIJA ME KAN MBETUR NE KOSOV DHE SA HER Ē SHKOJ NĖ PUSHIM BASHKOHEM ME TO
KURSE PO JA TREGOJ BARBAROZES NJE CITAT PER TRADHTORIN ME TE MIR:
NJERI POSHTER ESHT TRADHTORI SY AS VETE NE FAQE SE KA AS HAJDUTI AS GJAKSORI PARA TI NUK JAN KURGJA

ShEjToNkA
26-09-04, 21:46
Cfarė ėndroni akoma ???????

Ėndrat nuk ndalen asnjėherė ,posa tė realizohet njė ėndėr dhe mendon se pėrfunduan , pėrkundrazi lindė dic tjetėr ,ku posa perfundove njė lindė tjera dhe fillon tė ėndėron se s'i ta relizosh, tash tjetrėn.
Pėr momentin jam duke ėndruar njė gjė , qė shpresoi se sė shpejti do pėrfundoi , se s'i duket i erdhi fundi.

MemphiSx
26-09-04, 21:51
Une tani kam filluar nje enderr te re :) Dhe shpresoj qe do te me realizohet :D Shejtonka Qka po thu ti si Shejtone a do t'me realizohet :D

ShEjToNkA
26-09-04, 21:56
Une tani kam filluar nje enderr te re :) Dhe shpresoj qe do te me realizohet :D Shejtonka Qka po thu ti si Shejtone a do t'me realizohet :D


Hahahahahaaahaahaahahaahahha
MempfiSx , beso se t'u qajtė isha ,por kur lexova kėtė shkrimė mė erdhi tė qeshėm.
Pasi mė pyete dhe po tė pėrgjegjėm. :arrow: Patjetėr se do relaizohėt , dhe dhashtė Zoti qė sa mė parė t'u relizoftė kjo ėndėrr.

MemphiSx
26-09-04, 22:04
Une tani kam filluar nje enderr te re :) Dhe shpresoj qe do te me realizohet :D Shejtonka Qka po thu ti si Shejtone a do t'me realizohet :D


Hahahahahaaahaahaahahaahahha
MempfiSx , beso se t'u qajtė isha ,por kur lexova kėtė shkrimė mė erdhi tė qeshėm.
Pasi mė pyete dhe po tė pėrgjegjėm. :arrow: Patjetėr se do relaizohėt , dhe dhashtė Zoti qė sa mė parė t'u relizoftė kjo ėndėrr.

ahahahaha pse qka ki moj qe po qan :( Ndoshta nuk tu ka realizu enderra hehehe
A ki pa najher onderr me sy qel :D
Hajt kallzo qka po enderron ti me shum :D

ShEjToNkA
26-09-04, 22:08
Hahahahahhahah MempfiSx , po more si s'kam pa ėndėr me sy qel qyy edhe ti.
E sa i pėrketė asajė se ,pse po qajė ,jo s'ka tė bėjė me ėndėrra, se tė themė tė drejtėn nuk qajė fort pėr mos realizimin e ėndėrrave.

MemphiSx
26-09-04, 22:16
A ki nevoje per ndihme :( Spo du ti me kajt se t'kom shoqe t'mir ;)

ShEjToNkA
26-09-04, 22:22
A ki nevoje per ndihme :( Spo du ti me kajt se t'kom shoqe t'mir ;)


Hahhahaahahaha o dreqqqqqq , tė flm qė veq po tė shkonė mendja me thėnė ashtu.

Gjumashja
05-11-04, 15:37
enderroj ato qe skom mujt me i realizu deri me sot

DEA
07-11-04, 00:07
Te fitoj loto dhe mandej bota eshte ne rregull :wink:

turisti
07-11-04, 17:08
Une enderroj akoma qe njerzit te mbushen mend dhe te jetojne kete jete si i takon njerzve :pa dallavere,xhelozi,urrejtje,ngacmime, e te fillojne me jetue ne DASHURI.

Ju pershendes,
TURISTI.

mickoja
03-02-05, 05:04
čndrrojč te jem vetum dhe niher e re :lol:

Gjumashja
20-03-05, 17:06
shumeqka

Agroni22
20-03-05, 18:12
ENDEROJ PO JU SHUME

Dali!Keq
20-03-05, 18:29
Hallo Murgesha,Ju pershendes..
Fjal popullore,pula mos me pa enderr qe bon vo,kiishte me cof.
Un Endrroj rrall,sa qe dhe endrra me permallohet..hahah
Endrra ime esht ajo qe kam qef qe Kosova te Behet Shtet i yni.
A tjerat Endrra nuk muj mi tregu se ndoshta ka naj nji qe esht i mitur dhe e kap virusi dashuris shpejt.
Me nderim dali i keq..

Naki
05-07-05, 10:11
C'fare endrrash keni ne shpirtin tuaj,qe doni ti beni Realitet!!!Murgesha kompliment per temen eshte shume interesante .

Kam shume endrra ne shpirtin tim qe disa do te realizohen dhe disa jane vetem ilozione.

Shume shpejte do te martohem kjo eshte Realitet,pastaj te krijoje familje,te jem i lumture.....

Endrra tjeter eshte qe sa me shpejte te njofet Kosova si shtet i panvarur internacional,te kemi nje shoqeri moderne,te hapen shume vende te punes per rinine tone ne Kosove dhe te mbi jetoje Paqja ne Bote...

Kam shume endrra qe jane vetm per mua e ato jane shume a pake iluzione por ja qe jam shume optimist ndoshta ndonjera do te behet Realitet... :roll: :roll: :roll: lazdrani

dr1ta
11-07-05, 11:16
Enderroj per mr right :lol:

GURI SYLAJ
13-07-05, 06:38
Enderra.
Nje fjale- por brenda nje bote e tere. Nje bote te cilen u interesuan e u munduan t'a spjegojn shum deri sot por ajo mbeti , as me shume e as me pak , nje fjale . E pa spjeguar- e pa njohur por gjithesesi komplekse dhe shume e pasur.
Une ka kohe qe jam ne gurbet, ka me shume se 15 vite, por te gjitha andrrat e mija , truall e kan Kosoven. Gjithecka ndodhe e zhvillohet brenda atyre trojeve , me ata njerez d.m.th. komplet jan endrra Atdheu.
Kjo ndoshta ka te beje edhe me enderrat , si i quan populli - me sa qele, edhe keto nuk ndryshojn gati aspak nga ato te gjumit. Edhe ketu sillen e mbeshtillen ngjarje e njerez nga toka ime , kuptohet se keto te dytat, mbajn mesazhin tim kurse ato te parat kan nje mesazh nga nje burim tjeter qe une nuk jam ne gjendje t'a spjegoj.
Endrra ime kryesore eshte t'i shoh shqiptaret te bashkuar ne mendje e ne qellime dhe mandej bashkimi tjeter vije vetevetiu dhe nuk ka force qe e pengon a e ndal.
Enderrat , edhe te parat e edhe te dytat, jo rralle, jan shtytje per nje aktivitet te ri, apo me mire thene shtytje per pune te metutjeshme.

Me nderime Guri Sylaj

Flaka_1
14-07-05, 21:06
2 enderra i kam qe qdo nate ma prishin gjumin e nates
enderroj ta gjej shokun e jetes
enderroj ta ndertoj nje shtepi te bukur ashtu siq e kam ne mendje
ja kam nise te ndaj para te veqanta vetem per shtepi...besoj se kjo enderr do te realizohet vetem te jemi shendosh
kam diqka te shtoj ketu
se kur i kam tregu nje shoqes se kam plane ta ndertoj nje shtepi ka mbet pa tekst disa minuta mandej me tha kurre ende ne jeten time de gjuar se vajza kujdeset ne kete kohe te ndertoj shtepi... cool heeee :lol: :lol: :lol:
sinqerisht Flaka

albioni_nl
20-07-05, 17:33
2 enderra i kam qe qdo nate ma prishin gjumin e nates
enderroj ta gjej shokun e jetes
enderroj ta ndertoj nje shtepi te bukur ashtu siq e kam ne mendje
ja kam nise te ndaj para te veqanta vetem per shtepi...besoj se kjo enderr do te realizohet vetem te jemi shendosh
kam diqka te shtoj ketu
se kur i kam tregu nje shoqes se kam plane ta ndertoj nje shtepi ka mbet pa tekst disa minuta mandej me tha kurre ende ne jeten time de gjuar se vajza kujdeset ne kete kohe te ndertoj shtepi... cool heeee :lol: :lol: :lol:
sinqerisht Flaka

Te pershendes e deshiroj me te vertete qe keto endrra tuajat te realizohen,nje pune qe niset edhe kryhet ti me siguri je e re vetem mos e humb durimin.Suksese :wink:

albioni_nl
20-07-05, 18:10
Pershendetje!
Shpresa thojne vdes e fundit,mendoj se e njejta vlen edhe per endrrat.
Po ēfare ti bejsh nganjehere jeta eshte e pameshirshme edhe per endrrat sado te pafajshme te jene ato!
Si i ri ende ne bankat e shkolles endrrova per studimet ne vendin tim por per fat te keq nuk i realizova kurre,mora rrugen e gurbetit shume i ri atehere per disa muaj ,po ja u mbushen gati 14 vite!
Sot edhe jeten e shoh me sy tjere por nje enderr sa vi e me preokupon me shume.
Qe nje dite megjithate te kthehem atje ku u linda ku aq bukur e endrrova jeten e cila erdhi krejt ndryshe,ne gjirin e asaj toke e atyre bjeshkeve qe ēdo dite qe kalon i dua me shume!!!!

