PDA

View Full Version : pse te rinjet e duan diasporern


Kujtim thaqi
18-01-04, 16:29

jehona
18-01-04, 23:22
te pershendes, besoj se te rinjet e dojn diasporen se nuk e din hala se qka esht diaspora ne te vertet, por kur ti bajn disa vite, medoj se do ta kan nje mendim krejt ndryshe, dhe do ta dojn ma shum se gjdo gje vendlindjen...

PLISAT_Pr
19-01-04, 03:48
A din pse e dojn Diasporen se Kosov ska prespektiv ska kurgju .. Diaspor ni sen osht i mir qe sje i mvarrun prej prindve tu kur del dikun sja zgat doren kerjut ..po te kish permbush Kosova standaret e jetes as ni 1 min nuk kisha nejt ne USA . :lol:

Murgesha
19-01-04, 14:46
Ke te drejt Plisat_pr.

Eshte interesante pse rinia ne Kosove mendojne se veq po te dalesh ne Diaspore i zgjidh te gjitha problemet jetesore. Sikur ti dinin veshtiresite me te cilat perballemi qdo dite sbesoj se dikush do te deshironte te dal e te jetoj jashte.

turisti
01-08-04, 15:55
Ju pershendes. Ah,DIASPORA,vetem emri i bukur,pak terhekes,senset e glamorozuara,te fryera dhe falsifikuara. Diaspora- i ke " te gjithat ", dhe tani e kupton qka dmth zemra e zbrazet,qfare domethenje ka vendi yt ( sa eshte e madhe vuajtja ). Kur je ketu, don te jesh atje. Kur je atje,vuan per ketu.DIASPORA - je large shtepijes. :cry: :cry: :cry: :cry: