PDA

View Full Version : PSE MENDONI SE FEMRAT SHQIPTARE PO SHKOJN ME TE ZI?


Honesty^uk.
15-01-04, 21:25
Une jetoj ne Londer tash 5 vite ,dhe kam pas nje bised me nje femen shqiptare qe kalon me te zi ,,dhe e pyta se pse kalon me te zi dhe ma tregoi arsyen e vet.
Keshtu qe po dua te degjoj mendimet e juaja ndoshta edhe te ndonje femne te sinqert qe ka kaluar ose kalon me te zi (ose me zezak me shqip)
pavaresisht se ku jeton ne Kosov SHqiperi apo diaspore.
Shpresoj se do lexoj sinqeritetin tuaj.
TUNG

Kaltrina
16-01-04, 14:34
hej pashe zotin a smujte me gjete naj teme pak ma te mire a?nnncncncnn oooooo shqiptari e han buken e vet e i kqyr punet e huja. leni valla problemet e hallkut e kqyrni te juvet. ti qat bisede me qat qiken e imagjinu 100 %. edhe seshte e vertet se shqiptaret shkojne me te hujte. se ju mashkujte shume te mire a? veq mos mujshi me gjete naj bire, ma te poshter ska se ju, e kishe pi kritikoni femrat shqiptare.se ju e keni bo fet, jeni martu me plaka te hujat, e pe keshni dikon.edhe ne dashe me dite ma te moralshme, te mira, te bukura se shqiptaret ska.

Murgesha
16-01-04, 14:47
Kaltrina te lumte per pergjigjen me vend qe keni dhene.
Edhe une mendoj se po ka teperime ne vleresimin e femres shqiptare qe jeton ne perendim. Edhe cudi bre une jetoj ne perendim e ende nuk pash ndonje shqiptare tuj kalu me zezak.
Pershendetje Murgesha.

Cool_Boy
16-01-04, 15:50
Pershdnetje Honesty^uk.

Me te vretet nje teme e mir eshte kjo edhe pse ka ketu persona qe nuk e besojn kete por ata person qe nuk e besojn kete let vin ata te une dhe ju tregoj se cila Kosovare shkon me te zi (Azijatik etj) fakt jo rrena.

Hej Kaltrina dhe Murgesha-Me te vrete ju kuptoj se si ndini kur te folmi per kesi tema se ju jeni femna dhe ju prekin me shum juve do kesi raste por e vretet eshte se Kosovaret shkojn me te zi(zezak) dhe me te bardhet qe nuk jan Shqipter per aventura dhe do i marrin per gjith, kjo ndodh edhe ne Kosov dhe nuk mundeni ta muhoni kete. Para disa kohe mediat elektrinike kan dhen shifrat se sa femra Kosovare jan martu me keta te jashtit dhe Prishtina u kan numer 1.

Kaltrina deshta te them ty nje gje se ma se shumti kishe kritiku per kete tem dhe me se shumti na kishe sulmu neve djemve por nje gje po ju them une juve dhe besoj se edhe shumica kan mu pajtu me mua se vajzat Kosovare nuk jan ato vajza siq kan qene per para......(Shembuj)Shumica jan bo kullerka,kthizat per jashta,duhanin dhe birren tu e pi si ujin e buanirit e shume shum gjera te tjera.

Kaltrina edhe nje gje tjetr kisha pas deshir qe te them ty:Ky eshte forum mundemi per qka te dojm te bisedojm dhe nuk mundni qe te na kritkioni per kete ok nese nuk ju pelqen nje tem shum leht eshte mos u pergjigjeni.

Pershndetje per te gjith nga Cool_Boy

lazdrani
16-01-04, 19:54
HI te gjitheve ju pershendes ,disa here u mendova te pergjigjem apo jo ne kete teme.Ok
Une mendoje qe ne secilin shtet apo vend ka keso raste me racen e zeze(zezak-e)te kene lidhje cka eshte bere edhe mode.Por te ju them te drejten deri me sot nuk pashe femer shqiptare me zezak apo edhe meshkuj shqiptare me zezake.
Ndoshta ka raste por ato jane shume te rralla,ndoshta edhe jeta sociale shtuen qe te ndodhe kjo.Nuk e di pasi nuk kam ndie dhe nuk kam pare.


Dashuria nuk ka kufi ndonje here.............lazdrani :P

Honesty^uk.
16-01-04, 21:33
hej pashe zotin a smujte me gjete naj teme pak ma te mire a?nnncncncnn oooooo shqiptari e han buken e vet e i kqyr punet e huja. leni valla problemet e hallkut e kqyrni te juvet. ti qat bisede me qat qiken e imagjinu 100 %. edhe seshte e vertet se shqiptaret shkojne me te hujte. se ju mashkujte shume te mire a? veq mos mujshi me gjete naj bire, ma te poshter ska se ju, e kishe pi kritikoni femrat shqiptare.se ju e keni bo fet, jeni martu me plaka te hujat, e pe keshni dikon.edhe ne dashe me dite ma te moralshme, te mira, te bukura se shqiptaret ska.Megjithate faleminderit qe ke marr mundimin per ta paraqitur mendimin tend ashtu siq ti e vlereson,,por une e paraqita kete teme pasi kjo ka qen e vertet ,,,dhe eshte reale edhe sot e kesaj dite ne kosov,pra qikat tona te" ndershme " (((ketu nuk behet fjal per te gjitha sepse nuk dua qe te paragjykoj askend,,, nga kureshtja se qka ka me shum njeriu i ZI e bejne kete prove,,, prandaj zonjushe e nderuar duhet te pergjigjesh realisht nese ti din ndonje gje ne kete fushe dhe jo me fole ,,,,me mendje ne hava,,,UNE e kam paraqitur kete teme pasi kete gje e kam jetuar vete dhe e di nje gje te tille qe eshte reale pasi e kam pare me syte e mi.Besoj se do te tregohesh me realiste dhe jo kaq e papergjegjshme ,,,,sepse une nuk e kam bere qe ta poshteroj femnen shqiptare por REALITETI ESHTE REALITET te pelqej apo ste pelqej.
Tung

Honesty^uk.
16-01-04, 21:42
Pershdnetje Honesty^uk.

Me te vretet nje teme e mir eshte kjo edhe pse ka ketu persona qe nuk e besojn kete por ata person qe nuk e besojn kete let vin ata te une dhe ju tregoj se cila Kosovare shkon me te zi (Azijatik etj) fakt jo rrena.

Hej Kaltrina dhe Murgesha-Me te vrete ju kuptoj se si ndini kur te folmi per kesi tema se ju jeni femna dhe ju prekin me shum juve do kesi raste por e vretet eshte se Kosovaret shkojn me te zi(zezak) dhe me te bardhet qe nuk jan Shqipter per aventura dhe do i marrin per gjith, kjo ndodh edhe ne Kosov dhe nuk mundeni ta muhoni kete. Para disa kohe mediat elektrinike kan dhen shifrat se sa femra Kosovare jan martu me keta te jashtit dhe Prishtina u kan numer 1.

