PDA

View Full Version : Definimi i dashurisë


Giovanni
16-02-04, 15:27
█ Puthja ne dore – Adhurim.

█ Puthja ne faqe – Dua te jemi vetem shoke (shoqerore)

█ Puthja ne qafe – “Kam nevoj per ty”

█ Puthja ne buze- “Te dua” (Dashuri)

█ Puthje ne vesh - Tallje

█ Puthja ne ndonje vend tjeter.. – “Le te mos kalojme larg njeri tjetrit”

█ Shikimi ne sy- “Puthme”

█ Luajta me floket” – “S’mund te jetoj pa ty”

█ Duart ne belin tend – “ Te dua aq shhume sa s’te le dot te ikesh”

Vajza – Nese ndonje djale freskohet me ty, futja shuplaken.
Djali – Nese ndonje femer ju fut shuplaken, synimet e saja jane akoma te mira.
Djali e vajza – Mbyllni syte kur puthni, eshte e pahijeshme te ngulatni syte ne partnerin.


- Mbajeni mend –


Pjeshka eshte pjeshke
kumbulla eshte kumbull,
puthja s’eshte puthje
pa pak gjuhe.
Prandaj hapeni gojen
Mbyllni syte,
dhe jepni gjuhes suaj
pak ushtrime.

Disa arsye pse djemte pelqejne femrat:


- Menyra si atyre ju vjen cdo here era e mire edhe nese eshte vetem nga shamponi.

- Menyra se si koka e tyre cdo here gjejne vendin e pershtashem ne supet tona.

- Sa te bukura duken kur flene.

- Lehtesia e pershtatjes se tyre ne krahet tona.

- Menyra se si puthin, dhe pas kesaj puthje cdo gje ne bote te duket ne rregull.

- Sa te bukura jane kur hane.

- Menyra se si ju duhet me ore te tera te pregaditen per te dalur, por ne fund, ja vlen e gjithe ajo pritje..

- Sepse jane gjithmone te nxehta, eshte kur eshte minus 30 jasht.

- Menyra se si duken, pavaresisht se cfare kane veshur.

- Menyra se si gjuajne per komplimente, edhe pse te dy e dini qe ti mendon qe ajo eshte gjeja me e bukur ne bote.

- Sa te bukura jane kur argumentohen..

- Menyra se si cdo here duart e saj pershtaten ne tuat.

- Menyra se si qeshin..

- Menyra se ti ndjehesh kur sheh emrin e saj ne spiunin e telefonit tend, pak kohe mbasi keni pasur nje argumentim te forte.

- Menyra se si thote “Mjaft u kacafytem” edhe pse ti shume mire e di qe pas nje ore…

- Menyra se si te puthen kur ti i ben dicka te mire

- Menyra se si te puthen kur ti i thua “Te Dua”

- Ne fakt.. menyra se si puthin..

- Menyra se si mbeshteten ne krahet e tua kur qajne.

- Menyra se si ju kerkojne falje kur qajne per dicka te kote.

- Menyra se si te bien dhe presin qe ty te te dhemb.

- Menyra se si te kerkojne falje kur ti vertet te dhemb. (edhe nese ne ti pranon)

- Menyra se si te thone “Me mungon” .

- Menyra se si e ndjen mungesen e tyre.[/b]

lazdrani
20-06-04, 12:48
█ Puthja ne dore – Adhurim.

█ Puthja ne faqe – Dua te jemi vetem shoke (shoqerore)

█ Puthja ne qafe – “Kam nevoj per ty”

█ Puthja ne buze- “Te dua” (Dashuri)

█ Puthje ne vesh - Tallje

█ Puthja ne ndonje vend tjeter.. – “Le te mos kalojme larg njeri tjetrit”

█ Shikimi ne sy- “Puthme”

█ Luajta me floket” – “S’mund te jetoj pa ty”

█ Duart ne belin tend – “ Te dua aq shhume sa s’te le dot te ikesh”

Vajza – Nese ndonje djale freskohet me ty, futja shuplaken.
Djali – Nese ndonje femer ju fut shuplaken, synimet e saja jane akoma te mira.
Djali e vajza – Mbyllni syte kur puthni, eshte e pahijeshme te ngulatni syte ne partnerin.


- Mbajeni mend –


Pjeshka eshte pjeshke
kumbulla eshte kumbull,
puthja s’eshte puthje
pa pak gjuhe.
Prandaj hapeni gojen
Mbyllni syte,
dhe jepni gjuhes suaj
pak ushtrime.

Disa arsye pse djemte pelqejne femrat:


- Menyra si atyre ju vjen cdo here era e mire edhe nese eshte vetem nga shamponi.

- Menyra se si koka e tyre cdo here gjejne vendin e pershtashem ne supet tona.

- Sa te bukura duken kur flene.

- Lehtesia e pershtatjes se tyre ne krahet tona.

- Menyra se si puthin, dhe pas kesaj puthje cdo gje ne bote te duket ne rregull.

- Sa te bukura jane kur hane.

- Menyra se si ju duhet me ore te tera te pregaditen per te dalur, por ne fund, ja vlen e gjithe ajo pritje..

- Sepse jane gjithmone te nxehta, eshte kur eshte minus 30 jasht.

- Menyra se si duken, pavaresisht se cfare kane veshur.

- Menyra se si gjuajne per komplimente, edhe pse te dy e dini qe ti mendon qe ajo eshte gjeja me e bukur ne bote.

- Sa te bukura jane kur argumentohen..

- Menyra se si cdo here duart e saj pershtaten ne tuat.

- Menyra se si qeshin..

- Menyra se ti ndjehesh kur sheh emrin e saj ne spiunin e telefonit tend, pak kohe mbasi keni pasur nje argumentim te forte.

- Menyra se si thote “Mjaft u kacafytem” edhe pse ti shume mire e di qe pas nje ore…

- Menyra se si te puthen kur ti i ben dicka te mire

- Menyra se si te puthen kur ti i thua “Te Dua”

- Ne fakt.. menyra se si puthin..

- Menyra se si mbeshteten ne krahet e tua kur qajne.

- Menyra se si ju kerkojne falje kur qajne per dicka te kote.

- Menyra se si te bien dhe presin qe ty te te dhemb.

- Menyra se si te kerkojne falje kur ti vertet te dhemb. (edhe nese ne ti pranon)

- Menyra se si te thone “Me mungon” .

- Menyra se si e ndjen mungesen e tyre.[/b]Ku na humbi ku giovanni

Shpati
20-06-04, 14:09
█ Puthja ne dore – Adhurim.

█ Puthja ne faqe – Dua te jemi vetem shoke (shoqerore)

█ Puthja ne qafe – “Kam nevoj per ty”

█ Puthja ne buze- “Te dua” (Dashuri)

█ Puthje ne vesh - Tallje

█ Puthja ne ndonje vend tjeter.. – “Le te mos kalojme larg njeri tjetrit”

█ Shikimi ne sy- “Puthme”

█ Luajta me floket” – “S’mund te jetoj pa ty”

█ Duart ne belin tend – “ Te dua aq shhume sa s’te le dot te ikesh”

Vajza – Nese ndonje djale freskohet me ty, futja shuplaken.
Djali – Nese ndonje femer ju fut shuplaken, synimet e saja jane akoma te mira.
Djali e vajza – Mbyllni syte kur puthni, eshte e pahijeshme te ngulatni syte ne partnerin.


- Mbajeni mend –


Pjeshka eshte pjeshke
kumbulla eshte kumbull,
puthja s’eshte puthje
pa pak gjuhe.
Prandaj hapeni gojen
Mbyllni syte,
dhe jepni gjuhes suaj
pak ushtrime.

Disa arsye pse djemte pelqejne femrat:


- Menyra si atyre ju vjen cdo here era e mire edhe nese eshte vetem nga shamponi.

- Menyra se si koka e tyre cdo here gjejne vendin e pershtashem ne supet tona.

- Sa te bukura duken kur flene.

- Lehtesia e pershtatjes se tyre ne krahet tona.

- Menyra se si puthin, dhe pas kesaj puthje cdo gje ne bote te duket ne rregull.

- Sa te bukura jane kur hane.

- Menyra se si ju duhet me ore te tera te pregaditen per te dalur, por ne fund, ja vlen e gjithe ajo pritje..

- Sepse jane gjithmone te nxehta, eshte kur eshte minus 30 jasht.

- Menyra se si duken, pavaresisht se cfare kane veshur.

- Menyra se si gjuajne per komplimente, edhe pse te dy e dini qe ti mendon qe ajo eshte gjeja me e bukur ne bote.

- Sa te bukura jane kur argumentohen..

- Menyra se si cdo here duart e saj pershtaten ne tuat.

- Menyra se si qeshin..

- Menyra se ti ndjehesh kur sheh emrin e saj ne spiunin e telefonit tend, pak kohe mbasi keni pasur nje argumentim te forte.

- Menyra se si thote “Mjaft u kacafytem” edhe pse ti shume mire e di qe pas nje ore…

- Menyra se si te puthen kur ti i ben dicka te mire

- Menyra se si te puthen kur ti i thua “Te Dua”

- Ne fakt.. menyra se si puthin..

- Menyra se si mbeshteten ne krahet e tua kur qajne.

- Menyra se si ju kerkojne falje kur qajne per dicka te kote.

