PDA

View Full Version : Cilat janė arėsyet qė ju keni vėnė kėtė nickname?


Faqet : [1] 2

anna
22-02-04, 15:45
ateher per qfar arsye e keni vene nikin qe ju keni psh mu me pelqen shume te me therrasin anna me duket me therrasin me perkedhelje me kujtohet femijria ime sigurisht nuk eshte emri im i veretet .

Barbaroza
22-02-04, 15:51
Pershendetje Anna!
Une e kam vene nickun Barbaroza per arsye se Barbaroza eshte lulja apo trendafili qe me shkruan edhe ne horoskop se eshte lulja e shenjes sime,edhe pse nuk i besoj horoskopit,me pelqeu ky emer luleje qe po te perkthehet ne shqip i bie Lulebora :)

Murgesha
23-02-04, 09:15
Ate dite qe bera regjistrimin ne kete forum e kisha ne dore nje liber mbi Murgeshat, vetvetiu u shkrova si Murgesh.

Ps.-Dhe nje njoftim per te gjithe ata qe me kane shkruar ne privat dhe qe me kane pyetur se a jam vertet Murgeshe pergjegjja eshte JO :lol:

anna
23-02-04, 18:11
se pari ju faliminderit per pjesmarrjen dhe me duket shume interesante menyra se si e keni vene nikun tuaj :D :D ju pershendet anna

K-man
23-02-04, 22:09
valla une e kam zgjedh ket emer vetem qe mos me e qit emrin origjinal temin, Korab. kshtuqe e kam zgjedh "K"n edhe ja kom shku -man = K-man :)

turisti
01-08-04, 16:25
Ju pershendes. Nji forum si ky,duhet te ket nji TURIST si une -sot jam,neser s'jam. :P

livoreka bicio
25-09-04, 11:48
pershendetje : nick name BICIO esht nje emer i imi i dyti qe me njohin te gjith me ket emer dhe se cila gerem ka nje fjali dhe B.ka nje domethanje I ka tjeter.C........ ashtu I.......... dhe O..........: B.I.C.I.O :wink: :wink: :wink:

vushtrria
25-09-04, 14:52
ateher per qfar arsye e keni vene nikin qe ju keni psh mu me pelqen shume te me therrasin anna me duket me therrasin me perkedhelje me kujtohet femijria ime sigurisht nuk eshte emri im i veretet .pershendetje anna


ket nick name e kam marr ne emer te qytetit tim sepse e dua shumm :lol: :lol:

mr_beni
25-09-04, 15:07
kete kur desha te regjistrohesha ne dardani, duke u menduar qfar nicku me jap, thash hajt te dha ne emrin e humoristit te njohur mr_bean

ShEjToNkA
25-09-04, 22:37
Arsyeja e kėti NICK:u , qė e kam vėnu ėshtė se , kur vendosa tė regjistrohėm kėtu ,hyra dhe shikova se c'ka kėtu dhe si shkojnė puntė.
Lexova ,lexova, hulumtova aq shumė ,sa qė ende pa u regjistru i njofta gati tė gjithė ,edhe mė rėnė nė sy NICK:a tė ndyshėm ,dhe shumė tė bukur dhe simatikė. Mirė po e diktova se vetėm dic po i mungojke kėti forumi (E kam fjalėn pėr NiCK:a), e diktova pra se vetėm edhe njė NICK ,"jo" simaptikė i mungojke kėti forumi dhe vendosa qė edhe atė NICK ta sielli unė kėtu, pra ShEjToNkA.
Ja kjo ėshtė arsyeja e NICK:ut tim.

bredhi
26-09-04, 13:00
Nicku ime ka te bej me nje dru qe gjithmon me fascinon me bukurin dhe qendrushmerin e tij ndaj stuhive te kohes ,dhe qe sht karakteristik ne te gjitha stinet esht i gjelbert
dhe dhe esht nje nick i nje elementi te natyres andaj gjdo gje qe kopjohet nga natyra esht ma orgjinale dhe ma e qendrushme

just 4 fun
26-09-04, 22:49
Une e kam nikun Just 4 Fun (vetem per argetim), ngase per vetem per argetim e perdori kete forum, edhe pse te them te verteten nganjeher frustrohem nga mendimet qe i lexoj ne kete forum, shpesh here them te mos e hapi me kete faqe kurre se vetem nervikosem me disa mendime te prapambetura, por ka edhe shume mendime pozitive dhe gjera interesante keshtu qe ja perseri jam ketu. :wink: :wink:

Loloku
27-09-04, 09:14
Sepse me pelqen te jem nryshe, ose te ndjehem lirshem dhe si me pelqen! Nuk kam pas rast te zgjedh emrin sipas shije, prandah e quaj veten si me pelqen te pakten ketu si kompensim argetuaes!

just 4 fun nese shkrimet e mia te bejne te hysh ne forum mos ma thuaj se me rritet mendja a!

dr1ta
27-09-04, 12:31
:idea: Ju mungon pak drite juve ketu :idea:

Loloku
27-09-04, 13:19
Jo nuk po na mungon ma, flm dr1ta

anna
27-09-04, 15:12
ju falenderoj te gjitheve per pergjigjet me nderime anna :wink:

MemphiSx
28-09-04, 00:51
Une e adhuroj basketbollin dhe jam adhurues i Klubit Basketbollistik ne NBA MemphiS

nitushe
28-09-04, 14:25
Po vendosa me mar pseudonimin tem se kshtu ksi nicka tjer sdita qfare e tani e lash kta :)

Lozonjarja
28-09-04, 14:38
Mua ma vuri nje shoqe kete nick,pastaj edhe mua me pelqeu shume por edhe me heret kam pas simpati ndaj ketij nicku :P

zana_e_maleve
30-09-04, 12:05
arsyeja qe une e kam marre ket nick eshte sepse daja i im me ka thene cdo here te ka daja si zane malesh.

Honesty^uk.
30-09-04, 20:03
ateher per qfar arsye e keni vene nikin qe ju keni psh mu me pelqen shume te me therrasin anna me duket me therrasin me perkedhelje me kujtohet femijria ime sigurisht nuk eshte emri im i veretet .


Pershendetje "anna"
une e kam vendosur kete nik sepse pershtatet me karakterin tim
Honesty= i sinqert
kalo bukur

Barbaroza
01-10-04, 15:57
Une e kam theksuar edhe me heret se kete nick e kam nga nje lloj luleje.
Barbaroza eshte perkthim nga nje gjuhe qe nuk e di cila :oops: dhe do te thote ne shqipe Lulebora dhe qe simbolizon sinqeritetin qe eshte karakteristike imja!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mickoja
01-10-04, 16:46
Arsyja qe e kam zgjedh ket nick asht se kur hyra ne ket faqe te Dardanis e pash se kish ngrohtesi dhe mendova e qmendova dhe e zgjedha ket se kshtu me therrasin shoqerija"Mickoja"dhe besoja se do ti shkonte keti forumit ky nick...

Ku keni pa mor ju vend me shqiptar e pa mickoja heheheheh.....ja pra kam hy per me ju picku te gjithve

DannyAus
01-10-04, 16:55
tung anna te pershendes...
arsyja qe une kam ven kete nick,,,,, thjesht - shoqeria me therrasin Danny pasi qe Dardan ju vjen veshtir Ne Anglishte 8) ciaooooo
:wink:

Barbaroza
01-10-04, 17:18
tung anna te pershendes...
arsyja qe une kam ven kete nick,,,,, thjesht - shoqeria me therrasin Danny pasi qe Dardan ju vjen veshtir Ne Anglishte 8) ciaooooo
:wink:

Ncncncnccncncncnc,tybe une e di qe munden por nuk duan :idea:

qika_pr
02-10-04, 00:47
Ate dite qe jam regjistru kam qen bashke me nje shoqe timen nga tirana ajo thoshte se fjala qika tingellon si me qen latin ,mandej vendosa me lan nickun ashtu e pr eshte inicialja e Prishtines qyteti ku jetoj

DannyAus
02-10-04, 06:39
tung anna te pershendes...
arsyja qe une kam ven kete nick,,,,, thjesht - shoqeria me therrasin Danny pasi qe Dardan ju vjen veshtir Ne Anglishte 8) ciaooooo
:wink:

Ncncncnccncncncnc,tybe une e di qe munden por nuk duan :idea:

hahahahha Te pershendes Barbaroza,,, edhe pse nuk duan,, nuk eshte se kan diqka kunder emrit tim...... Danny eshte ma let te thuhet se Dardan (ne anglisht Dardan shum me therrasin, Dandėn, Dardun, Daaardiin etj etj,,, ) :lol: :lol: per ate shoqeria me therrasin Danny :wink:

Maca
02-10-04, 14:48
Kete Nick e mora per shkak se Familja me therasin prej se jam e vogel...
mmmm mori maco haha pastaj edhe shoqerija me therasin Mac...Edhe un mendoj se mka hije ky Nick...Mos Thoni se jam mendjemadhe a :wink:

turisti
04-10-04, 11:27
Mac,mac- ka edhe domethenjen tjeter.....por sidoqofte,- e gezofsh. :P :wink:

aferdita
04-10-04, 11:53
e kam vene kete nick se edhe ashtu quhem edhe eshte emer i bukur apo :wink: :lol:

turisti
04-10-04, 11:56
e kam vene kete nick se edhe ashtu quhem edhe eshte emer i bukur apo :wink: :lol:

Po,oj Aferdita,- e gezofsh. :wink:

Maca
04-10-04, 15:00
Turisti si p.sh qfar d.m.th tjeter ka,mire kshtu duke then ti mac,mac keshtu ja bejn macave kur i thirin mac,mac,mac,mac hahaha! :wink:

Problematiku
04-10-04, 23:46
ateher per qfar arsye e keni vene nikin qe ju keni psh mu me pelqen shume te me therrasin anna me duket me therrasin me perkedhelje me kujtohet femijria ime sigurisht nuk eshte emri im i veretet .

E nėse deshiron tė dijsh pėr mua kliko nė Websiten time (shtepia) mė posht.

Problematiku (http://www.angelfire.com/ct3/dili/kliko.htm)

turisti
05-10-04, 18:43
Turisti si p.sh qfar d.m.th tjeter ka,mire kshtu duke then ti mac,mac keshtu ja bejn macave kur i thirin mac,mac,mac,mac hahaha! :wink:

Pershendetje- Maca-. mac,mac dmth,nese dikujna i thu se do te bejsh diēka,e ajo nuk i pelqen atij personit, ai mundet mu tu pergjegj me - mac,mac ,sepse eshte me shkurte a dmth eshte si psh.- hamamin.

Shpresoj se nuk me ke keqkuptuar,nese po,- kerkoj falje.Perndryshe,te pershendes. :wink:

Maca
05-10-04, 20:06
Hahaha Turisti,po e di edhe un kete spjegim...

Jo nuk te keqkuptoj asspak...

Esht mendimi yt por te tregoj drejt se deri aty sme shkoj mendja mua...

Qe me ja bo dikujt mac,mac (hamamin) hahah :wink:

Te pershendes edhe un... :twisted:

turisti
05-10-04, 20:43
Hahaha Turisti,po e di edhe un kete spjegim...

Jo nuk te keqkuptoj asspak...

Esht mendimi yt por te tregoj drejt se deri aty sme shkoj mendja mua...

Qe me ja bo dikujt mac,mac (hamamin) hahah :wink:

Te pershendes edhe un... :twisted:

Pse me pershendet me :twisted: :?:

Maca
05-10-04, 20:52
mmm turisti po e kam zanat disi mka mbet prej koheve te lashta prej nje forumi tjeter haha edhe kjo shenj po doket disi sikur Mac hoho ose si dreq qy...

Pse te pengon :?: :!:

turisti
05-10-04, 20:55
mmm turisti po e kam zanat disi mka mbet prej koheve te lashta prej nje forumi tjeter haha edhe kjo shenj po doket disi sikur Mac hoho ose si dreq qy...

Pse te pengon :?: :!:

Jo nuk me pengon,por e as mem ofendue sepse....hahahahahahahahaha
Te pershendes. :wink:

Maca
05-10-04, 20:59
Ok pasi qe nuk te pengon gzohem...Si mendon e as mem ofendue nuk te ofendova ncuk jo jo... :!:

Ciaoooo :twisted:

turisti
05-10-04, 21:00
Ok pasi qe nuk te pengon gzohem...Si mendon e as mem ofendue nuk te ofendova ncuk jo jo... :!:

Ciaoooo :twisted:

hahahahahahahahahahahahahahahahhahahaha :P :wink:

Maca
05-10-04, 21:02
Turisti qka po qeshesh bre kaq shum mmm ncncnc kadal se mos po rrxohesh prej karikes haha...e pastaj na nxer pune me thir ndihmen e shpejt se di a ka ketu ne forum ndihma e shpejt se nime me bo me i ra dikujt te fikt vaj halli per neve a...

Meeeeeee :twisted:

ahhahahaha

turisti
05-10-04, 21:05
Turisti qka po qeshesh bre kaq shum mmm ncncnc kadal se mos po rrxohesh prej karikes haha...e pastaj na nxer pune me thir ndihmen e shpejt se di a ka ketu ne forum ndihma e shpejt se nime me bo me i ra dikujt te fikt vaj halli per neve a...

Meeeeeee :twisted:

ahhahahaha

Une rri ne kembe pran kompjuterit sepse ai shpejt po lodhet,hahahahahahahahahahahahahaha. :wink:

Maca
05-10-04, 21:07
heheheh demek qe aj po u lodhka e ti jo a hohoh....

Leje bre mos u hargjo qy...

Ok rri ne kemb veq veshi ni pal papuqa se te merdhin kamt qy...

turisti
05-10-04, 21:10
heheheh demek qe aj po u lodhka e ti jo a hohoh....

Leje bre mos u hargjo qy...

Ok rri ne kemb veq veshi ni pal papuqa se te merdhin kamt qy...

Jo,kembet i mbaj ne duart,hahahahahaha. :wink:

Gjumashja
03-12-04, 21:18
valla kam qef me fjet shume edhe qdo sen qe um dnodh pa mar paraqysh a jam e lumtur apo jo e lumtur kam qef me ra me fjet edhe me harru ose qe osht e mire me endrru edhe tani thash hajt te boj kit nick masi edhe syt e ajt i kom se flej shume :lol: :lol: :lol:

DEA
04-12-04, 00:20
per momentin s`kisha ide dhe thash hajt emrin e vajzes.

Mafiozi
04-12-04, 01:14
Nuk mendova fort per nikname kur jam hi ne forum. Shoket e mi
me thirrin shumher Mafia.... isha me nje shok at dit dhe ashtu erdh mendimi :?

:wink:

KriSTaL
04-12-04, 17:51
KriSTaL kujt sdo i pelqente KriSTaLi nga ju ketu , jam i vetmi HATRET ahhahah

Kercovari
04-12-04, 18:23
Sepse une jam Kercovar,mahalla kinta kunte afrikane!.

Gentiani
04-12-04, 18:38
Ju lutem tė mbetemi nė temė dhe tė diskutojmė rreth: cilat jane arsyet per te cilat ju e keni vene kete nicknameGentiani

Kercovari
04-12-04, 19:02
Ju lutem tė mbetemi nė temė dhe tė diskutojmė rreth: cilat jane arsyet per te cilat ju e keni vene kete nicknameGentiani
Vertet jam Kercovare Gentiani,pa tallje.

KriSTaL
06-12-04, 12:10
Ju lutem tė mbetemi nė temė dhe tė diskutojmė rreth: cilat jane arsyet per te cilat ju e keni vene kete nicknameGentiani

Kam lexuar Poezin e Ismail Kadares : Kristal

Emėrllahu
09-12-04, 17:34
Kame vene mbiemrin time,dhashte zoti e moderatoret nuk me heqin nga dardania.de se te forumi kosova.de me eshte dashur mbi 20 nika ti nderroj,

halla e madhe
09-12-04, 18:53
Pershendethe te gjithve! :lol: E vura kete NIK,sepse u bera halle shume e re :wink: per ate me duket se me ka hije shume :lol: edhe nese tjeret me qeshin ska gja,jame hallushe e dashur :lol:

engjelli_pe
27-12-04, 18:49
e vura kėtė nik se te gjithe me thojn se jam si engjell :) .Mbasi ekam pėrdor edhe ne disa forume tjera mendova ta hapė edhe ne dardania.de


respekt

Ylberi_be
27-12-04, 19:51
Emrin tim e vura pa mendu shum dhe me pelqejn njerzit e veqant.
Pa marr parasysh ngjyrat.
Shpirtmir
Ylber nuk e kam emrin por me pelqen shum kur del ai Ylberi mbas shiu sjell nje shkelqim te bukur , Gezon njerzit.

