PDA

View Full Version : SHKATRRIMI I DASHURIS


Cream_Boy
30-01-04, 03:21
Lindi nje dashuri e fort si guri
dashuri e thelle qe smunde te shkatrrohej
kishte ndjenja ne dy personat qe duheshin
me te vertet e donim njeri tjetrin.

Edhe pse jetonim larg njeri tjetrit
zerat e tone cdo dit ishni bashke
me puthjet qe i kishim permes telefonit
nga dashuria e madhe imagjinoja sikur buza ime i bashkangjitej buzes saj.

Cdo dit e me shum dashuria shtohej
sun rrinim as nje minut pa e ndegju zerin e njeri tjetrit
isha i gezuar sa qe sdi si me pershkru
veq e them fjalen se shum TE DU.

E caktuam edhe daten per bashkimin tone
edhe oret i numroja qe koha tme kalone
na mbeten plot edhe njezet e shtate dite
qe te vi njezet qershori per me u bashkangjite.

Por diqka ndryshoj dhe erdh e papritur
me do mosmarrveshje duke u habitur
nuk e besonim se po perlahemi
por erdh dhe fundi ku duhet te ndahemi.

Tash po rri dhe vetem lotoj
dot jet ma mir qe tmos jetoj
let shendrrohet jeta ime ne varr
e dashur te lutem me fal.

Duheshte te pershendetemi me fjalen LAMTUMIRE
asnjeri sun e thoshim se e kishem veshtire
edhe pse ndarja te na sundonte
prap se prap fjala TE DUA egzistonte.

Kete poezi kur te kesh me lexu
besoj qe din se kush ta ka shkru
emri yt ne zemer me rri
jeta ime veq eshte tu u shkri...

Cream_Boy
30-01-04, 03:23
,, SHKATRRIMI I DASHURISE,, Lindi nje dashuri e fort si guri
dashuri e thelle qe smunde te shkatrrohej
kishte ndjenja ne dy personat qe duheshin
me te vertet e donim njeri tjetrin.

Edhe pse jetonim larg njeri tjetrit
zerat e tone cdo dit ishni bashke
me puthjet qe i kishim permes telefonit
nga dashuria e madhe imagjinoja sikur buza ime i bashkangjitej buzes saj.

Cdo dit e me shum dashuria shtohej
sun rrinim as nje minut pa e ndegju zerin e njeri tjetrit
isha i gezuar sa qe sdi si me pershkru
veq e them fjalen se shum TE DU.

E caktuam edhe daten per bashkimin tone
edhe oret i numroja qe koha tme kalone
na mbeten plot edhe njezet e shtate dite
qe te vi njezet qershori per me u bashkangjite.

Por diqka ndryshoj dhe erdh e papritur
me do mosmarrveshje duke u habitur
nuk e besonim se po perlahemi
por erdh dhe fundi ku duhet te ndahemi.

Tash po rri dhe vetem lotoj
dot jet ma mir qe tmos jetoj
let shendrrohet jeta ime ne varr
e dashur te lutem me fal.

Duheshte te pershendetemi me fjalen LAMTUMIRE
asnjeri sun e thoshim se e kishem veshtire
edhe pse ndarja te na sundonte
prap se prap fjala TE DUA egzistonte.

Kete poezi kur te kesh me lexu
besoj qe din se kush ta ka shkru
emri yt ne zemer me rri
jeta ime veq eshte tu u shkri...

Cream_Boy
30-01-04, 03:24
Pershendetje per te gjith hello.........