Kaltrina deshta te them ty nje gje se ma se shumti kishe kritiku per kete tem dhe me se shumti na kishe sulmu neve djemve por nje gje po ju them une juve dhe besoj se edhe shumica kan mu pajtu me mua se vajzat Kosovare nuk jan ato vajza siq kan qene per para......(Shembuj)Shumica jan bo kullerka,kthizat per jashta,duhanin dhe birren tu e pi si ujin e buanirit e shume shum gjera te tjera.

Kaltrina edhe nje gje tjetr kisha pas deshir qe te them ty:Ky eshte forum mundemi per qka te dojm te bisedojm dhe nuk mundni qe te na kritkioni per kete ok nese nuk ju pelqen nje tem shum leht eshte mos u pergjigjeni.

Pershndetje per te gjith nga Cool_Boy
Te pershendes per mendimin qe ke dhen dhe e di se ti je me shume i informuar sa i perket trajtimit te kesaj teme pasi po mendoj se ti jeton jeten kosovare ne kosove dhe jo si une ne gyrbet,,,por edhe une kam sadopak njohuri se si femrat tona kan qit cigaren ne maje te veshit dhe shkojn rruges si Kullerka,dhe per me shume i shoh ketu qe kan harrue se ku kan lindur.
Besoj se je munduar te tregosh realitetin.TUNG

Honesty^uk.
16-01-04, 21:51
Kaltrina te lumte per pergjigjen me vend qe keni dhene.
Edhe une mendoj se po ka teperime ne vleresimin e femres shqiptare qe jeton ne perendim. Edhe cudi bre une jetoj ne perendim e ende nuk pash ndonje shqiptare tuj kalu me zezak.
Pershendetje Murgesha.
Pershendetje MURGESH
besoj se ketu eshte per te dhen mendimin e vet secili dhe nuk besoj se ka nevoj qe ti besh dikujt tifozllek,, siq po beni ju ne kete rast
ndersa per sa i perket asaj qe thua ti se nuk eshte e vertet ,,nje gje qe une e kam pa me syte e mi dhe ajo zonje e ka pranuar me gojen e vet pasi nuk kishte rruge per te me genjyer,,edhe pse eshte per te ardhur keq eshte e VERTET.
Sepse disa nga krajlicat tona kane filluar per ta shijuar edhe buken e zeze,
BILES QKA ESHTE PER TE ARDHUR ME KEQ KAN EDHE FILLUAR PER TA MBJELLUR NE TOKEN E TYRE.
Faleminderit per mundimin qe ke shprehur mendimin dhe tifozellekun tend
Mos e perdor ate shprehjen e HOXHES((( BAN QKA TE THEM UNE DHE MOS BAN SI TE BAJ UNE )))))))

Cool_Boy
17-01-04, 14:12
Tung Honesty^uk.

Shokit une jetoj ne UK si ju (gurbet) por ate qka kam then per mendimin tim eshte e pa muhuar..

Murgesha
17-01-04, 14:24
Kaltrina te lumte per pergjigjen me vend qe keni dhene.
Edhe une mendoj se po ka teperime ne vleresimin e femres shqiptare qe jeton ne perendim. Edhe cudi bre une jetoj ne perendim e ende nuk pash ndonje shqiptare tuj kalu me zezak.
Pershendetje Murgesha.
Pershendetje MURGESH
besoj se ketu eshte per te dhen mendimin e vet secili dhe nuk besoj se ka nevoj qe ti besh dikujt tifozllek,, siq po beni ju ne kete rast
ndersa per sa i perket asaj qe thua ti se nuk eshte e vertet ,,nje gje qe une e kam pa me syte e mi dhe ajo zonje e ka pranuar me gojen e vet pasi nuk kishte rruge per te me genjyer,,edhe pse eshte per te ardhur keq eshte e VERTET.
Sepse disa nga krajlicat tona kane filluar per ta shijuar edhe buken e zeze,
BILES QKA ESHTE PER TE ARDHUR ME KEQ KAN EDHE FILLUAR PER TA MBJELLUR NE TOKEN E TYRE.
Faleminderit per mundimin qe ke shprehur mendimin dhe tifozellekun tend
Mos e perdor ate shprehjen e HOXHES((( BAN QKA TE THEM UNE DHE MOS BAN SI TE BAJ UNE )))))))Cool_boy, te thuash mendimin tend nuk eshte tifozllek. Ndoshta ju keni hasur ne nje rast te tille dhe nuk te them se ti genjen. Nje e di sakte, Dashuria nuk ka kufi dhe nuk njeh raca. Une te thash se jetoj ne perendim dhe ende skam ndegjuar ndonje rast te tille. Nuk te thash se nuk eshte e vertet. Nese keni marre mundimin te citoni mendimin tim ateher eshte dashur qe edhe pergjigjen te beni ne baze te shkrimit e jo ne baze te siq ty ta merr mendja.
Kete po e vrej se me sa mllef i shqipton ne fund fjalet e famshme te Hoxhes. Une se paku deri me tani askujt nuk ja kam imponuar mendimin tim. Nese ju keni hapur nje teme te tille normal qe keni pritur dikush te ju pergjigjet. Dhe duhet te pregaditeni qe me pare se ndoshta edhe dikush nuk pajtohet me mendimin tend. E une as nuk e kundershtova e as nuk u pajtova.

tung tung Murgesha

Simply_girl_uk.
17-01-04, 18:52
Kaltrina te lumte per pergjigjen me vend qe keni dhene.
Edhe une mendoj se po ka teperime ne vleresimin e femres shqiptare qe jeton ne perendim. Edhe cudi bre une jetoj ne perendim e ende nuk pash ndonje shqiptare tuj kalu me zezak.
Pershendetje Murgesha.
Pershendetje MURGESH
besoj se ketu eshte per te dhen mendimin e vet secili dhe nuk besoj se ka nevoj qe ti besh dikujt tifozllek,, siq po beni ju ne kete rast
ndersa per sa i perket asaj qe thua ti se nuk eshte e vertet ,,nje gje qe une e kam pa me syte e mi dhe ajo zonje e ka pranuar me gojen e vet pasi nuk kishte rruge per te me genjyer,,edhe pse eshte per te ardhur keq eshte e VERTET.
Sepse disa nga krajlicat tona kane filluar per ta shijuar edhe buken e zeze,
BILES QKA ESHTE PER TE ARDHUR ME KEQ KAN EDHE FILLUAR PER TA MBJELLUR NE TOKEN E TYRE.
Faleminderit per mundimin qe ke shprehur mendimin dhe tifozellekun tend
Mos e perdor ate shprehjen e HOXHES((( BAN QKA TE THEM UNE DHE MOS BAN SI TE BAJ UNE )))))))Cool_boy, te thuash mendimin tend nuk eshte tifozllek. Ndoshta ju keni hasur ne nje rast te tille dhe nuk te them se ti genjen. Nje e di sakte, Dashuria nuk ka kufi dhe nuk njeh raca. Une te thash se jetoj ne perendim dhe ende skam ndegjuar ndonje rast te tille. Nuk te thash se nuk eshte e vertet. Nese keni marre mundimin te citoni mendimin tim ateher eshte dashur qe edhe pergjigjen te beni ne baze te shkrimit e jo ne baze te siq ty ta merr mendja.
Kete po e vrej se me sa mllef i shqipton ne fund fjalet e famshme te Hoxhes. Une se paku deri me tani askujt nuk ja kam imponuar mendimin tim. Nese ju keni hapur nje teme te tille normal qe keni pritur dikush te ju pergjigjet. Dhe duhet te pregaditeni qe me pare se ndoshta edhe dikush nuk pajtohet me mendimin tend. E une as nuk e kundershtova e as nuk u pajtova.

tung tung Murgesha
HAHAHAHHAAH
ne radhe te pare nese ti don me ju pergjigj dikujt duhet qe se pari ti thirresh ne ate emer qe te eshte prezantuar,,,dhe jo te pergjigjesh tjeter per tjeter.
Megjithate po te tregoj perseri se une qe e kam hapur kete teme
qe eshte mese interesante si ne diaspore ashtu edhe ne kosove
(((deshtem apo s'deshtem une dhe ti kjo eshte reale)))) pra une jam HONESTY^UK. dhe jo cool_boy.
dhe eshte e vertet qe une kete teme e kam hapur per te marr mendimet
e juaja,,,gjithashtu une jam bazuar dikun qe kam hapur kete teme,,,po ashtu edhe jam shume i pergaditur per te ju pergjigjur cdo kujt ne cdo forme .((((((( VETEM PER KURIOZITET PO TE TREGOJ SE I KAM 16 VITE SHKOLLE SHKOLLE SHQIPE DHE 3 KETU NE ANGLI)))))))) pra kjo ishte vetem per kuriozitet ,,mos e merr per keq.
Ndersa fjalet e hoxhes nuk i kam shprehur me mllef ,sepse une nuk kam hapur temen per tu hasmeruar me njerez,,por per te bashke biseduar.
FLM per mirekuptimin.

Honesty^uk.
17-01-04, 19:03
Kaltrina te lumte per pergjigjen me vend qe keni dhene.
Edhe une mendoj se po ka teperime ne vleresimin e femres shqiptare qe jeton ne perendim. Edhe cudi bre une jetoj ne perendim e ende nuk pash ndonje shqiptare tuj kalu me zezak.
Pershendetje Murgesha.
Pershendetje MURGESH
besoj se ketu eshte per te dhen mendimin e vet secili dhe nuk besoj se ka nevoj qe ti besh dikujt tifozllek,, siq po beni ju ne kete rast
ndersa per sa i perket asaj qe thua ti se nuk eshte e vertet ,,nje gje qe une e kam pa me syte e mi dhe ajo zonje e ka pranuar me gojen e vet pasi nuk kishte rruge per te me genjyer,,edhe pse eshte per te ardhur keq eshte e VERTET.
Sepse disa nga krajlicat tona kane filluar per ta shijuar edhe buken e zeze,
BILES QKA ESHTE PER TE ARDHUR ME KEQ KAN EDHE FILLUAR PER TA MBJELLUR NE TOKEN E TYRE.
Faleminderit per mundimin qe ke shprehur mendimin dhe tifozellekun tend
Mos e perdor ate shprehjen e HOXHES((( BAN QKA TE THEM UNE DHE MOS BAN SI TE BAJ UNE )))))))Cool_boy, te thuash mendimin tend nuk eshte tifozllek. Ndoshta ju keni hasur ne nje rast te tille dhe nuk te them se ti genjen. Nje e di sakte, Dashuria nuk ka kufi dhe nuk njeh raca. Une te thash se jetoj ne perendim dhe ende skam ndegjuar ndonje rast te tille. Nuk te thash se nuk eshte e vertet. Nese keni marre mundimin te citoni mendimin tim ateher eshte dashur qe edhe pergjigjen te beni ne baze te shkrimit e jo ne baze te siq ty ta merr mendja.
Kete po e vrej se me sa mllef i shqipton ne fund fjalet e famshme te Hoxhes. Une se paku deri me tani askujt nuk ja kam imponuar mendimin tim. Nese ju keni hapur nje teme te tille normal qe keni pritur dikush te ju pergjigjet. Dhe duhet te pregaditeni qe me pare se ndoshta edhe dikush nuk pajtohet me mendimin tend. E une as nuk e kundershtova e as nuk u pajtova.

tung tung Murgesha
HAHAHAHHAAH
ne radhe te pare nese ti don me ju pergjigj dikujt duhet qe se pari ti thirresh ne ate emer qe te eshte prezantuar,,,dhe jo te pergjigjesh tjeter per tjeter.
Megjithate po te tregoj perseri se une qe e kam hapur kete teme
qe eshte mese interesante si ne diaspore ashtu edhe ne kosove
(((deshtem apo s'deshtem une dhe ti kjo eshte reale)))) pra une jam HONESTY^UK. dhe jo cool_boy.
dhe eshte e vertet qe une kete teme e kam hapur per te marr mendimet
e juaja,,,gjithashtu une jam bazuar dikun qe kam hapur kete teme,,,po ashtu edhe jam shume i pergaditur per te ju pergjigjur cdo kujt ne cdo forme .((((((( VETEM PER KURIOZITET PO TE TREGOJ SE I KAM 16 VITE SHKOLLE SHKOLLE SHQIPE DHE 3 KETU NE ANGLI)))))))) pra kjo ishte vetem per kuriozitet ,,mos e merr per keq.
Ndersa fjalet e hoxhes nuk i kam shprehur me mllef ,sepse une nuk kam hapur temen per tu hasmeruar me njerez,,por per te bashke biseduar.
FLM per mirekuptimin.
Kjo qe ndodhi tash me kete shkrim per te qeshur shume ...sepse une kur te shkrova ishte adresa e Simply_girl_uk. qe ishte ne perdorim nga njeri i imi qe jeton me mua... prandaj te kerkoj ndjes per kete . tung Honesty^uk

Murgesha
17-01-04, 19:21
Honesty^Uk shkruajti.
tung tung Murgesha
HAHAHAHHAAH
ne radhe te pare nese ti don me ju pergjigj dikujt duhet qe se pari ti thirresh ne ate emer qe te eshte prezantuar,,,dhe jo te pergjigjesh tjeter per tjeter.
Megjithate po te tregoj perseri se une qe e kam hapur kete teme
qe eshte mese interesante si ne diaspore ashtu edhe ne kosove
(((deshtem apo s'deshtem une dhe ti kjo eshte reale)))) pra une jam HONESTY^UK. dhe jo cool_boy.
dhe eshte e vertet qe une kete teme e kam hapur per te marr mendimet
e juaja,,,gjithashtu une jam bazuar dikun qe kam hapur kete teme,,,po ashtu edhe jam shume i pergaditur per te ju pergjigjur cdo kujt ne cdo forme .((((((( VETEM PER KURIOZITET PO TE TREGOJ SE I KAM 16 VITE SHKOLLE SHKOLLE SHQIPE DHE 3 KETU NE ANGLI)))))))) pra kjo ishte vetem per kuriozitet ,,mos e merr per keq.
Ndersa fjalet e hoxhes nuk i kam shprehur me mllef ,sepse une nuk kam hapur temen per tu hasmeruar me njerez,,por per te bashke biseduar.
FLM per mirekuptimin.


Pershendetje Honesti^UK
Se pari te kerkoj ndjese ne cilesimin tend si Col_boy, gabim ky qe me eshte pervjedhur gabimisht. Edhe pse e dija se jeni ai qe keni inicuar kete tem.
Se dyti te uroj per shkollimin e larte. Besoni se me vjen mire per ket. Tani e di se kam te bej me nje intelektual dhe te them te drejten te simpatizoj per ket.
Por edhe njeher po te them se pa te drejte me keni mveshur keto gjera. Eshte dashur te kuptoni shkrimin tim. As nuk te kam akuzuar per teme dhe as qe te kam kundershtuar ne fjalet e tua. Kam shpreh te verteten time qe ende skam ndegjuar per ndonje rast te tille edhe pse ka 5 vite qe jetoj ne perendim.
Ne ket shtetin ku une jetoj ka vajza te reja dhe po te them me plot aresye qe shumica prej tyre jane ne nivel te sjelljes dhe ende me tradita shqiptare. Pa keqkuptime po me mirekuptim vazhdojme perpara ne teme. Nese keni ende diqka per te shkruar urdheroni por mos me akuzoni per gjera te paqena. Per se jam pajtuar me nje shkrim te nje anetari nuk eshte e thanun qe te mendoj si ajo.
Me rrespekt pershendetje Murgesha.

Honesty^uk.
17-01-04, 20:06
Kaltrina te lumte per pergjigjen me vend qe keni dhene.
Edhe une mendoj se po ka teperime ne vleresimin e femres shqiptare qe jeton ne perendim. Edhe cudi bre une jetoj ne perendim e ende nuk pash ndonje shqiptare tuj kalu me zezak.
Pershendetje Murgesha.
Pershendetje MURGESH
besoj se ketu eshte per te dhen mendimin e vet secili dhe nuk besoj se ka nevoj qe ti besh dikujt tifozllek,, siq po beni ju ne kete rast
ndersa per sa i perket asaj qe thua ti se nuk eshte e vertet ,,nje gje qe une e kam pa me syte e mi dhe ajo zonje e ka pranuar me gojen e vet pasi nuk kishte rruge per te me genjyer,,edhe pse eshte per te ardhur keq eshte e VERTET.
Sepse disa nga krajlicat tona kane filluar per ta shijuar edhe buken e zeze,
BILES QKA ESHTE PER TE ARDHUR ME KEQ KAN EDHE FILLUAR PER TA MBJELLUR NE TOKEN E TYRE.
Faleminderit per mundimin qe ke shprehur mendimin dhe tifozellekun tend
Mos e perdor ate shprehjen e HOXHES((( BAN QKA TE THEM UNE DHE MOS BAN SI TE BAJ UNE )))))))Cool_boy, te thuash mendimin tend nuk eshte tifozllek. Ndoshta ju keni hasur ne nje rast te tille dhe nuk te them se ti genjen. Nje e di sakte, Dashuria nuk ka kufi dhe nuk njeh raca. Une te thash se jetoj ne perendim dhe ende skam ndegjuar ndonje rast te tille. Nuk te thash se nuk eshte e vertet. Nese keni marre mundimin te citoni mendimin tim ateher eshte dashur qe edhe pergjigjen te beni ne baze te shkrimit e jo ne baze te siq ty ta merr mendja.
Kete po e vrej se me sa mllef i shqipton ne fund fjalet e famshme te Hoxhes. Une se paku deri me tani askujt nuk ja kam imponuar mendimin tim. Nese ju keni hapur nje teme te tille normal qe keni pritur dikush te ju pergjigjet. Dhe duhet te pregaditeni qe me pare se ndoshta edhe dikush nuk pajtohet me mendimin tend. E une as nuk e kundershtova e as nuk u pajtova.

tung tung Murgesha
HAHAHAHHAAH
ne radhe te pare nese ti don me ju pergjigj dikujt duhet qe se pari ti thirresh ne ate emer qe te eshte prezantuar,,,dhe jo te pergjigjesh tjeter per tjeter.
Megjithate po te tregoj perseri se une qe e kam hapur kete teme
qe eshte mese interesante si ne diaspore ashtu edhe ne kosove
(((deshtem apo s'deshtem une dhe ti kjo eshte reale)))) pra une jam HONESTY^UK. dhe jo cool_boy.
dhe eshte e vertet qe une kete teme e kam hapur per te marr mendimet
e juaja,,,gjithashtu une jam bazuar dikun qe kam hapur kete teme,,,po ashtu edhe jam shume i pergaditur per te ju pergjigjur cdo kujt ne cdo forme .((((((( VETEM PER KURIOZITET PO TE TREGOJ SE I KAM 16 VITE SHKOLLE SHKOLLE SHQIPE DHE 3 KETU NE ANGLI)))))))) pra kjo ishte vetem per kuriozitet ,,mos e merr per keq.
Ndersa fjalet e hoxhes nuk i kam shprehur me mllef ,sepse une nuk kam hapur temen per tu hasmeruar me njerez,,por per te bashke biseduar.
FLM per mirekuptimin.
Edhe une te pershendes sinqerisht.
Por nje gje nuk po me pelqen se me thua ((mi ke pervesh)) pasi une nuk mendoj se te kam ofenduar.
Kalofsh mire dhe flm per biseden.

