PDA

View Full Version : Cilin emėr e preferoni mė sė shumti?


Faqet : [1] 2

Cool_Boy
09-01-04, 15:36
Pershdnetje per te gjith

Kam deshir ta di se cili emer ju pelqen me se shumti. Pra tregoni ketu se me qfare emri keni deshir ta pergezoni vajzen apo djalin e juaj ne te ardhmen ne qofse se nuk eshte sekrete.

tung kalofshi bukur

Gentiana
09-01-04, 15:45
te pergezoj per kte tem! mua me pelqen emri per vajz Gjoana(johana), kurse per djal Gjoi (Joy). edhe emri Gjoni me pelqen. po me ja nis sa emra me pelqejn mua. po keshtu i kisha pergezu femit e mi!!
Tung e bafsh.
Genta

lazdrani
11-01-04, 18:15
Femrore:Vjosa,Gentiana,Brikenda,Diana,Artizana,Dje llza,Florentina......
Mashkullor:Kastriot,Xhulian,Denis,Argjent,(Sandoka n)
Nese me linde nje djale do ta marre emrin BILL KLINTON!!!!!

Murgesha
12-01-04, 01:15
Femerore: Fjolla, Qendresa, Gresa, Drenushe, Bardha, etj,etj

Mashkullore: Besart, Visar, Loris, Ardit, Arbnor, Genti, etj, etj,

Asnjanese: hej dreq per momentin spo me kujtohet asnje :lol: :lol:

In Da Houze
13-01-04, 10:24
MUA ME PELQEN EMRI I FEMRES:ARDITA.ARTA.EDITA.ELMA.ALBANA.LULE.JEHONA.E GZONA.RINESA

MASHKULLOR;I SMUT,BUDALL,CRNJIQ,PISS,IDIOT,TRADHTAR,KIME PA TE BABA,ETJ ETJ

Barbaroza
14-01-04, 09:48
Mua me pelqejne dy emra,nje i djalit dhe nje i vajzes por po i ruaj per femijet e mi :D Nuk po i tregoj sorry :(

Zana
14-01-04, 17:03
Femerore: Linda,Laura!

Mashkullore: Artan,Albert!

Ju pershendes...


*Zana* 8)

CrAzY-BoY
14-01-04, 17:08
hahahahaha zana shum emra te fort po proferojshe :P
kalo mire !

hana
14-01-04, 18:35
Per femra Eva, Sara,Laura,Arta,Nita,Jehona<Ardiana,Vesa
Per meshkuj Eljon,Endrit,Blendi,

LIBERO_78
15-01-04, 10:34
Mua me pelqejne keta emra:PATRIK.....GABRIEL...JON...KLODIAN..ANDREAS.. ...RIONARD...RIO.....per nga ana e mashkujve kurse nga ana e femrave: TEA...ANGJELA....BRUNILDA.....DONJETA...DHE LAURINDA....KURSE PER TI PAGEZUAR FEMIJET QE DO TE ME KISHIN LINDUR DO TU A KISHA VENEKETA EMRA:PER DJALIN ...GABRIEL(GABI) VAJZES..BRUNILDA(BRUNO) SIKUR TE ME KISHTE DEGJUAR GRUAJA NESE JO ATEHERE UNE JA KISHA VENE VAJZES KURSE AJO DJALIT SEPSE AJO JA KISH VENE PER TA PERKUJTUAR NDONJE DASHURI TE MEPARSHME KURSE UNE GJITHASHTU..HAAAAAAAAAAAAAUAAAAAAAAAA E HARROVA EDHE ...MAGDALENA KUKU QKA ME PELQEN KY EMER BILE SHUME E DEGJOJ KENGEN E DANIT*MAGDALENA* CMENDEM PAS KESAJ KENGE....TUNG

diana
17-01-04, 12:53
eshte e veshtire te prononcohesh per disa emra sepse te gjithe jane te bukur kur kane nje kuptim. psh Teuta (mbreteresha ilire) apo Agron (mbret ilir) e te tjere. Eshte me rendesi te mos internacionalizojme emrat tane sic ndodh ,ne te shumten e rasteve me regjionet tona shqiptare :psh :

brenda ,brendon etj.(emra serialesh) te cilat vene ne evidence shume pak gjera...

vullneti
19-01-04, 11:43
Emrat duhen te jen shqip,jo me ti leme emra te pakuptimte,kur them keshtu mendoj edhe ne emra te hauj qe per ne skane kuptim, edhe pse vehen emrat e artisteve apo kengetareve apo si tani qe eshte ne trend te vihen emra te shkurte si Dea,Ada..Elsa e disa emra qe po i ndegjij e skane kuptom fare perveq qe ndoshta e kane nje rimim.
Emri i njeriut duhet te kete kuptim dhe ta percaktoj identitetin kombetar te ti. se po te prezentohemi dikun ne europe si Hashim Hasani do te mendojne se jemi turk a arab apo si Gabriel , a Augustin etje do te mendojne se jemi fare spanjolli a italiani.
e pash qe ketu kish njerez qe i preferonin emrat fetar edhe pse kane ngjajshmeri me ata te europes...po....duhet ta dime qe kot e kemi qe me emra ti ngjajme europes...e tu hyme ne hater....se PUNE dhe vetem Pune duhet me shku perpara e jo me rrene,me thane jemi katolik e sjemi musliman e me i nderru emrat...etj etj.
Prandaj emrat duhet qe vetem Shqip te vehen...si psh:ADHURIM,ALBAN,QENDRIM,VULLNET,NDERIM....ALBANA ,FATMIRA,DHURATA,FJOLLA, etj etj

Murgesha
19-01-04, 14:38
Vullnetti e lexova me kujdes shkrimin tend dhe me beri pershtypje te mire.
Po eshte e vertet se sot eshte paraqit nje te themi "epidemi" qe femijet te pagezohen me emra jo shqiptare.
Une ndaj mendimin me juve se me mire eshte te perdoren emra shqip per kete gje.
Nese dikur ishim ne nivel te ulte te shkollimit dhe kemi pranuar edhe emra qe kurr sja kemi ditur kuptimin. Kinse emra te marre nga Qitapi e ku di une me kuptime ndoshta edhe te keqija. Psh sot askush nuk do ta pagezonte femijen e vet si Ujitese(sanije) Patku (qerkin) apo shume te tjere qe per momentin nuk po me kujtohen. Psh emri im kur te perkthehet jep ket kuptim Nikoqire. Prinderve tane mund edhe tju falet se e kane nga padituria.
Sot askujt nuk mund ti falet nese me vetedije te plote merr emra te huaj dhe i ve femiut. Pastaj kemi bre edhe nje fjalor shume te pasur te emrave shqip dhe nuk po e kuptoj kurrsesi qe te huazohen emra te huaj.

Cool_Boy
21-01-04, 13:51
Pershdnetje

Disa emra te bukur i keni thene ketu faliminderit.

Mua me pelqejn ermat e gjinis mashkullore si:Adhurim,Amir,Bujar,Adem etj.

Gjinis femrore:Valbona,Arjeta,Viola,Vjollca,Leonora etj.

