PDA

View Full Version : Veshja


Gentiana
16-01-04, 20:33
Kisha dashur te die nga ju se si vesheni,cila esht veshja juaj e preferuar!??? dhe qka keni vesh tash per tash?? Pershendetje nga Genta

Barbaroza
17-01-04, 10:33
Pershendetje Genta.
Une preferoj te veshem thjeshte dhe ne menyre elegante me shume.
Tani kam veshur xhinse dhe nje pulover te bardhe.

jehona
18-01-04, 23:26
GENTA te pershendes, une per veti e preferoj shum shum veshen e zeze, me pelqen dhe duket elegante. ne pergjithsi veshna pra elegant, qka nuk veshi kurr jan JEANS...

kurse tash per tash i kam pigjamat vesh, pigjama te shkurta me do qerrtana :wink: pak hajgare...

lazdrani
18-01-04, 23:58
Veshja per mua ka rendesi te madhe ne jeten time.E preferoje moden dhe mundohem qe se paku ti kombinoje ngjyrat.
E dua kompletet(ndonjehere edhe kravaten)elegante,por nvaret se ku dhe cka beje.Ndonjehere vishem shume thjeshte nese nuk kam diqka planifikuar te ndermarre.Perndryshe ngjyra e zeze dhe e kaltert jane ato qe une i dua.
Momentalisht kam vetem mantillin e badit ne trup :wink: lazdrani
Po ti Genta ?

PLISAT_Pr
19-01-04, 03:30
Une perveti shyqyr zotit skom komplekse ndaj veshjes qka tum rin mir e veshi veq mas shumti i preferoj tesht e Diesel edhe Guess .. e per momentin kom vesh ni pullover bardh e kltert edhe jeans cooll Babe'zzz a :lol:

Murgesha
19-01-04, 14:43
Getiana mua me pelqen shume veshja sportive.
Prej ngjyrave preferoj ngjyren e zeze dhe te bardhe.
Ndersa me deshiran me te medhe gjithnje do te mbathja patika Adidas. Kepucet me taka nuk i mbaj fort. Gjithnje kam pas problem te eci me taka. Haahahahahahah

Tung tung Murgesha.

Gentiana
19-01-04, 16:35
Veshja per mua ka rendesi te madhe ne jeten time.E preferoje moden dhe mundohem qe se paku ti kombinoje ngjyrat.
E dua kompletet(ndonjehere edhe kravaten)elegante,por nvaret se ku dhe cka beje.Ndonjehere vishem shume thjeshte nese nuk kam diqka planifikuar te ndermarre.Perndryshe ngjyra e zeze dhe e kaltert jane ato qe une i dua.
Momentalisht kam vetem mantillin e badit ne trup :wink: lazdrani
Po ti Genta ?

Ju pershendes te gjithve,dhe flm per pergjigjje te juaja.
Lazdran un per veti kur nuk kam me dal,apo kur nuk kam me ba asgje me shum rri ne trenerka, po nganjeher vetem ne pigjama :oops: ! Per te dal me shoqeri apo ne pergjithsi e kam merak teshat e zeza(bile qka ju ka ba marak mamit per kte pun :roll: ) elegante,edhe ate sportive (pak a shum)
Kurse tash per tash kam veshur pantolla te thjesht te zi,dhe nje mitan me Jakė(rollkragen) ngjyr Pink,se thojn te gjith me ka hije,po mu qka nuk me ka hije bre :wink: hajgare pak!
Ju pershendet Genta

diana
19-01-04, 18:56
Veshja reflekton shijen e njeriut ndaj shume gjera apo ambiciet e tij ne shije ...vetem se ajo eshte e kushtezuar nga buxheti edhepse me pak buxhet mund te vishemi korrektesisht...sepse veshja eshte gjithashtu respekt ndaj te tjereve nese teshat qe mbajme jane te pasterta dhe kane njlloj kombinimi
ne kuptimin e ngjyrave...kohes...disponimit gjithashtu ...vendit ,ambientit ...modes ...pamjes fizike ...pra adaptime te te gjitha niveleve...

Naki
19-01-04, 21:16
Veshja modeste dhe kombinimi i ngjyrave ,te reflektuara nga situata-ne segmente te jetes , dhe rrethi ku jetone, dhe Primarja mbajtja e higjenes personale jane per mua veshje estetike.
Preferoje ngjyrat ;TE - KUQE
- Zeze
-Portokalli
-Kaltert

BlertaB
03-02-04, 13:36
Mir dita pershendetje Genta shum teme e qelluar.
Per mua veshja ka rendesi shum te madhe sa me perket mua.
E per tjert nuk muna me dit.
Po ju tregoj pak se si vishna une une vischna ma se shumti elegante po edhe sportive ne shpi veshna shum thjesht a kur te dal, normal se vishna elegante kaq pata per ket teme.

Donika Morina
03-02-04, 14:00
uuuuuuuuuuu nuk asht aq zor me ju tregu vallah mas shumti elegante vishna se ashtu kam qef une.
E tahs ne dimer po veshna elegante po pak me ngjyra ma te mbyllta mos me ra ne sy shum hahaha.
E ne ver vishna mas shumti me ngjyra te qelta si bin teper ne sy a po me kuptoni a jo?? E kam merak ngjyren e Kuqe te Gjelbert te kaltert Rosa e ka edhe shum e shum te tjera qe me pelqej po edhe ngjyra e zez me pelqen shum po tahs kohes se fundit nuk po veshi shum bluza te zeza se po me thojn nuk asht mir po apet nuk po ma nin bre hiq qka tem pelqen mua veshi e jo qka tju pelqen tjerve a asht ashtu a jo??
Tung pra ju pershendes.

lazdrani
02-04-04, 10:51
Genta tani momental kam veshje Komplete te zeza me vija te bardha,si dhe nje T-shirt te zeze USA&POLO :wink:

Gentiana
02-04-04, 10:55
Lazdran momentan un kam vesh, pantolla te zi, dhe kemish te zez me vija te kuqe (kuq e zi) :wink:
Sa me shkojn, Kulet i desha sot,se disi nxeht mu dok, po sidoqoft do ti veshi prap,po si jo more kulet??!!

Barbaroza
02-04-04, 10:57
Momentalisht kam te veshur xhinse blu te ēelura shume dhe nje sako te kuqe :)

lazdrani
02-04-04, 10:58
:lol: :lol: :lol: shume bukure moj Genta nje mpuq special per ty sot :P

sexybrikenda
06-04-04, 14:49
lazdran avytu pake te kallzoje ne vesh se cka kam veshur tani..T.... :wink:

lazdrani
07-04-04, 14:06
Cfare tangash moje :roll: :roll: :roll: e zot runa nga qikat :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
07-04-04, 14:07
Aman,veq cullak mos dilni se edhe tangat pranohen :(

Honesty^uk.
14-04-04, 22:40
qysh bre ishim kan tuj vdek pa i pranue TANGATTTTTT
valla arritje e madhe ka qene per ne
ka qene plotesim i standarteve :wink:

Murgesha
14-04-04, 23:26
Cka jane more keto TANGAT. Mos jane Standardet per zgjedhjen e situates ne Kosove a.
Kurgjo spo marr vesh. Dhe si kam lexuar ende Standardet.
Ne cilen pike te rendit jane keto tti gjej e ti lexoj.
Pse vlla ju me u ba ma te meqem se une :evil: :roll: :shock:

Gentiana
14-04-04, 23:28
Murgesha kur te lexojsh ateher me trego edhe mua ok,se as un nuk po marr vesh send :wink: mbase nuk me intereson politika aq shum :wink:

Honesty^uk.
14-04-04, 23:30
Murgesha une kur e pashe kete fjal, TANGAT, mu kujtua qe e kam lexuar tek standartet e kosoves, biles kjo ka qene edhe pika kryesore per tu realizuar, dhe nderkombetaret kan pas parashikuar nje kohe 3 vjeqare vetem per kete pike, por ne e realizuam me kohe rekord vetem per 3 muaj

Murgesha
14-04-04, 23:34
E mire bre Honesty po ti tregom nje her keto Tangat a jane tanka per me u mbrojt prej terrorristave ne Kosove apo cka?

Honesty^uk.
14-04-04, 23:38
RRi ne mergim ti Murgesh rri,
se ke me mbet analfabet,nese don me u civilizue dhe me mesue edhe fjal qe keta ne perendim nuk i dine
shko ne kosov moter,

Murgesha
14-04-04, 23:42
E pasha zotin koka ckru mi hip avionit mbreteror e me shku drejt ne Kosove e me e marre vesh se cka jane ato TANKA :?:

Honesty^uk.
14-04-04, 23:45
E pasha zotin koka ckru mi hip avionit mbreteror e me shku drejt ne Kosove e me e marre vesh se cka jane ato TANKA :?:pasha besen hajt vetem nuk po te bajn kembet me u kthye ma, qysh te doket vetja si me kan ne xhehnet

Barbaroza
15-04-04, 09:01
Hajt de mos u shtirni qe s'po dini cka jane Tangat,po keto te huajt na i kane mesuar bre se ne Kosove nuk prodhohen keto,po pikerisht ku jeni ju atje :wink:
Une kam degjuar se TANGAT jane standardet para statusit :lol: :lol:

lazdrani
15-04-04, 09:44
:roll: :roll: :roll: :lol: :D :lol: ncncncnncncncncn :wink: :wink: :wink:

sexybrikenda
15-04-04, 09:56
UH UH MARRJA E SOTIT ANI TANGA PSE BRE KUSH KA VESHUR SOT TANGA TI LAZDARN :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
15-04-04, 10:12
Sipas nickut,paske veshur ti moj sexybrikenda,shko moj veshu qy :(

sexybrikenda
15-04-04, 10:15
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: SOT KAM PLANIN ASHTU BARBAROZA QE DISA DO TE TRANOHEN ANI LAZDRANI HAHAHAHHAHAHA :wink: :wink: :wink: :wink: TUNG SE IKA SE PO KAM FRIKE MOS PO ZGJOHET MURGESHA :twisted:

lazdrani
15-04-04, 10:30
:roll: :roll: :roll: :roll: Plani i juaj te shkoi per vitra se tjera here dua dy 10 metra distance dhe mos te me folesh ti dhe ajo esmerda e thiut :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :D

Murgesha
15-04-04, 10:42
Sipas nickut,paske veshur ti moj sexybrikenda,shko moj veshu qy :(


Kuku tash e mora vesh se cka jane TANGAT, oj Brikenda pse moj qik je vesh keshtu, shku pash zotin veshu se krejt po te kqyrin :wink: :wink:
Krejt ama jo dhe Lazdrani.
Lazdran a po e sheh se prap u mundun te me vejn ne gjume e mos te shoh por une nuk flej jo, Me ben dashuria te perballoj edhe pijen dhe nuk pihem kurre.
Vetem ti e din kur dehem une :wink: :wink: :lol:

lazdrani
15-04-04, 20:23
:roll: :roll: :roll: Jo une Murgesha nuk shikoje kesi sende (Tanga)....
Fundi fundit di une ku ushqehem :wink: :wink: :wink:

ani
15-06-04, 18:10
:roll: :roll: :roll: Jo une Murgesha nuk shikoje kesi sende (Tanga)....
Fundi fundit di une ku ushqehem :wink: :wink: :wink: O LAZDRAN HAPI SUT SHIKO E MOS FLEJ GJUM SE KE KO BOLL ME FJET DITVE TJERA SE BESOJ SE DEL SHUM 8) SEXY 8) ME AT VESHJE QE KA PELQYE AJO :oops: :oops: :oops: :oops:

lazdrani
16-06-04, 10:57
:shock: :shock: :shock: Nuk po shohe asgje Ani :wink:

ani
16-06-04, 18:36
:shock: :shock: :shock: Nuk po shohe asgje Ani :wink:ME TE VERTET NUK PO SHE GJE IK E MERR SYZE SE MOS KA DIELLTE FORT 8) 8) 8)

lazdrani
17-06-04, 11:39
:shock: :shock: :shock: Nuk po shohe asgje Ani :wink:ME TE VERTET NUK PO SHE GJE IK E MERR SYZE SE MOS KA DIELLTE FORT 8) 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ke te drejte tani shohe ngjyra te bukura haaaaaaaa 8) :wink:

ani
17-06-04, 18:03
:shock: :shock: :shock: Nuk po shohe asgje Ani :wink:ME TE VERTET NUK PO SHE GJE IK E MERR SYZE SE MOS KA DIELLTE FORT 8) 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ke te drejte tani shohe ngjyra te bukura haaaaaaaa 8) :wink: PO TE KALXOVA :roll: :roll:

turisti
21-08-04, 14:34
Pershendetje Gentiana.Une i dua farmerkat sepse gjithmone jane ne mode-si te pasterta,si te papasterta,me maice ja kemishe me kutijat e gjera ja pa to,kombinimin e ngjyrave,a endroj te veshna me tesha origjinale te BREDHACAKĖVE .Mundeni m'u vesh dhe ne butik,por mos haroni - GARDEROBA JU ZBUKURON,POR MOS HARONI NUK UA NDERRON KARAKTERIN. :wink:

nitushe
11-09-04, 20:09
ma shume veshna sahtu qe e ndjej veten ma leht e kur ka najsen speciale kam qef me u vesh ma elegante, per momentin jam ne pigjama :oops:

turisti
14-01-05, 01:34
Pak here simbas disponimit,shpeshhere :arrow: thjesht.....

IceGirl
18-01-05, 00:24
Veshje Sportive me shume..

Honesty^uk.
18-01-05, 00:31
Shumicen e rasteve vishem :lol: :lol: :lol: po qush se di

Antika
28-12-11, 15:37
Shnolla ,gjithsesi ne kombinim hahahaha

Gjiki
04-01-12, 08:18
N'vitin 2004 kur pasni bisedu kete teme, a s'ju kan thone Mercedeska a? :D