PDA

View Full Version : Sa herė Dashurohet njė person ?


Faqet : [1] 2

Zana
14-01-04, 19:39
Tani si mendoni, sa dashuri te verteta ka ne jete nje njeri ... sipas meje ka me shume se nje patjeter,Shqiptart dashurohen sahat e dakik po nejse..hahah :P
ok ok vazhdoni ju tani

Loloku
14-01-04, 20:10
Ēka ėshtė kjo dashuria moj?
A hahet, a pihet, a q***t?
Nėse hahet bahet saherė tė uritesh, nėse pihet - sa herė tė etesh, nėse q***t - saherė tė qohet etj...
Vetėm njėherė jetohet, mos harroni!

sagit_tarius
14-01-04, 21:15
valla bre zana sdi veq edhe na shqiptart kom mendu qe nuk jemi
te gjith te njejt po e verteta esht se po valla a esht shqiptar te njejt
jon krejt .A sa i perket nuk esht e vertet qe dashurohemi vetem nje her se dashuria e par gjith esht deshtuese veq kush ren ama ma zor ish kur po u dashuroishe opet ama po mendoi me u dashuru pernime e jo veq hajgare tung ju pershendes zana po e jap vetem ket mendim se kam than qe nuk jepi ma ketu mendime nese don me fol per keto tema folim
ne ...... :wink:

pimi
06-02-04, 21:32
valla zana une dashurohem shum si tme pelqen nje femer une e harroj ate te paren e dashurohem fill ne tjetren

lazdrani
08-02-04, 18:53
:roll: :roll: :roll: pimi mos u be labile more qy :lol: :lol: :lol:Une kam mbaruar kapitullin tim me nje deri ne vdekje :lol: :lol: :lol:

Zana
08-02-04, 19:09
qashtu a pimi,po de po qishtu jam mashkujt..lazdrani bre ashte djal i mire,vec kush ja ka inati :wink:

loti
09-02-04, 01:55
Dashuria per mua eshte si bima-lulja ...tjeterkund mbillet pastaj nderrohet ,pra nuk duhet te merret si nje ndjenjeqe na ushqen egoizmin. Kur njeriu ndjehet i dashuruar mendon vetem per vete dhe tenton qe personin qe e dashuron ta kete plotesisht nen kontroll gje qe eshte e pamundshme edhe e papranueshme dhe gjithmone ka dilema qe shprehin nevojen e kotrollit "a me don ?" " mos po me len " " mbeta pa te ","jeta nuk ka kuptim me pa te " etj etj ,pra dmth kurr nuk shprehim brenge se mos ajo apo ai po mbetet pa ne ,pra nuk daum te jemi pronesi e dikujt por dikush e jona ,normalisht qe ketu ka perjashtime por te rralla jane dhe ato perjashtime ndodhin kur njeriu dashurohet disa here !!!

majmunka
22-02-04, 19:20
valla zana une dashurohem shum si tme pelqen nje femer une e harroj ate te paren e dashurohem fill ne tjetren.


hahhaahh pime bre ma bre se po bet kunde pa u martu mos po bjen naj hu se nuk te bjen tani ndermende me u dashure ne tjera bre :wink: :wink: :wink:

valtoni
23-02-04, 17:38
Tani si mendoni, sa dashuri te verteta ka ne jete nje njeri ... sipas meje ka me shume se nje patjeter,Shqiptart dashurohen sahat e dakik po nejse..hahah :P
ok ok vazhdoni ju tani

valtoni
23-02-04, 17:41
njeriu dashurohet nhe her , ama per shqiptaret e te dy gjinive nuk ka numer te caktuar ndodh 4 her e meshum :oops: :D

Kleopatra_ch
23-02-04, 20:08
Loti me shkrimin tend pajtohem vetem pjeserisht. ke te drejt kur thua se personi qe dashuron eshte ne te shumten e rasteve egoist dhe tenton ta kete te dashuren nen kontroll. por sipas mendimit tim, kjo ndodh vetem ne rastet kur njeriu nuk ka pervoj te madhe ne jete dhe zakonisht ne moshen e re. per dy persona te pjekur, mirkuptimi duhet te jet ne radhe te pare, e pastaj aty nuk ka vend per gjelozi te tepruar apo gjera te palakmueshme.

e edhe per ty Zana kam nje pergjigje: natyrisht se njeriu dashuron me shume se nje here...

ju pershendes, Klea

Lona
24-02-04, 19:07
Ju pershendes,eshte shume e vertet se njeriu dashuron nje here me qeniet shpirtrore qe smund te haron ate me,po nuk do me thene te jet dashnori/ja e pare .....!!!!!! 8) :shock: :shock:
ndersa dashuri te thjesht mund te egziston ne te shumten e rasteve....

Giovanni
08-03-04, 09:49
Tani si mendoni, sa dashuri te verteta ka ne jete nje njeri ... sipas meje ka me shume se nje patjeter,Shqiptart dashurohen sahat e dakik po nejse..hahah :P
ok ok vazhdoni ju tani

E nderuara Zana!

Nuk jam dakord me mendimin tuaj kur thuani se Shqiptart dashurohen sahat e dakik, ate nuk mund ta quani dashuri por simpati e jo vetem shqiptaret por gjdo njeri ne bot simpatizon dike.

Tani jetojm ne nje kohe moderrne por ka ende dashuri te verteta, dhe mund te ndodhin me shume se nje here.

kasum
08-03-04, 09:53
Dashuria e vertet nuk eshte si mendon ti nqoft se mendon ti ashtu ateher ti nuk je e vendosur
per nje dashuri te vertet ok tung

kasum
08-03-04, 09:58
Nje pyetje ne te gjith
u kan nje burr e i ka pase 3 gra e nje dite ai ka bere vetevrasje e kur u dek
e para grue ka qesh e 2 ka qare dhe e 3 ka nejt serioze

pytja eshte cila prej ketyre 3 grave e kane mbyte at burrin
brenda 24 oreve ju a tregoj pergjigjen
tung ju pershendes inva meshkujt po mendojn se jam femer po lexone nga mbrapa ateher e kuptoni se si e kam emrin
tung

Lona
08-03-04, 15:34
Ndoshta seshte pergjigjia e sakt po e jap mendimin tim..mendoj se asnjera prej grave nuk e ka mbyt derisa ai vet ka be vet vrasje,dmth vet eshte mbyt e jo grate.

PERSHENDETJE.

Dr_Love
17-03-04, 12:44
Hello people!

papapa kaher nuk kam hyr ne ket forum. Paskam harru edhe shqip me shkru he kuku per mu... hehe Sa i perket kesaj teme desha te jap edhe une mendimin tim.

Une mendoj se dashuria e pare e vertet nuk harrohet kurr, por nuk kisha then se njeriu dashurohet vetem njeher ne jet. Mendoj se nuk pershtaten vetem dy njerez per ter jeten.
Lexova se disa kishin shkruar se gjoja shqiptaret dashurohen shume her dhe shpejt,
Sa e urrej kur dikush fol ne pergjithesi per nje popull.
Kaq kisha.
Mir mbeteshi
Dr Love

Lona
17-03-04, 16:12
Une mund te jap pergjigje per veten personalisht,se po qese kam qene e dashuruar njeher dhe kam deshtuar duke mos qene fajtore une,kah mundesi edhe tjeter dashuri jeta vazhdon perseri..

Kalofshi mire...

LIBERO_78
19-03-04, 11:02
:wink: MENDIMI IM PERSONAL ESHTE QE AI NJERI QE DASHURON NJEHERE NE JETE NESE I DESHTON DASHURIA E PARE AI NUK MUND TE JET NORMAL................KAQ NESE NISI NGA VETJA JUAJ EDHE JU BETOHEM QE DO TE THUANI KETE APO JO? :arrow:

Engjellushja
15-06-04, 11:25
100% esht e vertet se Mashkullit dashurohen ma leht se Femra , por ka dhe Femra ce si l nj vend) por nga 100% jan vetem 30% c dashurohen sinqertsisht, dhe jo ma shum se dy her) se 1. Dashurin pa e provuar dhe pa dit se cfar esht dhe sa vler ka....aty smund ta dish kur met paren her !! 2.. t dyten her e kupton kur je Dashuruar s paren her dhe aty mund t fillojsh t a dish se cfar esht,.....sa vler...(mvaret dhe kend jeni i/e Dashuruar) Per ket e vertet esht c dhe Femra ma shum mendon se Mashkulli sidomos per Dashuri sepse ajo kur dashuron, dashuron me vemendje, por dhe per aa 30% mashkiull e kam fjalen....

Keshtu c 100% -70% = 30% mashkuj dashurohen shum veshtir dhe jo ma shum se 2 her.......(fjalen kam per Sinqertsisht) dhe keta njerz jan me karaktera t cilet nuk e vnoj syrin n bukurin dukore por shpirtrore dhe
100%- 30% = 70% t femrave jan c dashuroj si keta 30% (Mashkuj) d.m.th....se

70% t mashkujt dhe 30% t Femrave jan t cilet Dashurohen m se lehti dhe atyre ju Intereson m s shumti bukuria dukore se shpirterore....c keshtu po behen............................................. ...........