Tung

Zana
21-01-04, 13:54
Vallah edhe Driton,Alban, shume Emra te mira!!!
:P

LIBERO_78
24-01-04, 13:36
:wink: valla more vullnet jo qe ke me ndrruar emrin por edhe mbiemrin me keto rrjedha ....se njerezit si ti kan nderruar edhe identitetin kure i ka kapluar frika dhe interesi dhe sa i perket asaj qe thua ti qe neve i vemi emrat e huaj per tu hyre ne hater te tjereve kete e trillove sepse ne kemi me qka mu krenuar nje pjese e shqiptareve nga se na bashkon nje e mire me evropian dhe si te tille kemi bashkpunim te ngushte me ta dhe per ate pune qofshin te bekuar evropianet ..pikerisht italianet

BlertaB
30-01-04, 12:28
Vallah me than te derjten cool_Boy me pelqejn shum emra po me se shumti me pelqen emri Genc,Endrit,Adonis pra te djemve.
E sa ju perket te femrave me pelqen emri Venera,Blina,Flutura e shum e shum te tjera po qitash per moment nuk jon kam bin ndermend a me fal.
Tung pra ju pershendes te gjithve.

mickoja
20-03-04, 03:31
mua mč pčlqejn emrat Xhevrije Habibe,Mahmudije,Xhemshirč,Metush etj.ha ha ha
Sikur do ta kem njč vajz do ta emroj Bardha dhe djalin do ta emroj Kastriot kaqč

Naki
20-03-04, 19:51
Emrat e preferuar
-Mashkujve---Florian
Arber
Ilir
Endrit
Agron

Femrave--- Teuta
Eliza
Kaltrina
Donika
Deniza

aferdita
20-03-04, 20:53
mashkullor: alban,jeton,naim,besim,besnik,ilir etj.

femror:vanesa,afedita,arta,albana,arberesha,eliza etj.

zanushi
20-03-04, 21:07
emrat mč tč bukur pčr mua jan zana dhe besart

hana
23-03-04, 18:19
Albesian,Heldi

jehona
23-03-04, 19:00
femror: vlora, valbona, albana, artizana

mashkullor: alban, arber, sebastian

nese do te lindi ndonjehere vajze, ajo do ta ket emrin Vlora, -djal Arber.

Dorentina
24-03-04, 15:17
Tung tung

mua me pelqen emeri ILIR per djal

kurse ILIRIDA per vajz
[/list][/u][/i][/b]

lazdrani
24-03-04, 15:52
Vajzave:Genta ,Murgesha,Jehona,Barbaroza,anna,Mickoja,Hana,Zana. .....
Meshkujve:RRushi,Naki,Caki,Cool_Boy,Xhovani,vullne ti,Python,Libero..... :wink: Lazdrani

Barbaroza
25-03-04, 10:43
RRUSHI :roll:

Cool_Boy
25-03-04, 10:49
mickoja

Murgesha
25-03-04, 11:38
Djalit tim te 8 do tja le emrin Lazdran :wink:

Cool_Boy
25-03-04, 12:04
Murgesha mos harro ati te 9 ja len Cool_Boy ok ahah

Murgesha
25-03-04, 12:15
Po Cool do tja le :wink:

Gentiana
25-03-04, 13:47
Mua edhe Leonita me pelqen,dhe disi esht emer nga Mbreteresha shqiptare(nese nuk gabohem e Luftes,e nese nuk esht keshtu me Korigjoni) dhe Ilir edhe ky emer esht i mir.
po ufaaaaaaaaaa sa emra me pelqejn mua, me nis me e shkru nuk di te ndalem.

Ju pershendes Genta

Cool_Boy
25-03-04, 14:19
GEnta e di qe edhe emri im te pelqen ama pse nuk po e thueni kete ahah..

Mua me pelqen emri Burhan teper shume nuk e di pse!!..

tung Cool_Boy

Gentiana
25-03-04, 14:33
Emri i yt te me pelqen mua, pse mos e ke emrin kund Ilir :wink: apo Joy?? apo ku ta di un qfar. edhe Cool_boy nuk esht i keq,po nuk e kisha preferuar si emer per djalin tim :wink: :oops:

Cool_Boy
25-03-04, 14:35
haha Genta po tja lesh djalit tuaj emrin Cool_Boy do te kishte sjell problem aje haha se vashat ta kishinn lyp ate dite dhe nate ahah si mua...

Gentiana
25-03-04, 14:36
ahaaaaaa,qy qy ndoshta per se e ke emrin keshtu te don Mickoja a?? wow :wink:

Cool_Boy
25-03-04, 14:38
Emeri pak Genta,talenti,bukrija,sjelljet,sinqeriteti etj. per ate mickoja po me don shume se jam teper korrekt ndaj saja dhe aja ndaj meje ok.

Te uroj fate dhe sukse ne jete Genta

Gentiana
25-03-04, 14:42
Te uroj gjithashtu fat, me Mickojen dhe mos ma ben nasgje se esht shum vajz e mir,dhe mos ja ban edhe ti si Lazdrani ok??

Genta

Cool_Boy
25-03-04, 14:44
Falm Genta

Mos ta nin se une si lazdrani nuk jam ka veproj ok...

sexybrikenda
25-03-04, 14:55
qikes lazdrejka e djalit lazdran :roll:

lazdrani
25-03-04, 21:53
:roll: :roll: :roll: Binjake ah :wink:

markopollo
26-03-04, 11:13
MUA ME PELQEJNE SHUME KETA EMRA: LEO------RIO.......DENIS--------DAVID------------ERION------ALFONSO-----ANDRE----ARMEND----

KURSE PER EMRA FEMROR:DEA---TEA---- GIZELLA-----MEGI-----RAFAELA---ELSA----MAGDALENA----MARIA-----MERI----SI DHE ELIZABETA................ :arrow:

Blondina
30-03-04, 09:21
Mu me pelqejn keta emra si p.sh

FEMRA:Xhezide,Hanife,Magbule.Ziz,Zylfi,Hasime e shum shum te tejr po spo me bin ndermend tash bree thiu le ta han po nejse..

MESHKUJ:Ilaz.Regjep,Haradin,Hasan,Islam,etj.
Keta jan emrat qe me pelqehjn pershendetje nga un... :wink:

Naki
30-03-04, 20:38
Blondina keta emra i mbajne shume anetare te familjeve tona,qe gjysherit tane ne ate kohe i kane pase ne trend.
te kuptova qe keta emra ishin shija e juaj.haaaaaaaaaaaa kame qeshur dhe per pake me mbeti qaji ne fyte.tung naki pake humor pa keq kuptime

Blondina
30-03-04, 22:05
O naki po qka me be shija e njeriut hahhaah ruju djalo se po pervlohesh me qaj e pastaj ma len fajin muaaa heheheh ok ju pershendes edhe njher aa ciaooo mpuqq ama ne faqe kadalni heheh :wink:

TONINO
02-04-04, 11:12
Tung, si jeni a jeni mir. pasha syt tė gjith jeni SIMPATOSHA, rrall gjen njeri ksi persona me tė gjitha kalitet qė i perkasin njė shqiptari. eh Gentiana shum keni shije per emra :wink: . Ej une kam ndegju qė njėshqiptar nė CH ja ka vnu djalit emrin GTI, edhe nuk ėshtė genjeshter por e vertet, hahahaha ja kish pas bo njče shok GTI po por m'biemrin a poja len 16V apo 24V. kėta emra ndodhin ma shum tek feja katolike.
Falm.. pėr mirkuptim pa ofendime.
-------------------------------------------------------------------------------------Geto_21

TONINO
02-04-04, 11:15
Hola chica, une harrova ta propozoj njė emer shum sexi e emer i perkdhelshem se kur ta thirr at emer tė shkon zeri en shpat en shpat. aka emer mat bukur se Kamber. ani kur ta thrret Kambeeeeeeer.

--------------------------------------------------------------------------


Geto_21

anna
03-04-04, 09:18
kambeeeeer hahahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

markopollo
10-04-04, 09:35
krejt me pelqejne vetem emrin anna e urrej sepse me perkujton nje te kaluar.......................................

Cool_Boy
10-04-04, 13:43
Pershdnetje per te gjith...

Deshta tju pyes edhe nje pyetje lidheje me pyetjen e me parshdme.A e dini se qfare domethenje e ka emri juaj....Pa keq kuptime.Dhe a e dini se qka do te tjojn keta emra qe ju deshironi qe femijet e juaj ti trashigojn.

tung cool_boy

mickoja
10-04-04, 13:56
se pari dashta tč pyes ty cooli boy a e di ti se qfar kuptimi ka emri yt para se tna pyesish ti neve

Cool_Boy
10-04-04, 13:58
mickoja

per ate qe nuk e di po dua tju pyes juve e ndoshat ja qellion naj kush ketu..ahah

-[ ArTA*uK ]-
20-04-04, 10:19
Hi ju pershendes te gjithve rend, kalofshi sa ma BukUR :wink:

-[ ArTA*uK ]-
20-04-04, 10:22
Mua me pelqejn kto emra per vajza> Rezarta, Besarta, Donarta, Learta, Enisa, Elda, Kosovare...

Per Djem kto> Visar, Besart. Getoar, Artan, Edon, Kujtim, Erion...

pa-paaa ppl,

sexybrikenda
20-04-04, 14:03
PREJ QIKAVE HATIXHE,GJYLFERIE,QAMILE,QEFSERE,ZOJE.....
NGA DJEMET LEONARD,LAZDRAN :wink: ,DARDAN,KASTRIOT

Engjellushja
16-06-04, 09:41
Andolena................Lolita..................Ag nesa........
e nga Mashkuj asnj............ !!!!! hahahahahahah

Cool_Boy
16-06-04, 10:09
Andolena................Lolita..................Ag nesa........
e nga Mashkuj asnj............ !!!!! hahahahahahah

As emrin tim Cool_Boy jo a??? :cry: :cry:

Cool_Boy :wink: :wink:

Engjellushja
16-06-04, 10:20
Cool_Boy

Cool_Boy
16-06-04, 10:21
Cool_Boy

urdheroni Engjullesha

Engjellushja
16-06-04, 10:21
:) ;)

Engjellushja
16-06-04, 10:23
:) ;) Ok je i knaqur tash ;-) ;-))

T pershendet me Respekt "Engjellushjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"

Cool_Boy
16-06-04, 10:24
:) ;) Ok je i knaqur tash ;-) ;-))

T pershendet me Respekt "Engjellushjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"

i knaqet e i shashtrist hahahah

Po ju??? :wink: :wink:

Cool_Boy FOR LIFE

Engjellushja
16-06-04, 10:29
:) :) :) :) :) ;) :) ;) ;) :) ;) ;) :) :)

Cool_Boy
16-06-04, 10:30
:) :) :) :) :) ;) :) ;) ;) :) ;) ;) :) :)


:wink: 8) :wink: 8) :wink: 8) :wink: 8) :wink:

turisti
30-07-04, 22:50
Ju pershendes.

Femerore:Medina,Sara,Diadora,Rebecca,Suzi,Nora,Bar bara,Greta,Demi...
Mashkullore:Gari,Elvis,Edis,Denis... :P :P :P :P

livoreka bicio
11-08-04, 22:45
Femčrore: ELISSA;GLORIA;ANNALISSA;NINNA;BESIANA;LAURA... Mashkullore: RIKARDO;SANDRO;ANGJELLO;SIMONE:etj

Barbaroza
12-08-04, 10:03
Mua me pelqejne emrat me kuptim te bukur shqip!

Gentiana
13-08-04, 14:11
Me pelqen edhe emri Leond!

turisti
18-08-04, 22:53
MILIONER - ndikon qetsues per psiqiken. :wink:

Nita_ch
20-08-04, 14:29
Femeror: Linda, Laura, Florina, Klarisa etj...
Mashkullor: Gjon, Artan ose Arton

Marv_pimp
21-08-04, 02:43
EJ a i pelqen najkuj emri marvin bre.se asht emri jem hahahaha
tung tung kaloni mir njerz

GjIlAnAsI_cSi
23-08-04, 22:57
Emera me pelqejn si shum por doi veqoj nja 2--3 prej tyre..

Mashkullore\ Emri im dihet ( Arton ) , Armond , Besnik . Kreshnik
Femerore , Alba , Albana , Linda , Flutura , Genta ,
Asnjanse :p :p

Bye.

Ilirjan, Denis, Artan..

Armanda, Ela, Trėndelina...

kim
25-08-04, 02:14
shume pytje e thjesht emri me i preferuar te shqiptaret eshte vendi se ku jetojn ata edhe si quhet paraja ne at ven dmth emri me i preferuar LEKU-EURO-DOLLAR-KORONA- te gjith e dojne emrin MONYYY... HAHAHA tung te gjithve... hajgare pak:) :lol:

kim
25-08-04, 02:18
shume pytje e thjesht emri me i preferuar te shqiptaret eshte vendi se ku jetojn ata edhe si quhet paraja ne at ven dmth emri me i preferuar LEKU-EURO-DOLLAR-KORONA- te gjith e dojne emrin MONYYY... HAHAHA tung te gjithve... hajgare pak:) :lol:
EMRI ME i PREFERUAR PER MUA:
¤ B_E_S_A_R_A¤

REXHAIL_KUMANOVA
25-08-04, 11:29
MUA VALLA ME PELQEJNA EMARAT ><mamut ,shadije,qefsere,kadishe,mamute,hahaha

Kaltrina
25-08-04, 11:46
valla boll jam idhnu se boll emrin e mire e kam e hala kush sma permendi :cry:

pershendetje :)

Tomori
25-08-04, 12:38
[quote="Kaltrina"]valla boll jam idhnu se boll emrin e mire e kam e hala kush sma permendi :cry:

Kaltrina per emrin ke te drejte ke emer te lezetshem qe tingllon shum mir Kaltrin tamam emer artistik....Ja un Tomori po ta permens bnese asht nevoja po ta permens njeqind her......tash te lutem hiqe idhnimin nga vetja hehehe tung

Murgesha
25-08-04, 12:49
[quote=Kaltrina]valla boll jam idhnu se boll emrin e mire e kam e hala kush sma permendi :cry:

Kaltrina per emrin ke te drejte ke emer te lezetshem qe tingllon shum mir Kaltrin tamam emer artistik....Ja un Tomori po ta permens bnese asht nevoja po ta permens njeqind her......tash te lutem hiqe idhnimin nga vetja hehehe tung

More interesant, krjet po me doket se don me na lind edhe nje Qift.

Kaltrina
25-08-04, 12:57
Tomor flm shume, I already feel better
Murgesha afer je :wink: ihhihiihi


pershendetje

Murgesha
25-08-04, 13:04
Tomor flm shume, I already feel better
Murgesha afer je :wink: ihhihiihi


pershendetje

Hajde per hajr ju qofte pra. Kaltrina ma jep veshin te them diqka.
"Ejamb trof es op ėm tekod kēirvil"
Besoj se u kutpuam Kaltrina. :wink:

BESA
25-08-04, 14:03
tung dhe ju pershendes te gjithve...

mu me pelqejn me se shumti keta emra:

Per Femra: ALISA, NORA; LINDA; ALENA; ARLINDA; DIELLZA, EGZONA, AJLIN

per Meshkuj; BASHKIM; BEKIM, BESNIK; FITIM; EGZON, ARBER

REXHAIL_KUMANOVA
25-08-04, 14:08
mua me se shumti me pelqen emri KALTRINAAAAAAAAAAAAAAA
KALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINA KALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTR
INA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINA
TE DUA KALTRINAAAAAAAAAAAAAAA

Kaltrina
25-08-04, 14:28
mua me se shumti me pelqen emri KALTRINAAAAAAAAAAAAAAA
KALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINA KALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTRINA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINAKALTR
INA EDHE KALTRINA EDHE KALTRINA
TE DUA KALTRINAAAAAAAAAAAAAAAhhahaah o lumja une po tash more jam ra ne hall, ndihmomni ju ta di se cili me shume me meriton edhepse dyte jane te kendshem, me duhet perkrahja juaj, a po ndoshta ma mire le te hyjne ata vete ne konkurrence e te me tregojne se qfare me ofrojne mua...


pershendetje
:wink:

Tomori
25-08-04, 14:48
TE DUA KALTRINAAAAAAAAAAAAAAA[/quote]hhahaah o lumja une po tash more jam ra ne hall, ndihmomni ju ta di se cili me shume me meriton edhepse dyte jane te kendshem, me duhet perkrahja juaj, a po ndoshta ma mire le te hyjne ata vete ne konkurrence e te me tregojne se qfare me ofrojne mua...


pershendetje
:wink:[/quote]

Kaltrina se kam nderment te hy konkurenc po ju duhet ta thuani fjalen e fundit un per veti e di se kam perparsi se jam i pari ku kan qen te tjerit me kohe ....e din ty vet ket pune se kemi kujtime te perbashketa dhe me qudite asti per aty thua ndihmomni ju ta di se cili me shume me meriton
REXHAIL_KUMANOVA po hine ne ket mesin tone nuk kam asnje verejtje per ket zotni ta tha fjalen shum ne regull nga ana ati ..Po ti aq shpejt e harove Tomorin!!! kjo me dhem mua po ani ani nese nuk je e knaqme prej mie atere urdhno te Rexhai por mua tme hajrosh se ket pune e bene me vullnetin tend .....nuk me le hapsire te vehem ne mbrojtje ....zgjedhja esht ne duart tua urdhno Kaltrin ....