vejani
19-01-04, 02:18
pse jav kana

siku ca meshkujve te tjer

vullneti
19-01-04, 12:14
Pershendetje te gjitheve!
Interesante eshte puna e jone! Ne asnje forum shqiptar smujta deri tani qe se paku nje teme qe qilet te kete diskutime te mirefillta,se askund si tja nise nje teme e dikush ta shpreh mendimin e vet nuk behet pa ju gju ne qafe dikush ,e pastaj fillon dialogu me s tyre: jo the,jo shkruve,po smendova shtu po me keq kuptove...etj etj"
Kjo teme eshte interesante ,po don analize te mirefillte.Une jetoj ne Pr po pak kam qene edhe jashte(jo shume gjate).ketu te ne ne Pr e di qe femrat tona shkojne me te huajte e e di edhe me zezak qe shkojne(doren ne zemer dy i di edhe ate me kane tregu taxistat qe i bartin neper Party te te huajve).
Pse shkojne ,a mire a keq eshte kjo pune...te gjithe e dime...nuk shkojne me te huaj vetem femrat tona po e dime qe edhe mashkujt...PO....hehe te martesa eshte problemi,aty kur duhet me linde femiu...kur duhet me ju dhene identiteti kombetar e fetar atij femiu...te martesa eshte problemi...se pas lindjes se femiut zakonisht(jo 100% te rasteve) ka shkururezime...
Skemi pse ta akuzojme as gjinine femrore as mashkullore...se djem e vajza jane te ketij Populli...vepruan mire a keq eshte pasqyre e ketij Populli...se per fat te keq....vajzat e djemte tone kane shku e jane martu edhe me shkie....shume a pak...dikush po...shkojne tani edhe me te huaj,edhe me zezak...shume a pak dikush po....andaj edhe pse i hidhur realiteti eshte i tille.
sikur vertete dikush e marton te huajin a te huajen vertete nga dashuria...se di..ndoshta mundemi me e fale...po kur e marton nga prepotenca(zakonisht femrat) se mendon se eshte dikushi e ka arrite nje nivel me te larte se Populli qe e lindi e e rriti e i injoron te rinjet shqiptar...atehere veq mundemi te themi:e mjere eshte ajo familje qe e lindi ate rod te flliqte...gje qe ben te mendojme se edhe ai-ajo seshte rod shqiptari po eshte bije a bir i-e nje...
Sdi...mendoj qe...te gjithe ata qe u martuan me te huaj...jane pendu...e i lus te gjithe te rinjet qe te ken kujdes...prap se parape...DREQI I YT ESHTE ME I MIRE SE MELAQJA E HUAJ
ju pershendes

Cool_Boy
19-01-04, 14:22
Tung Murgesha

Vetem dehste te them se une ketu e kam shprehur mendimin tim, une me komentet e mija nuk ju kam akazu juve apo kritiku dhe mos mendo se kam menduar se ju jeni tu me quajtur mua rrec etj... Mos kritikoni por lexoni.

Besoj se me kuptoni--me respekt Cool_Boy

Murgesha
19-01-04, 15:52
Cool_boy gabimisht ju kam drejtuar juve ne shkrimin tim te shkruar per Honesty_Uk.
E dij se skeni thene asgje per mua por me falni mua se gabim ishte.
Me rrespekt Murgesha.

Z. Vullneti mire kishit cekur nese behen per hir te dashurise mund edhe te arsyetohen.
Por une mendoj se me teper jane ne pyetje interesat dhe deshirat e shfrenuara se dashurite ne raste te ketilla. Andaj nuk i aresyetoj.
Cudi po me vie pse kaq ndryshim n shoqerine kosovare. Para me pak se 20 vjeteve derdhej gjaku pse dashuroheshin dy te rinje shqiptare me fe te ndryshme ne Kosove e tani duket se shume shpejt u demokratizuam.

Cool_Boy
19-01-04, 16:36
Murgesha te pershndes nuk ka problem se gabimi eshte gabim dhe gjith kush gabon perveq zotit qe nuk gabon.

Pershndetje

Honesty^uk.
19-01-04, 21:16
Pershendetje per te gjith por vecanarisht pershendes VULLNETIN dhe COOL_BOY sepse keta kan treguar realitetin ashtu sic eshte ,por
edhe murgeshen e cila me ne fund e pranoi se kjo
qe une kam parashtruar per diskutim eshte mese e vertet
EDHE PSE NUK ESHTE E MIRE PER SHOQERIN SHQIPTARE
me respekt per te gjith .

Murgesha
19-01-04, 21:42
Honesty pse ore se kupton se une te shkruajta qe ketu ku jetoj une nuk kam ndegjuar per asnje rast te tille.

Se kuptohet dhe e di qe ne Kosove per momentin eshte kah ndodh gjithqka koheve te fundit.

valtoni
19-01-04, 21:54
Jo valla nuk asht e vertet si po thot kaltrina , se gjoja femrat shqiptare qenkan aq te ndershme se sa djemt , un shum mir i njoh femrat shqiptare se 20 vite jetoj ne Hamburg -GJERMANI injoh mir se si punojn neper klube te nates dhe i thojn shefit te tyre ne qoft se vjen ndonje shqiptar nuk dua te baj mardhanje seksuale me ta.

valtoni
19-01-04, 21:57
Jo valla nuk asht e vertet si po thot kaltrina , se gjoja femrat shqiptare qenkan aq te ndershme se sa djemt , un shum mir i njoh femrat shqiptare se 20 vite jetoj ne Hamburg -GJERMANI injoh mir se si punojn neper klube te nates dhe i thojn shefit te tyre ne qoft se vjen ndonje shqiptar nuk dua te baj mardhanje seksuale me ta.

Simply_girl_uk.
19-01-04, 22:17
Honesty pse ore se kupton se une te shkruajta qe ketu ku jetoj une nuk kam ndegjuar per asnje rast te tille.

Se kuptohet dhe e di qe ne Kosove per momentin eshte kah ndodh gjithqka koheve te fundit.
Une te kam kuptuar,por diten e pare qe ke shkruar ke perkrahur mendimin e asaj qe thoshte se ,,,,nuk eshte e vertet kjo qe po thuhet per femrat shqiptare ,,,dhe une nuk kam deshir qe ndodh keshtu me femrat tona por kjo eshte realiteti qe as kujt nuk i pelqen PERVEC ATYRE QE FEMRAVE MENDJE LEHTA QE VEPROJN KESHTU.
Mos me keqkupto,,
flm per mire kuptimin
Te pershndes

Honesty^uk.
19-01-04, 22:21
Honesty pse ore se kupton se une te shkruajta qe ketu ku jetoj une nuk kam ndegjuar per asnje rast te tille.

Se kuptohet dhe e di qe ne Kosove per momentin eshte kah ndodh gjithqka koheve te fundit.
Une te kam kuptuar,por diten e pare qe ke shkruar ke perkrahur mendimin e asaj qe thoshte se ,,,,nuk eshte e vertet kjo qe po thuhet per femrat shqiptare ,,,dhe une nuk kam deshir qe ndodh keshtu me femrat tona por kjo eshte realiteti qe as kujt nuk i pelqen PERVEC ATYRE QE FEMRAVE MENDJE LEHTA QE VEPROJN KESHTU.
Mos me keqkupto,,
flm per mire kuptimin
Te pershndes
hahahaahha
perseri me ndodhi e njejta gje se te shkrova me emrin e tjeter kujt se e kishte len te kycur,
e di qe me kupton :) :) :) tung

Donna
19-02-04, 20:18
VEJAN ta honksha xemel po mir ke fol


valla nese shkon let shkon ajo veten e prish ty kurgjo spot bon eshte femer kurioz edhe don mi hulumtu krejt


phiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

shum shum mbrapa jena

Kaltrina
01-03-04, 11:05
o Valton ne daq pajtohu e ndaq mos u pajto. Ani ma ti qe je ne Gjermani ju nuk keni haber qka po ndodh ne Kosove, veq folni badihava. Po qka edhe nese eshte e vertet kjo teme e hapur, keta te hujt kishin pa thane qe shqiptarte erdhen ne shtetet perrendimore e naj muren nanat e gjyshet e na tash ne Kosove po jau marrem qikat e motrat, :wink: sa eshte kjo e vertet e dime te gjithe!!!

LIBERO_78
12-03-04, 12:47
:wink: VETEM NJE GJE PO U A TREGOJ SE RACA E ZEZE APO ZEZAKET JANE TE PERKUSHTUAR NE CFAREDO LLOJ PUNE ME TERE QENIEN E TYRE PA REZERVE......................KURSE NE SEX JANE 100% EFIKAS SEPSE ATA KUR BEJNE ATE SHKOJNE NE SISTEMIN KREJT OSE KURGJA E JO SIKUR SHQIPTARET SI KAFSHA................ZEZAKET JAN NJEREZIT MA TE MIRE NE BOTE PRA NEGROT E VERTET E JO AFRIKAN APO ARABE POR TAMAN ZEZAKET................. :wink: TUNG :arrow:

Honesty^uk.
12-03-04, 19:40
Nga menyra se si ke reaguar,po e kuptoj se ti paske provuar
rracen e zeze dhe te paska lene shume mbresa,,
por sado qe ti je ndar i kenaqur me kete lloj rrace te zeze
qe per ne shqipetaret as qe duhet te na shkoj ndermend per ti provuar shijet e tyre(((((((((por per fat te keq tonin ka njerez si puna juaj qe i admirojn ))))))))))))))))))
dhe tani shfrytezoj rastin qe te bej nje urim ,,
DHASHTE ZOTI DHE KETA NJEREZ (((zezake pra))))))))))QE PER TY QENKA NJEREZIT ME TE MIRE ,,TU RRITESHIN NE DERE TY DHE TE GJITHE ATYRE QE I PREFEROJN
ky ka qene shkrimi me kot qe kam lexuar ndonjehre
ne 29 vitet e mia,

donjeta
12-03-04, 21:00
Honesty^uk te pershendes

Un jetoj ne londer po nuk tham qe kam pa raste qe nje femer shqiptare ka shku me te zi, perveq qe kam degju e me fjal tjerve nuk muj me than qe eshte vertet kjo, po edhe nuk po tham qe ti nuk po thu te verteten, ka edhe mashkuj shqiptar ketu qe shkon me zezake kto bile e kam pa vet edhe e di qe eshte plot e vertet edhe ma keqja qe kishin edhe femij diqka qe me ka qudit shum shume kur e kam pa nuk mujta me besu syve te mi. Po keshtu eshte jeta edhe jeten gjithekush e jeton sidon vet nuk mundet kerkush mi perzi punt kerkujt mujm veq me ju tregu qe eshte gabim e prap le vazhdojn si dojn..... ju pershendes ndoshta shkrujta palidhje veq hajt edhe un thash mendimin tim...!!!

engjell
16-03-04, 20:28
Ej shuni se kjo Tem nuk po me pelqen as pak,se shpesh po ndegjoi se SHQIPTARET ,po i lajn burrat shqiptar e po shkoi me te ZI.Po qka me ba edhe ato gra se e bajn at pun i kan Burrat "SMUTANA" :lol: :(

Dorentina
24-03-04, 15:05
tung te gjitheve
une personalisht mendoj se disa prej vajzave kosovare jan duke e tepruar dhe qa po dojn po boj ,por sben me i perfshi te gjitha . Tash edhe burrat jan te tepru se te martuar me 2,3 femij dhe po shkoj mas vajzave te reja , qa me bo tash secili e ka perveti.

_maqorri_
24-03-04, 16:00
une menoj qe nk duhet mi fajesu femrat se nese nje femer shkon me nje zezak ajo i ka arsyet e veta qkadoqofshin ato si psh "elementi" po osht edhe fakti se shqiptart nuk i trajtojne femnrat qysh duhet e ata (zezakt) po dine kshtu qe fajin duhet me gjet gjithkush te vetvetja se nese nje femer te len ty per nje zezak ateher fajin e ki ti se dmth qe sja ke plotesu nevojat se saj si ne seks e ne sene tjera

ishalla nuk nervozohet najkush nese e gjen veten ne kete tekst (nese osht papak)

markopollo
26-03-04, 10:46
:cry: per mua nuk ka rendesi qfare ngjyre ka njeriu ,me rendesi eshte per tu kuptuar dhe ate qe e ben ta bej me deshire dhe dashuri ................ok mjafton besoj :wink:

XeN_KuLLeRi
30-03-04, 15:48
Honesty^Uk shkruajti.
tung tung Murgesha
HAHAHAHHAAH
ne radhe te pare nese ti don me ju pergjigj dikujt duhet qe se pari ti thirresh ne ate emer qe te eshte prezantuar,,,dhe jo te pergjigjesh tjeter per tjeter.
Megjithate po te tregoj perseri se une qe e kam hapur kete teme
qe eshte mese interesante si ne diaspore ashtu edhe ne kosove
(((deshtem apo s'deshtem une dhe ti kjo eshte reale)))) pra une jam HONESTY^UK. dhe jo cool_boy.
dhe eshte e vertet qe une kete teme e kam hapur per te marr mendimet
e juaja,,,gjithashtu une jam bazuar dikun qe kam hapur kete teme,,,po ashtu edhe jam shume i pergaditur per te ju pergjigjur cdo kujt ne cdo forme .((((((( VETEM PER KURIOZITET PO TE TREGOJ SE I KAM 16 VITE SHKOLLE SHKOLLE SHQIPE DHE 3 KETU NE ANGLI)))))))) pra kjo ishte vetem per kuriozitet ,,mos e merr per keq.
Ndersa fjalet e hoxhes nuk i kam shprehur me mllef ,sepse une nuk kam hapur temen per tu hasmeruar me njerez,,por per te bashke biseduar.
FLM per mirekuptimin.


Pershendetje Honesti^UK
Se pari te kerkoj ndjese ne cilesimin tend si Col_boy, gabim ky qe me eshte pervjedhur gabimisht. Edhe pse e dija se jeni ai qe keni inicuar kete tem.
Se dyti te uroj per shkollimin e larte. Besoni se me vjen mire per ket. Tani e di se kam te bej me nje intelektual dhe te them te drejten te simpatizoj per ket.
Por edhe njeher po te them se pa te drejte me keni mveshur keto gjera. Eshte dashur te kuptoni shkrimin tim. As nuk te kam akuzuar per teme dhe as qe te kam kundershtuar ne fjalet e tua. Kam shpreh te verteten time qe ende skam ndegjuar per ndonje rast te tille edhe pse ka 5 vite qe jetoj ne perendim.
Ne ket shtetin ku une jetoj ka vajza te reja dhe po te them me plot aresye qe shumica prej tyre jane ne nivel te sjelljes dhe ende me tradita shqiptare. Pa keqkuptime po me mirekuptim vazhdojme perpara ne teme. Nese keni ende diqka per te shkruar urdheroni por mos me akuzoni per gjera te paqena. Per se jam pajtuar me nje shkrim te nje anetari nuk eshte e thanun qe te mendoj si ajo.
Me rrespekt pershendetje Murgesha.

Honesty^uk.
04-10-04, 22:46
une menoj qe nk duhet mi fajesu femrat se nese nje femer shkon me nje zezak ajo i ka arsyet e veta qkadoqofshin ato si psh "elementi" po osht edhe fakti se shqiptart nuk i trajtojne femnrat qysh duhet e ata (zezakt) po dine kshtu qe fajin duhet me gjet gjithkush te vetvetja se nese nje femer te len ty per nje zezak ateher fajin e ki ti se dmth qe sja ke plotesu nevojat se saj si ne seks e ne sene tjera

ishalla nuk nervozohet najkush nese e gjen veten ne kete tekst (nese osht papak)


ishalla skemi shume tipe te tilla qe pranojen edhe asimilimin ne afrikan

dr1ta
04-10-04, 23:36
_maqorri_ wrote:
une menoj qe nk duhet mi fajesu femrat se nese nje femer shkon me nje zezak ajo i ka arsyet e veta qkadoqofshin ato si psh "elementi" po osht edhe fakti se shqiptart nuk i trajtojne femnrat qysh duhet e ata (zezakt) po dine kshtu qe fajin duhet me gjet gjithkush te vetvetja se nese nje femer te len ty per nje zezak ateher fajin e ki ti se dmth qe sja ke plotesu nevojat se saj si ne seks e ne sene tjera

ishalla nuk nervozohet najkush nese e gjen veten ne kete tekst (nese osht papak)


Un kam pa nje rast qe nje shqiptare esht martu me nje zezak, me pare ishte ajo me nje shqiptar ai e dhunojke fizikisht dhe psiciksht, dhe kjo e gjora nuk kish tjeter rrugdalje dhe e u nda nga shqiptari dhe shkon tash me nje zezak nuk di pse e beri ket pun, sigurisht ka gjetur lumturi te ai, nuk di....

emine
18-05-08, 09:42
Une jetoj ne Londer tash 5 vite ,dhe kam pas nje bised me nje femen shqiptare qe kalon me te zi ,,dhe e pyta se pse kalon me te zi dhe ma tregoi arsyen e vet.
Keshtu qe po dua te degjoj mendimet e juaja ndoshta edhe te ndonje femne te sinqert qe ka kaluar ose kalon me te zi (ose me zezak me shqip)
pavaresisht se ku jeton ne Kosov SHqiperi apo diaspore.
Shpresoj se do lexoj sinqeritetin tuaj.
TUNG


NUKE BEJ DALLIME NE RRACE NJERZORE,vetem me duket tragjedi kur kemi kaq djem te bukur te s'gjidhet zezaku e te nohet ne fare rodi tij,,,,,,pse shkojne me duket kthejne borgjet meshkujve,,,,,sepse skan lan plake gjermane svicrrane pa e kape hahahhahahhahahahh..tesh femrat po ju thojne na po lajme huvat me zezakt:(

lovely
18-05-08, 09:44
NUKE BEJ DALLIME NE RRACE NJERZORE,vetem me duket tragjedi kur kemi kaq djem te bukur te s'gjidhet zezaku e te nohet ne fare rodi tij,,,,,,pse shkojne me duket kthejne borgjet meshkujve,,,,,sepse skan lan plake gjermane svicrrane pa e kape hahahhahahhahahahh..tesh femrat po ju thojne na po lajme huvat me zezakt:(


edhe kurr s kam mujt me i ra n fije pse shqiptart piken ma t dobt e kan zezakun??????
tjert prap i bojn kabull diqysh hahahahahaha, zezakun kurrsesi!!!!!

emine
18-05-08, 09:45
edhe kurr s kam mujt me i ra n fije pse shqiptart piken ma t dobt e kan zezakun??????
tjert prap i bojn kabull diqysh hahahahahaha, zezakun kurrsesi!!!!!


hahahhaha shuje breh se hiq sjau du buqkat:(

lovely
18-05-08, 09:47
hahahhaha shuje breh se hiq sjau du buqkat:(

kerkush nuk tha qe jau du buqkat.. amo i kam zamarit se shqiptart e kan zezakun shibel n sy.... a vet tybe shkojne me zezake (femna)

emine
18-05-08, 09:51
kerkush nuk tha qe jau du buqkat.. amo i kam zamarit se shqiptart e kan zezakun shibel n sy.... a vet tybe shkojne me zezake (femna)


qkae njohe;););) qe de knej kritikojne e vrap mas zezakev ngajne.........

Honesty^uk.
18-05-08, 11:11
NUKE BEJ DALLIME NE RRACE NJERZORE,vetem me duket tragjedi kur kemi kaq djem te bukur te s'gjidhet zezaku e te nohet ne fare rodi tij,,,,,,pse shkojne me duket kthejne borgjet meshkujve,,,,,sepse skan lan plake gjermane svicrrane pa e kape hahahhahahhahahahh..tesh femrat po ju thojne na po lajme huvat me zezakt:(

WOWWWW
ateher kesaj i thone ;
PER INAT TE SIME RE HENGERT DREQI TEM BIR

DEA
18-05-08, 11:13
Perderisa nuk njoh raste konkrete , as nuk mund te them se femrat tona shkojne me te zi.
Me t`nime nuk flas, e me pa skam pa diqka te till....

emine
18-05-08, 11:14
WOWWWW
ateher kesaj i thone ;
PER INAT TE SIME RE HENGERT DREQI TEM BIR

hahahhah tybeh si ka shenu edhe Dea,hala une degju s'kam se filan femna po shko me zezak,,,,tesh diqka u deshte me ju shenu,,,a keni pyet duhet me gejt naj arsye tesh:P

selvija
18-05-08, 11:19
Une jetoj ne Londer tash 5 vite ,dhe kam pas nje bised me nje femen shqiptare qe kalon me te zi ,,dhe e pyta se pse kalon me te zi dhe ma tregoi arsyen e vet.
Keshtu qe po dua te degjoj mendimet e juaja ndoshta edhe te ndonje femne te sinqert qe ka kaluar ose kalon me te zi (ose me zezak me shqip)
pavaresisht se ku jeton ne Kosov SHqiperi apo diaspore.
Shpresoj se do lexoj sinqeritetin tuaj.
TUNGPo Honesty tash mera ne sy kjo tem,,

kemi nje vajze shum te bukur shqiptar kosoves ,,ka konkuruar per miss ketu ku banoj dhe ka qen e 3 miss pecjellse aq e bukur sa nganiher them se gjynah ta shikosh drejt ne sy,,
por perfat te keq ajo filloj te shkoj ne djem te huj njeher Arab u feju e u q'feju tash ka bere kuror me nje zezak Sumalis,,,po ndoshin keta raste ishalla nuk na perkasin kund ne familje se jetojm ne bote shum te perzire...

Honesty^uk.
18-05-08, 11:24
Ateher per ju te dyja qe reaguat pas shkrimit tim, une do tu publikoja jo nje por disa emra,por fatkeqesisht ju nuk do i njihni.
qe ketu ne ENGLAND disa femra shqiptare e kane per hobi qe kalojne me rracen e zeze,por skane vlere pasi j
biles nje rast perfundoi me tragjedi,pasi gruja e shqiptarit lindi nje galan,dhe ky veprim i zonjushes shqiptare i mori jeten asaj, femijes dhe galanit te madh, kurse shqiptari vazhdon te vuaj denimin ne burg

DEA
18-05-08, 11:26
Nuk them qe ska askund raste te tilla, po nese ka jane te rralla, e tjetra perderisa nuk njoh as nuk mund te flas, se me t`nime e kam amanet prej nanes kurr mos me fol...

selvija
18-05-08, 11:31
Ateher per ju te dyja qe reaguat pas shkrimit tim, une do tu publikoja jo nje por disa emra,por fatkeqesisht ju nuk do i njihni.
qe ketu ne ENGLAND disa femra shqiptare e kane per hobi qe kalojne me rracen e zeze,por skane vlere pasi j
biles nje rast perfundoi me tragjedi,pasi gruja e shqiptarit lindi nje galan,dhe ky veprim i zonjushes shqiptare i mori jeten asaj, femijes dhe galanit te madh, kurse shqiptari vazhdon te vuaj denimin ne burgNuk esht edhe aq qudi Honesyt se qka kan ndodh ne ENGLANTI,,, eshte jeta e rrethuat me te hujte

por merr shembull ti ne kosove sa jan martu me te hujte se spo kan boll djem shqiptar
por keto gera ato i din dhe per qfar arsye shkojn me zezak..

kur kam qen ne pushim verore ishte nje shtepi mrapa shtepis sime dhe kishin leshu me qira te hujve,,dhe aty banonte nje burr i huaj dikund 50 vjqar dhe shifte nga ballkoni rregullishte ,,ndoshta per q.do 2-3 dit kishte vajza te reja vetem i ndrrojke kjo me ka shoku kur ka pa me syt e mi vajzat kosovar me be ate,,,

Honesty^uk.
18-05-08, 11:37
por merr shembull ti ne kosove sa jan martu me te hujte se spo kan boll djem shqiptar
por keto gera ato i din dhe per qfar arsye shkojn me zezak..fatkeqesisht kam degjuar se ne Kosoven tone me nje rrace te paster
ka pasur raste kur bukuroshet shqiptare preferojne dhe kalojne me xuxake dhe rrace indush
por sic thua ti ishalla sna bien nga dera raste te tilla se na marrin ne qafe dhe kush kalon jeten burgjeve per preferencat e tjerve

selvija
18-05-08, 11:41
fatkeqesisht kam degjuar se ne Kosoven tone me nje rrace te paster
ka pasur raste kur bukuroshet shqiptare preferojne dhe kalojne me xuxake dhe rrace indush
por sic thua ti ishalla sna bien nga dera raste te tilla se na marrin ne qafe dhe kush kalon jeten burgjeve per preferencat e tjervexuxake dhe rrace indush,

Apo me ndryshe Qysh dush quj hahhaha,,:biggrin:

Guri i madh
18-05-08, 12:09
Po Honesty tash mera ne sy kjo tem,,

kemi nje vajze shum te bukur shqiptar kosoves ,,ka konkuruar per miss ketu ku banoj dhe ka qen e 3 miss pecjellse aq e bukur sa nganiher them se gjynah ta shikosh drejt ne sy,,
por perfat te keq ajo filloj te shkoj ne djem te huj njeher Arab u feju e u q'feju tash ka bere kuror me nje zezak Sumalis,,,po ndoshin keta raste ishalla nuk na perkasin kund ne familje se jetojm ne bote shum te perzire...po thue tash paska vendos me djalin e bullices me u martue elhyqmirilah njifsh e mos pafsh

jadore
20-05-08, 11:42
sepse te gjithe pa dallim thuani .. dashurija nuk njeh kufinje ..
pra duheni edhe ti kuptoni e arsyetoni kur kjo behet veper..

SheTa
20-05-08, 12:27
Eshte Nje Pakic qe i bjen hija keq shumices e'nuk duhet ti shtim t'gjitha femrat Shqiptare ket list ..

Per a'to qe Shkojin me t'zi nuk vlen ja vlen te diskutohet thjesht eshte Ner nderqen e tyra ne karterin e tyre .. Munges e kultures qe ka nje femer Shqiptare :)

Kshtu Qe Me femra Shqiptare Duhem me ndi veten krenar Ne disa aspkete se dallojin nga femrat tjera :)

lovely
21-05-08, 18:32
Eshte Nje Pakic qe i bjen hija keq shumices e'nuk duhet ti shtim t'gjitha femrat Shqiptare ket list ..

Per a'to qe Shkojin me t'zi nuk vlen ja vlen te diskutohet thjesht eshte Ner nderqen e tyra ne karterin e tyre .. Munges e kultures qe ka nje femer Shqiptare :)

Kshtu Qe Me femra Shqiptare Duhem me ndi veten krenar Ne disa aspkete se dallojin nga femrat tjera :)


qka thojne qashtu????


qitash mire ke fol :wink:

Peja-Boy
22-05-08, 18:24
Une jetoj ne Londer tash 5 vite ,dhe kam pas nje bised me nje femen shqiptare qe kalon me te zi ,,dhe e pyta se pse kalon me te zi dhe ma tregoi arsyen e vet.
Keshtu qe po dua te degjoj mendimet e juaja ndoshta edhe te ndonje femne te sinqert qe ka kaluar ose kalon me te zi (ose me zezak me shqip)
pavaresisht se ku jeton ne Kosov SHqiperi apo diaspore.
Shpresoj se do lexoj sinqeritetin tuaj.
TUNG

Akoma po mirresh me keto sende a ??

Ksi lloj tema nuk i kisha lon ne Chat, Tema sikur me i pas shkrujt ne vitet e 40-ta.