PDA

View Full Version : *C'far kahje eshte duke mar rinia???


mija
05-01-04, 23:50
Pershendetje te gjitheve!!!
Duke e ditur faktin qe rinia e sodit si duket eshte duke shkuar ne rruge te gabuar...duke ndjekur probleme te ndryshme siq jane droga, prositucioni, dhe krimet e ndryshme..ne ashtuquajturen rini "te sodit" mbreteron urrejtja, vetkjakia, xhelozia...gje qe shpik deri te pasojat e medha...
Andaj hapa kete tem per ti mar nga ju mendimet se:
Qka mendoni, cila eshte arsyeja e degjenerimit te te rinjeve????

Me respekt!!!

SheTa
06-01-04, 00:03
Mes Pari eshte shoqrija ! nvaret fare shoqrije ke ! e dyta eshte punsija !
Po fal ketu pėr ne kosove se eshte papunsij e madhe ! edhe rinija !
nuk kan qka mu marr eshte mos vazhdimi ne shkoll apo ne fakultet !
keto jan papunsija shoqrija shkollimi ! Edokimi ! nes keto i ka rinja ne
rregull ateheres edhe rrin larg droges larg prostitcjonit...
ne jemi Ata qe duhet mi ndihmu edhe nes ni shok tonin e shojum ne rrug te kabushme duhet ta largojum pore nuk duhem ta braktisum ....


se di sa vlen mendimi im :) I preshndes te gjith :)

zanzi
06-01-04, 01:11
Simbas mendimit tim prindėrit janė fajtor nė rend tė parė e pastaj natyrishtė edhe shoqėria.
Ju pėrshėndes tė gjithėve dhe ju dėshiroj qaste tė mira : :D

fatos(F)
08-01-04, 21:50
RINIJA E KOSOVES SON JAN SHUM TE FORT DHE TE MIR NE GJDO ASPEKT NE VARFERIN E VET DIN MEU SHOQNU ME FESTU DHE ME JETU JETEN E VET NE ATO KUSHTE QYSH I KAN.

NI NUMER I VOGEL QE MIRREN ME ATO QE I PERMENET JU ATO JU
IMPONOHEN PREJ JASHTIT

POR MA MIR ESHT ME PAS RINIJEN MAL SESA LIVADH
NE MAL KA GJITHSHKA E NE LIVADH VETEM BAR

( POR SHKA MI BA RINIJES SHQIPTARE NE DIJASPOR QI KAN MBET SI GUSAT NE MJEGELL SHUMICA NUK E DIN AS GJUHEN SHQIPE E AS AT KU JETOJN KUUUUURRRRRKKKKUUUUNNNN HIQQQQQQ.

mija
09-01-04, 17:14
Flm shume qe po i ndani mendimet juaja me mua...
mirepo a mendoni se edhe njeri prej faktoreve primar qe ndikojn tek femijet jane prinderit e tyre..ateher sikur te kishin me shume kujdes prinderit ndaj femijeve, edhe femijet do te din si te rrespektojne dhe si te sillen...!!!

enesi_21
11-01-04, 12:03
Pershendetje.

Duke pase parasysh se nje rini e shendosh, ne nje popull do te thot shume.
Por sikur te shofim sot ne kosove si eshte, me vije keq vertet kur shoh shume nga te rinjt duke e kaluar te shumten e kohess ne rruge, ne kafiteri apo ne gjera tjetra te cilat jane vetem se demsjellse per rinin

PO edhe une mendoj se faji bije dhe mbi prinderit per arsyese se eshte dashte me i ndejt gati qysh ne me heret , se druri i njom lakohet ka te duash e kur te ritet pastaj smundesh ashtue tash thojne :" sme degjon ore qfare ti bej"

Vallahi e porosis se pari veten e pastaj dhe juve te dashur lexues, te kemi kujdes se nje jetė kemi dhe vallahi do te japim llogari se ku e kami kalu kete jetė dhe qfare kemi bere ne kete jetė

mija
12-01-04, 21:25
Flm qe Enes qe u bashkangjite ne kete tem!!!

Me respekt

In Da Houze
13-01-04, 10:13
Pajtohem me faktin se Enesi e tha te verteten dhe vetem te verteten ama sduhet ne ta na kshilloj dikush por dikur do te jemi edhe ne prinder edhe duhet te kemi kujdes shum. se jeta eshte e gjat nese Femija nuk eshte ne rregull.. ateher faktikisht po ja humb imazhin familjes edhe keshtu qe duhet te kemi kujdes te nderuar

dhe nje pershendetje Per juSelamu Alejkum

mija
01-02-04, 16:04
pajtohem tersisht me juve!!!! ma mer mendja qe edhe te tjeret...

