PDA

View Full Version : muzika


hana
29-12-03, 15:32
Cila eshte kenga qe ju ka pelqy me shum apo qe sju ka pelqy nga 2003 qoft shqiptare apo e huaj???? :?:

hana
29-12-03, 15:40
:) Per mu kenga me e mire e ketij viti u kon Here without you e 3doors down every way that i can.............ndersa me e keqja Me against the music .Po juve :?: :?:

hana
29-12-03, 15:40
:) Per mu kenga me e mire e ketij viti u kon Here without you e 3doors down every way that i can.............ndersa me e keqja Me against the music .Po juve :?: :?:

Gentiana
29-12-03, 18:02
Pershendetje Hana, per mu ne kte vit ka pasur shum shum keng se me kan pelqyer,kurse njera nga keto jan Mesazhi (WSF) dhe shum tjera, kurse nga Gjuht e huaja Shut up dhe shum e shum tjera, por me ja nis ketu nuk e kry sonte listen.
Tung pra dhe kalofsh mir

matzaloo
07-01-04, 03:31
hi HANA per mua kanga qe me ka pelqyer me se shumti kete vit ka qen kanga kthehu nga ELIZA dhe me e keqja per mua ka ken kenga roberesha nga LEONORA JAKUPI :oops: :oops:

In Da Houze
13-01-04, 19:44
uN NUK NGOJ MUZIK SHQIP SE SME PELQEJN FARE POR VETEM DIQKA ANGLEZE JO DIQKA POR KREJT ANGLISHT SE JAN ME TE FORTE E TANET KRIJOJN MUZIK PER VORRE QE EDHE KRITIKA JAPIN SI SJA KAPIN FARE PER DORE,.

Barbaroza
14-01-04, 09:46
Ej kush e di kengen e re te Aleksander Gjokes se nuk ia di titullin, Xhakonda apo disi ndryshe nuk e di,e kisha lutur te na shkruaj tekstin ketu.Eshte shume kenge e bukur :D

Cool_Boy
14-01-04, 12:28
Tung HAna

Mua muzikat qe me kan pelqy per kete vit jan:Mentor Kurtishi 8 me 2 e krejt aja kaset valla shum e preferoj edhe kaseten e Sefe Duraj sidomos kengea Mos vajto, Mesazhi(WSF),Jam djal trim Dai,Telefoni kur e morra, (Adem Ramadani),Murgesha,hidhe hidhe ate shami(Xhemil SAliu) e ka shum te tjera.

Per angelisht me kan palqy:Crazy dhe baby boy (Beyonce), Super Star (Jamila) etj.

tung pershndetje

hana
14-01-04, 18:21
tung krejtve Barbaroza me duket kanga e re e A.Gjokes eshte Kuturu e sa per tekstin se di valla.
E sa per ty Cool_boy valla kjo muzike qe permende mua personalisht nuk me pelqen se ajo eshte vec nje imitim i muzikes turke po nejse secili i ka shijet e veta.
Ndersa ty In da houz nuk jam dakord se muzika shqipe nuk eshte e mire edhe ajo ika vlerat e saj ka kengtar shum te mire.se edhe une jam kan si puna jote skam degju muzik shqipe po vec anglisht,italisht po nejse flm per mendimet tuaja tung

Zana
14-01-04, 18:30
Tung Hana!
Mua muzikat qe me kan pelqy jan: Dani (Makatare)..
WestsideFamaly(Luj Cike Cike..)
WestsideFamaly(Tirona)
WestsideFamaly (Mesazhi)
Sean Paul (Get bussy)
Sean Paul (LikeGlue)
Mentori (Kthehuni)

Ju pershendes!!!

*Zana* :wink: 8)

CrAzY-BoY
14-01-04, 18:37
muzika ma e mire se ( live your life ) nuk ka :P ..
kaloni mire !

Drejtėsia
02-02-04, 22:21
Muzika,

Njeriu ka dhurata te medha nga Zoti, e njera nder dhuratat e panumerta te Zotit eshte edhe mendja dhe llogjika, andaj ket te mire duhet ta gezojm, ta gezojm duke e perdorur,

Muzika nuk te sjell asnje dobi, nuk ka njeriu fare nga kjo gje te mira, muzika vetem se te sjell iluzione dhe ti ngrit ndjenjat kot te cilat perfundojn me zhgenjim,

Pershembull nje vajze e bukur ne tv kendon dhe me tekstin e saj mundohet te te josh e te mashtron, por kur te perfundon kenga athua ku mbetesh ti? a nuk je valle ne ate pozite qe ishe para se te ndegjoje ate kenge?? sigurisht se po, andaj qfar dobi te sjellka pra muzika?? asgje..

Kjo qe e shenova lart eshte nga aspekti praktik (llogjik), ndersa ne vazhdim mundohem te shenoj disa argumente fetare ne lidhje me ket,

Muhamedi a.s. ka thene se do te vie koha qe njerezit po te paguajn per fjal te kota.
(e kenga dhe muzika eshte fjal e kote dhe njerezit paguajne per ket)

Ndersa nga nje transmetim tjeter te Muhamedit a.s. mund te konkludojm se : Ata qe merren me muzik ata jan ezan(muezin) te Iblisit (shejtanit) pra ata qe therrasin per tek dhe ne rrugen e shejtanit,

Pra o njerez e shifni se si perputhet realiteti(praktika) me transmetimet e Muhamedit a.s.
andaj une ju keshilloj qe mos te merreni me muzik as mos te humbni kone duke ndegjuar muzike, dhe largohuni nga ky fenomen i shumperhapur ne kohet e fundit.

Murgesha
22-02-04, 10:40
Ne perditshmerin time vend te posacem ze edhe muzika. Pelqej muziken e mirefillte shqipe. Po ndegjoj nganjeher edhe muzike te lehte te popujve te ndryshem. Nese ndonjeher jam e deshperuar ateher perdori muziken per relaksim te mendjes dhe shpirtit.
Mendimi im eshte se muzika ndikon pozitivisht ne jeten tone.

lazdrani
22-02-04, 12:15
Ja pa musik nuk mundem te jetoi ,me mire me deke se pa musik.....
Ndegjoi te gjitha musikat pos tekno nuk kam aq qef,ndegjoi musike shqipe argetuse dhe ne gjuhe te huja.....
Kengen qe me se shumti ndegjoi eshte Original_mix-Shemsi:SAY YOU WILL BE MINE......Mundeni ta ndegjoni ne www.kosova.de rubrika musika.

jehona
24-02-04, 11:09
hahahaha lazdrani, SAY YOU WILL BE MINE, NO COMENT.... :wink: :lol: , veq per ty kesh ne at faqen kosova.de ta ndegjoj at keng, hahahha

Naki
25-02-04, 20:03
Nuk mundem te paramendoje qe dita 24 oreshe,te kaloje pa ndegjuar muzike,bota argetuese po edhe shume hobe te jetes te lidhura me epshe jane te nevojshme per relaksime trupore apo shpirterore.
muzika eshte nder 12 aktivitete e Pjeses se jetes,pa kontestuar gjendjen
shendetesore.
ndegjoje te gjitha zhanret e muzikes po preferoje Muziken Amtare-shqipe.
me nderime Naki

Kaltrina
26-02-04, 09:27
Me falni por koja teme ka qene e hapur para disa diteve.

Barbaroza mos e ke fjalen per kengen "Kuturu" nga Aleksander Gjoka

Barbaroza
26-02-04, 09:39
Po Kaltrina,pikerisht e kisha fjalen per kete kenge,ku kuptova edhe une se po e mbaka titullin"Kuturu".Me pelqen shume dhe paramendo nje nate kisha harruar radion pa e fikur dhe pikerisht nga ora 2 pas mesnate kjo kenge ma nxorri gjumin derisa kishte qene duke u transmetuar ne radio, ka qene shume interesante :)

hana
26-02-04, 11:21
pershendetje me vjen mire qe edhe tek ju muzika zen nje pjese te madhe te kohes,muzika cfardo qoft shqiptare .angleze ,italine etj

hana
26-02-04, 11:24
hej lazdran 8) 8) ajo kanga Say you will be mine po me kujtohet eshte nje kenge shum e bukur e kam pa dhe me videoklip :lol:

sexybrikenda
26-02-04, 17:07
oj hana lema lazdrani rahat qy qiko paska sa dush kety mashkuj.
lazdran te dua vetem ty :oops:

lazdrani
26-02-04, 21:21
Po po mua me done e tjetrin e perqafone :twisted: :twisted: :twisted:

hana
27-02-04, 17:46
hahahhah :lol: :lol: qiko lazdrani eshte i krejtve apo jo lazdran 8)

lazdrani
28-02-04, 10:37
hana jo bashe i krejteve se idhnohen te tjeret :wink:

vushtrria
13-03-04, 11:11
Hana,ju pershendes!!tema juaj eshte shum e qėlluar!!
Ka shum kėng qė mė pėlqejn por edhe ka shum qė nuk i dua as ti ndogjojė per shembull:Mentor Kurtishi sepse eshte nje kengetar qe nuk ia vlen as ti permendet emri e shum tė tjere!!!

