PDA

View Full Version : Kredibiliteti i Moderatorve


Auberoni
15-02-04, 23:20
Te qenit Moderatore,nuk percjell medeomos me vete privilegjin e te vendosurit se cfare eshte mire apo keq.

Cdo njeri ketu qe poston dic, pajtohem kur pohoni se tregon edukaten apo premisat tjera te personalitetit te tije, mirpo, keni harruar te nderuar Moderatore, se kjo vlene edhe per juve. Edhe ju, me cdo veprim te juajin manifestoni ketu edukaten apo mosedukaten e juaj. Bile, e juaja vie ne shprehje me teper.

MaLoK_Presheva
12-10-04, 15:09
Auberoni

Pershendetje te perzemerta i nderuar dhe pjesmarres i temave te shumta ne forumin e faqes www.Dardania.de ....Je plotesisht i drejt me ket qa e thuani ju po edhe nje duhet te keni parasysh se Moderatori si Moderator ne ket Forum nuk eshte asgje vetem se Sherbetor i vizitoreve te keti forumi me rrespekt shum te madh shfletojm edhe lexojm mendimet e vizitorve te keti forumi po kuptohet se ndodh qe edhe ndonje person te keqperdor ket forum e ajo eshte patjeter te shlyhet e ndrrohet ne te mir te vizitorit...besoj se asnjeri nga Moderatoret nuk vepron kunder rregullave qe i ka ky forum...Jemi shum komunikativ edhe jemi ne te mir te Popullit ne te mir te Atyre qe flasin gjuhen Shqipe kudo qe jan ne ter boten.... JEmi per ju edhe gjith do jemi kuptohet pranojm edhe Komplimentet edhe akuzat e juaja se pa ju nuk do ishte e bukur si eshte sot Www.Dardania.de

Bond
12-10-04, 15:55
I nderuari Auberoni, jemi duke u perpjekur qe tė jemi nė nivel tė duhur, por vėshtirė apo mė mirė te themi nuk mund tė gjen njeri tė persosur, pa lėshime a gabime, e duke u nisur nga kjo mund tė them se as ne moderatorėt nuk jemi tė persosur.

Frekuentimi i faqes ėshtė tejet i lartė, numri i diskutuesve dukshėm ėshtė rritur, gjithashtu edhe numri i afishimeve, me rritjen e afishimeve patjetėr se janė rrit edhe mendime e ide ideologji e metoda tė ndryshme tė shprehurit tė tyre.

Ne nuk e preferojmė shum qe tė ja imponojmė ndonjenit nga diskutuesit se si tė mendoj apo tė shprehet, pra nuk e preferojmė edhe aq censurėn deri nė raste ekstreme apo thjeshtė kur ofendohen e fyhen diskutuesit nė mes vete e ngjashėm, nė ato raste kemi intervenuar.

Kemi marr parasysh ankesėn tuaj qe prej fillimit tė hapjes sė kesaj faqe dhe unė personalisht jam angazhuar qe ju si Auberon tė jeni i kėnaqur me punėn tonė duke i marrė parasysh disa ankesa tuaja.

Tani nė ketė shkrimin tuaj tė fundit nuk ju kam kuptuar se ku e keni fjalėn pėr kend dhe pėr qfar, ju kam shkruar mė heret edhe nė privat por nuk mė jeni pergjigjur.

Ju kisha preferuar tė jeni mė i qartė, pėrndryshe........????

Auberoni
12-10-04, 16:14
Tani nė ketė shkrimin tuaj tė fundit nuk ju kam kuptuar se ku e keni fjalėn pėr kend dhe pėr qfar, ju kam shkruar mė heret edhe nė privat por nuk mė jeni pergjigjur.

Ne cilin shkrim te fundit?

Bond
12-10-04, 17:34
Te qenit Moderatore,nuk percjell medeomos me vete privilegjin e te vendosurit se cfare eshte mire apo keq.

Cdo njeri ketu qe poston dic, pajtohem kur pohoni se tregon edukaten apo premisat tjera te personalitetit te tije, mirpo, keni harruar te nderuar Moderatore, se kjo vlene edhe per juve. Edhe ju, me cdo veprim te juajin manifestoni ketu edukaten apo mosedukaten e juaj. Bile, e juaja vie ne shprehje me teper.

Auberoni
12-10-04, 20:20
Postuar: Sun Feb 15, 2004 11:20 pm Titulli i mesazhit: Kredibiliteti i Moderatorve
--------------------------------------------------------------------------------

Te qenit Moderatore,nuk percjell medeomos me vete privilegjin e te vendosurit se cfare eshte mire apo keq.

Cdo njeri ketu qe poston dic, pajtohem kur pohoni se tregon edukaten apo premisat tjera te personalitetit te tije, mirpo, keni harruar te nderuar Moderatore, se kjo vlene edhe per juve. Edhe ju, me cdo veprim te juajin manifestoni ketu edukaten apo mosedukaten e juaj. Bile, e juaja vie ne shprehje me teper.
__________________________________________________ __________

Sunday-E Diele, February-Shkurt, 15 2004.

Sot, Tuesday-E Marte, October-Tetor, 12 2004.

Pak sa jeni vonuar dhe tani edhe po te ju them fajet qe i keni pasur ate kohe; jam i bindur se i kemi harruar.

Sidoqetejete, kete mendim e kam pasur ne Shkurt. E sot, ne Tetor, mendoj se keni ngritur nivelin e objektivitetit.