PDA

View Full Version : A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin???


Faqet : [1] 2 3

Cool_Boy
18-02-04, 15:54
TUng

Pyetj ime eshte se "A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin???" Pse e konsumni kete? Pse nuk hani molla por piheni duhanin, pse nuk piheni langje por alkoholin... Kete send jan te domeshme per shendetin tuaj a e dini kete??? Duhani dometon shendetni kurse alkoholi ta fik gjepin..

Shpreheni ndenjat tuaj, thuani pse i beni keto dhe a do ti nderpritni keto gjera??

Ky eshte mendimi im, por tashti ju thueni mendimin e juaj..

Kalofshi bukur--Cool_Boy

Murgesha
18-02-04, 17:33
Crazy_boy pershendetje!

Me gjithe se e di se sa i demshem eshte duhani une kam ket shprehi te keqe qe e pi. Per peme nuk jam edhe aq shume e interesume ndoshta pikerisht eshte duhani ai i cili ma largon deshiren per te henger peme. Me pelqejne shume sallatat prej perimeve, ndersa sa i perket Alkoholit nuk e perdori kurre.

Barbaroza
19-02-04, 09:39
Col_boy,une fatkeqesisht duhanin e perdori por jo edhe shume,megjithate edhe kjo"pak"jame e vetedijshme qe eshte e demshme per shendetin tone.Pemet i konsumoj shume,ndersa alkoolin nuk e kam merak te ia degjoj as aromen se lere me ta konsumoj.I kisha lutur te gjithe ata qe konsumojne alkool qe te tentojne ta nderpresin pirjen e tij sepse mire e thate edhe ju se ai'"ta thane xhepin",por c'eshte me e keqja "ta thane" edhe mushkerine.

Lona
19-02-04, 12:37
Po une e pije me tvertet duhanin dhe jam e vetedijshme se me demton,se dot kem pasoja jam mundu disa here mos pij ,por smund te ri pa te me duket shoku me i mire sidomos kur jam nervoze per diqka shume me ndihmon ,ndoshta mua me duket keshtu sedi,ndersa alkoholin se kam perdor asnjeher dhe se di qfar shije ka ,kam deshir nje Tekila ta kisha provu si eshte.

Tung ju pershendes te gjithve....

jehona
20-02-04, 15:09
ju pershendes te gjitheve, une per veti nuk e pi duhanin as nuk e e perdori alkoholin. ka pas ndoshta kohe kur ma kish kajt ta pi, po e kam dit se esht i damshem per mua dhe kam mendu pak ma larg se veq ne at moment....

qka me duket ma e keqja esht qe, kur nje person permes shoqeris ja nis ta pin duhanin apo alkoholin, s.p.sh. "hajt bre merre njo se nuk te ban asgje, hajt edhe njo....".

mua per veti shum me ben nervoz kur i dashuri im pin alkohol (kuptohet me shoqeri). e sa per duhan ai e din qka esht ka i ban vetvetes dhe mjaft jam mundu me ja thy mendjen ta len duhanin, po kot..... ai me thot se nuk mundet!!!
keshtu siq thojn shum NUK MUJ TA LA DUHANNIN apo ALKOHOLIN, kjo esht bindje ne psiqik, njeriu nuk ban ta nshon veten aq posht dhe ta len te bohet duhani apo alkoholi ma i fort si personaliteti ti....

nuk po di sa me kuptoni... :roll:

Albanam
20-02-04, 16:12
Pėshėndetje!

Duhani dhe Alkooli janė dėmtues tė xhepit dhe tė shėndetit. Cili mė shumė, e cili mė pak. Alkooli, ē'ėshtė mė e keqja, di tė jetė shumė shpesh edhe cenues i personalitetit dhe dinjitetit tė njeriut. Mjafton vetėm t'i hedhni shikimin njė tė dehuri, se si e ka bė ai rrafsh dunjanė para vetes, dhe ēdo gjė do tė jetė e qartė. Jo rrallė alkooli di tė jetė edhe shkatėrrues i familjes dhe burim i dhunės familjare. Nuk janė tė rralla rastet e tilla edhe nė mjedisin tonė shqiptar.
Andaj, jo rastėsisht All-llahu i Madhėrishėm nė Kur'anin Fisnik e ndaloi konsumimin e alkoolit dhe e bėri haram.
Personalisht, nuk pi duhan dhe nuk konsumoj alkool. Shpresoj kėshtu tė mbetet pėrjetė!

Me respekt,
Albanam

sexybrikenda
26-02-04, 17:14
asnjanen. 8)

BlertaB
01-03-04, 16:39
Cool_boy po per fat te keq un e konsumoj Duhanin amo jo edhe aq shum po normal se e di se asht i demshem ama nuk po muna disi pa to jo si po pi aq shum po kur po me bjen qef mi dhez ather po du mu tranu edhe pse shum shoqe te mijat nuk e pin ama une po edhe pse porri me to nuk po muna me ndalu duhnin.
E alkoholin jo vallah nuk e konsumoj bile as eren nuk kam qef me ja ndigju me me shkon ne nerva.
Po edeh pem po ha shum kshtu qe as duhani nuk po me ban aq dom.

lazdrani
01-03-04, 17:00
Duhanin e pi se kam ndegjuar kush eshte duhangji eshte dashnor i mire :lol: :lol: :lol: Ndersa Alkoholin e pije vetem ne raste banketash,ditelindje dhe per vita te ri :wink:

BlertaB
01-03-04, 17:02
apapa ani kush e pin Duhanin dashnor i mir hehe more lazdran po dreq qe ishe ae haj medet haj.Veq apet i mir e ki gjakin e embel po nuk te kam pa hala dergoma ni foto bre lazdran

BlertaB
01-03-04, 17:30
Lazdrani sa her ne vit e kemi na shqiptart Vitin e ri??
hajt mujsh me ja qillu ather te kam loqk a?? 8) 8)

lazdrani
01-03-04, 17:33
:roll: :roll: :roll: hmmmmm cdo mbremje :!: :!: :!: :wink:

BlertaB
01-03-04, 17:35
ani qdo mbremje a??
Jo vallah te une nuk asht qdo mbremje po qdo wochenende tybe shtune e te diele mos vet krejt party ahah veq te hanen ather vaji medet per mua qka me gjan sikur e dekt ndihna.

uliksi31
05-03-04, 18:56
*Shtepia me dy te kqia,duhani e rakia.*

Nacionalisti
10-03-04, 12:16
tung juve sa i perket kesaj pytje them se pari Alkoolin nuk e konsumoj e sa i perket duhanit jam ka mendoj me ja thy rekordin Ahmet Zogut diqka per momentin po pij si Boll,,,edhe pse eshte teper e demshem ne dy askpete ate shendetsor si ma me rendesi por edhe ne ate financiar bile i demton edhe ata qe rrin per rreth,veq po duhet more diqka me bi se nuk po shkon dita ndryshe,tungii kaloni mire te gjith

vushtrria
04-04-04, 12:49
tung juve te gjithve ju pershendes dhe me te vertet nese jeni ashtu siq po paraqitni jeni shum te mrekullushem e sa i perket meje une duhanin e perdori por shum pak p,sh kur jam tuj ec kurr per ymer timin nuk mundet mem pa dikush me duhan ne dor ashtu kur punoi ne pun kurren e kurres d,m,th vetem kur jam ne restoran me ndonje shoqeri kur pij ndonje kafe apo qaj pemet shum i perdori alkolin nuk e perdori fare dhe shum e urrej sepse me te vertet qe te dyjat jan veti te kqija por alkoli kurfar dere nuk ka


me nderime


vushtria

mirsad
17-04-04, 14:44
une personalishte nuk i konsumoj asnjerin....me kujtohet s enje her ekur isha ne vit te pare te gjimnazit kam pire vetem nje cigare..kurre nuk kam konsumuar alkol..........nuk i konsumuj dhe nuk do i konsumuje kurre de ri ne vdekje..bye

Zero^Cool
17-04-04, 19:06
E poooo mos ha mos pi e mos qi! Qka me jetu pra masandej ? Veq per at dynja a ? Jo bre per at dynja po ja lam hoxhallareve edhe pleqve

nitushe
09-09-04, 11:26
duhanin nganjeher me shoqni e alkool ncuk

turisti
09-09-04, 14:47
As duhanin nuk e pij,as alkoholin,asa drogen,as femrat si ndjeki,huuuu,ndonjihere po baj pyetje vetvetes pse po jetoj? :?

dr1ta
09-09-04, 23:53
pij edhe duhanin edhe alkoholin,vena e kuqe esht e mire per shendet 1-2 her ne jav :wink:

Vera
10-09-04, 06:57
duhanin e konsumoj vetem rrall nga nje kurse alkoolin jo

aferdita
10-09-04, 08:07
duhanin edhe nganjehere shume se jo pak,kurse alkoolin vetem neper festa kur jam pije nganjehere

