PDA

View Full Version : Cka e karekterizon tipin tuaj?


Murgesha
19-01-04, 17:01
Jam e shoqerueshme shume. Sensin per humor si duket e kam shqise te gjashte. Nuk duroj genjeshtren dhe injorancen. Po ju?

anna
19-01-04, 18:51
tung une si natyr jam shume ndjeshme e qete nuk pelqej hipokrizine etjetj tung tung 8) :lol:

diana
20-01-04, 09:49
me pelqen guximi dhe besimi ne pune ,kurse nuk me pelqejne njerezit te cilet luajne role ne ate qe veprojne ,thuan etj . Cdogje ka interes nese eshte e bazuar ne ciltersi...

Barbaroza
20-01-04, 11:51
Kam natyre te qete,te ndjeshme,sensuale.Urrej genjeshtren,agresivitetin dhe jomaturine.

jehona
20-02-04, 16:00
hmmm esht vertet zor te foli une per veti, por tash po shkruj siq me kan karakterizu te tjeret:

e sinqert, e kuptushme, me persona qe nuk i njof mir e distancume, kokefort, ....

une per veti shum shum i urrej personat qe nuk jan te sinqert, se e kan mendjen e madhe megjith se ndoshta nuk ja vlen ta ken....

lazdrani
20-02-04, 18:08
I Thjeshte ,tolerant,gjitheaneshem i sinqeret,urrej genjeshtrat dhe thashethemet....

Murgesha
20-02-04, 18:15
Ju pershendes te gjitheve qe ndate mendimin me mua. :D :lol:

Gentiana
20-02-04, 18:31
Pershendetje. Un jam me shum serioze (vetem ketu ne forum del ajo pjes e humorit ne mua), urrej genjeshtrat dhe budallakin,nuk duroj kur dikush mundohet me me shit per naive, jam besnike(ish mir edhe keq). hmmmm ok,kaq kisha tani,nese me bjen ndermend edhe diqka e shkruaj :wink:

:arrow: Komplimenti me i mir qe kam marrur ndonjeher, ka qen: Genta ishe shum temperamente :oops:

Murgesha
22-02-04, 10:29
Hhahaha Genta po qeshi per kete

Komplimenti me i mir qe kam marrur ndonjeher, ka qen: Genta ishe shum temperamente

A e ndite veten krenare kur ju ka thene kjo? Se mua me vie inat po te me thoje dikush.

sexybrikenda
26-02-04, 17:13
une pake si lazdrani edhe qekjo murgesha.
lazdran kiss only you :P

turisti
01-08-04, 16:04
Ju pershendes. Une jame i perbere perveq gjakut dhe mishit,edhe prej : sinqeritetit,realitetit ,dashurijes dhe sentimentalitetit. :P

Loloku
02-08-04, 12:20
Shumė, shumė seiroz dhe mė pėrqen avantura shumė, shumė, shumė...

Murgesha
02-08-04, 12:52
Shumė, shumė seiroz dhe mė pėrqen avantura shumė, shumė, shumė...

Hhahahahaah Loloku, te pelqen vetem apo edhe e shijon aventuren????
Pa keqkuptim te lutem!!!!!

Loloku
02-08-04, 14:49
Shumė, shumė seiroz dhe mė pėrqen avantura shumė, shumė, shumė...

Hhahahahaah Loloku, te pelqen vetem apo edhe e shijon aventuren????
Pa keqkuptim te lutem!!!!!

Valla Murgesha edhe ti kėtė buzėqeshjen e ke shumė serioze. Prej gazit pastaj pyetja nuk tė ka dalė bash serioze, mė duket, prandaj edhe pėrgjigjen po mundohem ta pėrshtati pak me pyetjen tėnde a? Avanturėn kultivoj nė bahqe dhe e shes nė pazar pastaj, sepse mė kanė thė se ajo as nuk hahet, as nuk pihet, por bahet! Gjithmonė pa keqkuptime a!

qika_pr
02-08-04, 17:12
pershendetje


Si tip jam shum e qet edhe cmoj tek vetja shum vullnetin e madh per cdo gje ,tjeter edhe qe nuk dorezohem kurr,tjeter edhe e sinqert jam por jo cdo here edhe me cdo kend ,ajo cka nuk munde ta duroj jan thashethenat dhe jeten e kote,nuk du te jetoj per hiq gje
kaq nga une

:lol:

ShEjToNkA
02-08-04, 23:36
Pėr nga natyra jam: e Qetė , ndjeshme dhe Durimi ,bile kjo e fundit pak si tepėr aa, se jam njė tip qė vėtrtet duroj shumė.

Loloku
03-08-04, 08:26
Pėr nga natyra jam: e Qetė , ndjeshme dhe Durimi ,bile kjo e fundit pak si tepėr aa, se jam njė tip qė vėtrtet duroj shumė.

Kėto atributet tua, pėr njė Shejtonkė kanė kuptim perfekt apo perfid! Diqysh nuk po ma kap mendja njė kontrast kaq drastik: ShEjToNkA e qetė, e ndjeshme, e durueshme! Vakia e sotit je dhe pėr sejtonllėk duket e ēuditshme, por e vėrtetė! Urime!

Honesty^uk.
03-08-04, 18:47
Karakteristik e imja shume e theksuar eshte se jam shume STRIKT, sinqeriteti dominon ne natyren time, behem nervoz shume shpejt sidomos per gjera te cilat bien ndesh me karakterin tim, jam shume pak i durueshem, kur ne pytje jane njerezit qe i dua

Murgesha
05-10-04, 22:25
Pėr nga natyra jam: e Qetė , ndjeshme dhe Durimi ,bile kjo e fundit pak si tepėr aa, se jam njė tip qė vėtrtet duroj shumė.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Mos me mujtė me marrė me mend pėr besė. :lol: :lol:

dr1ta
06-10-04, 00:26
Jam nje person intuitiv,temperamente-vec sepse jam e ndjeshme:) kokefort,dhe besnike.

Naki
05-07-05, 10:07
Ju pershendes. Une jame i perbere perveq gjakut dhe mishit,edhe prej : sinqeritetit,realitetit ,dashurijes dhe sentimentalitetit. :P

GURI SYLAJ
05-07-05, 11:46
Shume i qete, familjar i mire , puntore por kokeforte qe jam gati edhe murit me i ra me koke kur ma merr mendja se kam te drejte. I sinqert aq sa mundem dhe sa me lejojn te tjeret. Me veshtersi krijoj miqesi te reja por kur kjo ndodhe ateher edhe me veshtire hjeki dore prej saj. Freskin nuk e kerkoj nen hijen e te tjereve por vetem brenda hijes qe beje vet. Te gjithe qe ecin para meje e pas meje , nje kohe te gjate jan baras me mu, edhe ate para meje e edhe kete pas meje une i kam shembull.Kurre ne jete , edhe nese me eshte dhene rasti , njerezit nuk i beje shkalle as per t'u ngrite e as per te zbrit.
Te tjeret me thone se jam zemra e huj, nuk e dij sa kan te drejte por.

Me nderime Guri Sylaj

Kercovari
05-07-05, 12:21
Jam njeri i urte ngapak capkan,here kokeforte,i ndieshem, e dua humorin, i gatshem te ndihmoje te tjeret,e kam veshtire te kerkoje ndihme nga te tjeret.Me dhimbsen njerzit qe kan pas nje jete te hidhur,ne veqanti femit e braktisur te uritur te lene pas dore nga prind te papergjeshem.Me lendon fjala e tjeterit po nuk e them dote.
Respekt ndaj familjes po edhe ndaj te tjereve.

Stuhia
05-07-05, 17:18
Jam tipe 400, e mire, e qete, dhe toleruese deri sa sme prekin ne tel.
Po me preken ne tel ateher diku ka tipi 1500 mberri, svlej hiq pra as per nje kerlane me duqa mo. :lol: :lol: :lol:

anna
05-07-05, 22:26
E qete.....me nje prirje per humor...prekem shume nga fjalet e te tjereve kjo dobesi e imja ...dhe mjaft egoiste!! :wink: nuk nervozohem lehte por kur nervozohem nuk shoh mee!!! :wink:

Estella
12-11-07, 11:45
Mendoj se kam nje karakter te fort

Sy_kaltra
28-12-07, 12:48
Per te miret jam e mire deri te zoti, e durueshme deri ne piken e fundit,por kur me vie thika te ashti behem me e keqja prej te kqinjeve, sa qe kusur per te zi nuk kam .

luan_i
28-12-07, 12:53
Valla s'po shtoj gjė tjetėr nga ajo qė ka shėnuar ajo sipėr meje, vetėm se thikėn deri nė asht se kam provuar ndonjėherė, ndėrsa pėr tė falė, unė nuk fali".

Sy_kaltra
28-12-07, 12:57
Valla s'po shtoj gjė tjetėr nga ajo qė ka shėnuar ajo sipėr meje, vetėm se thikėn deri nė asht se kam provuar ndonjėherė, ndėrsa pėr tė falė, unė nuk fali".

