PDA

View Full Version : Nė cilin qytet preferoni tė jetoni?


Cool_Boy
07-01-04, 12:19
Pershdnetje per te gjith juve

Vetem deshta tju pyes se cili eshte qyteti qe ju e preferoni me se shumti qe te jetoni dhe pse???

Cili qytet i kosoves ju pelqen me se shumti dhe pse??

Mua me pelqen Ferizaji se eshte vendlindja ime dhe kam deshir qe te jetoj ne Ferizaj. Per mendimi tim eshte nje der qyteti me i mir ne Kosov.

tung

In Da Houze
08-01-04, 12:44
Pershdnetje per te gjith juve

Vetem deshta tju pyes se cili eshte qyteti qe ju e preferoni me se shumti qe te jetoni dhe pse???

Cili qytet i kosoves ju pelqen me se shumti dhe pse??

Mua me pelqen Ferizaji se eshte vendlindja ime dhe kam deshir qe te jetoj ne Ferizaj. Per mendimi tim eshte nje der qyteti me i mir ne Kosov.

tung Po Ashtu edhe une mendoj.?COOL_BoY

RRUSHI
08-01-04, 18:08
PO KU E LAT PRIZRENIN E BUKUR DHE HISTORIK ISH KRYEQYTETIN E ILIRIS SE VJETER-----------------
NE PRIZRENIN E BUKUR :wink:

Murgesha
08-01-04, 18:10
Une do te kisha deshire te mos e nderroj Gjilanin, me asnje qytet ne bote.
Se kuptohet per mua eshte qyteti me i bukur.

Gentiana
08-01-04, 18:23
Per mua pa diskutim Gjakova,ku jam lindur dhe rritur,nuk ka vend me te mir. po zgjidhja e dyt do te ishte Prizereni.....
Genta

RRUSHI
08-01-04, 18:26
KUPTOHET GENTA GJAKOVA SE KE LINDUR POR ME DESHIR DO TE JETOJE NE PRIZREN :wink:

Gentiana
08-01-04, 18:37
KUPTOHET GENTA GJAKOVA SE KE LINDUR POR ME DESHIR DO TE JETOJE NE PRIZREN :wink:

Gjithsesi,ama vetem nese nuk kish egzistu me gjakova,nese ish zhduk ateher vjen ne pyetje Prizereni!!
Po ti?? mos je i Prizerenit pa hiri??!!! :roll: :roll: :roll:
Genta

Cool_Boy
08-01-04, 18:43
Pershndetje per te gjith

faliminderit per komentet e juaj por mos e harroni Ferizajin se tani nuk juv lah me jetu aty ahhaha.

Vetem bena pak hajgare--Valla ndoshta mos te kishte ekzistu Ferizaji do te kisha shku me jetu ne Gjilan jo tjeter kun.

tung

Murgesha
08-01-04, 18:47
:lol: :lol: :lol: hahhahaha Col_boy kuptohet se edhe Gjilani eshte i bukur.

Cool_Boy
08-01-04, 18:53
TUng Murgesha

Nermal per ate e zgjodha Gjilanin per ndryshe nuk kisha thene ate por ni here per njeher numer nje eshte Ferizaji e tani me von nuk e di.

Hejj Murgesha emrin e mir e kan si Ferizaji edhe Gjilani por edhe jan fantastkie diqka apo a jo?

Murgesha
08-01-04, 20:03
Po Col_boy fantastike jane qe te dyja qytetet. Vec mua me teper me pelqen Gjilani. E kam vendlindje dhe per ate.

Barbaroza
09-01-04, 11:16
Ferizaji eshte qyteti me simpatik i Kosoves,edhe une e kisha zgjedhur ate :D

Murgesha
09-01-04, 15:04
Jo po te doket Barbaroza :lol:

Cool_Boy
09-01-04, 15:22
Aahahah Murgesha mos xhelozo tashti se Ferizaji eshte numer 1 per shumicen.

In Da Houze
13-01-04, 10:37
Femrat ferizaji ka te bukura shum a sa per vend i bukur edhe antik eshte prezreni be vella kadal e sshtine at tru pak me mendu

Barbaroza
13-01-04, 11:28
Pershendetje In Da Houze
Eshte e vertete se Prizreni eshte qyteti me i bukur i Kosoves,por fjala bukuri dhe simpati kane kuptime te ndryshme.

In Da Houze
13-01-04, 14:12
Po mos kam gabuar dikund mor vall a jo gabim e kio taj barbaroza hihihihihi]
une kete edi per femra Bom Boom ika Ferizaji edhe Prishtina
a per qytet me i bukur edhe me atraktiv me antik eshte i nmderuari vend Prizren

TOLI_007
14-01-04, 00:28
valla per me jetu mu ma merr menja asht lipjani hahaha

fatos(F)
18-01-04, 13:01
JU PERSHENDES ZONJA-ZENJUSHA-ZOTRI (FERIZAJLIA)

PRA PE KUPTONI CILI QYTET ME PELQEN MASESHUMTI

F E R I Z A J I

EDHE DYJAV KOME SHKU KU KU HIQ SPOM ZE GJUMI PREJ GZI

lazdrani
18-01-04, 14:35
MITROVICA QYTETI IM

lazdrani
18-01-04, 14:39
Me pelqen shume Prishtina ,Peja,Prizreni,Gjilani dhe Ferizaji por ne Mitrovice me pushon Shpirti.
Durresi dhe Saranda ne Shqiperi,Ulqini ne Mal te zi,Struga dhe Ohridi Ne Maqedoni........Jane qytet qe me pelqejne....lazdrani :wink:

Zana
18-01-04, 14:40
Qashtu bre Lazdran,Bravo MITROVICA!!!! :wink: :P

fatos(F)
18-01-04, 19:35
oooooooooooooo po mir ke shkruar barbariza
edhe un te bashkangjitem me mendimin tent
nje ashtu kam lindur ne rrethin te ferizajit

jehona
18-01-04, 23:19
opaaaaa valla gati krejt koka harru gjakova, qy, ej bre ju djema ju e dini se me femnat e gjakoves nuk ka, hajdeni pra permendeni edhe pak gjakoven, qy :wink: :P

ok une per veti e zgjedhi gjakoven, kam lind ne gjakove dhe e ni veten bre si gjakovare... :wink: , tjeter me pelqen prizereni, po me jetu aty, nuk kisha mujt ta paramendoj....

PLISAT_Pr
19-01-04, 03:44
Qe ju llakozi une juve kush osht qyteti ma i Bukur ne Kosov ...une per veti etoj ne Dallas shum qytet i bukur ..kam qen ne NYc -ne Chicago-Las Vegas ..Florid etj po kur vi ne PRISHTIN um ndrohet jeta se qyteti ma i bukur ne Trojet Shqiptare osht Prishtina qyteti ma i Cilizum e shum sene tjrer ..per juve PRISHTINA osht NYC o shqiptar se aty ka jet 24 or.. p sh ne Gilan rinija del ne qytet ne 7 Pm kthehen neper shpija 11 pm qashtut ne Ferizaj qashtut ne Pz i njejti sen edhe ne Pej -Gjakov .. vetem Rinija e Mitrovicec mundohen me ju afru Prishtines dan diten cillen neper rrugt e Pr i msoj do Rofe tani shkoj ne Mitro.. shiten Cooll hahaah I LOVE YOU PRISHTINA e ni sen mos e haroni se krejt keni qef me jetu nr Pr sidomos Gjinija Femrore :D

Kujtim thaqi
12-02-04, 10:38
po megjihse jam nga rahoveci dhe jam shum i deshperuar me qytetin tim qe nuk ke ku ta kalon nje mbremje deshiroj qe ne te ardhmen te jetoj ne qytetin tim te preferuar prizrenin dhe padyshim besoj se eshte qyteti me i bukur dhe me antik.

Giovanni
07-05-04, 09:35
Keni gabuar te gjithė sepse qyteti me i bukurm ėshtė PEJA

anna
07-05-04, 13:18
ferizaji

Kaltrina
07-05-04, 15:17
O njerez badihava e keni se me Prishtine ska , si ne perendim vlla me tana te mirat, lokalet hapur 24 ore, a ne qdo vend tjeter ne Kosove( se per dodo katunde qe po i permendni spo flasim), me shku mas ores 20 krejte dekte asnje njeri i gjalle s'lun, si mos me pase njerez as dyqane hap as lokale , kurgje apsolut... :P e Prishtina ne dash per femra ne dash per qytet eshte ma e mira ne Kosove.

pershendetje

Cool_Boy
08-05-04, 12:43
Perhsndteje per te gjith

Te gjithat qytett jan te bukura por me FERIZAJ nuk do kisha nderru asnjren....

:lol: :lol: :lol: FERIZAJI QYTETI IM I DASHUR :lol: :lol: :lol:

QIKA_MAMIT
08-05-04, 21:58
Gjakov :wink:

hammerfest
09-05-04, 17:15
Eshte shume e thjeshte ne HAMMERFST

aferdita
09-05-04, 18:34
ne gjilan normal

Engjellushja
14-06-04, 21:13
N PEJE OSE -->N PRISHTIN --> GJILANI BEN GJITHASHTU :-)

lazdrani
15-06-04, 09:49
Gjilan-Peje-Mitrovice :wink:

betimi_15
15-06-04, 09:52
NEW YORK LONDER EDHE WASHINGTON

mr_beni
27-06-04, 20:47
po me thjesht ne MITROVIC edhe ne VUSHTRRI

Vigani
28-06-04, 13:32
Valla bre burra e gra munonu sa te doni me ma shti ne qefe Ferizajn e Gjilanin se kot e keni.
Peja eshte qyteti me i bukur i Kosoves,ka ujin me te miren qe i vije direkt nga burimi i Drinit te Bardhe,eshte qytet historik,Qyteti i Haxhi Zekes ma,ka Gryken e Rugoves qe e vlen krejt Kosoven,po asgje sjane keto qe permenda kur te shikosh djemt dhe vajzat si i ka Peja mente ju lajne bre,e mas Peje do zgjidhja Gjakoven tybe se cka i han pazari i Gjakoves Kompirat edhe specat as nje pazar jo me shume.