Naki
10-09-04, 16:22
Nuk jame konsumus i rregullt,vetem ne shoqeri pije ndonje here cigare ndoshta 1-2 cigare ne muaje,ndersa pijet alkoolike preferoje Vere ne doza te kontrulluar edhe ate gjate vikendit dhe festave.

sexybrikenda
10-09-04, 17:37
Nuk jame konsumus i rregullt,vetem ne shoqeri pije ndonje here cigare ndoshta 1-2 cigare ne muaje,ndersa pijet alkoolike preferoje Vere ne doza te kontrulluar edhe ate gjate vikendit dhe festave.
E pra gezuar Naki :wink:

Tomori
10-09-04, 19:16
Duhanin e konzumoj shum dy paketa nuk me dalin ne dite.
Kurse alkoholin nuk e konzumoj aspak meqense nje kohe te gjate kaloj kohen me shoqrin ne klube. Por alkoholin e urej jasht mase...

suzi
10-09-04, 22:11
e valla uliks pajtohna me ty , ke shkrujt shkurt por ke then shume halllall... e sa i perket duhanit eshte e keqja qe smunden pa te duhangjinjet, edhe per alkoolin e keqja qe smunden pa te alkooliqaret,
dhe duhani eshte gjeja e vetme qe digjet per njeriun hahah , vallai shume jam kunder ketyre dukurive negative , bile mbajme shume debate dhe trajnime kunder ketyre dukurive neper shkolla dhe mediume te ndryshme , gjdoher propagandojme se sa jan te demshme dhe sa ndikojne negativishte ne shendet dhe gjep te insonit ... :evil:

suzi
10-09-04, 22:13
:roll: nje mesazh per keto helme shkatrruese ;
NESE NE NUK DO IA SHKEPUSIM RRENJET KETYRE HELMEVE , ATEHER KETO HELME DO SHKEPUSIN RRENJET TONA...... :roll:

Gentiani
10-09-04, 22:35
po a? trego drejtė Suzi, kur po dilni jashtė shkollave edhe mediumeve, a po ia qitni tymin te shkallėt dhe me i drejtuar ndonjė lokalit me e shoqėruar me ndonjė gotė konjaku :wink: :lol: :lol: :lol:

Cigarja digjet pėr njeriun, e me njė gotė alkohol mos me lėnė shumė tė digjet, se e djeget edhe njeriu vehtė dhe nuk dihet mė se kush kėnd ėshtė kah e djegė :lol: :lol: :lol:

livoreka bicio
12-09-04, 14:03
nuk e pijč as duhanin e as alkolin,dhe nuk kam asgje kundra nga asnjera... :wink: :wink: :wink:

Maca
13-09-04, 14:38
Valla edhe duhanin e pij se me ka mbet prej moti dhe tash mu ka bo si ni far shprehi e keqe,megjithate nuk e di tamam se sa e demshme esht se po ta kisha dit bash,kshtu bash taman sa me demton nuk do ta kisha perdor per at shkak them se ata qe thojn e di se me demton por ne fakt nuk e din bash taman,ather se din se demton duhani...

Kurse alkoholin e konsumoj vetem kur shkoj ne party,jo shum por pak...

Arsyja esht se me disponon,por e vraet sjam prej alkoholit...sidomos Wodtka Red Bull e kam marak,smirnof-ice,edhe Chamanger e ashtu quajtur Cafe de paris Litchy...

Tungiiiiii :twisted:

Ylberi_be
22-09-04, 14:02
qyre me te vertet e pash se cila qik esht ajo qe e meriton nje djal te mir une se pi as duhanin as alkoholin se jan tepric teknologjike e njerit dhe jan haram qe tte dyja thojn me kan te shkosh qashtu bahesh tung sdi a asht qashtu a jo une kam shok qe pīn duhan kam shok qe pin alkohol kam shok katolik e musliman jena te nje gjaku por kurr se urrej nje njeri qe beson ne zot dhe ka gjyna kush sma ndrushoj ket as kujt sja imponova ket te mir secili do ta zgjedh te miren dhe te keqen te gjen arsye jan 1000 arsue per keto :idea:

Urata
22-09-04, 14:56
Asnjėrėn!

ShEjToNkA
22-09-04, 15:56
Duhanin e dhezi ndonjėherė nė shoqėri, a Alokoholin jo kuuuuuurrrrr.

Tomori
22-09-04, 16:32
Asnjėrėn!
Qashtu Urat, mos gabo me nez cigaren se ti kam than nja dy muhabete, mosssssssss Urat qashtu qendro asnjeren

shefkiu
22-09-04, 20:41
ēdo gjė e tepėruar ėshtė e dėmshme . Duhanin e kam lėnė qe tri vite kurse Alkoholin, e posaqėrisht verėn e kuqe nė njė ambient tė ngrohtė ,apo festė pa e tepruar, ngrehi dolli .

_dita_
22-09-04, 21:07
asnjėren e astjetren :!:

Murgesha
05-10-04, 22:19
Tė mira janė tė dyjat, deri sa nuk teprohen. :wink:

mickoja
06-10-04, 19:30
Tė mira janė tė dyjat, deri sa nuk teprohen. :wink: Hmmmmmm.....Inxhe duhani asht i domshum,por alkoholi nuk ban dom nese e pin nga nje gotč te vockel viski ne mbremje apo nje gotč verč te kuqe asht shum mir per gjakun e trupit :wink:

Murgesha
06-10-04, 21:14
Tė mira janė tė dyjat, deri sa nuk teprohen. :wink: Hmmmmmm.....Inxhe duhani asht i domshum,por alkoholi nuk ban dom nese e pin nga nje gotč te vockel viski ne mbremje apo nje gotč verč te kuqe asht shum mir per gjakun e trupit :wink:

Po inxhes ke tė drejtė pėr alkoholin ama pėr duahn sma mbushe mendjen jo.
Se edhe duhani ėshtė i shėndetshėm pėr mushkėritė. Bile ban hajr shumė. :wink:

qika_pr
06-10-04, 23:03
Duhanin e kam pi me heret por kur vendosa me be femijen time e lash edhe tash nuk e pi
ndersa alkoolin e pi por jo ne mas te tepruar ,me shoqeri apo ndonje dark a koktej

RRUSHI
07-10-04, 04:14
Me duket se i teproj qe te dyjat :wink:

Krokodilli
07-10-04, 08:20
Per fat te keq e pi duhanin te cilin e pi qe nga mosha 16,, pa te cilin smund te jetoj... edhe pse e dim se eshte i demshem prap e pim....
kurse alkoholin jo shum,,, e pi me shoqeri,, ne ndonje party,,,, por jo ne mas te tepruar.... me shum vere te kuqe ne restoran,,, ose bacardi dhe jim beam ne partys,,,

Kercovari
07-10-04, 14:57
Eshte me teper se kenaqesi te kallesh nje cigare dhe nje gote verre te kuqe, sidomos ne mbremje me te dashuren,por mos e teproni se u ben zarar,e ndoshta ua prish edhe planet e embla!.

Kaltrushi
07-10-04, 15:04
pershendetje!!!!

Duhanin nuk e pi, ndonjeher me shoqe te ngusht por vetem nese kemi ndonje breng te madhe. ata qe e pin duhanin mos mu hidhroni!! Une nuk kuptoj pse dikush fillon ta pi duhanin pa arsyje. Edhe me arsyje nuk esht mir qe tja fillosh. Esht mir te thuash jo, kur shoqeria te lut ta merresh nje cigare. Ashtu fillon dhe me semurje perfundon.

Nese mundeni me ndal. ndaleni

tung

Maca
07-10-04, 15:23
Ju qe e konsumoni alkoholin Kujdes mos po pijavi ketu me ver te kuqe!

:wink:

Krokodilli
07-10-04, 16:57
Ju qe e konsumoni alkoholin Kujdes mos po pijavi ketu me ver te kuqe!

:wink:

MACA TE PERSHENDES :wink: E PASH SE EDHE TI PO PISHE ALKOHOL NGANJEHER ,, VETEM NEPER PARTYS :wink:

EJA TE PIM BASHK NE SHOQERI


http://216.26.171.145/InGoodSpirits/files/content/pouring%20red%20wine.jpg

Barbaroza
07-10-04, 17:11
Duhanin e kam pire me heret,por vetem ne raste me te ralla,per shembull kur pija kafe apo lengje,por tash nuk e perdor.Ndersa alkoolin e urrej me se shumeti ne bote,poashtu edhe alkoolistet i shoh me syrin me te keq qe mund te ekzistoje.Nese duhani shkaterron nje person,alkooli shkateron nje familje te tere sepse pasojat e tij jane te paparashikueshme!

Murgesha
07-10-04, 17:20
Duhanin e kam pire me heret,por vetem ne raste me te ralla,per shembull kur pija kafe apo lengje,por tash nuk e perdor.Ndersa alkoolin e urrej me se shumeti ne bote,poashtu edhe alkoolistet i shoh me syrin me te keq qe mund te ekzistoje.Nese duhani shkaterron nje person,alkooli shkateron nje familje te tere sepse pasojat e tij jane te paparashikueshme!

Dhe ke shumė tė drejtė Barbaroza.
Para disa ditėve kisha njė fest familjare, ku kisha tė ftuar shoqėrinė time mė tė ngushtė. Normal se nuk mungonin as pijet e nė mes tyre edhe rakia.
Ēdo gjė vajti mirė deri sa alkoholi nuk ju ra nė kokė disave.
Ama nuk e kuptoj dot se pse u dashka tė dehemi pėr festė.

uliksi31
07-10-04, 17:28
Duhanin e kam pire me heret,por vetem ne raste me te ralla,per shembull kur pija kafe apo lengje,por tash nuk e perdor.Ndersa alkoolin e urrej me se shumeti ne bote,poashtu edhe alkoolistet i shoh me syrin me te keq qe mund te ekzistoje.Nese duhani shkaterron nje person,alkooli shkateron nje familje te tere sepse pasojat e tij jane te paparashikueshme!

Dhe ke shumė tė drejtė Barbaroza.
Para disa ditėve kisha njė fest familjare, ku kisha tė ftuar shoqėrinė time mė tė ngushtė. Normal se nuk mungonin as pijet e nė mes tyre edhe rakia.
Ēdo gjė vajti mirė deri sa alkoholi nuk ju ra nė kokė disave.
Ama nuk e kuptoj dot se pse u dashka tė dehemi pėr festė.

Me nje hadith Profeti s.a.w.s thot per alkoholin:Eshte nena e te gjitha harameve.
Kuptohet sa pasoja rrjedhin nga alkoholi.Vec DWI mjafton :arrow:

Krokodilli
07-10-04, 17:55
Duhanin e kam pire me heret,por vetem ne raste me te ralla,per shembull kur pija kafe apo lengje,por tash nuk e perdor.Ndersa alkoolin e urrej me se shumeti ne bote,poashtu edhe alkoolistet i shoh me syrin me te keq qe mund te ekzistoje.Nese duhani shkaterron nje person,alkooli shkateron nje familje te tere sepse pasojat e tij jane te paparashikueshme!

Dhe ke shumė tė drejtė Barbaroza.
Para disa ditėve kisha njė fest familjare, ku kisha tė ftuar shoqėrinė time mė tė ngushtė. Normal se nuk mungonin as pijet e nė mes tyre edhe rakia.
Ēdo gjė vajti mirė deri sa alkoholi nuk ju ra nė kokė disave.
Ama nuk e kuptoj dot se pse u dashka tė dehemi pėr festė.

te pershendes,,,,, nuk do te thot se pin njeri alkohol ne party (ne fest) duhet te dehet,,, edhe nese pin nje got nuk do te thot qe dehesh,, si psh shampanja ose vere - nuk dehesh me nje got te vogel,,,, pra duhet te dini te kontrolloni veten,,, kurse ata qe pin dhe dehen ata njerez normal se bejn probleme,, nuk i don familja,,, i urren shoqeria,,, pra i bejn dem veti dhe te tjereve....

Maca
07-10-04, 22:13
Krokodilli,flm ne ftes veren e kuqe zakonisht epij me coca col si bamubus hesapi se pur smuj me pij...

Te pershendes edhe mendimin qe e ke dhan lidhje me alkohol esht shum i sakt duhet ta kesh veten ne kontroll...

Edhe njeriun nuk mundesh ta vlersosh vetem nese konsumon alkohol ose duhan edhe esht i keq esht mendijm progresiv...

Ka njeres qe ndoshta as njeren e as tjetren se perdorin por ndoshta bejn ca gjera tjera me te flliqta...nejse...si do qoft Krokodilli GZUAR!!CAKER

Krokodilli
08-10-04, 09:35
Krokodilli,flm ne ftes veren e kuqe zakonisht epij me coca col si bamubus hesapi se pur smuj me pij...

Te pershendes edhe mendimin qe e ke dhan lidhje me alkohol esht shum i sakt duhet ta kesh veten ne kontroll...

Edhe njeriun nuk mundesh ta vlersosh vetem nese konsumon alkohol ose duhan edhe esht i keq esht mendijm progresiv...

Ka njeres qe ndoshta as njeren e as tjetren se perdorin por ndoshta bejn ca gjera tjera me te flliqta...nejse...si do qoft Krokodilli GZUAR!!CAKER
Gezuar Maca :wink:

mr_beni
09-10-04, 09:31
Une per veten time nje gje e cila e shkaterron jeten e njeriut une at gje nuk e konsumoj, edhe me qen se jam i ri!

Gjumashja
23-10-04, 09:55
Duhanin nganjeher me shoqe, e alkool jo valla :P

LABI
23-10-04, 10:03
DUHANI DEMTON SERIOZISHT SHENDETIN

Katran 7mg , Nikotine 0.5 mg

Mos konsumoni duhan , Hani Mollaaa

prishtinasi
24-01-07, 00:19
duhanin po...alkoholin...po vikendit...pytja eshte: a eshte krim?

p.s keta tipat e fese ne te dy kampet mos te me pergjigjen:biggrin:

LOJETARI
24-01-07, 00:21
duhanin po...alkoholin...po vikendit...pytja eshte: a eshte krim?

p.s keta tipat e fese ne te dy kampet mos te me pergjigjen:biggrin:

veper penale hahahahahaha...........................

prishtinasi
24-01-07, 00:24
veper penale hahahahahaha...........................

hahahha....atehere dy tequila....

LOJETARI
24-01-07, 00:29
hahahha....atehere dy tequila....

Eh Tequila eshte krim ,as avokati me i mire s“te ben pune .Mos te kapt si mua njehere se edhe yjet te behen hasem :biggrin: hahahahaha.............

prishtinasi
24-01-07, 00:32
Eh Tequila eshte krim ,as avokati me i mire s“te ben pune .Mos te kapt si mua njehere se edhe yjet te behen hasem :biggrin: hahahahaha.............

hahahahah....shendrroje porosine ne vodke pra....se mu kujtua edhe mu diqka!

legenda
24-01-07, 09:19
...varet prej momenteve,...
dhe KURRE MOS THUANI KURRE:smile:

Vin-Diesel
05-02-07, 17:11
TUng

Pyetj ime eshte se "A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin???" Pse e konsumni kete? Pse nuk hani molla por piheni duhanin, pse nuk piheni langje por alkoholin... Kete send jan te domeshme per shendetin tuaj a e dini kete??? Duhani dometon shendetni kurse alkoholi ta fik gjepin..

Shpreheni ndenjat tuaj, thuani pse i beni keto dhe a do ti nderpritni keto gjera??

Ky eshte mendimi im, por tashti ju thueni mendimin e juaj..

Kalofshi bukur--Cool_Boy


Kur kam Filluar Duhanin, i Vogel Femi, Per tu ber Burr mendojsha se duhet Pire Duhani!!
Tash nese Heq dore nga Duhani duhet me Myt nonen e Baben e kon te Nxo perpara se me perzihet ne Telashe,....Keshtu ma mire me e Pi prap Duhanin e me i ruajt Mendet !!
Alkoholin e Pi mund te ndodh 1Here ne Vit, edhe ate veq per tu deh njeher se mos me dijt 48ore per veten ku jam !! edhe Kur me mbushet Thesi me gjerat qka smund tja shprehi dikujt ateher Dehem edhe ato Gjera qka une smund ti shprehi i shpreh Alkoholi !!
Dmth njeher ne Vit !!

~AmaZonA~
05-02-07, 19:16
Duhanin nuk e konsumoj fare ndersa pijet alkoholike me raste...Preferoj veren e kuqe edhe shampanjėn.

Vin-Diesel
05-02-07, 20:01
Duhanin nuk e konsumoj fare ndersa pijet alkoholike me raste...Preferoj veren e kuqe edhe shampanjėn.

Te boft Mire !!

~AmaZonA~
05-02-07, 20:04
Te boft Mire !!
Hajde bujrum hahahhaha Faleminderit :smile:

Vin-Diesel
05-02-07, 20:17
Hajde bujrum hahahhaha Faleminderit :smile:

A keni edhe diq tjeter apo vetem keto dy lloje ....Vodka eshte e Mire ne Teperatura te Ulta ...Lezova dikund -30Grade qe eshte tek ti !!!

~AmaZonA~
05-02-07, 20:23
A keni edhe diq tjeter apo vetem keto dy lloje ....Vodka eshte e Mire ne Teperatura te Ulta ...Lezova dikund -30Grade qe eshte tek ti !!!
Jo vodka nuk perdorim edhe nuk mbajm ne shtepi por blej kur shkoj risteily (laivalla) edhe ate ja bej dhurat dikujt :rolleyes: (besoj qe e kupton ate fjalen qe e kam shkruar)

Vin-Diesel
05-02-07, 20:24
Jo vodka nuk perdorim edhe nuk mbajm ne shtepi por blej kur shkoj risteily (laivalla) edhe ate ja bej dhurat dikujt :rolleyes: (besoj qe e kupton ate fjalen qe e kam shkruar)

Qet Vodka e mbaj mend se prej se me ka fal Zoti e kam ndi e qet fjalen se e the ti se kuptova valla Ho !! Veq sidoqoft mbase koka dhurat mendoj se nuk dhuron dhurata te kqija ti ??!

Vin-Diesel
05-02-07, 20:26
Jo vodka nuk perdorim edhe nuk mbajm ne shtepi por blej kur shkoj risteily (laivalla) edhe ate ja bej dhurat dikujt :rolleyes: (besoj qe e kupton ate fjalen qe e kam shkruar)

Po Organizojm nje Party per Forumistat, ti bjere Alkoholin e une Duhanin edhe pe vjedhi do mish te terun ne shpi !!

~AmaZonA~
05-02-07, 20:32
Qet Vodka e mbaj mend se prej se me ka fal Zoti e kam ndi e qet fjalen se e the ti se kuptova valla Ho !! Veq sidoqoft mbase koka dhurat mendoj se nuk dhuron dhurata te kqija ti ??!

Mendova qe e din qa do me thon ajo fjala risteily pasi dikun lexova ket postimin tend

Online 15...prej tyne 5 Shqiptar e tjert Gjerman e Finlandez e tona Nacjonalitetet i kam ne msn !!

nejse po te tregoj se do me thon shetitje me anije e atje kur shkojm blejm edhe cigare edhe pije te ndryshme se kishe jon pak me lire hahaahah

Vin-Diesel
05-02-07, 20:37
Mendova qe e din qa do me thon ajo fjala risteily pasi dikun lexova ket postimin tendnejse po te tregoj se do me thon shetitje me anije e atje kur shkojm blejm edhe cigare edhe pije te ndryshme se kishe jon pak me lire hahaahah

hahahahahahaha
Ruju se po te Nxojn e Denohesh per Korupsion !!!
Sa po duket koke gjinndese edhe ne Situata te Tilla...veshtir te marrin Deshmi nga ti apo per ty !!

Guri i madh
05-02-07, 20:38
duhanin e kam braktis alkoholin nuk e perdori perveq kur ka ndonji fest po qiso pije enerdhetike i perdori redbulla pit bulla veq qka jan energjetike

Vin-Diesel
05-02-07, 20:40
duhanin e kam braktis alkoholin nuk e perdori perveq kur ka ndonji fest po qiso pije enerdhetike i perdori redbulla pit bulla veq qka jan energjetike

Qysh e Verteton se jan Energjetike ...apo veq se shkruan ne te qe te sjell Energji haha?!
Kesh ka boj biznes me kete AMAZONA se marova tu ble cigare ka 3.80 euro...
Mos po mi bjen ma lir kjo ???

~AmaZonA~
05-02-07, 20:41
hahahahahahaha
Ruju se po te Nxojn e Denohesh per Korupsion !!!
Sa po duket koke gjinndese edhe ne Situata te Tilla...veshtir te marrin Deshmi nga ti apo per ty !!
Ncuk nuk marr me shumic nje shishe dy me shume jo ahahhahaha

Guri i madh
05-02-07, 20:43
Qysh e Verteton se jan Energjetike ...apo veq se shkruan ne te qe te sjell Energji haha?!
Kesh ka boj biznes me kete AMAZONA se marova tu ble cigare ka 3.80 euro...
Mos po mi bjen ma lir kjo ???aaa bana pak hajgare energjetike kur thash po per udhtime te gjata pijet energjike tek une me ndihmojn ne gjum ma prapojn gjumin

Vin-Diesel
05-02-07, 20:44
Ncuk nuk marr me shumic nje shishe dy me shume jo ahahhahaha

Aha mire shume !!
Me ne fund ALkoholin e kam cek me nalt qe nuk e pi me shume se njeher ne vit !!
E kete njeher ne vit po e bej Tash !
Mbushna nga nje Gote !! Hajde pra Gezuar?! Per Shendetin Tone
Haha

Vin-Diesel
05-02-07, 20:46
aaa bana pak hajgare energjetike kur thash po per udhtime te gjata pijet energjike tek une me ndihmojn ne gjum ma prapojn gjumin

Mua ne Udhtime me shume me Jep Energji Autobusi apo Vetura neper Gropa !!
Hajde pra a po na bahskohesh ne Pije se AMAZONA paska vendos me qaros ??!!

Guri i madh
05-02-07, 20:48
Mua ne Udhtime me shume me Jep Energji Autobusi apo Vetura neper Gropa !!
Hajde pra a po na bahskohesh ne Pije se AMAZONA paska vendos me qaros ??!!erdha pra ban me qen edhe pije aloholike

Vin-Diesel
05-02-07, 20:53
erdha pra ban me qen edhe pije aloholike

Oki pra hajde Gezuar dhezeni edhe nga nje Duhan prej meje qetu !!

Guri i madh
05-02-07, 20:55
Oki pra hajde Gezuar dhezeni edhe nga nje Duhan prej meje qetu !!gzuar per shum mote po edhe nji cigare po e ndezi

Vin-Diesel
05-02-07, 20:57
mua ja ka nis mem nxon !!
Amazona e mesuar spo e ndin !
i guri i Madh me SkenderBeg mos e perzij se te mundon !!

~AmaZonA~
05-02-07, 21:04
mua ja ka nis mem nxon !!
Amazona e mesuar spo e ndin !
i guri i Madh me SkenderBeg mos e perzij se te mundon !!

plaqqq ti hooo sa kam qesh hahahaahaahahahahahaah ik se pa meze nuk po shkon hiq hahahahahahahahahahahahaha

Vin-Diesel
05-02-07, 21:06
plaqqq ti hooo sa kam qesh hahahaahaahahahahahaah ik se pa meze nuk po shkon hiq hahahahahahahahahahahahaha

Hahahahahhaahahahahahah
Mua me ka trullav se u Nguta kishe di me Pi !!
Po presim mos po Luan kush me ndjoe Rryp te mishit !!
Per sallata une i Boj ...ihhh

Buqja_ch
26-03-07, 07:26
As njeren se pi ..as njeren se du..
te dyjat jon si te shkatrrojn...

Xuki
26-03-07, 08:49
Edhe unė qashtu si Buqja e cėhės!

uck_aksh
26-03-07, 10:00
A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin???

alkoholin po por vetem veren edhe birren e duhanin e kam konsumu po e kam lan para 6 viteve

Linka_pz
27-03-07, 10:45
Asnjerin nga keto ,as duhanin e as alkoholin,edhe nuk besoj se kam per ti konsumuar ndonjeher sepse me iritojn ,por jetoj ne rrethin ku konsumohen shume.

LABI
27-03-07, 14:46
Duhanin se konsumoj... Me pengon shume tymi i tij!!!
Alkoolin, nga nje here me shoqerii e coj... S'jav prishi as qefin, as rendin..

Domira
29-03-07, 23:23
Duhanin po, e alkoholin jo.

Elina
29-03-07, 23:41
Nuk e konsumoj as duhanin e as alkoholin(rahat):biggrin:

Albanian eX|PerT
29-03-07, 23:49
As Duhanin e as Alkoolin! Mbase kane qelluar te demshme per shendetin e njeriut eshte shume e logjikshme braktisja e tyre!

rilinda
30-03-07, 00:24
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin dhe alkoolin.

eurostar
30-03-07, 01:54
http://www.biriz.biz/cay/deren1.jpg

+

http://files.myopera.com/E.%20Driver/albums/36485/kahve_hp2.JPG

lonaaa
30-03-07, 03:18
Duhanin po , alkoholin Jo!

Arkza
30-03-07, 09:10
Duhanin Po e Alkoholin Jo kurr se kam Perdor:smile:

Preshevar
30-03-07, 09:28
As Duhanin e as Alkoholin,. Larg meje !

Nė zvicėrr si pas njė sondazhi qe e kan ber,.. e kan konstatue qe 17'000-. frs nė vit vetėm per duhan i harxhon!!! Dmth,.. duhani nuk eshte i demshem vetem per vete, po edhe per te tjeret plus paret FLAK PO I DJEG,..

Me kto para ku me dit sa familjeve i kishit ndihmue nė trojet Shqiptare,,,,

Nė zvicėrr 300'000 shqiptar jetojnė. 50% (pesimist jam) ne qoft se e pin duhanin po i bjen 5'100'000 frs nė vit qe kallėn per ta shkattruar vetėn.

Nė qoft se keni Vullnet Mundeni ta ndaloni duhanin e alkoholin.

Kurrė mos thuaj kurrė !

ninnela
01-04-07, 18:30
Alkoolin jo asnjeher e duhanin po

Xuki
02-04-07, 09:40
Hej, mos harroni qė nuk i dua femnat tė cilat e pijn duhanin dhe alkoholin! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Agolli
02-04-07, 10:35
Po, i konsumoj te dyjat, nuk ka ma mire se nje birre te Pejes te shoqeruar me nje cigare''''me duket vetja ne qiellin e shtate.......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
02-04-07, 10:40
Po, i konsumoj te dyjat, nuk ka ma mire se nje birre te Pejes te shoqeruar me nje cigare''''me duket vetja ne qiellin e shtate.......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


More me me ndegju mu zbrit nja dy qiej me poshte e leji tedyat :biggrin:

Agolli
02-04-07, 12:32
More me me ndegju mu zbrit nja dy qiej me poshte e leji tedyat :biggrin:

S'po punone ashensori beeeeee..........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Albanian eX|PerT
02-04-07, 12:34
Asnjeren! :mad: I urrej te dyjat!

Agolli
02-04-07, 12:39
Asnjeren! :mad: I urrej te dyjat!

te befshim mire,''''''urrejtjet po mendoj--------
:tongue:

Elina
02-04-07, 12:50
S'po punone ashensori beeeeee..........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Zbrit ne kembe,leje ashensorin se te ik treni pastaj :biggrin:

Agolli
02-04-07, 12:54
Zbrit ne kembe,leje ashensorin se te ik treni pastaj :biggrin:

po me kon tranu,''' a e din ti se ne qielle nuk ka shkalla, e as tren, aty ka pelluma te bardhe......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Elina
02-04-07, 13:02
More ti ata pellumba te bardhe ke me i nxi prej duhanit, po ik se po te thirr shefica:biggrin:

Agolli
02-04-07, 16:44
Me thirri se ju pike..........cigarja, tha eja beme shoqeri, i thash jo, qe sa e ndala! Phaaaa ja kam nxi........mushkerite''''

turisti
03-04-07, 00:53
A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin???

Jo!

rilinda
04-04-07, 10:04
A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin???

Jo!

bash super e kurr n'goj mos t'rafshin asnjana:biggrin: :biggrin: :wink:

Prishtinasja_
04-04-07, 10:28
ASNJEREN !!!! :smile:

Rehat jam niher !!! :biggrin:

rilinda
04-04-07, 11:36
ASNJEREN !!!! :smile:

Rehat jam niher !!! :biggrin:

Kofsh gjithmonė rahat prej alkoolit e duhanit :wink:

Xuki
04-04-07, 11:49
ASNJEREN !!!! :smile:

Rehat jam niher !!!


Unė dhe ti paskmi shumė sene t'pėrbashkėta! :biggrin:

Prishtinasja_
04-04-07, 11:53
Unė dhe ti paskmi shumė sene t'pėrbashkėta! :biggrin:

hahhahah... qe de .. bile bile edhe kojshi ishim... :tongue::tongue:

Xuki
04-04-07, 12:02
hahhahah... qe de .. bile bile edhe kojshi ishim... :tongue::tongue:hahhahahahah......po bre livadhet ni vend i kemi....a tė kujtohet kur i rujshmi delet te prroni? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

jEtA_1
04-04-07, 12:30
Duhanin po e Alkoholin e urreje

selvija
05-04-07, 21:14
Jam rahat pa te.

gazi-de
05-04-07, 22:09
Duhanin po mundohem me myte,po me duket nuke po mundem me ja arrit...
Alkoholin jo edhe nuke pi di qa eshte...hghghg

rafet llapjani
08-04-07, 14:15
Dyjat i kputi kapak haahhahahaha

Dreni30
09-04-07, 08:12
Her her te dyjat i kam marak, hahahahahaahh

Agroni22
10-04-07, 22:56
PER FAT te mire asnjeheren

Nirvana Band
11-04-07, 16:35
Duhanin po, ndersa alkoolin jo rregullisht.

Prishtinasja_
13-04-07, 10:10
Mos jau pafsha syt ....... as duhanit e as alkoholit.......:redface:

Elina
13-04-07, 11:12
Per mu ishalla kallen tana fabrikat e duhanit e te alkoholit :biggrin:

Xuki
13-04-07, 11:58
Per mu ishalla kallen tana fabrikat e duhanit e te alkoholit :biggrin:


Jo bre se na i prishin ajrin, ma mirė ukan mi lshu toka! hahhahahahah

Sy_kaltra
13-04-07, 14:01
Ooo me duhan e me Alkohol,e me tem .......:tongue: :tongue: :biggrin:

Virti
29-04-07, 14:20
duhani me konzumon mua...

Agolli
29-04-07, 14:27
Prej sodit po!.....dje s'kam pi.....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Virti
29-04-07, 14:31
sot, alkooli dhe duhani, kane pushim! :biggrin:

luckyman
29-04-07, 20:56
JO!..........vetem neper dasma,kanagjeqe,..kur t`na thirrin kojshit ne dark te postermes,......:biggrin:

Preshevar
29-04-07, 21:19
Mė ėshtė ndalu alkoholi edhe cigarja,... :)

luckyman
29-04-07, 21:28
Mė ėshtė ndalu alkoholi edhe cigarja,... :)E paske ndermend me vdek i shendoshé.............:tongue:

Preshevar
29-04-07, 21:30
E paske ndermend me vdek i shendoshé.............:tongue:

Po kysmet :biggrin:

Nirvana Band
30-04-07, 13:05
Pa duhan pak problem me nejt, ndersa per alkool ska fort dert edhe mos me pi.

Agolli
30-04-07, 13:22
Normal se po!, konsumator i regullt,,dikush duhet per ti paguar taksat! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rilinda
30-04-07, 20:16
Normal se po!, konsumator i regullt,,dikush duhet per ti paguar taksat! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ani ani veē pi...ama pi kur nuk t'sho unė se me bo me t'pa kuku per ty :P:D:D:D

sherri
30-04-07, 22:43
A e konsumoni Alkoholin apo duhanin!!? kishe te dyat nuk po bejka a?hahahahaaa
sherri;edhe,edhe........Alkoholin ne njefar mase :P jo shpesh...duhanin koqak dihet DRUM-Halfzware Shag

Elina
30-04-07, 22:45
A e konsumoni Alkoholin apo duhanin!!? kishe te dyat nuk po bejka a?hahahahaaa
sherri;edhe,edhe........Alkoholin ne njefar mase :P jo shpesh...duhanin koqak dihet DRUM-Halfzware Shag


Ishalla te bejne mire te dyat :biggrin:

Agolli
30-04-07, 23:18
Ishalla te bejne mire te dyat :biggrin:
Falemnderit...........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

RiannA
09-05-07, 12:43
po valla dyat i shkatrroj krejt....

Preshevar
09-05-07, 14:36
po valla dyat i shkatrroj krejt....

Ti paske mi qit fare Alkoholin edhe Duhanin :biggrin:

Elina
09-05-07, 14:42
JO more as njonen hahahhahah, se harqllak po bahet :biggrin:

Cia-Ferizaj
15-12-07, 17:59
duhan po,, a alkool jo veq vene edhe naj raki tvogel ..kapak jo shum hahahha

Ma-Origano
15-12-07, 18:17
tung juve sa i perket kesaj pytje them se pari Alkoolin nuk e konsumoj e sa i perket duhanit jam ka mendoj me ja thy rekordin Ahmet Zogut diqka per momentin po pij si Boll,,,edhe pse eshte teper e demshem ne dy askpete ate shendetsor si ma me rendesi por edhe ne ate financiar bile i demton edhe ata qe rrin per rreth,veq po duhet more diqka me bi se nuk po shkon dita ndryshe,tungii kaloni mire te gjith
I nderuari "Cool_Boy " un nuk pij duhan as alkohol por bela do te pije por un ha molla edhe pije langje dhe mendoj se eshte duhani shum i demshem per shendet!

Gjumashja
15-12-07, 18:29
alkoolin rralle her vetem per ndoni raste te vecante, ndoni feste ... ndersa duhanin kur te jam me shoqeri... perndryshe jo...

LaCoStA
28-12-07, 07:17
Te dyjat i perdori veq shum rrall , per hater te shoqeris ...

aLbaChiCk
28-12-07, 09:49
Jaaa i kom lon krejt :biggrin: ( veq kur te flej)

Dukagjinas_i
28-12-07, 12:23
Te dyja,,,veq me mase !

arton bala
28-12-07, 13:23
Te dyja,,,veq me mase !

ani mire t“bofshin. źźmm.. po mendoj: i heqsh qafe sa ma shpejt!! :smile:
duhonin, se alkoholi pak ma ndryshe, konsumohet ma rralle edhe me veshtire behet shprehi..

Elina
28-12-07, 13:54
Asnjeren se pij shyqyr Zotit.

gazi-de
28-12-07, 15:57
Duhanin le qe e pi po edhe e ha valla,hahahahahhahahahahhahahah
e alkoholin e urrej e nuk e pi.........................

LOJETARI
28-12-07, 16:04
Duhanin le qe e pi po edhe e ha valla,hahahahahhahahahahhahahah
e alkoholin e urrej e nuk e pi.........................

Mbase po e urrejke alkoholin ,haje edhe atė si duhanin , shkatėrroje krejt se e prishi njerėzimin , hahhahahahaha.............................

gazi-de
28-12-07, 16:07
Mbase po e urrejke alkoholin ,haje edhe atė si duhanin , shkatėrroje krejt se e prishi njerėzimin , hahhahahahaha.............................
qy ky,jo jo bolle po mundohem te luftoj asi ta ha duhanin,e alkoholin jau kem len te tjerve,hahahahhahahahahahahahahahahahahha

LABI
28-12-07, 20:19
Alkoolin ndonje here . Ne raste shoqerore ( social occasion )

Birren a me fut ne radhen e alkoolit :rolleyes: :biggrin:

Paradox_13
28-12-07, 20:29
Alkoolin ndonje here . Ne raste shoqerore ( social occasion )

Birren a me fut ne radhen e alkoolit :rolleyes: :biggrin:

Jo Lab ,ma se miri fute ne frigorifer,..sidomos veres...:smile:

LABI
28-12-07, 20:35
Jo Lab ,ma se miri fute ne frigorifer,..sidomos veres...

hahaha ...ku cka po mu pihet njo e ftofte qitash bre ... S'me jane qellu te shpija hahahah :biggrin: ...E qojm nga njii :biggrin:http://www.splitbrain.org/_media/projects/beer.jpg http://www.splitbrain.org/_media/projects/beer.jpg

Paradox_13
28-12-07, 20:37
hahaha ...ku cka po mu pihet njo e ftofte qitash bre ... S'me jane qellu te shpija hahahah :biggrin: ...E qojm nga njii :biggrin:http://www.splitbrain.org/_media/projects/beer.jpg http://www.splitbrain.org/_media/projects/beer.jpg

Ma qove mallin si me kan bashkekatundare i imi,jo rastesishte na qellojn shpesh birrat ne shtepi...ahaha

Gezuar dhe falemnderit Labi...

uck_aksh
29-12-07, 00:52
Titulli: A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin???

Jo asnjeren, edhe pse te dyjat i kam perdor duhanin qe 7 vite nuk e perdori ma edhe e urrej shum e alkoholin tash frik e kam lan edhe at po nga alkoholi vetem birren e kam perdor e kam vendos edhe alkoholin mos me perdor me,

e_martumja
29-12-07, 00:56
Titulli: A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin???

Jo asnjeren, edhe pse te dyjat i kam perdor duhanin qe 7 vite nuk e perdori ma edhe e urrej shum e alkoholin tash frik e kam lan edhe at po nga alkoholi vetem birren e kam perdor e kam vendos edhe alkoholin mos me perdor me,PO KURSEJSHE TI ahhahaha Une duhanin jo e alkoholin ndoniher....

Xuki
29-12-07, 09:24
Nuk di a ju kam tregu, por as alkoholin e as duhanin nuk i du!!

DEA
29-12-07, 10:14
Ja pashe hajrin Sinan Vllasaliut ne Ulqine, veres aq shume thitha duhan vet e besa edhe tymin e tjereve, sa qe nje jave nuk mu hoq era ,e qe nga ajo nate me u be gje e harruar e lash duhanin e alkoholin se kam deshte kurre.

LaCoStA
31-12-07, 19:24
Sonte kismet duhet me qu najnja a

Gjumashja
01-01-08, 01:15
sonte.. po dyajt vetem se nuk a kam tepru sa me u ngrohe paksa...:biggrin:

Cia-Ferizaj
02-01-08, 14:05
valla duhanin shum bile po alkoolin mdoket e braktisa..........

egi
02-01-08, 14:08
asnjene prej tyre...duhani ti prish dhembet edhe flokt..kurse alkoholi mushknit edhe ment...

Dukagjinas_i
02-01-08, 16:08
asnjene prej tyre...duhani ti prish dhembet edhe flokt..kurse alkoholi mushknit edhe ment...
ekonomiste e xhepit dhe shendetit,,,kjo siper qenka !

konsumoj t'dyja,,,jo me tepru

egi
02-01-08, 16:11
ekonomiste e xhepit dhe shendetit,,,kjo siper qenka !

konsumoj t'dyja,,,jo me tepru

une i konsumoj veq sekezat orbit ose airwayes :smile:

Cia-Ferizaj
02-01-08, 17:55
une i konsumoj veq sekezat orbit ose airwayes :smile:

mdoket tema eshte per alkool dhe duhan/./ jo per sakeza qyreniher

hahahahaha

LABI
02-01-08, 18:04
nga nje here me gote , nga nje here me shishe ... :rolleyes:

turisti
02-01-08, 20:37
Jo...................

turisti
02-01-08, 20:40
Jo.........................

Sy_kaltra
26-04-08, 14:00
Duhanin rregullisht, e alkoholin mvaret nga situata :cool:

Honesty^uk.
26-04-08, 14:01
Duhanin rregullisht, e alkoholin mvaret nga situata :cool:

alkolit po ja lujshe loken ti hahahahahahaahahahah

Sy_kaltra
26-04-08, 14:01
alkolit po ja lujshe loken ti hahahahahahaahahahah

Rrall bre hahahahahahahhaha :tongue:

Honesty^uk.
26-04-08, 14:02
Rrall bre hahahahahahahhaha :tongue:

rrall por per mallll:wink:

Sy_kaltra
26-04-08, 14:05
rrall por per mallll:wink:

Jo edhe rrall rrall po ashtu :biggrin:

Honesty^uk.
26-04-08, 14:09
Jo edhe rrall rrall po ashtu :biggrin:

nejse te takon me thene ashtu
se qe e konsumon ti e di:biggrin:

LuLjaa
26-04-08, 16:00
Cigaren op, ama jo edhe aq,, alkoholin jo e urej shume.

Jana
26-04-08, 16:04
Alkoholin jo....e cigaret neper darsma hahahahha

Adina-R.Ks
26-04-08, 16:10
Duhanin jo fatmirsisht ne radh te pare per shendetin time dhe per njerzit qe me rrethojn. Ndersa sa i perket alkoholit aq rralle sa per te mos thene fare, e kjo ne ndonje rast te veqant nje here mbrenda dy vitev apo me rrall...

Breshka
26-04-08, 21:42
mdoket tema eshte per alkool dhe duhan/./ jo per sakeza qyreniher

hahahahaha

AHAHAHAHAHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHA HAHAHHHHAHA

Oqeani
27-04-08, 19:28
Duhanin rregullisht .... alkoolin - vikendeve ... per festa mos te flas...

Naki
27-04-08, 20:09
Nuk e konsumoj duhanin,bile edhe kėtyre qe e konsumojnė klanit familjar dhe shoqėrisė ju kam vė sanksionet nė ambientet shtepiake nuk pihet fare.

Alkoholin e perdori veq me dezinfektua lėkuren ,ec pije me ta kallė melqinė.
Nė doza tė vogla gjatė vikendeve dhe ahengjeve e preferojė verė tė kuqe!

jadore
27-04-08, 20:14
Nuk e konsumoj duhanin,bile edhe kėtyre qe e konsumojnė klanit familjar dhe shoqėrisė ju kam vė sanksionet nė ambientet shtepiake nuk pihet fare.

Alkoholin e perdori veq me dezinfektua lėkuren ,ec pije me ta kallė melqinė.
Nė doza tė vogla gjatė vikendeve dhe ahengjeve e preferojė verė tė kuqe!

.. e vera nuk permban hiq me shume e prej 12-14,5 % alkohol...

ee keqja e saj qe shijon se..

Naki
27-04-08, 20:22
.. e vera nuk permban hiq me shume e prej 12-14,5 % alkohol...

ee keqja e saj qe shijon se..