E perdora kete shprehje duke e menduar se kur dikush e tepron dhe ta bie shpirtin ne fyt ajo eshte pika e fundit per mua,edhe ate her skam kusur per te zi as un !..e un jame pak me tolerante jo gjithere por ne raste te caktuara edhe kame ( leshu pe ) kam fale.

LABI
28-12-07, 14:51
Melankolia (qetesia)
natyra e buzqeshur - ( ne ndeveprime / ne komunikim me te tjeret) ;
perkushtimi (ndaj te afermeve , perpikmeria ne pune) ,
spontaniteti (ne kohe te lire ) ;
afeksioni (shperthimi i vrullshem ne padrejtesi / dalja ne krah te pafuqishmeve kur ju shkelet e drejta ) ;
...

...

luan_i
28-12-07, 15:10
E qartė Sy_kaltra, tė kam kuptuar drejtė. Edhe unė, pavarėsishtė qė e shenova se nuk fali, nuk ėshtė e vėrtetė, sepse ne njerėz jemi dhe, nė momente tė caktuara, pasi qė tė jet' "ftohur puna", na bie zemra pak dhe falim, por nuk harrojmė.

Bamirėsia nuk ka fund, sikurse edhe urrejtja, por gjithsecila e ka vendin dhe arsyeshmėrinė e duhur.

Arb
28-12-07, 16:38
http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=16715

Linka_pz
28-12-07, 17:49
Tipin tim e karakterizon ,,,,sinqeriteti ,thjeshtesia ,urtesia !

halla e madhe
28-12-07, 18:47
Tipin tim e karakterizon ,,,,sinqeriteti ,thjeshtesia ,urtesia !

Krejt i paske ngja halles,e lumja ajo per ty!:biggrin:

Linka_pz
28-12-07, 18:54
Krejt i paske ngja halles,e lumja ajo per ty!:biggrin:


Hahahhahha,po nuk eshte e quditshme me i ngja halles ,lumja une qe po me thu keshtu ,,,jam krenare Oj Halle e madhe !

Te pershendes shume !

BE LK
28-12-07, 18:57
se di se kam pyetur veten noj here se kush jame. http://dardania.de/vb/upload/images/smilies/biggrin.gif

lyra2
28-12-07, 23:17
...me duket tema ishte "Cka e karekterizon tipin tuaj ",jo si deshironi te jeni :)),.....
Edhe une nuk dalloj shume nga juu,aty dikund eshte edhe tipi im.

DEA
29-12-07, 08:20
Nese lendohem , nuk fali lehte( kjo mund te jet edhe e mete e imja), perndryshe jam shume e matur, nuk besoj lehte( ka te bej me gjithe ato qe mi ka sjell jeta) po as nuk hidherohem lehte, duroj po di edhe te eskaloj.................nuk jam perfekte, po i di te metat e mija, nuk kaloj symbyllurazi neper to!!!!!!!!!!

lazdrani
29-12-07, 16:33
Me Quajn Lazdran ,Afersia me njerze,humori dhe harmonia jane disa nga tiparet qe posedoje.................

luckyman
01-01-08, 15:52
Kam natyre te qete,te ndjeshme,sensuale.Urrej genjeshtren,agresivitetin dhe jomaturine.perafersisht keto me pershtaten!!!!!!!!!:smile:

Cia-Ferizaj
02-01-08, 13:51
vendosshmeria
intelegjenca ( se CIA jam qy)
zemergjeresia
etj etj........

teutaA
06-01-08, 13:37
serioziteti se flas vetem nje her e dyta me duket teper

Preshevar
08-01-08, 07:21
Urtesia, butėsia & serioziteti (ne kohet e duhura).

Triangle
11-09-09, 03:42
Edhe une s'jam pa karakteristika.... ato jane... keto qe i permendet :)

roadrunner
11-09-09, 08:40
Sinqeriteti, Dedikimi, Respekti ndaj te tjereve, trajtimi i barabarte ndaj te gjitheve, toleranca, besnikeria, trimeria, dhe ne fund, me bo mem lshu qeto, ski qka karakterizon ma....te hanger dreqi haha

shfletuesi_
11-09-09, 08:44
I qet, modest,tolerant tej mase,bej shaka pak teper sa qe edhe te verteten kur them nganjehere nuk me besojn :(:mad:

emine
11-09-09, 14:56
Me fluturen......

Peja-Boy
11-09-09, 15:02
Gjithqka ne Sy .... Ata qe e kuptojn Sqarohen ata qe Nuk e kuptojn Hidherohen !!

Urata
11-09-09, 15:22
H U M A N I Z M I

romansa
11-09-09, 16:26
bujaria dhe besnikeria

Jana
11-09-09, 16:31
Vendosshmeria...Humanizmi....

selvija
11-09-09, 17:12
sosiallinen

jadore
12-09-09, 10:35
sosiallinen

Cka..?

~AnnA~
12-09-09, 13:00
E qete; kembengulese; e thjeshte;
respektoj c'do shtrese,race, kaliber te njerezve, por s'me pelqen te shoqerohem me kedo;
jam ca sensible;
s'me pelqen dyfytyrsia;
ate qe kam per te te thene t'a them ne sy dhe kjo eshte arsyeja qe me nxjerre ca here telashe me te tjeret...
e gatshme per te ndihmuar te tjeret me aq sa kam mundesine, por jo dhe jashte saj...

lovely
12-09-09, 14:01
Cka..?


hahahahahahahahahahahahahahahahahaa


po thote e shoqerune :biggrin: se ia kan nis gjinja me shifra po flasin :biggrin:

Agolli
12-09-09, 14:12
Mua, ose mi sole mio, qeshtutne.
Palla sem kerset, bash hiē___kjo ishte nubero uno.
Qetra..
Ku ta msy e shky, auuuu i palaviti per toke si paēavrat,..fjela ishte per pismilejshen in realejshen.
Heshtja__nese nuk foli me fjale i perdori grushtat, qe do te thote z'di me heshten, katjen beli :biggrin:
A duhet hale a? Akej, k'shtu no komplekso, i sinēerte dhe bajagi zemer mire, puntore ne shtepi poashtu jashat shtepise..
Nuk i duroje tili vilit asi dallaveret, bash hiē..mare me dijten qe eshte ZOTI i them ungju qituqene e ta hudhim vallen tone ohoooo qysh po dojmi na po bojmi..etc

shfletuesi_
12-09-09, 14:41
E qete; kembengulese; e thjeshte;
respektoj c'do shtrese,race, kaliber te njerezve, por s'me pelqen te shoqerohem me kedo;
jam ca sensible;
s'me pelqen dyfytyrsia;
ate qe kam per te te thene t'a them ne sy dhe kjo eshte arsyeja qe me nxjerre ca here telashe me te tjeret...
e gatshme per te ndihmuar te tjeret me aq sa kam mundesine, por jo dhe jashte saj...
Kjo eshte ka me duhet mua :smile:

Abetare
12-09-09, 19:00
Lumi unė pėr juve , krejt qenkeni t'sinqertė , besnika, humana , krenohem me juve ....Edhe unė karakterizohem me dicka e ma s'shumti u pėrngjaj njerėzve me tipare pozitive por edhe negative ... Askush nuk ėshtė perfekt ...pervec juve kėtu ...ahahaha

emine
12-09-09, 19:10
bolle jan mundu me mba kopje po askush smundi em maru nje dreq si mue,,,,,qysh jam e tek jam e shifni najher ne tilivizur,:biggrin:

Zhaneta
12-09-09, 19:13
Shum e thjesht dhe e qete....!!

shfletuesi_
12-09-09, 19:49
Lumi unė pėr juve , krejt qenkeni t'sinqertė , besnika, humana , krenohem me juve ....Edhe unė karakterizohem me dicka e ma s'shumti u pėrngjaj njerėzve me tipare pozitive por edhe negative ... Askush nuk ėshtė perfekt ...pervec juve kėtu ...ahahaha

Per ty e di qe je ma se e sinqert...Une kam 1 behane ama s'jua tregoj ketu veq ne MSN :P :biggrin:

Urata
12-09-09, 19:57
Per ty e di qe je ma se e sinqert...Une kam 1 behane ama s'jua tregoj ketu veq ne MSN :P :biggrin:

hajgarja dhe 'lufta' per Msn-je...!

karakteristikat e shfletuesit ishin keto!:wink:

shfletuesi_
12-09-09, 19:59
hajgarja dhe 'lufta' per Msn-je...!

karakteristikat e shfletuesit ishin keto!:wink:

Ani de mjaft karakteristika interesante kam. Shiko ketu eshte nje faze kur njerezit njihen ne mes vete dhe ne forme pak me te ndryshme. Pra flasim shkruajm shenojm dhe mundohemi me imagjinat ti kapim personat. Faza e dyte vazhdon ne Msn ku personin e shohim edhe njekosisht flasim , dhe dijm pak me shume per tiparet e ti. Faza e tret ku eshte edhe faza finale eshte ajo....... leje bre spo e them hiq.:tongue:

Urata
12-09-09, 20:02
Ani de mjaft karakteristika interesante kam. Shiko ketu eshte nje faze kur njerezit njihen ne mes vete dhe ne forme pak me te ndryshme. Pra flasim shkruajm shenojm dhe mundohemi me imagjinat ti kapim personat. Faza e dyte vazhdon ne Msn ku personin e shohim edhe njekosisht flasim , dhe dijm pak me shume per tiparet e ti. Faza e tret ku eshte edhe faza finale eshte ajo....... leje bre spo e them hiq.:tongue:

cila bre....!!! veq mos thuj me shplue mamullat...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...ose ose dhe me tregue muskujt!

shfletuesi_
12-09-09, 20:03
cila bre....!!! veq mos thuj me shplue mamullat...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...ose ose dhe me tregue muskujt!

