PDA

View Full Version : A besoni ne dashurin e perjetshme??????????


hana
14-01-04, 18:44
jepni mendimet tuaja.

lazdrani
15-01-04, 16:36
SI JO EDHE ATE 100%!!!!!

Murgesha
15-01-04, 17:29
Jo nuk besoj.

Gentiana
15-01-04, 18:00
Egziston nje njeri ne kte bot se e ka shkru Zoti per ty,me kalu jeten me te,lidhje shpirterore edhe nese jo jetesore. Dua te them se ka,apo se besoj!!
Genta

Agent
17-01-04, 12:36
jepni mendimet tuaja. :lol: jeni shum cool bre njeri a ban me ma cu nj e sms ne ket numer dicka me interesante a a +38970514526................
ne dashurin e vetete e te perjecme po besoj po ne tradhti i urej te gjith .......... cia nga mili

diana
17-01-04, 12:48
sot ma teper se kurre i besoj dashurise se perjetshme. disa gabime ne jete te mesojne te gjesh dashurine e vertete dhe te perjetshme. psh. nese e dashura apo i dashuri te tradhton ,do te kesh kujdes...sepse ska me keq kur te thote te dua e...

hana
17-01-04, 21:07
hej tung Agent cka do bre njeri me te shkru nat sms nqs do najsen kallxo ok

sweet-girl
11-07-04, 17:17
po besoj valla qysh jo ..... :)

aferdita
11-07-04, 17:22
un nuk besoj, kjo egziston vetem neper filma :wink:

Vera
11-07-04, 19:04
ndoshta mundet me pas, por nje qift ose dy ne bit me shum asnje

nuk besoj nje gje te till

Barbaroza
11-07-04, 19:53
Sa me perket mua,une do ta beja nje dashuri te perjetshme,por kjo varet edhe nga pala tjeter,keshtu qe shume rralle te takohen dy persona qe e bejne nje dashuri te pavdekshme,edhe pse nuk dyshoj se mund te kete persona te tille,por ne numer te vogel!

lazdrani
11-07-04, 19:56
Sa me perket mua,une do ta beja nje dashuri te perjetshme,por kjo varet edhe nga pala tjeter,keshtu qe shume rralle te takohen dy persona qe e bejne nje dashuri te pavdekshme,edhe pse nuk dyshoj se mund te kete persona te tille,por ne numer te vogel!
Ke te drejte se numer shume i vogel eshte 1%.
MURGESHA&LAZDRANI :wink:

Barbaroza
11-07-04, 20:15
Sa me perket mua,une do ta beja nje dashuri te perjetshme,por kjo varet edhe nga pala tjeter,keshtu qe shume rralle te takohen dy persona qe e bejne nje dashuri te pavdekshme,edhe pse nuk dyshoj se mund te kete persona te tille,por ne numer te vogel!
Ke te drejte se numer shume i vogel eshte 1%.
MURGESHA&LAZDRANI :wink:

PO a :shock: shuj bre se nuk po besoj :shock:

lazdrani
11-07-04, 20:17
Sa me perket mua,une do ta beja nje dashuri te perjetshme,por kjo varet edhe nga pala tjeter,keshtu qe shume rralle te takohen dy persona qe e bejne nje dashuri te pavdekshme,edhe pse nuk dyshoj se mund te kete persona te tille,por ne numer te vogel!
Ke te drejte se numer shume i vogel eshte 1%.
MURGESHA&LAZDRANI :wink:

PO a :shock: shuj bre se nuk po besoj :shock:
Gjermanet thojne Besim nuk ka dije :wink: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
11-07-04, 20:19
Sa me perket mua,une do ta beja nje dashuri te perjetshme,por kjo varet edhe nga pala tjeter,keshtu qe shume rralle te takohen dy persona qe e bejne nje dashuri te pavdekshme,edhe pse nuk dyshoj se mund te kete persona te tille,por ne numer te vogel!
Ke te drejte se numer shume i vogel eshte 1%.
MURGESHA&LAZDRANI :wink:

PO a :shock: shuj bre se nuk po besoj :shock:
Gjermanet thojne Besim nuk ka dije :wink: :lol: :lol: :lol:
Ne shqiptaret tybe e themi te kunderten 8) :lol:

ArMMeNDii
12-07-04, 23:23
un nuk besoj ne dashuri te perjetshme bile mund te thuhet se dashurija e perjetshme ka egzistu ne kohen e babgjyshit edhe gjyshes teme qe ata deri sa kan vdek jan dasht shum nermjet veti hehheh
a un nuk besoj ne dashuri te perjetshem .


Armendi

turisti
26-07-04, 00:13
Dashuria e VĖRTETĖ ėshtė e PĖRJETSHME,a se keni dit-a?Askush nuk mundet me ju dasht pas vdekjės-ha,ha,ha,ha,... :D

lovely
24-05-08, 13:52
jo .............

emine
24-05-08, 14:54
jepni mendimet tuaja.

se di,,,me siguri duhet me ekxzistu nje gje e till......

emine
11-07-08, 17:59
un nuk besoj ne dashuri te perjetshme bile mund te thuhet se dashurija e perjetshme ka egzistu ne kohen e babgjyshit edhe gjyshes teme qe ata deri sa kan vdek jan dasht shum nermjet veti hehheh
a un nuk besoj ne dashuri te perjetshem .


Armendi

ka dek i shkreti babgjysh pa te tregu se sa her ka rroke shkallte e i ka hy filanes per perngjere,,,,,:rolleyes:

Oqeani
11-07-08, 23:23
Edhe gjyshja nuk i ka tregue sa u therrue ne gardh ... ;)

LABI
11-07-08, 23:47
Do doja t'a trashja kete besim ... :rolleyes:

Virti
11-07-08, 23:49
gjithecka eshte relative. :cool:

LABI
12-07-08, 00:00
gjithecka eshte relative. :cool:


jo bash gjithcka :biggrin:

Virti
12-07-08, 00:11
jo bash gjithcka :biggrin:
paska edhe absolute a? :cool:

LABI
12-07-08, 00:21
paska edhe absolute a? :cool:

Po t'mos kishte, nuk do kishte me pas kuptim ekzistenca (shqiptimi) ksaj fjale :rolleyes:

Virti
12-07-08, 00:51
Po t'mos kishte, nuk do kishte me pas kuptim ekzistenca (shqiptimi) ksaj fjale :rolleyes:
edhe babadimri po egzistojka pra! :rolleyes:

Arb
12-07-08, 06:54
Po...

luckyman
12-07-08, 23:24
Mvaret prej karakterit te njeriut!

Rizuana
21-07-08, 10:48
nuk e di sigurt, vec ka mundesi.
ps ishalla dashuria jem eshte e perjetshme :)

jadore
21-07-08, 12:34
.. po kena qjef me besu ...

qysh po vjen tempo dinamike ,edhe kjo mesele si duket po peson transformim ....

Linka_pz
21-07-08, 13:09
Kisha pas deshire me besu ama s`po besoj valla .

MemphiSx
21-07-08, 15:43
Mbasi po keni qef me besu,edhe besoni. Mendoj qe gjindet ajo dashuri!!

lovely
22-07-08, 02:10
hiq nuk po ma merr menja diqysh :frown: fatkeqsisht :frown:

Arkza
22-07-08, 12:24
Neinnnnnnnnnnnnnnn brehhhhhhhh..................:redface:

Virti
22-07-08, 12:29
ehe! :cool:

Jana
22-07-08, 12:29
Ncuk.....

lyra2
22-07-08, 13:39
Ncuk.....

..pse ncuk,mvaret te dikush po valla ;)

Fshatari
22-07-08, 16:25
Po si po si!
Deri sot gjithėmonė kam besuar nė dashuritė e mia tė pėrjetshme(nuk i kam numrue se po bohen shumė po kjo nuk ishte pyetja)!
Mirė qė ka edhe mendime tė polit tė kundėrt!

Abetare
22-07-08, 20:10
Ēysh joooo , besoi edhe atė 100 % ... edhe pak um doket ...

Penelope
22-07-08, 20:22
Po mendoj se krejt kjo eshte relative. Kush e ka gjete/perjetu, beson ne te, e kush e ka gjete dhe e ka humbe ose se ka gjete fare, sbeson ne te..Megjithate thelle ne veten time besoj ne nje dashuri te perjetshme, qe sjell gezim, qe i jep jetes kuptim, te ben te ndjehesh mire, te perkrah ,te jep force e guxim, te gjindet ne momentet ma te veshtira, e qastet ma te mira i ndan me te...thjeshte dua te besoj ne nje mrekulli te tille.. se diku neper bote ka njerz te sinqerte, ka njerze te dashur, qe ne zemer kane dashuri dhe kete e ndajne me dike, thjeshte dua te besoj fuqishem ne diqka te tille...diqka qe ngroh zemren dhe te ben te ndjesh jeten edhe ma te bukur:smile: .

MemphiSx
24-07-08, 12:33
Nje dashuri IDILE,shkon deri ne perjetesi....

aLbaChiCk
07-08-08, 20:49
j o

LABI
07-08-08, 22:35
Besimin lidhur me perjetesin (pavdekshmerine) e ketij ideali (sikurse dhe per ekzistencen e saj), duhet trasuar ne te njejtin rend dhe ne te njejten forme sikurse nje besimtar i devotshem qe bene per krijuesin , Zotin e tij ....

Besimitari me te gjitha menyrat e t'argumentuarit filozofiko-logjike dhe empirike , ai s'mund t'a argumentoj materialisht , ekzistencen e tij . Dhe ky fakt i pamundsise per t'a argumentuar ekiztencen e tij (per t'pare prekur Zotin e tij) ate s'e zbrapse dote, , s'e vene ne dileme , s'e dekurajon devotshmerine per t'besuar dhe pranuar ekzistencen e tij .

Thjesht kjo eshte qeshtje ideali dhe vlerash , qe njeriu kultivon ne vete ...


Vetedijen e nejriut per keto dy vlera (ideale) , s'e kane percjellur qe nga origjina e paraqitjes se tij. Kjo vetedije per ekzistencen e kesaj vlere, ideali ne kulturen e nejriut eshte paraqitur ne periudha dhe rrethana te caktuara historike.

Besa, besa paraqitja e konceptit dhe idealit te dashurise-romantike eshte shume i vonshem , ne krahasim me origjinen e nejriut dhe religjionit .

Dashuria romantike eshte paraqitur dikur ne mesjete neper oborre te aristokracive mbreterore (nuk ka ekzistuar gjithemon)...

lovely
08-08-08, 11:15
Po!!...........................

egi
08-08-08, 17:03
Nuk martohna pa e dit qe dashuria ime eshte e perjetshme...

Arkza
08-08-08, 17:26
Huhuhu kete duhet ta Deshmoj dikun kur ti bojm ja 70-80 Vj ... se tash Nuckkk Ondrra jan ne pergjithsi ... :biggrin: :biggrin:

egi
08-08-08, 17:28
Huhuhu kete duhet ta Deshmoj dikun kur ti bojm ja 70-80 Vj ... se tash Nuckkk Ondrra jan ne pergjithsi ... :biggrin: :biggrin:

Edhe endrrat behen realitet...me kan than qe mjafton vetem mu qu prej gjumi :biggrin:

Arkza
08-08-08, 17:46
Edhe endrrat behen realitet...me kan than qe mjafton vetem mu qu prej gjumi :biggrin:.......:biggrin: :biggrin: .......

thellenza
08-08-08, 19:00
Nuk martohna pa e dit qe dashuria ime eshte e perjetshme...
e kam te njejtin mendim edhe une sikur ti. Une nuk mund te kem dicka me nje mashkull nese nuk e dua, kshtu qe besoj me pak por shpresoj me shume ne dashurine e perjetshme.

emine
29-08-08, 09:26
Ncuk.......!!!

lovely
30-08-08, 11:44
Ncuk.......!!!

valla bone qaty double ncuk

Jana
01-09-08, 01:08
Deri tash jo....e ban vaki ndryshoj mendim si dihet....???

prishtinasi
01-09-08, 19:23
Nuk martohna pa e dit qe dashuria ime eshte e perjetshme...

Spaske me shku ne komune kurre...:tongue:

LABI
02-09-08, 23:22
Ne fillim te dashurise dashnoret flasin per te ardhmen, e kur ajo eshte nga fundi , flasin per te kaluaren .
(Karlo)

Tinky-Winky
02-09-08, 23:40
mos i hupni shpresat e merni shemull prej gjyshit e gjyshes teme qe jane bashke qe 70 vjet . e bash e kom vet gjyshin per kit pytje edhe veq u qeshke e u qeshke , sa qe i rash pishman se pse e veta se t shkretit i ka meten veq ni dhom e qat dhom t hasretit shpesh e perdor me qel konzerva , bile bile me ni piknik na pat pshtu se mos ke ai , po na me mbeten pa e hanger sardinen. nejse , e qeshtu po e ves une per kit pytje , e gjyshi jem bajke be e fe se vetum 4-5 her ishin pa prishen , 2 here sa kan qen tu kalu se gjyshja pa e vet kto ish shkue te tezja vet me ndejten e tonashile edhe nja 2 hera tjera ishin pa prishen kur jan konen tu fejum puna e shen valentinit m doket edhe niher qitash en fund puna se ky matufi ja kish pa hargjiten kejt penzionin . veq jo me fol ka del shpirti , qysh e qojne ata dyte , ralle kush e qon .KA KA DASHNI t perjetshme sa dush . hajde shnetje

aLbaChiCk
03-09-08, 19:29
qysh ska more dashni te perjteshme baben e nonen i don njeri deri sa te jeton :biggrin:

gjini
03-09-08, 19:55
Dashuri te perjetshme ka vetem ndaj prindit apo ndaj femijes,
velaut apo motres.

selvija
03-09-08, 19:59
Dashuri te perjetshme ka vetem ndaj prindit apo ndaj femijes,
velaut apo motres.jo jo mos thuaj ashtu gjini...se ka ka dashuri perjetshem..mir njeher ka fillu..:wink::tongue:ihaaaaaa sa duashurija deri perfundim jetes plot plot