Vera eshte edhe sheruese,mu per kete qellim po sjelli ketu disa karakteristika te veres si artikull mjekues te cituara nga dr.WIGHARD STREHLOW;
-ne ditet e sotme shume studime shkencore tregojne,qe shijimi i veres nga ana e femrave 0.25l ne dite,si dhe nga ana e mashkujve 0,5l ne dite,ka nje ndikim POZITIV ne shendet.Veqanerishte pak vere ndihmon kunder ARTERIOSKLEROZES; INFRAKTIT ; si dhe
SULMIT NE TRU.
-nje gote vere ndihmon ne qarkullimin e gjakut ne zemer dhe periferi,gjithashtu edhe qarkullimin e gjakut ne TRU e permireson-keshtu qe ndikon ne permiresimin e ndjenjes
qe te ndihemi mire,fizikishte dhe psiqikishte,kjo ndikon ne lirimin e stresit,frigave,merzise...
-ne sistemin nervor ndikimi i veres se kuqe sjelle deri te shlirimi i lehte dhe gjumi
-vera e bardhe e thate ndikon ne qarkullimin e gjakut ne zemer dhe periferi,dhe guximin e humbur e kthen,apo pesimizmin ne optimizem
-vera gjithashtu ndihmon ne kthimin e oreksit ,perforcon nervat e dobsuara,perforcon lukthin,zbute pagjumsine,largon nervozen dhe depresionet
........Me nje fjale vera na i qel syte.

sherri
27-04-08, 20:44
Vera eshte edhe sheruese,mu per kete qellim po sjelli ketu disa karakteristika te veres si artikull mjekues te cituara nga dr.WIGHARD STREHLOW;
-ne ditet e sotme shume studime shkencore tregojne,qe shijimi i veres nga ana e femrave 0.25l ne dite,si dhe nga ana e mashkujve 0,5l ne dite,ka nje ndikim POZITIV ne shendet.Veqanerishte pak vere ndihmon kunder ARTERIOSKLEROZES; INFRAKTIT ; si dhe
SULMIT NE TRU.
-nje gote vere ndihmon ne qarkullimin e gjakut ne zemer dhe periferi,gjithashtu edhe qarkullimin e gjakut ne TRU e permireson-keshtu qe ndikon ne permiresimin e ndjenjes
qe te ndihemi mire,fizikishte dhe psiqikishte,kjo ndikon ne lirimin e stresit,frigave,merzise...
-ne sistemin nervor ndikimi i veres se kuqe sjelle deri te shlirimi i lehte dhe gjumi
-vera e bardhe e thate ndikon ne qarkullimin e gjakut ne zemer dhe periferi,dhe guximin e humbur e kthen,apo pesimizmin ne optimizem
-vera gjithashtu ndihmon ne kthimin e oreksit ,perforcon nervat e dobsuara,perforcon lukthin,zbute pagjumsine,largon nervozen dhe depresionet
........Me nje fjale vera na i qel syte.
...Dhe per arsye te gjitha ketyre efekteve pozitive,Vera quhet e shenjt.
flm.Naki!per kete keshill-informat,se po thuhet:tek kafja po flitet kote?!

MemphiSx
27-04-08, 21:00
Deri me sot asnjeren!

lovely
27-04-08, 21:03
te dyat permenihere valla i qkoqi hahahahahahahahahaahahaa

Zero Cool
27-04-08, 21:07
uuuuuuuuuuuuuuuu alkoholin hiq se hiq (haram), ani duhoniiiiiiiiiin kurr hiq dmth asnjonen hiq (kur skam :biggrin: )

Estella
27-04-08, 22:26
as njeren as tjteren

rafet llapjani
28-04-08, 03:01
te dyat permenihere valla i qkoqi hahahahahahahahahaahahaa


ahahahahahahhahahahah le moj mos i qkoq se ta demtoj shendeti mere naj lpister e lpije ahhahaahahahhahahahahahhahhahahahhahah

rafet llapjani
28-04-08, 03:02
te dyat permenihere valla i qkoqi hahahahahahahahahaahahaa


ahahahahahahhahahahah le moj mos i qkoq se ta demtoj shendeti mere naj lpister e lpije ahhahaahahahhahahahahahhahhahahahhahah

rafet llapjani
28-04-08, 03:03
te dyat permenihere valla i qkoqi hahahahahahahahahaahahaa


ahahahahahahhahahahah le moj mos i qkoq se ta demtoj shendeti mere naj lpister e lpije ahhahaahahahhahahahahahhahhahahahhahah

rafet llapjani
28-04-08, 03:04
te dyat permenihere valla i qkoqi hahahahahahahahahaahahaa


ahahahahahahhahahahah le moj mos i qkoq se ta demtoj shendeti mere naj lpister e lpije ahhahaahahahhahahahahahhahhahahahhahah

rafet llapjani
28-04-08, 03:05
te dyat permenihere valla i qkoqi hahahahahahahahahaahahaa


ahahahahahahhahahahah le moj mos i qkoq se ta demtoj shendeti mere naj lpister e lpije ahhahaahahahhahahahahahhahhahahahhahah

sunrise
06-05-08, 10:08
Shyqyr Zotit asnjonen as tjeteren... rahat ;)

Diana007
07-05-08, 18:40
Vllaqko mos u lodhe gjith ata shkrime :biggrin:

Breshka
07-05-08, 18:44
ncuk alkoholin duhanin po http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

teutaA
07-05-08, 19:51
asnjeren

Breshka
16-05-08, 17:38
vetem cigarja me shoqron nkto mom..............

rafet llapjani
16-05-08, 17:42
vetem cigarja me shoqron nkto mom..............

e une a spo te shoqeroj aaaaaaaaaaaaaaa

Breshka
16-05-08, 17:47
e une a spo te shoqeroj aaaaaaaaaaaaaaa


ooooooooooooooo hajde ardhsh si veraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Adina-R.Ks
16-05-08, 17:49
Asnjeren.................

Oqeani
16-05-08, 17:50
Te dyjat hahah edhe ate per momentin .....

rafet llapjani
16-05-08, 17:50
ooooooooooooooo hajde ardhsh si veraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

aahahahah ku je ti tash shkruj bre se ma kupe mullarin e barkut ahahahahahahah

Dardan Kastrati
16-05-08, 17:55
aahahahah ku je ti tash shkruj bre se ma kupe mullarin e barkut ahahahahahahah
Rafet a po na qetė nga njė birrė tė pejės si shpejt qetu :D

Breshka
16-05-08, 17:58
aahahahah ku je ti tash shkruj bre se ma kupe mullarin e barkut ahahahahahahah

o une kopa plasa pa me plas askush hiq veq vetvetiu ashtu ka ardh http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

rafet llapjani
16-05-08, 18:01
Rafet a po na qetė nga njė birrė tė pejės si shpejt qetu :D

Qfar birre a poma sheh emni muslimon une falna ne dy gujt qpesh ahahahaahahah

rafet llapjani
16-05-08, 18:02
o une kopa plasa pa me plas askush hiq veq vetvetiu ashtu ka ardh http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif


.................................................. .................................................. .................

Breshka
16-05-08, 18:02
Qfar birre a poma sheh emni muslimon une falna ne dy gujt qpesh ahahahaahahah

a falesh 5 her o rafet http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

rafet llapjani
16-05-08, 18:07
a falesh 5 her o rafet http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Po gjith ja shtoj edhe njo edhe ata bile rikferc te mramen ahahahahaahahhahahah

Dardan Kastrati
16-05-08, 18:07
Qfar birre a poma sheh emni muslimon une falna ne dy gujt qpesh ahahahaahahah
Rafet ahahaaha musliman ahahaahah oo dyhet 5 vakte mi fal jo dy ahaahahahahahah

sunrise
16-05-08, 20:31
as njonen as tjeter .....

halla e madhe
16-05-08, 21:16
...jo valla, veq i bleje per musafir:biggrin:

Jana
16-05-08, 21:17
Po rakin e shpis shum e pi hahahhaha

Ncuk bre asnjonen..............

Virti
23-05-08, 00:49
vjet nje here, sivjet ma rralle... :cool:

Gjumashja
23-05-08, 00:58
Duhanin po me shoqeri... dhe alkoolin kur kam ndonje aheng apo dicka te vecante e konsumoj ama pak...

LuLjaa
23-05-08, 01:27
Jaa une veē caffen , cigaren edhe sokat po,, tjeter sen ncukk :D

Wolf
23-05-08, 12:08
Duhanin e Pi -- Alkoholin Jo sdi e urrej teper diqka

Breshka
23-05-08, 12:46
cigaren po du me lon me hanger molla ma mir http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lovely
23-09-08, 22:12
i qkoqa krejt :P:P:P:tongue:

sherri
23-09-08, 22:37
A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin??? ..jo vec keto,po edhe xeher t'mive,"varikin",rasoj te kepve!,benzin.korezin,gas.......

lovely
23-09-08, 22:39
A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin??? ..jo vec keto,po edhe xeher t'mive,"varikin",rasoj te kepve!,benzin.korezin,gas.......


hahahahahahahahahahahahaha

mire na bofshin :P

Elina
23-09-08, 22:39
i qkoqa krejt :P:P:P:tongue:

Ishalla po pshton :tongue:


Une as njonen as tjetren valla... :tongue:

Elina
23-09-08, 22:40
A e konsumoni Alkoholin apo Duhanin??? ..jo vec keto,po edhe xeher t'mive,"varikin",rasoj te kepve!,benzin.korezin,gas.......


Edhe a po te bajne zarar a jo? :biggrin:

LABI
23-09-08, 23:30
cigaren jo (as qe kam ndonje kureshtje per te, dhe pse e ndezi ndojhere tymosi kur te gjithe tymosin sa per t'mos e konsumu pasivisht... E nga ajo tymosje shpesh hamendem cfare gjejne te mire qe e konsumojne kete virane :biggrin: )

Alkoolin ndojhere me shoqeri , ndonje birre , gote vere.. !

Murgesha
23-09-08, 23:34
cigaren jo (as qe kam ndonje kureshtje per te, dhe pse e ndezi ndojhere tymosi kur te gjithe tymosin sa per t'mos e konsumu pasivisht... E nga ajo tymosje shpesh hamendem cfare gjejne te mire qe e konsumojne kete virane :biggrin: )

Alkoolin ndojhere me shoqeri , ndonje birre , gote vere.. !


Mbvasi tė keqen e vogėl nuk po e pishe kurr, le dhe alkoholin me shoqėri, se krejt sherret fillojnė tuj e ba ngapak me shoqėri hahahahahahaahahaha

ShEjToNkA
23-09-08, 23:34
cigaren jo (as qe kam ndonje kureshtje per te, dhe pse e ndezi ndojhere tymosi kur te gjithe tymosin sa per t'mos e konsumu pasivisht... E nga ajo tymosje shpesh hamendem cfare gjejne te mire qe e konsumojne kete virane :biggrin: )

Alkoolin ndojhere me shoqeri , ndonje birre , gote vere.. !


Kėsaj i thonė edhe i konsumoj edhe s'i pi ghaghaghaghaghaghaghahahga por tė kisha sygjeru qė ne ramzan me ndalu edhe prijen edhe konsumimin:tongue:

LABI
23-09-08, 23:40
Mbvasi tė keqen e vogėl nuk po e pishe kurr, le dhe alkoholin me shoqėri, se krejt sherret fillojnė tuj e ba ngapak me shoqėri hahahahahahaahahaha

e kam kalu ate staze ... Nje periudhe(vitet ndermjet adoleshences dhe pjekurise); pothuaj cdo nate (per afer dy vite) disko , pabe, muzika zhurmshme dhe pijaa ... me nje fjale na ka percjelle refreni i kenges

"se kur pije pije deri sa smuj mo , e kur smuj shkoj e qeli edhe njo , e pije si ujee..."

Cdo gje e kish kohen e vet ... E vakt o vakt , kafe dynjeee :biggrin:

Tash edhe veren kam nise me zevendesu me rrush . E kam bo barkin kace fermentimi hahahaha :biggrin:

LABI
23-09-08, 23:42
Kėsaj i thonė edhe i konsumoj edhe s'i pi ghaghaghaghaghaghaghahahga por tė kisha sygjeru qė ne ramzan me ndalu edhe prijen edhe konsumimin:tongue:


Birren se nxa raki , bilem ndodh shkon dite qe k urr uje s'pije, veq birra ne vend te ujit (sidomos veres) :biggrin:

Cigaren ja kisha zhduk faren.. Pih njo me hy brenda ne shpi me konsumu duhet me i hjeke me perde me krejt qe s'heket era... E paramendo me pas nafak me ta qu zoti burrin a grune ... Ja d uhet me lane cigaren, ja une me lane ata (tjeter s'ka) :biggrin:

Murgesha
23-09-08, 23:45
e kam kalu ate staze ... Nje periudhe(vitet ndermjet adoleshences dhe pjekurise); pothuaj cdo nate (per afer dy vite) disko , pabe, muzika zhurmshme dhe pijaa ... me nje fjale na ka percjelle refreni i kenges

"se kur pije pije deri sa smuj mo , e kur smuj shkoj e qeli edhe njo , e pije si ujee..."

Cdo gje e kish kohen e vet ... E vakt o vakt , kafe dynjeee :biggrin:

Tash edhe veren kam nise me zevendesu me rrush . E kam bo barkin kace fermentimi hahahaha :biggrin:

Lum si ti qė ka tė shkojsh tash alkoholin me vete hahahaahahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaaa aaa

LABI
23-09-08, 23:48
Ju qerosi nga nje gote kompot rrushi ju qe silleni kendej pari . (a e ka pergadit syfyrin kush , a jo ) :biggrin:

http://www.ekapija.com/dokumenti/sangrija_110907.jpg

ShEjToNkA
23-09-08, 23:48
Birren se nxa raki , bilem ndodh shkon dite qe k urr uje s'pije, veq birra ne vend te ujit (sidomos veres) :biggrin:

Cigaren ja kisha zhduk faren.. Pih njo me hy brenda ne shpi me konsumu duhet me i hjeke me perde me krejt qe s'heket era... E paramendo me pas nafak me ta qu zoti burrin a grune ... Ja d uhet me lane cigaren, ja une me lane ata (tjeter s'ka) :biggrin:

Ja ma lllogari paske me lėnė gruan se duhanin , se mee pas gru pa duhan s'kalohet dita ghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghhagahg

LABI
23-09-08, 23:51
Ja ma lllogari paske me lėnė gruan se duhanin , se mee pas gru pa duhan s'kalohet dita ghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghhagahg

Ose duhet me kerku naj software (cd) te ORBITIT, me ja instalu ne goje , me ja lan automaticly refresh hahaha :biggrin:

Lona
24-09-08, 13:38
cigaren jo (as qe kam ndonje kureshtje per te, dhe pse e ndezi ndojhere tymosi kur te gjithe tymosin sa per t'mos e konsumu pasivisht... E nga ajo tymosje shpesh hamendem cfare gjejne te mire qe e konsumojne kete virane :biggrin: )

Alkoolin ndojhere me shoqeri , ndonje birre , gote vere.. !

Labi mos e ndez kur nuk din se po mbytesh..:smile:

Duhanin po alkoholin sedi as cfare shije ka ..

ritta
24-09-08, 13:46
Duhanin e dhezi najher sa me ba tym qashtu me shoqni e alkoolin jo.

LABI
24-09-08, 14:18
Labi mos e ndez kur nuk din se po mbytesh..:smile:

Duhanin po alkoholin sedi as cfare shije ka ..

jo , jo ! Ndoj here kur mu teken ho de ho ndeze ndeze (jo qe ndikojn ne mua, po thjesht e ndezi) ashtu e tymoj (si femija) deri ne gjysme dhe e fiku :biggrin:

LABI
24-09-08, 14:20
Duhanin e dhezi najher sa me ba tym qashtu me shoqni e alkoolin jo.


shife naj gote vere, alkool eshtee mire . Sidomos per qarkullim te gjakut

"Normal" . Cdo gje me mase

Edhe dashuria e teperuar te ben dem :biggrin:

ritta
24-09-08, 14:28
shife naj gote vere, alkool eshtee mire . Sidomos per qarkullim te gjakut

"Normal" . Cdo gje me mase

Edhe dashuria e teperuar te ben dem :biggrin:Ndoshta do te ishte mir me provu po ja qe deri tash nuk e kam pa te arsyeshme per me provu.

Giovanni
24-09-08, 14:44
Po cigaren po e alcoholin jo

Oqeani
24-09-08, 15:54
I kam lene !!!

Jana
24-09-08, 16:20
Rakin met madhe e pi hahhaha e cigaret asi te pshtjellne qe jan hahahah...

Ncuk asnjonen...

Trina_1
11-10-08, 19:02
PO , kur te shkoj ne ndonje dasem , pi pak qe te dal te vallzoj !!!!!!!!

deti_om :-)
11-10-08, 23:02
Po,duhanin shume,alkoolin kur dal mbramjeve !!!

vjeshta
11-10-08, 23:03
PO , kur te shkoj ne ndonje dasem , pi pak qe te dal te vallzoj !!!!!!!!

:eek: .

Alfred
11-10-08, 23:04
Alkoholin jo nuk e pi, e rakin si ujt e drinit e shterri, duhanin si kovaqi.

Trina_1
11-10-08, 23:07
:eek: .

Pak jo shum , ama pak pak :rolleyes:

Elina
11-10-08, 23:09
:eek: .

S'ke cka habitesh Vjeshta ...nje apo dy gota me i pi ...kam ndi qe fillon me u qefleise :tongue:

Une per me u qefleise pij asi cigaresh tompuz :biggrin:

vjeshta
11-10-08, 23:11
S'ke cka habitesh Vjeshta ...nje apo dy gota me i pi ...kam ndi qe fillon me u qefleise :tongue:

Une per me u qefleise pij asi cigaresh tompuz :biggrin:

U habita valla ,po si ka qika vjetet per me pi ...shihja avatarin ...:biggrin:


Edhe ti me qudite ...cigare tompuz ???:rolleyes:

Elina
11-10-08, 23:14
U habita valla ,po si ka qika vjetet per me pi ...shihja avatarin ...:biggrin:


Edhe ti me qudite ...cigare tompuz ???:rolleyes:

Po po...bash qasi cigaresh Kubaneze hahahhahha te shtira asi :biggrin: