PDA

View Full Version : » Relacionet e vajzave me njė burrė te martuar dhe opinioni juaj!


Murgesha
12-02-04, 19:22
Per te hapur kete teme marre shkas nga nje "mode" e re te ne dhe shume e ndjekur dhe e perhapur keto vite:
" Lidhjet e vajzave me meshkuj te martuar",
shtrova kete teme per diskutim per te lexuar mendimet tuaja, ne lidhje me kete fakt.

Si mendoni per kete lloj relacioni?
A do ta quanit thjesht nje relacion seksual?
Po dashuria per Ju, a i paraprin ketij lloj relacioni? ...
A do ta quanit ju nje lidhje normale?
Po per vajzat ne ē'hapesira do te pozicionoheshit Ju?
A do ta pranonit normalisht lidhjen e nje shoqes tuaj, motres tuaj.
Mendoj se edhe ju keni cka te shtoni dhe te diskutoni ne ket teme.

Zero Cool
12-02-04, 21:11
Unė mendoj qė mirė e kan ato qė kan lidhje me burra tė martuar.
Nėse pėr asgjė tjetėr bėjnė pak ma shumė pėrvojė seksuale kėshtu qė burri i tyre i mėvonshėm nuk ka nevoj me u mundu shum :wink: , bile nė disa raste e mėsojnė ato pastaj burrin :wink: :wink: :wink:
Apo jo ?

Barbaroza
13-02-04, 13:04
Une asesi nuk e arsyetoj kete relacion.Me kete"rol"merrem femrat qe s'kane shume mend ne koke.Po te ishin me te menqura,se pari do te mendonin se ku i qon kjo dashuri sepse ne te shumten e rasteve ka veq deshtime dhe ato se fundi mbesin me gishta ne goje.
Eshte mire qe kete,ta ndjenin se pari ne lekuren e tyre,si do te ndjeheshin nese nje vajze tjeter u rremben dashurine e jetes,apo sikur ne kete pozite te gjendeshin motrat e tyre apo te afermet tjera.

Murgesha
13-02-04, 13:12
Keni te drejt Barbaroza. Edhe pse mashkujve nuk ju intereson edhe aq shum statusi i te qenit i martuar, femrat duhet te jene ato qe nuk dihet te ju japin kenaqesin e shperdorimit nga ana e tyre. Por fatkeqesisht ka edhe femra te tilla qe nuk ju intereson fort se me kend shkojne dhe prishin nje qerdhe familjare. Zot na ruaj prej te tillave.


Zero_Cool, natyrisht se ju keni at mendim se edhe ju jeni vet mashkull andaj te kuptoj. Por ju si do te reagonit nese motra e juaj gjindet ne nje situate te tille. Nuk besoj se do te akceptoni kete. :shock:

liza
10-04-04, 15:55
shuuum te drejt ke BARBAROZA....

florian
10-04-04, 22:43
po flas si cun qe jam e me vjen keq qe po e them por me ka rastisur nje ras i till me nje shoqen time .
NE MESHKUJT EDHE PSE TE MARTUAR EDHE PSE TE LIDHUR (PER TER JETEN) NE CA RASTE KUR NJOHIM NJE VAJZ NUK U TREGOJM SE JENA TE MARTUM E VAZHDOJM TE DALIM ME TA PRAP E PA E MARR VESH MIR KY RRAPORT SHNDEROHET NE DASHURI , DHE E DIM MIR QE KUR BIEM NE DASHURI TE DY PALT ESHT PAK ZOR ME THAN BOLL . TE PAKTEN NE RASTIN QE THEM UN AI E MBANTE ME SHPRESA TE KOTA ATE PO EDHE AJO TREGOHEJ BUDALLAQE E I BESOTE.

Honesty^uk.
13-04-04, 23:52
Murgeshe mendimi im eshte se vajza te tilla, genjehen nga interesa shume te ngushta dhe sic thot Barbaroza jane shume mendje lehta,
kuptohet se keto relacione jane te deshtuara dhe nuk kan jete gjatesi,

mirsad
14-04-04, 01:02
edhe une do keme disa gjera te theme ne lidhje mekete teme.
ne radhe te pare disa ketu flasin per djemt enuk eshte problem por per femrat sikurs e eshte pak problem.une po ju theme se nuk ka dallim mes gjinive.besnikeria eshte besnikeri,virgjiniteti eshte virgjinitet..nderi esht ender.para 4 vitesh nje shok imi u dashurua m enje grua te martuare.keshtu vazhdoi dashuria e tyre saqe ajo gruja beri divorc me burrine pare dhe u martua me kete shokun tim(para 4 vjetesh,kam pasur edhe une mendime sikurs edisa forumiste q ethone nuk ka problem por tani nuk i kamke me ato mendime)
keshtuqe shoku im mori nje femer mete moshuares e vetja(10 vjet me e madhe)dhe ajo gruja e prishi familjen epare q ekishte formuare.kjo qe theme eshte e vertete dhe dua te ju tregojes e ndodhin gjera te ndryshme nejete..............

Per mendimin time ajo vajze q e bene kete gje siq thote murgesha eshte shume mendje lehte,por edhe ai burre apo djale qe genjene nje vajze nuk dua ti theme asgje tjeter dhe nuk i takon asnje epitet tjeter por vetem se HİPOKTİR dhe NJERİ İ DEGJENERUME......
nqs se nje djale apo vajze eben nje mashtrim te tille lete mendojne sikur motra e tyre t e ishte kjo si do benin? si do e ndienin veten e tyre?
per vajzat nqs se burri i tyre do bent enje gje te tille si do e ndienin veten ato? atehere qe te dy palet lete mendojn emire dhe mos te qajne pas kenaqesive qe i bene me deshiren e vete..pa tjeter se keto lloj dashurishe deshtojne...sido qofte puna ne kete lloj dashurie eshte brenda nje deshtim.

drenousha
14-04-04, 10:53
PA KOMMENT :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

turisti
01-08-04, 00:15
Ju pershendes.Tema sume interesante.Nga pergjegjjet e juaja ,kuptova vetem mospajtimet dhe shembullat. Ku jane shkaqet? Qka e shtin nji vajze me kalue me njeriun e martuar? Qka e shtyn burrin e martuar me prish familjen e vet dhe ardhmerijen e nji vajze te re para ciles eshte komplet jeta? Shkaqet familjiare ? Problemet e marteses? Aventurat e pa ktyera? Ose vajzen- fakti se do nji afenture e burrat e martuar nuk guzojne mu livdue? Demoralizimet tjera? Kushtet ekonomike? Apo SHKURTPAMESIA? Shkaqet jane te shumta,gabimet me te shpeshta,a njerzit me shume jashte regullave jetes normale qe nuk kane llogjike ,por,po ndodhin.... :cry: :cry: :cry:

fina
04-07-05, 17:19
Unė mendoj qė mirė e kan ato qė kan lidhje me burra tė martuar.
Nėse pėr asgjė tjetėr bėjnė pak ma shumė pėrvojė seksuale kėshtu qė burri i tyre i mėvonshėm nuk ka nevoj me u mundu shum :wink: , bile nė disa raste e mėsojnė ato pastaj burrin :wink: :wink: :wink:
Apo jo ?


shum shum shum keq e ki e nese ai burr ka familje e fmi qysh mendon ti shum mir brre

fina
04-07-05, 17:20
I URREJ MASHKUJT QE SHKOJN ME FEMNA EDHE ATO MACA QE PRRISHIN FAMILJE EDHE PSE SHUM POM PELQEN KJO TEM SE MU ME KA NDODHE EDHE JAM NANA E DY DJEMVE

laliloli
04-07-05, 17:40
Keto jane para se gjithash relacione interesi dhe vetem shfryerje e epsheve dhe asgje diqka serioze nuk ka .
Eshte fakt se kjo dukuri eshte e shprehur shume edhe ate ne rastet kur femrat jane te vetedijshme per kete.
Relacionet e tilla prishin lumturine bashkeshortore dhe lendojne shpesh edhe femije.

Panopticon
04-07-05, 17:47
Mendoj se relacionet e ketilla ne princip jane "jolegale", rrjedhimisht te demshme per individet e involvuar ne "ngjarje" ne vecanti, dhe per shoqerine ne pergjithsi.

Panopticon.

fina
04-07-05, 21:13
Keto jane para se gjithash relacione interesi dhe vetem shfryerje e epsheve dhe asgje diqka serioze nuk ka .
Eshte fakt se kjo dukuri eshte e shprehur shume edhe ate ne rastet kur femrat jane te vetedijshme per kete.
Relacionet e tilla prishin lumturine bashkeshortore dhe lendojne shpesh edhe femije.


BRRAO BRRAO BRRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOO

Reana
05-07-05, 06:36
I URREJ MASHKUJT QE SHKOJN ME FEMNA EDHE ATO MACA QE PRRISHIN FAMILJE EDHE PSE SHUM POM PELQEN KJO TEM SE MU ME KA NDODHE EDHE JAM NANA E DY DJEMVE

OOOOps :roll:

Po nderlidhem me shkrimin tuaj, e posaqerisht dua te diskutoj firmen "i urrej meshkujt"

Mund te them se: ASNJE individ nuk ia vlen qe te urrehet nje kolektivitet i tere! ne rastin tuaj, nese keni qene ne lidhje me nje burre qe iu ka deshpruar juve, sdo te thote se duhet te deshproheni nga gjithe raca e meshkujve! Burri juaj dhe karakteri i tij, nuk jane perfaqesuese te karakterit te cdo mashkulli!
Ju thoni se jeni nene e dy djemeve, i paqi me jete te gjate, por mekat nese i urreni meshkujt, kjo ndjenje qe keni ndaj gjinise se kundert, mund te bartet vetiu edhe ne raportet qe keni me djemte tuaj!

Sa i perket temes, jam kunder ketyre lidhjeve posaqerisht atyre me diferenca te medha moshe! Disi me duket se eshte e pamundur per t'iu shmangur manipulimeve dhe aspekteve te interesit ne keso lidhjesh!!!
Definitivisht dicka qe nuk ia kisha preferuar askujt!

laliloli
05-07-05, 21:22
Keto jane para se gjithash relacione interesi dhe vetem shfryerje e epsheve dhe asgje diqka serioze nuk ka .
Eshte fakt se kjo dukuri eshte e shprehur shume edhe ate ne rastet kur femrat jane te vetedijshme per kete.
Relacionet e tilla prishin lumturine bashkeshortore dhe lendojne shpesh edhe femije.


BRRAO BRRAO BRRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOO

te falenderoj per komplimentet,fina te uroj gjithe te mirat

halla e madhe
05-07-05, 21:45
"Mendja e te riut si riga e Shiut "(popullore)
Ajo vajze qe bene kete gabim fatal,do ta mbaj tere jeten kete deshtim te zi.
Burri i martuar nese lejon veten te beje keso marrinash,ska tjeter veq nje CEKIC 5kg ne koke :twisted: _"Me mire i fikte se i flliqte"

Kercovari
05-07-05, 21:51
"Mendja e te riut si riga e Shiut "(popullore)
Ajo vajze qe bene kete gabim fatal,do ta mbaj tere jeten kete deshtim te zi.
Burri i martuar nese lejon veten te beje keso marrinash,ska tjeter veq nje CEKIC 5kg ne koke :twisted: _"Me mire i fikte se i flliqte"

Ah moj halle,po une jam nje nder keto faqe zi po me mire damlla me raft se qekici. :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
05-07-05, 21:56
"Mendja e te riut si riga e Shiut "(popullore)
Ajo vajze qe bene kete gabim fatal,do ta mbaj tere jeten kete deshtim te zi.
Burri i martuar nese lejon veten te beje keso marrinash,ska tjeter veq nje CEKIC 5kg ne koke :twisted: _"Me mire i fikte se i flliqte"

Ah moj halle,po une jam nje nder keto faqe zi po me mire damlla me raft se qekici. :lol: :lol: :lol: :lol:

Zot ruaje Kėrēovarin e mos ja lėsho Damllėn, se ndoshta qekiqi tė len mė me pak pasoja se sa Damlla. :lol: :lol: :lol:

Kercovari
05-07-05, 22:11
"Mendja e te riut si riga e Shiut "(popullore)
Ajo vajze qe bene kete gabim fatal,do ta mbaj tere jeten kete deshtim te zi.
Burri i martuar nese lejon veten te beje keso marrinash,ska tjeter veq nje CEKIC 5kg ne koke :twisted: _"Me mire i fikte se i flliqte"

Ah moj halle,po une jam nje nder keto faqe zi po me mire damlla me raft se qekici. :lol: :lol: :lol: :lol:

Zot ruaje Kėrēovarin e mos ja lėsho Damllėn, se ndoshta qekiqi tė len mė me pak pasoja se sa Damlla. :lol: :lol: :lol:
Jo s ehalla e ka mendu me ka krejte me me sose. :lol: :lol: :lol:

halla e madhe
05-07-05, 22:17
Kercovari_Mos hy n'thes te huaj :evil: Cekici eshte instrumenti me efikas ne keso raste :wink:

anna
05-07-05, 22:19
I paragjykoj shume keq te dy palet!!!...Martesa ka pergjegjsira,gjera te tilla nuk duhet te tolerohen!!!

Kercovari
05-07-05, 22:26
Kercovari_Mos hy n'thes te huaj :evil: Cekici eshte instrumenti me efikas ne keso raste :wink:

Jo hallo jo ne thes te huaj
po nese ka burre qe nuke ka be kete i vdekt gruas sa hora. :lol: :lol:

Murgesha
05-07-05, 22:33
Kercovari_Mos hy n'thes te huaj :evil: Cekici eshte instrumenti me efikas ne keso raste :wink:

Jo hallo jo ne thes te huaj
po nese ka burre qe nuke ka be kete i vdekt gruas sa hora. :lol: :lol:

Bjerė Istikfa more se don me i lonė krejt gratė vejushka. :lol:

halla e madhe
05-07-05, 22:37
Kercovari_"Kush e paste diten, mos e priste driten" Amin! Te ligat na i marrshin :wink: :lol:

Kercovari
05-07-05, 22:38
Kercovari_Mos hy n'thes te huaj :evil: Cekici eshte instrumenti me efikas ne keso raste :wink:

Jo hallo jo ne thes te huaj
po nese ka burre qe nuke ka be kete i vdekt gruas sa hora. :lol: :lol:

Bjerė Istikfa more se don me i lonė krejt gratė vejushka. :lol:

Pse moj vejushka,qe te duhet ai muzat qe kullot veq livadhin tend,e te kojshis e le te rite bari. :lol: :lol:

Kercovari
05-07-05, 22:39
Kercovari_"Kush e paste diten, mos e priste driten" Amin! Te ligat na i marrshin :wink: :lol:

:lol: :lol: :lol: Hallo smuj te ndalem tu kesh. :lol: :lol: :lol:

Murgesha
05-07-05, 22:41
Kercovari_Mos hy n'thes te huaj :evil: Cekici eshte instrumenti me efikas ne keso raste :wink:

Jo hallo jo ne thes te huaj
po nese ka burre qe nuke ka be kete i vdekt gruas sa hora. :lol: :lol:

Bjerė Istikfa more se don me i lonė krejt gratė vejushka. :lol:

Pse moj vejushka,qe te duhet ai muzat qe kullot veq livadhin tend,e te kojshis e le te rite bari. :lol: :lol:


Ah moj Hallė, po ku ka moj burrė qė nuk shiqon nė oborr tė kojshisė se a ėshtė rriturr bari. :wink:

Kercovari
05-07-05, 22:43
Kercovari_Mos hy n'thes te huaj :evil: Cekici eshte instrumenti me efikas ne keso raste :wink:

Jo hallo jo ne thes te huaj
po nese ka burre qe nuke ka be kete i vdekt gruas sa hora. :lol: :lol:

Bjerė Istikfa more se don me i lonė krejt gratė vejushka. :lol:

Pse moj vejushka,qe te duhet ai muzat qe kullot veq livadhin tend,e te kojshis e le te rite bari. :lol: :lol:

Mo se le te ritet me njeher e mere kosen, e juve u kendojen dola me shetit ne bafqe. :lol: :lol: :lol:

Ah moj Hallė, po ku ka moj burrė qė nuk shiqon nė oborr tė kojshisė se a ėshtė rriturr bari. :wink:

halla e madhe
05-07-05, 22:45
Murgesha_Si duket kercovari paska shume kojshike afer,spaska faj :wink:

Kercovari
05-07-05, 22:46
Murgesha_Si duket kercovari paska shume kojshike afer,spaska faj :wink:

Kam livadhe te mijat hallo perplot me dele ruda. :lol: :lol: :lol:

halla e madhe
05-07-05, 22:50
kercovari_Tu shofte Tuba e deleve me gjithe OGIC :wink: :lol: :lol:

Kercovari
05-07-05, 22:53
kercovari_Tu shofte Tuba e deleve me gjithe OGIC :wink: :lol: :lol:
Shnosh dashi hallo. :lol: :lol: :lol: :lol:

Gentiani
05-07-05, 23:02
kercovari_Tu shofte Tuba e deleve me gjithe OGIC :wink: :lol: :lol:
Shnosh dashi hallo. :lol: :lol: :lol: :lol:

E cilat ishin: Relacionet e vajzave me nje burre te martuar kėtu ?! :roll:

Kercovari
06-07-05, 10:48
E cilat ishin: Relacionet e vajzave me nje burre te martuar kėtu ?! :roll:[/quote]

E regullojme sote se mbreme ashtu ndodhi.

Kercovari
06-07-05, 10:51
Mendoj se me shume interesi se nje dashuri e mundshme,por edhe eksperienca e te martuarve per te mesuar me shume nga keto.

albioni_nl
06-08-05, 22:42
Per te hapur kete teme marre shkas nga nje "mode" e re te ne dhe shume e ndjekur dhe e perhapur keto vite:
" Lidhjet e vajzave me meshkuj te martuar",
shtrova kete teme per diskutim per te lexuar mendimet tuaja, ne lidhje me kete fakt.

Si mendoni per kete lloj relacioni?
A do ta quanit thjesht nje relacion seksual?
Po dashuria per Ju, a i paraprin ketij lloj relacioni? ...
A do ta quanit ju nje lidhje normale?
Po per vajzat ne ē'hapesira do te pozicionoheshit Ju?
A do ta pranonit normalisht lidhjen e nje shoqes tuaj, motres tuaj.
Mendoj se edhe ju keni cka te shtoni dhe te diskutoni ne ket teme.


Pershendetje!
personalisht mendoj qe keto lidhje nuk jane nje "mode e re"e cila eshte prezente vetem keto vitet e fundit,lidhjet e tilla kane qene prezente gjithmone ndoshta jo aq haptas si ne kohen e tanishme por prapseprape!?
Nuk do te thosha se nje lidhje e tille eshte gjithmone nje relacion thjeshte seksual,por edhe nese eshte ne pyetje dashuria ne keto raste me shume sjelle dhimbje e probleme se sa lumturi.
Se sa eshte normale nje lidhje e tille nuk kam ndonje pergjegjje te prere,por jane gjera qe ndodhin,sidomos ne kohrat e fundit kur shpesh kemi te bejme me martesa thjesht interesi.

Kupid
23-08-05, 23:09
Keni te drejt Barbaroza. Edhe pse mashkujve nuk ju intereson edhe aq shum statusi i te qenit i martuar, femrat duhet te jene ato qe nuk dihet te ju japin kenaqesin e shperdorimit nga ana e tyre. Por fatkeqesisht ka edhe femra te tilla qe nuk ju intereson fort se me kend shkojne dhe prishin nje qerdhe familjare. Zot na ruaj prej te tillave.


Zero_Cool, natyrisht se ju keni at mendim se edhe ju jeni vet mashkull andaj te kuptoj. Por ju si do te reagonit nese motra e juaj gjindet ne nje situate te tille. Nuk besoj se do te akceptoni kete. :shock:

no coment.

Dea IS
14-03-06, 18:53
Eshte dicka shume e ulet te keshe lidhje me nje te burre te martuar. Me vjen shume keq qe ne keto raste me se shumti pesojne grate e edhe me shume femijet. Une nuk kam fjale tjeter per njerezit qe i bejne keto gjera vetem them - TURP, TURP dhe serish TURP per ta!

Murgesha
22-03-06, 13:22
Eshte dicka shume e ulet te keshe lidhje me nje te burre te martuar. Me vjen shume keq qe ne keto raste me se shumti pesojne grate e edhe me shume femijet. Une nuk kam fjale tjeter per njerezit qe i bejne keto gjera vetem them - TURP, TURP dhe serish TURP per ta!

Pajtohem plotėsisht me kėtė shkrim.

Murgesha!

Psikologu
23-03-06, 22:05
Eshte dicka shume e ulet te keshe lidhje me nje te burre te martuar. Me vjen shume keq qe ne keto raste me se shumti pesojne grate e edhe me shume femijet. Une nuk kam fjale tjeter per njerezit qe i bejne keto gjera vetem them - TURP, TURP dhe serish TURP per ta!

Pas ketij shkrimi , ndoshta dikush do tė u fajesoj , sepse pėr fat tė keq , bota sot i ka humbur keto veti tek shumė persona dhe individė , dhe simbas dikuj , nese nuk je mashtrues , atehere ose je budalla ose je i cmendur.
Lum njeriu qė din tė jetė pjesė e besnikeris ne martesė dhe pjesė e ndergjegjjes morale ne jetė.
Respektoj mendimin e juaj dhe shkrimit tė juaj i jap mbeshtetje te plotė totale .

Arb
24-03-06, 00:16
Dreqi e marrte vesh...

Nje unaze martese ne nje nga gishtat e dores, do te thote, sy te trubullum te nje femre afer...

I terheq malli i huj femnat. E pse? Ato le te na jepin pergjigje...

jadore
24-03-06, 00:25
Dreqi e marrte vesh...

Nje unaze martese ne nje nga gishtat e dores, do te thote, sy te trubullum te nje femre afer...

I terheq malli i huj femnat. E pse? Ato le te na jepin pergjigje...

Arb,- (sonte e paskem vendos te mirrem me ty si duket )

.........si sqarohet kjo thenje (personalisht nuk kuptova asgje!)
..sigurte qe ashtu veprojne femrat .......apo gjinija e tjeter???

Arb
24-03-06, 00:30
Arb,- (sonte e paskem vendos te mirrem me ty si duket )

.........si sqarohet kjo thenje (personalisht nuk kuptova asgje!)
..sigurte qe ashtu veprojne femrat .......apo gjinija e tjeter???

Nuk thashe se ne jemi tregohemi te pa-interesuar. Ama eshte gje e vertetuar se nje unaze martese ne gisht, sjell me shume "pune."

Vin-Diesel
01-09-06, 21:47
Per te hapur kete teme marre shkas nga nje "mode" e re te ne dhe shume e ndjekur dhe e perhapur keto vite:
" Lidhjet e vajzave me meshkuj te martuar",
shtrova kete teme per diskutim per te lexuar mendimet tuaja, ne lidhje me kete fakt.

Si mendoni per kete lloj relacioni?
A do ta quanit thjesht nje relacion seksual?
Po dashuria per Ju, a i paraprin ketij lloj relacioni? ...
A do ta quanit ju nje lidhje normale?
Po per vajzat ne ē'hapesira do te pozicionoheshit Ju?
A do ta pranonit normalisht lidhjen e nje shoqes tuaj, motres tuaj.
Mendoj se edhe ju keni cka te shtoni dhe te diskutoni ne ket teme.

Ndodhin keto gjera....por ne fillim Mashkulli genjen deri sa te kupton qe e futi ne Grusht!!!
Ka edhe Femra qe dashurohen ne menyr normale edhe pse e din por nuk mendoj se kan lidhje, sepse ne Pak raste Femra merr Hapin e pare per nje lidhje me je mashkull !

DIJA
02-09-06, 11:03
Ato "mendjelehta"nuk Mund Te Krijojne Lidhje Vetem, Patjeter Qe Ju Duhet Nje Mendjeprishur Qe Mendon Vetem Per Momentin E Jo Per Jeten,familjen..pra Faji Eshte I Dyaneshem.

Arb
02-09-06, 15:47
Faqja e zeze jeni ju femnat...

Qysh ju ha dreqi, kur ka mashkuj beqare me bollek, e hyni lidhjes me nje zagar te martuar...