Krokodilli
21-07-05, 06:07
2 enderra i kam qe qdo nate ma prishin gjumin e nates
enderroj ta gjej shokun e jetes
enderroj ta ndertoj nje shtepi te bukur ashtu siq e kam ne mendje
ja kam nise te ndaj para te veqanta vetem per shtepi...besoj se kjo enderr do te realizohet vetem te jemi shendosh
kam diqka te shtoj ketu
se kur i kam tregu nje shoqes se kam plane ta ndertoj nje shtepi ka mbet pa tekst disa minuta mandej me tha kurre ende ne jeten time de gjuar se vajza kujdeset ne kete kohe te ndertoj shtepi... cool heeee :lol: :lol: :lol:
sinqerisht Flaka

te pershendes Flaka-1 dhe shpresoj se keto endrra te behen realitet,, ashtu si ke deshir ti..... me vullnet te madh qdo enderr behet realitet..


ende enderroj qe Kosova dhe Shqiperia te bashkohen nje dite... kete enderr e kam pas gjithmon dhe do ta kem (shpresoj te realizohet njedite)
kjo eshte nje enderr qe po te realizohet nuk kisha kerku asgje me teper nga kjo bote...

pasuria vjen dhe shkon,, por krijimi i nje shteti te madh qe ka qen enderr e gjysherve dhe stergjysherve tan nuk ndodh perdit....

Kaltrushi
21-07-05, 10:59
Pershendetje!!


I kam disa endrra qe vertet edhe punoj qe te nderrohen ne Realitet here dokure , por te gjithe shoqerija dhe familja nga pak me folin kohen e fundit qe edhe nese nuk realizohen nuk do jete edhe aq tragjike dhe se duhet te jete njeriu me at te lumtur se qfar ka dhe qe te mos endrroj shume....(i vetmi esht babai qe beso ne endrrat e mija, natyrisht se me jep edhe shume shpres dhe me afro ndihm) , por me besoni keto fjale qe i ndegjoj me humbin shpresat qe vertet nuk esht e leht te behen realitet disa nga ato endrrime te mija…


para disa diteve me tha nje shoqe e ngusht: qe te mos harroj se jam nje vajze shqipetare qe edhe te mos pres te arriti shume, dhe qe duhet martuar dhe te bej disa femije e te jetoj e lumtur vetem me familje......ajo me quditi me keto fjale.., por me tha edhe se ne vajzat shqipetare jemi te mesuar te endrrojm shume dhe me ne fund e dijm se qfar na pret ne jete dhe se nese nuk arriten ato gjera per nje jete edhe ma te mbare, nuk do jete tragjike, (ajo fliste sikurse kishte humbur shpresat e veta per diqka…..dhe kjo gje me quditi shume, me pruri qe te mendoj shume per ket….) pra tema esht shume e qelluar ...

une mendoj ndryshe ne ket aspekt...natyrisht te kesh ndonjeher nje familje e keshtu, por me pare dua qe te luftoj te bej kushtet e mija me ndjers te mija dhe me shume besim edhe do realizohet kjo enderr (apo keto endrra) .......

nje enderr e imja esht siq e kish thuajse edhe flaka….qe te bej parat e mija per nje banes (jo shpi hehe) :P

kaq per momentin…. :wink:

Per endrrat qe vijn do tju lajmroj…hhehehhe


With respekt

kaltrushi

Agroni22
21-07-05, 11:50
Pershendetje!!


I kam disa endrra qe vertet edhe punoj qe te nderrohen ne Realitet here dokure , por te gjithe shoqerija dhe familja nga pak me folin kohen e fundit qe edhe nese nuk realizohen nuk do jete edhe aq tragjike dhe se duhet te jete njeriu me at te lumtur se qfar ka dhe qe te mos endrroj shume....(i vetmi esht babai qe beso ne endrrat e mija, natyrisht se me jep edhe shume shpres dhe me afro ndihm) , por me besoni keto fjale qe i ndegjoj me humbin shpresat qe vertet nuk esht e leht te behen realitet disa nga ato endrrime te mija…


para disa diteve me tha nje shoqe e ngusht: qe te mos harroj se jam nje vajze shqipetare qe edhe te mos pres te arriti shume, dhe qe duhet martuar dhe te bej disa femije e te jetoj e lumtur vetem me familje......ajo me quditi me keto fjale.., por me tha edhe se ne vajzat shqipetare jemi te mesuar te endrrojm shume dhe me ne fund e dijm se qfar na pret ne jete dhe se nese nuk arriten ato gjera per nje jete edhe ma te mbare, nuk do jete tragjike, (ajo fliste sikurse kishte humbur shpresat e veta per diqka…..dhe kjo gje me quditi shume, me pruri qe te mendoj shume per ket….) pra tema esht shume e qelluar ...

une mendoj ndryshe ne ket aspekt...natyrisht te kesh ndonjeher nje familje e keshtu, por me pare dua qe te luftoj te bej kushtet e mija me ndjers te mija dhe me shume besim edhe do realizohet kjo enderr (apo keto endrra) .......

nje enderr e imja esht siq e kish thuajse edhe flaka….qe te bej parat e mija per nje banes (jo shpi hehe) :P

kaq per momentin…. :wink:

Per endrrat qe vijn do tju lajmroj…hhehehhe


With respekt

kaltrushipo kure te blejshe shtepine tani veq nje bure po te mungojka heheheheh

Kodra
21-07-05, 13:53
*********
*********
*********

Pėrshėndetje pėr tė gjithė,

Qėllimet,Caqet (Ėndėrrat) janė tė shumta,i vetmi qėllim imi ėshtė qė njėher e pėrgjithmonė Kosova tė bėhet si Zvicra sepse edhe Reliefin e ka ashtu----Kodra,Brigje,Lumenj tė mėdhenj,Shpatije tė mrekulluara dhe nuk ėshtė e madhe pra mund ta krahasosh me Zvicrėn pėr nga Reliefi.

Ju lė tė pėrshėndetur me Kėngėn

Dani & Afrimi & Nazifja & LeonoraKodra

SPARTAKU
21-07-05, 14:00
Eu luje Koder, po ti nime Koder e perte Kodre kėnke.

Goja t'lumtė,
e dovaja kabull t'u bėftė,
e prej gojės tėnde
e drejt e n'bir t'veshit t'Zotit.

Kaltrushi
21-07-05, 14:11
Pershendetje!!


I kam disa endrra qe vertet edhe punoj qe te nderrohen ne Realitet here dokure , por te gjithe shoqerija dhe familja nga pak me folin kohen e fundit qe edhe nese nuk realizohen nuk do jete edhe aq tragjike dhe se duhet te jete njeriu me at te lumtur se qfar ka dhe qe te mos endrroj shume....(i vetmi esht babai qe beso ne endrrat e mija, natyrisht se me jep edhe shume shpres dhe me afro ndihm) , por me besoni keto fjale qe i ndegjoj me humbin shpresat qe vertet nuk esht e leht te behen realitet disa nga ato endrrime te mija…


para disa diteve me tha nje shoqe e ngusht: qe te mos harroj se jam nje vajze shqipetare qe edhe te mos pres te arriti shume, dhe qe duhet martuar dhe te bej disa femije e te jetoj e lumtur vetem me familje......ajo me quditi me keto fjale.., por me tha edhe se ne vajzat shqipetare jemi te mesuar te endrrojm shume dhe me ne fund e dijm se qfar na pret ne jete dhe se nese nuk arriten ato gjera per nje jete edhe ma te mbare, nuk do jete tragjike, (ajo fliste sikurse kishte humbur shpresat e veta per diqka…..dhe kjo gje me quditi shume, me pruri qe te mendoj shume per ket….) pra tema esht shume e qelluar ...

une mendoj ndryshe ne ket aspekt...natyrisht te kesh ndonjeher nje familje e keshtu, por me pare dua qe te luftoj te bej kushtet e mija me ndjers te mija dhe me shume besim edhe do realizohet kjo enderr (apo keto endrra) .......

nje enderr e imja esht siq e kish thuajse edhe flaka….qe te bej parat e mija per nje banes (jo shpi hehe) :P

kaq per momentin…. :wink:

Per endrrat qe vijn do tju lajmroj…hhehehhe


With respekt

kaltrushipo kure te blejshe shtepine tani veq nje bure po te mungojka heheheheh


ncukkkkkkkkkkk :D :lol:

turisti
21-07-05, 15:02
Pershendetje!!