100% c dashurohen pa kufi hahahahahahahaa ateher ket nuk mundeni ta justifikoni se kjo esht e pamundshme................
por per ata c nuk ju intereson dhe nuk ia vlerson shum bukuris dukore por m shum asaj shpirtrore ateher vlen kjo c shkruajta n filim t Temes

Ju pershendet me shum Respekt "Engjellushja"

m_tetovari
27-06-04, 07:20
pike se pari nuk duhet te ngaterohen simpatia me dashurine...
pamja e jashtme me njerzitetin...
impresioni fillestar me pershtypjen e pergjithshme pas nje kohe te caktuar...
DASHURIA eshte dicka shum shumme teper se kaq...
te duash dikend duhet shum me teper...
un per vete deri tash nje her kam qene i dashuruar ...

turisti
26-07-04, 00:26
1 person (femrat),dashurohen-1 here,sepse KURRĖ mos e dashuro njė grua 2 herė sepse vetem 1herė e ke dashurijėn e saj... :cry:

nitushe
09-09-04, 18:29
dahsuron sa te munet valla

florimi777
09-09-04, 18:32
i think asi une mendoj se nje njeri mund te dashurohet pa kufi her per arsy se tash femnat po i kan fajet

DRENI_usa
09-09-04, 19:23
mos i besonsi aqe shum djemve se ata te dojne per interesa personale sa ma mir me ta sa ma keqe eshte/majmunka

majmunka ka diqka te vertet ne ate qe thua ti por perafersisht e njejta vlen edhe per shum vajza edhe pse jo per te gjitha vajzat /e gjithashtu jo edhe per te gjith mashkujt pra mos i shti te gjith ne nje the se sjem kompira :cry:

Ne pergjigje te temes kishte me qen mire mu dashuru vetem nje here dhe mos me pas nevoj mu dashuru prap por edhe nese ndodh te dashurohesh prap kishte me qen mire mu dashuru prap ne personin se e ke dashuru se pari here :D

Love is the name ,sex is the game ,forget the name ,just do the game :!: :!:

Buli_00
19-10-04, 17:25
nuk ėshtė kullė qė rrėnohet apo ndėrtohet sa herė qė ti apo unė tė duam.
Ajo lind krijohet, pasurohet... dhe asnjėherė nuk pėrfundon. Pika e fundit e dashurisė, asnjėherė nuk do tė pėrfundonte as nė moshė e as, eventualishtė, nė pamundėsinė e reflektimit final tė aktit tė shprehjes sė dashurisė. Ama, varet shumė se sa ajo, pra dashuria, do tė mund tė reflektonte pozitivishtė nė aktin final, kuptohet nė rastet e reflektimit tė dashurisė dhe tė pamundėsisė, nė anėn tjetėr, pėr bėrje reale tė shprehjes fizike nė akt. Pra, dashuria mund tė lind, tė krijohet e tė materializohet, jo vetėm njėherė, por sa herė qė njeriu, pra tė dy gjinitė, gjejnė te tjetri apo tjetra, protogonistin e ėndėrrave tė jetės. Askėrkush sdo tė mund ta fillonte apo ta pėrfundonte jetėn, asnjėherė dhe nė asnjėlloj rrethane, vetėm me njė ėndėrr, pra me njė dashuri. Dashuria ėshtė njė fshehtėsi brendore, pėr tė cilėn mund tė mos mendohet asnjėherė, por ajo lind. Pra, nuk lind vetėm njė herė, ajo mund tė lind pakufishėm nė shprehjen e gjetjes sė personit qė, ndoshta, ndonjėherė e ke ėndėrruar etj. Mirupafshim!

Kaltrushi
20-10-04, 14:13
Une mendoj se nje djal mund te dashurohet nje here edhe at shum. Kurse vajzat e kane pak ma ndryshe por ato kur e dashurojn nje djal jane ne gjendje per marrezira.
Nuk po foli prej provoje por siq kam degjuar edhe lexuar.


Pershendetje!!

Krokodilli
22-10-04, 05:10
tung ju pershendes

Mendimi im si Mashkull i pashem e i mire 8)

shpesh here kam ndegju nga meshkuj dhe vajza qe thon se njeriu nje here dashurohet....

Une mendoj se mashkulli heren e par kur te dashurohet,, eshte nje dashuri e flaket,,,, qe nuk mund te pershkruhet (flasim per dashuri e jo simpati).. por pas deshtimit te dashuris se par - mashkulli gjithmon e shpreh fajin tek femra,,,, dhe ka meshkuj qe kurr me nuk mund te dashurojn me sinqeritet te plot pas deshtimit te par....
por patjeter gjithmon eshte mundesia te dashurosh,,,, kurr nuk eshte von,,, dashuria eshte si era qe vryn nga veriu,,,,
edhe pse ka deshtu e para,,,, jeta vazhdon dhe dashuria nuk humbet,,

Gjumashja
22-10-04, 15:31
mendoj qe dashurohet shume her kane ik tash ato kohrat qe jane dashuuru veq ka 1 her :)

qika_pr
22-10-04, 16:24
Pershendetje
zemra mund te jete bujare por jo nene terez

Barbaroza
22-10-04, 17:26
Pershendetje
zemra mund te jete bujare por jo nene terez

Bukur shume qika_pr. :wink:

Jeton M
24-10-04, 15:30
Nese dashurohesh nje her ne ket jet, ki shanc te madhe, mundohu me qen per jet... :wink:

Rudi_1
28-10-04, 01:28
Djemt valla shum her.
A vajzat le te pergjigjen vet :lol:

Krokodilli
28-10-04, 05:11
Djemt valla shum her.
A vajzat le te pergjigjen vet :lol:

Rudi_1 mendimi im eshte se ti nuk e din qka do te thot fjala dashuri...(pa keqkuptime)

Krokodilli
28-10-04, 05:12
tung ju pershendes

Mendimi im si Mashkull i pashem e i mire 8)

shpesh here kam ndegju nga meshkuj dhe vajza qe thon se njeriu nje here dashurohet....

Une mendoj se mashkulli heren e par kur te dashurohet,, eshte nje dashuri e flaket,,,, qe nuk mund te pershkruhet (flasim per dashuri e jo simpati).. por pas deshtimit te dashuris se par - mashkulli gjithmon e shpreh fajin tek femra,,,, dhe ka meshkuj qe kurr me nuk mund te dashurojn me sinqeritet te plot pas deshtimit te par....
por patjeter gjithmon eshte mundesia te dashurosh,,,, kurr nuk eshte von,,, dashuria eshte si era qe vryn nga veriu,,,,
edhe pse ka deshtu e para,,,, jeta vazhdon dhe dashuria nuk humbet,,

Rudi_1
28-10-04, 21:40
Djemt valla shum her.
A vajzat le te pergjigjen vet :lol:

Rudi_1 mendimi im eshte se ti nuk e din qka do te thot fjala dashuri...(pa keqkuptime)
po un mendoj se plotsisht jam i sigurt.pse?
Sepse nuk jan te gjitha rastet njesoj a.Shumica e meshkujve harojn shpejt,kete ta garantoj.Pse ti kur takon nje vajz te bukur ne rrug a nuk te ben te folish me vetveten.mua me ben per bes.Nese na jepet mundsia tek ajo ne vlla i harojm te gjitha.Nese jo vazddojm rugen.A nuk eshte kshu.A tek vajzat tash le te pergjigjen vet.Un besoj se nuk eshte kshu!
Me t'mira

Krokodilli
29-10-04, 05:51
Rudi_1 te pershendes,, por

Dashuria me Simpatin kan nje dallim te madh,,, eshte e vertet se kur e shoh nje vajz te bukur e shikoj dhe them me vete sa e bukur qenka,,, por nuk do te thot se bi ne dashuri me ate vemer vetem se qenka e bukur,,, mund te jet shum shum e bukur por nuk eshte tipi im dhe nuk mund te bi ne dashuri me te.....

Rudi_1
29-10-04, 22:57
Rudi_1 te pershendes,, por

Dashuria me Simpatin kan nje dallim te madh,,, eshte e vertet se kur e shoh nje vajz te bukur e shikoj dhe them me vete sa e bukur qenka,,, por nuk do te thot se bi ne dashuri me ate vemer vetem se qenka e bukur,,, mund te jet shum shum e bukur por nuk eshte tipi im dhe nuk mund te bi ne dashuri me te.....
Pershendetje "Krokodilli"
Ok pajtohem edhe un me ty,po un shum mir thash se ka raste te tilla.
Si p.sh ju.Ju keni mendime te tjera.edhe aj tjetri i ka mendimet e veta d.m.th krejt ne kemi mendimet tona.Po mendimi im esht se ne djmt me shum lėshojm zemer se vajzat.Jemi me te lire se vajzat.Un per veti edhe nje her them se nese e takoj nje vajz te bukur pa mare parasysh se ku nese me jepet mundsia nuk ja kisha falur momentin.a nese jo vazhdoj rrugen.
Sa i perket kur e ke nje vajz ose nje djal ne simpati
Askush nuk mundet me e pas vajzen-djalin ne simpati ne shikim te par.Nuk eshte simpati kjo.Me von krijohet ajo.Ka raste qe e ke nje vajz apo djal ne simpati me vite po prap nuk dihet se a do mundesh ta fitosh ate a jo.
Per kete teme mundemi me shkruar roman...mendoj se mjafton.
Kalofshi caste te mira...

Krokodilli
30-10-04, 18:40
hahaha te pershendes Rudi_1, mendoj se nuk eshte nevoja per romane,, ti e dhe mendimin tend,, dhe ishte me shum kuptim,,, gjithashtu une dhash mendimin tim,,,,,,,,....
tju lejojm forumistave tjer te shprehin mendimet e tyre.....
ciaoooo

Rudi_1
30-10-04, 21:26
hahaha te pershendes Rudi_1, mendoj se nuk eshte nevoja per romane,, ti e dhe mendimin tend,, dhe ishte me shum kuptim,,, gjithashtu une dhash mendimin tim,,,,,,,,....
tju lejojm forumistave tjer te shprehin mendimet e tyre.....
ciaoooo
Haha flm Krokodilli gjithashtu pershendetje...

