PDA

View Full Version : sonte per ty


gzim foniqi
19-02-04, 17:15
seq keputet e pa thene drite ylli mbi tryeze e prape hija e perxhakur e ujkut bie mbi kopene nga bregu henen rrezon me shpute qthure folene e shkojne karavane udhes se vjeter te zeze.nga e shpini hirin kaq vjet nder lot ujin e bekuar nga e zgjoni etjen si i lidhni endrrat te verbuar ku eshte isai ne cep te puthe flamurin me buzet shkrum ku eshte ghaku mbi flake shperthyer ghithe nje lume fakir i poezise me gunge bri uji nga t ia mbaj mbeshtetur pa fryme per trung te shelgut te zi lumi rrjedh nga moti njejte sall veshtroj e qaj qaj e s qaj roberuar nga bima e gjelber ne hi mbi enderr i karavatur mbi fjale gjaku ne flake ora nga shpella e vet e zeze derdhet me tiktak......... :idea:

belinda
20-02-04, 12:29
tung te pershndes deshta me dit se prej nga je nese mundesh tregom ok tung te pershendes ok besoj se do te me pergjigjesh se shpejti.......... :wink:

gzim foniqi
20-02-04, 16:28
te pershendes belinda. jam nga kumuna e klines.gzim foniqi ..tung ................

gzim foniqi
20-02-04, 16:36
a je dashuruar siq dashurohet ne ate djalosh apo kemi te bejme vetem me nje simpati kalimtare! trupi yt flet ne menyre te pagabushme per ty;;;;;;;;;;; :wink:

gzim foniqi
20-02-04, 17:33
eshte mesnate. jashte eshte ftohte dhe mbreteron heshtja. askush s;me shoqeron perveq lapsit tim dhe letres te bardhe. qe po e mbushi me te zeze. dua te tregoj askush nuk mund te ndertoj dashuri te forte si ti! ndoshta kur ta lexosh kete leter do te thuash se une skam te drejt te te shkruaj leter ty. por gabon. sepse une kam te drejt te te shkruaj dhe ta shprehi dashurine qe ndjej per ty.mos me urrej pse te dua. une e urrej veten qe te dua. pse te dua!! ah sikur te kisha mundesi te te hapja zemren time vetem nje qast. atehere do ta kuptosh se sa te dua dhe sa vuaj per ty! ne zemer time ti e ke vendin. sepse vetem ti e qeteson shpirtin tim. ti do te jesh gjithmone ne zemren time.dua te vdes prane teje.ne duart e tua. duke peshperitur emrin tend!!!!!!!!!!!!!!! :idea: :idea:

gzim foniqi
22-02-04, 18:50
a nuk te mjafton dashuria qe ta dhashe! se.a mos paska rendesi vetem zemra jote! ti ende se ke kuptuar se kush te ka trathtuar! zemra me dhemb kur je larg meje. endrrat kush mi vodhi! dhe. nese me do ende me merr ne prehrin tend! kiameti ska krisur pse ne ende duhemi!! kur do ta kuptosh se pa mua ske jete! shijova te gjitha me ty prandaj ti mos lejo te humbet kjo dashuri!!!!!

gzim foniqi
23-02-04, 13:26
sonte je larg.shume larg. kur te mendoj. me duket se malli do te shqyej gjoksin. kam frike se dashuria e madhe per ty. do te ma rrembej forcen. kjo ndjenje eshte eshte me e fuqishme se gjithqka tjeter ne kete bote. te te them edhe nje gje^^ me dhimset shum koha qe me shkon pa ty. sepse tashe po e kuptoje se ti i jep kuptim jetes sime. do ta ruaj dashurine per ty si syte e ballit. sepse pa ty. monotonia po mi ha ditet si ndonje semundje e keqe..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!