I kam disa endrra qe vertet edhe punoj qe te nderrohen ne Realitet here dokure , por te gjithe shoqerija dhe familja nga pak me folin kohen e fundit qe edhe nese nuk realizohen nuk do jete edhe aq tragjike dhe se duhet te jete njeriu me at te lumtur se qfar ka dhe qe te mos endrroj shume....(i vetmi esht babai qe beso ne endrrat e mija, natyrisht se me jep edhe shume shpres dhe me afro ndihm) , por me besoni keto fjale qe i ndegjoj me humbin shpresat qe vertet nuk esht e leht te behen realitet disa nga ato endrrime te mija…


para disa diteve me tha nje shoqe e ngusht: qe te mos harroj se jam nje vajze shqipetare qe edhe te mos pres te arriti shume, dhe qe duhet martuar dhe te bej disa femije e te jetoj e lumtur vetem me familje......ajo me quditi me keto fjale.., por me tha edhe se ne vajzat shqipetare jemi te mesuar te endrrojm shume dhe me ne fund e dijm se qfar na pret ne jete dhe se nese nuk arriten ato gjera per nje jete edhe ma te mbare, nuk do jete tragjike, (ajo fliste sikurse kishte humbur shpresat e veta per diqka…..dhe kjo gje me quditi shume, me pruri qe te mendoj shume per ket….) pra tema esht shume e qelluar ...

une mendoj ndryshe ne ket aspekt...natyrisht te kesh ndonjeher nje familje e keshtu, por me pare dua qe te luftoj te bej kushtet e mija me ndjers te mija dhe me shume besim edhe do realizohet kjo enderr (apo keto endrra) .......

nje enderr e imja esht siq e kish thuajse edhe flaka….qe te bej parat e mija per nje banes (jo shpi hehe) :P

kaq per momentin…. :wink:

Per endrrat qe vijn do tju lajmroj…hhehehhe


With respekt

kaltrushi

Shoqe e nderuar,

Mos tolero mendimet negative te askujt kur jane ne pyetje deshira,enderra,imagjinata dhe vizioni i jetes te cilat i ke parashikue ja te cilave po mundohesh ti japsh fryme e mi zgjallerue.Simbas shkrimit tende kuptova qe i ke te gjitha parakushtet per realizimin e enderrave tua :arrow: ke babe,deshire dhe besim.

Te deshiroj sukses.
Me respekt,
TURISTI. :P

Kastri
21-07-05, 20:01
Pershendetje
O valla me ju tregue te drejten,si po me dele gjumi po harroi qka kame pa enderr,e prape po bie nee gjume,por jo vetem ne metesha ne gjume ,nuk po di qka me tregue se veq fjete po rri!


Allahile cia date eshte sot!

Hajtni se shkova me ra me fjete nashta shohe ndonje enderr te mir.

Agroni22
21-07-05, 22:47
Pershendetje!!


I kam disa endrra qe vertet edhe punoj qe te nderrohen ne Realitet here dokure , por te gjithe shoqerija dhe familja nga pak me folin kohen e fundit qe edhe nese nuk realizohen nuk do jete edhe aq tragjike dhe se duhet te jete njeriu me at te lumtur se qfar ka dhe qe te mos endrroj shume....(i vetmi esht babai qe beso ne endrrat e mija, natyrisht se me jep edhe shume shpres dhe me afro ndihm) , por me besoni keto fjale qe i ndegjoj me humbin shpresat qe vertet nuk esht e leht te behen realitet disa nga ato endrrime te mija…


para disa diteve me tha nje shoqe e ngusht: qe te mos harroj se jam nje vajze shqipetare qe edhe te mos pres te arriti shume, dhe qe duhet martuar dhe te bej disa femije e te jetoj e lumtur vetem me familje......ajo me quditi me keto fjale.., por me tha edhe se ne vajzat shqipetare jemi te mesuar te endrrojm shume dhe me ne fund e dijm se qfar na pret ne jete dhe se nese nuk arriten ato gjera per nje jete edhe ma te mbare, nuk do jete tragjike, (ajo fliste sikurse kishte humbur shpresat e veta per diqka…..dhe kjo gje me quditi shume, me pruri qe te mendoj shume per ket….) pra tema esht shume e qelluar ...

une mendoj ndryshe ne ket aspekt...natyrisht te kesh ndonjeher nje familje e keshtu, por me pare dua qe te luftoj te bej kushtet e mija me ndjers te mija dhe me shume besim edhe do realizohet kjo enderr (apo keto endrra) .......

nje enderr e imja esht siq e kish thuajse edhe flaka….qe te bej parat e mija per nje banes (jo shpi hehe) :P

kaq per momentin…. :wink:

Per endrrat qe vijn do tju lajmroj…hhehehhe


With respekt

kaltrushipo kure te blejshe shtepine tani veq nje bure po te mungojka heheheheh


ncukkkkkkkkkkk :D :lol:pa koment

Flaka_1
25-07-05, 21:34
2 enderra i kam qe qdo nate ma prishin gjumin e nates
enderroj ta gjej shokun e jetes
enderroj ta ndertoj nje shtepi te bukur ashtu siq e kam ne mendje
ja kam nise te ndaj para te veqanta vetem per shtepi...besoj se kjo enderr do te realizohet vetem te jemi shendosh
kam diqka te shtoj ketu
se kur i kam tregu nje shoqes se kam plane ta ndertoj nje shtepi ka mbet pa tekst disa minuta mandej me tha kurre ende ne jeten time de gjuar se vajza kujdeset ne kete kohe te ndertoj shtepi... cool heeee :lol: :lol: :lol:
sinqerisht Flaka

Te pershendes e deshiroj me te vertete qe keto endrra tuajat te realizohen,nje pune qe niset edhe kryhet ti me siguri je e re vetem mos e humb durimin.Suksese :wink:

Falenderoj nga zemra per urimin ALBION_NL
gjithe ashtu te deshiroj plotesim te enderrave!
e per moshen nuk dua ta bej me dije veq se jam mbi 20 vjet :roll:
me dashuri flaka

Flaka_1
25-07-05, 21:37
2 enderra i kam qe qdo nate ma prishin gjumin e nates
enderroj ta gjej shokun e jetes
enderroj ta ndertoj nje shtepi te bukur ashtu siq e kam ne mendje
ja kam nise te ndaj para te veqanta vetem per shtepi...besoj se kjo enderr do te realizohet vetem te jemi shendosh
kam diqka te shtoj ketu
se kur i kam tregu nje shoqes se kam plane ta ndertoj nje shtepi ka mbet pa tekst disa minuta mandej me tha kurre ende ne jeten time de gjuar se vajza kujdeset ne kete kohe te ndertoj shtepi... cool heeee :lol: :lol: :lol:
sinqerisht Flaka

te pershendes Flaka-1 dhe shpresoj se keto endrra te behen realitet,, ashtu si ke deshir ti..... me vullnet te madh qdo enderr behet realitet..


ende enderroj qe Kosova dhe Shqiperia te bashkohen nje dite... kete enderr e kam pas gjithmon dhe do ta kem (shpresoj te realizohet njedite)
kjo eshte nje enderr qe po te realizohet nuk kisha kerku asgje me teper nga kjo bote...

pasuria vjen dhe shkon,, por krijimi i nje shteti te madh qe ka qen enderr e gjysherve dhe stergjysherve tan nuk ndodh perdit....

ju flm KROKODILLI
Gjithe ashtu plotesim te enderrave tuaja sa me pare!
Thone se ai qe mundohet ZOTI nuk e humb kurre!
me dashuri flaka

Flaka_1
25-07-05, 21:43
Pershendetje!!


I kam disa endrra qe vertet edhe punoj qe te nderrohen ne Realitet here dokure , por te gjithe shoqerija dhe familja nga pak me folin kohen e fundit qe edhe nese nuk realizohen nuk do jete edhe aq tragjike dhe se duhet te jete njeriu me at te lumtur se qfar ka dhe qe te mos endrroj shume....(i vetmi esht babai qe beso ne endrrat e mija, natyrisht se me jep edhe shume shpres dhe me afro ndihm) , por me besoni keto fjale qe i ndegjoj me humbin shpresat qe vertet nuk esht e leht te behen realitet disa nga ato endrrime te mija…


para disa diteve me tha nje shoqe e ngusht: qe te mos harroj se jam nje vajze shqipetare qe edhe te mos pres te arriti shume, dhe qe duhet martuar dhe te bej disa femije e te jetoj e lumtur vetem me familje......ajo me quditi me keto fjale.., por me tha edhe se ne vajzat shqipetare jemi te mesuar te endrrojm shume dhe me ne fund e dijm se qfar na pret ne jete dhe se nese nuk arriten ato gjera per nje jete edhe ma te mbare, nuk do jete tragjike, (ajo fliste sikurse kishte humbur shpresat e veta per diqka…..dhe kjo gje me quditi shume, me pruri qe te mendoj shume per ket….) pra tema esht shume e qelluar ...

une mendoj ndryshe ne ket aspekt...natyrisht te kesh ndonjeher nje familje e keshtu, por me pare dua qe te luftoj te bej kushtet e mija me ndjers te mija dhe me shume besim edhe do realizohet kjo enderr (apo keto endrra) .......

nje enderr e imja esht siq e kish thuajse edhe flaka….qe te bej parat e mija per nje banes (jo shpi hehe) :P

kaq per momentin…. :wink:

Per endrrat qe vijn do tju lajmroj…hhehehhe


With respekt

kaltrushi

Tu plotesofshin KALTRUSHI ashtu siq ta don zemra :!:
Mos e humb durimin behu e forte beso ne veteveten dhe me ndihmen e babait do te arrish qdo plotesim deshire :!:
sa me erdh mire qe edhe ti ke te njejten enderr me mua :roll:
te prifte e mbara :!:
me dashuri flaka

Kaltrushi
26-07-05, 14:23
Pershendetje te sinqerta per Flaken dhe turistin dhe per fjalet e juaja te embla dhe te mira qe vertet me ndihmojn....(fjalet e juaja ne vesh te zotit)

me nderime

shoqja e juaja


kaltrushi

turisti
26-07-05, 16:11
Pershendetje te sinqerta per Flaken dhe turistin dhe per fjalet e juaja te embla dhe te mira qe vertet me ndihmojn....(fjalet e juaja ne vesh te zotit)

me nderime

shoqja e juaja


kaltrushi

Ska perse shoqe,vetem mos harro qe ti percjellsh deshirat deri ne fund.

Me respekt,
TURISTI. :P

Flaka_1
27-07-05, 14:29
Pershendetje te sinqerta per Flaken dhe turistin dhe per fjalet e juaja te embla dhe te mira qe vertet me ndihmojn....(fjalet e juaja ne vesh te zotit)

me nderime

shoqja e juaja


kaltrushi

Kam nderin KALTRUSHI

Me nder qofsh,paq shendet dhe gjithe te mirat!
Me dashuri Flaka

Luana
27-07-05, 14:35
Te gjitha i kam takuar dhe i kam kaluar por nji deshir kurr nuk me ka plotsuar :( dhe e shoh se pak eshte von por prap nuk dorėzohem , lus zotin ditė e natė te me realizohet kjo dėshir :(

ekonomisti4
27-07-05, 14:54
Ndoshta eshte apsurde ta them, por fakti eshte qe endra ime ne jete esht ete jem student i Universitetit te Prishtines!

Gentiana
27-07-05, 14:58
Te gjitha i kam takuar dhe i kam kaluar por nji deshir kurr nuk me ka plotsuar :( dhe e shoh se pak eshte von por prap nuk dorėzohem , lus zotin ditė e natė te me realizohet kjo dėshir :(


Luana, shpresoj qe edhe kjo deshir e jotja te plotesohet,dhe kte ta deshiroj nga Zemra.


Si ēdo kush,edhe un kam shpresa dhe enderra,e njera prej tyre esht qe nje dite te behet mire, te jam pran atyre qe i dua e qe nuk i kam par me vite te tera....

Kodra
27-07-05, 19:23
Te gjitha i kam takuar dhe i kam kaluar por nji deshir kurr nuk me ka plotsuar :( dhe e shoh se pak eshte von por prap nuk dorėzohem , lus zotin ditė e natė te me realizohet kjo dėshir :(*********
*********
*********UUUUUAAAAAAAAAAAWWWWWWWWW Luana,

Po s`na tregove cila ėshtė dėshira jote moj ?
Nuk dihet kurrė ku ėshtė Fati,,Kysmeti,, thojshin ktyne-herė.

Ndoshta ka kėtu qė tė ndihmojn, tė tė plotėsohet ajo dėshirė e kahmotshme .UUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAWWWWWWWWW NderimishtKodra

Luana
27-07-05, 20:06
*********
*********
*********UUUUUAAAAAAAAAAAWWWWWWWWW Luana,

Po s`na tregove cila ėshtė dėshira jote moj ?
Nuk dihet kurrė ku ėshtė Fati,,Kysmeti,, thojshin ktyne-herė.

Ndoshta ka kėtu qė tė ndihmojn, tė tė plotėsohet ajo dėshirė e kahmotshme .UUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAWWWWWWWWW NderimishtKodra

Nuk mundet te plotesohet kjo deshir nga njerzit vetem pres nga perendija , me gjitheate flm per oferten qe e bere :wink:


gggrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :wink:

turisti
27-07-05, 20:20
Te gjitha i kam takuar dhe i kam kaluar por nji deshir kurr nuk me ka plotsuar :( dhe e shoh se pak eshte von por prap nuk dorėzohem , lus zotin ditė e natė te me realizohet kjo dėshir :(

Une besoj se ka mu tu realizue,por se pari duhesh me prue vehten ne ate pozite qe mos te mendojsh per ate deshire.Kur te lirohesh nga presioni i deshires,beso se do te realizohet.

Te deshiroj sukses,

TURISTI. :P

Luana
27-07-05, 20:22
Une besoj se ka mu tu realizue,por se pari duhesh me prue vehten ne ate pozite qe mos te mendojsh per ate deshire.Kur te lirohesh nga presioni i deshires,beso se do te realizohet.

Te deshiroj sukses,

TURISTI. :P

Turist e di qe e din se qka kerkoj nga deshira ime por ishalla edhe ty te realizohen te gjitha deshirat qe i endrron :wink:

Luana
27-07-05, 20:23
Luana, shpresoj qe edhe kjo deshir e jotja te plotesohet,dhe kte ta deshiroj nga Zemra.


Si ēdo kush,edhe un kam shpresa dhe enderra,e njera prej tyre esht qe nje dite te behet mire, te jam pran atyre qe i dua e qe nuk i kam par me vite te tera....


Shume flm e nderuar Genta , gjithashtu te deshiroj edhe une per ty si eshte me se miri ne jeten tende

turisti
27-07-05, 20:26
Une besoj se ka mu tu realizue,por se pari duhesh me prue vehten ne ate pozite qe mos te mendojsh per ate deshire.Kur te lirohesh nga presioni i deshires,beso se do te realizohet.

Te deshiroj sukses,

TURISTI. :P

Turist e di qe e din se qka kerkoj nga deshira ime por ishalla edhe ty te realizohen te gjitha deshirat qe i endrron :wink:

Faleminderit shoqe,por besom qe ne vend te pare deshiroj qe ty te realizohet kjo deshire,sepse te mijat jane mė pak te vlefshme.... :P

Luana
27-07-05, 20:32
Faleminderit shoqe,por besom qe ne vend te pare deshiroj qe ty te realizohet kjo deshire,sepse te mijat jane mė pak te vlefshme.... :P


flm shume Fjala e jote ne vesh te zotit , mpuqqqqqqqqq Turist

turisti
27-07-05, 20:33
Faleminderit shoqe,por besom qe ne vend te pare deshiroj qe ty te realizohet kjo deshire,sepse te mijat jane mė pak te vlefshme.... :P


flm shume Fjala e jote ne vesh te zotit , mpuqqqqqqqqq Turist

:P :wink:

NiRvAnA
06-08-05, 10:41
Endrra ime eshte ti bi Bass gitares edhe pak ma mir te futna ndonje grup
te mir dhe te jemi te njohur siq u kan Nirvana ama jo me ba vetvrasje siq ka ba Kurt Cobain


_____________________

It's My Life

Domira
15-08-05, 23:42
Nuk me kujtohet momentalisht :( :cry:

dr1ta
24-08-05, 00:16
Kthis sa ma te shpejt ne vendlindje :?

Jana
17-12-09, 12:35
Akoma e kam dhe s'do te ndalem deri ne momentin qe ta realizoj...

Shkollim me i lart ne drejtim te Mjeksis....

Triangle
09-01-10, 19:43
Ata qe dijne te enderrojne , mund edhe te kene!

Oltiana1
13-01-10, 17:26
Kam shumė ėndrra por ia qė nuk po i tregoj , kur mė plotėsohen kėto ėndrra i tregoj tani :P:P:P

emine
13-01-10, 17:27
specat turrshi ne kosove:p

turisti
14-01-10, 22:27
Ende nganjehere e pyes veten pse nuk u bona kirurg i kirurgjise abdomenale dhe njekohesisht automekanik .........:frown:

Idila
14-01-10, 22:29
Mos ėndėrro jetėn por jetoje ėndrrėn!

turisti
14-01-10, 22:32
Mos ėndėrro jetėn por jetoje ėndrrėn!

Enderra ne krahasim me jeten - nuk krijon shenja...........:biggrin:

shfletuesi_
14-01-10, 22:38
Nuk po endrroj shume...

Idila
14-01-10, 22:46
Enderra ne krahasim me jeten - nuk krijon shenja...........:biggrin:
E po nuk u bė nami de :biggrin:
A e din ti se ndodhemi nė epokėn e peshqėve dhe po udhėtojmė drejt epokės sė ujroit.
E shikon se ē`mėsova sot?
Ėndėrro ti, ėndėrro! :biggrin:

Oqeani
14-01-10, 22:50
A pake po se ēka me enderruar a !!! ... a me treguar a !! nuk i nxen fleta enderrimet !

jadore
14-01-10, 23:10
qe kam me punu si stjuardese ,
edhe qe do te jem balerine ..

...jeta eshte e gate ..

Oqeani
14-01-10, 23:12
qe kam me punu si stjuardese ,
edhe qe do te jem balerine ..

...jeta eshte e gate ..


Eh - Me e shite veturen ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

MemphiSx
14-01-10, 23:15
Cdo njeri enderron...por vetem disa prej tyre i realizon ato!

Idila
14-01-10, 23:20
qe kam me punu si stjuardese ,
edhe qe do te jem balerine ..

...jeta eshte e gate ..

Jam e bindur qė e pate me gjithė mend kėtė qė the! :biggrin: -sepse shpesh mė ndodh dhe mua duke parafytyruar veten duke kėnduar me kitarė para publikut.... por mund tė them ėshtė thjesht njė meditim...:rolleyes:

(po qeshem me veten time)

Triangle
14-01-10, 23:37
Endrren e pervjetshme... te martohem!

jadore
14-01-10, 23:46
Eh - Me e shite veturen ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

une t`a blej, shite ...
dil bile ti qe endrrat tu bene realitet ...
.ps.
qysh ke puna nima qe hala te mbet pa shite..

Oqeani
14-01-10, 23:53
une t`a blej, shite ...
dil bile ti qe endrrat tu bene realitet ...
.ps.
qysh ke puna nima qe hala te mbet pa shite..

Nuk e di sha se a do te behesh stjuardese ...

jadore
15-01-10, 00:00
Jam e bindur qė e pate me gjithė mend kėtė qė the! :biggrin: -sepse shpesh mė ndodh dhe mua duke parafytyruar veten duke kėnduar me kitarė para publikut.... por mund tė them ėshtė thjesht njė meditim...:rolleyes:

(po qeshem me veten time)

une gjithemone moj e kam me gjithe mend po forumi nuk po me beson..?
mos u qesh ,eshte pjesa me e bukur e perjetuar ne cast kur casjet e talent tit apo pasionit tone i prekim si te realizara, nuk ka njeri pa nje ndjesi te tille ...

jadore
15-01-10, 00:13
Nuk e di sha se a do te behesh stjuardese ...

pune e kryme kjo qe jo ( qeshtu eshte kurr je viktime e sistemit Oqeani , edhe endrrat nuk ti realizojne , ku shkolle baleti a stjuarrdese ,qe gjysmen e studimeve neper bodrume Dragodani i kreva) .... prandaj ende i mbaj ne endrra keto deshira ..
p.s.
leremeni te ju kallxoj pashe nje Zot edhe endrren e mames teme ..
krejte e thjeshte .. qe nuk ju bona une doktoresh , sot me tha ““ virone te ishe dal bile doktoresh , lodhe per lodhe gjithe kete punee bile ta kishin pa tjeret hajrin e kishe pshtu jete ..
lirishte etiketomeni si vrasese te endrrave , sot e ate dite kjo e jemja nuk po ma harron ..?

Oqeani
15-01-10, 00:20
pune e kryme kjo qe jo ( qeshtu eshte kurr je viktime e sistemit Oqeani , edhe endrrat nuk ti realizojne , ku shkolle baleti a stjuarrdese ,qe gjysmen e studimeve neper bodrume Dragodani i kreva) .... prandaj ende i mbaj ne endrra keto deshira ..
p.s.
leremeni te ju kallxoj pashe nje Zot edhe endrren e mames teme ..
krejte e thjeshte .. qe nuk ju bona une doktoresh , sot me tha ““ virone te ishe dal bile doktoresh , lodhe per lodhe gjithe kete punee bile ta kishin pa tjeret hajrin e kishe pshtu jete ..
lirishte etiketomeni si vrasese te endrrave , sot e ate dite kjo e jemja nuk po ma harron ..?

A edhe t ii pakse sakatu kembet ne Dragodan a !!! ( hala po me dhembin eshtnat )

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif ( sikur gomaret neper perrenj ) http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Idila
15-01-10, 22:53
une gjithemone moj e kam me gjithe mend po forumi nuk po me beson..?
mos u qesh ,eshte pjesa me e bukur e perjetuar ne cast kur casjet e talent tit apo pasionit tone i prekim si te realizara, nuk ka njeri pa nje ndjesi te tille ...
Kėto janė ligjet e netit, kė tė besojmė kė tė mos e besojmė, as e shohim as e dėgjojmė! :rolleyes:
Ėndrra ime ėshtė tė luaj njė rol filmik edhe atė "Afėrdita nė fshat" besoj e keni lexuar, pikėrisht tė luaj personazhin Afėrdita! :biggrin:

(e thashė seriozisht, pa shaka)

Idila
15-01-10, 22:55
A edhe t ii pakse sakatu kembet ne Dragodan a !!! ( hala po me dhembin eshtnat )

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif ( sikur gomaret neper perrenj ) http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Njė gomar, dy gomerė.

(ėshtė sikurse tė thuash qenat e jo qenjtė:biggrin: )

Oqeani
15-01-10, 23:10
Njė gomar, dy gomerė.

(ėshtė sikurse tė thuash qenat e jo qenjtė:biggrin: )

Sikur kush ?http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif - Kush ? - KEtu me duket nuk e ke ashtu siē thua !

Idila
15-01-10, 23:20
Sikur kush ?http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif - Kush ? - KEtu me duket nuk e ke ashtu siē thua !
E kisha fjalėn kur ti the gomarėt. :tongue:
Dmth, gomarėt-qenat
gomerėt-qenjtė --->kjo e saktė
Nejse... e shėndrruam temėn nė "lundrime ėndėrrimesh" :biggrin:

Oqeani
15-01-10, 23:22
E kisha fjalėn kur ti the gomarėt. :tongue:
Dmth, gomarėt-qenat
gomerėt-qenjtė --->kjo e saktė
Nejse... e shėndrruam temėn nė "lundrime ėndėrrimesh" :biggrin:Jo ishte debat !

Po enderroj mos po e fitoj tash Euromilionin !!! 59,5 mil ... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Andetta
17-01-10, 15:57
Nuk i preferoj ėndėrrat

por edhe nqs ėndėrroj

do ėndėrroja cdogjė tė kapshme !

Triangle
17-01-10, 22:34
Nuk i preferoj ėndėrrat

por edhe nqs ėndėrroj

do ėndėrroja cdogjė tė kapshme !
Nime?? :P

enrik
17-01-10, 22:49
nje lumturi dhe nje jet te qet

Sy_kaltra
18-01-10, 19:07
Enderrat nuk kan mbarim ...

Jana
28-01-10, 13:24
Deri tash q'do enderr apo deshir qe kam pas me eshte Plotsu...Faleminderit Zotit dhe Famijes time...

Jam shum e re...e kam gjith Jeten perpara per te ber Realitet q'do enderr qe kam...ishalla jemi gjall e shendosh...te gjitha tjerat bohen...

p.s Kam pas enderr dhe vaujtje ne shpirt ta sho Nenen time shendosh...kjo mu realizua...

Murgesha
28-01-10, 14:16
Eh...

I falemnderit jetes qe me ka ofruar ato qe i kam deshiru. Enderrat e mia te sotme jan per te tjeret, enderroj sukseset e lumturit e femijeve te mi!!!!

lirik
28-01-10, 19:01
nuk jetohet nga endrrat por nga hapat qe i ben ne jete endrrat nuk te sjellin

dobi aq sa hapi konkret qe e qet ne jete per te reaklizuar diqka vetem kjo esht

tjeter esht me mendu e tjeter me vepru

emine
28-01-10, 19:31
qkamos endrroi:biggrin:

elvio
28-01-10, 20:00
te korr sukses gjithmone me ndershmerine ,e endrren time qe jetoj ne prani

me nje familje te shendoshe

Sibora
01-02-10, 10:51
Endrrat s'kane mbarim.

emine
01-02-10, 10:55
si femije kam endrru qe nje dite te ndimoi fmijte jetim dhe grate e pambrojtuna ,pra kjo enderr me percjell gjate gjithe jetes,uroi qe ne te ardhmen te jap me shume ne ket drejtim,,,,,

shfletuesi_
01-02-10, 10:57
Qe te jem nje dhenderr i mire :) :smile:

emine
01-02-10, 11:08
Qe te jem nje dhenderr i mire :) :smile:

ske shanse nese se ke nusen e mire:rolleyes:

Lapsi
01-02-10, 11:32
te jem burre ideal per gruan :P

Oltiana1
02-02-10, 16:30
Asgjė nuk po ėndėrroj se po pėrtoj me ėndėrruar :P:P:P

emine
03-02-10, 19:59
valla per momentin me ja kris gjume,edhe po mdoket po me realizohet deshira:wink:

turisti
03-02-10, 20:47
Po e enderroj ende :biggrin: inxhen NURI :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

gazi-de
28-06-10, 19:23
hmm qa kom endrru dje

elvio
28-06-10, 22:00
qe askush mos me vrase endrrat:cool:

teutaA
28-06-10, 22:08
qka kisha mujt me kan sikur mos te kisha fatin qe kam:mad:

AliSia
21-11-10, 23:31
Gjdo njeri prej nesh ka nje deshir apo enderr....
Deshirat tregohen ne publik mirpo endrrat jo :lol:Pajtohem me kete mendim..!!
Vertet cdo njeri ka me shume se nje enderr..!!:rolleyes::frown:

teutaA
21-11-10, 23:43
mu martu hahahahhahaha

AliSia
21-11-10, 23:46
mu martu hahahahhahaha
Pritem se po ti qoj Msitnin...:biggrin:

Daglasi
22-11-10, 00:12
mu martu hahahahhahaha

Mos na harro bile me na ba ftese per martes,une vec vi me ket ne foto :biggrin:

teutaA
22-11-10, 00:23
Mos na harro bile me na ba ftese per martes,une vec vi me ket ne foto :biggrin:

pse kush tha qe po martohna qy veq enderr thash po e shof se jo:smile:

Daglasi
22-11-10, 00:27
pse kush tha qe po martohna qy veq enderr thash po e shof se jo:smile:

Epo endrra kajher bahet realitet,spo i dihet :wink:

Murgesha
22-11-10, 11:20
Enderrat s“paskan mbarim kurr!

Diana007
22-11-10, 12:03
Per momentin asgje ,,,, jam ka i gezoj keto endrra qe mi plotsoj Zoti !

Qika^Me^Kule
22-11-10, 21:01
Ka kohe... qe endroi.... dic..... shpresoi tet jete ralizim i shpet.....

Suelaa
22-11-10, 21:15
E per momentin po shoh enderra me sy hapur.:biggrin:

emine
22-11-10, 21:16
ah shume andrra me jane ba zhganderr e shume jane ba andrra trishtuse,vetem qka endrroi ne dimer me shku ne nje koder si femije me u ungje ne saj,ja thes me kasht e me shkit,e tingap me kry ne bore,me ni veten tamen fmije,,

Oltiana1
30-11-10, 11:00
Ehh , ėndrrat nuk kanė fund ( pėrfundon njė ėndėrr eee fillon tjetra )

AliSia
30-11-10, 11:04
EEeeeeeeeeeee nje enderr................................!!! :)

Diana007
28-12-10, 11:44
Per momentin asgje ,,,, jam ka i gezoj keto endrra qe mi plotsoj Zoti !


Falenderoj Zotin deri tani gjithqka ka qen ne anen time ,, nuk dua me shum :smile:

Daglasi
25-02-11, 00:34
Me u kthye ne vendlindje pergjithmon....

Jana
25-02-11, 13:57
... te behem Nene ...

turisti
26-02-11, 20:17
... te behem Nene ...

Bohesh,bohesh,mos u merakos shoqke.........:smile:

Jana
26-02-11, 20:24
Bohesh,bohesh,mos u merakos shoqke.........:smile:

Kismet po ... flm shoqk hahahhhha

Qika^Me^Kule
26-02-11, 20:24
Ka kohe... qe endroi.... dic..... shpresoi tet jete ralizim i shpet.....

Ende....... pres kete ralizim........... por se di se kurrrrrrrrrrrrrr??????? :frown::frown::frown::frown:

Jana
26-02-11, 20:27
Ende....... pres kete ralizim........... por se di se kurrrrrrrrrrrrrr??????? :frown::frown::frown::frown:

Motrush gjithqka e mir vjen ngadale .... mos e humb durimin ,,,, mpuq shum .

turisti
26-02-11, 20:35
Kismet po ... flm shoqk hahahhhha

Me nder cofshe dhe bani mire :biggrin: detyrat shtepiake :biggrin:,hahahahahahahahahahahaha.

tipi engjellor
26-02-11, 20:36
po enderroj si te bi me fjet e deri ne mengjes ma larg jo ....

Jana
26-02-11, 20:38
Me nder cofshe dhe bani mire :biggrin: detyrat shtepiake :biggrin:,hahahahahahahahahahahaha.

Hahahahhahahahahaha o shum jam e rregullt ne ket aspekt , krejt detyrat i boj qyyy ... po msusi me ka thene se ka koh qyyy edhe ti hahahhahahaahaha

turisti
26-02-11, 20:38
Ende....... pres kete ralizim........... por se di se kurrrrrrrrrrrrrr??????? :frown::frown::frown::frown:

Ishalla bohet,mos u merako shoqke.........:smile:

Qika^Me^Kule
26-02-11, 20:38
Motrush gjithqka e mir vjen ngadale .... mos e humb durimin ,,,, mpuq shum .

E Kur.............. maaaa ????????????? :frown:

P/s. Dhe une te percafoi..... e shterngoi fort..... motrushe te kam.....

turisti
26-02-11, 20:40
Hahahahhahahahahaha o shum jam e rregullt ne ket aspekt , krejt detyrat i boj qyyy ... po msusi me ka thene se ka koh qyyy edhe ti hahahhahahaahaha


Mos i beso :biggrin: mesuesit :biggrin:,se ka te tille qe vjet per vjet ta bojne nga nje :biggrin: detyre :biggrin: e vet shkojne ne pushim,hahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
26-02-11, 20:40
Ishalla bohet,mos u merako shoqke.........:smile:

Inshall-llah , fjala jote vesh All-llahut

turisti
26-02-11, 20:42
Inshall-llah , fjala jote vesh All-llahut


Ishalla,por,mos harro me e lirue :biggrin: uqkurin e kuleve :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
26-02-11, 20:46
Ishalla,por,mos harro me e lirue :biggrin: uqkurin e kuleve :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahaha.

Aaghaghaghaghaaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaghaghaa ghaghaghaghagh

Hei.... e pa takat mbeta sa kam qeshe...........

P/s. pervec hamdis i takon ushkuri im.. e pusani ma ka shtrengu fort..... s'po mund e zgidhi ma.....

Jana
26-02-11, 20:49
Mos i beso :biggrin: mesuesit :biggrin:,se ka te tille qe vjet per vjet ta bojne nga nje :biggrin: detyre :biggrin: e vet shkojne ne pushim,hahahahahahahahahahahahahahahahaha.


Hahahahhahahahaha ky msusi im e ka nxansen shum t'meqme hahahahhaha e din se per ni kick e suspendoj pi shkolles hahahahahhaahahahaha

turisti
26-02-11, 20:51
Aaghaghaghaghaaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaghaghaa ghaghaghaghagh

Hei.... e pa takat mbeta sa kam qeshe...........

P/s. pervec hamdis i takon ushkuri im.. e pusani ma ka shtrengu fort..... s'po mund e zgidhi ma.....


Spo e shof me :biggrin: Hamdine ketu :biggrin: .........:

Qika^Me^Kule (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25989)
Ń'zemź® Tendź ஜஜ

-------------------------------------------,hahahahahahahaahahahahahahahahaahahaha.

Mos ka mbet ai te zgidhe derisa ta zgjidhe ................valla qashtu :biggrin: u pshurr njoni n' Gilan :biggrin: duke prite mu zgjidhe.....................,hahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahaha.

turisti
26-02-11, 20:54
Hahahahhahahahaha ky msusi im e ka nxansen shum t'meqme hahahahhaha e din se per ni kick e suspendoj pi shkolles hahahahahhaahahahaha

Kurre mos ju hakmirre ashtu se gjithmone gjindet naj :biggrin: nxenese qe ja ndjek mesimet :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
26-02-11, 20:56
Spo e shof me :biggrin: Hamdine ketu :biggrin: .........:

Qika^Me^Kule (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25989)
Ń'zemź® Tendź ஜஜ

-------------------------------------------,hahahahahahahaahahahahahahahahaahahaha.

Mos ka mbet ai te zgidhe derisa ta zgjidhe ................valla qashtu :biggrin: u pshurr njoni n' Gilan :biggrin: duke prite mu zgjidhe.....................,hahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahaha.

Kryesoria ne zemer e Ti... te jeme... e nuk asht e rendesishme te i them emrin bre... :tongue:

Aaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaaghaghaghaghaghagha oooo pasha zoten ik se vdicaaaaa.. per se gjalli.....

Jana
26-02-11, 20:57
Kurre mos ju hakmirre ashtu se gjithmone gjindet naj :biggrin: nxenese qe ja ndjek mesimet :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahaha.

hahahhahahahahaha shnosh edhe une e gjen ndonje PROFESOR qyyyy hahahhahahahahahahahaa por prap se prap msusu e ka mir .... duhet prit edhe pak ...

turisti
26-02-11, 21:05
Kryesoria ne zemer e Ti... te jeme... e nuk asht e rendesishme te i them emrin bre... :tongue:

Aaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaaghaghaghaghaghagha oooo pasha zoten ik se vdicaaaaa.. per se gjalli.....


Ik,ik,se edhe :biggrin: ika eshte GJYSA e TRIMNISE :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha ha.

O mos u ngut se Hamdia e ka zon venin...........:biggrin:,hahahahahahahahahahahaha :

http://www.lachfabriek.nl/beta/media/20100820_173259_wc-computer.jpg

turisti
26-02-11, 21:08
hahahhahahahahaha shnosh edhe une e gjen ndonje PROFESOR qyyyy hahahhahahahahahahahaa por prap se prap msusu e ka mir .... duhet prit edhe pak ...


Ani,prit,prit..............:biggrin: e zgate,mos u ngut me :biggrin: diplomimin :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
26-02-11, 21:18
Ik,ik,se edhe :biggrin: ika eshte GJYSA e TRIMNISE :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha ha.

O mos u ngut se Hamdia e ka zon venin...........:biggrin:,hahahahahahahahahahahaha :

http://www.lachfabriek.nl/beta/media/20100820_173259_wc-computer.jpg

Aaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaaghaghaghaghaghaghag haaghaghaghaghaghghaghaaghaghaghaghghghaghagh

turisti
26-02-11, 21:24
Aaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaaghaghaghaghaghaghag haaghaghaghaghaghghaghaaghaghaghaghghghaghagh


E dijsha se do te :biggrin: kthehesh shkaku i kallaballekut :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

elvio
26-02-11, 23:29
Thojne qe te realizosh ato c'ka deshiron=zgjohu.

Perpiqem ne qepallat e mia te ve mbeshtetese si TOMY tek Tomy and Jerrry, qe te imponohem kur pamundesia del mbi deshire qe te rri zgjuar.

Enderr disi e realizuar te punoj e ndertoj ne vendin tim.

Peja-Boy
27-02-11, 09:05
Ne shtrat me nje e enderrat me tjetren jan gjera te pa realizueshme !!

Qika^Me^Kule
27-02-11, 10:58
E dijsha se do te :biggrin: kthehesh shkaku i kallaballekut :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Hair inshall-llah............................:biggrin::biggrin: :biggrin:

Hajra
03-03-11, 15:36
......ta kuptoi boten sa me shume

AliSia
05-03-11, 23:50
Gjdo njeri prej nesh ka nje deshir apo enderr....
Deshirat tregohen ne publik mirpo endrrat jo :lol:
Shume e sakt ...!

emine
06-03-11, 00:05
......ta kuptoi boten sa me shumeti je bota,ti duhesh te pyetesh cdo dite kush je,per te pa cdo dite e me shume qka dhe pse ndodhe ne bote,

Hajra
06-03-11, 15:43
ti je bota,ti duhesh te pyetesh cdo dite kush je,per te pa cdo dite e me shume qka dhe pse ndodhe ne bote,


me vende e ke minushe mirepo une mendova planetin toke dhe jo boterat qe jetoin ne te.

halla e madhe
07-03-11, 10:16
..nje projekt qe kisha qysh e re,se shpejti endrra po behet realitet:smile:

Jana
07-03-11, 11:45
... te punoj ne profesjonin tim ... sepse akoma nuk arrita te lodhem nga kjo pun qe e dua shum ...

halla e madhe
07-03-11, 12:09
Hallen, ta kem kshilltare time per "kultur te debatit" gjat kohes sa shkruaj/debatoj ne f/d

..endrra te sukseshme te deshiroj edhe tash e tutje!:wink:

Domira
07-03-11, 14:50
Sot duke shku ne pune, enderroja qe ne nje qytet metropole evropjane te degjoj njerzit te flasin shqip. Ende enderroj qe Prishtina te duket si te gjitha metropolat evropjane e boterore dhe qenjerzit te kene mireqnje si ne ato vende. Cka ish ba qe te mos ishte enderr? - Asgje hiq, vec mire kish qene!

roadrunner
07-03-11, 15:53
Barazine

Oqeani
07-03-11, 15:54
Me e futuar Euromilionin te Premten !!! 80 mil euro :(((((((((((((

AliSia
07-03-11, 19:07
Me e futuar Euromilionin te Premten !!! 80 mil euro :(((((((((((((


Mos jetoni me Endrra se shume pak njerz kan fat....!!:biggrin:

Oqeani
07-03-11, 22:49
Mos jetoni me Endrra se shume pak njerz kan fat....!!:biggrin:


hahahaha ani edhe enderrat behen realitet hhahaha

Oqeani
07-03-11, 23:00
hahahaha ani edhe enderrat behen realitet hhahaha


Shpresa ..... !

Elina
07-03-11, 23:13
Shpresa ..... !E kush na qenka kjo Shpresa tash ?:tongue:

Oqeani
07-03-11, 23:20
E kush na qenka kjo Shpresa tash ?:tongue:Ajo a, shume e keqe eshte. Por ja qe na mban shpirtin gjalle, e thot : Hajt se bahet mire ! ( Edhe une po pres mos po me "perqafon" nje dite ! )

rastesishT
07-03-11, 23:21
Njė Motor qė kap 320 km/h

AliSia
08-03-11, 09:46
Endrrat nuk kan mbarim...!!

turisti
08-03-11, 20:48
Barazine


Cilen barazine ?? Edhe mashkujt me ba bebe a?? :biggrin:

rastesishT
08-03-11, 21:27
Te ngjitem ne majen e Everestit.

Hajra
09-03-11, 03:18
...... tani enderroi me sy hapur

Albonita
09-03-11, 16:21
Para se te flej gjum a?? paj si me uh zgjua heret nesra bre se jam e lodhru diq :biggrin:

Oltiana1
16-03-11, 18:14
I ėndėrroj ca ėndrra qė mundem me i bėrė realitet , eee cilat ėndrra janė nuk do i tregoj :)

tipi engjellor
16-03-11, 18:15
...po nganjhere te pamundura se me perzihen me deshiren .......

drinibardhe
16-03-11, 18:15
I ėndėrroj ca ėndrra qė mundem me i bėrė realitet , eee cilat ėndrra janė nuk do i tregoj :)


na le gjithe naten pa gjume ..... hajt ishalla kaloj andej nga enderrat e tua ahaha

Oltiana1
16-03-11, 18:31
na le gjithe naten pa gjume ..... hajt ishalla kaloj andej nga enderrat e tua ahaha

Mos po kėrkon tani me u bėrė protogonist i ėndrrave tė mia ? thua , "Uaaa , sa ėndrra tė bukura qenkan " ( pak shaka, hahahaha )

drinibardhe
16-03-11, 18:35
Mos po kėrkon tani me u bėrė protogonist i ėndrrave tė mia ? thua , "Uaaa , sa ėndrra tė bukura qenkan " ( pak shaka, hahahaha )

nuk e di se si me nxjerrin ato endrrat e tua ndoshta si orke ndoshta si yll nuk e di ...por shpresoj qe te jesh nje piktore e mire dhe te me piktorosh bukur ne endrrat e tua ...do kisha deshire me ardhe nje here e me ul kembekryq ne endrren tane .... ahahaha

Oltiana1
16-03-11, 18:50
nuk e di se si me nxjerrin ato endrrat e tua ndoshta si orke ndoshta si yll nuk e di ...por shpresoj qe te jesh nje piktore e mire dhe te me piktorosh bukur ne endrrat e tua ...do kisha deshire me ardhe nje here e me ul kembekryq ne endrren tane .... ahahaha

Do i pikturoj ato ėndrra me ngjyra goxha tė forta dhe ti do do mahnitesh nga bukuria e tyre :)

drinibardhe
16-03-11, 18:53
Do i pikturoj ato ėndrra me ngjyra goxha tė forta dhe ti do do mahnitesh nga bukuria e tyre :)

tip pikaso apo monet apo cobert apo ku di une i rilindjes ..... do me pelqente tip davinci te me pikturoje krejt mister ..... kush e di nodshta ne kete moment po me pikturon .... ahaha

AliSia
16-03-11, 19:03
.......endrrat nuk kan mbarim ..!

Hajra
16-03-11, 19:19
....nje fillim te mbare

http://src.discounto.de/pics/product/32735/50810_Thermo-Jeans-Latzhose-32735_xxl.jpg

Qika^Me^Kule
18-03-11, 17:17
Nje engjull ta kem... pran vetes time...:frown:

Hajra
18-03-11, 17:33
... te behem Nene ...


valla veq qeta se kam provu as une mu ba nane hahahahaha.....


p.s. uroi te behesh sa me pare

~AnnA~
18-03-11, 18:19
...te behem astronaute :smile:

Daglasi
19-03-11, 01:00
Me vizitue Kilin:biggrin:

Jana
19-03-11, 01:22
...me dal me Lulen n'shehet t'Gjakoves e mi bo lomkrejt hahahahahhahaha

Daglasi
19-03-11, 01:27
Me shkue ne Gjakove me marr Jannen e me shkue ne Ferizaj te Lulja,e mu shetit ne Gjilan:biggrin:

Jana
19-03-11, 01:28
Me shkue ne Gjakove me marr Jannen e me shkue ne Ferizaj te Lulja,e mu shetit ne Gjilan:biggrin:

Hahahahahhahahahahahaha une en Ferizaj jam shku ...
Shko merre Lulen e hajdi en GJk ...

Daglasi
19-03-11, 01:57
Hahahahahhahahahahahaha une en Ferizaj jam shku ...
Shko merre Lulen e hajdi en GJk ...

Ok,po niher skam kohe,a thue a pret ajo,deri sa tme bahen mue punt?:biggrin::smile:

Jana
19-03-11, 02:00
Ok,po niher skam kohe,a thue a pret ajo,deri sa tme bahen mue punt?:biggrin::smile:


Besoj qe po ... se edhe ajo spo ka koh ... ani ju pres ... maje fjalen se ajo qe 2 vjet pem thot VI VI ....

elvio
12-06-11, 20:42
Hic endrra,,,,,,,,,,,,,,

U rri zgjuar atyre,edhe s'flas per to.

I planifikoj me strategji per te mos deshtuar,edhe mos bej lutje!

emine
13-06-11, 10:05
asgje....

tipi engjellor
13-06-11, 10:15
po endrra disa shkojne...disa tjera vijn ....keshtu vazhdojn me kohen....

turisti
13-06-11, 13:10
Qe disa te mbushen mend.............

p.s.

ketu nuk mendoj per antaret e forumit por per ne jete......

Jana
13-06-11, 20:16
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS7OpDYaCQ9L7jqIrpIes97MJONlXC7R kz0tj4uIWs0Vmmdb54W-w

Afrimi_17
28-06-11, 03:07
Enderrat nuk shpjegohen dot,dhe si te tilla nuk kan mbarim asnjehere!

Diana007
04-07-11, 10:02
Per momentin asgje ,,, po shijoj gjitha ondrrat qe mi plotsoj zoti deri tani :smile:

winona
04-07-11, 11:46
Me shkue diku me nje bregdete ne Shqiperi...po enderroj

rastesishT
04-07-11, 11:49
Nje takim te pa harruar :)

VoOoglushja
05-07-11, 11:52
... si do ishte realiteti me ty...http://picfor.bildero.net/00178EB6/beauty-beautiful--beauty--special--pams--gifs--Photography--woman-angel--hot--angel--erotik--Jong-Album-1--sexy--women--sensual--nudes--Swim-Wear--DAngel--angels--b..&w--wow--comments--HELEN-MORENITA--fantasy--cool--ClassyLady--my-pics--gif-s--Beautiful-P_large.jpg

AliSia
13-07-11, 19:35
Endrrat nuk kan Mbarim...!!

Kaqanikasja
14-07-11, 12:27
asgje tjeter vetem te kem nje familje te shendoshe

AliSia
14-07-11, 18:39
asgje tjeter vetem te kem nje familje te shendoshe


Ishall te ralizohete Endrra e (Jetes).:)

Gega 1
14-07-11, 20:42
Shoke,pa rrena a!
Qe une po ja nisi.
Lotos me i ra 6-qe.Veq ni here.

emine
14-07-11, 20:53
mi rref shpulla turive disa bala te dardanis:tongue:rrini mire se mu enrrat me jan ba gjitmone realitet:cool:

halla e madhe
14-07-11, 22:15
mi rref shpulla turive disa bala te dardanis:tongue:rrini mire se mu enrrat me jan ba gjitmone realitet:cool:


...tu pi kafe me eminen ne "Shkorpion":smile:

Kaqanikasja
15-07-11, 09:06
Ishall te ralizohete Endrra e (Jetes).:)


Ishalla xhan te gjitheve flm

jadore
16-07-11, 23:58
...tu pi kafe me eminen ne "Shkorpion":smile:

moj mos e thuaj dy here se ta realizoj une endrren nga distanca , pronarit te Scorpionit per ne Gjermani keshtu ashtu i bie rruga nga Wiena , veq kur ta shef qe me trajektore caffesh ne duar ju tangjenton te dyjave e nga koridnata te ndryshme tuj i pi caffet e ati vendi e me mundesine e teknollogjise demek pc e zhvilloni biseden dhe , qe wola ..u jetesu endrra .

a po e shef sa improvizante di te jem ..
p.s.
gjithesesi caffen do ta pij ne terassen e Wienes me ty , gjalle a vdek , dje isha per ngut ..

emine
17-07-11, 10:20
...tu pi kafe me eminen ne "Shkorpion":smile:
A e DAshura Hallushe,shpresoi se shume shpejt do kemi rastin ,apo do kem rastin me taku ty ,sepse te cmoje shume,dhe dua te njofe dhe nga afer;)

emine
17-07-11, 10:21
moj mos e thuaj dy here se ta realizoj une endrren nga distanca , pronarit te Scorpionit per ne Gjermani keshtu ashtu i bie rruga nga Wiena , veq kur ta shef qe me trajektore caffesh ne duar ju tangjenton te dyjave e nga koridnata te ndryshme tuj i pi caffet e ati vendi e me mundesine e teknollogjise demek pc e zhvilloni biseden dhe , qe wola ..u jetesu endrra .

a po e shef sa improvizante di te jem ..
p.s.
gjithesesi caffen do ta pij ne terassen e Wienes me ty , gjalle a vdek , dje isha per ngut ..

Jadore shtrengov fort se dhe ty kam deshire te takoi;)

halla e madhe
17-07-11, 11:34
moj mos e thuaj dy here se ta realizoj une endrren nga distanca , pronarit te Scorpionit per ne Gjermani keshtu ashtu i bie rruga nga Wiena , veq kur ta shef qe me trajektore caffesh ne duar ju tangjenton te dyjave e nga koridnata te ndryshme tuj i pi caffet e ati vendi e me mundesine e teknollogjise demek pc e zhvilloni biseden dhe , qe wola ..u jetesu endrra .

a po e shef sa improvizante di te jem ..
p.s.
gjithesesi caffen do ta pij ne terassen e Wienes me ty , gjalle a vdek , dje isha per ngut ..

....Jadore_pasi t'i njof kapacitetet tua,nuk dua te enderroj me,e di ti e
bene te pa munduren te mundur!..hallall!!:smile:

qaf,qaf se shpejti ne pr. halla

Zero Cool
21-07-11, 14:20
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/269150_127343454021326_100002370175843_190610_4232 030_n.jpg

LaDy_Diaspora
21-07-11, 15:26
Njė ėndėrr e kahmotshme e imja ėshtė qė tė bėj njė udhėtim tė gjatė rreth botės... :biggrin:
Pres tė mė realizohet, se para se tė bėjė kėtė udhėtim, do doja ta gjeja shpirtin binjak, se vetėm s'udhėtohėt. :rolleyes:

VoOoglushja
21-07-11, 16:03
...ti bie lloteris hehe