PDA

View Full Version : Cka mendoni per kete???


Murgesha
16-12-03, 13:14
Ja nje teme qe mu duk interesante. Cka mendoni ju per kete.www.rruzull.net/modules.php?name=News&file=article&sid=118Nese edhe juve ju duket interesant ju ftoj te diskutojme.

mirolf
18-12-03, 19:05
une thuajse pajtohem me mendimin dhe me shkencen dhe shkencetaret.

sepse po te duash te zbulosh nje gje ateher duhet nje studim,si psh te njeriu duhet te studiohet nejriu dhe te shtaza duhet te studiohet shtaza,dhe te tjere..ne ket bote ka nejrez qe jetojne me genjeshtra cdo nejri ne ket bote genjen,e sidomos njerezit ne pushtet[ky eshte mendimi im]kurse kur i cituat genjeshtramakinen,ajo makine nuk njifet ne thuajse ne shumicen e vendeve te botes perpos ne amerike qe e perdorin ate.

dhe poashtu kjo makine ka lindur ne amerike aty nga vitet e 30tadhe qysh ateher eshte perdorur ne vise te ndryshme te amerikes.

sepse kur te thuash nje fjale qe nuk eshte e sakte ateher t ipo e krijon ate fjale dhe kshtu qe signali e dregon fjalen te truri dhe reagon negative.

si psh te elektrika;po te dergosh nje signal negative ateher reagon negative.dhe pastaj muskujt e fetyres ndryshojne levizjen dhe po ashtu muskujt e kembeve dhe te duarve levizin dhe gjithashtu syte shkojne ne nje ane te kundert,buzet gricen duke folur dhe te tjera.prandaj kur te genjesh nje gje duhet te kesh alibi dhe ajo genjeshter te njifet sidoms ne gjyqe.ja psh une genjej se paktu dy here ne jave.ehte gje normale

e sidoms genjejme kur kemi ndonje msheftesi ose nje gje private gjera jo edhe aq me rendesi.une jam shume i lumtur me ket teme dhe i sqaruar dhe po ashtu pajtohem me ju.ju falemenderit...keshille;mos genjeni familjen dhe shoqerine e ngushte.

turisti
27-07-04, 00:08
Kthen qeto ditet ne kete teme sepse po ngutna,por dua te them se gjithmone me kan terhekur planetet e tjera sepse mendoj kur ka ne planetin tone jete,pse mos t'ket ne tjera ,a edhe gjithsijen e perjetoj ne nji menyre specifike,po mu duke se atje lart jam I LIRE,e ndjej HAPSIREN...ju pershendes(ah Murgesh,Murgesh,ti e don romantiken...). :wink:

alfa
03-02-05, 22:44
Tema shume e vjeter por problem i perhershem..
Genjeshtra pos tjerash me preokupon edhe personalisht sepse problem e kam se si me i besu njerzve kohen e fundit sidomos.
Cfar te them ves teper i keq per vet faktin se Zoti e pozicionon ne kategorine me te ulet morale!!!
Shpresoj ne besnikeri dhe sinqeritet per raporte me te mira.......... :)

4peace
07-02-05, 23:21
Pershendetje

Miqte e mij me te ngushte jane ata te moshes deri 4-vjecare.!!!