Mua me pelqejn kengent qe kan ndjenja shqipetare!!!
Un personalishtė e pelqej : (WSF),Marisa Ikonomi,Elza Lila,Alma Bektashi,Sabri Fejzullahu e shum tė tjere!!!!!

ndersa anglisht i degjoj kenget style HIP-HO,R&B:
BLACK EYED PEACE,USHER...

pershendetje nga Vushtrria!!!!!
:wink: tung tung!!!!!

hana
14-03-04, 12:33
pershendetje vushtrria po bre jam shum dakord ne ty se do kengetra me te vertet nuk degjohen ,ata jan kopje e muzikes turke e arabe e greke por me e keqja eshte se edhe do kengetar "profesinist" me than vetem i marrin muziken kengeve te huaja e me pas keto kenge behen hite katasrof valla shembuj ki sa te duash Rovena Stefa,Bleona Qerreti eshum e shum te tjer. :roll: :roll:

missy_KS
14-03-04, 18:07
Pershendetje te gjitheve!!!!
Ka perplot kenge te mira sidomos shqipetare!!!
por ato qe unė i preferoj jan:"mesaxh" tė WSF,
"kthehu" t'Elizes,"nuk dua ta di" tė -->THE DREAMS<-- the ka te tjera!!! :D !!!!
Ndersa anglisht e preferoj :

g-unit!!
black eyed peace!!

the per fund ju pershendes!!!!!!!!!

**peace and love**


:!: -->"ko$o"<-- :!:

LIBERO_78
15-03-04, 11:49
:wink: UNE PER VETEN TIME EDUA KENGEN E DANIT *MAGDALENA* E ADHUROJ SHUME EDHE ANJEZA SHAHININ SI KENGETAREN MA TE MIRE SHQIPTARE E KUALIFIKUAR NE MENYRE PROFESIONALE,KUPTOHET ARDIT GJEBREAN SI DHE ALEKSANDER GJOKEN ME KENGEN *ANGJELLA* KETA KENGETAR ME KENGET E TYRE MA BEJNE SHPIRTIN QE TE ME BUZEQESH GJITHMONE....................KURSE QE ME BEJNE NERVOZE JAN KISHE KENGETARET KOSOVARE QE KENDOJNE KENGE ROME ME TEXTE BULLGARE TURKE DHE SERBE...POR JO TE GJITHE ME PERJASHTIME A PO JO ? POR SIDO KUDO I KAN NJEREZIT QE I DEGJOJNE KJO SHKON NE BAZE TE SHIJES ...............................HEJ A JU PELQEN JUVE GRUPI SMOKCKY(LIVING NEXT DOOR TO ALISE)KURSE PER GROOPIN DHE DOORS ATA JANE JETA IME.TUNG TE GJITHEVE :arrow:

hana
15-03-04, 16:50
pershendetje te gjithve Libero78 po jam dakord se me te vertet e kan demtu shum muziken shqiptare do kengetar po nejse,e sa per grupin Doors me pelqen shum eshte nje nga grupet me te mire te te gjitha kohrave.

liza
09-04-04, 12:58
tung
un i preferoj kenget e danit:mekatare..., sinanit:avanturiste...,wsf:hou cike, shut up, papi chulo, obsesion.......

markopollo
10-04-04, 09:31
mua me pelqen muzika klasike si psh..> GRUPI #the doors# por e dua edhe aleksander gjoken pikerisht me kengen#angjela#................................... kurse ma trazojne shpirtin keto kenget rome qe i kendojne shume kengetar kosovare te vetquajtur qe i bejne keto vetem per fame............me falni por te gjithe keni shijen tuaj...respekt per te gjithe

Gjumashja
10-12-04, 13:05
m'pelqen ato kong qe mbajn me u ndi mire edhe knaqna tu i nigu valla spo i ceki tash me emra