Kjo pune si, kapaku gjen tenxheren qe e mshel mire...

Murgesha
02-09-06, 22:01
Faqja e zeze jeni ju femnat...

Qysh ju ha dreqi, kur ka mashkuj beqare me bollek, e hyni lidhjes me nje zagar te martuar...

Kjo pune si, kapaku gjen tenxheren qe e mshel mire...

Valla ARB unė ndėgjova se tani po thojnė mė mirė me tė martuar se me beqar.
Shkaku: Tė martuarit bėjnė e nuk tregojnė, se pastaj mos vet pėr ta me ni GRUAJA! :biggrin:

Arb
02-09-06, 22:12
Valla ARB unė ndėgjova se tani po thojnė mė mirė me tė martuar se me beqar.
Shkaku: Tė martuarit bėjnė e nuk tregojnė, se pastaj mos vet pėr ta me ni GRUAJA! :biggrin:

'Sha Zotin mire e ki oj FISNIKE!

Kurvnia me te martum, ma nuk merret vesh. Hajni eshte pa goje afer hajnit...

Vin-Diesel
04-09-06, 14:57
Faqja e zeze jeni ju femnat...

Qysh ju ha dreqi, kur ka mashkuj beqare me bollek, e hyni lidhjes me nje zagar te martuar...

Kjo pune si, kapaku gjen tenxheren qe e mshel mire...

Sa ma ne mosh aq ma mire, edhe i martuar me kon aq ma mire se verehet qe kurr gruan e vet se ka dasht ne Jete...e sa per ato femra qe dalin me Burra te martuara e kan lidhje ateher une do i kisha Zene sikur te marrshme,edhe ju vije keq tja kthejn fjalen te vjetrit ghaghaghaghagha....!

E ti mos thuaj Zagar te martuar se dikush Preket ketu qe ndoshta e ka Tradhtu grun haha!
Por edhe perkundrazi ishalla sta bon ndonje Femer me sy se per burr te mire as ti se len vallahen !!

seriozja_19
04-09-06, 21:34
Sa per njohurine time (jam ndoshta pak e re per kete teme), kjo me shume ndodhe sepse burrat pretendojne te jen per 7 gra, ashtu siq shkruan ne Kuran... por cfare kohe ka ardhur dhe cfare shtrejtesije eshte bere jeta, ky supersticion i lire nuk ka vlere...

Vajza e emancipuar kerkon me shume se sa ndjenja...

Vin-Diesel
05-09-06, 13:21
Sa per njohurine time (jam ndoshta pak e re per kete teme), kjo me shume ndodhe sepse burrat pretendojne te jen per 7 gra, ashtu siq shkruan ne Kuran... por cfare kohe ka ardhur dhe cfare shtrejtesije eshte bere jeta, ky supersticion i lire nuk ka vlere...

Vajza e emancipuar kerkon me shume se sa ndjenja...

Ruju se po te mashtron ndonje i Martuar .....HGahgahgahgahgahgahgahgahgaahgahga

lenna
05-09-06, 20:10
thjesht lidhje koti! si rezultat vetem deshprim, deshtim dhe shum lendim i rende, sidomos i femis, qe esht qenia me e pafajshme ne bot. un nuk kisha mundur ta pranoj nje lidhje te till, sepse do te me mbrente ndergjegja tere jeten, duke u nisur nga ajo se do te isha ajo, qe do kisha shkaterruar nje cift, nje familje...

por ka lloj lloj njerzish...

Vin-Diesel
08-09-06, 19:18
Te gjith po thon se te Martuarit po din ma mire , edhe shumica e Femrave po i besojn ksaj gjeje!! Edhe keshtu po sharrojn, por sakt se gjith po ju del ma mire se kurr spo ndahen prej tij ma !! E as burrin e as gruan spo e dojn ateher me shume se Frajerin !!

Dea_A
09-09-06, 12:14
hahahahahahhaha ,une mendoj se aty me ska dashni por laramani dhe aty sdihet me se kush kend po e don :biggrin:

emine
20-03-08, 09:38
E para:eshte mekat te nderhyjsh ne familje te dikujt ...
E dyta:kush luan me zjarr herdokur do digjet...