Ermira
30-10-04, 22:38
MENDIMI IM -----
ESHTE SE VAJZAT DASHUROHEN SHUME LEHTE APO MASHTROHEN SHUME LEHTE!
DJEMTE --DJEMT U SHFAQIN ILUZIONE VAJZAVE MIRPO EDHE VAJZAT DJEMVE ..!!
KJO NDODH DHE PER KETE ---MVARET SEPSE TE DYJA PALET DASHUROHEN ,,,,,,,,JO VETEM MASHKULLI ,,,,,,,AOP FEMRA........
PERSHENDETJE KROKO,DHE RUDI KALOFSHIT MIRE!!

livoreka bicio
31-10-04, 00:53
NJERIU DASHURON GJDO HER,POR NJE HER DASHURON ME SERIOZITET. :P

Rudi_1
31-10-04, 21:51
Po ermira ashtu esht...
Ti je e mencur dhe une i vlersoj fjalet tua.
Ciaoo

Barbaroza
13-01-06, 15:44
Tash,te flas nga"pervoja" :lol: ,mendoj se njeriu dashurohet me shume se 1 here,por jo sa here te shohesh ndonje mashkull,siq kam degjuar per raste te tilla :roll: :o
Dashuria nuk vjen kur te duash ti dhe as nuk largohet kur do ti!
Une jam dashuruar deri tash veq 1 here "keq" :lol: dhe ate ne moshen 18 vjeqe! :lol: :lol: :wink:

FrEsKiA
13-01-06, 15:48
Me zemer, vec nje here!!!

halla e madhe
14-01-06, 18:00
Me zemer, vec nje here!!!


E paske zemren e dobet :wink: :lol: :lol:

Barbaroza
14-01-06, 18:18
E paske zemren e dobet :wink: :lol: :lol:

S'ma merr mendja qe kane zemer te dobet ato qe kane dashur veq nje here ne jete sepse s'e kane munduar zemren fort! :lol: :lol: :lol:

Psikologu
14-01-06, 18:21
S'ma merr mendja qe kane zemer te dobet ato qe kane dashur veq nje here ne jete sepse s'e kane munduar zemren fort! :lol: :lol: :lol:

E qysh po u mundojka zemra pra , me sa here :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
14-01-06, 20:28
E qysh po u mundojka zemra pra , me sa here :lol: :lol: :lol:

Shko pyeti ato me pervoje se une veq njehere ne jete kam dashur sinqerisht! :lol: :lol: :wink:

Psikologu
14-01-06, 20:33
Shko pyeti ato me pervoje se une veq njehere ne jete kam dashur sinqerisht! :lol: :lol: :wink:

Kush qenkan ato me pėrvojė , janė me te reja se ti apo me te vjetra , une si njof.

Barbaroza
14-01-06, 20:38
Kush qenkan ato me pėrvojė , janė me te reja se ti apo me te vjetra , une si njof.

Nuk i njeh akoma? :shock: :shock: :lol:
E a jane me te vjetra a me te reja,kjo nuk varet nga mosha,por nga karakteri dhe morali! :wink:

Arb
16-01-06, 07:44
1 here..., dhe ate per gjithe jeten...

FrEsKiA
16-01-06, 11:20
Dashuricka ndodhin shpeshe, por nuk zgjasin, Dashuria e vertete, dashuria qe te djeg zemren-ndodhe nje here dhe vetem Nje here!!!

turisti
16-01-06, 11:49
Simbas meje,kurre mos e dashuroni 1 grue 2-3 here,sepse vetem 1 here e keni dashurien e saj..... :lol: :lol:

Barbaroza
16-01-06, 15:18
Simbas meje,kurre mos e dashuroni 1 grue 2-3 here,sepse vetem 1 here e keni dashurien e saj..... :lol: :lol:

Aforizme e qelluar e Turistit! :lol:

Tomori
16-01-06, 19:04
Nje here ne jet.
Virgjiniteti humbet nje heres e jo perdite... :wink:

e_martumja
16-01-06, 19:11
Nvaret prej jetes ka mundsi te dashurohet edhe me shumefish :wink:

vjeshta
17-01-06, 00:00
Deri sa te martohet :lol:

turisti
17-01-06, 00:13
Simbas meje,kurre mos e dashuroni 1 grue 2-3 here,sepse vetem 1 here e keni dashurien e saj..... :lol: :lol:

Aforizme e qelluar e Turistit! :lol:

Aforizmi i jetes..... :lol: :wink:

Murgesha
17-01-06, 23:26
Sa herė qė tė mbetet pa dashuri, e fillon tjetrėn. :wink:

dr1ta
17-01-06, 23:55
2 her max :P

geisha
18-01-06, 01:52
nje her :D

Lona
18-01-06, 15:43
Kendej nga ana jone thuajne: 100 - shiko, 10 - simpatizo, dhe 1 - dashuro. :lol:

Psikologu
18-01-06, 19:47
Kush qenkan ato me pėrvojė , janė me te reja se ti apo me te vjetra , une si njof.

Nuk i njeh akoma? :shock: :shock: :lol:
E a jane me te vjetra a me te reja,kjo nuk varet nga mosha,por nga karakteri dhe morali! :wink:

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Sy_kaltra
21-01-06, 16:53
Deri sa te martohet :lol:
Edhe martesa mund te deshtoj,dhe te dashurohet perseri :lol:

Mergimtari_04
21-01-06, 18:48
100% esht e vertet se Mashkullit dashurohen ma leht se Femra , por ka dhe Femra ce si l nj vend) por nga 100% jan vetem 30% c dashurohen sinqertsisht, dhe jo ma shum se dy her) se 1. Dashurin pa e provuar dhe pa dit se cfar esht dhe sa vler ka....aty smund ta dish kur met paren her !! 2.. t dyten her e kupton kur je Dashuruar s paren her dhe aty mund t fillojsh t a dish se cfar esht,.....sa vler...(mvaret dhe kend jeni i/e Dashuruar) Per ket e vertet esht c dhe Femra ma shum mendon se Mashkulli sidomos per Dashuri sepse ajo kur dashuron, dashuron me vemendje, por dhe per aa 30% mashkiull e kam fjalen....

Keshtu c 100% -70% = 30% mashkuj dashurohen shum veshtir dhe jo ma shum se 2 her.......(fjalen kam per Sinqertsisht) dhe keta njerz jan me karaktera t cilet nuk e vnoj syrin n bukurin dukore por shpirtrore dhe
100%- 30% = 70% t femrave jan c dashuroj si keta 30% (Mashkuj) d.m.th....se

70% t mashkujt dhe 30% t Femrave jan t cilet Dashurohen m se lehti dhe atyre ju Intereson m s shumti bukuria dukore se shpirterore....c keshtu po behen............................................. ...........

100% c dashurohen pa kufi hahahahahahahaa ateher ket nuk mundeni ta justifikoni se kjo esht e pamundshme................
por per ata c nuk ju intereson dhe nuk ia vlerson shum bukuris dukore por m shum asaj shpirtrore ateher vlen kjo c shkruajta n filim t Temes

Ju pershendet me shum Respekt "Engjellushja"

Pershendetje Engjellushja

Nuk mund ta kuptoj se si mundesh te flasesh per ata qe nuk din asgja per ta , ty nese te ka ndodhe te dashurohesh apo te dashurohet dikush ne ty mund te kete ndodhe 1-2-4-10 here max pra nuk mund te thuash se te gjithe meshkujt jane te tille zemer duhet me pase dallime

vendasi
23-01-06, 04:21
Deri sa te martohet :lol:
Edhe martesa mund te deshtoj,dhe te dashurohet perseri :lol:
Pervoja personale e ben te veten...... :wink:

Barb|Ka
23-01-06, 13:19
paj Secilen her ndryshe ndryshe Dashurohen :lol:

arben-ks
25-01-06, 14:59
Masi e kam desht e du jemi nda apet e du apet jemi beshku apet jemi nda pet jemi bashku shok i jetes fat i tjeterkujt ndoshta nga njeher :roll:

Barb|Ka
29-01-06, 15:13
Ketu ka 3 persona po i dojkan boll keq :wink:

BlertaB
29-01-06, 16:01
Barbika loqko ja ke qellu qetash...
Bash me vend ke fol pasha mamen.
tung ju pershendes te gjithve!!!!

lazdrani
30-01-06, 19:59
Sa herė qė tė mbetet pa dashuri, e fillon tjetrėn. :wink:


Te paqa Shendoshe :wink:

FrEsKiA
30-01-06, 20:12
Dashuricka ndodhin shpeshe, por nuk zgjasin, Dashuria e vertete, dashuria qe te djeg zemren-ndodhe nje here dhe vetem Nje here!!!

Zana_ch
03-02-06, 22:45
Dashuricka ndodhin shpeshe, por nuk zgjasin, Dashuria e vertete, dashuria qe te djeg zemren-ndodhe nje here dhe vetem Nje here!!!

Amen ...ishalla veq nje her me ndodh te kem nje dashuri te vertete

schütze
04-02-06, 22:34
me duket se asnjeher :roll:

altin mehmeti
05-02-06, 20:22
njeriu mund te dashuroje aq here sa mund te humbase nje dashuri

Domira
07-02-06, 22:42
Njeriu dashurohet sa here qe ndjen dashuri e i ban zemra bum bum :D

e_martumja
07-02-06, 22:47
Njeriu dashurohet sa here qe ndjen dashuri e i ban zemra bum bum :D


a ka dashuri kur ban krak krak bum bum :lol: :lol:

Domira
07-02-06, 22:51
ahh e_martumja mua me ban vec bum...bum... bum :oops: :D

DEA
07-02-06, 22:52
Njeriu dashurohet sa here qe ndjen dashuri e i ban zemra bum bum :D


a ka dashuri kur ban krak krak bum bum :lol: :lol:


Dorzohu menjeher ne kardiologji, se ska te bej me dashni hahahahhahahahha

Sy_kaltra
08-02-06, 10:28
Deri sa te martohet :lol:
Edhe martesa mund te deshtoj,dhe te dashurohet perseri :lol:
Pervoja personale e ben te veten...... :wink:
edhe pse skam provoj personale ne ket lami,e sigurt se nuk eshte problem :lol: :lol:

vendasi
10-02-06, 01:13
Deri sa te martohet :lol:
Edhe martesa mund te deshtoj,dhe te dashurohet perseri :lol:
Pervoja personale e ben te veten...... :wink:
edhe pse skam provoj personale ne ket lami,e sigurt se nuk eshte problem :lol: :lol:
Nuk thashe se eshte probleme,por ke pervoje te bollshme :wink:

Sy_kaltra
10-02-06, 10:29
Nuk thashe se eshte probleme,por ke pervoje te bollshme :wink:
Po edhe nese mendon se kam provoj Gabohesh !!!

vendasi
11-02-06, 00:49
Nuk thashe se eshte probleme,por ke pervoje te bollshme :wink:
Po edhe nese mendon se kam provoj Gabohesh !!!
Hem,u ba veshtire edhe ty me te kuptu here thu keshtu her ashtu ,por ska rendsi a ke pervoje apo ske kur thashe se ke pervoje u bazova ne fjalet e tua qe i shkrove me larte por ne qoftese ske shkruar te verteten ateher ai eshte problemi yt..........
Cka kupton ti ne terminologjine [size=18]Dy here mendo nje here fole.......... :wink: [/b]

vendasi
11-02-06, 00:51
Nuk thashe se eshte probleme,por ke pervoje te bollshme :wink:
Po edhe nese mendon se kam provoj Gabohesh !!!
Hem,u ba veshtire edhe ty me te kuptu here thu keshtu her ashtu ,por ska rendsi a ke pervoje apo ske kur thashe se ke pervoje u bazova ne fjalet e tua qe i shkrove me larte por ne qoftese ske shkruar te verteten ateher ai eshte problemi yt..........
Cka kupton ti ne terminologjine [size=18]Dy here mendo nje here fole.......... :wink: [/b]

Sy_kaltra
11-02-06, 11:25
Nuk thashe se eshte probleme,por ke pervoje te bollshme :wink:
Po edhe nese mendon se kam provoj Gabohesh !!!
Hem,u ba veshtire edhe ty me te kuptu here thu keshtu her ashtu ,por ska rendsi a ke pervoje apo ske kur thashe se ke pervoje u bazova ne fjalet e tua qe i shkrove me larte por ne qoftese ske shkruar te verteten ateher ai eshte problemi yt..........
Cka kupton ti ne terminologjine [size=18]Dy here mendo nje here fole.......... :wink: [/b]

Nuk eshte ne pyetje se spo mundesh mem kuptu jo,ama po don me nxjerr kime n'vo ti ...
Un thash se Provoj nuk kam ,se ende nuk i kom rendit ren mej ba edhe me te than un kam provoj ..
Por un thash edhe pse nuk kam provoj, jam e bindur se nuk kish me qen problem...Kur e them ket un jam mese e sigurt ne veten time dhe jam e bindur se edhe pse nuk kam provoj ,un po desha per 1 sec e kthej kah vetja nje person...Kur eshte ne pyetje se sa her mund te dashuroj 1 person....Po tjeter pse un kurr nuk provoj as nuk i jepi shans askujt as ti shkoj mendja e lene ma te vepron diqka.
Kja ishte aja terminologjia ime...qe flas pa mendu ,por njekohsisht gezohem kur ti mendon 2 her dhe 1 her flet ..... :roll: :roll:

vendasi
12-02-06, 01:53
Hahaaaaaaaaa,ok Sy_Kaltra :lol: :lol: merre veten me te mire se nuk eshte mire per zemren......... :wink: nejse un po du me nxjerre kime ne vo, e ti ke dashte me rru voe..... :lol: :lol: kur e kam permende" pervoje "nuk kam mendue ne asnje momente se" tu kan renite me rend "por kam mendu se ke pervoje personale sepse je e martuar gje te cilen e ke thane vete shume here...kerkoje falje ne qoftese te kame fyere por me beso jo me qellim...nuk jame dhe as qe dua te jeme ai qe te paragjykone ty ,skam te drejte dhe s'eshte natyre e sjelljeve te mia'nuk te njof dhe skam arsye qe te mendoje ashtu...
Kalofsh mire.........

Sy_kaltra
12-02-06, 11:40
Najse ... :roll:

arben-ks
13-02-06, 12:10
Dy her, e nese te deshton edhe te dyten e treta s ke deshir me kurr per ta pa se te gjitha i ka humb....!

Paradox_13
31-03-06, 21:01
Gruaja e bukur te kenaq syrin; gruaja e mire te kenaq zemren.
E para eshte stoli, e dyta thesar.
* Te gabosh eshte njerzore, te ngulmosh ne gabime eshte marrezi .!

Aga Syl
07-04-06, 15:24
Sa here dashurohet nje person ?

E keni harru kete teme.
Nje person dashurohet dy here.
Nje here ne rini e nje here ne pleqeri.

A nese e keni sa persona dashuroni, atehere eshte dicka tjeter?


:eek: Te jetojme sa malet.

laliloli
08-04-06, 11:54
Sinqerisht njehere e siperfaqesisht 100 here.

Studenti1
08-04-06, 17:43
Varet prej njeriut.

cipi
08-04-06, 21:24
Sa per temen kisha thene se nje person mund te dashuroje me mijera here, po si dashuria e pare si mbet kujtim asnjera. Mos ta genjeje veten.

Arb
09-04-06, 01:41
Sa here a?

Faktikisht asnjehere...

aferdita
09-04-06, 19:48
Kur te mundet.

Tanushi
15-04-06, 19:12
Sa here te gjeje ate qe i mungon!

rafet llapjani
23-04-06, 23:39
Sinqerisht njehere e siperfaqesisht 100 here.

Lali, ti do me thene sa here qe te hypesh ne autobus eshte siperfaqesisht aghaghaghaghaghagh!

K1nG_BanDo
24-04-06, 04:50
Gjithe botes i intereson kjo, por askush s'mund te pergjigjet saktesisht. Vec kush rren!

turisti
09-05-06, 21:04
1 person= 1 here.

Mundeni edhe me shume,por ajo nek eshte me dashuri,por mundim dhe mashtrim i ngadalshe,eshte perseritja e klases..........

Psikologu
10-05-06, 01:14
Gjithe botes i intereson kjo, por askush s'mund te pergjigjet saktesisht. Vec kush rren!

Pershendetje !

Sa i pėrket interesimit dhe studimi nė sferen e dashurisė, nuk mund tė thuht se askush nuk e ka marrurė ndonjė pergjigjjje rrethė kesaj se sa her dashurohet njė njeri .
Ne studimet e ndryshme ne ketė lemi , cdi here ehste shkruarė dhe studjuarė se edhe dashuria , si proces njerzorė eshte njė llojė sikur arti dhe njė llojė sikur edukata dhe shkollimi njerzorė.
Dike i berė veshtrim ne ketė lemi , studjuesi i madhe i kohrave Erich Froom nė librin e tij " Arti i dashurisė " e benė njė analizė rrethė kesaj se me tØvertet ku qendron problemi qe njerezit mendojnė se janė tė dashuruarė, ose dashurohen e pastaj edhe deshtojnė nga kjo.
Te dihet tė ruhet dashurija dhe tė kultivohet ajo sa me shumė ne mbrendesin e njė njeriu , duhet ti kemi parasysh faktet e lartė shenuara se njeriu duhet ta njef ketė art dhe berthamen e ketij arti.
Mos njohuria e ketij arti tė shtrenjet njerzorė, ka qenė cdo here njė ngecje ne arritjen e njė shkallė tė lartė tė lumturis nė jeten e njeriut , por jo vetem Froom , por edhe shumė studjues tė tjerė e sqarojnė ne menyren shkencore dhe profesionale qeshtjen e dashurisė.
NJeriu dashuron vetem njė here , dhe me ketė , sdo tė thotė qe ai njeri ka krijuarė ndenja tė medha pėr ketė dhe keshtu e vlerson simptomin e dashurisė, por duhet ditur se njeriu njehere pėrfiton rastin qė tė jetė i respektuarė nga dikush , tė jetė i mirėvlersuarė dhe tė jetė i mireåritur .
NJerezit tė cilet ne mbrendesin e vetė kan mungesė tė kesaj edukate , tė kesaj vetije se si tė ri-kthehet respekti , cka eshte respekti , atehere keta nuk dijnė as te dashurojnė e le ma tė flasin pėr dashurinė.Asnje dashuri e cilit do llojė qoftė , nuk mund tė jete vetem definim i bazuarØne ndjenjat , sepse dashurin e njofin ne sferat e s saj si dashuri fizike dhe atė sociale.
Te mos shkoj me gjatė sepse ketu duhet njė sqarim i gjerė, por vetem tė e perfundojė me atė se , njeriu dashuron veq nje here ,e simpatizon me mijera here.Ketu duhet ndarė definicionin dashuri dhe simapti.
Askush nuk proteston kur pėrdoret fjala dashuri , se shumė kan deshirė te jenė afer kesaj fjale , tė jenė te dashuruarė nga diksuh , askush nuk ka qef tė mos jetė i respketuarė, por sa i pėrmbushė vete pėrsoni keto , sa e njef boten e ketij arti , e sa e sa ka mundesi tė e zhvilloj dhe begatoj shumė e me shumė ketė art.
Dashuria nuk eshte burim ndjenjash , por eshte burim i tė cekurave me laertė qe bashkė me keto , lindin ehde ndjenjat.
As ne shoqeri ,a s atehere kur takon dikend , nuk mund tė kesh ndjenja tė njfesh me ate person , qoftė ne rethin shoqerorė ose atė me imtim , por ditė pas dite krijohet njė respekt , njė mirėkuptim , e nga keto lind njė dashuri dhe lidheshmeri , qe do tė thotė nga edukata dhe sjalla , e nese keto mungojnė dhe njeriu dashurohet verbesishtė, atehere me tė vertet i mungon dicka ne mbrendesin e trurit dhe tė njohuris mbi sferat e artit te dashurisė.Sdo fjalė, se pasi njifemi me njeriun me se afermi dhe e pranojmė ashtu siq eshte , atehere lindin edhe ndjenjat e forta dhe me tė forta , pra cdo gjė eshte ne rrugen e normales dhe ne rrugen e drejtė, e ne fakt , nese ne ne fillim krtikohemi me shumė nga dkush ose e kritikojmė nuk do tė thotė se jemi tė lenduarė ose ofenduarė, por ka te bejė me atė se me tė veret ne brengosemi pėr dikend dhe me tė vertet dikush brengoset pėr ne , e si do tė quhej pra jeta dhe ardhmerija nese nuk e kemi fjalen elirė, shprehjen e lirė ne pranin tonė dhe ne diskutimet tona tė perditeshme , qe e din cdo kush qe dita nga dita dallon , humori nga humori, disponimi nga disponimi, dhe levizja hormonale ndryshon nga qasti en qast ( lexo Simone Weill " Pesha dhe meshira ")
Nxitimi ne marrjen e vendimit qė tė dashurojmė dikend ėshtė vetem njė menyrė sikur tė krahasojmė njė fluturim tė aeroplanit qe e dijmė se ku na dergon , por nuk shofim rrugen aspak se kah na shpije ,mbi retėe bardha , e e njejta gjė eshte edhe ajo kur nxitojmė tė dashurojmė , duke mos i njohur kuptimet e plota te jetes dhe thelbin kryesorė tė artit tė dashurisė.
Njeriu dashuron veq njė here , pra kur dashuron me sinqeritet dhe pėrkushtim , ndersa tė simpatizoj , ketė e benė me mijera here .
Rruget desperat tė jetes janė tė ndryshme , por sa pėr perfundim tė ketij shkrimi do tė formuloja me thenjen se :
"Shumė kan deshirė te jenė tė dashuruar/a por jo tė dashurojn , dhe se sikur tė ishte ndonjė kushtė pėr dhenjen e provimit nė ketė lėmi , shumė do tė pėrseriteshin me dhjetra here ne tė njejten klasė "

