PDA

View Full Version : Windows apo Linux ?


K-man
10-02-04, 07:03
Windows XP Pro.

hana
10-02-04, 18:57
pėrshėndetje
windows xp

BERLINERBOY
17-06-04, 19:52
:lol: :lol: :lol: LINUX is The Best 8) 8) 8) Microsoft eshte shum i dobet pervec asaj :x Microsoft ju vjedh infot ose Datei nga serveri juaj per qarkullim mete rehatshem dhe te shpejt perdorni LInux suse :D ketu e gjeni linux per download www.suse.com 8) 8) ku ishte pyetja une perveti perdori vetem linux dhe nga Mac apple .tung

arix
08-05-05, 21:58
GNU / Linux YOPER

Bronx
09-05-05, 01:30
windows xp esht ma e mira

arix
10-05-05, 00:27
windows xp esht ma e mira
Secili ka shijen e vet,po duhet tė provohet nganjėherė edhe diēka tjetėr nga ajo qė kije :!:

Dilingjia
13-05-05, 07:15
Microsofti eshte me i kufizuar ne depertimin e dijes,kur Linuxi jep mundesi paksa me te avancuara.
Ja vlen te provohen te dyja :wink:

Elektroliti
19-08-05, 14:45
Windows XP Professional
Windows XP Media Center Edition
Windows Server 2003.

LLaDIKax
28-08-05, 19:46
:lol: :lol: :lol: LINUX is The Best 8) 8) 8) Microsoft eshte shum i dobet pervec asaj :x Microsoft ju vjedh infot ose Datei nga serveri juaj per qarkullim mete rehatshem dhe te shpejt perdorni LInux suse :D ketu e gjeni linux per download www.suse.com 8) 8) ku ishte pyetja une perveti perdori vetem linux dhe nga Mac apple .tung

Eh loqka tu knaqt ty hade po omel po shkrun Microsofti i dopt a t'lumt göja qeshtu amaterat si ti e kan pru internetin n'0 mo se hin najkush lexon e na bo hor, ;) kur pe qel Faqen e Internetit a pot shkrun neper qyshe Microsoft Internet Explorer, pa internet edhe NASA me Ballanat e tyne neper HAN nalen lexo per MIcrosoft se mire osht ngom mu :wink:

arix
09-09-05, 22:10
GNU / Linux Debian
http://de.geocities.com/avtir2001/ekrani.png

Fshatari
12-09-05, 17:29
Pėrparėsia e linux-it : ėshtė falas!
Lexova diku para disa ditėsh se Windows XP ishte pėrkthyer edhe nė shqipen: shumė punė e mirė ishte bėrė !
Dhe mė nė fund edhe diēka qė lidhet me Windows :
Gjatė luftės nė Kosovė, padroni i Microsoft-it, Bill Geates, ka ofruar 8 mion dollar ndihmė kosovarve tė deportuar nga makineria naciste serbe!
Prandaj, preferencat e mia, qėllojani vetė...!

arix
12-09-05, 19:59
Pėrparėsia e linux-it : ėshtė falas!
Kjo ėshtė njė nga pėrparėsitė.Pėrparėsi tjera janė:
-Kodi i hapur
-gjuha shqipe e integruar qe njė kohė relativisht tė gjatė!
-Hapsira tė shumta tė punės
-Rregullimi i kernelit apo bėrthamės-thelbit sipas nevojės sė pėrdoruesit
-siguria shumė e madhe nė rrjet
-mosprekja nga virusat e tė ngjashme me to si nė Win (smundesh me hy I-net pa antivirus)
-qendrueshmėria e sistemit (jo crash si te Win)
.... e shumė e shumė pėrparėsi tjera ndaj Win.
Duhet provuar njėherė se pastaj nuk largoheni prej Linux-it.

NOD32
11-12-05, 10:07
nje pyetje at qe dijne:a mundem p.sh. neC:/ ta instaloi XP apartic.D:/Linux-in??????????

arix
24-12-05, 01:09
nje pyetje at qe dijne:a mundem p.sh. neC:/ ta instaloi XP apartic.D:/Linux-in??????????
Mundesh.... krijon particionet e nevojshme me Windows (2 apo ma shumė)...
Sė pari instalon Windowsin e mėpastaj Linuxin(pėr mė shumė nėse do mundesh tė shikosh edhe faqen e mėposhtme)!
Tek une duket kėshtu psh:
[email protected]:~$ df
Filesystem 1K-blocks Used Available Use% Mounted on
/dev/hda5 18761948 6494492 11314404 37% /
/dev/hda1 40965716 5892796 35072920 15% /media/hda1
/dev/hdb1 74684224 20539756 50350720 29% /media/hdb1
tmpfs 388068 0 388068 0% /dev/shm

hda1 ėshtė ndarja apo particioni i parė i pllakės sė parė(ėshtė WinXP i instaluar)
hda5 ėshtė ndarja apo particioni i pestė i pllakės sė parė (Ubuntu Linux 6.04)
hdb1 ėshtė ndarja apo particioni i parė i pllakės sė dytė (Debian Sarge-si server )

RussianMafiaKing
20-02-09, 22:31
pse linux eshte me i mire se microsoft ??