Barbaroza
28-06-04, 13:37
Valla bre burra e gra munonu sa te doni me ma shti ne qefe Ferizajn e Gjilanin se kot e keni.
Peja eshte qyteti me i bukur i Kosoves,ka ujin me te miren qe i vije direkt nga burimi i Drinit te Bardhe,eshte qytet historik,Qyteti i Haxhi Zekes ma,ka Gryken e Rugoves qe e vlen krejt Kosoven,po asgje sjane keto qe permenda kur te shikosh djemt dhe vajzat si i ka Peja mente ju lajne bre,e mas Peje do zgjidhja Gjakoven tybe se cka i han pazari i Gjakoves Kompirat edhe specat as nje pazar jo me shume.

Valla bre Vigani tash po u dashka me u prishe me ty ende pa u njoftu mire :wink:

lazdrani
28-06-04, 20:12
Valla bre burra e gra munonu sa te doni me ma shti ne qefe Ferizajn e Gjilanin se kot e keni.
Peja eshte qyteti me i bukur i Kosoves,ka ujin me te miren qe i vije direkt nga burimi i Drinit te Bardhe,eshte qytet historik,Qyteti i Haxhi Zekes ma,ka Gryken e Rugoves qe e vlen krejt Kosoven,po asgje sjane keto qe permenda kur te shikosh djemt dhe vajzat si i ka Peja mente ju lajne bre,e mas Peje do zgjidhja Gjakoven tybe se cka i han pazari i Gjakoves Kompirat edhe specat as nje pazar jo me shume.
Pasi gjysma e familjes time ka preardhjen nga RRafshi i Dukagjinit me duhet te japi te drejte se ashtu eshte :wink:

dita girl
30-06-04, 12:58
Po e shoh qe ketu po shkon krejt me te njofshem.secili po e lavderon qytetin e vet,...hehehehhe,.....Prishtinen nuk po e permend askush keshtu qe une po e permendi,e pas Prishtines vjen Prizreni!!!

Barbaroza
30-06-04, 20:46
Pas Ferizajit,per te jetuar kisha preferuar Prishtinen!

aferdita
30-06-04, 21:03
per ne kosov kam deshire ne prishtine
kurse jasht kosoves ne amerik, Los Angelos

dita girl
01-07-04, 19:28
Barbaroza dhe Aferdita ju pershendes shume!!!

NAIM_d
04-07-04, 23:14
po don te vish ne gjermani ju

dita girl
05-07-04, 10:52
po don te vish ne gjermani ju

Q'far deshe te thuash me kete ore NAIM_d :?:

dita girl
05-07-04, 10:56
po don te vish ne gjermani ju

Po q'far deshe te na thuash me kete ore NAIM_d :?:

mickoja
06-07-04, 16:25
Ma se miri asht te jetosh ne vendlindje tende ashtu do te kisha unč deshir

Murgesha
06-07-04, 22:08
Ma se miri asht te jetosh ne vendlindje tende ashtu do te kisha unč deshir

Mickoja edhe une mendoj sikur ti. :lol: :lol:

yllka
08-07-04, 10:52
Peje-Prishtine :wink:

gazi_mitro
10-07-04, 01:20
PERSHENDETJE TE GJITHVE SHPRESOJ SE PO KALONI MIRE

SIPAS MEJE E KISHA PREFERUAR QYTETIN E MITROVICES OSE PRIZRENIN, POR ME PARA MITROVICEN SEPSE ESHTE NJE QYTET I MREKULLUESHEM

JU FALENDEROJ KALOVSHIT MIRE

GEZIM AVDIJA
15-07-04, 20:30
une deshiroj te jetoj dhe te vdes ne qytetin ma te bugur te kosoves ne GJAKOVE

besa saraqini
20-07-04, 16:40
hej si jeni

besa saraqini
20-07-04, 16:41
Une deshiroj te jetoj ne kosoven e lir

besa saraqini
20-07-04, 16:43
hej nga jeni ju Yllka po mendoj nga cili vend

besa saraqini
20-07-04, 16:43
hej si jeni

Arbri
22-07-04, 22:26
Une deshiroi te jetoi ne PEJ sepse asht e bukur edhe ka shum bukuri natyrore p.sh Gryka e Rugoves etj

Pershendetje

ShEjToNkA
23-07-04, 01:09
Vushtri ose Pej !

Pse??? Sepse ,Vushtrin e dua, dhe mė pėlqen se ėshtė qytet i vjetėr.
Ndėrsa ,nė Pej do jetoja me knaqėsi, se me tė vėrtet ėshtė njė qytet shumė i bukur nė tė cilin tė pushon syri, ėshtė qytet fenomenal!