Me nderime :

Psikologu

Virti
13-05-06, 13:59
me takat lum zotnia:smile:

Reana
24-05-06, 01:55
Vazhdimisht, e vazhdimisht, e vazhdimisht, e vazhdimisht.....

Deri ne amshim...........http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f025.gif

vendasi
24-05-06, 02:16
Kam DASHURU jame afer DASHURISE (por jo mjafte afer )dhe do te DASHUROJE prape.........
po sa te vdese nje dashuri linde dashuria e re......dmth dashurojme X ne jete.......

Reana
24-05-06, 02:27
Nje person dashurohet :

Vazhdimisht, e vazhdimisht, e vazhdimisht, e vazhdimisht.....

Deri ne amshim...........http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f025.gif

arber
24-05-06, 17:26
Nje pyetje ne te gjith
u kan nje burr e i ka pase 3 gra e nje dite ai ka bere vetevrasje e kur u dek
e para grue ka qesh e 2 ka qare dhe e 3 ka nejt serioze

pytja eshte cila prej ketyre 3 grave e kane mbyte at burrin
brenda 24 oreve ju a tregoj pergjigjen
tung ju pershendes inva meshkujt po mendojn se jam femer po lexone nga mbrapa ateher e kuptoni se si e kam emrin
tung sipas mendimit tim kan bashkpunu te triat dhe e kan mbytur sepse nje burr nje grua mund ta mbys vetem me revole dhe me dashuri (primare).

selvija
11-11-06, 16:28
Sa here Dashurohesh???
Se di ende sa her hetimet vazhdojn......:wink:

Virti
11-11-06, 18:46
me takat... :biggrin:

Agolli
11-11-06, 19:12
Nje shprehje e bukur thote: zemra ka ca arsye qe vet arsyeja nuk i njeh....derisa fundit ti vije vertet fundi.

Sy_kaltra
11-11-06, 19:19
Sa here te ket nevoj :biggrin:

Virti
11-11-06, 19:24
nevojat egzistojne :biggrin:

halla e madhe
11-11-06, 19:42
nevojat egzistojne :biggrin:..ndodhe t'mos egzistojne:redface: :biggrin:

selvija
11-11-06, 19:48
Pak si veshtir te qendrojm..:wink:

Virti
11-11-06, 19:49
gjithecka eshte e mundur :cool:

Sy_kaltra
11-11-06, 19:59
ngushllimet jan prezente :biggrin:

selvija
11-11-06, 20:00
Qka nuk e pret ajo te gjan..:frown:

Sy_kaltra
11-11-06, 20:04
Aja eshte Dashurija :tongue:

selvija
11-11-06, 20:07
Ajo eshte mashtruse...:wink:

Sy_kaltra
11-11-06, 20:11
Sa her te Mashtrohet :tongue:

selvija
11-11-06, 20:14
Aqq denohesh ..:rolleyes:

Sy_kaltra
11-11-06, 20:16
per te dashuruar perseri :frown: Gajret motrusheeeee :biggrin:

Lulebora-
11-11-06, 22:31
Vetem njehere

Virti
11-11-06, 22:34
ndoshta... :tongue:

Leonard
11-11-06, 23:34
Njeriu........vetem njeher ne jet dashurohet!, me te gjitha ndjenjat shpirtrore...

Albanian eX|PerT
12-11-06, 00:56
Sa herė Dashurohet 1 person ? (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13016)
Vetem nje here.


ps|E kam fjalen per dashuri me plot kuptim e fjales e jo "dashuri" dallaverash

Shume rrespekt:
Albanian eX|PerT

selvija
12-11-06, 15:35
Sa herė Dashurohet 1 person ? (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13016)
Vetem nje here.


ps|E kam fjalen per dashuri me plot kuptim e fjales e jo "dashuri" dallaverash

Shume rrespekt:
Albanian eX|PerTNdoshta me shum se nje her , sdihet...

Arb
12-11-06, 15:38
Po tybe din kush...

selvija
12-11-06, 15:41
Po tybe din kush...Pse ti spo e din a?????

SANTANA-29
12-11-06, 15:48
Pse ti spo e din a?????
prite prite selvij ruju dashuris nga njeher asht shum e keqe..:eek:

Albanian eX|PerT
12-11-06, 16:15
Ndoshta me shum se nje her , sdihet...
:biggrin: Stacioni i dashurise eshte zemra, e zemra nuk eshte stacion autobusash me hy e me dal kush te doj hehehe:tongue: :tongue: Me hy me plot kuptimin e fjales ne zemer me dashuri te plote, mendoj qe ndodh vetem njeher. Ky eshte mendimi im, ndoshta e kam gabim. Po pres te lexoj edhe mendimin e shokeve dhe shoqeve te tjera.

Me nderime dhe rrespekt shoku juaj:
Albanian eX|PerT

Arb
12-11-06, 16:59
Pse ti spo e din a?????

bash hic...

selvija
12-11-06, 17:53
:biggrin: Stacioni i dashurise eshte zemra, e zemra nuk eshte stacion autobusash me hy e me dal kush te doj hehehe:tongue: :tongue: Me hy me plot kuptimin e fjales ne zemer me dashuri te plote, mendoj qe ndodh vetem njeher. Ky eshte mendimi im, ndoshta e kam gabim. Po pres te lexoj edhe mendimin e shokeve dhe shoqeve te tjera.

Me nderime dhe rrespekt shoku juaj:
Albanian eX|PerTAlbanian eX, Plotsisht esht e vertet ajo qe thua ti, se nese don te jetosh dhe kriosh familjen e paster njeher te dashorosh dhe te jetosh ne harmoni ne femit qe na ka dhen perendia ato do ti ruajm dhe i qmojm familje e shejt .
por pak me par disi si humor, se Dashurija e par nuk harrohet , edhe kurr ishalla sna ndodh te dashurohemi prap ne dikend..:smile:

Te Respektoj shok...

Albanian eX|PerT
12-11-06, 18:11
Albanian eX, Plotsisht esht e vertet ajo qe thua ti, se nese don te jetosh dhe kriosh familjen e paster njeher te dashorosh dhe te jetosh ne harmoni ne femit qe na ka dhen perendia ato do ti ruajm dhe i qmojm familje e shejt .
por pak me par disi si humor, se Dashurija e par nuk harrohet , edhe kurr ishalla sna ndodh te dashurohemi prap ne dikend..:smile:

Te Respektoj shok...
Thone se dashurija e par nuk harrohet por mua as qe me kujtohet hehehehe:biggrin: :tongue:

ps| Ska dyshim se veē nje here njeriun dashurohet! (dashurijat ne thonjeza mund te ndodhin shpesh, mirepo skan efekt)

Shume rrespekt per juve, shoku juaj:
Albanian eX|PerT

selvija
12-11-06, 18:19
Thone se dashurija e par nuk harrohet por mua as qe me kujtohet hehehehe:biggrin: :tongue:

ps| Ska dyshim se veē nje here njeriun dashurohet! (dashurijat ne thonjeza mund te ndodhin shpesh, mirepo skan efekt)

Shume rrespekt per juve, shoku juaj:
Albanian eX|PerTahaha hiq a spo te kujtohet a thojn se dashuria e par nuk harrohet
une po e mbaj ate dashuri hahahh sdo te leshoj me hahah:biggrin:

Albanian eX|PerT
12-11-06, 18:46
ahaha hiq a spo te kujtohet a thojn se dashuria e par nuk harrohet
une po e mbaj ate dashuri hahahh sdo te leshoj me hahah:biggrin:
hahhahahahahhaha. shuuuuj, mos me fol per dashuri se nuk me lajn t'shpijes. hahahaha

Me rrespekt, shoku juaj:
Albanian eX|PerT

arbulon thaqi
12-11-06, 19:19
po njeriu dashurohet sa here qe ka deshir me u dashuru nuk mundt ti imponohet dashuria se a dashuron nje here a dy here e me shum po njeri i cili eshte serioz i cili ka sinqeritet dashurohet vetem nje here po mendoj ne femer tung kaloni mir

turisti
13-11-06, 12:38
Gjithmone kam qene i mendimit qe 1 person dashurohet 1 here,mirepo ndoshta eshte me mire nese thojme: 1 person dashurohet aq sa keni forcė dhe guxim per ta dashuruar.

TURISTI

Zero Cool
19-11-06, 12:41
Sa here ? Shpesh valla, aiiiiiiiiiiiiii ska te ngjehne !