(Ylberi)

Esht ur lidhse e beslidhjes se zotit me njerzit , Tokes me qiell.

Kullerka
02-01-05, 22:50
E vura kete emer se gjithmone shoqria me thirrin kullerk edhe tash me emer timin te vertet sme njohin e kurte eshte fjala per kullerken tone din !
KAloni mir tung tung

Drenicaki
02-01-05, 23:20
E vura ket emer te shoh ēka mendoin te tjeret per drenicen e jo per mua! :lol: :lol:

Murgesha
02-01-05, 23:38
E vura ket emer te shoh ēka mendoin te tjeret per drenicen e jo per mua! :lol: :lol:

Barrė tė rėndė i paske vu vedit bre djalė. :wink:

Drenicaki
02-01-05, 23:48
E vura ket emer te shoh ēka mendoin te tjeret per drenicen e jo per mua! :lol: :lol:

Barrė tė rėndė i paske vu vedit bre djalė. :wink:
E vertetė pasi qe kam te bej me egoista ėshtė barrė e rėndė :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :idea: :idea:

turisti
04-01-05, 00:21
E vura ket emer te shoh ēka mendoin te tjeret per drenicen e jo per mua! :lol: :lol:

Barrė tė rėndė i paske vu vedit bre djalė. :wink:
E vertetė pasi qe kam te bej me egoista ėshtė barrė e rėndė :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :idea: :idea:

Drenicaki shoki,ēka je me profesion,nese nuk eshte fshehtesi,edhe nese ka mundesi ta dij?

Me respekt,TURISTI.

Drenicaki
04-01-05, 01:21
Po shoki dikur me shkollime te univerzitetit isha gjysemgazetar,sepse nuk diplomova pershkak te gjendjes ,por tani ne perendim jam punmarres ne ndertimtari, pra me ēekiē po hy ne evropė hahahahahahahahaaaaaaaaaa


po ti ?

turisti
04-01-05, 01:29
Po shoki dikur me shkollime te univerzitetit isha gjysemgazetar,sepse nuk diplomova pershkak te gjendjes ,por tani ne perendim jam punmarres ne ndertimtari, pra me ēekiē po hy ne evropė hahahahahahahahaaaaaaaaaa


po ti ?

Faleminderit.Ēekiqi eshte mjet me demokratik,sepse ketu ndryshe nuk po marrin vesh,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahah. Une jam teknolog ,por punoj ne hotel me 6 YJE.
:wink:

Drenicaki
04-01-05, 01:42
Mirė e ki se i rregullon qeshtjet pa dhimbje!! hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

turisti
04-01-05, 01:53
Mirė e ki se i rregullon qeshtjet pa dhimbje!! hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahah. :wink:

vushtrria
07-01-05, 11:46
si pik e par per ket nick nuk ka qen i imi fare, por tani me pelqeu sepse eshte emri i qytetit tim,ma la njani ket nick qe kush kurr hajrin nuk ja ka pa, por une ksal radhe po me duket se ja kam pa hajrin ahahahahaha

Mr_100%
07-01-05, 11:52
te ju them te drejten papritmas kam kercyer prej chatit ketu,dhe nuk e ndryshova fare
me ket mbeta me ket po i grahi

Kavaleri
22-03-05, 01:43
Hmmm,shum pytje me vend,pershendes Autorin dhe te gjith Antaret.
Arsyja ime esht,se qysh kah koh qe me kan thirr kshtu siq e kam,dhe thash hajt ta boj,dhe ketu.
Kam perdor dhe ne Vivachat,ketu ne Zvicer.
Shfrytzoj rastin qe ti pershendes dhe te gjitht ata qe me njofin.
Rrespekt.

NobodysFool
24-03-05, 19:37
140 IQ 8)

erita
27-03-05, 22:24
e kam vendos se keshtu me thrrasin ( gati emri im eshte ) :wink:

kurse nickun Qike_per_lakmi e kam vnu sepse ketu e kam djalin_per_Lakmi te bejm nje qift :lol: :lol:
ja vertet ne realitet jam per lakmi bilem edhe pa behane kam qillu ehehhe :lol: :lol: :lol:

Drenicaki
28-03-05, 09:36
jam aj qe jam,them at qe them!

dembelica
30-03-05, 19:38
Nuk e di as vet te ju them te drejten pse e kam vu ket nick,ndoshta ne fillim kur kam vizitu dardanine kam pa shum nick-a interesant e me pat ardh si me thene nje BUM edhe ja kjo eshte :wink:

turisti
01-04-05, 21:30
Perpara ne Kaēanik ka qene -Hotel TURIST-, i cili eshte shenderruar ne -konvikt-,mirepo ,kam qene i regjistruar dikun ner 26 nicka,dhe kur kum vendos mu regjistrue ketu,gabimisht e kam shkruar TURISTI ne vend TURIST por nuk deshta me e permiresue qe te ma perkujtoje gjithmone gabimin.

Kjo eshte e tera.
Ju pershendes. :P

Krokodilli
04-04-05, 09:23
Perpara ne Kaēanik ka qene -Hotel TURIST-, i cili eshte shenderruar ne -konvikt-,mirepo ,kam qene i regjistruar dikun ner 26 nicka,dhe kur kum vendos mu regjistrue ketu,gabimisht e kam shkruar TURISTI ne vend TURIST por nuk deshta me e permiresue qe te ma perkujtoje gjithmone gabimin.

Kjo eshte e tera.
Ju pershendes. :P

po de po i ka ra njeri pishman qe e ka ba TURISTI e jo TURIST,,
hajt turist hajt,,
kur kom hy se pari ne kete forum e kam pas njet me vu TURISTI,, po e pash ket turistin e vertet ketu e ndryshova,,,, e bana krokodill,,

PSE E VURA KETE EMER KROKODILL....
(nuk e vura po me ka met qysh prej shkolles fillore)

kom pas shku ne pushim si turist me shkoll ne nje ishull ne Indonezi para 7 viteve,, ne ate vizit i kem pas vizitu do krokodilla,, e maj ne mend i ushqejshum krokodillat prej se largu,, te gjith krokodillat u afroshin afer meje pritshin me ju gju ushqim se ju gjujsha pula ,, keshtu qe krejt krokodillat ngajshin mas meje,, a shokt e shoqet e klases ju gjujshin krokodillav banane e ananasa,, keshtu qe krokodillat si han as babanet as ananasat,, pej ateher shoqnia me kan thirr KROKODILE MAN tu menu qe me dojshin krokodillat,, se dishin qe krokodillat ngajshin mas PULAVE e jo BANANEVE

Piskama
11-04-05, 16:56
Kur jam kone e vogel deri sa i kisha ba 7 vjet skisha dite me fol, e fjalen e pare qe kisha fole kisha piskat shume.
Tanaj ata te shpise time kishin thene kuku dej tash sfoli e tash me piskama meniher, dhe ma kishin lone emrin piskame. :cry: :evil: :evil: :evil:

turisti
11-04-05, 20:28
Perpara ne Kaēanik ka qene -Hotel TURIST-, i cili eshte shenderruar ne -konvikt-,mirepo ,kam qene i regjistruar dikun ner 26 nicka,dhe kur kum vendos mu regjistrue ketu,gabimisht e kam shkruar TURISTI ne vend TURIST por nuk deshta me e permiresue qe te ma perkujtoje gjithmone gabimin.

Kjo eshte e tera.
Ju pershendes. :P

po de po i ka ra njeri pishman qe e ka ba TURISTI e jo TURIST,,
hajt turist hajt,,
kur kom hy se pari ne kete forum e kam pas njet me vu TURISTI,, po e pash ket turistin e vertet ketu e ndryshova,,,, e bana krokodill,,

PSE E VURA KETE EMER KROKODILL....
(nuk e vura po me ka met qysh prej shkolles fillore)

kom pas shku ne pushim si turist me shkoll ne nje ishull ne Indonezi para 7 viteve,, ne ate vizit i kem pas vizitu do krokodilla,, e maj ne mend i ushqejshum krokodillat prej se largu,, te gjith krokodillat u afroshin afer meje pritshin me ju gju ushqim se ju gjujsha pula ,, keshtu qe krejt krokodillat ngajshin mas meje,, a shokt e shoqet e klases ju gjujshin krokodillav banane e ananasa,, keshtu qe krokodillat si han as babanet as ananasat,, pej ateher shoqnia me kan thirr KROKODILE MAN tu menu qe me dojshin krokodillat,, se dishin qe krokodillat ngajshin mas PULAVE e jo BANANEVE

Nuk ka lidhje,me rendesi eshte " qe ti akoma po studion.... :P :wink:

Kercovari
11-04-05, 20:32
Student me mjeker Kroki.hahahahahahahaahah!

uck_aksh
12-04-05, 20:11
sa per nikun tim e kam adhuruar UCK dhe e adhuroj e sa i perket AKSH per inat te unimikut dhe i kam bashkuar i kam ba uck_aksh

Krokodilli
13-04-05, 09:59
Student me mjeker Kroki.hahahahahahahaahah!

hahaha besa Kercovari me mjekerr po veq ende se kom perserit as nje vit te fakultetit deri tash,,
-- po prej qe kom fillu me rru mjekrren per dit po me doket du me met me mjekerr te rrune e pa fakultet.... :wink:
(eu eu na myti vera edhe lulet e veres neper plazha,,)

experti_lu
19-04-05, 01:35
ateher per qfar arsye e keni vene nikin qe ju keni psh mu me pelqen shume te me therrasin anna me duket me therrasin me perkedhelje me kujtohet femijria ime sigurisht nuk eshte emri im i veretet .anna.per mua nuk eshte me rendesi,nicknama apo emrin e verete..por sipas mendimit tim:mendoj se ma atraktive eshte me nickname mesiguri se cilli e merr ate nickname se i doket ma i bukur,ose e indetifikon veten ne nje menyre?

JooP
12-05-05, 14:12
AnnA un per veti Ket Nik e kam shum koh..arsyeaja pse e kam ket Nik asht:Sepse Adhuroj dhe Posedoj Qdo Gja qe Ka Firm JooP!........Dhe ashtu vendosa qe edhe ne Forum ta Mbaj Ket NICK-Name.... :wink:

Kodra
12-05-05, 20:42
****************
****************
****************


A ka mė mirė se tė jesh nė Kodėr e ti vėshtrosh tė gjithė nga Lart ?

Pėr atė edhe niku im Kodra :wink:

e_martumja
12-05-05, 20:52
Se nuk disha cilen me vnu, thash ajt tja futi e martume mesi jam e martume :lol: :lol:

puqi
12-05-05, 23:18
PER ASGJE TJETER VEQSE ESHTE SHKURTES E EMRIT TIM B.........DHE KESHTU ME THRRASIN TE GJITH.

Daja POLIC
13-05-05, 00:33
isha me djalin e motres ne qytet dhe afer meje ishin disa polic gjerman edhe ai eshte shum i vogel e pyta une, kushe jan keta? fjala e pata per polic, ai u pergjigj Daja POLIC ai e pat fjalet per Daja per mu e per policin POLIC edhe ayt kam qeshur shum jam pak :lol: :lol: edhe keshtu qe erdhi ideja Daja POLIC 8)

Kodra
15-05-05, 19:10
***********************************************
ju lutem ti permbaheni tematikes se temes


Honesty

Adriani18
15-05-05, 20:51
cilat jane arsyet per te cilat ju e keni vene kete nickname??


EMRI I VERTETE I IMI ... 18 VITETE...

TUNG

modestja
24-05-05, 10:20
jo per ndonje qellim te vecante thjesht me pelqen te jem e tille

yllka
24-05-05, 10:43
YLLKA ORIGJINAL EDHE NE PRIVAT

hammerfest
30-05-05, 19:01
"HAMMERFEST" Nje qytet vendodhja e te cilit eshte pak a shume ne te 72° paralel toksor, 70km nga Kapo Nord "NORVEGJI" do te jete vendbanimi im per pak a shume nje 1 vit dute filluar nga muaji Tetor 2004.

florian
30-05-05, 21:28
KUJDES SE NE KAPO NORD NUK ESHT FTOHET SI NE TROPOJ ATJE TE NGRIHET :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

NIKU IM ESHT DHE EMRI IM .

rafet llapjani
04-06-05, 01:24
ana te pershendese nik ekame se vete jame llapijan por me quditi e_martumja qe jakishe fute emos jafut zojo tung :oops:

Naki
05-06-05, 19:56
Qysh si femijė me kanė dhuruar shoqėrija dhe te afermit kėtė Pseodonim Naki,qė ka ngjajshmeri me dy shkronjat e para te emrit timė.
Kjo ishte arsyja e pėrcaktimit tė nikut.

Syri_blu
05-06-05, 20:14
sytė e kaltėr!

Tomori
05-06-05, 20:29
Pėr shembull divizioni shqiptar "Tomori"ishte njėsia e parė qė pushtoi Greqinė nė 28 tetor 1940 :wink:

Qamerija ishte e lire deri me 1945
qe sonte eshte ender?!!
Ket akte madheshtor e realizoi divizioni shqiptar "Tomori"

GURI SYLAJ
06-06-05, 18:13
Qe kur kam nise te shkruaj , edhe pse shkruaj pak , une kam shkruar me kete pseudonim.Nuk ka dicka te rendesishme qe meshihet pas ketij pseudonimi perveq se ndoshta kisha pas deshire qe edhe emri ivertete i imi te jete GURI se paku eshte shqip.

Me nderime Guri Sylaj

Bleta
15-06-05, 20:26
E vera ket nik se kam shum deshir ti pickoj njerezit

Odise
15-06-05, 21:19
uh Bleta, mendova se po thua: se jam punetore si bleta! Pickimi i nje blete eshte sherim, e ilaē, po mos te na pickoj grejza(grenxa) :lol:

Niku im Odise:
se edhe mergimi eshte nje odiseadė, duke aluduar ne Kthimin triumfal ne Itakė! :wink:

leta_vushtrrija
15-06-05, 21:28
pershendetje anna
une e kam zgjedhur ket nik per arsyje se leta shumica me thrasin edhe ma si vi nga vushtrrija qe e dua shum e ka pershtat edhe e kam ber ket nik ahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

argomenti .
15-06-05, 21:35
se vetem ky nik ishte i lir ???

Reana
16-06-05, 01:53
Alb - Shqiptar.
Muslim - Musliman
Ku - Kumanovė


Me respekt
Albmuslim-Ku

:lol: :lol: :lol:
Kurr s'ia kisha qelluar :lol: :lol: :lol:
flm qe na tregove :lol: :lol: :lol:

Reana
16-06-05, 01:59
Kam deshur te regjistrohem me emrin tim te vertete, por emri im ka qene i regjistruar si nofke ketu ne Forum, prandaj jam munduar te gjej nje nofke te perafert per me emrin tim qe eshte emer i njeres prej Perendeshave Ilire, te cilen e kopjuan edhe Romaket :wink:

Odise
16-06-05, 05:20
Alb-muslim_ku,

a po bindesh tash se kombi eshte para fese:

1. Alb-shqiptar
2. musliman

SHQIPTAR MUSLIMAN, e jo musliman shqiptar!

Per te gjithe!

Odise

Tomori
16-06-05, 10:56
Alb-muslim_ku,

a po bindesh tash se kombi eshte para fese:

1. Alb-shqiptar
2. musliman

SHQIPTAR MUSLIMAN, e jo musliman shqiptar!
Per te gjithe!
Odise

Ik orrreeeeeee,,,me habite perse fantazohesh me vetveten...
.... :arrow: :?: :!: :!: :!:

Odise
16-06-05, 19:13
po ti, ē'ke oreee, je edhe ti i tille, qe pranon fene para kombit?

e din ti kush gjegjet pa thirre? :lol:

Murgesha
16-06-05, 20:37
Alb-muslim_ku,

a po bindesh tash se kombi eshte para fese:

1. Alb-shqiptar
2. musliman

SHQIPTAR MUSLIMAN, e jo musliman shqiptar!
Per te gjithe!
Odise

Ik orrreeeeeee,,,me habite perse fantazohesh me vetveten...
.... :arrow: :?: :!: :!: :!:

Pohimi i Odisesė nuk ėshtė Fantazi, por fakt i nderuari vllaēko..

Odise
16-06-05, 22:47
Alb-muslim ku, shkroi:
Kombi dhe Feja nuk munden te ndahet .
Ose ke me qen Shqtar Muslim , ose Shqiptar Katolik etj .
Nuk don te thot pse eshte Shqiptare perpara i jepet perparesi Kombit .