Arbri
24-07-04, 09:13
ShEjToNkAJO me te pushu nuk te pushon por ruju se te Prishen shoki.Peja esht per te gjitha vlla

turisti
26-07-04, 10:58
Ju pershendes dhe ju preferoj qytezen me te bukur,qytetin e ardhshem dhe kryeqytetin e Kosoves ne ardhmeri,vendin pitoresk,legjendar,romantik dhe Shpetimtar(sa ju keni hikur kendej pari...)-KAĒANIKUN,sepse Kaēaniklit jane te posaqshem,jane-AGALLARET. :wink:

P.S. Kaēaniku eshte per njerzit sentimental,njerzit qe enderojne... edhe nese me ipet mundesia edhe nji here te jetoj, kisha vendos per KAĒANIKUN. :wink:

nitushe
10-09-04, 17:01
ne Peje kuptohet 8)

dr1ta
12-09-04, 01:24
Un kisha pas qef te jetoj ne shkup, mbasi shkupi esht parizi i shqiptareve ne evrope por edhe oher ose struge jan qytete shum te bukura gjithashtu tetova :wink: edhe ne manastir :lol:

MemphiSx
12-09-04, 10:10
Kuptohet se n'Gjakove E per me vizitu e kisha vizitu Parisin:)

dr1ta
12-09-04, 23:51
Kuptohet se n'Gjakove E per me vizitu e kisha vizitu Parisin:)


nuk e viz !:mrgreen:

Nexhati
13-09-04, 14:29
PEJE 8)

napoleoni
13-09-04, 14:37
======= K U M A N O V Ė ========

Maca
13-09-04, 19:12
Un deshiroj te jetoj ne Australi sepse me pelqen se esht kontinent i vogel por shum mmmm edhe nxeht ufff edhe kam deshir te jem me te dashurin ne nje ishull ahahaa...

:twisted:

MemphiSx
14-09-04, 21:39
Kuptohet se n'Gjakove E per me vizitu e kisha vizitu Parisin:)


nuk e viz !:mrgreen:


Mendova kur t'him n'Evrope :)

SpAnJoLLI
15-09-04, 21:09
Aty ku kom qejf ... muna me Jetu :)

Naki
15-09-04, 21:48
Kuptohet ne vendlindje ne mitrovice Buze ibrit aty ku edhe Lumturin Rinore kalova.

turisti
15-09-04, 22:14
Ndonnjihere deshiroj te jetoj ne OAZE te shkretetires. :P

Ylberi_be
17-09-04, 15:24
Une mendoj Se ku te lindsh esht Qyteti apo fshati qe ta do shpirti te terhek te ngreh dhe sdi disa qe qytetin apo fshatin e linjes e keni largua nga zemra dhe nga mos deshira mos me jetu aty une kam lind ne nje Katund dhe jam rrit aty tash jetoj ne gyrbet ska rendsi ku por si katundin tem qe e du se du as parisin as njujorkin as kend sido mos jasht kosoves hiq Katundi jem esht katundi me i bukur ne bot Ju se dini pse se aty ka arsye dhe bukuri qe smund ti shohesh as kund ne botpor fakti qendron se eshti pa zhvilluar aq dhe krejt prishtinalit vin tek ne ne katund dhe i marrin faret e i shkepin ne prishtin prishtinen e njoh sy meshel e kam banesen ne rrugen nen terez po shtepija ime kushton 2 milon ero

Barbaroza
17-09-04, 15:46
Pershendetje Ylberi_be!
Askush nuk duhet te mburret pse ka lindur ne qytet.Qyetet tona ne Kosove jane shume me te pahijshme se katundet.Fshatrat tona kane bukuri te mahnitshme vetem se duhet te perkujdesemi edhe ne per rregullimin e tyre!

DannyAus
18-09-04, 17:02
ME KEQARDHJE TE PLOT THEM SE KOSOVA KA VETEM 1 QYTET,, I VETMI VEND KU MUND TA QUAJ QYTET ESHTE

**** PRISHTINA****

~GJITHSESI PRISHTINA VENDLINDJA DHE I VETMI QYTET NE KOSOVE

KURSE ME RADH DO TE ISHTE MITROVICA DHE GJILANI SI QYTEZA
~~ NE VJEN KEQ POR FERIZAJI PER MUAJ ESHTE FSHAT,
~ PRIZERENI SI TE ISHE NE NDONJE FSHAT TE TURQIS, KURSE ~GJAKOVA FSHAT I MADH
POR TE GJITHA I DUA NJESOJ PA MARR PARASYSH,,,, KOSOVA ESHTE ATEDHAU YN

livoreka bicio
18-09-04, 17:09
un deshiroj te jetoj ne gjdo nje qytet vetem te jem ky qe jam dhe poziten enjejt... :wink: :wink: :wink:

anna
19-09-04, 14:01
ME KEQARDHJE TE PLOT THEM SE KOSOVA KA VETEM 1 QYTET,, I VETMI VEND KU MUND TA QUAJ QYTET ESHTE

**** PRISHTINA****

~GJITHSESI PRISHTINA VENDLINDJA DHE I VETMI QYTET NE KOSOVE

KURSE ME RADH DO TE ISHTE MITROVICA DHE GJILANI SI QYTEZA
~~ NE VJEN KEQ POR FERIZAJI PER MUAJ ESHTE FSHAT,
~ PRIZERENI SI TE ISHE NE NDONJE FSHAT TE TURQIS, KURSE ~GJAKOVA FSHAT I MADH
POR TE GJITHA I DUA NJESOJ PA MARR PARASYSH,,,, KOSOVA ESHTE ATEDHAU YN


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 10 me teten

Gentiani
19-09-04, 14:16
ME KEQARDHJE TE PLOT THEM SE KOSOVA KA VETEM 1 QYTET,, I VETMI VEND KU MUND TA QUAJ QYTET ESHTE

**** PRISHTINA****

~GJITHSESI PRISHTINA VENDLINDJA DHE I VETMI QYTET NE KOSOVE

KURSE ME RADH DO TE ISHTE MITROVICA DHE GJILANI SI QYTEZA
~~ NE VJEN KEQ POR FERIZAJI PER MUAJ ESHTE FSHAT,
~ PRIZERENI SI TE ISHE NE NDONJE FSHAT TE TURQIS, KURSE ~GJAKOVA FSHAT I MADH
POR TE GJITHA I DUA NJESOJ PA MARR PARASYSH,,,, KOSOVA ESHTE ATEDHAU YN

Ah Was? **** PRISHTINA**** ! :roll:

Prishtina ėshtė pėr momentin fshati mė i madhė nė Evropėn juglindore, bile nuk i ka konturat e njė fshati tė kompletuar qė duhej ti kishte njė fshatė.

vetėm mos pyet pse? se pasojnė 10.000 sepseja :wink:

vushtrria
19-09-04, 15:07
si do qofte dhe qysh do qofte eshte vendi me i mir per te jetuar kosova per qytet prishtina

DannyAus
19-09-04, 15:39
PYETJA ISHTE SE CILI QYTET TE PELQEN ME SE SHUMTI NE KOSOVE,,
NE KOSOVE KA TE ASHTUQUAJTURA QYTETE POR I VETMI VEND QE KISHA JETU DHE QE ESHTE QYTET ESHTE PRISHTINA,,
E TI GENTIANI QE THU QE ESHT FSHATI ME I MADHI NE EVROPE A JO NUK E DI,, NUK KESH TU FOL PER EVROPE POR KOSOVE,,,
KURSE QYTETI NE BOTE PER TE JETUAR PA TJETER DO TE ISHTE
~~ BRISBANE AUSTRALIA~~
ANNA FLM PER 10SHEN TENDE TETA IME :lol:
JU PERSHENDES

Urata
19-09-04, 16:25
Aty ku jeton Tomori!

Tomori
19-09-04, 16:27
Aty ku jeton Tomori!
Hallall ta baft zoti, nuk i dihet punes hahahaha :wink:

nitushe
20-09-04, 08:08
DannyAus qfare Prishtina more so qyteti ma i mire kurr se ai mas pari as lum ska :P

DannyAus
20-09-04, 08:30
DannyAus qfare Prishtina more so qyteti ma i mire kurr se ai mas pari as lum ska :P
HEHE E VERTET OSHT NITUSHE SE QYTET PA LUM SKA,,, PO QKA ME BA PRIZERENI LUM KA PO QYTET NUK OSHT ,, TASH PI BJEN QE NUK PASKA QYTET NE KOSOVE,, :lol:
PRAP SE PRAP **PRISHTINA** ROCKS
NITUSHE MOS JE TI E PRIZERENIT A :)

Kercovari
20-09-04, 11:00
Do te jetoja aty ku me ra koka,aty ku balta eshte me embel se mjalti,aty ku flitet shqip,aty ku dashurija eshte me e flakte,dashurija e nenes e se dashures,dashurija e te gjithe rethanave,por edhe per varrin ku do te pushonin eshtrat e mi te lodhur vite te terra te katandisur ane e mbane botes per te siguruar kafshaten e bukes.
"Me ne funde pusho shpirte i lodhur ne truallin tende te amshuar".

Kaltrina
20-09-04, 11:13
Hhahaha sa interesant jane njerezit bre, nuk e di a e keni nga xhelozia apo ndonje arsye tjeter, pse spo e pranoni qe ma e mira eshte
PRISHTINAAAAAA :wink: :wink: :wink: :P

DannyAus
20-09-04, 11:20
Hhahaha sa interesant jane njerezit bre, nuk e di a e keni nga xhelozia apo ndonje arsye tjeter, pse spo e pranoni qe ma e mira eshte
PRISHTINAAAAAA :wink: :wink: :wink: :P
TE PERSHENDES KALTRINA :lol:
PRISHTINA NORMAL.... FILOZOFOJN KTU JO PRISHTINA PA LUM,, JO KSHTU JO ASHTU

just 4 fun
20-09-04, 12:29
Hhahaha sa interesant jane njerezit bre, nuk e di a e keni nga xhelozia apo ndonje arsye tjeter, pse spo e pranoni qe ma e mira eshte
PRISHTINAAAAAA :wink: :wink: :wink: :P
TE PERSHENDES KALTRINA :lol:
PRISHTINA NORMAL.... FILOZOFOJN KTU JO PRISHTINA PA LUM,, JO KSHTU JO ASHTU

EDHE UNE PAJTOHEM ME JU, SE PRISHTINA ESHTE VENDI MA I MIRE ME KOSOVE,

P.S DannyAus, SHUME MIRE E KISHE SKJARU PER QYTETZAT TJERA TE KOSOVES, TE LUMT. :wink: :wink:

anna
21-09-04, 10:45
prishtina :wink:

Tomori
21-09-04, 11:27
Aty ku jeton Tomori!
Po atu ku jeton Urata,,mpuqqqqq Urat :wink:

Kaltrina
21-09-04, 11:50
oooooo PRISHTINA edhe mbyllne kete teme edhe mos u lodhni ma me diskutu per kete teme :P :P :P

pershendetje

Naki
21-09-04, 18:20
Do te jetoja aty ku me ra koka,aty ku balta eshte me embel se mjalti,aty ku flitet shqip,aty ku dashurija eshte me e flakte,dashurija e nenes e se dashures,dashurija e te gjithe rethanave,por edhe per varrin ku do te pushonin eshtrat e mi te lodhur vite te terra te katandisur ane e mbane botes per te siguruar kafshaten e bukes.
"Me ne funde pusho shpirte i lodhur ne truallin tende te amshuar".

Plotesisht keni te drejte.
Me nderime Naki

Kercovari
21-09-04, 20:51
Vetem ato qe jetojne jashte cmojn larte peshen e vatanit.
S`me duan para as jeta e mir vetem ne vendlindje ndjehem i lire.
Eh,sikur te me bente zoti zog e te fluturosha per ne atdhe te pakten te hapsha deren e shtepis vite te terra te katinuar do te puthaja edhe pragun e shtepis.
Ah, po pse edhe ti te ndashe fatin me mua Naki ?.A,s`pate tjeter rrugdalje !

Ylberi_be
22-09-04, 11:59
barbaroz mir e ke ti ashu esht po nese te pelqen katundi im eja vizitoe se me te vertet esht vend i bukur ka natyr magjepse mos te them mahnitse Per shetitje e kisha zgjedhur qytetin e Ferizait se esht qyteti me
shum sipati ne bete dhe me ka lan shum pershtypje dikur gjat regjimir serrb vetem ne ferizai e gjeje nje frymarrje me te lir me u dukte se vija ne tiran skishe pak polic serrb sa her qe shkoja ne prishtin me kontroloshin ata shik gjeth me tut shkoja atje keshtu qe me ka mbetur qytet i shetitjes se edhe dikur kam punuar pak ne nej kafiteri -Portoriko- nese e din ku ka qen tung :idea: :roll: :idea:

REXHAILI2004
28-09-04, 15:05
po ku ka ma mir se NEW YORK bre .................

neki76
28-09-04, 16:45
Une do te kisha deshire te mos e nderroj Gjilanin, me asnje qytet ne bote.
Se kuptohet per mua eshte qyteti me i bukur.

Hallall te qofte qumshti qe e ke pire.

~AnnA~
12-07-10, 18:54
S'do e nderroja Ohrin me asnje qytet tjeter

Guri i madh
12-07-10, 21:09
une qytetin e preferum e kam PEJEN pikrisht KAPISHNICEN

shfletuesi_
12-07-10, 21:36
Ketu ku jetoj tani ne nje fshat mu ne mes te Kosoves :P nejse bash n'mes nuk koka veq pak ma ne skej.. eshte ne drejtim te perendimit ne mes jugut edhe veriut... :)

Sa te na i shtron Fatmiri i Limes autobanat nuk e ndrroj me krejt qytetet e tu Kosoves fshatin tim :)

premium
12-07-10, 21:56
Ketu ku jetoj tani ne nje fshat mu ne mes te Kosoves :P nejse bash n'mes nuk koka veq pak ma ne skej.. eshte ne drejtim te perendimit ne mes jugut edhe veriut... :)

Sa te na i shtron Fatmiri i Limes autobanat nuk e ndrroj me krejt qytetet e tu Kosoves fshatin tim :)
Ty kom me kidnapu nė Pėrzeren ..
Prizreni ėshtė lazm pėr njerėz sikur ti ;)

shfletuesi_
12-07-10, 22:01
Ty kom me kidnapu nė Pėrzeren ..
Prizreni ėshtė lazm pėr njerėz sikur ti ;)


Paj po tyben i mire eshte Prizereni eshte njeri nder qytetet me te mira dhe me se shumti qe me pelqen, ndoshta eshte sepse hera e pare kur kam dal nga fshati im kemi qen ne Prizeren fatmirsisht kisha fatin qe shkam ta presim axhen aty edhe me ka pas pelqy jashtzakonisht shume. :) Ku edhe sot me pelqen.

Guri i madh
12-07-10, 22:02
Ketu ku jetoj tani ne nje fshat mu ne mes te Kosoves :P nejse bash n'mes nuk koka veq pak ma ne skej.. eshte ne drejtim te perendimit ne mes jugut edhe veriut... :)

Sa te na i shtron Fatmiri i Limes autobanat nuk e ndrroj me krejt qytetet e tu Kosoves fshatin tim :)


per autoban nuk e di veq e die se trenin ka me jau prue pastaj tramvajn e pak ma von S BAHN edhe U BAHNBILE EGZISTON MUNDSIA EDHE TROLEBUSIN ME JA U PRUE

gazi-de
12-07-10, 22:10
hiq nuk di tybe

Oqeani
12-07-10, 22:12
Po e sjell globin .............. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

premium
12-07-10, 22:17
Po e sjell globin .............. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Sille globin .. dhe per momentin ''tak'' vure gishtin ;)
veē amon i koft mos bjer nė Oqean ;)

Kercovari
13-07-10, 07:49
S'do e nderroja Ohrin me asnje qytet tjeter
Pėrshėndetje...

http://img63.imageshack.us/img63/5560/ohrid2jpg4.jpg

~AnnA~
13-07-10, 11:46
Pėrshėndetje...

http://img63.imageshack.us/img63/5560/ohrid2jpg4.jpg

Me ke ngjalle nje nostalgji te jashtzakoneshme me kete foto dhe me ke kujtuar te kaluaren...

Te rikthej dyfish pershendetjet....

shfletuesi_
13-07-10, 11:54
per autoban nuk e di veq e die se trenin ka me jau prue pastaj tramvajn e pak ma von S BAHN edhe U BAHNBILE EGZISTON MUNDSIA EDHE TROLEBUSIN ME JA U PRUE


hahahhahah, tyben se di qka jan s'bahn edhe u Bahn... se skam qen ne gjermani kurr :P


A shkojns hpejt keto sene.

Guri i madh
13-07-10, 17:03
hahahhahah, tyben se di qka jan s'bahn edhe u Bahn... se skam qen ne gjermani kurr :P


A shkojns hpejt keto sene.linja hekurudhore nen tok hhhaaa krejt kan me ti ndreq veq mos ja u prish timin e duhanit

Daglasi
18-07-10, 18:12
Ne PEJE.

Lona
20-07-10, 15:17
Ne Toronto

Kaqanikasja
20-07-10, 21:39
Kaēanik

Lapsi
21-07-10, 13:54
Shkuppppp

shfletuesi_
21-07-10, 14:09
ne Malajzi...

Qika^Me^Kule
21-07-10, 15:33
Ne D/Wagram

Murgesha
21-07-10, 21:40
Asku nuk rahatohem si ne Gjilan! :unhappy:

shfletuesi_
21-07-10, 21:43
Asku nuk rahatohem si ne Gjilan! :unhappy:


aiiiiii ne vendin qe po rahatojshe hahahah se di pse ju doket mire ne ate shkretihane :D

Murgesha
21-07-10, 21:44
aiiiiii ne vendin qe po rahatojshe hahahah se di pse ju doket mire ne ate shkretihane :D


Mbase pse ėshtė qyteti im Shfletues, jo shkretėtirė po ėshtė Paris mos tė tė ardhtė mėrzi:redface:

shfletuesi_
21-07-10, 21:57
Mbase pse ėshtė qyteti im Shfletues, jo shkretėtirė po ėshtė Paris mos tė tė ardhtė mėrzi:redface:


Hahahahah po po po te ishte paris do jetoje aty :D :tongue: :D Hiq nuk po me vie merzi seriozisht. :tongue:

Murgesha
21-07-10, 22:02
Hahahahah po po po te ishte paris do jetoje aty :D :tongue: :D Hiq nuk po me vie merzi seriozisht. :tongue:

35 vite i kam kalu nė atė qytet more, e veq kur jam largu prej aty kam kuptu se ėshtė mė i bukuri nė botė
Duhesh edhe ti mu largu pak prej ati katundi ku je ka jeton pėr momentin e do ta kuptojsh se si ai nuk ka nė botė!:wink:

shfletuesi_
21-07-10, 22:04
35 vite i kam kalu nė atė qytet more, e veq kur jam largu prej aty kam kuptu se ėshtė mė i bukuri nė botė
Duhesh edhe ti mu largu pak prej ati katundi ku je ka jeton pėr momentin e do ta kuptojsh se si ai nuk ka nė botė!:wink:


Une gjat viteve 98/99 e kam kuptu se sa i vlefshem eshte dhe prandaj nuk e leshoj edhe sot e asaj dite hahahahaha :) :tongue:

E ku eshte mjalta ma e ambel se balta hajt ku... :D :cool:

Murgesha
21-07-10, 22:06
Une gjat viteve 98/99 e kam kuptu se sa i vlefshem eshte dhe prandaj nuk e leshoj edhe sot e asaj dite hahahahaha :) :tongue:

E ku eshte mjalta ma e ambel se balta hajt ku... :D :cool:


Ja s`ki faj valla se mjalta mė e ėmbėl ėshtė nė zgjoin e bletės :biggrin:

shfletuesi_
21-07-10, 22:10
Ja s`ki faj valla se mjalta mė e ėmbėl ėshtė nė zgjoin e bletės :biggrin:


eh po praaa edhe une i kam do aso koshiqe bletesh ne katund temin qe tjeter kund si gjej hahahahahaha :tongue: O shuj bre se u largova nga Kosova 1 muaj jo me shume edhe ate si turist kishe edhe u merzita javen e fundit nuk ec'shin hiq ditet edhe a beson edhe per therra me merrke malli leje ma per tjerat gjera anderr i shifsha kulumrrijat kaqat megjat e kojshive hahahaha

Murgesha
21-07-10, 22:23
eh po praaa edhe une i kam do aso koshiqe bletesh ne katund temin qe tjeter kund si gjej hahahahahaha :tongue: O shuj bre se u largova nga Kosova 1 muaj jo me shume edhe ate si turist kishe edhe u merzita javen e fundit nuk ec'shin hiq ditet edhe a beson edhe per therra me merrke malli leje ma per tjerat gjera anderr i shifsha kulumrrijat kaqat megjat e kojshive hahahaha

Tė besoj plotėsisht, dhe po tė kuptoj pėr tė gjithat, po ēka dreqin u mallove pėr megjat e kojshive se, ha,hahahaahahahahahahahaahha?

shfletuesi_
21-07-10, 22:28
Tė besoj plotėsisht, dhe po tė kuptoj pėr tė gjithat, po ēka dreqin u mallove pėr megjat e kojshive se, ha,hahahaahahahahahahahaahha?


Po per megjat e kojshive u mallova se mu kujtojke kur i rujsha lopet me kanop per dore edhe jav hajsha megjat haaaaahahahahahahahahahahhaha

Murgesha
21-07-10, 22:47
Po per megjat e kojshive u mallova se mu kujtojke kur i rujsha lopet me kanop per dore edhe jav hajsha megjat haaaaahahahahahahahahahahhaha


Lopėt sigurisht ja u kanė hangėr megjat ha,hahahaahahahahahahahahaahha, e ti thuj ke pas mall pėr konopt e lopėve me i mbajt ne dorė ha,hahahahaahahahahahahaha

Daglasi
21-07-10, 23:27
Ne FLORIDA.

Buqja_ch
22-07-10, 07:26
Prishtine .. see

Qika^Me^Kule
22-07-10, 13:50
En...... Gjakov valla........................ shum asht vendi mir....:frown:

teutaA
23-07-10, 20:43
VANCOUVER :smile: "british columbia the best place on earth" u gotta be here :wink:

Oqeani
23-07-10, 21:37
VANCOUVER :smile: "british columbia the best place on earth" u gotta be here :wink:

ēoma vizen te vi edhe une

teutaA
23-07-10, 21:38
ti vjen pa viz nga bel.:smile:

Oqeani
23-07-10, 21:42
Mu kone ma i sigurte :(

teutaA
23-07-10, 21:51
spunoj ne sigurim un:tongue:

Oqeani
23-07-10, 21:55
spunoj ne sigurim un:tongue:

Aty e kam Luaneshen ;)

AliSia
08-08-10, 10:47
Ne Paris

Virti
08-08-10, 11:57
... te dada. :cool:

Amina
08-08-10, 19:45
... te dada. :cool:

Ku eshte ky qytet ?:tongue:

Virti
08-08-10, 19:54
Ku eshte ky qytet ?:tongue:
nuk guxoj me tregu se m'mbyt dada... :cool:

Amina
08-08-10, 20:23
nuk guxoj me tregu se m'mbyt dada... :cool:

Ok.....................:smile:

tipi engjellor
08-08-10, 23:03
po sjam kah di po me kan psh ne new york mire ishe kan po sban apet se larg po qitu ne prishtine mire eshte hahah

shfletuesi_
09-08-10, 08:30
Ne City Park

Suelaa
09-08-10, 08:37
Barkingside...:smile:

Oqeani
09-08-10, 13:06
Ketu ku jam - http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon3.gif

arberia
09-08-10, 14:08
Ne vendlindjen time-TIRANE

selvija
10-08-10, 21:44
Une ne katund ku isha deri me dje:smile:

Guri i madh
10-08-10, 21:46
Une ne katund ku isha deri me dje:smile:paska me mbet e vetmja shtepi ne katun nxito e bleje naj trull ne sheher


krejt ja kan msye shehrit

selvija
10-08-10, 21:51
paska me mbet e vetmja shtepi ne katun nxito e bleje naj trull ne sheher


krejt ja kan msye shehritme mir me gjon, skam qef pluhen sheherljane, rreth malit ajere paster

Guri i madh
10-08-10, 21:55
me mir me gjon, skam qef pluhen sheherljane, rreth malit ajere pasterqy pluhur e merni emrin shehhheeeerliiii , veq deshta me tregue se katunet u shprazen krejt shehrit ja kan msy

Qika^Me^Kule
27-08-10, 22:50
Ketu ku jam...

teutaA
27-08-10, 23:29
kur te plakna ju tregoj besoj qe deri ateher do arrij te shetis shum qytete te botes dhe do jem ne gjendje te zgjedh cili ishte me i miri:smile:

shfletuesi_
28-08-10, 03:25
Aty ku do me dergojn valet e jetes :)

iLOVEyou!!!
28-08-10, 17:36
une preferoj te jetoj ne fshat!

AliSia
28-08-10, 17:51
Ooooooooooo ne Paris

iLOVEyou!!!
28-08-10, 17:53
Ooooooooooo ne Paris

hajde ne fshat eshet ma mire edhe po bertite keshtu nuk ta ze kush per te madhe .

AliSia
28-08-10, 17:57
hajde ne fshat eshet ma mire edhe po bertite keshtu nuk ta ze kush per te madhe .

Po ne fshat jam ahahahhah.po dua ne Sheher...:biggrin:

iLOVEyou!!!
28-08-10, 18:04
Po ne fshat jam ahahahhah.po dua ne Sheher...:biggrin:
sa ta kam lakmin ,mos e kerko shehrin se e gjen xehrin!

Kaqanikasja
17-04-13, 12:27
Ne kete ku jam tash

Oqeani
17-04-13, 16:01
Innsbruck !!! ( Apo ne nje fshat perrreth)