Perfect_Boy_Pr
01-02-04, 16:13
Pershendetje te gjitheve!!!
Duke e ditur faktin qe rinia e sodit si duket eshte duke shkuar ne rruge te gabuar...duke ndjekur probleme te ndryshme siq jane droga, prositucioni, dhe krimet e ndryshme..ne ashtuquajturen rini "te sodit" mbreteron urrejtja, vetkjakia, xhelozia...gje qe shpik deri te pasojat e medha...
Andaj hapa kete tem per ti mar nga ju mendimet se:
Qka mendoni, cila eshte arsyeja e degjenerimit te te rinjeve????

Me respekt!!!

Perfect_Boy_Pr
01-02-04, 16:26
Pershendetje te gjitheve!!!
Duke e ditur faktin qe rinia e sodit si duket eshte duke shkuar ne rruge te gabuar...duke ndjekur probleme te ndryshme siq jane droga, prositucioni, dhe krimet e ndryshme..ne ashtuquajturen rini "te sodit" mbreteron urrejtja, vetkjakia, xhelozia...gje qe shpik deri te pasojat e medha...
Andaj hapa kete tem per ti mar nga ju mendimet se:
Qka mendoni, cila eshte arsyeja e degjenerimit te te rinjeve????

Me respekt!!!
Tungi ...
Meqe jam anetar i ri ketu them sinqerisht as nuk po ia dije rendin se si duhet vepruar,por temat ne diskutim normal qe me duken me interes.
Sa i perket asaj se ka po shkon rinia,eshte veshtir te japim nje pasqyr pasi qe un mendoj qe ketu kemi nje rini te larmishme.
Jan disa qe vertet i kan dhan vetes detyra dhe obligime nga te cilet ka dobi edhe vendi dhe populli te cilit i takojne,por per fat te keq eshte edhe nje numer kogja i madh i tyre qe te vetmin pikesynim e kan deren e kafiteris dhe fatkeqesisht edhe ate der nuk e shofin si nje vend te mbare por aty disa nga te rinjte i hyn rrugeve nga te cilat sdo te ken ma kurr kthim....
Un nuk do kisha shtuar ma shum por vetem e kisha lut Zotin ne kete dite te shnjte te bajramit qe te orientoj kete rini ne rrug te mbare,e them kete duke menduar ne potencialin e madh te rinis qe e kemi,dhe ndoshta na e kan zili shum vende te evropes.
tungi

mija
04-02-04, 17:12
me vjen mir qe ndave mendimin tend me ne....
te pershendes!!!!

sagit_tarius
04-02-04, 19:30
ej po ku mos ta mer te poshtezen rinija ka shum arsye
e sa i perket papunesis ne kosove qe tha s-h-e-t-a fakt
qe nuk ka tash qaq pun se esht ftoft ama per ne pranver e ver ka bre
pun po nuk po doin edhe me puno gjithqka rinija e sodit
nuk po don kerkush me pas kerkon shef te gjith kerkoin
qe te jen shefa ne secilen pun e ajo e dim te gjith qe nuk bon
e sa i perket shoqeris gjithkush esht i vetedijshem dhe e din se me kon te
shoqerohet se ai qe i thoin budall nuk rin kerkush me ta a kshtu
qe te gjith e din se si veproin ama ajo ju pelqen me shum se te jet
njeri si e ka fal zoti fal zotit kerkush nuk po i shtin me
zor atyne rrugeve dhe mendoi qe nuk ua kemi borgj qe tiu
ndihmoim se din ata vet se qka po boin dhe ne qfar rruge jon
se sikur te provosh te iu ndihmosh te gjith do te trajtoin te barabart me
ata persona qe veq dihen qfare edhe jon kshtu qe me se miri esht qe gjithkush te i ndihmoi vet vetes se nime nuk jemi kerka rinija e sodit
e aty mund te ndihmoin me se shumti prinderit dhe askush tejter
krejt mvaret prej prinderve se si i edukoin femijet si te vegjel e deri
te behen 15 vjec e tani ai din se qka bon
dua te them per ket rini qe po e mer te poshtezen fajtoret
kryesor jon prinderitKY ESHT MENDIMI :evil:

mija
06-02-04, 14:04
e kush e ka fajin nese aj femi nuk ka prind!!!!
a duhet shteti te kujdeset per ta :?:

sagit_tarius
09-02-04, 19:44
ma bre mija se e dim se ne shumicen e rasteve kan prinder
sidomos faktoret krysor qe po e prishin rinin e sodit kan
prinder dhe qfar prinder se mbetet :?: se qfare jon :!:
e sa i perket atyre qe nuk kan prinder zoti iu ndihmoft
se atyne nuk mundet askush tiu ndihmoi po mendoi
ndonje shok ,shoqe, profesor e kshtu dikush nuk mundet
perveq allahut se ne perendim bile iu ndihmon shteti
i dergon ne shkolla dome e ksi sene kan ata boll ku ti dergoin
e mos te mbeten rrugeve sikur tek ne ne kosov :lol:

°Avan_Turist°
21-04-08, 21:32
....anon kah era Hugo Boss-it...:cool: