PDA

View Full Version : Cili Eshte Profesioni I Juaj???


lIbErAtIoN
23-12-03, 00:18
Profesioni im eshte BiznesiPunoj qe 10 vite me biznes keshtu qe e adhuroj ket pune qe e bej

RRUSHI
23-12-03, 11:03
TE PERSHENDES ZOTERI .

ME SA E DIJ UNE FJALA BIZNES DMTH TREGTI ---A KISHE MUNDUR TE NA TREGOSH SE ME QFAR TREGTIE MERRENI ----DHE KU ESHTE ARSYEJA E JUAJ QE KENI HAPUR KET TEM----THEM KET SE GJDO PERSON MERRET ME DIQKA DIKUSH SHKON NE SHKOLL , DIKUSH RUAN DELET , NJE RAST KONKRET UNE JAM BARI ETJ ETJ

ME VIJE KEQ QE PO SHPREHEM KESI SOI POR PO ME DUKET NJE TEM PA VEND---ME FAL POR KY ISHTE OPINJONI IM , ANDAJ EDHE MUND TE ME SHAJSH SIQ E KEM ZAKON NE SHQIPTARET...

mija
23-12-03, 19:17
un skom profesion ama nje pervoj 2-vjeqare si gazetare :P

lazdrani
23-12-03, 19:32
:lol: :lol: :lol: mija biseda e fundit si intervju ishte me mua :P :P :P lazdrani :wink:

mija
24-12-03, 10:43
hahaha ani

LIBERO_78
27-12-03, 15:00
UNE PER VETI JAM I SHKOLLUAR DHE I QERTIFIKUAR NE NJE PROFIL QE TE GJITHE DUAN KINSE POR PAK E PRAKTIKOJNE NE PRAKTIKE DHE SHTIREN QE SHUME E DUAN POR PAK MERREN ME TE :wink:

lIbErAtIoN
27-12-03, 23:38
Ju Pershendes te gjitheve

RRUSHI fjalen biznes e kam cek sepse merrem me biznes

E me qfare biznesi po te tregoj

E kam nje magazin me mallra te ndryshme ushqimore D.M.TH. Ky eshte profesioni i im i cili e udheheqi vet edhe pse jam i ri

E sa per se pse e kam hapur ket tem mendoje se nuk eshte diqka e imponune me tregu se qfare profesioni keni

Edhe profesioni i yt si bari edhe pse sje bari me pelqen

Para 2 dite lexova ne Kosovare per Dr Ibrahim Rugoven i cili ka qen qoban por tashe eshte nje njeri me vler

Tung ju pershendes te Gjitheve

jehona
28-12-03, 02:34
ju pershendes, profesioni im esht momentalisht studente e ekonomis, kurse mundona ta arris diqka ne degen "marketing, management..."...
ju uroj suksese ne profesionin qe e keni zgjedhur, pa marr parasysh qoban apo businessman...


edhe diqka per ty "lIbErAtIoN", sikur ka qen rugaova qoban e esht bo person me vler te madhe, mundet edhe nje njeri me vler te madhe te bohet qoban, aq shpejt sa as mendja nuk ja mer..... per ata mos te qon askush kry me profesionin e vet, se me ne fund per veti e ka....

In Da Houze
28-12-03, 20:51
Ju lutem jehona sjeni ju askush ti mohoni do vlera qe njeri me te veretet ja ka arrit une rugoven nuk e kritkoj se sjam kritik edhe sdu te jem lere mo coban kukuku me te ndegjue rugova baca rugov menjeher ta ndalon me hi ne net hahaha jo mer por eshte puna se kurqyshsh.a.a.a.a.une me profession kuku spo di tre i kom
po o i tregoj te tret
seshgte gje sbehete beti
1.student i psikologjis
2.biznis...
3.rapper...

,mjaft,

jehona
28-12-03, 22:20
Ju lutem jehona sjeni ju askush ti mohoni do vlera qe njeri me te veretet ja ka arrit une rugoven nuk e kritkoj se sjam kritik edhe sdu te jem lere mo coban kukuku me te ndegjue rugova baca rugov menjeher ta ndalon me hi ne net hahaha jo mer por eshte puna se kurqyshsh.a.a.a.a.une me profession kuku spo di tre i kom
po o i tregoj te tret
seshgte gje sbehete beti
1.student i psikologjis
2.biznis...
3.rapper...

,mjaft,

me fal ti dr.prof. apo qka po i thu vetit, une askujt nuk i thash diqka ta nin veten te ofendum, le ma rugoven, ai ai ai, lexoje edhe nje here mir textin tim, dhe tani shkruj koment per ate. po nejse ndoshta e ki keqkuptu, nuk prish pun.

edhe sa per se ma kish ndalu rugova internetin, ai ma para ma kish ndalu hyrjen ne kosove...

lIbErAtIoN
30-12-03, 21:59
Pershendetje diana

Normal qe ai njeri i cili nuk i run vlerat e veta pik se pari mund te kthehet ne qoban
Por mos te hym ne politik sepse por une e kam marre si shembull qe e kam lexu


Edhe tjetra mendoj qe deri sot Rugova askuj nuk ja ka ndaluar Kosoven e as qe do te ja ndaloj dikuj sidomos ty qe hiq

Ju pershendes

Albanam
31-12-03, 15:17
Pershendetje te gjitheve!

Per miqte e ketij Forumi quhem Albanam.
I lindur dhe i rritur ne kryeqendren e dikurshme te Vilajetit te Kosoves.
Kam studjuar dhe perfunduar studimet ne Fakultetin e Mjekesise ne Prishtine.
Tani vone u kyca ne faqet e dardania.de.
Kam pasur disa postime ne rubriken FEJA, kurse nga nje edhe te POEZIA, POLITIKA, HAPESIRA FILOZOFIKE...
E konsideroj veten si nje njeri i thjeshte i krijuar nga Zoti i Plotefuqishem.
Deshira ime eshte per nje komunikim te mirefillte, duke respektuar normat morale dhe mendimet e te tjereve.
Urrej sharjet dhe ofendimet qe dikush mundohet te lanson ne orbite i fshehur prapa monitorit te kompjuterit.

Shendet dhe sukses ne jete per te gjithe Ju.

Paqa dhe meshira e Zotit te Madherishem ju percjellshin ne cdo cast.

Me nderime,
Albanami

In Da Houze
01-01-04, 20:36
Tung zonjusha jehona qe me dha nje kritik apo si e quajte ti ska gje rrespect ..girl aje mire si je si kalon une sjam askush as kush as drrmrr. as prof... hahaha lere mor jaam student i vitit te pare ne Ut-Tetove.

kete nese se ke dite dije por me sa pash aty se ti rugoves pate me ja dhene nje kritik si p,.sh ka mberri rugava tu u kon coban e spo mbrrijm ne hahaha
kjo ke ajo esenca e krejt atij tekstiti tend..?> :o

jehona
02-01-04, 20:33
kekeeeeeeeee valla krejt e keni keqkuptu textin tem qe e kam shkru, per ata gati ma mir mos me ja nis me jau spjegu se ku me dit qe ku dalim tani.... ju pershendes edhe besoj qe tjerat mesazhe do ti kuptoni ashtu si duhet......

edhe ju te gjith jeni ja mendoni qe jam kunder rugoves, po kjo nuk esht e vertet sepse me rugoven valla nuk ka, ato e dim te gjith fort mir :wink: :wink: , kuku nana jeme ja nisa tash edhe me politik a....

In Da Houze
03-01-04, 17:33
Jo mor jo po inat ckas bone njiher kritik e tash pak devolvim
un ka Rugova .? ncncnc
oki
pershendetje se ekuptum temen ama mois shkruj asi tema qe te lodhin me mendue

fatos(F)
12-02-04, 15:01
JU PERSHENDES TE GJITHVE DHE KAM RRESPEKT NDAJ PROFESIONIT QE KENI ZGJEDHUR.

ne ket forum hy gjeth me shum de shir se krenohem shum kur lexoj mendimet e shokve dhe shof se ne shoqrin ton ka shum te synqert dhe shum te fort ne gjdo aspekt,

nuk deshta me ju largua pytjes qe ka ba shoku apo shoqja nuk e kam lexuar me falni.
profesioni jem esht shum i thjesht per do shka i lexova ktu ne faqe,

un jam saldues dhe me mua punojn 5 puntor esht pun e ndyter por jetoj prej saj shum mir dhe paster dhe puntort jan shum te knaqer me mue,

kam qen ne shkoll te muzikes ni vit ne kosov por nuk kam mujter me korr sukses, shkaku i kushteve.

Lona
12-02-04, 18:46
Ju perhendes te gjitheve dhe ju uroj disponim te kendshem .ne gjithe e dime se cdo pune eshte profesion dhe secila e ka rendesin e vet.sa me perket mua une per momentin jam studente ne f.j.por edhe punoj ne nje post private me internet .
:roll: :roll: :shock:

Naki
12-02-04, 19:57
Profesioni im eshte Teknik Medicinal i shkolluar ne kosove,kame studiuar ne fakultetin xehtaro-metarlugjik( 6 semestra te mbaruar).
qe nga viti 1998 pas shkollimit te specializuar per menagjimin e reparteve Spitalore kryeje profesionin Menagjues i repartit Intensiv me semundje te Infarktit te trurit-Sroke Unit ne Gjermani.

Murgesha
12-02-04, 20:14
Naki te pershendes dhe te uroj pune te mbare dhe suksese ne jete.
Profesioni im eshte arsimtare e diplomuar por fatkeqesisht nuk kam mundur kurre te ushtroj kete zanat, per shkak te papershtatmeris
ideo-politike. :(

stubllani
13-02-04, 15:39
rpofesini im ėshtė me pre pare Euro vlla Euro

sexybrikenda
18-03-04, 21:56
Punoj si fotomodel per disa firma kety ne australi dhe jam bankare me profesion.

mickoja
20-03-04, 03:12
aj more plot tč shkolluar pasmi kčtu nč forum vetčm suksese ju uroj ata qč e dojn shkollčn...
jo un momentalisht po e studijojč nejčn ku ka ma mir dhe i kshyri punčt e kojshive ha ha ha....

Engjellushja
17-06-04, 18:31
Un jam "Engjellush nga Profesioni....

Oficiell:

Paradite: jam Xhebraile ( shpalljet e All-llahut ia sjelli Pejgamberve)
Masdite: jam Israfile: jam e angazhuar per kijametin dhe ringjalljen e njerzve

Privat :

Paradite: jam Mikaile: i arsyetoj dhe e caktoj furnizimin dhe ndodhjet(dukurit natyrore)
Masdite: jam Azraile: jam e Obliguar per marrjen e shpirtrave t njerzve ....................................por kur vdesin natyrisht !hahahahhhahahahhah

Tung ju pershendes

drini03
17-06-04, 20:41
Engjellushe ku ma paske marr zanatin pasha kryqin e muhamedit.
edhe une ashtu baje diten i mar me te mire sa te mundem njerzimin e naten veq ku nuk muj me i nxan a ma se shumti keta imamet e kosoves dhe talibanet e kosoves qe po dojne me hy ne lidhje me gabelistanet ne arrabi.

pra ne po mund te bashkepunojme sa ma ngusht dhe ti heqim nga ketu keta talibanca

Murgesha
17-06-04, 20:58
Engjellushe ku ma paske marr zanatin pasha kryqin e muhamedit.
edhe une ashtu baje diten i mar me te mire sa te mundem njerzimin e naten veq ku nuk muj me i nxan a ma se shumti keta imamet e kosoves dhe talibanet e kosoves qe po dojne me hy ne lidhje me gabelistanet ne arrabi.

pra ne po mund te bashkepunojme sa ma ngusht dhe ti heqim nga ketu keta talibanca

Drini03 mos rastesisht je ai qe diten ha e pi me shqiptar e naten i takon sorrezive qe gjuajne gurin naten e qajne pastaj diten.

Murgesha
17-06-04, 21:00
Un jam "Engjellush nga Profesioni....

Oficiell:

Paradite: jam Xhebraile ( shpalljet e All-llahut ia sjelli Pejgamberve)
Masdite: jam Israfile: jam e angazhuar per kijametin dhe ringjalljen e njerzve

Privat :

Paradite: jam Mikaile: i arsyetoj dhe e caktoj furnizimin dhe ndodhjet(dukurit natyrore)
Masdite: jam Azraile: jam e Obliguar per marrjen e shpirtrave t njerzve ....................................por kur vdesin natyrisht !hahahahhhahahahhah

Tung ju pershendes


Nc-nc-nc :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

drini03
17-06-04, 21:02
Murgesha te pershendes dhe tani te drejtohem siq duhet.
ajo qka shkruajta ishte si humor ne pergjigje te engjellushes por nje qe nuk mund asesi ta kuptoj eshte ajo qe si kan munduar te depertojne ne kosve keta Talibancat dhe te dalin hapur me keso fare perrallash ne kete milet.

Murgesha
17-06-04, 21:07
Drini edhe une tani po te pergjigjem ashtu siq e meriton.
Talibancat e Afganet shko o zoteri e kerkoji ne Azi e jo ketu ne Kosove.
Te mbrojsh fene tende nuk eshte jo njerezore. Nese ty te pengon kjo ateher pse zoteri e mundoni veten e hyni atje ku sju takon.
Mos hyni ne forumin ku trejtohen tema fetare. Keshtu i ruan e nuk i cfilit nervat tua.

drini03
17-06-04, 21:11
jo une kam deshire te flase per fene po kam deshire edhe ti kritikoj ato se ato jan qe na kan fute ne dergjen e dekes .
po a ka kush ne bote qe e don ate fene e talibancave perveq se disa ketu dhe ne kosove kan filluar ta kthejne ferexhen si ne kohen e haradin pashes.
ty murgesha mos te vije rand se nuk te rraha as ty e askend po ne po flasim se nervat i kam te forta dhe nuk i hupi dhe nuk i shti vend e pa vend ato.
me te mire apo ejvallalalalal e tymermeqi nga leleqi i zabelit te lugut te gjat

Murgesha
17-06-04, 21:15
Ateher mbasi ja filluam te bejme muhabet kam nje pyetje per ty.
Cka mendon per mua?
Nuk po baj hajgare, por po me intereson mendimi yt?

drini03
17-06-04, 21:28
nese te kam ofenduar te kerkoj ndjese por ne jemi te rritur dhe besoj se ketu nuk ka asi qe per nje gje qe na takon te gjithve te marrim persiper si personale.
Nese diskutojme le te diskotojme por ketu kur kam hy kam menduar se do kete njerz te fort dhe perparimtar por ketu hasa nga ekstremi i majte ne kosova.de ketu ne ekstremin fetare qe nuk mund njeri as te nderroj disa mendime.
Nje po ta them para se te jep mendimin per TY murgesha.
Gjordano Bruna edhe ne tur te druve ka r e kan vu me ja fut zjarrin perfundi , nuk ka kerkuar falje por ka thene se toka prapseprap sillet dhe eshte djege ne turm te druve.
Per ty mendoj se je nje djale i ri me pseudonimn e Murgesges dhe ketu je per te predikur fene sikur nje pjese e shum te rinjeve qe ishin per fate te keq ne kosove per 150 kishin leshuar mjekerr dhe grati i kishin veshur ne ferexhe e ngadal po na kthehet kosova ne ate qka une te thashe ma pare ne TALIBANISTAN.
ty te uroj suksese por nuk besoj se kete propagand e boni falas e nese e boni falas te pyes qka ju duhet ferxhja e mallkuar per te gjithe ata qe jan te detyruar ta mbajne ate.

mos me keq kupto se niveli im nuk eshte as siq kam shkruar pa lidhje ne fillim po nuk e kam pare se eshte e nevojshme te dalesh me ndonji mendim ma te menqur se nje fare Vardari apo nje tjeter aty.
kaq sa per fillim

Murgesha
17-06-04, 21:36
Drini te falenderoj per cilesimin si nje "djale". Bile i kam nje pale mustaqe si te vaktit te moqem, do kisha bajt edhe mjekerr po pasi qe spo me rrin mire kam hjek dore prej saj.
Ne paq kohe lexo shkrimet e mia, dhe nese nje gjysme fjale gjen dikund se une predikoj fene ateher eja e flasem prape.
Une predikoj mirekuptimin, tolerancen dhe bisedat e mirefillta ne mes anetareve te ketij forumi, pa marre parasysh se cfare bindje politike apo fetare kane te tjeret duhet te sillemi me njerezi ne mes vete pa fyer njeri tjetrin. Ky eshte i vetmi predikim qe bej une ne ket forum.

drini03
17-06-04, 21:43
qe je burr me musteqe nuk dyshoj por , burrat nuk kercnojne dhe se une qysh kam ardh ne gjermani para 25 vjetesh kam hek dore nga mustaqet dhe jam bere si europijanet .
Jam per te gjitha te mirat qe do na sjelin mirekuptim po nuk e di se ku jeton por une ate pak kohe qe e boje kosove secilen dite e ma shum po i baje pyetje vetes se qka po dojme ne tani ne kosove.
Me vjet kemi kerkuar perendimin e ate na e solli pzoti si dhurat e tani ate e kemi mbrena te na mbroje ne shkojme ka lindja e ate ne drejtim te talibanistanit.
kete nuk mund ta kuptoj dhe as qe mund ta toleroj .
ne kete aspekt jam shum i pafytyre dhe destruktiv.

Murgesha
17-06-04, 21:47
Drini nuk mendoj se Kosova ndonjeher do te bahet Afganistan, kjo eshte nje periudhe tranzite, por une te siguroj se kurre nuk ishim Taleban e as qe do behemi ndonjeher.
Tjeter eshte te flitet per fene.
Kete e kemi bere perher, ndonjeher me shume e hera tjera me pak.
Mos harro se 500 vjet na mbajti turku nen roberi e ne shqiptare po shqiptar mbetem.
Sa vite i kaluam nen shkaun e prape shqiptare mbetem.
Kurr mos e identifiko popullin me individe.

butterfly
19-06-04, 19:19
te gjith thojne qe shqipteret qe jane jasht jane te pa shkolluar por kjo nuk eshte e vertet ka plot asi qe jane te shkolluar dhe keto gjeneratat e reja po shkollohen
une jame me profesion
marketing manager ne nje firme zvicrrane

Naki
20-06-04, 15:25
butterfly ju pergezoje per profesionin tuaj dhe pregaditjen shkollore.
Pershtypjet Subjektive nuk jane edhe ato objektive,thashe thenat nuk jane fakte,une njohe shume njerez -mergimtare qe jane shkolluar ne diaspore dhe punojne ne diaspor dhe nuk jane punetore te krahut sikur ishte para 30 viteve.
Integrimi i te rinjeve ne shoqerine ku jetojne eshte kyqe per perparimin ne profesion,vullneti dhe vetebesimi eshte shtylla kryesore.


pershendetje te sinqerta-Naki

Mirdita
20-06-04, 15:29
butterfly ju pergezoje per profesionin tuaj dhe pregaditjen shkollore.
Pershtypjet Subjektive nuk jane edhe ato objektive,thashe thenat nuk jane fakte,une njohe shume njerez -mergimtare qe jane shkolluar ne diaspore dhe punojne ne diaspor dhe nuk jane punetore te krahut sikur ishte para 30 viteve.
Integrimi i te rinjeve ne shoqerine ku jetojne eshte kyqe per perparimin ne profesion,vullneti dhe vetebesimi eshte shtylla kryesore.


pershendetje te sinqerta-Naki
Ashtu eshte i nderuar...pershendetje e mija

turisti
24-08-04, 22:05
Pershendetje per autorin.Profesioni im eshte TEKNOLOG ( simbas shkolles ) ,momentalisht-TURIST. :wink:

mickoja
26-08-04, 10:37
Ju pershendes

zdi sa a egziston kjo tem por i lus moderatoret nese esht e hapur qe ta mbyllin..

Mua po me intereson se qfar profesioni keni apo se qka punoni?

turisti
26-08-04, 22:38
Pershendetje Mickoje.Une jam me profesion TEKNOLOG ( qfar,nuk muj te them ).Kam punuar punet e ndryshme dhe tash po pres mos po punsona dhe te vij pak ne koordinatat e duhura.Nderkohe,duke e pritur punen,po fantazoj dhe po argetohem ne kohen e lire - KĖTU. :wink:

Gentiana
05-10-04, 22:22
Pershendetje per autorin.Profesioni im eshte TEKNOLOG ( simbas shkolles ) ,momentalisht-TURIST. :wink:

Tybe edhe un do te isha per nje koh me gjith qef turiste, ti kerkoj vendet qe me pelqejn. :roll: :roll: :wink:

turisti
05-10-04, 22:31
Pershendetje per autorin.Profesioni im eshte TEKNOLOG ( simbas shkolles ) ,momentalisht-TURIST. :wink:

Tybe edhe un do te isha per nje koh me gjith qef turiste, ti kerkoj vendet qe me pelqejn. :roll: :roll: :wink:
Hahhahahahahahahahahahahahahaha Genta,jeta e Turistit eshte jeta romantike, dhe nuk e nderroj me .Kujdes prej Turistave sepse ka.....hahahahahahahahahahaha. :wink:

mr_beni
09-10-04, 09:44
8) nxenes 8)

Kaltrushi
11-10-04, 13:51
Jam ne shkollen e mesme te ekonomis.

Krokodilli
13-10-04, 19:55
per momentin jam student i fakultetit te biznesit,,
kurr se kam dasht,, por eshte si tradit familjare...
gjithmon e kam dasht muziken, kam shku ne shkoll te muzikes 5 vite dhe me eshte desht ta le muziken.....

kur studion diqka qe nuk te pelqen,, kurr nuk ke me arrit ne ate lemi
thenje e nje shkencetari anglez... :wink:

Naki
13-10-04, 20:10
Krokodil te pershendes,me vjene mire qe se pari jeni student te uroje studime te sukseseshme,po edhe muzikant kjo eshte perfekt.

Naki
13-10-04, 20:14
Pershendetje te gjitheve!

Per miqte e ketij Forumi quhem Albanam.
I lindur dhe i rritur ne kryeqendren e dikurshme te Vilajetit te Kosoves.
Kam studjuar dhe perfunduar studimet ne Fakultetin e Mjekesise ne Prishtine.
Tani vone u kyca ne faqet e dardania.de.
Kam pasur disa postime ne rubriken FEJA, kurse nga nje edhe te POEZIA, POLITIKA, HAPESIRA FILOZOFIKE...
E konsideroj veten si nje njeri i thjeshte i krijuar nga Zoti i Plotefuqishem.
Deshira ime eshte per nje komunikim te mirefillte, duke respektuar normat morale dhe mendimet e te tjereve.
Urrej sharjet dhe ofendimet qe dikush mundohet te lanson ne orbite i fshehur prapa monitorit te kompjuterit.

Shendet dhe sukses ne jete per te gjithe Ju.

Paqa dhe meshira e Zotit te Madherishem ju percjellshin ne cdo cast.

Me nderime,
Albanami

Te pershendes i nderuar,me respekt Naki

Maca
14-10-04, 01:41
Profesinoni im ka qen tash jo me Telefoniste...
Kam shit nje Produkt per pc-ja i kam thir bürovat ne tel edhe jau kam preferu ate produkt per 29.90 fr. por kam qen ne provision edhe e lash se sme paguheshte te punoja ashtu..
Ama shum rahat jom kan büro nveti,pij cigare kafe muhabet...
Telefono ka dush ohooo hoho knaqu Mac Knaqu...
Eh tash jam met pa profesion veq badihavgjike jam edhe ky esht profesion a e sidomos shum i dashur nga shumica hehe...
Kti profesionit ''Badihavgji/ke'' smunder tja kalon askush...
Papunsi e madhe o milet ka te shkosh hemmm...
Po smerzitem jooooooo :wink:

Gjumashja
15-10-04, 16:32
Pa Profesion se e re per me punu najsen :wink:

VetimK
16-10-04, 01:54
Per momentin jam Student ne dreitim Matematik dhe Fisik.Tani nuk e di ne fakultet qfar dreitimi dot marr

--> ( 90 % Informatik )

Ju uroj sucsese te madhe !!

blusky
28-10-04, 03:09
Shef i sigurimit.

mickoja
28-10-04, 14:12
Jam moter medicionale(e kufizuar) i vazhdoj studimet per Visagistin dhe pastaj dua dhe nje pjes te vockel ta bčj ne drejtim te dermatologjis per te pasur mundesi te punoj dhe ne shtetet e jashtme se ky profesion asht shum i kerkuar:wink:

Ermira
28-10-04, 16:21
PERSHENDETJE NJEHER SE DIJ QKA DO TE VENDOS SE CILEM LAMI DO TE MAR SI PROFESION TE JETES NE TE ARDHMEN!!!SHPRESOJ ATE QE E MENDOJ TIA ARRIJ ATE QELLIM TE ARDHMEN!

qeqa&zana
06-11-04, 09:57
pershendetje per te gjith
ende jam e re te punoj por ne te ardhmen mendoj te mirrem me muzik

Kercovari
06-11-04, 11:22
Mjeshter i te gjithe arteve qe i kan krijuar te tjeret,asgje s`mesova nga veti perpos atyre qe me mesuan mu.

Prishtinas28_ch
11-11-04, 10:31
Per momentin punoj ne nje Banke si Webpublisher(programim)
njekohesisht edhe studioj Wirtschaftsinformatik,semesti 5.
Kaloni bukur

12-11-04, 16:44
Edhe pak jam stundete mandej beje profesion te vertet
Per momentin punoj ne nje kompani sigurimi

dpbuli
21-11-04, 00:24
Paqja le te mbizoteroj ne shpirtin tuaj dhe familjet e juaja


edhe une deshta me e lanne nje fjali ketu
une jom me se di as vet sa profesione e mos ta zgati ma shume po ja nisi me i njeh : qoban jom kanne n sefte tani masi e kom kry klasen e katert kom bajt me kolic ne pazar deri kur i pata bo do pare edhe e pata nisen njefar pune tjete r me shiten cigare e tani tu shiten cigare na u pat imponue me babin tim qe te depertonim benzin nepermjet kufirit maqedoni-Kosove e tani dikun ka klasa e tete ne shkolle te mesme pata nisen biznisin e pare me do mallrame shumic qe i shitja ne pazar te gjilanit e pastaj me vone punova gjithqka si argat tere muajin punoja ne fund a i merrja dikund nja 80 marka ate kohe deri sa e kryjta shkollen e mesme por qe nuk mu dha mundesia te shkollohem me tutje edhe pse me ecke shkolla mu dash me u arratisen ne gjermani per disa vite e atje ma mos te flasi se qka kom punue se e dini edhe ju bgase web faqja edhte e gjermanijes .De ne perfundim te luftes u ktheva ne Kosoven time edhe pse nuk ma majti me luftue jo qe sma majti po u dashke me ja sigurue do buk atyne qe i kisha atje pasi qe u ktheva nga gjermonija me punoj fati e hina menjehere ne kfor ne bond steel ku punova me njefar shitore te amerikaneve ne PX(ata qe kan punue ne kfor e dijn)e aty kom punue me nje zone si ne media markt ,ku prej fitimeve te medha qe mu ofruan nga disa biznise fillova nje kollegj amerikan online permes internetit ku e kryjta edhe nje shkolle per gjashte muaj edhe pse ishte e planifikuar per kater vite dhe u terhjeka nga kfori u arratisa perseri ne zvicerr ku tash punoj si ITsupportet ne nje firm ne tjeteren punoj me honorar si web dizajner dhe privat sja shkoqi punes kurr
e keto ishin profesionet e mija ndoshta e kom perdoren gjuhen qe flas thjesht se kete e kom nga nona ime e dashur qe deri tash ka derdh me mija tona lot per mue qe gjithnje me eshte imponuar qe te punoj edhe pse babin e kam te arsimuar edhe nenen por qe fati jo vetem i joni por i krejt kosovareve ka qenen i njejt edhe te gjith paten mbeten pa pune pa perspektive e vetem me nje shpres qe do te behet mire

Paqja le te mbizoteroj ne shpirtin tuaj dhe familjet e juaja

Naki
22-04-05, 15:41
Jam moter medicionale(e kufizuar) i vazhdoj studimet per Visagistin dhe pastaj dua dhe nje pjes te vockel ta bčj ne drejtim te dermatologjis per te pasur mundesi te punoj dhe ne shtetet e jashtme se ky profesion asht shum i kerkuar:wink:

Ju deshiroje Shume suksese ne Shkollimin tuaj.

Naki

fisniku
22-04-05, 16:22
Pershendetje te gjitheve
Une jam me profesion mjek,kurse per momentin jam tu e vazhdu specializimin ne nje klinike ne Gjermani.
Ju pershendes te gjitheve dhe ju deshiroj suksese ne profesionet qe i keni zgjedh.

Baci_de
22-04-05, 17:14
hej njerzi une kam nje profesion me specifik Mashtrues i vejushakve ne chat .

experti_lu
23-04-05, 08:15
:arrow: profesioni im eshte:
:arrow: :arrow: bej shtypjen e leres per dhurata:
:arrow: :arrow: dhe puntor i sigurimt ne mase(SECURITY).
:arrow: :arrow: po jau zbuloj nje fshehtesi,si profesion e kam se me dojne qikat shume. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ReDragon
23-04-05, 08:22
nuk kam profesion ende,, Studioj ne FAkultetin e Arteve (muzikes) ne Miami

Merrem ngapak me DJ RnB RaP neper Klube ne Miami,,, ne Vikende..

Gjumashja
23-04-05, 10:14
Studente e vockel jom pr me pas profesion :wink:

puqi
06-05-05, 20:24
MU TREGU I SINQERT JAM STUDENT VEQ PROFESION PA DIPLOM E KOM QOBANIN 12 VITE KAM RUAJTUR DELE DHE KETO VITE JAN ME TE LUMTURA TE JETES SIME :arrow:

Daja POLIC
07-05-05, 04:59
MU TREGU I SINQERT JAM STUDENT VEQ PROFESION PA DIPLOM E KOM QOBANIN 12 VITE KAM RUAJTUR DELE DHE KETO VITE JAN ME TE LUMTURA TE JETES SIME :arrow:

HAHAHAHAHHAAHHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAH AHAH
HAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAH AAHH
BRAVO puqi

:lol: :lol: sa me perket mu jam pronar i nje firme te izolimit ne gjermani normal nuk jam une ai qe e kam firmen por babi im une jam djal i babit tim edhe dajl astreti e keshtu qe firma eshte e imja une pune te veqant nuk kam terr diten ja ne shtepin time aty ndodhet edhe ZYRJA e firmes puna ime eshte vetem me prit TEL. myshteri kjo eshte puna ime per ndryshe e kam ausbildungin, zanatin automechaniker: U kry tash

Vigan
08-05-05, 09:58
Profesioni im eshte Stomatologjia Dentist

e_martumja
08-05-05, 20:02
punen e kam te rende psyshikisht :wink: kurse keshtu nuk lodhna shume :lol: :lol: :lol:

Kastri
08-05-05, 20:50
Profesioni ime valla nuk po di a me ju tregue,po e kame ndrrue profesionine qe 17 vite,a profesionine e kame ushtrue vetem 5vitesi teknike i metalurgjiseprane kombinatite TREPQA.
-Por prej qe jame martue bashkshotan edhe ate i mir bile.
Po po bashkshotan hahahahahahahah.

bellezza
09-05-05, 15:07
Jam absolvente e drejtimit FILOZOFI-SOCIOLOGJI , gjithashtu edhe e LETERSISE.

BELLEZZA

Dreni30
15-05-05, 09:42
Studjoj pedagogjine ne mergim, vitin e trete. E per tjera nuk po ju tregoj se beje edhe pune tjere me rendesi dhe vlere.

experti_lu
20-05-05, 02:46
Profesinoni im ka qen tash jo me Telefoniste...
Kam shit nje Produkt per pc-ja i kam thir bürovat ne tel edhe jau kam preferu ate produkt per 29.90 fr. por kam qen ne provision edhe e lash se sme paguheshte te punoja ashtu..
Ama shum rahat jom kan büro nveti,pij cigare kafe muhabet...
Telefono ka dush ohooo hoho knaqu Mac Knaqu...
Eh tash jam met pa profesion veq badihavgjike jam edhe ky esht profesion a e sidomos shum i dashur nga shumica hehe...
Kti profesionit ''Badihavgji/ke'' smunder tja kalon askush...
Papunsi e madhe o milet ka te shkosh hemmm...
Po smerzitem jooooooo :wink:a ti je kan qajo se ma ki nxerr gjumin disaher me ata telefona aaaa??????ahhahahahhahahahahahahha

Dilingjia
20-05-05, 07:44
Dikur te mulla Idrizi kam pas shkue ne MEJTEP,kurse tanim me profesion jam prashites i internetit :wink:

Odise
20-05-05, 09:23
Delinxhi, se jomahi

qenke profesion. de

paske mbete ne fundare ngulur n'bisht shati, e ara kah prishet per shati :wink:

hammerfest
30-05-05, 19:16
QC/QE ose Kontroll cilsie/ Kontroll inxhinier.

Dr_Love
30-05-05, 20:38
Pershendetje te nderuar dardania people,

Une jetoj qe ka her ne Zvicer. Kam krye shkollen dhe tash punoj afer qe 6 vite ne nje Firme te madhe Telekomunikacioni, si Support Agent. Kam grupin tim afer 30 vetesh per te cilin kujdesem.
Kjo Firm ku punoj une ka edhe zyret e veta ne Irland, ne Britani te madhe ne New York, si dhe ne Spanje. Keshtu qe mu ka dhen rasti te shkoj dhe te punoj ne qdo vend ngapak. Ne kohen time te lire, merrem edhe me perkthime. dhe me gjera zyrtare per te huajt.
I flas kater gjuh te hujat si anglisht, gjermanisht, frengjisht, dhe italisht. Te korresh sukses nuk eshte edhe e leht, por nuk duhet ti lesh shpresat te vdesin, ose te lodhesh... duhet mjaft pune, e sidomos per ne shqiptaret. Per sukses nuk ka ashensor, duhet ti perdorim shkallet.
Me nderime dhe respekt
Dr Love

titi
31-05-05, 03:56
:arrow: :arrow: :arrow: HOXHE :arrow: :arrow: :arrow:

Naki
04-10-05, 18:16
Studjoj pedagogjine ne mergim, vitin e trete. E per tjera nuk po ju tregoj se beje edhe pune tjere me rendesi dhe vlere.

Respekt

Guri i madh
18-09-06, 22:27
une nuk muj me than se nuk jam shkollovan e kam tet vjeqaren me not mjaftushem ne muzik gjithmon e kam pas noten shkelqyshem e qka punoj punoj veq me dygme nji her e ndrydhi dygmen e tet or ajo mua me shtrydh si limonin per qaj veq shkoll ka tamonile aq sa duhet

seriozja_19
18-09-06, 22:43
...jam menaxhere per kulture dhe kongres (organizim).

uck_aksh
18-09-06, 22:58
jam i diplomuar si automekanik
punoj ne kuzhin ne ch

Guri i madh
18-09-06, 23:04
e une i gjori tan kohen tuj kekue ndonji vend ku mbahen kurse per kulltur per qfar kulture agro kulturen e njoh shum mir as nji rraj e laknave nuk huq tana nxinen bile edhe dardhat die me i shortue

The_Pirate
19-09-06, 13:13
un punoj si mashtrus:(

vetem ket pune di te bej

Bijondina
19-09-06, 14:05
Kam kry fakulltetin ne degen International Business, e tash jam duke punuar ne bank ne degen Portfolio Management ne Zvicer.

Zero Cool
26-09-06, 14:17
Information and communication technology & education

gjimnazistja
26-09-06, 14:41
Po bej punen e shkolles mesim dhe vetem mesim hehe jo jo aq shum se nuk po i le trut qe tani sepse do me duhen edhe per ne pleqeri.Tash per tash ne shkoll me studime.bye

MeLaqJa
06-10-06, 14:25
Une Jam ne Universitet ne vitin e par per Juriste !!

rafet llapjani
06-10-06, 23:55
Jam qoban i diplomum shkallen e pest te qobanistikes hhahahahahahahah

Menaxhoj dhe udhheqi nje Restorant italjan per ndryshe siq thojn (gjermonisht Hotel kaufmann).

ZeShKaNee
07-10-06, 02:13
Gjermonisht Buchbinderin Shqip nuk di qysh i thojn :S

Fshatari
07-10-06, 11:32
Pėr zanatin tim e merrni me men edhe vetė se cili asht ai : lavrimi i tokės dhe bagėtia. Si duket ky na qenka zanati ma i vjetėr nė botė.
Ky banalitet kaq i madh nuk ka kurfarė interesi as pėr ju as pėr mue.
Diēka tjetėr zgjoi kurreshtjen time :

E kam fjalėn pėr thanjen e Zeshkanės :
"Mė mir i varfur,zemėr PATRIOT!
Se sa i pasur,e zemėr IDIOT! "

Deshta me analizue kėtė thanie, jo nė rrafshin e kuptimit tė saj sepse kuptimi po mė duket shumė i qartė : pjesa ma e madhe e kosovarve (edhe unė boj pjesė nė atė kategori) janė tė varfėr dmth patriot. Kategoria e idiotave kap njė sasi shumė tė vogėl kosovarėsh, demek ata tź pasunit (fal perėndisė qė ma varfnue kaq shumė)!, po e mora me mend se ndodhem nė bangat e nji gjimnazi ose nė ndonji sallė fakulteti (nė jetė gjithėēka mund tė ndodh) dhe profi i informatikės, psh, duke u bazue nė "binarizmin logjik" tė filozofit anglez Bool (logjikė e numrimit qė ka pėr bazė vetėm 2 njisi : 0 dhe 1) na thotė : sa fjali rezultojnė nga thania e Zeshkanės ?
Pėr veti, pas nja 5 orėve, i gjeta katėr fjali dhe hiē ma shumė :
1) Me kanė e varfun dhe patriot;
2) Me kanė i varfun dhe idiot;
3) Me kanė i pasun dhe patriot; dhe
4) Me kanė edhe i pasun edhe idiot.
Pėr vetėn time anoj drejt fjalisė sė dytė sepse nuk jam shumė i pasun ( po nė logjikė ,siē e dini, shumė e pak, si ndajfolje sasie, nuk janė tipare relevante : i vetmi parim qė vlen kėtu asht : po ose jo; ēdo pėrgjigje tjetėr e ndėrmjetme pėrjashtohet; kjo i gjason shumė gjuhėve programuese..., e nė letėrsi, dikush paska thanė nė Anglinė e shekullit 15-tė : to be or not to be: tė rrosh o tė mos rrosh e jo tė dyjat nė tė njėjten kohė).
Kur e pash se ēfarė shkrova vetė u shqetėsova pak sepse do tė rradhitesha me qejf nė fjalinė e dytė sikut tė mos ekzistone epiteti idiot. Prej mėngjesit tė sotėm kam mbet pezull, jam nė dilemė tė madhe.
A kish mujt Zeshkanja me na tregue me cilėn fjali identifikohet ajo vetė; po edhe forumistat tjerė mund tė marrin pjesė nė kėtė lojė logjike nė mėnyrė qė tė arrijmė nė pėrfundimin se a asht thania e Zeshkanės e sakėt dhe e vėrtetė ( ky ėshtė objekti i logjikės) apo jo !
FLM pėr bashkpunim!
bujkrobi i varfun dhe idiot!

Paradox_13
07-10-06, 12:40
Qudi si ende nuk paskam tregu zanatin tem...!!

Kulmaxhi gjithnje me sy nga oborret e kojshis.....:smile:
Qyky jam valla, noshta jo zanat i mire por qe do kur tjeter nuk di...

Guri i madh
07-10-06, 13:19
Jam qoban i diplomum shkallen e pest te qobanistikes hhahahahahahahah

Menaxhoj dhe udhheqi nje Restorant italjan per ndryshe siq thojn (gjermonisht Hotel kaufmann).provin per bari ende nuk e ke perfundue teorin e ke than e tani te praktika ki me hy te une ne provim kriteret jan shum te forta pergaditu mir se nuk mundesh ma tutje me shkue mos e provo me para se une nuk korruptohna me pak para me veti duhet te kesh ter logjistiken qe duhet ta ket nji bari

Guri i madh
07-10-06, 13:23
Gjermonisht Buchbinderin Shqip nuk di qysh i thojn :Sqy ashkollen e biblotekes po e kryjshe bychbinderin i bjen me ngarkue libra ne kamion bana pak hajgare haaaa

ZeShKaNee
08-10-06, 17:57
As ti nuk pe dishe qka osht :D:D

Guri i madh
08-10-06, 18:26
As ti nuk pe dishe qka osht :D:D


as ide nuk kam se qka esht DD

rafet llapjani
13-10-06, 10:14
as ide nuk kam se qka esht DD


Guri balit DD dmth dum und dof hahahahahahahah

rafet llapjani
13-10-06, 10:17
Gjermonisht Buchbinderin Shqip nuk di qysh i thojn :S


Bukfalisht shqip me perkthy Buchbinderin( lidhse e librave).

Linka_pz
15-01-08, 15:22
Cfare pune beni per te JETUAR ?!

A mendoni se eshte turp te punohet cfaredo lloje pune per te Jetuar ?......duke patuar parasysh ,qe disa njerez , nuk punojne cfaredo lloje pune ,edhe nese kan nevoje thjeshte nuk punojne pune fizike , apo pune qe nuk ka te bej me profesionin e tij ?

Po ju cfare do te benit nese nuk keni mundesi te punesoheni per ate qe jeni pergadite ,,,do punonit diqka tjeter ?

Diskutime te kendshme !

BE LK
16-01-08, 15:46
Cfare pune beni per te JETUAR ?!

A mendoni se eshte turp te punohet cfaredo lloje pune per te Jetuar ?......duke patuar parasysh ,qe disa njerez , nuk punojne cfaredo lloje pune ,edhe nese kan nevoje thjeshte nuk punojne pune fizike , apo pune qe nuk ka te bej me profesionin e tij ?

Po ju cfare do te benit nese nuk keni mundesi te punesoheni per ate qe jeni pergadite ,,,do punonit diqka tjeter ?

Diskutime te kendshme !


Ej me duket se ky shkrim ka dasht pak me ndryshe a ???

A mos ta kane zhvenbdos moderaatoret.............!!!

Une mendoj se nuk eshte turp te punosh ne cfaredo lloj pune te ndershme jo te piste......!!!

Linka_pz
16-01-08, 17:35
Ej me duket se ky shkrim ka dasht pak me ndryshe a ???

A mos ta kane zhvenbdos moderaatoret.............!!!

Une mendoj se nuk eshte turp te punosh ne cfaredo lloj pune te ndershme jo te piste......!!!


Po me siguri ,,,se une nuk e kam luajtur vendit , por moderatoret po e bejne kete pune ,,,,,po ju duken te njejta keto dy TEMA .......

LABI
16-01-08, 17:37
Sa i perkete kesaj qeshtje ; personalisht nuk veproj me parimin e te dhenit , renditurit ,e prioritete, rendesise .....kur eshte fjala per ate lloj te veprimtarie te njeriut qe e perkufizojme si - pune/profesion .

Cdo profesion qe i sherbene mireqenies se jetes se njeriut ka rolin dhe rendesine ne kompleksitetin e shoqerise si strukture-e nderlidhur - harmonike - ORGANIKE...

Shoqerine e shofe sikurse ORGANIZMIN E NJERIUT ( ne parimin funksionalist) ; e poashtu dhe punen dhe ndarjen e saj ( si dukuri , krijese shoqerore ) ...

Cdo profesion eshte i nevojshem dhe i domosdoshme per funksionimin normal te shoqerise . si profesioni : i bujkut , zdrukthtarit , punetorit administrativ, infermieres, mjekut, gjykatesit , financierit ... etj etj.

Ndersa sa i perkete percaktimit te vlefshmerise hierarkike ne organizimin dhe rendin e gjithembarshem shoqerore ., kjo eshte qeshtje e vlerave qe nje shoqeri e perckatkon ne KONSENSUSIN E GJITHEMBARSHEM VLERORE (qeshtje MERITOKRACIE ) ...

Personalisht kam punu edhe jashta asaj qe kam pretendu ta kem profesion timin ( para disa viteve ... ne fushen e teknologjise informative - gjegjesisht ne ofrimin e produktit te internetit . Mirepo , kjo ishte e perkohshme sa per t 'i permbushur disa nevoja personale... CKA NUK E KA PERMBUSHUR KURR ate zbrazetiren PASIONANTE qe nje njeri dine ta lidhe dhe ta shprehe per profesionin) ..

Mandej kam punuar si fascilitues i disa projekteve hulumtuese ne kuader te demokratizimit dhe integrimit nderetnik ...

Perndryshe jam i kualifikuar ( i diplomuar) ne shkencat sociale , konkretisht :

Jam i diplomuar ne sociologji ; dhe njeherit
jam absulvent i fakultetit juridik

Ndersa puna ime e fundit eshte mesimedhenes (edhe kjo shume shpejt besoj qe do te jet nje pune qe e kam punuar ) .