Jaa kete gjithe u a le kur te vi faza e trete u tregoj........... haaaaaaahahahahhahahahahahahhahaha :biggrin:

Artisti
12-09-09, 20:04
cila bre....!!! veq mos thuj me shplue mamullat...! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...ose ose dhe me tregue muskujt!Ooooooo me shfletue ka mendue qyy.

shfletuesi_
12-09-09, 20:06
Ooooooo me shfletue ka mendue qyy.

Jo bre shfletimet i bejm gjat fazes se dyte te njohjeve - haaaaaaahahahhahahahahahahah-

Artisti
12-09-09, 20:09
Jo bre shfletimet i bejm gjat fazes se dyte te njohjeve - haaaaaaahahahhahahahahahahah-


Kadale, faza e pare ishte ketu, e dyta ne Msn e e treta e njehour si faza finale ishte fillimi i shfletimit, apo shfletimi behete gjate fazes se dyte ne kamera live hhhhhhhhahahahahahaa


hhhhhhhhhahahahhahaa


Urata motrushe, qeshe njehere per mua


.

shfletuesi_
12-09-09, 20:10
Kadale, faza e pare ishte ketu, e dyta ne Msn e e treta e njehour si faza finale ishte fillimi i shfletimit, apo shfletimi behete gjate fazes se dyte ne kamera live hhhhhhhhahahahahahaa


hhhhhhhhhahahahhahaa


Urata motrushe, qeshe njehere per mua


.


haa, haaa, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaa aaaaa !!!Hahahahahahhahahahahahahha Artisti.

Urata
12-09-09, 20:14
haa, haaa, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaa aaaaa !!!Hahahahahahhahahahahahahha Artisti.


shtrigaq, a ta paska kajte cka paska thane Artist vllackoja...! Ruju se gabon e ma merr t'qeshmen se s'ta bon Allahu kabull ramazanin masanej....!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaa....


ps: ani kishe po shukati, medemek ky 'shfleton' diskutuese....!:wink:

shfletuesi_
12-09-09, 20:17
shtrigaq, a ta paska kajte cka paska thane Artist vllackoja...! Ruju se gabon e ma merr t'qeshmen se s'ta bon Allahu kabull ramazanin masanej....!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaa....


ps: ani kishe po shukati, medemek ky 'shfleton' diskutuese....!:wink:

Jo more po mendova qe mos nuk je ksajde e t'ja japesh Artistit ate te qeshur
Haa, haaa, haaaaaaaaaa,aaa, aaaaaa !!

Hahahhaha se jo per diqka t'jeter i kam -ilaritetet- e mija une qe si ka kush hahahahahhahahaha :tongue:

lovely
12-09-09, 22:52
Lumi unė pėr juve , krejt qenkeni t'sinqertė , besnika, humana , krenohem me juve ....Edhe unė karakterizohem me dicka e ma s'shumti u pėrngjaj njerėzve me tipare pozitive por edhe negative ... Askush nuk ėshtė perfekt ...pervec juve kėtu ...ahahaha


hahahahahahhahahahahahahahahahaahhahaa:biggrin:

Estella
13-09-09, 01:43
Stabiliteti.....:biggrin:

shfletuesi_
13-09-09, 03:06
Stabiliteti.....:biggrin:

Te pergezoj per hapin e marre...

Agolli
13-09-09, 09:59
Lumi unė pėr juve , krejt qenkeni t'sinqertė , besnika, humana , krenohem me juve ....Edhe unė karakterizohem me dicka e ma s'shumti u pėrngjaj njerėzve me tipare pozitive por edhe negative ... Askush nuk ėshtė perfekt ...pervec juve kėtu ...ahahaha
Valla breh ti are are abetetare, me dy shkronja del ne dritare, karakteri yte qenka me u marre me thashe e theme. Per me ta jangllatisen tye me lexikonin SHQIP. Po u merrshe me mendimet e tjerve me fjale tjera s'qenke vetevetja.
ps.. tema eshte ēka karakterizon tipin tuaj, qe do te thote fole ose shprehu per veti, kapish. (te citova mbase isha pjese e debatit, the lumi une per juve, e di se ēfare te theme une..e mjera ti per mend tua)..
Gyle gule..

Abetare
13-09-09, 15:48
Valla breh ti are are abetetare, me dy shkronja del ne dritare, karakteri yte qenka me u marre me thashe e theme. Per me ta jangllatisen tye me lexikonin SHQIP. Po u merrshe me mendimet e tjerve me fjale tjera s'qenke vetevetja.
ps.. tema eshte ēka karakterizon tipin tuaj, qe do te thote fole ose shprehu per veti, kapish. (te citova mbase isha pjese e debatit, the lumi une per juve, e di se ēfare te theme une..e mjera ti per mend tua)..
Gyle gule..°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°


Jo Agollo jo s'jam ajo qė ti po mendon , por s 'ka rėndėsi fare kjo punė se lehtė m'u fshehė pas monitorit e me fol e me shkru cka duash ... Thashė s 'jam perfekte edhe s 'ka njeri perfekt pėrvec juve kėtu ....heheh P.sh ka tipa nervoz , gjeloza , fanatika etj etj e ketu 100 % dalin perfekta po nejse ty s 'te pasna pas lexu hic qfar karakteristikash paska tipi yt e tash e kuptova me kėtė postim ....

Kalo flladitshėm ...

shfletuesi_
13-09-09, 15:54
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°


Jo Agollo jo s'jam ajo qė ti po mendon , por s 'ka rėndėsi fare kjo punė se lehtė m'u fshehė pas monitorit e me fol e me shkru cka duash ... Thashė s 'jam perfekte edhe s 'ka njeri perfekt pėrvec juve kėtu ....heheh P.sh ka tipa nervoz , gjeloza , fanatika etj etj e ketu 100 % dalin perfekta po nejse ty s 'te pasna pas lexu hic qfar karakteristikash paska tipi yt e tash e kuptova me kėtė postim ....

Kalo flladitshėm ...


Shkrimi jot ja vlen te duartrokitet.

http://blog.changearchitects.ca/__oneclick_uploads/2009/04/applause.jpg

Agolli
13-09-09, 19:22
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° °°°°°°°°°°°°°°


Jo Agollo jo s'jam ajo qė ti po mendon , por s 'ka rėndėsi fare kjo punė se lehtė m'u fshehė pas monitorit e me fol e me shkru cka duash ... Thashė s 'jam perfekte edhe s 'ka njeri perfekt pėrvec juve kėtu ....heheh P.sh ka tipa nervoz , gjeloza , fanatika etj etj e ketu 100 % dalin perfekta po nejse ty s 'te pasna pas lexu hic qfar karakteristikash paska tipi yt e tash e kuptova me kėtė postim ....

Kalo flladitshėm ...
Une s'mendova asgje, e shpreha karakterin tend qe do te thote loza lojen tende..me akuzove te akuzova, kupton.
Valla une nuk mshefna maj, qetu ne virtualite e shprehi mendimin tim..e per ne realitet kush t'ka deshire dhe kur t'kan mundesi i mirepres me ēka e qysh jane, pse jo i tregoje se cfare karakterizon mi sole mua..
ps.
kush te deshirone byjrem ne PM. Kurgja s'jam ne virtualite ēa jam ne realitet.

ALlma
14-09-09, 22:26
te flasish per veten eshte gjeja me eveshtir un smundem te bej ate....edhe pse u mundova te shenoj diqka por ekot.....:s

emine
14-09-09, 22:28
E gjithanshme:wink:

Murgesha
14-09-09, 22:36
Sonte qetėsia!

Kaqanikasja
15-09-09, 13:38
Sinqeriteti

emine
16-09-09, 08:01
me vizion te gjer ,qe arrin ti bej realitet,dhe shpirt artisti....

roadrunner
16-09-09, 08:04
Karakteristike e tipit tem eshte trupi im si lemenk e RC Cola :D (hajgare)


Ta tham ne sy edhe PIK...

Zhaneta
16-09-09, 08:15
Shum e qete...!!!

rastesishT
27-02-11, 11:23
Personaliteti im prej modesti.

tipi engjellor
27-02-11, 13:44
sinqeriteti ne start e tjerat vijne

rafet llapjani
28-02-11, 17:00
Me balltazarin.............:smile:

emine
28-02-11, 21:32
E Pathyeshme

Elina
28-02-11, 22:00
Agresiviteti :tongue:

Jana
28-02-11, 22:30
... siguria ...

emine
28-02-11, 23:18
Mangupe:tongue:

Hajra
05-04-11, 06:59
.......hmmm....

....temperament dhe karakter te fort, per te miret shume i mire, per te kqinjet shume i keq. Mbroje te verteten dhe drejtesin, mbroje te pafuqishmin dhe varfenjaket, ate qe mendoi e them pa hezitim, i pranoi gabimet dhe munde te kerkoi falje, i respektoi te gjithe dhe me behet zemra male kure shofe njerezit e lumtur qe kane arrite dicka ne jete.E du popullin time kudo qe jeton dhe te gjitha viset shqiptare, njeherit kame deshire qe asnje popull te mos jetoi i okupuar por te gjithe te jetoin te lire.E du natyren, sinqeritetin, humorin dhe qasjen pozitive ne jete,e du shetitjen,explorimin dhe te bukuren ne pergjithesi, e du shpejtesin dhe rrezikun.

emine
05-04-11, 07:37
vitev te fundit kam ndryshu shume,jam ba e mire me veten time,egoiste ,e qet,e pa goje besa po pritoi edhe me fole nganjeher me disa njez,veq pi kqyri seri:biggrin:

Kaqanikasja
06-04-11, 10:27
jam tip i qete, i shoqerueshem dhe e sinqert

AliSia
06-04-11, 10:51
jam tip i qete, i shoqerueshem dhe e sinqert

Kaqanikasja shume paskem te ngjajshem,veq per Shoqeri nuk jam shume e Shoqerushem ahahaha..veq nese me pelqen shoqeria me ndonje Mik apo Mike ..;)

Kaqanikasja
06-04-11, 13:17
Kaqanikasja shume paskem te ngjajshem,veq per Shoqeri nuk jam shume e Shoqerushem ahahaha..veq nese me pelqen shoqeria me ndonje Mik apo Mike ..;)

Ketu nuk dokesh qe nuk je e shoqerueshme po nejse

drinibardhe
06-04-11, 14:13
spontanietieti. origjinalietit, modestia , zgjuarsia, vendosmeria ..dhe disa aspekte te tjera qe i le qe vete njerzit ti zbulojne ...

AliSia
06-04-11, 14:13
Ketu nuk dokesh qe nuk je e shoqerueshme po nejse
Ahahahha ketu eshte diq.....ndryshe..! :)

Kaqanikasja
07-04-11, 10:43
Ahahahha ketu eshte diq.....ndryshe..! :)


Ok de un per ketu po flas hahahahhahaha

tipi engjellor
07-04-11, 12:26
hajro me disa gjera jam ashtu sikur ti aty......po koheve te fundit e perkufizoj veten me tri zona qe kam stolisur me ngjyra
zona e pare me ngjyr te bardhe..
zona e dyte me ngjyre te gjelbert...
zona e tret me ngjyr te kuqe...

pra kur shkon deri te zona me ngjyr te kuqe qe munden njerzit ta kapercejn do te jeme shume me fate te jemi mik/mike,shok/shoqe ne kuptimin me te mire te fjales....e te besimit.

Naki
18-04-11, 14:45
Si femije jam reflektuar ne rrethin e afermet dhe te gjere-i urte,i qete,i dashur dhe shoqerues.
Ne bankat shkollore i pasionuar pas mesimit,i uritur dhe i motivuar per nota te mira.
Ne moshen e adoleshences shoqerimi dhe afersia ne aktivitetet muzikore ,sportive dhe toleranca nderetnike kan qene nje nga tiparet qe edhe sot i ruaje.
Koha e matures dhe studimeve karakterizon disciplinen dhe shprehjen e punes per te arrituir qellimet jo vetem per vete por edhe kolektive.

Ne profesion gjithnje duke kerkuar dhe hulumtuar trendet e kohes,motivues
dhe bashkethemelues i standardeve.

Si familjare dhe Prind gjithmone i Sinqerte,i aferte.komunikues dhe ndegjues,humanitar ,Prinzipiell ne sherbim reciprok.

desert
19-04-11, 11:01
ne familje zakonisht identifikohem si person i marshem, temperamente ne situata. Ndersa jashte familjes dukem si person i matun, nuk reagoj leht dhe e sincert....me pelqen te beje humor ne llogarin time...etj.

Suelaa
19-04-11, 11:15
Shum e qete.

emine
20-04-11, 21:47
vullkan,,,,

Kalimero
21-04-11, 16:07
Shum turheqes pur gjinin e kundurt :cool:

Idila
21-04-11, 16:51
Shum turheqes pur gjinin e kundurt :cool:
Pfffff... :biggrin:

E bindur nė idetė e mia, di ēfarė dua qė nga fėmijėria ime. Jam pasionante, kam njė sens tė fortė tė drejtėsisė dhe mundohem tė ndihmojė mė tė dobėtit. Inkurajuese, altruiste dhe me kapacitet pėr tė ofruar ndihmė, pa qėnė nevoja pėr pėrfitim personal. E pavarur dhe kam njė forcė tė madhe tėrheqėse. lol
E marr veten shumė mirė nė situatė krize, pas ēdo humbjeje, arrij gjithmonė tė “rilind” si nė njė jetė tė re.

P.s. sa qef kam tė lėvdoj veten more Zot! :P :p :p

Kalimero
21-04-11, 16:55
Pfffff... :biggrin:

E bindur nė idetė e mia, di ēfarė dua qė nga fėmijėria ime. Jam pasionante, kam njė sens tė fortė tė drejtėsisė dhe mundohem tė ndihmojė mė tė dobėtit. Inkurajuese, altruiste dhe me kapacitet pėr tė ofruar ndihmė, pa qėnė nevoja pėr pėrfitim personal. E pavarur dhe kam njė forcė tė madhe tėrheqėse. lol
E marr veten shumė mirė nė situatė krize, pas ēdo humbjeje, arrij gjithmonė tė “rilind” si nė njė jetė tė re.

P.s. sa qef kam tė lėvdoj veten more Zot! :P :p :pPfffffffffffffffff:biggrin::tongue:

Qashtu be ti dijuze viq livdou,se edhe une kum me t livdunen:biggrin:

Kaqanikasja
21-04-11, 23:31
Karakteri i Forte :wink:

Hajra
21-04-11, 23:45
.....shprehja e lire dhe respekti ndaj mendimit ndryshe,

emine
22-04-11, 10:59
vueeee kadal qik se sjemi te pregaditun per kso sene.. qy.. hahah

ps: Une karakterizohem si SHPIRT FAMILJE


nuk ke fjala per mete ba me frig ty,karakterin tim qe pershkrova si vullakn,a sa mundem me qendru shume gjat dhe qet po neser me te vertet dal jast kontrroli masnej la pasoja si vullkani mas shperthimit tij
a te shkoje menja ty te shnolla po

Jana
01-05-11, 19:41
...o kryt e fort bre e kam ... qyyyy

emine
01-05-11, 20:07
...o kryt e fort bre e kam ... qyyyy
ki shoqe boll

tipi engjellor
01-05-11, 20:26
po de po po tash per disa qe ja vjerrin lart e qe me fulliraten ju tregoj rrugen kah e kane ose se ku zatetin.....qydh dojn ndashin burrni ndashin kulture ndashin mire edhe ma mire hahahhahahaha khu qka kum shkru...

emine i thu vetit jasam ja qe thojn shkit ashtu sban......

Jana
01-05-11, 20:28
ki shoqe boll


Hahahahahahaaha e di edhe m'pelqen kjo ... eshte mir mi pas kryt e fort sepse i arrin qellimet tua ..
qaff shum ...

tipi engjellor
01-05-11, 20:30
Hahahahahahaaha e di edhe m'pelqen kjo ... eshte mir mi pas kryt e fort sepse i arrin qellimet tua ..
qaff shum ...

pse bre po e meson keq hahahhahah mesoje per mire te hankt uki edhe ty ha

Jana
01-05-11, 20:32
pse bre po e meson keq hahahhahah mesoje per mire te hankt uki edhe ty ha

Hahahahahhahahahaha une mi msu Dredhejken aaa....

O ty ishalla te han Arusha ...

emine
01-05-11, 20:33
po de po po tash per disa qe ja vjerrin lart e qe me fulliraten ju tregoj rrugen kah e kane ose se ku zatetin.....qydh dojn ndashin burrni ndashin kulture ndashin mire edhe ma mire hahahhahahaha khu qka kum shkru...

emine i thu vetit jasam ja qe thojn shkit ashtu sban......
nganjeher kam merzi shkrimet tua,se di pse te vret syrin si jam une dhe qka postoi,

tipi engjellor
01-05-11, 20:37
tripi mos fillo mu ba bajat ok,e pastai fillon e diskutone qe ngutem une,thjesht kqyre si ke hallet tua OK


uaaa hallet e mija te kam then diqka per hallet oj emine ......ok ok kuptoj me shume se qe mendon ti....vera pak ne levizje mendjen tende qe e quan te ngritur....

emine
01-05-11, 20:42
uaaa hallet e mija te kam then diqka per hallet oj emine ......ok ok kuptoj me shume se qe mendon ti....vera pak ne levizje mendjen tende qe e quan te ngritur....
te lutem shum,shiko dhe mirru me karakterin tend,dhe mos u be i tepert ,ket besoi se ke degju vetem prej meje,po eshte normal e ngritur te dukem sepse ske shkall mu ngjit aty ku une jam,,,kalo hijshum;)

tipi engjellor
01-05-11, 20:49
te lutem shum,shiko dhe mirru me karakterin tend,dhe mos u be i tepert ,ket besoi se ke degju vetem prej meje,po eshte normal e ngritur te dukem sepse ske shkall mu ngjit aty ku une jam,,,kalo hijshum;)

hej e di qfare me duket qe me shume e teprove nje humor timin .....

te kerkoj falje publike ok e qe ke diqka tjeter urdhero e diskutojm qe jo ne rregull.....ti kaloja rreshqitshem ......

Hajra
03-05-11, 15:42
.....qkamos, hahah..

Kaqanikasja
04-05-11, 10:40
Sinqeriteti......

elvio
04-05-11, 11:54
Cka e karekterizon tipin tuaj?


I rrembyeshem ne pune,i qete ne fjale.
Kembengules,,,,,,,,,,,,,ne ate c'ka kerkoj.

I prapte shumehere:biggrin:

emine
04-05-11, 18:04
per dreq boll

Oqeani
04-05-11, 18:11
Xheloz gjer ne fyt !!!

romansa
04-05-11, 18:46
heshtja...

tipi engjellor
04-05-11, 23:29
serioz....humorist.........i sinqert,..........i vendosur ......i kthyeshem per gjerat e mira kuptohet......jo kajtagji......

GURI SYLAJ
11-05-11, 08:16
I shtruar ne muhabet !

emine
11-05-11, 19:44
kam mbijetu luften,semundjen,zhgenjimin,shpifjen,dhe cdo gje qe me ka sjell jeta dhe njerzit e pashpirt,pra jam njeri teper i forte dhe nuk dorzohem perpara piksynimeve qe kam ne jete!kam anene e but dhe miresin po ashtu kam dhe anen tjeter ku skam mshir as dhimbje ne raste speciale,,

roadrunner
11-05-11, 20:05
kuuuu em shashtrise bre thi, asni send qe mu knaq nuk e paske shkrujt hahahahaha.....lufta, bibregi, njerz anakonda e qka jo hahaaha....qy tkallzoj un per tipin tem: O u knaqa, qaj em karakterizon shume se kujt sja vari kur tvje puna te qefi jem hahahahahakam mbijetu luften,semundjen,zhgenjimin,shpifjen,dhe cdo gje qe me ka sjell jeta dhe njerzit e pashpirt,pra jam njeri teper i forte dhe nuk dorzohem perpara piksynimeve qe kam ne jete!kam anene e but dhe miresin po ashtu kam dhe anen tjeter ku skam mshir as dhimbje ne raste speciale,,

emine
11-05-11, 20:20
kuuuu em shashtrise bre thi, asni send qe mu knaq nuk e paske shkrujt hahahahaha.....lufta, bibregi, njerz anakonda e qka jo hahaaha....qy tkallzoj un per tipin tem: O u knaqa, qaj em karakterizon shume se kujt sja vari kur tvje puna te qefi jem hahahahahashuje tash mos e ban t madhe:P

Albonita
12-05-11, 11:08
Me Dreitesi.

Ps: Pak ne pika te shkurta... Nje person ..ce mes micve e shoqeris ..biseda..kure zhvillohet me muaa...jam kjo se ajo bised ce folet me mua gjith met mes mua e ati personi ce bisedoi.. mbyllet ne dry.

Me duket pa dreitesi ...te bai bisedat ce zhvillohen mes dy vetve!

Hajra
02-06-11, 20:22
....ne mua gjinden kater stinet e vitit,

romansa
02-06-11, 21:36
...besnikeria

emine
02-06-11, 22:00
shpirt rrebel,:biggrin:

Antika
21-10-11, 11:28
Treni i injorances i tjereve udheton ne binaret e indiferences sime!

LaDy_Diaspora
21-10-11, 11:30
Kėmbėngulėse, kokėfortė dhe luftetare e drejtėsisė! :wink:

roadrunner
21-10-11, 11:59
nuk frigohem te them at qe mendoj

Oqeani
21-10-11, 18:26
Realizmi !!!!

e_martumja
21-10-11, 20:43
Jam e shoqerueshme shume. Sensin per humor si duket e kam shqise te gjashte. Nuk duroj genjeshtren dhe injorancen. Po ju?
A ban me ju bashkangjit postimit tend :biggrin:

Oqeani
21-10-11, 21:13
A ban me ju bashkangjit postimit tend :biggrin:


E une pas tedit a bene ...;)

e_martumja
21-10-11, 21:53
E une pas tedit a bene ...;)JO :tongue:

Hajra
24-10-11, 18:09
.....i dhezt, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
31-10-11, 11:30
i kam afer 100 rrole karakteresh:biggrin:

Daglasi
31-10-11, 12:06
i kam afer 100 rrole karakteresh:biggrin:

Per 99 qe i ke, e kam dit:biggrin:,

po cila esht qekjo e 100?

emine
31-10-11, 12:10
Per 99 qe i ke, e kam dit:biggrin:,

po cila esht qekjo e 100?
o risi e vitit 2012:biggrin:

Ardea
08-11-11, 12:27
qka esht kjo them keshtu? Per njoftime a qysh ? heheh....une jam kshtu e ashtu..

me charakterizon: egersija :biggrin: gjaknxehtsija :biggrin: (si krejt SHqiptart)

tipi engjellor
08-11-11, 14:10
qka esht kjo them keshtu? Per njoftime a qysh ? heheh....une jam kshtu e ashtu..

me charakterizon: egersija :biggrin: gjaknxehtsija :biggrin: (si krejt SHqiptart)

a kafshon a....

Stuhi Rere
09-11-11, 14:41
E qete,direkte pak ca egoiste pak ca xheloze mbi te gjitha besnike.

Jana
14-11-11, 02:15
...vendosmeria qe e kam... vetbesimi pa fund ....

jadore
15-11-11, 23:48
...vendosmeria qe e kam... vetbesimi pa fund ....aman, me jep veq pak, po te lutem ..sa i lakmoj keta tipa, pafundesishte ..

Jana
16-11-11, 02:13
aman, me jep veq pak, po te lutem ..sa i lakmoj keta tipa, pafundesishte .....qe rrijm bashk ndonjehernga rrefletimi im merr sa te dush hahhaa,,,

p.s te fala Qytetit tim ..vizito edhe per mua nje dite ...te pershendes shum ,,,

Ardea
21-11-11, 17:16
Optimiste pafund :cool:

Virti
21-11-11, 17:21
Optimiste pafund :cool:

optimizmi, zakonisht eshte, me i bere qejf vetes... :cool:

e-uritura
23-11-11, 20:55
Duke tė vjedhur njė ide, tė fut dhjetėra nė kokėn tėnde!

roadrunner
24-11-11, 13:30
qeshtu qe jam e shtire se luj synin tak midis katerdhet burrav thom at qe e mendoj edhe aspak stutna :D

Stuhi Rere
24-11-11, 14:58
Nje person nuk pershkruhet me fjale por me vepra qe ai i ka bere.

emine
05-12-11, 20:17
PUNTORE:tongue:

winona
05-12-11, 21:04
E vendosur.

Hajra
05-12-11, 21:56
......i cart,

e_martumja
05-12-11, 21:58
e vendost, kembgulese :biggrin:

Hajra
05-12-11, 22:00
e vendost, kembgulese :biggrin:


...ku po i nguk ato kembe ti , ne lloq po http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

e_martumja
05-12-11, 22:01
...ku po i nguk ato kembe ti , ne lloq po http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Permbi ata/ato qe me pengojn rruges :biggrin:

Hajra
05-12-11, 22:03
Permbi ata/ato qe me pengojn rruges :biggrin:


....qy ti, ruju se mos po thehesh najkah, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

e_martumja
05-12-11, 22:04
....qy ti, ruju se mos po thehesh najkah, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifJO mos u tut thojn qe njerzimi jane ma te fort se guri.

Hajra
05-12-11, 22:07
JO mos u tut thojn qe njerzimi jane ma te fort se guri.

....po de per ata nuk ju bene asgje atyre qe i shkel ti http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

e_martumja
05-12-11, 22:08
....po de per ata nuk ju bene asgje atyre qe i shkel ti http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
nuk i shkeli por i shkelmoj :tongue:

Hajra
05-12-11, 22:09
nuk i shkeli por i shkelmoj :tongue:


....o badihava e ki qka te dush bane se shej nuk ua len, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

e_martumja
05-12-11, 22:10
....o badihava e ki qka te dush bane se shej nuk ua len, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
hahhaha ku pe din ti :biggrin:


Pse spo tregon karekteristikat e tu :tongue:

Hajra
05-12-11, 22:17
hahhaha ku pe din ti :biggrin:


Pse spo tregon karekteristikat e tu :tongue:


...qy ku po e din, po a po thu qe njeriu ma i fort se celiku, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

...i martuar, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

tipi engjellor
05-12-11, 22:19
Une mund te mos jem askush.... por askush nuk eshte si une.......

e_martumja
05-12-11, 22:20
...qy ku po e din, po a po thu qe njeriu ma i fort se celiku, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

...i martuar, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


e martuara jam ahahhaha s'jam i :biggrin:ps: Pernime je ah :tongue:

emine
11-12-11, 16:42
“ Ndoshta nuk jam ngjyra jote e preferuar, por njė ditė do tė kesh nevojė pėr mua pėr tė pėrfunduar pikturėn e jetės tėnde.”

romansa
12-12-11, 18:04
maturia..qetesia

Zanzi/M
12-12-11, 20:46
Sinqeriteti
Vetiniciativa
Morali larte
Karakteri i fort
Jam vetevetja
Guximi
Menquria
Vetepermbatja
Fleksibiliteti

...... pse jo aaaaa!

emine
15-01-12, 16:15
Unė jam pjesė e tė gjithė atyre qė kam takuar,gjat shtegetimev ne Jeten time:rolleyes::cool:

Zero Cool
20-01-12, 10:27
Nuk jam njeri materialist fare, materien (leket) per mua jane vetem pjese e nevojshme per te jetu.
Dhe nese ka diqka qe me ben nervoz eshte mu biseda per parat (leket), edhe ma teper nervozohem kur dikush qe e din shume mire kete gje me ngacmon mu per kete, e une i them: sjam si ti.

Zero Cool
15-06-12, 17:15
Kėtė po e shkruaj pa asnjė emocion e as nuk po i drejtohem askujt personalisht, thjeshtė unė mendoj se jam ky:
Respektoj ata qė mė respektojnė. Mė pėlqejnė shakatė por ato qė nuk prekin dhe ulin personalitetin tim. Nuk mė pėlqen tė luaj me ndjenjat e tė tjerėve dhe prandaj nė shumicėn e rasteve i them gjėrat troē, ashtu siē i mendoj, dhe preferoj tė mi thonė troē. Rrespektoj ēdo njeri ēfarėdolloj origjine apo ngjyre tė jetė, nuk mė pėlqen tė gjykoj jetėn e tė tjerėve, por nuk lejoj tė gjykojn as jetėn time. Jam me mendimin qė duhet tė bėjmė nė jetė atė qė na bėn tė lumtur dhe jo atė qė duhet bėrė.

Jeta ėshtė shumė e shkurtėr pėr tu marrė me gjėra pa vlerė ndaj nuk keqkuptohem kollaj, jam njė njeri me horizont tė hapur. Mundohem ti shikoj njerėzit mė thellė, nuk bazohem kurrė vetėm te aparenca.
Nuk mė interesojnė fjalėt e bukura, vlerėsoj gjestet e vogla por me shumė kuptim. Nuk dua tja di se kush ka lekė dhe kush nuk ka, secili i ka pėr vete. Nuk i dua ata njerėz qė mburren pėr pamjen fizike dhe pėr pasurinė qė mund tė kenė, askush nuk ka lindė i shėmtuar me vetėdėshirė dhe askush nuk jeton ne fukarallak me vetėdėshirė.

Mė pėlqen ti shikoj njerėzit nė sy kur flas, mė pėlqen tė lexoj sytė e njerėzve sepse aty fshihen shumė fjalė qė goja nuk mund ti shqiptojė. Jam shum tip i ndjeshėm, shpeshherė e fsheh mėrzitjen time pas njė shakaje ironike.
Nuk jam perfekt dhe nuk dua njerėz perfekt nė jetėn time , dua njerėz tė vėrtetė.

Familja ėshtė e shejtė. Nuk ndryshoj pėr asnjeri nė kėtė botė, kush mė do mė pranon pėr kėtė qė jam. Di tė falė dhe kėrkoj falje.Tė gjithė gabojmė nė jetė.

Nuk besoj kollaj nė njerėz, qė tė ket dikush besimin tim duhet ta fitojė atė duke ma treguar me fakte .
Preferoj tė mė urrejn sesa tė mė mėshirojnė.

Unė jam thjesht unė


ps: tani po iku te kafja e forumit ma lehtė qatje, skam obligim tė jam serioz sidomos vikendeve :biggrin:

Artisti
15-06-12, 21:00
Ēiltėrsia shpirtėrore.

Edhe krejt ēka i ka shkruar ZC-ja, mos mendoni tash qė jam ZC.
.

halla e madhe
15-06-12, 22:37
Kėtė po e shkruaj pa asnjė emocion e as nuk po i drejtohem askujt personalisht, thjeshtė unė mendoj se jam ky:
Respektoj ata qė mė respektojnė. Mė pėlqejnė shakatė por ato qė nuk prekin dhe ulin personalitetin tim. Nuk mė pėlqen tė luaj me ndjenjat e tė tjerėve dhe prandaj nė shumicėn e rasteve i them gjėrat troē, ashtu siē i mendoj, dhe preferoj tė mi thonė troē. Rrespektoj ēdo njeri ēfarėdolloj origjine apo ngjyre tė jetė, nuk mė pėlqen tė gjykoj jetėn e tė tjerėve, por nuk lejoj tė gjykojn as jetėn time. Jam me mendimin qė duhet tė bėjmė nė jetė atė qė na bėn tė lumtur dhe jo atė qė duhet bėrė.

Jeta ėshtė shumė e shkurtėr pėr tu marrė me gjėra pa vlerė ndaj nuk keqkuptohem kollaj, jam njė njeri me horizont tė hapur. Mundohem ti shikoj njerėzit mė thellė, nuk bazohem kurrė vetėm te aparenca.
Nuk mė interesojnė fjalėt e bukura, vlerėsoj gjestet e vogla por me shumė kuptim. Nuk dua tja di se kush ka lekė dhe kush nuk ka, secili i ka pėr vete. Nuk i dua ata njerėz qė mburren pėr pamjen fizike dhe pėr pasurinė qė mund tė kenė, askush nuk ka lindė i shėmtuar me vetėdėshirė dhe askush nuk jeton ne fukarallak me vetėdėshirė.

Mė pėlqen ti shikoj njerėzit nė sy kur flas, mė pėlqen tė lexoj sytė e njerėzve sepse aty fshihen shumė fjalė qė goja nuk mund ti shqiptojė. Jam shum tip i ndjeshėm, shpeshherė e fsheh mėrzitjen time pas njė shakaje ironike.
Nuk jam perfekt dhe nuk dua njerėz perfekt nė jetėn time , dua njerėz tė vėrtetė.

Familja ėshtė e shejtė. Nuk ndryshoj pėr asnjeri nė kėtė botė, kush mė do mė pranon pėr kėtė qė jam. Di tė falė dhe kėrkoj falje.Tė gjithė gabojmė nė jetė.

Nuk besoj kollaj nė njerėz, qė tė ket dikush besimin tim duhet ta fitojė atė duke ma treguar me fakte .
Preferoj tė mė urrejn sesa tė mė mėshirojnė.

Unė jam thjesht unė


ps: tani po iku te kafja e forumit ma lehtė qatje, skam obligim tė jam serioz sidomos vikendeve :biggrin:


Zcooller,cooller, me kete pamflet e biografi artistike nese e lexojne qikat e tu kosoves, jaaaaaaaaaaa ,s'paske pshtim , athu a mos e paske vendos te martohesh sivjet a?:biggrin::biggrin:

Alima
16-06-12, 12:34
Kėtė po e shkruaj pa asnjė emocion e as nuk po i drejtohem askujt personalisht, thjeshtė unė mendoj se jam ky:
Respektoj ata qė mė respektojnė. Mė pėlqejnė shakatė por ato qė nuk prekin dhe ulin personalitetin tim. Nuk mė pėlqen tė luaj me ndjenjat e tė tjerėve dhe prandaj nė shumicėn e rasteve i them gjėrat troē, ashtu siē i mendoj, dhe preferoj tė mi thonė troē. Rrespektoj ēdo njeri ēfarėdolloj origjine apo ngjyre tė jetė, nuk mė pėlqen tė gjykoj jetėn e tė tjerėve, por nuk lejoj tė gjykojn as jetėn time. Jam me mendimin qė duhet tė bėjmė nė jetė atė qė na bėn tė lumtur dhe jo atė qė duhet bėrė.

Jeta ėshtė shumė e shkurtėr pėr tu marrė me gjėra pa vlerė ndaj nuk keqkuptohem kollaj, jam njė njeri me horizont tė hapur. Mundohem ti shikoj njerėzit mė thellė, nuk bazohem kurrė vetėm te aparenca.
Nuk mė interesojnė fjalėt e bukura, vlerėsoj gjestet e vogla por me shumė kuptim. Nuk dua tja di se kush ka lekė dhe kush nuk ka, secili i ka pėr vete. Nuk i dua ata njerėz qė mburren pėr pamjen fizike dhe pėr pasurinė qė mund tė kenė, askush nuk ka lindė i shėmtuar me vetėdėshirė dhe askush nuk jeton ne fukarallak me vetėdėshirė.

Mė pėlqen ti shikoj njerėzit nė sy kur flas, mė pėlqen tė lexoj sytė e njerėzve sepse aty fshihen shumė fjalė qė goja nuk mund ti shqiptojė. Jam shum tip i ndjeshėm, shpeshherė e fsheh mėrzitjen time pas njė shakaje ironike.
Nuk jam perfekt dhe nuk dua njerėz perfekt nė jetėn time , dua njerėz tė vėrtetė.

Familja ėshtė e shejtė. Nuk ndryshoj pėr asnjeri nė kėtė botė, kush mė do mė pranon pėr kėtė qė jam. Di tė falė dhe kėrkoj falje.Tė gjithė gabojmė nė jetė.

Nuk besoj kollaj nė njerėz, qė tė ket dikush besimin tim duhet ta fitojė atė duke ma treguar me fakte .
Preferoj tė mė urrejn sesa tė mė mėshirojnė.

Unė jam thjesht unė


ps: tani po iku te kafja e forumit ma lehtė qatje, skam obligim tė jam serioz sidomos vikendeve :biggrin:

...

Hoj s'di ēka te qofte,thash e pasna ble Kosovarja ,jame ne rubriken per njoftime... e lypsha kodin me reagu ..

Bajlozi i Zi
16-06-12, 13:10
Jam hajn.
Jam peder.
Jam rrenc.
Jam i pasinqertė.
Me ata qe sillen mirė me mu, une ua kthej me t'keq.
Jam pis.
Jam i paftyrė.
Jam mashtrues.
Jam dilingji.
Jam kurvar.
Jam analfabet.
Jam i vetmi ne kete forumin Dardania.de qe i kam keto karakteristika.

halla e madhe
16-06-12, 13:58
Jam hajn.
Jam peder.
Jam rrenc.
Jam i pasinqertė.
Me ata qe sillen mirė me mu, une ua kthej me t'keq.
Jam pis.
Jam i paftyrė.
Jam mashtrues.
Jam dilingji.
Jam kurvar.
Jam analfabet.
Jam i vetmi ne kete forumin Dardania.de qe i kam keto karakteristika.

....ah more Bjaloz,dallaveret fort nuk i du,po nese vetem 10% te ketyre fjaleve jane te verteta atehere te besoj 100%:biggrin:

Domira
16-06-12, 14:28
Kėtė po e shkruaj pa asnjė emocion e as nuk po i drejtohem askujt personalisht, thjeshtė unė mendoj se jam ky:
Respektoj ata qė mė respektojnė. Mė pėlqejnė shakatė por ato qė nuk prekin dhe ulin personalitetin tim. Nuk mė pėlqen tė luaj me ndjenjat e tė tjerėve dhe prandaj nė shumicėn e rasteve i them gjėrat troē, ashtu siē i mendoj, dhe preferoj tė mi thonė troē. Rrespektoj ēdo njeri ēfarėdolloj origjine apo ngjyre tė jetė, nuk mė pėlqen tė gjykoj jetėn e tė tjerėve, por nuk lejoj tė gjykojn as jetėn time. Jam me mendimin qė duhet tė bėjmė nė jetė atė qė na bėn tė lumtur dhe jo atė qė duhet bėrė.

Jeta ėshtė shumė e shkurtėr pėr tu marrė me gjėra pa vlerė ndaj nuk keqkuptohem kollaj, jam njė njeri me horizont tė hapur. Mundohem ti shikoj njerėzit mė thellė, nuk bazohem kurrė vetėm te aparenca.
Nuk mė interesojnė fjalėt e bukura, vlerėsoj gjestet e vogla por me shumė kuptim. Nuk dua tja di se kush ka lekė dhe kush nuk ka, secili i ka pėr vete. Nuk i dua ata njerėz qė mburren pėr pamjen fizike dhe pėr pasurinė qė mund tė kenė, askush nuk ka lindė i shėmtuar me vetėdėshirė dhe askush nuk jeton ne fukarallak me vetėdėshirė.

Mė pėlqen ti shikoj njerėzit nė sy kur flas, mė pėlqen tė lexoj sytė e njerėzve sepse aty fshihen shumė fjalė qė goja nuk mund ti shqiptojė. Jam shum tip i ndjeshėm, shpeshherė e fsheh mėrzitjen time pas njė shakaje ironike.
Nuk jam perfekt dhe nuk dua njerėz perfekt nė jetėn time , dua njerėz tė vėrtetė.

Familja ėshtė e shejtė. Nuk ndryshoj pėr asnjeri nė kėtė botė, kush mė do mė pranon pėr kėtė qė jam. Di tė falė dhe kėrkoj falje.Tė gjithė gabojmė nė jetė.

Nuk besoj kollaj nė njerėz, qė tė ket dikush besimin tim duhet ta fitojė atė duke ma treguar me fakte .
Preferoj tė mė urrejn sesa tė mė mėshirojnė.

Unė jam thjesht unė


ps: tani po iku te kafja e forumit ma lehtė qatje, skam obligim tė jam serioz sidomos vikendeve :biggrin:

I dashur, jane te rralle keta njerez ne dite te sodit sepse antivlerat jane shenderru ne "vlera"...por, une gezohem qe te kam mik te komunikimit virtual dhe uroj te mbetesh gjithmone i tille...ah ZC jeta eshte ba e vshtir pak :frown:

p.s.nje perqafim te ngrohte nga un :smile:

emine
16-06-12, 15:59
Une jam pjes e gjithe atyre qe kam taku ne jeten time:cool:

Zero Cool
19-06-12, 19:52
E plotėsuar:


Emri: Mashkull
Mbiemri: Thurrės ėndrrash dhe mrojtės besnike e tyre
Gjendja civile: Ėndėrr ne vazhdim
Gjatsija: E mjaftueshme pėr te arritur njė ditė mollen e ndaluar
Pesha: Sa vetja sa ndjenja, sa fjala e thenė dhe e shkruar
Shenja te veqanta: Njė pentagram rrudhash me nota trishtimi ne mendje dhe nje melodi e krijuar nga dashurija ne zemėr (njė tatoo nė zemrėr)
Sytė: kafe me nuanca tė turbullta pasionesh tė djegura
Ngjyra: E errėt pėr fshehjen e skuqjes nga fajet e lehta
Titujt: I dekoruar "NJERI" qe diten e lindjes nga nėna
Bindjet: Njeriun ne jetė e bėn tė lumtur vetėm femra
Antipatitė: Lojėn egoiste tė femrės
Simpatitė: Gjdo gjė qė mė bėn tė lumtur
Frikėrat: Zoti
Pasurija: Drita e zemrės
Synimi: Tė sfidoj botėn e cila synon tė vras gjdo endėrr timen ...:D

Kėtė po e shkruaj pa asnjė emocion e as nuk po i drejtohem askujt personalisht, thjeshtė unė mendoj se jam ky:
Respektoj ata qė mė respektojnė. Mė pėlqejnė shakatė por ato qė nuk prekin dhe ulin personalitetin tim. Nuk mė pėlqen tė luaj me ndjenjat e tė tjerėve dhe prandaj nė shumicėn e rasteve i them gjėrat troē, ashtu siē i mendoj, dhe preferoj tė mi thonė troē. Rrespektoj ēdo njeri ēfarėdolloj origjine apo ngjyre tė jetė, nuk mė pėlqen tė gjykoj jetėn e tė tjerėve, por nuk lejoj tė gjykojn as jetėn time. Jam me mendimin qė duhet tė bėjmė nė jetė atė qė na bėn tė lumtur dhe jo atė qė duhet bėrė.

Jeta ėshtė shumė e shkurtėr pėr tu marrė me gjėra pa vlerė ndaj nuk keqkuptohem kollaj, jam njė njeri me horizont tė hapur. Mundohem ti shikoj njerėzit mė thellė, nuk bazohem kurrė vetėm te aparenca.
Nuk mė interesojnė fjalėt e bukura, vlerėsoj gjestet e vogla por me shumė kuptim. Nuk dua tja di se kush ka lekė dhe kush nuk ka, secili i ka pėr vete. Nuk i dua ata njerėz qė mburren pėr pamjen fizike dhe pėr pasurinė qė mund tė kenė, askush nuk ka lindė i shėmtuar me vetėdėshirė dhe askush nuk jeton ne fukarallak me vetėdėshirė.

Mė pėlqen ti shikoj njerėzit nė sy kur flas, mė pėlqen tė lexoj sytė e njerėzve sepse aty fshihen shumė fjalė qė goja nuk mund ti shqiptojė. Jam shum tip i ndjeshėm, shpeshherė e fsheh mėrzitjen time pas njė shakaje ironike.
Nuk jam perfekt dhe nuk dua njerėz perfekt nė jetėn time , dua njerėz tė vėrtetė.

Familja ėshtė e shejtė. Nuk ndryshoj pėr asnjeri nė kėtė botė, kush mė do mė pranon pėr kėtė qė jam. Di tė falė dhe kėrkoj falje.Tė gjithė gabojmė nė jetė.

Nuk besoj kollaj nė njerėz, qė tė ket dikush besimin tim duhet ta fitojė atė duke ma treguar me fakte .
Preferoj tė mė urrejn sesa tė mė mėshirojnė.

Unė jam thjesht unė


ps: tani po iku te kafja e forumit ma lehtė qatje, skam obligim tė jam serioz sidomos vikendeve :biggrin:

Stuhi Rere
19-06-12, 20:10
si ze besen kurkujt

Gjumashja
06-08-12, 19:26
mbrrolejk dhe e qete

Kaltrina
11-08-12, 01:44
Temperamente, gjaknxehte, e sinqerte, e drejteperdrejte, :tongue:

Kaltrina
11-08-12, 01:46
Jam hajn.
Jam peder.
Jam rrenc.
Jam i pasinqertė.
Me ata qe sillen mirė me mu, une ua kthej me t'keq.
Jam pis.
Jam i paftyrė.
Jam mashtrues.
Jam dilingji.
Jam kurvar.
Jam analfabet.
Jam i vetmi ne kete forumin Dardania.de qe i kam keto karakteristika.


Sje i vetmi qe i ke por i vetmi qe i pranon bravo per kurajon haaahha

tipi engjellor
11-08-12, 07:32
Temperamente, gjaknxehte, e sinqerte, e drejteperdrejte, :tongue:

rren kofte:biggrin:

Kaltrina
11-08-12, 10:00
rren kofte:biggrin:

urdhno?:rolleyes:

Denim
20-08-12, 11:23
Nė realitet ?
Kontinuiteti! Tė gjitha gjėrat i bėj me vazhdimėsi sikur qė ėshtė edhe vetė jeta njė vazhdimsi.
Edhe miqt i kam miq nė kontinuitet e jo hova-hova !

emine
20-08-12, 12:05
E urte mosvet

emine
20-08-12, 12:28
Une nuk jam si ju,po mundem nganjeher te shtirem

Dushku
20-08-12, 12:36
...i arsyeshem,i kontrolluar,i matur,konsekuent,i shoqerueshem,lehtesisht i ndikueshem...

Lona
28-08-12, 11:34
Kėtė po e shkruaj pa asnjė emocion e as nuk po i drejtohem askujt personalisht, thjeshtė unė mendoj se jam ky:
Respektoj ata qė mė respektojnė. Mė pėlqejnė shakatė por ato qė nuk prekin dhe ulin personalitetin tim. Nuk mė pėlqen tė luaj me ndjenjat e tė tjerėve dhe prandaj nė shumicėn e rasteve i them gjėrat troē, ashtu siē i mendoj, dhe preferoj tė mi thonė troē. Rrespektoj ēdo njeri ēfarėdolloj origjine apo ngjyre tė jetė, nuk mė pėlqen tė gjykoj jetėn e tė tjerėve, por nuk lejoj tė gjykojn as jetėn time. Jam me mendimin qė duhet tė bėjmė nė jetė atė qė na bėn tė lumtur dhe jo atė qė duhet bėrė.

Jeta ėshtė shumė e shkurtėr pėr tu marrė me gjėra pa vlerė ndaj nuk keqkuptohem kollaj, jam njė njeri me horizont tė hapur. Mundohem ti shikoj njerėzit mė thellė, nuk bazohem kurrė vetėm te aparenca.
Nuk mė interesojnė fjalėt e bukura, vlerėsoj gjestet e vogla por me shumė kuptim. Nuk dua tja di se kush ka lekė dhe kush nuk ka, secili i ka pėr vete. Nuk i dua ata njerėz qė mburren pėr pamjen fizike dhe pėr pasurinė qė mund tė kenė, askush nuk ka lindė i shėmtuar me vetėdėshirė dhe askush nuk jeton ne fukarallak me vetėdėshirė.

Mė pėlqen ti shikoj njerėzit nė sy kur flas, mė pėlqen tė lexoj sytė e njerėzve sepse aty fshihen shumė fjalė qė goja nuk mund ti shqiptojė. Jam shum tip i ndjeshėm, shpeshherė e fsheh mėrzitjen time pas njė shakaje ironike.
Nuk jam perfekt dhe nuk dua njerėz perfekt nė jetėn time , dua njerėz tė vėrtetė.

Familja ėshtė e shejtė. Nuk ndryshoj pėr asnjeri nė kėtė botė, kush mė do mė pranon pėr kėtė qė jam. Di tė falė dhe kėrkoj falje.Tė gjithė gabojmė nė jetė.

Nuk besoj kollaj nė njerėz, qė tė ket dikush besimin tim duhet ta fitojė atė duke ma treguar me fakte .
Preferoj tė mė urrejn sesa tė mė mėshirojnė.

Unė jam thjesht unė


ps: tani po iku te kafja e forumit ma lehtė qatje, skam obligim tė jam serioz sidomos vikendeve :biggrin:


Zero Cool une te pershtatem ty apo !!!!:smile:

Jana
28-08-12, 16:52
... vendosmeria....

...te une s;ka pak ...ja krejt ja hiq ....

...askush s'munet me em shkel ....

... e shkuar e harruar ...

Zero Cool
28-08-12, 18:35
Zero Cool une te pershtatem ty apo !!!!:smile:

LOL (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25383)

emine
01-09-12, 09:16
50% mashkull
50% fembur

achiles
04-09-12, 11:41
Kam futur kam shumė enigma dhe gjėegjėza, saqė prej vitesh profesorėt do tė jenė tė zėnė duke argumentuar atė qė kamdashur tė tregoj.

Kjo ėshtė e vetmja mėnyrė si tė sigurosh pavdekshmėrinė.

Lona
07-09-12, 09:36
Karakteri..

Antika
07-09-12, 10:08
Karakteri..

Karakteristikat e karakterit tend jane:.......?? :wink:

Hajra
07-09-12, 10:17
......all in one, insan:wink::biggrin:

Paradox_13
29-10-12, 22:55
...kurreshtja per te pare q'far po ndodhe ne galaksin e shpirtit.....dhe motorri i fort qe me nxjerr nga orbita e ngjarjeve duke hipur mbi flaterat e shpreses per ta shijuar krejt ndryshe ate dite.....

Kaqanikasja
25-03-13, 13:17
qetesia

romansa
19-08-14, 21:29
maturia ...

Ylli-1
20-08-14, 07:06
Eksploziviteti!

Paradox_13
20-08-14, 19:52
....mbi te gjitha modestia.....

Murgesha
21-08-14, 22:55
19.01.2004 :biggrin:

Jam e shoqerueshme shume. Sensin per humor si duket e kam shqise te gjashte. Nuk duroj genjeshtren dhe injorancen. Po ju?

E ēuditshme po tipi nuk po njifka pleqėri, akoma si edhe para dhjetė vitesh me tė njėjtin tip :wink:

Ylli-1
22-08-14, 06:26
E quditeshme murgesah qe je e shoqerueshme dhe kurre nuk vjen te me besh shoqeri...mbeta vetem ne forum hahahhaa

romansa
22-08-14, 07:58
modestia..

Ylli-1
22-08-14, 08:24
Mendjemadhesia...meqe te gjithe qenkan modest ketu!

romansa
22-08-14, 08:49
Mendjemadhesia...meqe te gjithe qenkan modest ketu!

po shihet hiq mos trego haahhaha

Ylli-1
22-08-14, 08:51
po shihet hiq mos trego haahhaha

Normal qe shihet...vecse nuk po shihet sinqeriteti te ju tjeret se hahhaaa

Paradox_13
03-09-14, 23:52
....vazhdimishte kam dyshuar ne kufit e se mundeshmes dhe kurre su besova definicioneve,sa per dije aq sa ka dhen leje krijuesi pore e ter materja eshte e vendosur ne kordinata.....

Kaqanikasja
04-09-14, 08:16
thjeshtesia dhe sinqeriteti

DEA
07-09-14, 20:48
ajo qe mendoj une eshte subjektive, te tjeret me thone kryet e ngrit qekiq (se di a eshte mire a keq).

Ylli-1
15-09-14, 08:00
ajo qe mendoj une eshte subjektive, te tjeret me thone kryet e ngrit qekiq (se di a eshte mire a keq).

DEA, here eshte mire e here ehste keq hahhahaa

Thjeshtesia...dhe sinqeriteti i tepruar!

romansa
19-09-14, 07:15
..besnikeen (muj ta them)...mundohem ta mbaj premtimin ..

Ylli-1
19-09-14, 08:20
Kembengulesia!

vjeshta
22-09-14, 01:16
Dhjete here mate e njehere preje.:biggrin:

romansa
22-09-14, 06:38
saktesia

Ylli-1
22-09-14, 06:40
heretzgjimngagjumi

Adrenalina
30-06-19, 11:36
Me kon i fshtir, qe ta zbuti une...:)