PDA

View Full Version : E huja a po shqiptare ma mir


mali
08-01-04, 03:51
A ma mir te kesh dashnoren/in te hujen/in apo shqiptar/e?

Sexy_Boy
23-01-04, 09:44
me mire te huaj 100% , se shqiptarkat sja din lezetin mire

Murgesha
23-01-04, 09:57
Sexy_boy nese ke ket mendim ateher dhashte zoti e tu plotesofte deshira. Por dije se me vajzat shqiptare nuk gjen askund ne bote.

Po ju Mali cfare mendoni per veten tuaj. Mbasi qe ju paskeni kete teme eshte mire qe te prononcohesh edhe per vetveten.
Sidoqofte deshirat dhe mendimet jane private.

Barbaroza
23-01-04, 12:58
Po ku ka me te mirat se shqiptaret bree,po si nuk ia dijne disa ende vlerat???!!!

kInG_oF_pEjA
24-01-04, 14:14
tung tung ej ti Sexy Boy veq deshta me te tregu se nuk paske lidhe ne ato pun oki ende koke virgjin hahahaha ok e ne qoftse ta hup virgjinitetin femra shqiptare nuk ki me harru kurr se jan te trenta krejt per SEX te kallin oki tung kalofshi mir

majmunka
30-01-04, 23:37
ok mirdita te gjithve se i perket femrave shiptre djemt shiptre i dojne vtem si fabrik te femive dhe si shibtore ashtu mua me doket.
:evil: :twisted: :twisted: :twisted: se noshta grun ekan ne shtrat dhe shkojn me tjera se femrat ehuja ju doken ma te mira ashtu mendoj une falm per mirkuptime :D :D :D :D :D :D

Honesty^uk.
31-01-04, 11:56
SExy Boy ,nga shkrimi yt po me duket se ti nuk ke pasur sukses ne dashuri me femrat shqiptare sepse , me duket se ke qene i pa afte per ta kenaqur femnen (((((((ose per ta mesuar ate nese ti mendon se je i specializuar))))))))))
prandaj nuk duhet folur ashtu ,,sepse femnat shqiptare jane motrat tuaja dhe te mijat ,,
dhe nese disa prej tyre nuk kane njohuri nga sexi,sepse duan qe te ruajn ate VIRGJINITET qe e kerkojn te gjithe meshkujt shqipetar.
tung tung
flm per mirekuptimin

KoPuKi_ku
06-02-04, 00:47
po ku ka ma te mir se shqiptaret kur te thoje shqip LOQK me knaqe :lol:

Kaltrina
06-02-04, 14:35
valla edhe ju djemte e forumit shume palidhje jeni, po i hapni do tema qe gjithmone neve femrave po na boni te keqija, te pamoralshme, te pa menēura, jo te mira ne dashuri e sex, shume palidhje
pse a po mendoni qe ju mashkujt jeni perfekt a? as prej juve sen ska valla, keni shume te meta ne gjithqka po na femrat jena ma te mira se ju e nuk jau permendim se perndryshe me nis me fol keq per juve kuku per juve, edhe lidhur me kete teme kisha me thane se edhe ju mashkujt veq smuni me gjete femra te huja se krejte ishit martu me to e knej kishi po i keshni femrat shqiptare qe shkojne me te hujte
per, femra, nje porosi per ju :veq perpara se jeni shume te mira
zoti kur e ka kriju mashkullin e ka pa se nuk eshte ajo qka ai ka dashte me kriju edhe pastaj e ka kriju femren te persosur duke mesuar qe te mos perserit te metat e njeriut te pare Adamit.

Zero Cool
06-02-04, 14:42
Mirė ėshtė mi provu edhe ato edhe kėto e pastaj me vendos cila ėshtė ma e mirė.
Sa mė pėrket mua Shqiptaret janė ma tė mirat nė gjithėsi pėr tė gjitha gjėrat.
Pėrshėndetje tė gjithėve :wink: :wink: :wink:

Gentiana
06-02-04, 15:31
Zero Cool,ti te gjitha po dashe ni her me i provu ateher me vendos!!?? Po frigohem mos po te bajn zarar ashtu. Kurse per temen: Me mir esht me u kend shqiptar/e,sepse ai/ajo e kupton gjuhen tende,dhe traditat tua.

Genta

Cool_Boy
07-02-04, 14:34
Pershdnetje mali

Une kishe me then keshtu:: Shqiptarja eshte 100%%% me e mir se e huaja ka shum arsye por do ti kishe vequ do qe jan me te rendesishme se..

1. Shqiptarja e ka kutlurten te njejt si une
2. Feja eshte e njejet
3. Gjuha eshte e njejt
4. Sjelljet jan me te mira etj e shum gjera tjera ka shqiprtarja me te mir se e huaja.

Sexy_Boy besoj se nuk po ja dishi vleren vajzez shqiptare por edhe vetes qe je shqpitare..

Kalofshi bukur

Donna
19-02-04, 20:10
Sexy Boy hahahah po de qy veq shqiptarka ta kqyr nonen e baben mere ti te hujen valla kur tja nis mi bertit ne gjuhen e vet ka met qu ty edhe ata ne dom te pleqve...

hey ti Filon FIsteki se ta harrova emrin shum pytje palidhje per mashkujt e Kosoves per ta po foli se ata i njoh pak a shum per ta femrat e jashtit jon ma te mir se e kan si enderr si smuj veq me dal jasht per mashkujt qe jon jasht e provojn me femra tjera prap kthen me shqiptare se tani ja din velften e ni femre shqiptare se qka bojn shqiptare nuk bon asi ni femer tjeter ne bot.... sa per juve mashkujve qe that per te hujat Ju Rujt Zoti eh ishalla sa ma shpejt dilini dikun jasht tani folim prap


Burra runi femrat shqiptare se edhe na mundemi me shku me te jashtit veq ni verejtje te leht

Ltzzz

lazdrani
19-02-04, 20:26
VETEM ME KOMBESIN SHQIPTARE MUNDEM TE JEM TE LUMTUR.......Tjerat jane vetem avantura apo interese private te njeriut.Nuk besoje dhe nuk kam takuar nje njeri qe thote jam i-e lumture me nacione te huaja,gjithmone mungone diqka aty .....Flase nga pervoja ime (e mira dhe e keqja) :wink:

Djali Mihanes
24-09-04, 18:33
:arrow: un mendoj se sme shqiptaret nuk ka sepse jan aq te bukura po edhe menqura gjithashtu edhe te kulturume etj.
mos te mashtrohet naj shqiptar me u martu me ndonje te huaj por kjo vlen edhe per femrat edhe femra nuk duhet te mashrohet me te huajin..................kaq ju pershndes te gjithve... :wink:

abeja
29-10-04, 22:03
ashte knaqsi shpirtrore te dashurosh shqipetare,edhe pse nuk jan ne gjendje ta shprehin dashurin aq te lir,prap ashte mrekulli ta perjetosh dashurine shqiptares :D

qika_pr
29-10-04, 22:06
Jam lind ne gurbet
jam rrite po atje
jam shkollu ,jam kriju si person
por normal kam zgjedh nje shqipetar
ska bre me shqipetar

Gjumashja
30-10-04, 00:24
shqiptar ma mire :wink:

Buli_00
30-10-04, 12:37
Ganja,

Ndoshta ke prirje pėr shtruarje tė probleme nga aktualiteti politik nė Kosovė dhe rreth Kosove. Nėse po, ndoshta, njė temė e tillė, do tė mirėpritej edhe nga tė forumistėt e tjerė tė dardanisė.

Sidoqoftė, edhe pa dashuri nuk bėn se nuk bėn, ama me shqiptare, sepse nuk ka dashuri mė tė mirė dhe mė tė pėrkushtuar se sa ajo qė bėhet dhe ndihet me shqipare/ė

Lepurushi
14-11-04, 00:04
Si femrat shqiptare nuk gjen asgjekundi...Provo te marresh nje te huaj
dhe shiko...

kamerieri_21
16-11-04, 21:23
ciao ciao ju pershendes te gjithve sidomos ty coolboy hahaha kaq qenka mendimi yt hehe pernga fjaleve te tua jam 100%i sigurt qe nuk ke pas kur naj shqiptare, provoje vetem edhe e sheh jane te mira edhe per ne ta mirembajtur shtepin, jane me te kuptueshme, nuk te nuk te kufizojn ku me dal e ku me shku po edhe jane shume te lezetshem per ne shtrat
meshkujt nuk ja din vleren e shqipteres dhe kur nuk kan mija dit
kaq mendimi im ok me fal coolboy po keshtu eshte

ciao ciao

KriSTaL
02-12-04, 08:08
Ai Qe e Perbuz Te Vehtin, ai Ska Rrespekt as per Tjetrin (tjetren).

Po ju a e dini..se qdo here lakojn Njerezit ate qe se kan..........!

Kercovari
02-12-04, 09:44
Me e mire se shqiptarja s`ka,mjafton vetem te te pershperis ne vesh shqip"Locku im"!.Pantollonat marin tjeter dimenzion!.

Murgesha
02-12-04, 12:53
Luteni tė pėrmbaheni nė temė.
Pėr argėtim kemi kafen e forumit, ju lutem tė jeni serioz nė tema serioze.

TIM
02-12-04, 14:20
TUNGI

Une pasi qe jetoj ne ne vend te huaj dhe kame pasur me shume kontakte me te huaja se sa Shqiptare , mund te theme se e dhe te huajat jame shume te bukura po dhe te menqura , te vetdishme, po edhe ne shtrat jane shume aktive , te gjitha keto jane te mira dhe pozitive , mirpo jo ajo qe e kerkojm ne , tek te huajat mungon dashuria e familjes apo nuk duan hiq fare te ndien per ate pune .

Prishtinasja_
11-07-06, 21:41
Te dashurosh nje te huaj , kjo eshte per mua dicka e tmerrshme.Kam gati 15 vite qe jetoj larg vendlindjes, te them se jam rrit ketu ne Gjermani dhe kurr nuk me ka shkuar mendja qe te martohem me nje te huaj. Edhe pse e kam shoqerin ketu nga llojė, llojė nacionalitete por prap se prap nuk e paramendoj jeten time me nje te huaj !!!

Por ka djemte dhe per vajza te cilet dashurohen dhe gjejne personin e duhur dhe nuk marin parasysh se cfare nacionaliteti ka !!!!

Personalisht ajo qe ka rendesi per mua eshte te marr nje shqiptarė me karakter te forte, nje person qe e dua me gjithe shpirt e zemer e qe me ben te lumtur, nje person te mirekuptueshem, te sinqerte, besnik, te respektuar, te kulturuar e me edukate...e jo nje te huaj me te cilen se pari nuk me lidhe as nacionaliteti, tradita, vendi, kultura, feja etj. etj.

Unė nuk po mundohem ti mbush mendjen askujt por me vjen keq se disa te rinėj / te reja shqiptarė humbin jeten per asgje duke u martuar me nje te huaj!!!
Mendoj se secili nga ne eshte ne gjendje te veprojė ashtu si din vet !!! Ka shum nga shqiptaret te cilet dojn te lidhin kuror me nje te huaj sepse nuk e paramendojn jeten e tyre me nje shqiptar/e !!! Une per vete jam kunder martese me te huaj ,por megjithate po jap mendimin tim... :smile: :smile:

ju pershendes :wink:

Daja POLIC
12-07-06, 17:35
Te dashurosh nje te huaj , kjo eshte per mua dicka e tmerrshme.Kam gati 15 vite qe jetoj larg vendlindjes, te them se jam rrit ketu ne Gjermani dhe kurr nuk me ka shkuar mendja qe te martohem me nje te huaj. Edhe pse e kam shoqerin ketu nga llojė, llojė nacionalitete por prap se prap nuk e paramendoj jeten time me nje te huaj !!!

Por ka djemte dhe per vajza te cilet dashurohen dhe gjejne personin e duhur dhe nuk marin parasysh se cfare nacionaliteti ka !!!!

Personalisht ajo qe ka rendesi per mua eshte te marr nje shqiptarė me karakter te forte, nje person qe e dua me gjithe shpirt e zemer e qe me ben te lumtur, nje person te mirekuptueshem, te sinqerte, besnik, te respektuar, te kulturuar e me edukate...e jo nje te huaj me te cilen se pari nuk me lidhe as nacionaliteti, tradita, vendi, kultura, feja etj. etj.

Unė nuk po mundohem ti mbush mendjen askujt por me vjen keq se disa te rinėj / te reja shqiptarė humbin jeten per asgje duke u martuar me nje te huaj!!!
Mendoj se secili nga ne eshte ne gjendje te veprojė ashtu si din vet !!! Ka shum nga shqiptaret te cilet dojn te lidhin kuror me nje te huaj sepse nuk e paramendojn jeten e tyre me nje shqiptar/e !!! Une per vete jam kunder martese me te huaj ,por megjithate po jap mendimin tim... :smile: :smile:

ju pershendes :wink:


Prishtinase ashtu eshte , ate qe e ceke ti ,, te mirkuptushem te sinqert , besnik, te respektuar , te kulturuar e me edukat ,, keti i thuat PREFEKT
Prefekt nuk eshte askush , me rendesi eshte me pas nje gjuhe te perbashket dhe me cen besnik.

te deshiroj suksese ne te ardhmen

gjimnazistja
16-07-06, 20:15
dihet shqiptarja se si shqipjtarja sben nena dy her edhe pse kesaj vere do na martohet shqiptari me gjermanken mbase ato e din s'hy ne punt e tjerve por me mir shqiptare se ka shum arsyje.

Dea_A
15-09-06, 11:47
Te ndiejme mundemi vetem ne gjuhen amtare ,te mendojm edhe ne ndonje gjuhe tjeter :smile: !

Arb
15-09-06, 21:02
Mali me mal, e fusha me fushe bre...

Agolli
16-09-06, 01:30
Pėr momentin dhe simbas mendimit timė jan te njejta si shqiptare ashtu edhe e huaj. I kam provu dy paletė nuk kam mujt ta definoi se ku qendron ndryshimi por sa do kudo kam pa ndryshim tek shqiptaret, pse don mu bo ma suedeze se suedezja. E marė per marė e mar suedezen bile asaj i ka hije edhe ka kufi. P.S pa keqkuptime nuk jan te gjitha shqiptaret ashtu por une e kam pas fatin ta takoi nje te keti lloi qe e kam pershkruar.

Murgesha
16-09-06, 14:28
Pėr momentin dhe simbas mendimit timė jan te njejta si shqiptare ashtu edhe e huaj. I kam provu dy paletė nuk kam mujt ta definoi se ku qendron ndryshimi por sa do kudo kam pa ndryshim tek shqiptaret, pse don mu bo ma suedeze se suedezja. E marė per marė e mar suedezen bile asaj i ka hije edhe ka kufi. P.S pa keqkuptime nuk jan te gjitha shqiptaret ashtu por une e kam pas fatin ta takoi nje te keti lloi qe e kam pershkruar.

I nderuar Agolli e skuqa pak atė fjalinė tuaj pasi qė po dua me e ditė se ēfarė ke menduar apo nėnkuptuar me ato shprehje?
Ju falėnderoj pėr mirėkuptim.

Murgesha!

Agolli
16-09-06, 19:32
I nderuar Agolli e skuqa pak atė fjalinė tuaj pasi qė po dua me e ditė se ēfarė ke menduar apo nėnkuptuar me ato shprehje?
Ju falėnderoj pėr mirėkuptim.

Murgesha!

Pershendetje e nderuara Murgesha

Jam i vedishem se shumė mir e ke kuptuar atė qe unė e kam shprehur nė shkrim. Pra e nderuar formuloje pyetjen pakes ma mirė se qka kerkon te dishė. Nese nuk e ha hamburgerin nuk do te thotė se ja kam inati LOPES.

Pershendetje e nderuar dhe me fal se harova te shkruaj se njė gjė qe me lenė pershtypje tek femra ėsht se e mbroni njera tjetren pa mar parasysh nacionalitetit.

Luana
18-09-06, 00:53
hmmmmm Agolli

Kurr Suedesja e as Gjermanka e as Zvicrranka nuk behen sikur NE e as qe munden te behen , atyreve ju ka hije , per qka????????????? E qfar NE kemi me pak se ato ...??????
Ne kemi traditat Shqipetare , qfar ishe ti Agolli .....?
shumica ne perjashtim me ty , jan te martuara me plaka hmmmmm ne fund vijn martohen me shqipetare a thua pseeeee ....?????
Fati i madhe qe jam e martuar (me Shqipetar) se po te isha beqare , dhe nese dikush me kishte kerkuar qe ka qen i martuar me te huaj , kurr nuk e kisha marr e as kurr nuk ja kisha falė , Une JO
Te kisha preferuar ta ndegjosh ket kengen nga http://www.riniashop.com/
" Mos u kthe " nga Nexhat & Remzije Osmani

King_Gentius
18-09-06, 04:03
Kemi nje thenje te njohur ne Shqiperi: O Korcare o hic fare! :wink:


Un per vete nje Korcare bombe fare kam gjet. :biggrin::biggrin::biggrin:

Zana_ch
18-09-06, 05:15
Kemi nje thenje te njohur ne Shqiperi: O Korcare o hic fare! :wink:


Un per vete nje Korcare bombe fare kam gjet. :biggrin::biggrin::biggrin:


ėėėėė...........hmmm


King urime lol dhe te deshiroi qe te plakeni bashk .
P.S

Edhe une e dua me gjet nje SHIPTAR .......ama nje her nuk kam kohe per me kerkue veq noshta pik nga Qielli pas nja kater viteve .

Murgesha
18-09-06, 07:56
Pershendetje e nderuara Murgesha

Jam i vedishem se shumė mir e ke kuptuar atė qe unė e kam shprehur nė shkrim. Pra e nderuar formuloje pyetjen pakes ma mirė se qka kerkon te dishė. Nese nuk e ha hamburgerin nuk do te thotė se ja kam inati LOPES.

Pershendetje e nderuar dhe me fal se harova te shkruaj se njė gjė qe me lenė pershtypje tek femra ėsht se e mbroni njera tjetren pa mar parasysh nacionalitetit.


I nderuar Agolli nuk jeni i vetmi qė keni kėso mendime.
Tek tė huajat pranoni tė gjitha me arėsyetim se ju ka hije.....
Ndėrsa shqiptarėt pėr ju duhet me qenė me tė gjitha tė mirat qė tė rahatoheni...
Mė vjen keq pse kjo gjė ndodhė por.....????

sckorpion
18-09-06, 12:36
Dashuria nuk pyeten largesi apo kombesi, por megjithate une pergjigjem per veten time.
Per mua me mire eshte nje femer shqipetare ta keme dhe seriozisht se sa te huaj, dhe ata qe kane mendimin e kundert jane shume te gabuar , flas si per djemt si per vajzat.

Paradox_13
18-09-06, 16:32
hmmmmm Agolli

Kurr Suedesja e as Gjermanka e as Zvicrranka nuk behen sikur NE e as qe munden te behen , atyreve ju ka hije , per qka????????????? E qfar NE kemi me pak se ato ...??????
Ne kemi traditat Shqipetare , qfar ishe ti Agolli .....?
shumica ne perjashtim me ty , jan te martuara me plaka hmmmmm ne fund vijn martohen me shqipetare a thua pseeeee ....?????
Fati i madhe qe jam e martuar (me Shqipetar) se po te isha beqare , dhe nese dikush me kishte kerkuar qe ka qen i martuar me te huaj , kurr nuk e kisha marr e as kurr nuk ja kisha falė , Une JO
Te kisha preferuar ta ndegjosh ket kengen nga http://www.riniashop.com/
" Mos u kthe " nga Nexhat & Remzije Osmani

O sa mire me qen Shqiptar-e..

seriozja_19
18-09-06, 19:03
Mami gjithmone m'i ka then keto fjale:

Me mire merre me te keqin prej shqiptareve se sa me te bukurin prej Austriakve sepse eshte i joni!!!!

seriozja_19
18-09-06, 19:10
Pėr momentin dhe simbas mendimit timė jan te njejta si shqiptare ashtu edhe e huaj. I kam provu dy paletė nuk kam mujt ta definoi se ku qendron ndryshimi por sa do kudo kam pa ndryshim tek shqiptaret, pse don mu bo ma suedeze se suedezja. E marė per marė e mar suedezen bile asaj i ka hije edhe ka kufi. P.S pa keqkuptime nuk jan te gjitha shqiptaret ashtu por une e kam pas fatin ta takoi nje te keti lloi qe e kam pershkruar.

...po po POR shumices i kenaqet zemra kur te thot femra 'shpirt' ne gjuhen tone ashtu siq i ka hije dhe jo ne gjuhe tjeter. Prap mire e ke sepse ka edhe shqiptare edhe shqiptare...

SoKoLi-i-Maleve
19-09-06, 04:18
Te nderuar!
Ne gjdo komb dhe vend ka njerz te mire dhe ka edhe te ligj,por une mendoj se shqiptaret jan princeshat e femrave,dhe si shqiptaret nuk ka femna ne bote,te urta,te meqme, besnike, te drejta dhe te ambla,pra une them veq Shqiptare.

LOJETARI
20-09-06, 21:10
A ma mir te kesh dashnoren/in te hujen/in apo shqiptar/e?

Me se miri nje jashtetoksore ,se po thone jane shume te lezetshme ......hahahahah

Nocturne
20-09-06, 23:40
zemer ngrohtesia, dashuria, rrespekti, bujaria, besnikeria, kujdesi, dhe dashuri <-- keto jane vlerat me te rendesishme per njeriun per te qen i/e lumtur me partnerin. e keto nuk mundesh ti gjesh vetem te vajzet shiptare se te te huajat harone qe po i gjeni...

po sa i perket neve mashkujve, te behemi real, ne nuk e meritojme nje engjull shiptare. nuk e dim vleften, nuk e rrespektojme, e nenqmojme, dhe e kufizojme. se jemi te cekt ne mendje dhe ne dijeni.
nuk e dim vleften e nje femre. po ta dinim nuk do te shtronim kesi lloj pyetje.... me falni ju qe ju dhimti...

Agolli
20-09-06, 23:59
hmmmmm Agolli

Kurr Suedesja e as Gjermanka e as Zvicrranka nuk behen sikur NE e as qe munden te behen , atyreve ju ka hije , per qka????????????? E qfar NE kemi me pak se ato ...??????
Ne kemi traditat Shqipetare , qfar ishe ti Agolli .....?

Nje suedezes me ja qit nje thesė ne trup i ka hije pse? ėsht e bukur nga natyra.
e dyta pyet se qfar keni ju ma pakė se to (mendė) jeni mendjemdhaja ju duket vetja se po shkelni hava e vini prej kosove ketu ne suedi kujtoni se kush ma e bukur se ti nuk oshtė... a nuk e kini te kjart se nuk dini me e mbush nje formular per kerkim te punes, duhesh me shku me to te mjeku se nuk e njef gjuhen e shumė e shumė tjera se spo e boj histori ktu!!!!!

shumica ne perjashtim me ty , jan te martuara me plaka hmmmmm ne fund vijn martohen me shqipetare a thua pseeeee ....?????

Po more ju kujtoni se na plakat i marim ketu ne suedi apo ku po ta di une jo e nderuar ai informacion ėsht nje iluzion nga ju femrat shqiptare vetem per ta ndi veten se ska me neve, ėsht e imagjinuar nga ju. Edhe nese dikush e mer plaken po mendoi qe i ka 40 deri ne 48 vjetė per Letra po te garantoi se nje plake siq ju e cilsoni 40 deri ne 48 vjet mundet lirishtė mu shty me nje 28 vjeqare te qfar do nacionalitetit..... pse siq e kam pershkru nje thes veshja i ka hije edhe e mban veten nuk te maron pasul e pite ne mengjesė e speca turshi hahahahah.

E ki shtruar pyetjen pse shumica vijn e martohen me shqiptare..sepse ashtu jan te edukuar nga prindit dhe mendoin se traditat shqiptare jan ende asi lloji si kan qen perpara kur prindit e kan lanė atdheun por jo e nderuar ju del ne te kunderten flas me pervoi dhe fakte kam shum shokė dhe te njofshem te cillit jan befasu asai rruge...... pse sepse ju ka dal e kunderta. Per momentin fati ėsht sikurse LOTO ku mashkulli e lozė krejt lirin dhe shpresen, kurse femra e pret JAKPOTIN....

Fati i madhe qe jam e martuar (me Shqipetar) se po te isha beqare , dhe nese dikush me kishte kerkuar qe ka qen i martuar me te huaj , kurr nuk e kisha marr e as kurr nuk ja kisha falė , Une JO

Me vjen mir qe je e martuar dhe personalisht te urroi fatė te gjat dhe te lumtur ne xhirrin familjar. Ma mer mendja qe i takon nje gjenerate me kultur shqipetare e edukuar dhe e respektuar nga familja poashtu nga burri ytė i nderuar.... nje gjenerat qe prindit tanė ne gyrbet shpesh na flitshinė... Per momentin dhe per fat te keq rall dhe permall e shefė dhe numri i tyrre po shtohet per cØdo ditė.
A je e vedishme se sa ndarja bėhet ne Suedi ndermjet shqiptarve bre ndermjet rinis ju duket martesa si nje filem qe e huazon ne videobutik edhe e lenė kur ti bohet bajat apo i doket nje filem palidhej...... mos te lutem e nderuar shikoje realitetin nuk them se vetem vajzat jan ne rrug te gabushme njeashtu fajtor jemi edhe ne mashkujt....
Pra une te drejtona ty dhe femrave qe me kritikoni ne ket forum NUK kam asgje kunder nje femre shqiptare por kam kunder shprehjeve dhe ideave qe i kanė ne ket shekull ku ne gjindemi. Per tu bindur se jemi ne rrug te gabushme dhe e kemi humb traditen SHQIPTARE lexo mu ne ket forum temat e FES/BESIMIT sa konflikti bėhet aty askush nuk mundohet te jep nje kontribut per rinin dhe martesat poasht traditen SHQIPTARE. Por jo une musliman, jo une katolik na dim ma mir ju dini ma keqė..... nuk kam asgje kunder religjionit dhe besimi te njeriut derisa nuk te tentoin qe te manipuloin me mua. Me e pyet nje person se a te kujtohet se qka ki bėr kur ke qen 10 vjeqar shumica do te pergjigjen natyrisht se jo, por sa i perket profetve gati se te gjith jan bo magjistra ta japin pergjigjen sikurse tish kon dje tuj pi kafe me vet profetin apo jesusin qaq dimė na shqiptaret. Flasim per histori a nuk e shofim realitetin se ku gjindemi per momentin.

Te kisha preferuar ta ndegjosh ket kengen nga http://www.riniashop.com/
" Mos u kthe " nga Nexhat & Remzije Osmani

Poashtu te kisha preferuar ta ndegjosh kėngen KOMPETENCA me duket se Tingulli tre e kendonė nuk jam i saktė.....

Agolli
21-09-06, 00:25
Me fal KOMPETENCA kendohet nga ETNOENGJUJT

Luana
21-09-06, 15:25
Agolli,

Nuk dua aspak ta komentoj shkrimin tėnd ( se paske rrokur Europėn sė prapthi )
por njė gjė dua tė shtoj dicka qė e dini mė sė miri vetė ... njė i/e huaj tė don kur je i/e bukur dhe i/e mirė nė sex njė shqiptar/e tė don pėr gjithė jetėn ...... nė momentet e mira si dhe nė momentet e vėshtira tė jetės ....
pastaj doni tė shihni fėmijet e juaj si joshqiptar ku ėshtė ana patriotike ....?????!!!!
Unė jam me gjakė shqiptare dhe nuk e kisha lejuar vetėn time tė martohem me njė tė huaj pėr arsye tė kombinimit tė dy kulturave tė ndryshme sa do qė ėshtė i keq shqiptari mjafton qė mendon SHQIP.
Pėrse atėherė tė na urrej familja nėse ti mendon tė veprosh pėr vetėn atėherė ke pak ndjenja pėr familjen duke u nisur se si primare ėshtė familja atėherė pėrse don tė veprosh njė gjė tė padėshiruar pėr prindėrit....?????
Vepro SHQIP mendo SHQIP dashuro SHQIP

Agolli
21-09-06, 16:54
Agolli,

Nuk dua aspak ta komentoj shkrimin tėnd ( se paske rrokur Europėn sė prapthi )
por njė gjė dua tė shtoj dicka qė e dini mė sė miri vetė ... njė i/e huaj tė don kur je i/e bukur dhe i/e mirė nė sex njė shqiptar/e tė don pėr gjithė jetėn ...... nė momentet e mira si dhe nė momentet e vėshtira tė jetės ....
pastaj doni tė shihni fėmijet e juaj si joshqiptar ku ėshtė ana patriotike ....?????!!!!
Unė jam me gjakė shqiptare dhe nuk e kisha lejuar vetėn time tė martohem me njė tė huaj pėr arsye tė kombinimit tė dy kulturave tė ndryshme sa do qė ėshtė i keq shqiptari mjafton qė mendon SHQIP.
Pėrse atėherė tė na urrej familja nėse ti mendon tė veprosh pėr vetėn atėherė ke pak ndjenja pėr familjen duke u nisur se si primare ėshtė familja atėherė pėrse don tė veprosh njė gjė tė padėshiruar pėr prindėrit....?????
Vepro SHQIP mendo SHQIP dashuro SHQIP


E nderuar dhe e respektuara Luana

Edhe nje herė po te shkruaj se nuk kam asgjė kunder nje femre shqiptare dhe nuk e kam fatin ta takoi atė qe shpirti imė e kerkon.Nje femer shqiptare ėsht per mua sikur ta shijoish zemren e shalqinit por per fat te keqė e bleva nje shalqin qe me dul i papjekur.
Nuk do te thot se i kamė humb shpresat....jo e nderuara Luana por tash e tuetje qendroi me rezerva nese me kupton....
Sa i perket padeshires se prindve...aty nuk pajtohem me ty sepse prindit e kan jeten e vetė kurse unė vendosi per timen...Nje shqiptare pa keqkuptime lexo se shkruajta nje shqiptare ne kohen ku ne gjindemi dhe veproim ajo as bile nuk ka deshir me ti pa qe ekzistoin dika prindit e tu apo farefisi i ytė..... e te thua se shqiptarje te donė....qfar dashurije ėsht kjo per ty e nderuar...mos me keqkupto ajo nuk ka nevoi me i dasht sepse nuk e ka obligim por nese me don mua...kerkoi nje respekt dhe sjellje bujare ndaj familjes sime..poashtu edhe unė ndaj familjes sajė... eshum e shum te tjera...bonu bre pakes reale...apo vall ki nevoi per nje mikroskop ti shifesh xhėrat ma mirė.....

Te pershendes e nderuara Luana

Nocturne
22-09-06, 02:43
Ata te cilet koncentrohen ne lidhje me dike te huajen. me falni por une i konsideroj si abnormal.
pse them ashtu. qeshte diqka me e mire se qe eshte e jotja. Kombi yt, gjuha jote, tradita jote, vlera jote, menyra jetes e jotja...
Mandej tek ne ne pyetje vjen edhe mentaliteti jone... Femrat e huaja nuk na kuptojne neve mashkujve Shqiptar (po i drejtohem Mashkujve se me kap edhe mu kjo se jam mashkull vet) kurse Engjujt Shqiptar poashtu te quajtura Femra shqiptare jan ato te cilat na kuptjne dhe rrespektojne pa as nje interes dhe nese ne jemi ne gjendje ti bejme ato te na dojne na dojne pa as nje paragjykim... po sa i perket mi shti femrat me na dasht nashta mujm po sdi a e meritojme... Fol shqip , mendo shqip, dashuro shqip... MOS KOPJO...

Agolli
22-09-06, 14:02
Ata te cilet koncentrohen ne lidhje me dike te huajen. me falni por une i konsideroj si abnormal.
pse them ashtu. qeshte diqka me e mire se qe eshte e jotja. Kombi yt, gjuha jote, tradita jote, vlera jote, menyra jetes e jotja...
Mandej tek ne ne pyetje vjen edhe mentaliteti jone... Femrat e huaja nuk na kuptojne neve mashkujve Shqiptar (po i drejtohem Mashkujve se me kap edhe mu kjo se jam mashkull vet) kurse Engjujt Shqiptar poashtu te quajtura Femra shqiptare jan ato te cilat na kuptjne dhe rrespektojne pa as nje interes dhe nese ne jemi ne gjendje ti bejme ato te na dojne na dojne pa as nje paragjykim... po sa i perket mi shti femrat me na dasht nashta mujm po sdi a e meritojme... Fol shqip , mendo shqip, dashuro shqip... MOS KOPJO...

Pershendetje i nderuar

Nese per ty ėsht kjo dukuri abnormale, per mua ėsht krejt normale nese nisemi nga etika.
Secilli prej nesh ėsht nje person unik me mednim dhe veprime unike dhe nuk do me thon se kush e ka mir apo keqė ...kryesorja ėsht se secilit duhet respektuar vlera si individ dhe qeshtja e medimit te lirė...
Sa i perket se a na kuptoin neve shqiptarve femrat e huaja natyrisht se jo... nese ju flasim shqip edhe veproim me mentalitet tonė.
Ndoshta ke ndegjuar qe thoin se dashuria ėsht e verbert...per ta reflektuar ketė mendim deshta te them se kur te dashurohesh ne nje person pa mar parasysh se qfar nacionaliteti i takon nga dashuria qe ke per at person te detyron ti shifesh vetem gjerat pozitive dhe mendime te njejta ne menyr pozitive ato te kqijat nuk mundesh ti shifesh apo imagjinoish sepse je i verbert nga dashuria qe ke per tė..
Pra i nderuar zemra i flet te gjitha gjuhet...nje zemer e knaqur e ushqen shpirtin edhe nese nuk ke ngranė ushqim... te jep harmoni ne jetė...

LOJETARI
22-09-06, 15:05
Nganjehere mjaftojne vetem dy a tre sekonda me shume se sa nje shikim i zakonshem ne syte e saj , per te ndeze nje reaksion pasojat e te cilit munde te dalin edhe jashta kornizave kombetare .Nese ky ferkim i syve preke zemren ajo eshte aq e poshter sa qe starton presionin mbi gjakun i cili pastaj detyron njeriun ose te fleje ne kembe si kali sepse e humbe vetedijen ose ja humbe gjumin me dite te tera duke enderruar lumturine e perjetshme e cila fatekeqsisht eshte e pa arritshme .Poenta e krejt kesaj qendron se nganjehere rasti e don ashtu qe ne nuk munde ta dijme se a jane keta sy shqiptari apo te ndonje kombi tjeter .Nje problem tjeter eshte te ne mashkujt qe perveq syve jane edhe do pjese tjera te trupit qe na marrin frymen dhe turbullojne trurin qe s“ka ilaq qe na sheron .Cdo gje na duket rrafshe dhe pernjehere behemi kosmopolit ,cka edhe nuk eshte e keqe por varet se ne cfare rrethi jetojme .E kete mendoj duhet ta dije secili vete .

Ps .Per ju qe pretendoni te mbroni vendimet e juaja private duke u mbeshtete ne vlera kombetare ose duke nencmuar ato , munde tju theme se ka vende tjeter ku munde te behet kjo ,qe edhe qon me shume peshe .

Nocturne
22-09-06, 16:56
Pershendetje i nderuar

Nese per ty ėsht kjo dukuri abnormale, per mua ėsht krejt normale nese nisemi nga etika.
Secilli prej nesh ėsht nje person unik me mednim dhe veprime unike dhe nuk do me thon se kush e ka mir apo keqė ...kryesorja ėsht se secilit duhet respektuar vlera si individ dhe qeshtja e medimit te lirė...
Sa i perket se a na kuptoin neve shqiptarve femrat e huaja natyrisht se jo... nese ju flasim shqip edhe veproim me mentalitet tonė.
Ndoshta ke ndegjuar qe thoin se dashuria ėsht e verbert...per ta reflektuar ketė mendim deshta te them se kur te dashurohesh ne nje person pa mar parasysh se qfar nacionaliteti i takon nga dashuria qe ke per at person te detyron ti shifesh vetem gjerat pozitive dhe mendime te njejta ne menyr pozitive ato te kqijat nuk mundesh ti shifesh apo imagjinoish sepse je i verbert nga dashuria qe ke per tė..
Pra i nderuar zemra i flet te gjitha gjuhet...nje zemer e knaqur e ushqen shpirtin edhe nese nuk ke ngranė ushqim... te jep harmoni ne jetė...
Nese per ty ėsht kjo dukuri abnormale, per mua ėsht krejt normale <--- Mir de nrregull mos e merr personalisht une e shpreha mendimin tim

Secilli prej nesh ėsht nje person unik me mednim dhe veprime unike dhe nuk do me thon se kush e ka mir apo keqė ...kryesorja ėsht se secilit duhet respektuar vlera si individ dhe qeshtja e medimit te lirė mir po thu me i rrespektu individin. A po menon ti qe na tu u martu me te huaja po i rrepsektojme femrat shiptare a.. jo na po i nenqmojm ato se po na duken ma te kqija se femrat e huja... e ti po me fol per rrespekt a nese ti jeton ne kosove e din mir qka o ka bohet edhe qysh na mashkujt e kosoves po rreagojm kur po i nim femrat qe po martohem me te huaj... po per deri sa na bohem klyshqi te rrospave te evropes edhe femrat martohen me pederat e huj... kshtu qe faji osht i joni e mos em fol per rrespektin se mas pari na mashkujt nuk i rrespektojm hiq ama hiq femrat e sa ma pak FEMRAT zemer Gjera shiptare...
Sa i perket se a na kuptoin neve shqiptarve femrat e huaja natyrisht se jo... nese ju flasim shqip edhe veproim me mentalitet tonė. Mos zajeb tash se nuk thash per gjuhen qe ti fol se gjuha shpirterore eshte ne krejt boten e njejt... po ti si i koncentruar ne dashurin e huaj nuk e kupton... normal nese gjermanes i fol shqip nuk te kupton. po mendova ne gjuhen e jetes ne lumturi. nuk te knaqin ato si te knaq ni shqiptare... e sa per mentalitet qe kemi ndash martou me angleze ndash me shkin ndash me kon dush ti ki me met shiptar me qit mentalitet se je rrit me qita e nuk ndryshon veq nese aktron e jeta osht e gat per me ndrru personalitetin ton per gjithmon ...

Ndoshta ke ndegjuar qe thoin se dashuria ėsht e verbert...per ta reflektuar ketė mendim deshta te them se kur te dashurohesh ne nje person pa mar parasysh se qfar nacionaliteti i takon nga dashuria qe ke per at person te detyron ti shifesh vetem gjerat pozitive dhe mendime te njejta ne menyr pozitive ato te kqijat nuk mundesh ti shifesh apo imagjinoish sepse je i verbert nga dashuria qe ke per tė..
Pra i nderuar zemra i flet te gjitha gjuhet...nje zemer e knaqur e ushqen shpirtin edhe nese nuk ke ngranė ushqim... te jep harmoni ne jetė.. normal zemra flet ndryshe e krejt kto ne shpirt jon ne pajtim me mendimin tem pra pajtohna. po nuk munesh me dasht qaq shum e mu kon qaq i lumtur nese ajo vepron qysh u msu ton jeten mos harro se edukata edhe kultura e shiptareve osht ndryshe prej atyne Evropiane. pa marr parasysh se sa kohe ka jetu femra shiptare ne boten e jashtme ajo prap se prap gjak shiptari ka e din mentalitetin ton edhe kujdeset per ty edhe te don tamon. po tash mvaret prej teje se a e bon veten edhe a e meriton ti dashurin e saj... nejse kta jon veq mendimet e mia pra mos u prek se po me doket koke prek pak.... Po ti nuk munesh me i kuptu. kta e kuptjn veq ata qe mendojn me zemer edhe me mendje e jo veq me ni gjymtyr trupi si shumica e mashkujve shiptar qe jon ende ne pubertetin e vonshem... me fal tung

Nocturne
22-09-06, 17:03
@LOJTAR te gjitha femrat jan me gjymtyret e njejta, nuk ka shiptare qe ka diqka ma mangu se ajo gjermane... kshtu qe nuk munesh mu bazu qe pe don nje te huaj qe ka diqka ma shum se shiptarja. nuk ka shansa. bile ato jon edhe ma te hallakata se femrat tona. mos mendoni se jom lind e jom rit ne kosov e nuk di se qysh shkojn pount jasht. po du me than me kta se sa do mu kon ma e bukur femra e jashtit ma e mir osht femra jone. bile ajo ka karakter e e huja per neve nuk ka karakter. mos u munoni mu bo ma evropian se evropiani, mos haroni se lloq shiptari jena e jo gjermani... kta e vertetojm per gjdo dit kur i nenqmojm femrat tona e i ngritim lart femrat e huja. veq pse i kan ka 2 kg silikon ma shum se femrat ton qe jan komplet natyr (shumica prej tyne)

LOJETARI
22-09-06, 19:00
@LOJTAR te gjitha femrat jan me gjymtyret e njejta, nuk ka shiptare qe ka diqka ma mangu se ajo gjermane... kshtu qe nuk munesh mu bazu qe pe don nje te huaj qe ka diqka ma shum se shiptarja. nuk ka shansa. bile ato jon edhe ma te hallakata se femrat tona. mos mendoni se jom lind e jom rit ne kosov e nuk di se qysh shkojn pount jasht. po du me than me kta se sa do mu kon ma e bukur femra e jashtit ma e mir osht femra jone. bile ajo ka karakter e e huja per neve nuk ka karakter. mos u munoni mu bo ma evropian se evropiani, mos haroni se lloq shiptari jena e jo gjermani... kta e vertetojm per gjdo dit kur i nenqmojm femrat tona e i ngritim lart femrat e huja. veq pse i kan ka 2 kg silikon ma shum se femrat ton qe jan komplet natyr (shumica prej tyne)

Eu selam alejkum efendi ,me fal nese te kam munduar .Allahu t “i paska dhane s “ka kush qe ti merre , veq perpara !Dhashte zoti e mos t“u prishte qejfi shume !

Paradox_13
22-09-06, 19:20
Nganjehere mjaftojne vetem dy a tre sekonda me shume se sa nje shikim i zakonshem ne syte e saj , per te ndeze nje reaksion pasojat e te cilit munde te dalin edhe jashta kornizave kombetare .Nese ky ferkim i syve preke zemren ajo eshte aq e poshter sa qe starton presionin mbi gjakun i cili pastaj detyron njeriun ose te fleje ne kembe si kali sepse e humbe vetedijen ose ja humbe gjumin me dite te tera duke enderruar lumturine e perjetshme e cila fatekeqsisht eshte e pa arritshme .Poenta e krejt kesaj qendron se nganjehere rasti e don ashtu qe ne nuk munde ta dijme se a jane keta sy shqiptari apo te ndonje kombi tjeter .Nje problem tjeter eshte te ne mashkujt qe perveq syve jane edhe do pjese tjera te trupit qe na marrin frymen dhe turbullojne trurin qe s“ka ilaq qe na sheron .Cdo gje na duket rrafshe dhe pernjehere behemi kosmopolit ,cka edhe nuk eshte e keqe por varet se ne cfare rrethi jetojme .E kete mendoj duhet ta dije secili vete .

Ps .Per ju qe pretendoni te mbroni vendimet e juaja private duke u mbeshtete ne vlera kombetare ose duke nencmuar ato , munde tju theme se ka vende tjeter ku munde te behet kjo ,qe edhe qon me shume peshe .

Qka jeni qorodit keshtu ore njerez...?
Sikur jemi te prir per polemika e perqarje ne qdo debat,e qe ne fakt asnjeher nuk dim apo nuk dojm te perfillim mendimin e lire te shprehur nga te tjeret.
Lojtar me fal qe po citoj shkrimin tende,por nje desha te them se nese verrtet nga nje shiqim pa ditur se nga kush na vie vendosim per fatin e jetes ateher mendoj se kemi gabu.
E dyta nese mendoni se ne vendimin per te zgjedh fatin e jetes nuk kemi parasysh vlerat kombetare ateher prap munde te them se kemi gabuar.
Mos harrojm nje thenje nga populli se :"I yti edhe nese gjakun ta pi ashtin do ta ruaj"

Nderimet e mia.

Nocturne
22-09-06, 23:44
Eu selam alejkum efendi ,me fal nese te kam munduar .Allahu t “i paska dhane s “ka kush qe ti merre , veq perpara !Dhashte zoti e mos t“u prishte qejfi shume !

we alejkum selam. ti siq po shihet musliman qenke, e po thu qe ma te mira jan te jashtit. si em fal qe po te them po si je ne gjendje te thuas se dikush tjeter eshte me i mir se populli yt. a nuk na msoj neve pejgamberi qe ta rrespoektojm njerzimin po me se shumti vllaun dhe motren tende...
e te mos i ngajm te huajve se kush do qe ti ngjan te huajve eshte prej tyre a... pra edhe me islam por edhe me krishterizem edhe me logjik ne rend te par vjen i joti tani vin tjeret... me gjith se ti mendimin ton une timin e kshtu me rradh ... selam (tung) dhe ishalla na udhzon Zoti ne rrugen e drejt ...

Agolli
22-09-06, 23:47
I nderuari NOCTURNE

MIRĖ E KI TI SE QASHTU OSHT.... MASI QE TI PO QENDROISHE NE KOSOV PER MOMENTIN ...SI TE PERGJIGJET NJE FEMER SHQIPTARE .....PER SHEMBULL KUR TI THUASH ....O FALMI ZOT EDHE NI PARĖ SY ....AJO TE THOT U TI QOROFT E KUR MOS PAFSH MO....APO NESE I THUA SI JE BUKUROSHE....TE PERGJIGJET ...IK MORE KATUNDAR... OSE..A KA MUNDSI PER NJE TAKIM KAM DESHIR TA SHPREHI ATĖ QE E KAM NE ZEMER..AJO TE PERGJIGJET ...DIL ME MAMIN TONDĖ ...APO...BAJU..OSE SA BUKUR QENKE VESHUR...AJO..HUP MORE MAJMUN...MUA ME INTERESON TA DIJ SE QKA KANĖ FEMRAT SHQIPTARE KUNDER NJE KOMPLIMENTI TE NJE MASHKULLIT...VALL SI TE KOMUNIKOIM NE ME TO..UN MENDOI ...KY ĖSHT MENDIMI I IMĖ...PER TE PAS NJE KOMUNIKIM QESHARAK ME NJE FEMER SHQIPTARE DUHESH TE KOMUNIKOISH NE KETĖ MENYRĖ..MIRDITA UNE JAM MAJMUNI...DJALI I KATUNDARES..DHE PRES ...PERGJIGJEN NGA JU QE TE IKU....DHE TE SHKOI TEK MAMI I IMĖ...NDOSHAT FORJA MA E RE DHE SHITET TEK FEMRA SE JA BLLOKON...SHPREHJEN E TE MENDUARIT...TE GJITHA AJO QKA KA PATUR NDERMEND PER TI THONUN TY....ME SIGURI SE BUZQESH JA THOT ....PA PA FAR KLOSHARI HAHAHAHAHAHAH

Arb
22-09-06, 23:54
I nderuari NOCTURNE

MIRĖ E KI TI SE QASHTU OSHT.... MASI QE TI PO QENDROISHE NE KOSOV PER MOMENTIN ...SI TE PERGJIGJET NJE FEMER SHQIPTARE .....PER SHEMBULL KUR TI THUASH ....O FALMI ZOT EDHE NI PARĖ SY ....AJO TE THOT U TI QOROFT E KUR MOS PAFSH MO....APO NESE I THUA SI JE BUKUROSHE....TE PERGJIGJET ...IK MORE KATUNDAR... OSE..A KA MUNDSI PER NJE TAKIM KAM DESHIR TA SHPREHI ATĖ QE E KAM NE ZEMER..AJO TE PERGJIGJET ...DIL ME MAMIN TONDĖ ...APO...BAJU..OSE SA BUKUR QENKE VESHUR...AJO..HUP MORE MAJMUN...MUA ME INTERESON TA DIJ SE QKA KANĖ FEMRAT SHQIPTARE KUNDER NJE KOMPLIMENTI TE NJE MASHKULLIT...VALL SI TE KOMUNIKOIM NE ME TO..UN MENDOI ...KY ĖSHT MENDIMI I IMĖ...PER TE PAS NJE KOMUNIKIM QESHARAK ME NJE FEMER SHQIPTARE DUHESH TE KOMUNIKOISH NE KETĖ MENYRĖ..MIRDITA UNE JAM MAJMUNI...DJALI I KATUNDARES..DHE PRES ...PERGJIGJEN NGA JU QE TE IKU....DHE TE SHKOI TEK MAMI I IMĖ...NDOSHAT FORJA MA E RE DHE SHITET TEK FEMRA SE JA BLLOKON...SHPREHJEN E TE MENDUARIT...TE GJITHA AJO QKA KA PATUR NDERMEND PER TI THONUN TY....ME SIGURI SE BUZQESH JA THOT ....PA PA FAR KLOSHARI HAHAHAHAHAHAH

Eh more Agoll...

Mos ua nxa per te madhe he burre. Dueht marr me dicka edhe ato... S'po qendisin ma. I ka honger dreqi...

Nocturne
23-09-06, 00:01
I nderuari NOCTURNE

MIRĖ E KI TI SE QASHTU OSHT.... MASI QE TI PO QENDROISHE NE KOSOV PER MOMENTIN ...SI TE PERGJIGJET NJE FEMER SHQIPTARE .....PER SHEMBULL KUR TI THUASH ....O FALMI ZOT EDHE NI PARĖ SY ....AJO TE THOT U TI QOROFT E KUR MOS PAFSH MO....APO NESE I THUA SI JE BUKUROSHE....TE PERGJIGJET ...IK MORE KATUNDAR... OSE..A KA MUNDSI PER NJE TAKIM KAM DESHIR TA SHPREHI ATĖ QE E KAM NE ZEMER..AJO TE PERGJIGJET ...DIL ME MAMIN TONDĖ ...APO...BAJU..OSE SA BUKUR QENKE VESHUR...AJO..HUP MORE MAJMUN...MUA ME INTERESON TA DIJ SE QKA KANĖ FEMRAT SHQIPTARE KUNDER NJE KOMPLIMENTI TE NJE MASHKULLIT...VALL SI TE KOMUNIKOIM NE ME TO..UN MENDOI ...KY ĖSHT MENDIMI I IMĖ...PER TE PAS NJE KOMUNIKIM QESHARAK ME NJE FEMER SHQIPTARE DUHESH TE KOMUNIKOISH NE KETĖ MENYRĖ..MIRDITA UNE JAM MAJMUNI...DJALI I KATUNDARES..DHE PRES ...PERGJIGJEN NGA JU QE TE IKU....DHE TE SHKOI TEK MAMI I IMĖ...NDOSHAT FORJA MA E RE DHE SHITET TEK FEMRA SE JA BLLOKON...SHPREHJEN E TE MENDUARIT...TE GJITHA AJO QKA KA PATUR NDERMEND PER TI THONUN TY....ME SIGURI SE BUZQESH JA THOT ....PA PA FAR KLOSHARI HAHAHAHAHAHAH


sikur muj me vrejt une ti qenke shum njeri qe deshiron te besh shaka... po normal qe ka me te than katunar majmun e tona kur ti i shkon si ni i hallakatun edhe ashtu mesiguri ne sy te shkrun paragjykimi per te... mashkujt shiptar more ne paris apo ne prishtin nuk kane kultur te bisedojn me femren, tani nuk ke nevoj ti japesh komplimente po ti tregosh realitetin. me komplimente dhe me sjellje gjentelmene femrat jan lodh se kan kaluar shum mashkuj neper kete tren te gjith i din kto sene edhe i veprojne por asnjeri nuk e ka seriozisht, ne fund ose i lendojne ose i genjejne per diqka dhe i deshperojne ose edhe ma e keqja i tradhetojne.. pra femrat e kan me te drejt qe na rrefuzojn. por mua per veti ndash beso ndash ma as nje femer nuk me ka than baju hup majmun etj etj se une nuk jom shku me jarg ngoj edhe me lepirjen e buzeve te mia edhe me i fol diqka. por jom shku me ni rrespekt te veqant dhe me mirsjellje ashtu siq ato e meritojn. mos harro i nderuar se femrat nuk jon te gjungles edhe nuk kqyrin me te myt nese i shkon si njeri me i fol... por mos e harro edhe kta se femrat shum i kuptojne edhe foret edhe din mir me lexu mes rreshtave pra behu i sinqert dhe mos aktro besoj se ki me pas sukses edhe te femrat shiptare. madje edhe mos shko me paragjykim po shko seriozisht... mos e lyp ni gjymtyr po lypoja rrespektin dhe dashurin. e ti falja jeten.... qe a e kuptove se si sillen ato me mua... Rrespektoj te rrespektojn mos i nenqmo ato vijn e te njoftoojn e nuk te nenqmojne... nese jom gabim me falni por une kshtu veproj dhe kurr nuk deshperona...

Arb
23-09-06, 00:04
sikur muj me vrejt une ti qenke shum njeri qe deshiron te besh shaka... po normal qe ka me te than katunar majmun e tona kur ti i shkon si ni i hallakatun edhe ashtu mesiguri ne sy te shkrun paragjykimi per te... mashkujt shiptar more ne paris apo ne prishtin nuk kane kultur te bisedojn me femren, tani nuk ke nevoj ti japesh komplimente po ti tregosh realitetin. me komplimente dhe me sjellje gjentelmene femrat jan lodh se kan kaluar shum mashkuj neper kete tren te gjith i din kto sene edhe i veprojne por asnjeri nuk e ka seriozisht, ne fund ose i lendojne ose i genjejne per diqka dhe i deshperojne ose edhe ma e keqja i tradhetojne.. pra femrat e kan me te drejt qe na rrefuzojn. por mua per veti ndash beso ndash ma as nje femer nuk me ka than baju hup majmun etj etj se une nuk jom shku me jarg ngoj edhe me lepirjen e buzeve te mia edhe me i fol diqka. por jom shku me ni rrespekt te veqant dhe me mirsjellje ashtu siq ato e meritojn. mos harro i nderuar se femrat nuk jon te gjungles edhe nuk kqyrin me te myt nese i shkon si njeri me i fol... por mos e harro edhe kta se femrat shum i kuptojne edhe foret edhe din mir me lexu mes rreshtave pra behu i sinqert dhe mos aktro besoj se ki me pas sukses edhe te femrat shiptare. madje edhe mos shko me paragjykim po shko seriozisht... mos e lyp ni gjymtyr po lypoja rrespektin dhe dashurin. e ti falja jeten.... qe a e kuptove se si sillen ato me mua... Rrespektoj te rrespektojn mos i nenqmo ato vijn e te njoftoojn e nuk te nenqmojne... nese jom gabim me falni por une kshtu veproj dhe kurr nuk deshperona...

Feminist, edhe Shqiptar, s'po te shkojka hic bre. A e ki mendu kete pune hic?

Nocturne
23-09-06, 00:16
Feminist, edhe Shqiptar, s'po te shkojka hic bre. A e ki mendu kete pune hic?

Jam realist dhe shiptar, rrespektues i njerzimit dhe rrespektues i gjinis se kundert.. jo mohues i se vertets edhe pse dhe... e shtrohet pytja pse. Se prej qe jam lind e deri me sot te gjith mashkujt qe kan pas ni rrol ne jeten time e kan kallxu veten dhe jam bind edhe me mashkujt tjere qe na me te vertet veq interesin e kemi ne gjak dhe e kemi mentalitetin e cekt... E sa per a e kom mendu mir a jo... qe 23 vjet e jetoj kete jete kshtu qe kurr nuk i kom ra pishman pse mendoj kshtu... nese vjen rasti najhere edhe ti ki me pa qe e kom mir. po ti me te vertet nuk e kupton se ti je rrit tjeter menyr une tjeter frym kshtu qe as njer njeri nuk osht i njejt por mendimet mund ti shprehim apo jo...

E ti thuj qka dush ndash feminist ndash jo une per veti jom krenar ashtu siq jam... sepse e meritojm ate qe na eshte dhene dhe e meritojme ate qe e kemi... per deri sa nuk mushem men...

Gruja nuk osht veq per te shporeti edhe per te kreveti. Gruja osht per jete, lumturi, dashuri, rrespekt, edhe te do do qe nuk din me jetu edhe besa udheheqes...
por te ata qe i kan rrespektet dhe harmonin ne vend ata nuk thojn une jom mashkull e ajo gru e une vendosi ktu. te nje qift i lumtur nuk ekziston une e ti po te ata eshte vetem NE... po si do qe te jete une mendoj ashtu ju vazhdoni si tju duket ma mir... papa

Agolli
23-09-06, 00:22
PERSHENDETJE I NDERUAR
PO QASHTU PO LYPIN SODĖ TE HALLAKATUM KREJT KULLERA ME VESH TE SHPUM E FLOK NGJYRA NGJYRA HAHAHAHAH MOS I LEXO GERMAT BETHPRAP SE MA MER MENDJA NUK KI PUNU NE MULLI KU BLUHET DRITHI.....
NJE FORE .....DHE KERKOI FALJE PREJ MODERATORVE QE PO DAL PREJ TEME POASHTU EDHE PJESMARSVE TE KESAI TEME ,,,,,NA DUHET HUMORI,,,DHE BUZQESHJA KERKOND NUK E KA SMUAR...

NJE DIT NE NJI AUTOBUS HYP NJE DJALOSH...DJALOSHI I KISHT FLOKET ME TRI NGJYRA..NJE TE VERDH..TE KUQE...DHE TE GJELBERT ..DHE I SHPUAR NE FETYR NĖ SHUM VENDE...KU DJALOSHI I KISHTE VU VOTHĖ TE QFARDO LLOJI...AI U UNGJ TEK NJE PLAKĖ...PLAKU E SHIQONTE DJALIN ME VEMENDJE...DJALOSHI IU KTHYA PLAKUT DHE E PYSTE ..PSE ME SHIQONĖ ASHTU!...A NUK KE BER ASGJE QESHARAKE PER VETEN TENDE KUR KE QEN I RI.... E PYET DJALI PLAKUN....? PO I PERGJIGJET PLAKU....kUR KAM QEN I RI KAM MAR PJES NE NJE LUFT NE SINGAPOR....ME KUJTOHET E KISHIM NJE FEST ME USHTARET BASHKARISHT...QAQ SHUM KAM PIRĖ DHE JAM DEHUR SA QE I SHIFSHA GJĖRAT BETHPRAP..DHE ME KUJTOHET SE KAM PAS SEX ME NJE PAPAGALL...HHAHA THOT DJALOSHI.. PSE PRA ME SHIQON MUA ASHTU?...PLAKU I PERGJIGJET ME KUJTOHET SEXI ME PAPAGALLIN E JOM RA NE DYSHIM SE MOS JE DJALI I IMĖ....

Arb
23-09-06, 00:24
Jam realist dhe shiptar, rrespektues i njerzimit dhe rrespektues i gjinis se kundert.. jo mohues i se vertets edhe pse dhe... e shtrohet pytja pse. Se prej qe jam lind e deri me sot te gjith mashkujt qe kan pas ni rrol ne jeten time e kan kallxu veten dhe jam bind edhe me mashkujt tjere qe na me te vertet veq interesin e kemi ne gjak dhe e kemi mentalitetin e cekt... E sa per a e kom mendu mir a jo... qe 23 vjet e jetoj kete jete kshtu qe kurr nuk i kom ra pishman pse mendoj kshtu... nese vjen rasti najhere edhe ti ki me pa qe e kom mir. po ti me te vertet nuk e kupton se ti je rrit tjeter menyr une tjeter frym kshtu qe as njer njeri nuk osht i njejt por mendimet mund ti shprehim apo jo...

E ti thuj qka dush ndash feminist ndash jo une per veti jom krenar ashtu siq jam... sepse e meritojm ate qe na eshte dhene dhe e meritojme ate qe e kemi... per deri sa nuk mushem men...

Gruja nuk osht veq per te shporeti edhe per te kreveti. Gruja osht per jete, lumturi, dashuri, rrespekt, edhe te do do qe nuk din me jetu edhe besa udheheqes...
por te ata qe i kan rrespektet dhe harmonin ne vend ata nuk thojn une jom mashkull e ajo gru e une vendosi ktu. te nje qift i lumtur nuk ekziston une e ti po te ata eshte vetem NE... po si do qe te jete une mendoj ashtu ju vazhdoni si tju duket ma mir... papa

Nocturne...

S'ke nevoje te bahesh feminist e te respektosh gjinine e kundert. Edhe te jesh i atille nuk do te thote se flet dhe din te verteten.

Nuk e di a te kane mjaftu 23 vite me ardh ne nje perfundim aq te shpejt per mashkullin Shqiptar. Me shume po doket se ke ardh ne kete perfundim nga ndikimi i bisedes se teprume me femnat, dhe miqesia e ngushte me to.

E ne c'fryme je rrit ti o trim?

Nocturne
23-09-06, 00:27
hahaahah ti tanen une temen (ti maje bindjen tane une temen) le te vendosin ata qe e kan per detyr me vendos a pe lojm qashtu .. se prej provojes po flas ata qe jon munu me u shit Macho ata gjith jon kon asi tipa qe kur jon martu jau ka shti gruja 2 kamt ne ni kpuc e ata qe kan mendu si une gjith jon kon te pajtimit me gruan dhe kan pas harmoni. kta po e flas pre provojes qe e kom pa vet me syt e mi...

Nocturne
23-09-06, 00:38
Nocturne...

S'ke nevoje te bahesh feminist e te respektosh gjinine e kundert. Edhe te jesh i atille nuk do te thote se flet dhe din te verteten.

Nuk e di a te kane mjaftu 23 vite me ardh ne nje perfundim aq te shpejt per mashkullin Shqiptar. Me shume po doket se ke ardh ne kete perfundim nga ndikimi i bisedes se teprume me femnat, dhe miqesia e ngushte me to.

E ne c'fryme je rrit ti o trim?

prap them nuk eshte pse kam shoqeri te ngusht me femrat apo pse ato mi tregojn msheftesit e tyre.
ene qfar fryme jom rrit. he! jam rrit ne frym ku nenqmohet femra, ku rahet femija i pafajshem, jam rrit ne nje frym ku thuhet se femra eshte vetem per epshet e mashkullit, jam rrit ne nje frym ku femiu i posalindur perplaset nga baba vetem pse thot qe e don nene me shum, jam rrit ne nje frym qe nga shtepia ne shtetin e huaj ne midis dimri dhe acari nxirret jasht nana me femiun vetem pse baba ka deshir ta thir kurven e tij te ket mardhanie me te. jam rrit me nifrym tipike shiptare. me kanun e me ligj shiptar.. jam rrit me ni frym ku bertitet dhe shahet vetem pse gruaja nuk deshiron te haj buk me burr sepse ka hanger ma heret se qe eshte ardh burri prej punes. jam rrit me nje frym ku baban nuk e kam njoftyr per 20 vjet vetem prej fotografis. jom rrit me ni frym ku jam lind dhe jam rrit pa e dit dashurin e mashkullit (babes) edhe pse ishte pran. jam rrit me ni frym ku ka ndodh qe baba ja ka rras gjum e nana u detyru ne 2 te nates te me qoj ne spital edhe pse ishte ora policore. jam rrit me nje frym tipike kosovare... a e kuptove ne qfar fryme dhe pse mendoj per mashkuj ashtu siq mendoj.. te gjith jemi te njejt po disa nuk e shfaqin e disa e teprojne. e disa jan asi qe e gjujn gurin e mshefin doren....

Agolli
23-09-06, 00:43
PERSHENDETJE NOCTURNE
lEXO ME VEMENDJE ATĖ QE TI E KE SHKRUAR SE QFAR INJORANTI JE MUDESH TE FLASISH PER VETĖ VETEN E JO PER TE GJITH KU PO E DIN TI SE KUJ KUJNA JA KA SHTI DY KOMT NI KPUC NESE KI ASI MENDIMI PER DIKOND DUHESH TE PAJTOHESH SE EDHE I AFERMI I YTĖ QE TI THUA I KA DY KPUCA NE NJE KOMĖ KA ASI MENDIMI PER TY I NDERUAR PO QAQ DIN E QAQ FLET...NESE TI KI JET NE HARMONI ME SIGURI SE EDHE I AFERMI I YTĖ APO SHOKU QE TI E CILLSON SE I KA DY KOMĖ NE KPUCA KA NJE JETĖ NE HARMONI

Nocturne
23-09-06, 01:11
PERSHENDETJE NOCTURNE
lEXO ME VEMENDJE ATĖ QE TI E KE SHKRUAR SE QFAR INJORANTI JE MUDESH TE FLASISH PER VETĖ VETEN E JO PER TE GJITH KU PO E DIN TI SE KUJ KUJNA JA KA SHTI DY KOMT NI KPUC NESE KI ASI MENDIMI PER DIKOND DUHESH TE PAJTOHESH SE EDHE I AFERMI I YTĖ QE TI THUA I KA DY KPUCA NE NJE KOMĖ KA ASI MENDIMI PER TY I NDERUAR PO QAQ DIN E QAQ FLET...NESE TI KI JET NE HARMONI ME SIGURI SE EDHE I AFERMI I YTĖ APO SHOKU QE TI E CILLSON SE I KA DY KOMĖ NE KPUCA KA NJE JETĖ NE HARMONI

me fal mor burr po tash me bere ca komfjuz. amos te dhimti ty qe ja qellova si me dor apo qka po perzihesh palidhje... a jam une injorant apo jo. let me mbetet mu me vendos nese nuk te pelqen postimi injoroje por prap se prap e verteta djeg kshtu qe ty te paska djeg qe te ka shti me shkru kete postim a qysh osht puna... nese ste pelqen mos gjuj kryp ne varr se sbon ;)

halla e madhe
23-09-06, 08:56
E paskan kalle burrnimi kete te teme e hajt:confused:

LOJETARI
23-09-06, 10:58
Qka jeni qorodit keshtu ore njerez...?
Sikur jemi te prir per polemika e perqarje ne qdo debat,e qe ne fakt asnjeher nuk dim apo nuk dojm te perfillim mendimin e lire te shprehur nga te tjeret.
Lojtar me fal qe po citoj shkrimin tende,por nje desha te them se nese verrtet nga nje shiqim pa ditur se nga kush na vie vendosim per fatin e jetes ateher mendoj se kemi gabu.
E dyta nese mendoni se ne vendimin per te zgjedh fatin e jetes nuk kemi parasysh vlerat kombetare ateher prap munde te them se kemi gabuar.
Mos harrojm nje thenje nga populli se :"I yti edhe nese gjakun ta pi ashtin do ta ruaj"

Nderimet e mia.

hahahahaha...... i nderuari Paradox_13 kam nje respekt te veqant per maturine e shkrimeve tua dhe do te vazhdoj ta kem edhe me tutje .Tema qe po diskutohet nuk eshte aspak serioze dhe per mendimin tim duhet te zhvendoset te rubrika e humorit se te them te drejten u kenaqa duke qeshe .
Thenia e popullit qe citoni ju :"I yti edhe nese gjakun ta pi ashtin do ta ruaj " ma futi friken ne palce sepse gjithe naten pashe enderra te afermit e mije qe dukeshin veq asht e lekure hahahahaha.........
T“i kthehem pak temes me me seriozitet .Te kerkohet nga dikush qe te pozicionohet se a me mire eshte "E HUAJA "apo shqiptare ta keshe si dashnore do te thote se ai dikushi duhet te kete perjetuar ne jeten e vet te pakten dy here te kete dashuruar .Njehere nje te "HUAJ" dhe njehere nje shqiptare.E ti o PARADOX e din forte mire se sa veshtire eshte te dashurosh vetem nje here .Une asnjehere nuk kam bere krahasime te tilla e as qe do te bej ,por gjithehere kam lene mundesine e hapur se edhe nje shqiptare apo shqiptar munde te duaj nje te nje kombi tjeter dhe te jete i lumtur pa pase ndjenjen e keqeardhjes per kombin e vet sepse te duash nuk eshte krim e as tradheti .Kete e kan bere edhe shume atedhetare tane me te cilet krenohemi shume shpeshe (BESOJ SE NUK KA NEVOJE TE PERMENDI EMRA ).Une kuptoj shume mire brengen e disave nga diskutuesit qe mendojne se te huajt jane te papershtashem per kombin tone sepse nuk eshte edhe shume large qe te ne shqiptaret cdo gje e huaj ka qene automatikishte serbe .Me kujtohet gjyshja ime njehere kur me pa me nje shoqen time e cila kishte nje veshje pak me ekstravagante se te tjerat ."Pse po rrin me ate shkine ".ishin fjalet e para te saj .U kenaqsha duke qeshe dhe dhe mundohesha ta bindja gjyshen time se nuk eshte shkine por patriote e sojit te veqant por ese binde gjyshen .Gjyshja gjyshe s“kish qe e binde ,e une e duaja "SHKINEN "time si i
krisur por dashuria per gjyshen time ishte me e madhe se sa per "SHKINEN TIME "

Nese dikend e ka djege qumshti lene t“i fryje kosit ,por mos tentoni ta beni fajtor QUMSHTIN sepse munde te ndodhe qe vetem buzet nuk kane qene te pregatitura per qumshte hahahahahaaahahahaha ........ju pershendes .

Paradox_13
23-09-06, 20:26
hahahahaha...... i nderuari Paradox_13 kam nje respekt te veqant per maturine e shkrimeve tua dhe do te vazhdoj ta kem edhe me tutje .Tema qe po diskutohet nuk eshte aspak serioze dhe per mendimin tim duhet te zhvendoset te rubrika e humorit se te them te drejten u kenaqa duke qeshe .
Thenia e popullit qe citoni ju :"I yti edhe nese gjakun ta pi ashtin do ta ruaj " ma futi friken ne palce sepse gjithe naten pashe enderra te afermit e mije qe dukeshin veq asht e lekure hahahahaha.........
T“i kthehem pak temes me me seriozitet .Te kerkohet nga dikush qe te pozicionohet se a me mire eshte "E HUAJA "apo shqiptare ta keshe si dashnore do te thote se ai dikushi duhet te kete perjetuar ne jeten e vet te pakten dy here te kete dashuruar .Njehere nje te "HUAJ" dhe njehere nje shqiptare.E ti o PARADOX e din forte mire se sa veshtire eshte te dashurosh vetem nje here .Une asnjehere nuk kam bere krahasime te tilla e as qe do te bej ,por gjithehere kam lene mundesine e hapur se edhe nje shqiptare apo shqiptar munde te duaj nje te nje kombi tjeter dhe te jete i lumtur pa pase ndjenjen e keqeardhjes per kombin e vet sepse te duash nuk eshte krim e as tradheti .Kete e kan bere edhe shume atedhetare tane me te cilet krenohemi shume shpeshe (BESOJ SE NUK KA NEVOJE TE PERMENDI EMRA ).Une kuptoj shume mire brengen e disave nga diskutuesit qe mendojne se te huajt jane te papershtashem per kombin tone sepse nuk eshte edhe shume large qe te ne shqiptaret cdo gje e huaj ka qene automatikishte serbe .Me kujtohet gjyshja ime njehere kur me pa me nje shoqen time e cila kishte nje veshje pak me ekstravagante se te tjerat ."Pse po rrin me ate shkine ".ishin fjalet e para te saj .U kenaqsha duke qeshe dhe dhe mundohesha ta bindja gjyshen time se nuk eshte shkine por patriote e sojit te veqant por ese binde gjyshen .Gjyshja gjyshe s“kish qe e binde ,e une e duaja "SHKINEN "time si i
krisur por dashuria per gjyshen time ishte me e madhe se sa per "SHKINEN TIME "

Nese dikend e ka djege qumshti lene t“i fryje kosit ,por mos tentoni ta beni fajtor QUMSHTIN sepse munde te ndodhe qe vetem buzet nuk kane qene te pregatitura per qumshte hahahahahaaahahahaha ........ju pershendes .

Fillimisht dua tė falenderoj pėr respektin e treguar ndaj meje I nderuari Lojtar.
Se sa ka tė baj kjo temė me humorin vėrrtet po shifet,por po shifen edhe protagonistėt e kėti humori.
Asnjėher nėse nuk kėrkohet nga unė nuk do tė doja qė mendimin tim me qdo kusht tė ia imponoja tė tjerve,sepse mendoj se tė gjithė sot jemi tė vetėdishėm se qka flasim dhe qka bėjmė,e njėherit as nuk do mundohesha qė nė qfardo forme tjetėr tė injoroj mendimet e tė tjerve.
Po vrej se edhe nė kėt tem si nė shumė tė tjera mė tepėr po I kushtohet rėndėsi mėnyres sė tė shprehurit gramatikor se sa vet qasjes nė temė,noshta mua mė mungon aftėsia e tė shprehurit por do tė pėrpiqem qė ashtu thjeshtė te sqarohem e besoj tė mė kuptoni.
Kemi pas pėrvoja tė hidhura gjat tė kaluares,e kur e them kėte mendoj nė martesat e pėrziera,fill pas kėtyre martesave kan lindur edhe fėmijėt,e nė tė shumten e rasteve deshtem apo jo fėmija do tė flas gjuhėn e nėnės,po a nuk ėshtė kjo njė rrugė qė na shpie drejt asimilimit….?(po flas pėr gjinin mashkullore..)
Krejt shka po du me than po mbėshtetem nė mendimin tim tė lirė nėse kam kėt tė drejtė,nė rini qdo gjė pėrballohet edhe tejkalohet,por pleqria qė na pret tė gjithve,si do tė na pres…?
Po ku ka ma mirė bre se sa nė pleqni me marrė plaken e mu ul rreth ogjakut,me I kjajt hallet me te,me bisedu pėr tė kaluarėn,e noshta ma nė fundė edhe me I numru kokrrat e pasulit se kush ke e pat mashtru ma teper gjat jetės….(pak humor)
Porosia ime nė fundė pėr te dy gjinit do tė ishte;Konsumoni bre prodhimet vendore sepse vėrrtet kan shije edhepse noshta kajher dizajni nuk na pelqen…

Agolli
24-09-06, 00:17
PERSHENDETJE I NDERUAR PARADOX_13

MIR SE NA ERDHE NE PRANIN E KOMFJUZAVE SIQ E CEKĖ NOCTURNE..ME THANĖ TE VERTETEN NUK PO E KUPTOI VEQ FJAL ZANZI PO TINGLLON.
ME MENDIMIN TĖND UNIK DHE ME VENDĖ MA NDRYSHOVE MENDJEN EDHE U PRISHA ME SUEDEZEN.
Po ku ka ma mirė bre se sa nė pleqni me marrė plaken e mu ul rreth ogjakut,me I kjajt hallet me te,me bisedu pėr tė kaluarėn,e noshta ma nė fundė edhe me I numru kokrrat e pasulit se kush ke e pat mashtru ma teper gjat jetės….(pak humor)
Porosia ime nė fundė pėr te dy gjinit do tė ishte;Konsumoni bre prodhimet vendore sepse vėrrtet kan shije edhepse noshta kajher dizajni nuk na pelqen…
TOPI SE LUNĖ.................
PO UNE TASH KOMME MARU TUJ LA E PASTRU PER C DO DITĖ DERI SA TA GJEJĖ NJE SHQIPTARE PER MU PLAK BASHK ME TO...POR PRAP SE PRAP OSE BILE BILE KAM PERVOJA TE PASTRIMIT DHE PREGATITJES SE USHQIMIT NESE DUHNA OSE DETYROHNA TJA MBAROI GJELLEN TE DASHURES....SHQIPTARE...SKA MBARE KTU...OSHT ROMANTIKE ME JA PERGADIT GJELLEN TE DASHURES....ANI ME JA DHEZ QIRINJET...OPA...VEQ I LUTEM ZOTIT SE NUK SHPREHET SE QKA U BO A U NDAL RRYMA A.... PAKES HUMOR

PRITNI NDERIME DHE RESPEKT NGA AGOLLI

Nocturne
24-09-06, 03:09
PERSHENDETJE I NDERUAR PARADOX_13

PO UNE TASH KOMME MARU TUJ LA E PASTRU PER C DO DITĖ DERI SA TA GJEJĖ NJE SHQIPTARE PER MU PLAK BASHK ME TO...POR PRAP SE PRAP OSE BILE BILE KAM PERVOJA TE PASTRIMIT DHE PREGATITJES SE USHQIMIT NESE DUHNA OSE DETYROHNA TJA MBAROI GJELLEN TE DASHURES....SHQIPTARE...SKA MBARE KTU...OSHT ROMANTIKE ME JA PERGADIT GJELLEN TE DASHURES....ANI ME JA DHEZ QIRINJET...OPA...VEQ I LUTEM ZOTIT SE NUK SHPREHET SE QKA U BO A U NDAL RRYMA A.... PAKES HUMOR

PRITNI NDERIME DHE RESPEKT NGA AGOLLI

valla ndash thujj mir ndash jo qita nuk pajtona me ty e per tjerat po deri ne fund. Ti a veq per me pastru e me bo ushqimin e konsideron te denj Femren a, qikjo po me doket pak si keq.... e sa per OSHT ROMANTIKE ME JA PERGADIT GJELLEN TE DASHURES....ANI ME JA DHEZ QIRINJET...OPA... me kta pajtona teresisht me ty... e poashtu te uroj suksese mos te jete naj njo qe te thot a u ndal rryma...
po edhe ishalla nuk e merr si detyrim per pergatitjen e Ushqimit te dashures... ishalla e merr si nder dhe si nje rrespekt per me ja pregatit... se tregon rrespekt dhe kujdesje per te... sdi nashata ishalla nuk te preka ose ofendova... Tung i nderuar ...
Nashta nuk te pengova a aa

Paradox_13
04-10-06, 10:12
PERSHENDETJE I NDERUAR PARADOX_13

MIR SE NA ERDHE NE PRANIN E KOMFJUZAVE SIQ E CEKĖ NOCTURNE..ME THANĖ TE VERTETEN NUK PO E KUPTOI VEQ FJAL ZANZI PO TINGLLON.
ME MENDIMIN TĖND UNIK DHE ME VENDĖ MA NDRYSHOVE MENDJEN EDHE U PRISHA ME SUEDEZEN.
Po ku ka ma mirė bre se sa nė pleqni me marrė plaken e mu ul rreth ogjakut,me I kjajt hallet me te,me bisedu pėr tė kaluarėn,e noshta ma nė fundė edhe me I numru kokrrat e pasulit se kush ke e pat mashtru ma teper gjat jetės….(pak humor)
Porosia ime nė fundė pėr te dy gjinit do tė ishte;Konsumoni bre prodhimet vendore sepse vėrrtet kan shije edhepse noshta kajher dizajni nuk na pelqen…
TOPI SE LUNĖ.................
PO UNE TASH KOMME MARU TUJ LA E PASTRU PER C DO DITĖ DERI SA TA GJEJĖ NJE SHQIPTARE PER MU PLAK BASHK ME TO...POR PRAP SE PRAP OSE BILE BILE KAM PERVOJA TE PASTRIMIT DHE PREGATITJES SE USHQIMIT NESE DUHNA OSE DETYROHNA TJA MBAROI GJELLEN TE DASHURES....SHQIPTARE...SKA MBARE KTU...OSHT ROMANTIKE ME JA PERGADIT GJELLEN TE DASHURES....ANI ME JA DHEZ QIRINJET...OPA...VEQ I LUTEM ZOTIT SE NUK SHPREHET SE QKA U BO A U NDAL RRYMA A.... PAKES HUMOR

PRITNI NDERIME DHE RESPEKT NGA AGOLLI

Shpresoj qe Agolli te ket gjetur ate qfar po kerkonte...!!!

Agolli
04-10-06, 17:35
Shpresoj qe Agolli te ket gjetur ate qfar po kerkonte...!!!

Faliminderit i nderuari Paradox pėr shpresa qe keni per mua...njeheri kamė nevoi ta gjejė veten aty ku kam mbetur...dhe ta shofė se qka mund ti ofroi unė asai qe ajo tė me ofron mua....pakes realitet.

eMiraa
03-08-07, 10:19
shtir shum valla edhe gjith jeten me ra viktim e traditave e rrethit....lum kush eshte ne kosov

Tomori
03-08-07, 11:25
shtir shum valla edhe gjith jeten me ra viktim e traditave e rrethit....lum kush eshte ne kosov


?!!!!!!!!!! ?!!!!!!!!!!! ?!!!!!!!!!.........

Rammstein_1979
03-08-07, 11:26
....e huja shum ma e mir ...boll qe se ndegjon Meden , Sinanin , Labin , Danin , Xenin ....etj

gertaa
03-08-07, 15:33
shiptare se i ban qa dush e nuk t len,e huja ta rras DYSHIN me kqyr shtremt a shiptares ja shan nonen

prishtinasi
03-08-07, 18:12
....e huja shum ma e mir ...boll qe se ndegjon Meden , Sinanin , Labin , Danin , Xenin ....etj

hahahahahaha....:tongue: :tongue:

luckyman
03-08-07, 21:08
..edhe pse jamé i rritur ne perendim,per mua nje vajze (tjeter nacionalitet)nuk vjen ne pytje!!!dua qe femija i imé te flet SHQIP!

SANTANA-29
03-08-07, 21:21
Guri i rand peshon ne vend te vet,,,,,,,,

Prishtinasja_
03-08-07, 21:37
Guri i rand peshon ne vend te vet,,,,,,,,


E ke thene me vend kete "thenje" SANTANA !!! :biggrin::smile:

SANTANA-29
03-08-07, 21:54
E ke thene me vend kete "thenje" SANTANA !!! :biggrin::smile:


kuk mal:schon dich mal dich zu sehen her
si kalon prishtinase,,ke humb sikur faksi,,,,,,vjen si shpejt i merr pershendetjet dhe shdukesh,hahahahah.

ich grüße dich (http://www.google.de/search?hl=de&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=ich+gr%C3%BC%C3%9Fe+dich&spell=1) santana-29...frankfurt..............jė buzėqeshje vlen sa njėmijė fjalė

yllush_qiki
04-08-07, 01:16
rrofshin prodhimet vendore zhemrusha:biggrin:(sidomos pashteta, ops kjo s'koka vendore:biggrin: ....ateher specat e djeks:biggrin: hahhaahhahahah)

SANTANA-29
04-08-07, 01:18
Qka me than une rrofshin qatu qe jan jan te mira,,,,,,hahhahahahahahahhahha

luan_i
04-08-07, 07:18
shtir shum valla edhe gjith jeten me ra viktim e traditave e rrethit....lum kush eshte ne kosov
Kosovė, ashti dhe gjaku im...
Po ku ka mė mirė se nė Kosovė

Rammstein_1979
04-08-07, 13:05
hahahahahaha....:tongue: :tongue:...Prishtinas ...ahhahaa... a shtin njeri Balica n'shpi ...katunarka , zdrala ....llom.

Preshevar
04-08-07, 19:33
:.:.:.:.:.:.:... Shqiptare ...:.:.:.:.:.:.: (pa fije t'dyshimit)