Kaltrina
25-08-04, 15:00
Barbaroza te lutem nje perzierje nga te gjitha llojet e alkoholit :wink: ne llogari te Tomorit se sme ka mbet tjeter veq me i grah rakise...


pershendetje

Tomori
25-08-04, 15:27
Barbaroza te lutem nje perzierje nga te gjitha llojet e alkoholit :wink: ne llogari te Tomorit se sme ka mbet tjeter veq me i grah rakise...


pershendetje
Joooooooooooooooooooo kaltrin te lutem veq allkoholl jooooooooo
Barbaroz e din vet se qfar kam hek me shejtonken pardje mrama u deh po tash edhe Kaltrina auuuuuuuu qfar fati paskam hasi ne pijaneca mosssssss Kaltrin te lutem se kam hek qametin me shejtonken memzi e kam qu ne shpi e din Barbaroza nuk dilte prej kafes...kuku tash edhe me ty Kaltrin abubuuu
-Mer qfar te don shpirti po vetem alkohol jo ka edhe torte provo nje here

Kaltrina
25-08-04, 15:38
ok pra per hater tendin po e le alkoholin dhe me sjell qfare te duash...


:wink:
pershendetje

Tomori
25-08-04, 15:42
[quote="Kaltrina"]ok pra per hater tendin po e le alkoholin dhe me sjell qfare te duash...

Ashtu pra urdhno nje RedBull

nitushe
09-09-04, 09:21
Aneta, Rozeta, Vjosa etj

Vini, Aldo, Fadon, Riad

Naki
10-09-04, 17:01
Emrat e preferuar
-Mashkujve---Florian
Arber
Ilir
Endrit
Agron

Femrave--- Teuta
Eliza
Kaltrina
Donika
Deniza

dr1ta
12-09-04, 01:27
Femerore: hanumshae,mevlude,ismete,derdimene :lol:
Mashkullore: kuran,mahmut ,rahmetulla :lol: :lol:

dr1ta
12-09-04, 01:29
Femrave: Dorentina,Teuta,Aurora,Diana :)
Meshkujve: Arian,Petrit,Visar,Ujkan :)

Vera
12-09-04, 07:51
per meshkuj:
Arber
Kreshnik
Qėndrim
Arbnor
Lirim
Ermal.etc

per fenra:

Arbresha
Kreshnike
Ujvesa
Erblina
Vjosa.etc

MemphiSx
12-09-04, 10:06
Per meshkuj

Granit
Eliot
Arben
Olti
Klajdi


Per Femra

Diellza
Gentiana
Luiza
Aferdita
Erblina

Maca
13-09-04, 14:41
Emer Per Vajz...... FLORINA

Per Djal....TRIMOR

Tomori
13-09-04, 15:15
Emer per djal....TaulantPer vajz....Teuta[/b][b]

Nexhati
13-09-04, 15:39
Kaltrina,Adelina,Albulena...
Ilir,Alban,Edonis....

qika_pr
15-09-04, 13:50
per djem
Pindi
Roni
Genti
per vajza
Rina
Donka
Edhe me se shumti emri i vajzes sime
KANINA

Tomori
15-09-04, 15:33
per djem
Pindi
Roni
Genti
per vajza
Rina
Donka
Edhe me se shumti emri i vajzes sime
KANINA

KANINA emri bukur, ta gzoj me fat emrin qika, te pershendes :wink:

Murgesha
15-09-04, 16:52
per djem
Pindi
Roni
Genti
per vajza
Rina
Donka
Edhe me se shumti emri i vajzes sime
KANINA

Qika_pr e gėzoftė emrin vajza juaj. Mė fal pėr kurreshtjen, por emrin Kanina se paskam ndėgjuar asnjėherė, a mund tė mė thuash se ēfarė kuptimi ka?
Pa keqkuptime tė lutem.

Tomori
15-09-04, 17:14
???????????KANINA

KANINA E NJEREZVE TE MEDHENJ E FISEVE TE SHQUARA

Kanina - Treva e njerezve te medhenj, e fiseve te shquara. Nga muret e Kalase, shpaloset historia 3000-vjecare e kesaj qendre te banuar, qe eshte me shume se nje thesar per kombin. Aty ne ate kala, perzihet lashtesia e qytetit, trimeria e Gjergj Arianitit, zgjuarsia dhe shpata e hekurt e Donika Kastriotit, trimeria dhe bukuria e princeshes Rexhina, qe luftoi me turqit dhe u mbulua me dheun e Himares ne Korfuz, ku prehet edhe sot. Nga kjo vater dolen 5 kryeministra, qe drejtuan edhe Perandorine Osmane, qe sot prehen aty, ne sheshin e Teqese. Kanina eshte vendlindja e familjes se Ismail Qemalit, qe ngriti flamurin e shpalli Pavaresine e Shqiperise. Kanina, eshte legjenda e trimerise, e bukurise. Ajo eshte nje trup edhe me Vloren, ku here ka qeverisur Kanina, here Vlora, asnjehere te dyja bashke.

Diana007
08-10-04, 10:40
Emrat se me pelqej me se shumti jan REA &REI edhe kam qef te ja le femive te mi. :oops:

qika_pr
08-10-04, 15:00
???????????KANINA

KANINA E NJEREZVE TE MEDHENJ E FISEVE TE SHQUARA

Kanina - Treva e njerezve te medhenj, e fiseve te shquara. Nga muret e Kalase, shpaloset historia 3000-vjecare e kesaj qendre te banuar, qe eshte me shume se nje thesar per kombin. Aty ne ate kala, perzihet lashtesia e qytetit, trimeria e Gjergj Arianitit, zgjuarsia dhe shpata e hekurt e Donika Kastriotit, trimeria dhe bukuria e princeshes Rexhina, qe luftoi me turqit dhe u mbulua me dheun e Himares ne Korfuz, ku prehet edhe sot. Nga kjo vater dolen 5 kryeministra, qe drejtuan edhe Perandorine Osmane, qe sot prehen aty, ne sheshin e Teqese. Kanina eshte vendlindja e familjes se Ismail Qemalit, qe ngriti flamurin e shpalli Pavaresine e Shqiperise. Kanina, eshte legjenda e trimerise, e bukurise. Ajo eshte nje trup edhe me Vloren, ku here ka qeverisur Kanina, here Vlora, asnjehere te dyja bashke.


Hej Tomori flm shum per spjegimin qe ke bere


Kanina eshte nje fshat afer Vlores edhe une kam qen ne ate vend me ka lene mbresa te medha shume dhe per ate aresye ia kam vu vajzes kete emer,

mr_beni
09-10-04, 09:29
Nga gjinia mashkullore:

Ermanl
Endrit
Shkelqim

Nga gjinia femrore:

Zanfina
Vlora
Dafina

Kaltrushi
11-10-04, 15:25
emri qe me pelqen me se shumti esht emri i imi KALRINA. heheheh :D :wink:

Per seriozitet me pelqen: Valbona dhe Antigona apo Adriani dhe Albani

Ka shum emra qe me pelqejn. Do tju tregoj kur e edhe nje emer qe me pelqen do ta degjoj.

tung

Kercovari
25-11-04, 10:09
Falemenderit per ndihmen Kaltrushi.
Me respekt Kercovari

Emėrllahu
25-11-04, 18:44
Bleron,Arianit,Albion,Alban
Ereza,Marigona,Blerta,Loreta

blusky
13-12-04, 22:28
Brisilda,Gerta ,Ela,Eda.Elsa
Hėnor,Orges,Dasant,Erind,Labeat

Minatori
14-12-04, 21:17
Luan,Arber,Ilir,Naim
Iliriana,Eliza,Aferdita,Brikenda

DEA
14-12-04, 21:20
DEA,Gresa

Shpati, Guri

Gentiana
14-12-04, 21:25
Gjoni, Luan, Eleonorja, Laureta....

engjelli_pe
27-12-04, 18:38
Redon,Baton,Veton,Lorik,Dorian,Rron,Genti,Taulant, Pleurat,Aurel...

Donika,Diella,Genta,Arizana,Aurela,Brikena,Era,Erm ira...

engjelli_pe
27-12-04, 18:38
Redon,Baton,Veton,Lorik,Dorian,Rron,Genti,Taulant, Pleurat,Aurel...

Donika,Diella,Genta,Arizana,Aurela,Brikena,Era,Erm ira...

rrita
27-01-05, 18:30
per femra :QENDRESA NITA ALKETA NJOMZA BLERTA ARTIOLA TEUTA

per meshkuj : FISNIK LUMI BLENDI BLEONI TRIMI

erita
27-01-05, 19:21
kaltrina, yllka, bleona, arianit, blendi, etc...

Barbaroza
27-01-05, 19:44
Lulebora! :wink:

halla e madhe
27-01-05, 21:15
VALSI 8)

Giovanni
31-03-05, 17:56
Aleksander dhe Aleksandra

buri
01-04-05, 21:23
me se shumti e adhuroj emrin tim se pari dhe te gjith emrat e te tjerve qe simbolizojn njerzimin

KING GONG

aferdita
02-04-05, 18:34
Afėrdita

Agroni22
02-04-05, 18:40
AGRON

dembelica
06-04-05, 16:19
Valentina
Drita
Agim
Ereza
Donat
Ylli
Arti
Arta
Keta jan emrat ne familjen time edhe qe i adhuroj me se shumtit.

Gentiana
06-04-05, 16:25
Samuel, Susanne, Leond, Laura, Leo, Lea

doGzona
07-04-05, 23:22
Ka shume por me se shumti me pelqene
Leonora dhe Tomor.

Toni_4Ever
08-04-05, 00:05
______________
Semra
Ardita
Jeta
Vala
etj.

Mr_100%
10-04-05, 12:39
Mua me pelqejne dy emra,nje i djalit dhe nje i vajzes por po i ruaj per femijet e mi :D Nuk po i tregoj sorry :(

Mire ja ben Barbaroza se edhe un i kam pas dy emra qe me kan pelqyer gjithe,por qe te dy mi kan vjedhur vllezrit

Kta ishin: Adhurim dhe Gershetza

Chanel3
10-04-05, 15:07
Mua emri per vajza me pelqen ANDUENA dhe per djalosha me pelqen FATNIS shum.


Pershendetje te perzemerta nga Chanel3

Barbaroza
10-04-05, 16:41
Mua me pelqejne dy emra,nje i djalit dhe nje i vajzes por po i ruaj per femijet e mi :D Nuk po i tregoj sorry :(

Mire ja ben Barbaroza se edhe un i kam pas dy emra qe me kan pelqyer gjithe,por qe te dy mi kan vjedhur vllezrit

Kta ishin: Adhurim dhe Gershetza

Pasi i paske te aferm,s'eshte gje e keqe kjo! :wink:

Tomori
10-04-05, 17:16
Ka shume por me se shumti me pelqene
Leonora dhe Tomor.

flm "doGzona"
-Une do te preferojsha "Taulant&Leunora" sa bukur po tingellon moj "doGzona&Tomor"

besa saraqini
11-04-05, 16:24
hej tung nga une besa
ka shum emra qe me pelqejn por me se shumti
me pelqen emri Arber dh Arbresha

Fleta
13-04-05, 13:46
Fleta dhe Agon.

markopollo
14-04-05, 12:02
:wink: mua me pelqejn keta emra:


GABRIEL-A

DENIS

DANIELA

SHARLOT

LEO

MAGDALENA

MARIO-ANA

BRIKENA

JONI

BRUNO-ILDA


DHE ABDURRAHMAN QE SHKUR E THERRASIN ALI PROVINCIALISHT OSE MANI NE GJUHEN E URBANIZUAR HAAAAAAAAAAAAAAAA KJO ISHTE SHAKA E VOCKEL............. ju dua juve qe shkruani mire dhe pa ofendime qau nga t.g :wink:

ARVANITI
15-04-05, 17:35
H A S ON dhe K A S E M, me pelqejne shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuume

experti_lu
19-04-05, 01:32
une per veti e preferoj emrin.linda...paramndoni me pas une emrin LINDA e mu kan mashkellØ!!!hahahahhahaha

ARVANITI
19-04-05, 11:01
Po emri CUk ose Cen

Te bukur jane edhe keto ;-)

Naki
09-07-05, 17:29
Emrat e preferuar

-Mashkullor---Florian
Arber
Ilir
Endrit
Agron

Femėror--- Teuta
Eliza
Kaltrina
Donika
Deniza[/quote]

Prishtinasja_
09-07-05, 17:46
Femeror :

Liberta , Enea, Jonida

Mashkullor :

Milot, Migjen dhe Gent

GURI SYLAJ
09-07-05, 23:33
femeror: DIELLE

mashkullor: ATDHE

Marigona-KS
11-07-05, 07:41
Emrat qe me pelqej, te vajzave: Erta, Erleta, Eltiona, Merita, Tringa, Alketa, Doruntina, Elisa, Vesa, Leonita, etj-etj...
Te djemve: Bledi, Gjini, Armend, Erik, Leo, Gjoni, Gjergj, Andre, Aulon, etje-etj.............

Kastri
11-07-05, 21:40
Pershendetje
Valla une emra me te mir se:GURI(mashkull) kurse SOFRA(femror)
por vetem se mue me pelqejne,e per ju !!!?


Mos ma prishni qefin.
Me nderime te nderuare.

Lina_pr
12-07-05, 14:15
Rinor per meshkuj
ndersa per femra kam shum po do i vecoj Dea,Rina,Klea,Lira etj.

Kodra
12-07-05, 19:52
*********
*********
*********


Pėllumb
dhe

Pėllumbesha

Kodra

arbias
18-07-05, 12:23
Emrat si ndreqin njerzit , Por as njeri Emrin ....Por nga nje her ndodh e kundrta kjo esht mrekulli

Emrat e femrave qe me pelqejn;AFERDIT_LINDA_TEUTA_FJOLLA_KRENARE_MIMOZA_ MARIGONA_
LIRIDONA_BEHARE_LULE_SHKENDIJ. etj

Emrat e mashkujve;

ILIR_AGRON _HAMZ_BILADH_BEHAR_BURIM_BEKIM_PREMTIM_DRITON_EDON _AEBIAS

Keshtu: Dy ekipe te mira i kisha ba

Kercovari
18-07-05, 12:30
Pjeshka :wink:

Martina_Cro
20-08-05, 14:19
Mashkull: Domenik, Mark
Femer: Gabriella, Aurora, Hana

Urata
20-08-05, 14:30
Kam preferuar: Rina & Ron.

Me pelqeu emri Sofra, jashte mase!

Me pelqejne edhe:

Melody dhe Melos
Artina dhe Art

Sy_kaltra
21-08-05, 15:12
Emrin qe un preferoj: :arrow: ( mashkullor ) Mikan (Femeror)Flaka :wink:

Kastri
21-08-05, 22:06
Emrin qe un preferoj: :arrow: ( mashkullor ) Mikan (Femeror)Flaka :wink:


..............................
...............................

Pershendetje

e ty te dalte FLAKA pra po pse per mashkull MIKAN e jo ZJARRFIKES-AHAHAHAHAHAH:

Me nderime e nderuare.

Sy_kaltra
21-08-05, 22:09
Emrin qe un preferoj: :arrow: ( mashkullor ) Mikan (Femeror)Flaka :wink:


..............................
...............................

Pershendetje

e ty te dalte FLAKA pra po pse per mashkull MIKAN e jo ZJARRFIKES-AHAHAHAHAHAH:

Me nderime e nderuare.

hahahahahahahahha qenke fare i krisur o Kastri hahahah
sepse se di ashtu me pelqen :lol:

:wink:

Kastri
21-08-05, 22:14
Emrin qe un preferoj: :arrow: ( mashkullor ) Mikan (Femeror)Flaka :wink:


..............................
...............................

Pershendetje

e ty te dalte FLAKA pra po pse per mashkull MIKAN e jo ZJARRFIKES-AHAHAHAHAHAH:

Me nderime e nderuare.

hahahahahahahahha qenke fare i krisur o Kastri hahahah
sepse se di ashtu me pelqen :lol:

:wink:


............................
............................


Pershendetje
Mire e ke se me te vertete jame pake i krisure por,tani vone me ka krisure nje papuqe krese valla,por mos mendo se nga gruja-ahah

Me nderime e nderuare-me fale se ndoshta e teprova, ah papuqe papuqe pse te bleva une e kame fajine.

Sy_kaltra
22-08-05, 00:48
Kastri hahahah hiq as pak problem veq ma bere qejfin :wink:

Ehhh papuqja qa te ban del ne selamet prej saj kanihere trupi ta lyp :lol:

Gjithashtu t'pershendes i Nderuar.

Diana007
03-09-05, 12:38
Pjeshka :wink:
:D :wink:

Nice_BoY
04-09-05, 11:49
Emrin qe un preferoj Mashkullor (Mergim) Femrerore (Laura) :cry:

e_martumja
04-09-05, 11:55
emrin time :lol: :lol: :lol:

Kercovari
04-09-05, 12:01
emrin time :lol: :lol: :lol:

Si e ke? :lol: :lol: :lol: :wink:

e_martumja
04-09-05, 12:03
emrin time :lol: :lol: :lol:

Si e ke? :lol: :lol: :lol: :wink:


gjizide a te pelqen?

Kercovari
04-09-05, 12:05
emrin time :lol: :lol: :lol:

Si e ke? :lol: :lol: :lol: :wink:


gjizide a te pelqen?

:lol: :lol: :lol: E gezofsh. :lol: :lol: :lol: :wink:

e_martumja
04-09-05, 12:08
emrin time :lol: :lol: :lol:

Si e ke? :lol: :lol: :lol: :wink:


gjizide a te pelqen?

:lol: :lol: :lol: E gezofsh. :lol: :lol: :lol: :wink:flm prej tashit do ta gezoj :wink:

Kercovari
04-09-05, 12:10
Une e di se ndryshe e ke emrin,po ky ne forum eshte per te gezuar. :lol: :lol: :lol: :wink:

e_martumja
04-09-05, 12:13
Une e di se ndryshe e ke emrin,po ky ne forum eshte per te gezuar. :lol: :lol: :lol: :wink:


qyqy qysh po ma din emrin more

Kercovari
04-09-05, 12:26
Une e di se ndryshe e ke emrin,po ky ne forum eshte per te gezuar. :lol: :lol: :lol: :wink:


qyqy qysh po ma din emrin more

Mos do te them. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

e_martumja
04-09-05, 12:31
Une e di se ndryshe e ke emrin,po ky ne forum eshte per te gezuar. :lol: :lol: :lol: :wink:


qyqy qysh po ma din emrin more

Mos do te them. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


ajt thuje ta vertetoj :wink:

Kercovari
04-09-05, 15:31
Une e di se ndryshe e ke emrin,po ky ne forum eshte per te gezuar. :lol: :lol: :lol: :wink:


qyqy qysh po ma din emrin more

Mos do te them. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


ajt thuje ta vertetoj :wink:

Jo se me vjen mare,kam frike se sune godis. :lol: :wink:

loni19
04-09-05, 22:00
emer mashkulli Muhammed dhe Alban.
emer femre Albana.

anna
05-09-05, 11:57
BESIAN ,KUSHTRIM,EMANUEL.....etj..... :wink: :D

Bleona
09-09-05, 09:48
julijeta, valon, agron, bleona, mirita........ :wink:

tushja
09-09-05, 10:15
Diellza,Diana ,Albert,Arlind

tushja
09-09-05, 10:16
Diellza,Diana ,Albert,Arlind :lol:

Gjumashja
09-09-05, 10:25
aneta,joni, aldo, olti, arbana,juli.rrona, rrita

bubja_pr
09-09-05, 10:50
LIRA DHE RINA FEMEROR
LONI DHE ADONIS MASHKULLOR

Diana007
09-09-05, 11:27
Diellza,Diana ,Albert,Arlind :lol:
:D mos po me sheh edhe ėnder alla hile :P :wink:

Besi_pr
09-09-05, 21:11
Te nderuar anetare te forumit!
Ju pergezoj per hapejn e kesaj teme.
Une mendoj qe emeriti i femive eshte nje sfide e rende per prindin, ngase me emertim tregohem shume gjera.
Emertimi eshte e drejte eksluzive e prindit, mendoj tek ne e nuk di si eshte tek te krishteret ngasa ata kane pagezimin ne kishe dhe une sinqerisht nuk di cili eshte roli i priftit e cili i prindit ne emertimin e femiut.
Nuk di as si e kane te rregulluar popujt me fe e qytetrime te tjera ketu e kam fjalen per jahudit, indianet, dhe kinizet.
Une mendoj qe me emertimin e femiut duhet pasuar parasysh shume gjera.
1. anen historike, 2. anen kombetare, 3. anen fetare, 4 anen fisnike, 5. anen familjare.

1. Nuk shoh as gje te keqe nese femit emertehohen me emra te personaliteteve te shquara historike e kombetare si: Skander, Isa, isamil, Adem, Luigj, etj,
apo Shkodran, Shkodrane, Berat, Vloa, Elbasan, Dukagjin etj.

2 ketu mund te perfshihen emrat e heronjeve tane qe bene histori si ne aspektyin luftarrak, kulturor, humanitar e sportiv fatebardhesisht kemi majfte.
3 Une mendoj qe ne emrtimin e femivje duhe qe te kihet parasysh edhe ana fetare femija i familje myslamin mos te ket emer te gurres krishtere apo e kunderta.
4. eshte mire qe femit te emrtohet me emra human si Visar, Uran, Fisnik, Fisnike etj.
5. tek te gjith popujt behet ripertrirej e emrave ne familje edhe ketu nuk ka gje te keqe, qe femija te kete emrin e gjyshit, gjyses, dajes apo edhe te prindit.

ketu tek ne mbretron nje konfuzion ne mes asaj qe quhet e re dhe e vjeter.
Eshte mire qe ti ruajm vlerat tona ne te gjitha rrafshet.

me gjithate eshte e drejt e gjithekujt qe te emrtoj femin e vet.

ju persendes te gjithve.

GURI SYLAJ
11-09-05, 17:35
PREFEROJ EMRA TE CILEVE UA DIJE DOMETHENJEN - EMRAT SHQIP.

vendasi
11-09-05, 19:03
:oops: Emri i gjinise femrore me se shumti me pelqen emri "Minire"
mashkullore phhh sdi hiq

Blend
26-04-06, 16:31
spo thot kon e pershendet

Blend
26-04-06, 16:32
p.sh .......

Zana_ch
05-05-06, 22:47
Emra mashkullor : Pjeter. Mark,Tome,Pal,Gjon ka edhe ca e ca tjer


Emra femnor : Zana ne rend te par ,Marija ,Magdalena ,Vera ,Tereze edhe ca e ca tjer

vjeshta
05-05-06, 23:31
Emer mashkullor :Sazan

Emer femror :Rreze.....:biggrin:

Drinni
06-05-06, 19:18
PREFEROJ EMRA TE CILEVE UA DIJE DOMETHENJEN - EMRAT SHQIP.
Edhe unė jam i mendimit tuaj Guri.


Pokeri ne temen e tijė po shpjegonte shumė ēart domethėnjen e emrave.
Unė Preferoj Drinar, Ylldrit, Agim, Yllka, Vesa.

Drinni
06-05-06, 19:20
Edhe unė jam i mendimit tuaj Guri.


Pokeri ne temen e tijė po shpjegonte shumė ēart domethėnjen e emrave.
Unė Preferoj Drinar, Ylldrit, Agim, Yllka, Vesa.
Edhe vjeshta se gati harrova:wink:

Paradox_13
06-05-06, 20:33
Gj.femrore
1.Besa
2.Rrezearta

Gj.mashkullore
1.Besnik
2.Rrezart

Mjekrra
06-05-06, 21:07
Per meshkuj emer me te mire se Shaban nuk ka.

E per femra Hanife.

Dea IS
06-06-06, 17:06
Me pelqejne emrat e shkurter dhe qe kane kuptim p.sh.
Elita dhe Dielli

seriozja_19
30-06-06, 18:40
une per vete i pelqej emrat Petrit, Armend, Arlind kurse nga gjinia femrore: Eljesa dhe FIONA, por mos mi vjedhni aaa...

Ju pershendes, seriozja_19

gjimnazistja
16-07-06, 21:14
per emra vajze erisa olta sara valbona py py sa shum ka
per djem bardhi alban si dhe shum shum te tjer
POR DUHET DITUR GJITHMON NJE GJE SE NJERIU E BEN EMRIN E BUKUR

Linka_pz
22-04-07, 22:12
ēfare emrash preferoni emra Shqiptar apo te huaj, qe tashme e dim qe ne mas te madhe preferohen emrat e huaj Emra serialesh .
Emrat e femijeve te mij do te jen gjithsesi emra Shqip .
Po ju ēfare mendoni ?
Jepni mendimin tuaj.

Albanian eX|PerT
22-04-07, 22:19
Emrat qe me pelqejne:

1. Lavdrim
2. Muhamed
3. Ukbe
4. Sara
5. Sumeja
6. Gėzime
7. Pranvera
8. Dawud
9. Rumesa
10. Bekim
11. Besnik
12. Omer
13. Egzon
14. Besim
15. Ubejd

I dalloj edhe shume emra te tjere qe i pelqej, porse kane edhe familjaret e tjere ato emra, si psh; Yllka, Amire, Samire, etj!

E tash cilat emra ti deshiroje nusja le ti vendoje, se prej te gjithe ketyre asnjeri nuk e dalloj! :biggrin:

Preshevar
22-04-07, 22:27
Emrat qe me pelqejne:

1. Lavdrim
2. Muhamed
3. Ukbe
4. Sara
5. Sumeja
6. Gėzime
7. Pranvera
8. Dawud
9. Rumesa
10. Bekim
11. Besnik
12. Omer
13. Egzon
14. Besim
15. Ubejd

I dalloj edhe shume emra te tjere qe i pelqej, porse kane edhe familjaret e tjere ato emra, si psh; Yllka, Amire, Samire, etj!

E tash cilat emra ti deshiroje nusja le ti vendoje, se prej te gjithe ketyre asnjeri nuk e dalloj! :biggrin:

I paske zgjedh do emra shuum t'mir sidomos emrin tem :biggrin:

InshAllah vjen dita dhe i perdor shumicėn e ktyre emrave t'bukur,..

rilinda
22-04-07, 22:37
Emėr i vajzės: Mirela
Emėr i djalit: Dardan

Agolli
22-04-07, 22:38
Djale http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon2.gif Andi
Vajze http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon2.gif Venesa

prishtinasi
22-04-07, 22:52
Gj. femrore:
Lisa
Hana

Gj. mashkullore
Gent
Alban

Luana
22-04-07, 22:55
Gj. femrore:
Lisa
Hana

Gj. mashkullore
Gent
Alban

Ku e paske qellu si emrin tem bre :biggrin:

e_martumja
22-04-07, 22:57
s'kam shume preferenc.... a ju pelqejn emrat Altin, Arlind ose Edi ?

prishtinasi
22-04-07, 22:58
Ku e paske qellu si emrin tem bre :biggrin:

A s'je Luana ti a? A po ma huazon pra emrin per vajzen!:biggrin:
Nejse mos u ngut nihere...se duhet me ngre najsen!

Luana
22-04-07, 23:02
A s'je Luana ti a? A po ma huazon pra emrin per vajzen!:biggrin:
Nejse mos u ngut nihere...se duhet me ngre najsen!


Luana ne virtualitet kurse Hana ne realitet ....:tongue:

edhe nje dashamir nga FD-ja ia ka len vajzes se vet Luana :biggrin:

Per hajr edhe ti te koft ,


h kjo e-martumja i ka fajet me ket ngreme bre zoti e hjekt hoo
hahahahhaahhahaahahahhaha

e_martumja
22-04-07, 23:05
Luana ne virtualitet kurse Hana ne realitet ....:tongue:

edhe nje dashamir nga FD-ja ia ka len vajzes se vet Luana :biggrin:

Per hajr edhe ti te koft ,


h kjo e-martumja i ka fajet me ket ngreme bre zoti e hjekt hoo
hahahahhaahhahaahahahhaha qyqy qka bera une more per cfar ngremje ke fjalen more

prishtinasi
22-04-07, 23:06
Luana ne virtualitet kurse Hana ne realitet ....:tongue:

edhe nje dashamir nga FD-ja ia ka len vajzes se vet Luana :biggrin:

Per hajr edhe ti te koft ,


h kjo e-martumja i ka fajet me ket ngreme bre zoti e hjekt hoo
hahahahhaahhahaahahahhaha

E martumja ja ka qellu...pa te ngreme, s'muj me ja vnu emrat qe po i dojme!

P.s: ne rast se lypni donatore...ende s'kom vendose...:biggrin:

Luana
22-04-07, 23:08
qyqy qka bera une more per cfar ngremje ke fjalen more

mpuqqq bukuloqe .....

Arlind me pelqen jo Altin se magjupi i Shqiperis kengetari e ka ashtu emrin (hahahhahah)
edhe Rroni me pelqen ...:smile:

prishtinasi
22-04-07, 23:09
qyqy qka bera une more per cfar ngremje ke fjalen more

Per ngremje me magnet....:biggrin:

e_martumja
22-04-07, 23:11
mpuqqq bukuloqe .....

Arlind me pelqen jo Altin se magjupi i Shqiperis kengetari e ka ashtu emrin (hahahhahah)
edhe Rroni me pelqen ...:smile: ahahahah flm per mpuc kurse e kemi vulos per Altin ahahahah me duket per inati tend ahhahha


prishtinas gjithemone mire e kam ahahaha

Luana
22-04-07, 23:13
ahahahah flm per mpuc kurse e kemi vulos per Altin ahahahah me duket per inati tend ahhahha


prishtinas gjithemone mire e kam ahahaha

ahahahahhahahhahaha te lutem per inati tem vnoja se volusja qenka tesh e mire ....de :tongue:

prishtinasi
22-04-07, 23:17
ahahahah flm per mpuc kurse e kemi vulos per Altin ahahahah me duket per inati tend ahhahha


prishtinas gjithemone mire e kam ahahaha

E di, per qata po ti vjedhi idet....:biggrin:

kener
22-04-07, 23:19
hi a jeni mir bre

sherri
22-04-07, 23:32
hi a jeni mir bre
hiajeni ....edhe ky emer i mire po bika??

E/femror:Enkelé/a
E/mashkullor:Darté/i

Prishtinasja_
22-04-07, 23:57
Vajze ---- Vjosa :biggrin:

Djale ---- Rigon :biggrin:

Arkza
23-04-07, 16:30
Djali- Yllzon
Vajza-Pyllzona:wink:

Virti
23-04-07, 16:32
Djali- Yllzon
Vajza-Pyllzona:wink:
eeee s'ka here ne qiell e here ne mal qyyyy :biggrin:

Arkza
23-04-07, 16:44
eeee s'ka here ne qiell e here ne mal qyyyy :biggrin:
Hhahahahahahahhahahahah e pra ska as keshtu
Djali -i- Sakatum
Vajza -e- Sakatum :tongue:

pra edhe nje keshtu a bon....
Djali -Dielli
Vajza-Yllza:wink:

Virti
23-04-07, 17:14
Hhahahahahahahhahahahah e pra ska as keshtu
Djali -i- Sakatum
Vajza -e- Sakatum :tongue:

pra edhe nje keshtu a bon....
Djali -Dielli
Vajza-Yllza:wink:
tash e ke mire, urime! hahaha

vjeshta
23-04-07, 20:54
I preferoi ,emrat shqip dhe te shkurt.

instruktori
26-04-07, 22:03
Leona
Lorena

Leka
Liridoni

instruktori
26-04-07, 22:06
Keta dy emra te vajzave i shkrova qe me pelqej dhe dhe te mashkujve.
Pore me pelqejn edhe shum te tjer qe nuk po i shkruaj kesaj radhe.

Reana
27-04-07, 03:24
Emrin tim (dhe disa te tjere qe s'po i permendi:biggrin: )!

Artisti
27-04-07, 08:26
Emrin tim (dhe disa te tjere qe s'po i permendi:biggrin: )!

Hiq mos e permende se pe di qe per emrin tim e ke fjalen hhhhhhahahaaaaa


.

luckyman
28-04-07, 20:30
BATON (djal)
PANDORA (vajz)..................:wink:

vjeshta
28-04-07, 21:08
Vjeshta.....

GURI SYLAJ
01-05-07, 20:52
DIELLEGURRNIK

RiannA
09-05-07, 13:21
Rianne qka tjeter!?

gazi-de
09-05-07, 13:27
Shehide!! por edhe timin qy.................hghghghghghghg

Sy_kaltra
11-05-07, 20:09
Emrin tim .....

Linka_pz
12-05-07, 20:24
Drini
Jehona
Ron
Mal
Jeta

selvija
12-05-07, 23:54
Emrin ti orgjinal...ka domethanje shum dhe gjithnje urim...:wink:

Zero Cool
13-05-07, 13:04
Kajtaz

Mihone

Sy_kaltra
21-05-07, 12:16
Emrin time sepse ashte shume shume i rrall.

egi
21-05-07, 19:34
ate qe e kom..egzona =)

Arbėr TARA
13-12-07, 13:43
Tė njėjtin hall e kam edhe unė. Mua mė pėlqejnė vetėm emrat shqip qė kanė kuptim.
P.sh. Mjellma, Drenushė, Arbėreshė, Teuta etj.
Kisha pasė dėshirė ta ndėgjoj ndonjė mendim edhe nga ju por ju lutem shqip. E kam ultimatumin nga gruaja qė maksimum edhe dy javė ta gjej njė emėr tė gjinisė femėrore pėrndryshe....

Pėrshėndetje

Arkza
13-12-07, 14:02
Te Pershendes ty dhe ne Teme te Pergezoj !!!
Emra Diqka te Veqant me Kuptim Shqip e Jo siq e Ceke me Larte me Ermra te Kafshve !!!!!

P/S Pa Keq Kuptime Kjo eshte Mnedimi jem dhe sme Pelqen qe Shimca Ngadrrohen me Erma te Kafshve apo Shpencve !!!!!!!!!!

Arkza
13-12-07, 14:04
Emre qe me Pelqen me se Shumti eshte Arbardha !!!! :biggrin:

Ma-Origano
17-12-07, 15:32
Vallah edhe Driton,Alban, shume Emra te mira!!!
:P
Un epr djale kam qefe:Anton,Gentian,Gjone.Rigon etj e pere vazje:Kristina,Gentiana,etj

Albonita
22-12-07, 10:00
Emrat se me peqejn jon shum .. po veq dy pi ceki, Arbnora, Arber.!!

*B*u*K*i*
22-12-07, 21:48
Pershendetje te gjithve ne ket dhom,emrat qe me pelqejn nga gjinija femrore,jon Anita,,Elza,qe kallna mbsa ktyne emrave?po nga meshkujt spo di valla Emri im hehehe

Linka_pz
28-12-07, 10:24
Emrin te cilin e preferoj eshte Mjellma !

LuLjaa
02-01-08, 02:50
Hashim .............. :P

DritonPR
02-01-08, 05:40
Perveq Zanes askush tjeter sme don mua :biggrin:

visar mazhiqi
19-01-10, 01:58
Pershdnetje per te gjith

Kam deshir ta di se cili emer ju pelqen me se shumti. Pra tregoni ketu se me qfare emri keni deshir ta pergezoni vajzen apo djalin e juaj ne te ardhmen ne qofse se nuk eshte sekrete.

tung kalofshi bukur
emrat me te preferuar per meshkuj jan VISAR , DRENIT, GENTRIT , GETUAR ; ndersa per femra violeta . gentiana . viollca . aferdita . teuta . ermira . elinda

Oltiana1
19-01-10, 13:46
Emrin qė kam marrur pėr nofkė (OLTIANA)

Jana
19-01-10, 14:02
M'pelqejn emrat e shkurt dhe me Kuptim...
p.s
Arti...

ErBliNdA
19-01-10, 14:17
Me pelqejn shum emrat Arben Gabriel etj...

Albonita
25-01-10, 11:32
Emrat se me peqejn jon shum .. po veq dy pi ceki, Arbnora, Arber.!!Shum i du keta dy emra.

Diana007
25-01-10, 11:34
Shum i du keta dy emra.

Emrin tim qe dua shum ma kan vjedh , por ndasht spo ma nin :biggrin: ....

Albonita
25-01-10, 11:40
Emrin tim qe dua shum ma kan vjedh , por ndasht spo ma nin :biggrin: ....


Pse i ke len ti me vjedh ..e keqe bre.


Veq Me re me mend kur t e bana une Mamai hahahhahahhahhahah


Se vajze ate kam me ja len ...:tongue: ..se djal at ....spo muj mar me mend aahhaahahahhahahhahahahhahaha

Diana007
25-01-10, 11:43
Pse i ke len ti me vjedh ..e keqe bre.


Veq Me re me mend kur t e bana une Mamai hahahhahahhahhahah


Se vajze ate kam me ja len ...:tongue: ..se djal at ....spo muj mar me mend aahhaahahahhahahhahahahhahaha

Nuk me kan pyt maj , beso pa fjal me kan lon , por spo ma nin hiq :biggrin:

O macat ty qiken ta hongshin ahahha spo muj e paramndoj aa :tongue: ... mu bo gjyshe ahahhahhahahhhhhhhahahhaha

Albonita
25-01-10, 11:47
Nuk me kan pyt maj , beso pa fjal me kan lon , por spo ma nin hiq :biggrin:

O macat ty qiken ta hongshin ahahha spo muj e paramndoj aa :tongue: ... mu bo gjyshe ahahhahhahahhhhhhhahahhahaAahhahahhahahahahahhahahhahahahaa vdiqaa

As mos e pramendo se ehmm hiq se mendoj ket gje ..valla Jete ..:eek: :smile:


E ti inshalla behsh gjyshe e mire e embel siq je sot ...Qaff ty shumee.

Ika ne Caffe rrushe puthi shumeeeeeeeeeee e shumeeeeeeeeeeeeee:wink:

Diana007
25-01-10, 11:51
Aahhahahhahahahahahhahahhahahahaa vdiqaa

As mos e pramendo se ehmm hiq se mendoj ket gje ..valla Jete ..:eek: :smile:


E ti inshalla behsh gjyshe e mire e embel siq je sot ...Qaff ty shumee.

Ika ne Caffe rrushe puthi shumeeeeeeeeeee e shumeeeeeeeeeeeeee:wink:

Hm mendo mendo se kam me ti mbajt femijet ne prher timin :biggrin: :smile:

Ok Amore te befte mir kafja e nihemi , te puth shum shum :smile:

shfletuesi_
25-01-10, 11:55
Kete qe kam :biggrin:

roadrunner
25-01-10, 11:56
pse a koka mbet FD-ja shtatzan qe po lypni emra a?

shfletuesi_
25-01-10, 11:58
pse a koka mbet FD-ja shtatzan qe po lypni emra a?


Ja nkoft me shkronja me met qashtu qysh je ka thu ti skan me i zane spitalet e lindjes hahahahahahahahhahahahahaha

roadrunner
25-01-10, 12:01
po thom, thash mos i pahire ka shkretu najsen turisti hahahahhahaahhaJa nkoft me shkronja me met qashtu qysh je ka thu ti skan me i zane spitalet e lindjes hahahahahahahahhahahahahaha

shfletuesi_
25-01-10, 12:06
po thom, thash mos i pahire ka shkretu najsen turisti hahahahhahaahha

a din po thu nėse ka shkretu a po... hahahahahahaha ama duhėt mė pas mė kan mė shkretu bre... :)

roadrunner
25-01-10, 12:09
e ka shkretu boll rubriken pa cenzure. hahahahahahahhahahaha....gjith aj nam, thash mos ka huq najkun hahahhaahaha din po thu nėse ka shkretu a po... hahahahahahaha ama duhėt mė pas mė kan mė shkretu bre... :)