- Menyra se si te bien dhe presin qe ty te te dhemb.

- Menyra se si te kerkojne falje kur ti vertet te dhemb. (edhe nese ne ti pranon)

- Menyra se si te thone “Me mungon” .

- Menyra se si e ndjen mungesen e tyre.[/b]

Giovani te pershendes,

Keto thenje qe keni publikuar duhet te tregoni nga i keni marr-kopjuar.
Rastsisht i kam lexuar ne nje Forum tjeter.

Shpati

Mirdita
20-06-04, 15:15
Shpati me rendesi eshte qe jane te bukura keto thenje se sa nga jane apo kupjuar. :!:

Shpati
23-06-04, 14:27
Shpati me rendesi eshte qe jane te bukura keto thenje se sa nga jane apo kupjuar. :!:

Pershendetje "Mirdita",

Vertet me ka ardhur keq te i drejtohem Giovanit.

Thenjet jan te mrekullushme "POR"
E Drejta e Autorit esht e Drejt e Autorit.
Shprendarja,Publikimi,Kopjimi etj nuk mund te behet pa lejen e Autorit.
Kush nuk ka fat mund te perfundoj para ndonje Gjykate...

E qka esht me keq te harrohet te permendet krejt Autori.
Te them te drejten kam pasur rastin te lexoj shkrime edhe nga disa te "tjer","tjera" qe kan "harruar" te tregojn nga i kan marr.

Shpati

Vera
23-06-04, 14:37
giovanni keto vargje shum te bukura, nuk eshte me rendesi se ku i ke mar, por me rendesi eshte qe nje argument e ke sjellur ne forumin ton te dashur se si dhe cka jan femrat per meshkuj.

ok te pershendes shum dhe suksese

Vera :P

sexybrikenda
23-06-04, 15:25
giovanni keto vargje shum te bukura, nuk eshte me rendesi se ku i ke mar, por me rendesi eshte qe nje argument e ke sjellur ne forumin ton te dashur se si dhe cka jan femrat per meshkuj.

ok te pershendes shum dhe suksese

Vera :PVERA EDHE UNE MENOI QASHTU SE SHPATI PASKA KOHE TE MIRRET ME SPIONAZHE :lol: :lol: :lol:

Shpati
24-06-04, 09:59
giovanni keto vargje shum te bukura, nuk eshte me rendesi se ku i ke mar, por me rendesi eshte qe nje argument e ke sjellur ne forumin ton te dashur se si dhe cka jan femrat per meshkuj.

ok te pershendes shum dhe suksese

Vera :PVERA EDHE UNE MENOI QASHTU SE SHPATI PASKA KOHE TE MIRRET ME SPIONAZHE :lol: :lol: :lol:

Te pershendes Sexybrikenda,


Nuk kam koh te merrem me Spiunazh,

Ne kemi nevoj per krijues te "Veprave"e jo per...
Disi me erdh qudi dhe mendova se at e kam lexuar diku dhe e lexova prap ku e kam lexuar.

Shpati

Cool_Boy
24-06-04, 10:21
giovanni keto vargje shum te bukura, nuk eshte me rendesi se ku i ke mar, por me rendesi eshte qe nje argument e ke sjellur ne forumin ton te dashur se si dhe cka jan femrat per meshkuj.

ok te pershendes shum dhe suksese

Vera :P

Vera qka je per mua qiki :lol: :lol: :lol: :wink:

Vera
24-06-04, 20:12
[quote=Vera]giovanni keto vargje shum te bukura, nuk eshte me rendesi se ku i ke mar, por me rendesi eshte qe nje argument e ke sjellur ne forumin ton te dashur se si dhe cka jan femrat per meshkuj.

ok te pershendes shum dhe suksese

Vera :PCool-Boy lexo me lart dhe pastaj e kupton.

Oooo Princi im e din ti se cka jam une per ty dhe e di se cka je ti per mua :wink:

Cool_Boy
24-06-04, 20:14
[quote=Vera]giovanni keto vargje shum te bukura, nuk eshte me rendesi se ku i ke mar, por me rendesi eshte qe nje argument e ke sjellur ne forumin ton te dashur se si dhe cka jan femrat per meshkuj.

ok te pershendes shum dhe suksese

Vera :PCool-Boy lexo me lart dhe pastaj e kupton.

Oooo Princi im e din ti se cka jam une per ty dhe e di se cka je ti per mua :wink:

Po tregom ti njehre se qka je per mua e tani une te tregoj ty ok ahaha.

Engjellushja
02-07-04, 08:45
█ Puthja ne dore – Adhurim.

█ Puthja ne faqe – Dua te jemi vetem shoke (shoqerore)

█ Puthja ne qafe – “Kam nevoj per ty”

█ Puthja ne buze- “Te dua” (Dashuri)

█ Puthje ne vesh - Tallje

█ Puthja ne ndonje vend tjeter.. – “Le te mos kalojme larg njeri tjetrit”

█ Shikimi ne sy- “Puthme”

█ Luajta me floket” – “S’mund te jetoj pa ty”

█ Duart ne belin tend – “ Te dua aq shhume sa s’te le dot te ikesh”

Vajza – Nese ndonje djale freskohet me ty, futja shuplaken.
Djali – Nese ndonje femer ju fut shuplaken, synimet e saja jane akoma te mira.
Djali e vajza – Mbyllni syte kur puthni, eshte e pahijeshme te ngulatni syte ne partnerin.


- Mbajeni mend –


Pjeshka eshte pjeshke
kumbulla eshte kumbull,
puthja s’eshte puthje
pa pak gjuhe.
Prandaj hapeni gojen
Mbyllni syte,
dhe jepni gjuhes suaj
pak ushtrime.

Disa arsye pse djemte pelqejne femrat:


- Menyra si atyre ju vjen cdo here era e mire edhe nese eshte vetem nga shamponi.

- Menyra se si koka e tyre cdo here gjejne vendin e pershtashem ne supet tona.

- Sa te bukura duken kur flene.

- Lehtesia e pershtatjes se tyre ne krahet tona.

- Menyra se si puthin, dhe pas kesaj puthje cdo gje ne bote te duket ne rregull.

- Sa te bukura jane kur hane.

- Menyra se si ju duhet me ore te tera te pregaditen per te dalur, por ne fund, ja vlen e gjithe ajo pritje..

- Sepse jane gjithmone te nxehta, eshte kur eshte minus 30 jasht.

- Menyra se si duken, pavaresisht se cfare kane veshur.

- Menyra se si gjuajne per komplimente, edhe pse te dy e dini qe ti mendon qe ajo eshte gjeja me e bukur ne bote.

- Sa te bukura jane kur argumentohen..

- Menyra se si cdo here duart e saj pershtaten ne tuat.

- Menyra se si qeshin..

- Menyra se ti ndjehesh kur sheh emrin e saj ne spiunin e telefonit tend, pak kohe mbasi keni pasur nje argumentim te forte.

- Menyra se si thote “Mjaft u kacafytem” edhe pse ti shume mire e di qe pas nje ore…

- Menyra se si te puthen kur ti i ben dicka te mire

- Menyra se si te puthen kur ti i thua “Te Dua”

- Ne fakt.. menyra se si puthin..

- Menyra se si mbeshteten ne krahet e tua kur qajne.

- Menyra se si ju kerkojne falje kur qajne per dicka te kote.

- Menyra se si te bien dhe presin qe ty te te dhemb.

- Menyra se si te kerkojne falje kur ti vertet te dhemb. (edhe nese ne ti pranon)

- Menyra se si te thone “Me mungon” .

- Menyra se si e ndjen mungesen e tyre.[/b]

Giovani te pershendes,

Keto thenje qe keni publikuar duhet te tregoni nga i keni marr-kopjuar.
Rastsisht i kam lexuar ne nje Forum tjeter.

Shpati

Shpat ??? Hmmmmmmmmmm m doket je duke e Interpretu emrin tend bre vlla !!!! Qysh meniher ju gjuhesh ashtu nj njeri sikur me ther me thik e me shpat) hahahahahahaha ja Po ska lidhje o Shpat, ku e ka marr !!! interesant esht c i ka ra n mendt dhe c mendon ashtu !!!! At duhesh me definu e jo ku e ka marr !! Meinung zählt dhe kesht c disa shesin mend pa lidhje e disa blejn me lidhje, qysh e sht ma mir ? Ce ndoshta un nket moment c t them, shes palidhje po cka me bo duhet kshtu njerin tjetrin me drejtu kapak :wink:

Mos u hidhero shoki, por e vertet esht, nese met vertet esht emri yt shpat, atehere duhesh ndryshe me Interpretu, mbaje shpaten si duhet dhe sille si duhet, semu m doket ti e mban n dor dhe mendon c duhet jurish me bo e direkt me ther.hmmmm ajo esht shum kollaj, se e sheh se njerzit c jan si une e disa tjeret e gabon drejtimin me shpate :wink:

T pershenes dhe mos u hidhero t lutem nuk dua t lendoj, por deshta t tregoj c nuk esht mir, mendimim dikujt tja ther, ndoshta as ty st vjen mir nket moment kur e lexon ket text t timen :wink:

turisti
28-07-04, 00:33
Ka plot definicionet por une do ta shkruaj nj fjale-KARDIOLLOGJIA- :wink: