PDA

View Full Version : Qe kshyrni qa jon poezit e dashuris pipell...


MaF|A^BoY
05-01-04, 20:33
Poezia 1

hekiri eshte metal
qe nuk lakohet
plag
qe nuk sherohet
kur me the te dua
kembet me leshuan
per te mos u rrezua
nji puthje ma dhe mua
nese dikush te pyt
se a e don dikend
mendon per mua
e thua askendPoezia 2

ne rruge te pash
tung te thash
ti doren ma zgjate
une zemren ta dhash
mallkoj nene qe me lindi
mallkoj baben qe me lindi
mallkoj veten qe te pash
mallkoj zemren qi ta dhash
dashuro
por mos mashtro veten
dashuro at
qe per ty jep vetenPoezia 3

dora ime po shkruan
koha po kalon
nuk jam i sigurt
se di a me don
dola ne dritare
bilbili po kendon
po qme duhet jeta
kur ti me mungon
nji zemer qan
nji zemer qesh
por zemra ime vetem per ty vdes


Poezia 4

dola ne dritare
ishte tu ra shi
mendoja per vetn
por me shum per ty
fotografin shikoj
dashurin kujtoj
por ty ai-ajo
kurre ste harroi
kur nji sy i gjelber
takoi nji te zi
nga nji pershendetje
u be dashuri

Poezia 5

edhe pse ti shkon
e mua me harron
kujtoj ate pikllim
qe doli nga shpirti im
thuaj yjet sjan zjarr
thuaj jeta eshte varr
thuaj dielli u shua
vetem mos thuj ste duaPoezia 6

nje dite me ke pa
nje dite me ke shikua
nje dite me ke puthe
nje dite me ke harrua
Emrin ai-ajo
do ta ndrroi ma vone
mbiemrin ai-ajo
do ta ndrroi ma vone
mos me thuaj miredita
mos me thuaj si je
vetem kur te vdes
falma nji grusht dhe


Poezia 7dashuria eshte plazmakeks
fillon me puthje
e mbaron me sex
urdhro merre qelsin tim
hape zemren time
se per ty jan....
disa kujtime
nuk jam pet
qe shkruaj poezi
por jam nji djal
qe te dua vetem tyPoezia 8

mos e shiko bukurin
e cila te mashtron
por shiqje zemren
e cila te don
kujt ti ankohem per fatin tim te zi
kujt ti tregoi hallet
se askush smi di
rri ne kujtime
rri ne pikllime
zemra ime vazhdon vetem me vajtmePoezia 9

pranvera po vjen
edhe do te shkoi
periudhen veriore
kur ste harroi
ne terrin e nates
ne terrin e zi
ne ora 00:00
une mendoi per ty
dy lule te rritura
dy zemra te merzitura
kerkoj neper male
e nepel liqej
por dashurin tende
askund smund ta gjejPoezia 10

une jam sheqer
ti je mijalt
kur te bashkohemi
do te behemi
qokoladPoezia 11

ne deq te molles
bilbili po kendon
qka me duhet
jeta nese ti me tradhtonPoezia 12

zemra eshte e kuqe
neper te cilen gjaku kalon
por behet e zez
kur i dashuri te tradhtonPoezia 13

kur del gjelbrimi o vajz
ulu me pushue
vere doren ne zemer
edhe mendo per muePoezia 14

kur u largove zemren ma helmove
mbeta i vetmuar mbeta i mjer
por te dua sikur ateherPoezia15

prano mundimet e armikur
prano plumbat e qelikut
prano vuajtje e prano varro
mos prano te jesh tradhtarePoezia 16

nuk dua jeten por jetoi per ty
nuk dua vuajtjet por vuaj per ty
nuk dua lotet por pikojn per ty
nuk dua vdekjen por vdes per tyPoezia 17

nga maja e malit
nga maja e pemes
te dua zemer
me loqken e zemresPoezia 18

lulet qe ti dhash
per mua jan gezim
puthjen qe ma dhe
per mua eshte kujtimPoezia 19

eja ti mos zemer ,zemra ti bashkojm
t'ia tham BESEN njeri-tjetrin
me u dasht per gjithmon


Poezia 20

diten mendon
naten endrroj
se je simpatike
e shum te dashurojPoezia 21

vetmia me mundon
dhe me humb qdo shpres
ndoshta ndonji dite
nga ajo do te vdesPoezia 22

une nje e dua nje e adhuroj
nese esht nevoja
jeten ja dhuroj
une te vdes ajo te jetoiPoezia 23

sa e bukur eshte
jeta ne pranver
por me e bukur eshte
dashuria e sinqertPoezia24

po te pys e duashur
nje gje pa durim
qfar mendime ke
per mua me trego
ketu menjiherPoezia 25

jem vetem ne dhom
rri dike menduar
per te dashuren time
qe aq fort e dua
e dua,besoj se me don
ishalla pernedia kurre
nuk na ndan
por veq na bashkon
do ta dua deri sa dheu i zi
ka mem mbuluaPoezia 26

ulem ne hije
pushoj dhe rri
mendjen nuk mundem
ta largoj nga tiPoezia 27

ndash me do
ndash sme do
prej teje te ndahem
as mendjo sme shkonPoezia 28

nuk shkruaj nga dora
per me te tradhtua
por te shkruaj nga zemra
se aq fort te duaPoezia 29

ti kur do te martohesh
po ta la nji kujtim
ne paq nji djal
leja emrin timPoezia 30

a mund te behem zog
te fluturoj e te vij
ne dhomen tane te perqafojPoezia 31

nje akull i ftoft
buzet mi ka ngri
vetem ti e dashur
mundesh memi shkriPoezia 32

sikur gjethet ne vjesht
kur pritojn me ra
ashtu zemra ime
prej teje mu ndaPoezia 33

dielli shkelqen
hena ndriqon
bukuria jote
shum me pelqenPoezia 34

zogu prej zogu
kerkon shoqeri
i riu prej te rit
kerkon dashuriPoezia 35

sa kisha dashur te behem lot
te pikoj ne faqet tua
e te mrrij ne buzet tua
e te thewm se fort te duaPoezia 36

shpriti im i dahur
hiq mos u frigo
se zemra ime
tjeter sdoPoezia 37

pranvera eshte e bukur
me lule fisnike
te dua te dua
se je simpatikePoezia 38

une te dua shum
nese sme besom
hape zemren time
se ajo te tregonPoezia 39

uji i lumit
shum i ftoft
emri jote
shum i ngrohtPoezia 40

me zemer e me shpirt
te pershendes
njikosisht edhe
te dua seriozishtPoezia 41

ndoshta sjam aq i bukur
e as simpatik,vetem se
per ty e dashur gjithmo
do te jem besnikPoezia 42

me pelqen emri qe fillon me Q
e mbaron me A po me shum
me pelqen emri jote qe fillom me
zemer e mabaron me ?

Poezia 43

per nji vajz po vuaj
emrin smund ta them
e kam mbyll ne zemer
e do ta mbaj per jetPoezia 44

ate dite natyra
ishte tuj buzeqesh
e para dhe e fundit
per mua do te jeshPoezia 45

a do te jet nji dite
qe te kem gezim
jo me letra e me shkrim
por me puthje e me perqafimPoezia 46

besnik jam
tradhti nuk di
ta dish e dashur
se pa ty smuj te rriPoezia 47

behu zemer mire
mua me ndegjo
sa fort te dua ty
e ti mos me tradhtoPoezia 48

keto poezi kur ti lexosh
dy pika loti do ti leshosh
do te mesosh pak per mua
dhe ta dish se shum te dua
besen qe ta kam dhan
kurre nuk do ta thej
do te pres e dhashur deri sa te vdesvjresha 49

nese pak me do
te lutem me trego
nese ke nje tjeter
te mbesim shok te vjetervjeshra 50

qysh ne fillim e dashur
besen ta kam dhan
se gjithmon e dashur
i joti do te jamPoezia 51

druri digjet e len hirin
dashuria vdes e len kujtiminPoezia 52

ne ket nat plot vetmi
ne dritare te qielli te kerkoi ty
e veq njiher te kisha takua
me te than me shpirt te duaPoezia 53

te them te verteten
ndoshta sme beson
tuj mendu per ty
koha me kalonPoezia 54

eja e dashura ime
mos ndegjo askend
se ne zemren time
ti ke zene vend
---------------------------------------------

Pėr ma shume diqka kshyrne www.GjilaniChat.Com :)

GjIlAnAsI_cSi
06-01-04, 20:38
O ti i jemi je Qashtu Msov edhe shkruj se nuk bohet send :P


Bonu i meqem met marr Lakmi krejt :))


GTM-Crew

GjIlAnAsI_cSi
06-01-04, 20:41
O ti i jemi je Qashtu Msov edhe shkruj se nuk bohet send :P


Bonu i meqem met marr Lakmi krejt :))


GTM-Crew