PDA

View Full Version : Jete te gjat e te qet apo te shkurt e te lavdishme??????


hana
31-12-03, 16:35
Cilen e kishi zgjedh nje jet te gjat e te qet apo nje jet te shkurter por te lavdishme e me aventura :?: :?:

Spo di valla te dyat me terheqin por me shum kjo e 2
sepse nje jet kemi prandaj duhet ta jetojm at dhe une dua qe njerzit te me kujtojn per dicka e jo te harrohem sepse nje njeri vdes vetem kur harrohet mendoj se ja vlen ta jetosh nje jet plot me aventura e jo nje monotone rutin.

po juve :?:

mija
05-01-04, 11:29
jete te till qfare me ka dhuruar ALL-LLAHU i madherishem!!!

LIBERO_78
05-01-04, 12:32
:cry: o zot po me vjen te qaj per ty mija ti nuk ke koncept te pergatitur per jete bre.....................allahu ta jep jeten por ti je ajo qe duhet ta drejtosh ne kahet e duhura po po me duket ty tu ka thyer timoni sikur anijes me avull *ABRAHAM-LINKOLN*QE PAT HUMBUR NME 1867 PO TI NUK E DIN lexoj pak veprat e XHYL VERNIT se te mesojne pak oj zemra e thyer......................kurse ty hena te pershendes dhe te pergjigjem me kete une e dua nje jete te qete dhe te lumtur pa marre parasysh se sa jeton me rendesi eshte qe mos te vdes njeriu i ri por jo ne aspektin i ri me moshe por pa e shijuar jeten ...tung nga t.g :wink:

mija
05-01-04, 13:52
e more LIBERTO ty tpaskan rrshit frenat..e ruju po devijon prej autostrade..po a pe she qa je ka thu mas pari....ti duhesh me kajt per vet-veten me te vertet po me vjen gjyna qe paska njerzi te till mas pari qe nuk e analizojne ate qe e lexojne e pastaj edhe me logjiku at e ne fund me fol.....fjala e urt mir thot "mendo 3-her fol 1 her" mirepo si duket paske ngateres...
pytja e temes ishte "Jete te gjat e te qet apo te shkurt e te lavdishme??????" ee un u pergjigja duke thene se qysh eshte e shkruar nga all-llahu ateher ashtu do te jem e knaqur...mirepo ti spo dishe as qa o jeta..em fal ndoshta te ofendova ama ky eshte realiteti i hidhur qe duhesh te perballosh...me duket se je ne rrug te gabuar..
un kam lexuar shume libra por neqofte se nuk e lexon kuranin ateher kur nuk do ta kuptosh ate qysh eshte me se miri
me respekt !!!

Murgesha
05-01-04, 15:37
Une per vete do te doja nje jete te qete pa marr parasysh a eshte e shkurter apo e gjate.

hana
05-01-04, 17:51
tung krejtve faleminderit per pergjigjet po edhe une jam dakord qe sidoqoft jet e gjat apo e shkurt me rendesi eshte se si e jeton jeten se si sillesh me tjeret ,si i perballon problemet etj etj pra randesi ka me jetu i lumtur dhe kur te vdesesh te mos e kesh asnje peng asnj pendim. :) :)

lazdrani
23-04-04, 19:07
Cilen e kishi zgjedh nje jet te gjat e te qet apo nje jet te shkurter por te lavdishme e me aventura :?: :?:

Spo di valla te dyat me terheqin por me shum kjo e 2
sepse nje jet kemi prandaj duhet ta jetojm at dhe une dua qe njerzit te me kujtojn per dicka e jo te harrohem sepse nje njeri vdes vetem kur harrohet mendoj se ja vlen ta jetosh nje jet plot me aventura e jo nje monotone rutin.

po juve :?: :lol: :lol: :lol: :lol: Kenaqy de edhe Flori preferon kete te dyten si ti :wink:

Barbaroza
24-04-04, 10:27
Kisha deshiruar nje jete te qete,pa probleme,me njerezit e zemres afer,qofte kjo edhe per pak vite jete per mua!

mirsad
24-04-04, 18:43
do zgjedhesha jeten eqete dhe pa probleme ..nuk ka rendesi e gjate apoe shkurte..........e rendesishem eshte qetesia dhe tia kalojshe mire me njerezit e afert te zemres.........

sean_paul
27-04-04, 10:00
edhe une qashtu si ti hanaaaaaaaaa :roll: :lol:

qika_pr
17-05-04, 16:56
nje jete te qete
edhe aventurat i dua shum por kisha zgjedh te qeten

turisti
31-07-04, 23:21
Ju pewrshendes. Une jame per nji jete te gjate, dhe te qete pa trazira ku njerit jane te lumtur. Nese i ndihmoj dikujna te jete i lumtur,ajo me ben edhe me te lumtur. :P :P :P :P

nitushe
09-09-04, 10:24
kisha dashur jete e qet me ata qe i du veq edhe jo me kane fort e gjate se bajat ish bo tani