Sy_kaltra
02-12-06, 21:52
Sa her te mbetet pa Dashuri :biggrin:

Dreni30
03-12-06, 00:09
Shume pyetje e veshtire, njeriu kuptohet se dashurohet njehere, por kur ti vije koha se i mungon ajo per aresye te ndryshme qe i ofron jeta, nuk eshte keq edhe me u dashuru prap. E gjithe bota po te ngritet kunder eshte e kote, pasi qe vete natyra e bene te veten. ( nevoja........)

Luana
03-12-06, 01:00
Sa her te mbetet pa Dashuri :biggrin:

hahhahhhahahaahahahahha
shume eshte e vertet :biggrin:

Virti
03-12-06, 01:03
kush qenka ē'dashurua? :biggrin:

Luana
03-12-06, 01:08
kush qenka ē'dashurua? :biggrin:

Virtush , rri Grrepit gati se ato te vijn vet ...!!!! :biggrin:hahahhahhhah

Virti
03-12-06, 01:15
Virtush , rri Grrepit gati se ato te vijn vet ...!!!! :biggrin:hahahhahhhah
pasiqe po u dashurojkan sahere qe ē'dashurohen, eshte ka me shkon mendja me e qitė grepin... :biggrin: :biggrin:

Luana
03-12-06, 01:17
pasiqe po u dashurojkan sahere qe ē'dashurohen, eshte ka me shkon mendja me e qitė grepin... :biggrin: :biggrin:

ahahaahaahaahaahaahahahhah :tongue:

Virti
03-12-06, 01:21
ahahaahaahaahaahaahahahhah :tongue:
ishalla nuk i kane perdore rrjetat se asnje peshk s'e kane lene :biggrin:

dardan100
03-12-06, 10:00
Njeriu eshte gjithmone i dashuruar, gjate tere jetes se tij. Ne kemi nevoje per dashuri sepse ajo eshte rruge e vetme per shpetimin tone shpirteror. Pa dashuri jemi te humbur!!!

ARI_03
03-12-06, 10:38
Dashurija mbasi nuk njeh dhe nuk ka kufij,,,,, mund te dashurosh sa her qe te kesh nevoj per te.......
http://i64.photobucket.com/albums/h172/khmaixkiwi/Teh%20Dream%20Theater/rose.gif

Sy_kaltra
04-12-06, 20:21
hahhahhhahahaahahahahha
shume eshte e vertet :biggrin:

bile kom ndi se ni person ka dashuru 2 her te njejten koh:biggrin:

ARI_03
04-12-06, 20:25
bile kom ndi se ni person ka dashuru 2 her te njejten koh:biggrin:
Dhe beson ne raste te tilla,,,,,,:wink:

Sy_kaltra
04-12-06, 20:27
Dhe beson ne raste te tilla,,,,,,:wink:

Besoje ose nuk besoj,,,:biggrin:

ARI_03
04-12-06, 20:45
Besoje ose nuk besoj,,,:biggrin:
Une disa her kam nis te besoj, por jam ndal qe te mos besoj, por prapseprap ndoshta ndonjeher duhet te besoj......:wink:

Sy_kaltra
04-12-06, 20:47
Une disa her kam nis te besoj, por jam ndal qe te mos besoj, por prapseprap ndoshta ndonjeher duhet te besoj......:wink:

Besoje nga qe kame ndi:biggrin:
Nuk besoje nga qe nuk me ka ndodhe :wink:

ARI_03
04-12-06, 20:51
Besoja kurr afroheshte te me ndodh:eek: ,nuk doja te besoj ne ato rrethana:frown: ,por nese ndodh ashtu si duhet ateher duhet patjeter te besoj....:wink:

Sy_kaltra
04-12-06, 21:02
Jo more nuk ndodh :smile: thashetheme jan kto :biggrin:

Xona
02-01-07, 02:33
Shume here mund te dashurohet nje person por ama dashuria e pare ruhet nuk harrohet lehte.

Virti
02-01-07, 02:34
Shume here mund te dashurohet nje person por ama dashuria e pare ruhet nuk harrohet lehte.
sa mire do ishte te fillohej gjithnje nga dashuria e dyte... :biggrin:
mė pak vuajtje do kishte! :tongue:

Xona
02-01-07, 02:37
sa mire do ishte te fillohej gjithnje nga dashuria e dyte... :biggrin:
mė pak vuajtje do kishte! :tongue:


Mendoj se me se miri eshte gjithmon ta fillosh nje dashuri prej fillimi te paster,sikur ske dashuruar asnjehere me perpara,se cdo dashurie ka shijen e vete.

Virti
02-01-07, 02:45
Mendoj se me se miri eshte gjithmon ta fillosh nje dashuri prej fillimi te paster,sikur ske dashuruar asnjehere me perpara,se cdo dashurie ka shijen e vete.
kete nuk e di bash mire, por nuk kam arsye te te mos besoj!

Xona
02-01-07, 02:48
kete nuk e di bash mire, por nuk kam arsye te te mos besoj!

Atehere besoje dike qe ka qene e dashuruar dhe e di kete gje...:wink:

Virti
02-01-07, 02:50
Atehere besoje dike qe ka qene e dashuruar dhe e di kete gje...:wink:
nuk me mbetet asgje tjeter pos qe te te besoj! :tongue:

Xona
02-01-07, 02:52
nuk me mbetet asgje tjeter pos qe te te besoj! :tongue:

OK eshte ne doren tende ...Respekte :tongue:

Virti
02-01-07, 02:54
OK eshte ne doren tende ...Respekte :tongue:
flm, gjithashtu...!

jEtA_1
02-01-07, 12:39
Sa i perket temes eshte tem shum e qelluar .Njeriu ne jete mund te kete disa dashuri por dashuria qe lind nga ndjenjat dhe qe nuk ka asnji qellim interesi ajo eshte dashuri e cila lind dhe nuk vdes kurr,pra njeriu mund te dashuroj shum her ne jet por ta perjetoj dashurin ne kuptimin e fjales ajo ndodhe vetem nje her ne jet.

ARI_03
02-01-07, 15:03
Original vetem 1 her,Kopje mundet me gjet me shumice........

Sy_kaltra
05-01-07, 18:11
Ne ket vit me nevoitet nje Dashuri Extra pa e humb te vjetren :tongue: :biggrin: :biggrin:

selvija
05-01-07, 21:19
valla me sa po shoh nje 5-6 her po... :biggrin:

ARI_03
06-01-07, 17:56
Sa her qe e lyp nevoja......:biggrin:

Agolli
06-01-07, 18:06
Sa here qe mbetet pa pare :tongue:

selvija
06-01-07, 18:39
Pse dashurija blehet me pare a... ?????
AJO dashuri nuk quhet...kfalce...:rolleyes:

Agolli
06-01-07, 18:43
Po moi a se ke dite a .......veq jo me pare falco :tongue:

Sy_kaltra
07-01-07, 17:23
Sa her eshte ne humbje :wink:

armani_pr
22-03-07, 17:57
Shum Tem E Koklavitme ,,,, Veq Naper Prralla Jan Dashuri 1 Here... Njeri Dashuron Do Here Ama Secilen E Dashuron Ne At Mnyren E Vet

prishtinasi
22-03-07, 18:17
Gjate dites...ndodhe te dashurohem 7 here....!

Albanian eX|PerT
22-03-07, 18:23
Sa herė Dashurohet 1 person ? (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=963438#post963438)

Aq here sa bie ne dashuri :biggrin:

Virti
22-03-07, 20:56
... varet nga lokomotiva e zemres! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Arb
23-03-07, 03:06
Kah te sillet....

SoKoLi-i-Maleve
23-03-07, 04:06
Njeriu sinqerisht dashurohet vetem nji here, tjerat here jan nevoja apo konvenienca.( si i ndari /ndamja apo vejani/vejusha)Lakmija trupore apo epshi dhe seksi( me gjithse te nevojshme dhe te praktikuara shum here) jan ansore qe shpesh here keq intepretohen per dashuri

Dea_A
23-03-07, 10:16
Gjate dites...ndodhe te dashurohem 7 here....!

Veq mos e kalo 7-shin ,deri ne 7 edhe Zoti ja u ban kabull :tongue: !

Agolli
23-03-07, 10:18
Veq mos e kalo 7-shin ,deri ne 7 edhe Zoti ja u ban kabull :tongue: !

Amin.........:tongue:

Dea_A
23-03-07, 10:19
Amin.........:tongue:
ah Ty jarabi:biggrin: hahahahahhaa mbaje ate njonen se po mbesish pa asnjonen :tongue:

Agolli
23-03-07, 11:59
ah Ty jarabi:biggrin: hahahahahhaa mbaje ate njonen se po mbesish pa asnjonen :tongue:

Nese eshte nevoja, '''do e mbaje edhe ne koke..http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif kshtu qe dy duart mbesin te lira ahahahah http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Sy_kaltra
23-03-07, 14:08
Sa her ka nevoj per Dashuri ...:smile:

SoKoLi-i-Maleve
23-03-07, 17:10
Veq mos e kalo 7-shin ,deri ne 7 edhe Zoti ja u ban kabull :tongue: !


Ne cilin numer ke mberritun e nderuar...ahahahahahh

Agolli
23-03-07, 17:14
Sa her ka nevoj per Dashuri ...:smile:

Tacka....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

selvija
23-03-07, 17:16
Ihhaaaa shum her , deri 3 her ne dite haaha:biggrin:

Zero Cool
23-03-07, 20:25
Ihhaaaa shum her , deri 3 her ne dite haaha:biggrin:


Qaq pak ti a ? Ja une nja 7-8 here ne dite :tongue:

selvija
23-03-07, 21:48
Qaq pak ti a ? Ja une nja 7-8 here ne dite :tongue:


Ani de nuk paskemi shum diference hahah pergjysem hiii paskan nga tyyyy:wink:

Dea_A
24-03-07, 02:04
Ne cilin numer ke mberritun e nderuar...ahahahahahh

Ne sa po ke qejf ti me te thene ?:cool:

ps. vajzave shqipetare po e kaluan njeshin sju behet kabull dyshi fare :tongue:

LABI
24-03-07, 13:42
Pasi qe te gjitha lidhjet lindin dhe jetegjatesia e saj varet nga vullneti i perbashket i qifteve atehere them


Une mendoj qe cdo njeri meriton nje raste te dyte, ka raste edhe te trete , ne dashuri.
Lidhja e pare mund te mos jet vertete dashurie e pjekur.... qendrueshmeria e dashurise ne lidhje te dyte mund te mos varet nga vullneti i nje personi ...
Dhe duke u nisur nga thenja ... cdo pesim eshte mesim.... besoj qe ne rastin e trete nje person qe ka kaluar neper sfidat dhe pergjegjesit qe nje mardhenje romantike - dashurie gjeneron ... besoj qe para qe te filloj ndertimin e nje raporti te ri ... duhet te siguroj veten qe nuk eshte nje dezhavu ... dicka qe ka perjetuar me pare .

Une them .... mund te jet e 3-4 ...... por jo e 30-40.

Pasi qe nje person qe deshton mbas rastit te 3 apo te 4 .... nuk besoj qe e ka te carte ne veten e vet se cka done... ne jete nga nje lidhje dashurie qe i ofron!!!

Sy_kaltra
22-05-07, 00:48
Personi Dashuron kur mbetet pa dashuri .

selvija
25-05-07, 10:07
Personi kur ndjen veten qe eshte gjalle ka ndjenja te forta shum her dashurohet,, gjdoher,,,e dashurume...:wink:

Domira
25-05-07, 14:19
...sa here qe i ben zemra verr...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Agolli
25-05-07, 14:48
Nje here..! hera e dyte je ma i kujdeseshem, e treta nuk beson ne dashuri, e katerta here rrin me dikend per hire t'vetmis etj. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

selvija
25-05-07, 22:12
Per q,do dit ,nganiher po ndodhe edhe q,do ore...:wink:

Sy_kaltra
25-05-07, 23:49
Per q,do dit ,nganiher po ndodhe edhe q,do ore...:wink:

E forte je ti ,i ke nga kushes :biggrin:

selvija
26-05-07, 00:12
E forte je ti ,i ke nga kushes :biggrin:Ska me neve shakk,,ja kemi anen krasniqa maaaa..:biggrin:

Sy_kaltra
26-05-07, 00:15
Ska me neve shakk,,ja kemi anen krasniqa maaaa..:biggrin:
Lakmi po ju kam :rolleyes: Po prap un ma mire ahhahahahah Un gjith rri e dashurume :biggrin:

selvija
26-05-07, 00:25
Lakmi po ju kam :rolleyes: Po prap un ma mire ahhahahahah Un gjith rri e dashurume :biggrin:Ja na me rata 2me2 jemi ndodhe qe najher sabah e aksham..:tongue:

Virti
26-05-07, 01:55
nese do dashurohesha nje here, do me mjaftonte! :biggrin:

Elina
26-05-07, 02:56
nese do dashurohesha nje here, do me mjaftonte! :biggrin:


Nje here si te mesohesh... me nuk ka te ndalur...:biggrin:

Virti
26-05-07, 02:58
Nje here si te mesohesh... me nuk ka te ndalur...:biggrin:
sa mire qenka... :biggrin:

Reana
26-05-07, 06:32
+infinit!...........

Virti
26-05-07, 16:50
po ua kam lakmi... :biggrin:

LuLjaa
29-05-07, 04:32
Valla ne dite t'sotit veē a ka se nuk e kqyrin sa here, e ajo nuk eshte Dashuri por vetum me kalu kohe
( qeshtu po thojn tash ) :D

gjini
14-06-07, 17:51
Po ndodhe ashtu siq tha selvija se ndodhe per dite por ndodhe edhe per qdo ore me u dashuru por si e kupton njeriu dashurin ajo eshte pakez e veshtire qe askush spo mund i bjen ne fije e keshtu po dashurohen shpesh per me mujt me e gjet nje zgjidhje dhe me ardhe deri te nje dashuri e vertet.
por edhe ajo e verteta nese vjen nuk eshte e vertet apsolute por !!!

gjini
14-06-07, 17:53
Po ndodhe ashtu siq tha selvija se ndodhe per dite por ndodhe edhe per qdo ore me u dashuru por si e kupton njeriu dashurin ajo eshte pakez e veshtire qe askush spo mund i bjen ne fije e keshtu po dashurohen shpesh per me mujt me e gjet nje zgjidhje dhe me ardhe deri te nje dashuri e vertet.
por edhe ajo e verteta nese vjen nuk eshte e vertet apsolute por !!!

leena
25-06-07, 06:07
njeri mund te dashurohet vetem dy her...sepse dashuria e par kur nuk harohet o fjala nese marzisht dashurohesh ne nje person....mirpo ka edhe raste kur njeriu mund te dashurohet edhe ne heren e dyt edhe pse nje her ju eshte thyer zemra.....

prishtinasi
26-06-07, 02:34
njeri mund te dashurohet vetem dy her...sepse dashuria e par kur nuk harohet o fjala nese marzisht dashurohesh ne nje person....mirpo ka edhe raste kur njeriu mund te dashurohet edhe ne heren e dyt edhe pse nje her ju eshte thyer zemra.....


Une, deri ne heren e 20-te, sen nuk kom kuptu;)!

aLbaChiCk
26-07-07, 16:25
Shum her mundet me u dashuru.sa te vdes nje dashuri mbas pak kohe lind tjetra :biggrin: ose njeri mundet me dasht me shum se nje person njekohsisht ka edhe ashtu raste

Rigoni
01-08-07, 00:34
Kjo pyetje eshte sikur te pyesesh dikend, sa kthesa jane? ato jane vetem 2, majtas dhe djathtas. keshtu qe:
Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren, e as te ardhmen. :)

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-08-07, 12:19
Kjo pyetje eshte sikur te pyesesh dikend, sa kthesa jane? ato jane vetem 2, majtas dhe djathtas. keshtu qe:
Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren, e as te ardhmen. :)


Respekt:smile: Un mendoj sa te msohet nejri te dashuroje ma shum se 2..3 here ather nuk e veren a esht duke dashuruar me gjith shpirt a vetem sa me e kalu kohen.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-08-07, 12:20
Un per veti dashurohem vetem nje her:biggrin: ate qe ta dua ta kaloj jeten...Inshalla per te gjiiiiiiitttttttttthhhhhhhhh:smile:

Rigoni
02-08-07, 13:30
Un per veti dashurohem vetem nje her:biggrin: ate qe ta dua ta kaloj jeten...Inshalla per te gjiiiiiiitttttttttthhhhhhhhh:smile:

Eshte veshtire te thuhet se vetem njeher dashuroj, nganjeher dashuron dikend qe nga ana tjeter nuk eshte si ana jote. Mendimi im eshte qe dashuria eshte e perjetshme.

BaNu Ne JeT I sInQeRt
02-08-07, 18:20
Eshte veshtire te thuhet se vetem njeher dashuroj, nganjeher dashuron dikend qe nga ana tjeter nuk eshte si ana jote. Mendimi im eshte qe dashuria eshte e perjetshme.

Me vend ke fol...e perjetshme asht:smile:

turisti
02-08-07, 18:30
Respekt:smile: Un mendoj sa te msohet nejri te dashuroje ma shum se 2..3 here ather nuk e veren a esht duke dashuruar me gjith shpirt a vetem sa me e kalu kohen.

Mund te mesojme qe te dashurojme ( edhe munemi qe te dashurojme shume here),por pyetja eshte :

Sa herė Dashurohet njė person ? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1084094#post1084094)

Une mendoj dhe e perkrahi metoden qe : 1 person dashurohet vetm 1 here ashtu siqe duhet, nese e dashurojme shume here nuk eshte ajo dashuri por lojė ku luajme dhe ku e mashtrojme vetveten...Dashuria eshte si buka: kur thehet - nuk ngjitet mė.......

LuLjaa
02-08-07, 18:41
Mund te mesojme qe te dashurojme ( edhe munemi qe te dashurojme shume here),por pyetja eshte :

Sa herė Dashurohet njė person ? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1084094#post1084094)

Une mendoj dhe e perkrahi metoden qe : 1 person dashurohet vetm 1 here ashtu siqe duhet, nese e dashurojme shume here nuk eshte ajo dashuri por lojė ku luajme dhe ku e mashtrojme vetveten...Dashuria eshte si buka: kur thehet - nuk ngjitet mė.......

Qe sa mire e paske than more turisti ... Dashuria si buka...
qashtu eshte se si ta thejsh mujsh me ngjit ma hallall t'koft
veē nese e kap me izilir per pak dit e sa per syret ashtu se s'ka shanc ndryshe ma .. :tongue:

turisti
02-08-07, 18:51
Qe sa mire e paske than more turisti ... Dashuria si buka...
qashtu eshte se si ta thejsh mujsh me ngjit ma hallall t'koft
veē nese e kap me izilir per pak dit e sa per syret ashtu se s'ka shanc ndryshe ma .. :tongue:

As-izolirat- nuk jane si perpara,se nashta kish qendrue me gjate,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.:bi ggrin:

yllbardh
02-08-07, 19:51
Njeriu mundė tė bjerė nė dashuri njė herė, mirėpo mėvaret se nėse e gjen personin ideal atėherė mjafton me kėtė herė, ndėrsa kur njeriu dashurohet nė dashuri atėherė ai person kurr nuk do tė gjejė qetėsi dhe knaqėsi me jetėn e tij.:smile:

LuLjaa
02-08-07, 20:04
As-izolirat- nuk jane si perpara,se nashta kish qendrue me gjate,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.:bi ggrin:

Pasha kuranin mire e ki se edhe Izolirat krejt falles tash nuk pe majn hiq pe lshojn me ni here hahahahahahahahaha

turisti
02-08-07, 20:06
Pasha kuranin mire e ki se edhe Izolirat krejt falles tash nuk pe majn hiq pe lshojn me ni here hahahahahahahahaha

Pash -izolirin-,hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahaha hahaha.

LuLjaa
02-08-07, 20:12
[/color]

Pash -izolirin-,hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahaha hahaha.

Pasha lepakun special ( baben e izolirit ) pooe hahahahahahaha ehh qysh bahet kishe s'pe din ti hmm :biggrin:

turisti
02-08-07, 20:28
Pasha lepakun special ( baben e izolirit ) pooe hahahahahahaha ehh qysh bahet kishe s'pe din ti hmm :biggrin:

Eeeeeeeeeeee. me :biggrin: special perfortesues :biggrin: dashurohet 2 hapa me large / ma gjate / ,hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha

LuLjaa
02-08-07, 20:37
Eeeeeeeeeeee. me :biggrin: special perfortesues :biggrin: dashurohet 2 hapa me large / ma gjate / ,hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahaha

Po qaj pak ma i rrezikshum eshte se me kap diēka me ta nuk eshte edhe leht me lshu ama t'rrall ka asi speciala lepaka :biggrin:
Ka gishtat ish ma zor mu qkap se tjeter kah jo aq hahahahahahahahaha uuu cofaaa :biggrin:

turisti
02-08-07, 20:40
Po qaj pak ma i rrezikshum eshte se me kap diēka me ta nuk eshte edhe leht me lshu ama t'rrall ka asi speciala lepaka :biggrin:
Ka gishtat ish ma zor mu qkap se tjeter kah jo aq hahahahahahahahaha uuu cofaaa :biggrin:

Kujdes se kujton qe eshte kuqi i buzeve e po i lyen e mos vet :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahaahah.

LuLjaa
02-08-07, 20:45
Ahahahahahahahahahahahahaha ti a pe din se ēka eshte, per tjeret se kam gajle se me ty jam ka foli hahahahahahahahahaha :)

turisti
02-08-07, 20:54
Ahahahahahahahahahahahahaha ti a pe din se ēka eshte, per tjeret se kam gajle se me ty jam ka foli hahahahahahahahahaha :)

Nuk di a muj me e qellue,por e dij qe me :biggrin: izolir :biggrin: nuk mundesh mi lye buzet,hahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahah ahahaaha.

LuLjaa
02-08-07, 20:58
Munov , munov se nashta edhe munesh :D
ehh po tham une se n'dit t'sotit ēkas po ndodh edhe kjo eshte e mundeshme more turisti
hajt provoje ni here se nashta t'qet najsen sa per mi ly hahahahahahahaha

turisti
02-08-07, 21:13
Munov , munov se nashta edhe munesh :D
ehh po tham une se n'dit t'sotit ēkas po ndodh edhe kjo eshte e mundeshme more turisti
hajt provoje ni here se nashta t'qet najsen sa per mi ly hahahahahahahaha

Veq ni lyfsha me :biggrin: langun e izolirit :biggrin: ,per hater t'atij personit,hahahahahahahahahahahahahahahahaha.

SANTANA-29
02-08-07, 21:13
gjith jeten deri sa te vdes,,,,,,,,dashuria e pa vdekshme,,,,:smile:

AuRoNi
02-08-07, 21:32
Unė ndoshta "ēuditerisht" sa her qe njoftoj dike, edhe e dashuroj.
Pa e marr ate si te perkohshme apo te perhershme, nga ajo besoj te kam edhe shume mikesha me pas, askujt si hirdherohem, askush s'me hirdherohet!

Zemera e djegur
24-10-07, 15:37
Nje person mendon se dashuron shume her, por spo eshte evertet, ka vetem nje dashurij te par, dhe nje dashurije te vertet, tjerat sjan dashurij edhe pse mendoj se dashurojm jo spo dashurojm me te vertet mund te jemi me te nga monotonia, ose nga keqardhaja ndaj tij/saj, po vetem nje her dashuron me te vertet, dashurija e vertet, te djege ne zemer.

gertaa
24-10-07, 18:19
dashuron shpesh nuk ka randsi mosha as koha ajo vjen edhe athere kur nuk e prit

gjini
25-10-07, 15:31
dashuron shpesh nuk ka randsi mosha as koha ajo vjen edhe athere kur nuk e prit


Kete qe e thua ti eshte e vertet dhe njeriu dashuron aq sa ka testosterone aktive ne trup.
pra, mosha e as gjendja familjare nuk ndikojne qe te dashurohesh .

Sy_kaltra
10-11-07, 14:48
Sa her mbetet pa Dashuri de :biggrin:

Lona
16-11-07, 14:21
Thonė se sa herė njė derė mbyllet njė tjetėr hapet.

LuLjaa
18-11-07, 02:07
Sa here ti pelqen dikush.. :P ( qeshtu met nime e kam se nuk e di ) :D

Dina
18-11-07, 14:50
Per mendimin tim nje person dashurohet vetem nje her po nese esht i mir mund te dashurohesh edhe me shum :D

Estella
10-06-08, 23:10
Per mendimin tim meshkujt dashorohen saher tju jepet mundesia

gjini
11-06-08, 11:31
Per mendimin tim meshkujt dashorohen saher tju jepet mundesia


EGI, vendase mos na e le vetem neve sherrin ne dere se as ju nuk ja leshoni rrugen mashkujve bile ne shqiptaret vetem ne femra dashurohemi e ato jeni ju e nderuara egi.
ne evrop dashurohen ma shum ndemjet veti mashkull - mashkull e femer -femer
po te ne nuk eshte ky problem zotit shyqyr qe ju ka krijue juve gjen ma te bukur dhe eshte gjynah mos me ju dasht juve moj ......

gjini
11-06-08, 11:33
dashuron shpesh nuk ka randsi mosha as koha ajo vjen edhe athere kur nuk e prit


Oj Gerta sa mu be qejfi qe qenke kthye prap , mire se ke ardhe moj e bukura e asaj ane

Fshatari
11-06-08, 12:36
Per mendimin tim meshkujt dashorohen saher tju jepet mundesia
A saktė.

Penelope
11-06-08, 12:52
hmmm, mendoj qe njeriu ka aftesi te dashuroje me shume se nje here ne jete, perndryshe jeta do te ishte shume e varfer, nese vetem njehere dashurohemi, dhe ajo te ndodhe te na deshtoje, dhe me pas te mbyllim zemren per tere jeten, kjo do ishte fatkeqesi..

Megjithate besoj se ka njerez qe dashurojne vetem nje here ne jete, dhe aty ska gje te keqe derisa jetojne me ate qe duan, por po ndodhi te ndahen ,mbase do ta kujtojne tere jeten ate dashuri, pa patur force ta tejkalojne kete gjendje...dhe kjo eshte me se tragjike per nje njeri, qe ngec ashtu dhe ska mundei te kaloje "hijen" e vet...

Arkza
11-06-08, 12:59
Nese eshte Fjala per nje Dashuri te sinqert te paster sikur loti dhe Ajo /Ai qe Dashurohen me mish e Shpirt eshte veq nje-here ne jeten te vet !!!!

Fshatari
11-06-08, 13:04
Nese eshte Fjala per nje Dashuri te sinqert te paster sikur loti dhe Ajo /Ai qe Dashurohen me mish e Shpirt eshte veq nje-here ne jeten te vet !!!!
Kėtė do duhej ta thonte bashkbiseduesja jonė e mėsipėrme : Peneloppa. Vetėm njė dashuri e kishte(Uliksin), pėr jetė!

Penelope
11-06-08, 13:08
ahahaha, fshatari, po kjo vlen per Penelopene vertete, ndersa une skam gjetur akoma Uliksin tim, hehe..por do ta gjej, shpresoj..

Arkza
11-06-08, 13:09
Kėtė do duhej ta thonte bashkbiseduesja jonė e mėsipėrme : Peneloppa. Vetėm njė dashuri e kishte(Uliksin), pėr jetė!

S'di se si te shkruj te gjitha keto lidhje me kete !
Njeriu i gjale dashurohet sa here te jepet Mundesia por jo jo kurr-sesi sikur njehere qe Dashurohet me mish e Shprit !
Nga Natyrja jan njerzit te ndryshme , me kete desha te them se sjemi te gjithe njesoj !

Fshatari
11-06-08, 13:20
S'di se si te shkruj te gjitha keto lidhje me kete !
Njeriu i gjale dashurohet sa here te jepet Mundesia por jo jo kurr-sesi sikur njehere qe Dashurohet me mish e Shprit !
Nga Natyrja jan njerzit te ndryshme , me kete desha te them se sjemi te gjithe njesoj !
Dashuria asht vetėm shpirt e jo mish!
Fshatari i thot tė dashurės :"shpirti im" po kurrė "mishi im"!
Konkluzion: dashurohemi me shpirt.

gjini
13-06-08, 09:19
hmmm, mendoj qe njeriu ka aftesi te dashuroje me shume se nje here ne jete, perndryshe jeta do te ishte shume e varfer, nese vetem njehere dashurohemi, dhe ajo te ndodhe te na deshtoje, dhe me pas te mbyllim zemren per tere jeten, kjo do ishte fatkeqesi..

Megjithate besoj se ka njerez qe dashurojne vetem nje here ne jete, dhe aty ska gje te keqe derisa jetojne me ate qe duan, por po ndodhi te ndahen ,mbase do ta kujtojne tere jeten ate dashuri, pa patur force ta tejkalojne kete gjendje...dhe kjo eshte me se tragjike per nje njeri, qe ngec ashtu dhe ska mundei te kaloje "hijen" e vet...

Thuhet se dashuria e pare nuk harrohet, ndoshta ashtu eshte por ajo veq kujtohet se nje dashuri qe e zavendson te kalueren eshte ma e bukur se ajo qe ishte ma pare.
Pra njeriu dashuron sa here ti jipet mundesi te takoj ate qe ja prek damarin e dashurise.

thellenza
15-06-08, 18:41
mendoj se dashuron 1 here me te vertete..por nese ke shume shume fat mund te ndodhe edhe 2 here kjo! Perndryshe ato te shpeshtat jan vetem dashuriqka.