***e une i them, se kombi e feja jane te ndara bile krejt te ndryshme, per ate qe ka dyfje mend ne koke. Nuk ka ketu ose ose, e osa, po thjeshte:
sikur mos te ishin te ndara kombi e feja, shqiptaret do te kishin tri kombe e tri fe - lamsh!

ti, sa din - aq flet!

(studjojeni shkrimin tend perseri)

Mendja e verbuar eshte ma e tmerrshme se syte e verbuar! (them une)

Odise
17-06-05, 06:01
jo more 'sociolog' nuk jane kombi e feja, si pula e veja

nuk je ti ai kombi qe ke bere fene, se sikur te kishim pase nje fe shqiptare
nuk do te kishim tri fete qe na i lane pushtuesit - a kuptoni ju se fete i kane lene pushtuesit ne popullin tone?

(se dolem nga tema, vetem deshta te te bindi se kombi eshte 1, e feja eshte 2. Fete erdhen tok me pushtime te huaja, se nuk pjelli kombi yne asnje fe derisot! :wink: 1. shqiptar, 2. muslim, a sheh ti diten)?

Dije (se e zgjata) se mu ky eshte shkaktari i roberise se vazhdueshme!

Reana
17-06-05, 06:21
Sa ke mend ti , nuk ia qellon asgjeje perveq qe pushimeve ne TURQI , se te kan len pershtypje.
Besoj qe edhe sivjet do qendrosh atje .... :lol:

C'faj kam une qe e vetmja dritare e ytja ne bote eshte katuni ku je linde dhe Mulla Kuskuni i xhamise rreze keshtenjave, qe nuk din madje edhe fene te ta ligjeroje si duhet!!!
Sdo mend se ti ke mangesi te llojeve te ndryshme, dhe para njerezve del me pikapamje kunderthenese, madje madje edhe te liga dhe ugurzeza, duke predikuar gjuhen e dhunes dhe urrejtjes vllazerore kombetare!!!

Nuk te ka faj askush qe ende e ke gjysmen e trurit "tabula rasa" :? :lol:

S'di kush po ta ndalon ty, apo cilitdo prej ketyre qe e kane vlla Shkaun e Serbise qe u konvertua ne islam, apo cilindo shqipetar tjeter ta praktikoje islamin!!!! :?:
Njekohesisht qe nuk e kuptoj se cka te shtyn ty qe paske kaq ndjenja (DEKLARATIVE) kombetare te flasesh/shkruash me aq injorance e urrjetje kunder shqipetareve te konfesionit jo-islam, kunder historise kombetare, kunder personaliteteve te historise shqipetare, etj!!!!

A nuk je ti ai Muslim-kumanova qe rrinte tere naten ne internet per fyer te gjithe ata qe jepnin perkrahje per nje Katedrale te vetme Katolike ne Kosove??? definitivisht Kurani, dhe islami nuk thuan te sjellesh keshtu!!!
Kah e more ti kete te drejte morale, religjioze, njerezore apo kombetare te luash me nje ceshtje te ketille???

e tani ke dale ketu me kete teme dhe po mundohesh te shesesh boze, a :evil:

hemm..kujtohu edhe njehere djalo....

GURI SYLAJ
17-06-05, 06:39
te nderuar , duke i lexu postimet e fundit vendosa qe edhe une te them pak dicka rreth ketij ngatrrimi qe ndoshta eshte edhe i pa qellimshem.
Kombi dhe Feja nuk jan jo e njejta por as te aferta ne mes veti. Dikush e kishte permend Sociologjin por me sa pash ai vetem ka ndigju se dikund egziston nje shkence qe flet per shoqerin.
Edhe kombi edhe feja kan karakteristikat e tyre te veqanta.
Kombi: gjaku, gjuha dhe trolli
FEJA.......
"sociologu" perveq se fetar del se eshte edhe atdhetar e kjo eshte shume mire por ajo qe nuk duhet bere , sidomos njerezit e fese , nuk duhet me u krenu me veteveten duke i nenqmu te tjeret sepse shume let ka mundesi qe edhe ai tjetri te ket bere dicka per kombin.
Njeriu , prej momentit kur fillon me dijt me adhuru apo me u frigu ai fillon te adhuroi apo te frigohet nga dikush apo ne dicka , dhe kjo deri ne momentin kur dikush ithot se ti je musliman, katolik, budist, totemist etj ai , njeriu eshte vetem besimtare apo frigacak kurse me von orjentohet ne nje fe te caktuar mvaret nga rrethi apo edhe bindjet etij qe krijohen me kohe.
Dhe krejt ne fund
Kombi dhe Feja jan te ndara dhe mund te qendrojn te ndara sepse nuk i lidhe asgje tjeter perveq personit qe i takon nje kombi dhe nje feje . Thene simbolikisht Kombi eshte koka kurse feja eshte kapuqi dhe ti e zgjedhe ate kapuq qe ty te doket me i hieshem .
Me nderime Guri Sylaj

Murgesha
17-06-05, 14:31
Tė nderuar diskutues keni shku aq larg nė dalje prej temės kėtu sa qė egzistimi i mėtutjeshėm i kėsaj teme ėshtė vėnė nė dyshim.

Tema:
"cilat jane arsyet per te cilat ju e keni vene kete nickname"

Ju ja keni filluar tė flisni pėr komb e fe.

Luteni qė tė jeni nė temė.

Me nderime pėr tė gjithė Murgesha.

Tomori
17-06-05, 14:47
Alb-muslim_ku,

a po bindesh tash se kombi eshte para fese:

1. Alb-shqiptar
2. musliman

SHQIPTAR MUSLIMAN, e jo musliman shqiptar!
Per te gjithe!
Odise

Ik orrreeeeeee,,,me habite perse fantazohesh me vetveten...
.... :arrow: :?: :!: :!: :!:

Pohimi i Odisesė nuk ėshtė Fantazi, por fakt i nderuari vllaēko..
Moj motrushe po qarte duket se Odise, ka dale prej binarevet?!!
Po per qka diskutojme per "Komb e fe"?!!
A per arsyen te cilat kemi nickname?!!!
Nese mbas Odises nicknamen done te thote Kombe??!!
Une thjeshte habitem,,,qka eshte ma e keqja moj Motrushe ju e permbani teorin e tije qe thuani :
Pohimi i Odisesė nuk ėshtė Fantazi, por fakt i nderuari vllaēko

Motrushja ime mundesishte me sqaro ma konkretishte cka lidhshmeria ka feja dhe kombi me Nicknamet?!!!

Motrushe nuk eshte mire nga ana jote tja qesish mend njerit kote...
ti e verene se njeri ka dale prej binarevet!! E tash po don me e ba qe te fluturoje per haveje ky njeri gjore..duhet te keni gjynahe e jo me u talle me Odisen, se ai i shkreti mendon se metvertet asht qashtu...bile edhe qeshen me veti thote eeeee sa burri menqet qe jam....perse moj motrushe e qon njerin dvlone...edhe me u fantazu me vetin edhe ma shume....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
17-06-05, 14:52
Vllaēko tė falėnderoj pėr ndėrhyrjen tėnde, edhe pse total jashtė teme ėshtė ky shkrimi i juaj.
Tja thuash tjetrit se ka emėr shqiptar nuk do tė ishte e udhės tė fyhesh por dikujt si duket edhe me i thėnė shėndet i duket se po i thua plaq.
Tė lutem rri nė temė
"cilat jane arsyet per te cilat ju e keni vene kete nickname"
Ose ēdo shkrim qė do e bajsh jashtė teme tė fshihet.

Nuk ta fshiva shkrimin e mėsipėrm se pale mos po tė doket vetja pale se ēfarė ke thėnė e merr veten nė qafė duke menduar se je mė i menquri i kėtij forumi.

Odise
17-06-05, 18:42
arsyet per te cilat e ke vene kete nikname - nofke

Alb-muslim ku, shkroi se tregon

1.alb, shqiptar
2.muslim, feja
3.ku, kumanove
4..........
5..........

Une deshta te ia rimesoj, me dy fjale:
1. eshte kombi
2. eshte feja
3.vendi

ai perseri ngule kembe n'akull se 'kombi e feja jane te pandashem'=1

i treti qe perzihet, e ngjitet si tumori, e del jashtteme, duke i dhene krah te demshmes, ne menyre hipokrite, gjoja po 'luan e tallet' dikush me mua, eshte Tomori si tumori, edhe ma i mjere se ai alb-muslimi, sepse i riu shqiptar, kur merr rruge te gabuar e te demshme per vete e kombin, eshte tragjika - se nje plak qe nje jete i kushtoi nje feje, nuk i prehet aq dem (se eshte afer stacionit te fundit) e kuptohet mentaliteti. Mjere rinia shqiptare nese eshte si Tomori tumor, ne kete rast!

Arsyet per nofken, nikun: alb-muslimi i spjegoi edhe kane lidhje me kombin e fene: alb-shqiptar=kombi, e muslim=feja, po tumori e ben te veten hipokrite, vetsemurjen e pasherueshme, si shembull negativ per rinine tone!

Odise

Panopticon
17-06-05, 19:30
Po mundohem te hy ne teme pas disave qe paskan dalur jasht (pa ofendime).

Panopticon - eshte emri i nje klubi studentor i studenteve te Informatikes te Univerzitetit tone, pjese e te cilit jam edhe une.

Perndryshe ne boten e Informatikes fjala Panopticon perdoret si substitut i fjales Internet. Panopticon do te thote "gjithcka potencialisht e dukshme". (an area where everything is visible). Keshtu eshte edhe Interneti.

Panopticon.

Odise
17-06-05, 21:11
shqiptar - musliman i Kumanoves (drejte)!

musliman - shqiptar i Kumanoves (shtrembte)!

(Filozofi - Popull tha: ma lehte osht m'i ngjalle nji t'dekun, se m'i binde dikend-dikend :wink: M'i binde dikend-dikend - si m'i ngjalle nji t'dekun!

***

panopticon - edhe direkt: pan=krejt, gjith / optic=drite / on=sufiks
= gjithdrita=gjithdritesi-a

Urime dhe u befsh Drite Kombi! :idea:

Juaji!

Odise

***

Panopticon
17-06-05, 21:31
panopticon - edhe direkt: pan=krejt, gjith / optic=drite / on=sufiks
= gjithdrita=gjithdritesi-a

Urime dhe u befsh Drite Kombi! :idea:

Juaji!

Odise

***

I nderuar Odise,

Falemnderit per urimin impresionues :) , gjithashtu...

Panopticon.

Odise
18-06-05, 17:34
panopticon - edhe direkt: pan=krejt, gjith / optic=drite / on=sufiks
= gjithdrita=gjithdritesi-a

Urime dhe u befsh Drite Kombi! :idea:

Juaji!

Odise

***

I nderuar Odise,

Falemnderit per urimin impresionues :) , gjithashtu...

Panopticon.

***I nderuari panopticon,

Nderimi eshte i atij qe ka!

Odise

Odise
18-06-05, 18:27
Odise shkruan

shqiptar - musliman i Kumanoves (drejte)!

Flam qe e paskam me te drejte ....

me respekt

*** sa ma shpejt ta kuptosh, aq ma mire do te jete!


Nderime!

Odise
20-06-05, 01:38
Odise Postuar: Fri Jun 17, 2005 10:11 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

shqiptar - musliman i Kumanoves (drejte)!

musliman - shqiptar i Kumanoves (shtrembte)!

Shqiptar - Musliman i Kumanoves dmth : AlbMuslim-Ku drejte
Musliman - Shqiptar i Kumanoves dmth MuslimAlb-Ku Shtrembte

Kush eshte ky MuslimAlb-Ku shoku Odise , na trego kete ...???

Apo kush tha Musliman shqiptar i Kumanoves ketu ...?

Pasi ke marr ato pohime , komentime atehere duhet te kesh edhe Bazen .

Me Respekt

*** Po Alb-muslim ku, (nofka jote)

Pyetja e pare per Ty:
A duhet ma shume me e dashte vllaun qe ta ka ba nana, kombin qe te mesoi te flasesh gjuhen amtare - apo fene qe te erdhi prej tjeterkuhit?

1. Alb (shqiptar, kombi, a sheh eshte ne vend te pare 1)?

2. muslim (feja muslimane, a sheh se eshte ne vend te dyte 2)?

A eshte kombi a feja nr. 1? I nderuari Alb-muslim ku!

Pyetja e dyte:
2. A e krijoi Zoti ma se pari Kombin, njerezit e nje gjuhe e gjaku - apo
separi e formoi fene, i dha Librat e Shenjta - e ma vone kombin?

Per fill, vetem ketyre dy pyetjeve pergjegjju - hakikat! :idea: Cila eshte Arsyeja e Pare, qe more kete nofke(nikname)?

Nderime!

Odise

Reana
20-06-05, 05:07
Po e shtire kish qene kjo kjo tema e nofkave, bre :lol:

Odise
20-06-05, 11:22
A eshte kombi a feja nr. 1? I nderuari Alb-muslim ku!

Pyetja e dyte:
2. A e krijoi Zoti ma se pari Kombin, njerezit e nje gjuhe e gjaku - apo
separi e formoi fene, i dha Librat e Shenjta - e ma vone kombin?

Per fill, vetem ketyre dy pyetjeve pergjegjju - hakikat! Cila eshte Arsyeja e Pare, qe more kete nofke(nikname)?

Nderime!

Odise

Sdon te thot qe eshte ne vend te par dhe te dyt o shoku ODISE

Si po mendon ti , Ademi a.s. njeriu i par qfar kombi kishte ?
u krijua si Arab , Shqiptar , Romak apo si ?

Arsyeja e par qe e kam moren ket nofk e kam tregu shum lart dhe shum heret , sdi a ka nevoj te pergjigjem .

Nese llogarit veten intelektual , nuk ke nevoj as te shtrosh keto pyetje , a Shqiptar perpara a Musliman , i vie sikur kalamajt kur thon "Baba im e rren baben tend" , Te lutem nuk je aq femij te bisedosh ne kete shkall te ult , ke shkrime mjaft te mira , mos e qit veten ne ket pozit kaq te dobet .

Te pershendet
Shqiptari , Musliman nga Kumanova .

*** mos devijo ne pergjegje, por ose pergjigjju pyetjeve, ose thuaj nuk mundem a nuk dij edhe mos i ndaj dy pyetjet, por pergjigjju te dyjave, ose hesht, e mos e cungo shkrimin, qe ishte keshtu:
Po Alb-muslim ku, (nofka jote)

Pyetja e pare per Ty:
A duhet ma shume me e dashte vllaun qe ta ka ba nana, kombin qe te mesoi te flasesh gjuhen amtare - apo fene qe te erdhi prej tjeterkuhit?

1. Alb (shqiptar, kombi, a sheh eshte ne vend te pare 1)?

2. muslim (feja muslimane, a sheh se eshte ne vend te dyte 2)?

A eshte kombi a feja nr. 1? I nderuari Alb-muslim ku!

Pyetja e dyte:
2. A e krijoi Zoti ma se pari Kombin, njerezit e nje gjuhe e gjaku - apo
separi e formoi fene, i dha Librat e Shenjta - e ma vone kombin?

Per fill, vetem ketyre dy pyetjeve pergjegjju - hakikat! Cila eshte Arsyeja e Pare, qe more kete nofke(nikname)?

Nderime!

Odise

Odise
20-06-05, 14:01
Odise Postuar: Fri Jun 17, 2005 10:11 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

shqiptar - musliman i Kumanoves (drejte)!

musliman - shqiptar i Kumanoves (shtrembte)!

Shqiptar - Musliman i Kumanoves dmth : AlbMuslim-Ku drejte
Musliman - Shqiptar i Kumanoves dmth MuslimAlb-Ku Shtrembte

Kush eshte ky MuslimAlb-Ku shoku Odise , na trego kete ...???

Apo kush tha Musliman shqiptar i Kumanoves ketu ...?

Pasi ke marr ato pohime , komentime atehere duhet te kesh edhe Bazen .

Me Respekt

***
Alb-muslim shkroi:
Sdon te thot qe eshte ne vend te par dhe te dyt o shoku ODISE

Si po mendon ti , Ademi a.s. njeriu i par qfar kombi kishte ?
u krijua si Arab , Shqiptar , Romak apo si ?

Arsyeja e par qe e kam moren ket nofk e kam tregu shum lart dhe shum heret , sdi a ka nevoj te pergjigjem .

Nese llogarit veten intelektual , nuk ke nevoj as te shtrosh keto pyetje , a Shqiptar perpara a Musliman , i vie sikur kalamajt kur thon "Baba im e rren baben tend" , Te lutem nuk je aq femij te bisedosh ne kete shkall te ult , ke shkrime mjaft te mira , mos e qit veten ne ket pozit kaq te dobet .

Te pershendet
Shqiptari , Musliman nga Kumanova .


***
Odise shkroi: CILA ESHTE ARSYEJA E PARE, QE MORE KETE NIKNAME

ALB, A MUSLIM?

E mos devijo ne pergjegje, por ose pergjigjju pyetjeve, ose thuaj nuk mundem a nuk dij edhe mos i ndaj dy pyetjet, por pergjigjju te dyjave, ose hesht, e mos e cungo shkrimin, qe ishte keshtu:
Po Alb-muslim ku, (nofka jote)

Pyetja e pare per Ty:
***A duhet ma shume me e dashte vllaun qe ta ka ba nana, kombin qe te mesoi te flasesh gjuhen amtare - apo fene qe te erdhi prej tjeterkuhit?

1. Alb (shqiptar, kombi, a sheh eshte ne vend te pare 1)?

2. muslim (feja muslimane, a sheh se eshte ne vend te dyte 2)?

A eshte kombi a feja nr. 1? I nderuari Alb-muslim ku!

Pyetja e dyte:
2. A e krijoi Zoti ma se pari Kombin, njerezit e nje gjuhe e gjaku - apo
separi e formoi fene, i dha Librat e Shenjta - e ma vone kombin?

Per fill, vetem ketyre dy pyetjeve pergjegjju - hakikat! Cila eshte Arsyeja e Pare, qe more kete nofke(nikname)?

Nderime!

Odise


_____________________
MA ZOR ASHT ME E BINDE NJI AHMAK, SE ME NGJALLE NJI TE DEKUN!

Odise
20-06-05, 19:13
Shoku Odise , po me vie keq qe nuk po je ne gjendje te kuptosh se ai jasht teme (off side) jeni ju , dhe vazhdoni me pyetjet sikur te ishim para gjykates se Hages .
A mos jeni ndonje zedhenes i Carla del Ponte ne forumin dardania qe ne doemos duhet te pergjigjemi ty ne pyetjet qe nuk kan te bejn me temen.


Pyetja e pare per Ty:
A duhet ma shume me e dashte vllaun qe ta ka ba nana, kombin qe te mesoi te flasesh gjuhen amtare - apo fene qe te erdhi prej tjeterkuhit?

1. Alb (shqiptar, kombi, a sheh eshte ne vend te pare 1)?

2. muslim (feja muslimane, a sheh se eshte ne vend te dyte 2)?

A eshte kombi a feja nr. 1? I nderuari Alb-muslim ku!

Pyetja e dyte:
2. A e krijoi Zoti ma se pari Kombin, njerezit e nje gjuhe e gjaku - apo
separi e formoi fene, i dha Librat e Shenjta - e ma vone kombin?

Per fill, vetem ketyre dy pyetjeve pergjegjju - hakikat! Cila eshte Arsyeja e Pare, qe more kete nofke(nikname)?

Nderime!

Odise

Si more a duhet me dasht vellan qe ta ka be nana ,a fen qe te erdhi prej tjeterkujt .

Shoku Odise si duket ju i keni then vetit MashaAllah , per kete arsye edhe deshironi te nxini vendin e Kadise ne forum.

Une tu kam pergjigje edhe pse ska pas nevoje se nuk jeni askush tu pergjigme pyetjeve tua , tema eshte arsyeja perse keni zgjedhur kete nofke , un i kam tregu arsyet e mia pse e kam zgjedh pikerisht AlbMuslim , ndersa tash ju mos u mundoheni te beheni "Me katolik se Papa" dhe te komentoni qdo thenie te qdo forumisti ketu .

Komentone nofken tuaj ODISE qka don te thot do mjaftonte per ne , se kush qka pse e ka vnu ate nofke nuk eshte pune e ytja ajo , mundesh te lexosh asgje me shume.

Alb - Shqiptar
Muslim - Musliman (me Fe - jo i pafe)
Ku - Kumanovar (jo grek as produkt greku)

me respekt

***Perseri nuk bindet burri qe i thot vetit dikushi: po a nuk ka njeriu te drejte, te te pyes nje pyetje: CILA ESHTE ARSYEJA E PARE, KRYESORJA QE KENI MARRE KETE NIKNAME A?

A zenie vend kadie na qenka nje pyetje e thjeshte, po ne esence ta bjen shpirtin me dale, kur nuk je ne gjendje ta thuash te verteten:

1 A e don vllaun qe ta ka ba nana, e kombin qe te edukoj e ta dha gjuhen amtare, qe te erdhi direkt nga rrenja jote gjenealogjike trashigimore - apo nje fe qe te erdhi nga tjeterkah permes pushtuesish? Cila eshte arsyeja e pare, qe e pranon me zemer e mendje si NUMER 1? KOMBI A FEJA?Ti nese thua se ''kombi eshte trupi e feja eshte shpirti'' ashtu si the vet, atehere shpirti yt paska ardhe nga pushtuesit, e kur paska ardhe shpirti poashtu edhe zemra e mendja, sepse shpirti, zemra e mendja jane gjenetike jotja!

A pranon kombin nr. 1, a fene? sa thjeshte e siellesh rrotull pa thene asgje vetem kompromiton jo vend kadie e vend spahie.

Cila eshte arsyeja e pare per kete nik tendin, jam kurioz ta dijme. Po kush na qenkesh ti, qe mos te guxoj kush te te beje nje pyetje te thjeshte se?

Hera e fundit eshte qe te pyeti, ty qe tenton ta mbajsh poziten e efendise e kadise! Pa aq te vegjel po te dukemi a? Bukuri e shenjteri!
___________________

MA ZOR ASHT ME E BINDE NJI AHMAK, SE SA ME E NGJALLE NJI TE DEKUN!

Odise
20-06-05, 22:58
sa per fund me ty: na knaqe more

Alb-muslim ku (e gjuajte te halla, fjalen - muslim, ja sa edhe fetar je ti)

shkroi:
Shoku Odise si duket ju i keni then vetit MashaAllah , per kete arsye edhe deshironi te nxini vendin e Kadise ne forum.''

Odise shkruan:
shih tash sa thelle zhbiron, ne vend pergjegjje (a eshte Kombi a feja numer 1, per ty), behesh eshte SHTIJES (ma i zi se dorasi) me ata dy rreshtat e siperm!!! A ka goje nje fetar, A NJERI I DREJTE ta thot ate mendim? Tallesh edhe me fjalen - MashaAllah!

Ne vend se te pergjegjesh, cilin e beson ne NUMRIN 1:
A KOMBIN QE TA LINDI GJUHEN, E VLLAUN QE TA LINDI NANA APO
FENE QE TA PRUAN ME SHPATE E TOPUZ E TE SHTINE NE FALLAK?

ZOTI ESHTE I TE GJITHA FEVE!


Une jam shqiptar, me komb - numer 1 (flasin veprat)
Une jam musliman, me fe - numer 2. (nuk flet ti)

Ketu flasim si shqiptare, e n'xhami flasim si musliman!

A ka kund komb musliman ne bote, perveē Viktimat e Bijediqit?

Ku ben pjese ti Alb-muslim-ku? Pergjegjju vetvetes!

Lamtumire! Si qofsh - vofsh!

______

MA ZOR ASHT ME E BINDE NJI AHMAK, SE SA ME NGJALLE NJI TE DEKUN''

Odise
21-06-05, 01:10
uh Bleta, mendova se po thua: se jam punetore si bleta! Pickimi i nje blete eshte sherim, e ilaē, po mos te na pickoj grejza(grenxa) :lol:

Niku im Odise:
se edhe mergimi eshte nje odiseadė, duke aluduar ne Kthimin triumfal ne Itakė! :wink:

*******Alb-muslim ku, lexo e kam dhene arsyen e nikut tim, ketu ne forum ne fq. 7, dt. 15.06.05, n'ora 2:19 min, e po ta spjegoj ty ma shqip: Odise, eshte fjale shqipe (jogreke, siē po t'piklo truri yt i shtjerrur), qe do te thot - UDHETAR I DETIT - UDHEDETAR, (nese ke lexuar histori per te, qe po mundohemi ta ndriēojme shqip) iliada e odisea, e ti mbase po e njihke si grek, mos u merzit se greket te dojne keshtu si flet - e une po mundohem ta spjegoj shqip edhe veper shqipe-illire - illiaden illire e odhisea udhetardetin, e Penellopen (gruan e Odiseut, qe e priti burrin 20 vjet me nder, qe vetem shqiptarja e ben nje pune te tille). - Tash, ndal e thuaj vetit, cili qenkemi grek, une apo ti (inshallah te fale zoti) - atehere e sheh se po te gjegjem shume realisht, e ti nuk po shihke diten, mos u ngut n'fjale, se rreshqet n'akull si...(e din ti cka po dua te them).

Ashtu sikurse une qe nuk ta lakoj ty as askujt - pyetjen as pergjegjen, e dua edhe prej teje, n'paē bese! E mos paē bese, rri rahat se mbetesh si ai, qe kur ra me gjunj n'sexhde, iu hapen dy drrasa dhe i hyri hunda mes tyre, e kur deshti te ēohet, tha me hunde pick - l'shom shpija e zotit, se t'l'shova!

Mbase tash u ktheve n'teme, po te pergjegjem, e per tjerat, po e hapim nje teme te re bashk, titullin po ia leme - NJE DISKUTIM SHQIP e shtrengohu mire, se kij me u ba pishman qe u linde - veē dome me fole si burrat shqip ne teme te re

Posa ta shoh pergjegjen tende ketu, eja ne teme te re te pres burrerisht shqip - veē mos i ha fjalet! Merr libra e miq me veti, une te pres n'balloxhaku veē une e zoti edhe ndjej se do te dali nje diskutim shume i frytshem, poqese, ti nuk i han fjalet as pyetjet e pergjegjet, as te mijat as tuajat!

A po vjen a jo?


Odise


____________

''MA ZOR ASHT ME E BINDE NJI AHMAK, SE SA ME NGJALLE NJI TE DEKUN

Odise
23-06-05, 21:46
Forumist me nofken Odise , un te them vetem diqka .

Seriozisht i igonoroj personat qe jan si ju , se nuk shoh asgje perveq se oreks per pushtet dhe deshire qe te shiteni me i menqur se tjetri .

Te kam spjeguar shum her rreth nofkes sime dhe mjaft bukur ti kam treguar arsyet se pse pikerisht kam zgjedhe ate nofke , por kur njeriu si ti nuk kupton , atehere i them siq thot nje forumist KALO .

Puna me e mire rreth personave si ju eshte IGNORE , sepse eshte shum veshtir te e bindesh dikend si ju , per kete te them se ia paske pershtate fjalin e fundit vehtes , po te rrika per shtati .

Mire mbetsh ...


***Alb-muslim ku, nuk te ka faj askush, kur ti vetiu e pranon vetveten per injorant (''IGNORE," thua vet) rri ai qe je se nuk mund te behesh tjeter!

Ti kur s'ke fuqi mendore, ta japesh arsyen e Pare, kryesore, qe ke marre ate nikname (se jam shqiptar, ma se parit, e arsyeja e dyte - musliman)
ti dredhon birave, duke ciatė ''oreks per pushtet'' kur ai oreks i dikujt, frekuenton ne vendet perkatese, e ne nje forum. Ti sa din - aq flet!

Te thash, ta hapim nje teme te re (nje diskutim shqip), e ti ladron jashtteme, duke tentuar njollosje, e nuk po din, se po ia gjuan ziftin vetes ne balle! Tash, kuptonie, kujt i shkon pershtati 'fjalia e fundit', e jotja (qe fillove) dhe imja (qe pason) !

Ta leme me kaq! :wink: :!:

Odise

__________
'ME BINDE NJI AHMAK, SIKUR ME NGJALLE NJI TE DEKUN'!

Stuhia
24-06-05, 17:45
Stuhia. :P
Me pelqen ta mbaj ket nik, se vet stuhia, eshte e frikshme, e befasishme, e panjohur.
E tille dua te mbetem.

Arb
25-06-05, 06:37
Stuhia. :P
Me pelqen ta mbaj ket nik, se vet stuhia, eshte e frikshme, e befasishme, e panjohur.
E tille dua te mbetem.

ashtu a?

laliloli
05-08-05, 15:54
Te them te drejten une per here te pare jam i regjistruar ne nje forum dhe ate krejt si rastesisht dhe vendosa nikun lali.Meqe ky nik ekzistonte ne Dardani,per momentin palidhje ia shtova edhe loli keshtu qe me mbeti niku laliloli.Me gjithe deshire e kisha nderruar por nuk e di se sa jane mundesit per nje gje te tille

me nderime laliloli

isinqerti
22-08-05, 10:42
Arsyeja ime pse e kam ket nik eshte e thjeshte se e dua sinqeritetin

Sy_kaltra
22-08-05, 10:47
Sepse i kam Syt e Kalter .

Vetima
22-08-05, 18:24
Sepse me pelqene shume kur gjate shiut veton. Ndaj edhe kam kete nick se me duket vetja se shpesh here vetoj edhe une si VETIMA :lol: :lol: :wink:

Urata
22-08-05, 20:21
URATA- arsye e ketij vetemrimi eshte sepse gjithemon jam thirrur e sjellur ne kete bote per t'luftuar t'keqen!


ps: Odise, njeriu pa "fe" nuk njef as komb e as gjuhe! Mos t'rrebelizohemi dhe shtojm apetitin urrejtes/perqares!

Secili le t'besoj ne menyren/deshiren e tij! Te gjithe le ta kujtojne ZOTIN, e ne cilen menyre: muslimane, krishtere, katolike apo budiste etj arrihet tek i madhi Zot, nuk eshte e rendesishme!

Une per vete, kam zgjedhe ISLAMIN!

Flaka_1
13-09-05, 20:49
1) Sepse me pelqen, kur shoh Flake!
2) Kam dashuri te Flakte!
3) Kam ndjenja te Flakta!
4) Vete jam e Flakte!
5) Kam deshire ta kalli ne kater anet Flake-Flake!


Me dashuri Flaka :idea:

************************************************** ***********

Gjumashja
13-09-05, 20:52
1) Sepse me pelqen, kur shoh Flake!
2) Kam dashuri te Flakte!
3) Kam ndjenja te Flakta!
4) Vete jam e Flakte!
5) Kam deshire ta kalli ne kater anet Flake-Flake!


Me dashuri Flaka :idea:

************************************************** ***********opaaaaaaa flak nete gjitha anet koke sis :wink:

Flaka_1
13-09-05, 20:54
1) Sepse me pelqen, kur shoh Flake!
2) Kam dashuri te Flakte!
3) Kam ndjenja te Flakta!
4) Vete jam e Flakte!
5) Kam deshire ta kalli ne kater anet Flake-Flake!


Me dashuri Flaka :idea:

************************************************** ***********opaaaaaaa flak nete gjitha anet koke sis :wink:

Me endje e them vetem realitetin!

Puhiza
03-10-05, 10:20
Jam por si Puhiza,kėshtuqė nuk mė pėrshtatet emėr tjetėr :lol:

Tomori
03-10-05, 11:07
Per shembull divizioni shqiptar "Tomori" ishte njėsia e parė qė pushtoi Greqinė nė 28 tetor 1940 :wink:
Rikthehu token Arbnore, nga pustuesit Greke ne gjirin e saje..
"Tomori" ka qene divizioni qe Qamerine, e bashkoi me nenen Shqiperi..

Qamerija ishte e lire deri me 1945 qe sonte eshte ender?!!
Ket akte madheshtor e realizoi divizioni shqiptar "Tomori"

Jelira
19-10-05, 19:05
Asyeja qe kam vene kete nicname eshte se s'jam shtatlarte shume dhe te gjithe shoqeria dhe miqte e mi me thone:"Ani ēka???Je e vogel,por je si lire". :)

Kercovari
19-10-05, 19:25
Asyeja qe kam vene kete nicname eshte se s'jam shtatlarte shume dhe te gjithe shoqeria dhe miqte e mi me thone:"Ani ēka???Je e vogel,por je si lire". :)

Shyqyr qe je e lire,e zoti te rite te bofte kala. :lol: :lol: :wink:

Domira
19-10-05, 21:09
Ndoshta jam pergjigjur njehere por megjithate po e perseris, qellimi me kete nik ka qene qe te bej biseda qellimmira qe sjellin disponim pozitiv per mua dhe bashkebiseduesit e mi.

Jelira
21-10-05, 18:46
Asyeja qe kam vene kete nicname eshte se s'jam shtatlarte shume dhe te gjithe shoqeria dhe miqte e mi me thone:"Ani ēka???Je e vogel,por je si lire". :)

Shyqyr qe je e lire,e zoti te rite te bofte kala. :lol: :lol: :wink:

Flm Kercovari,por sdua te jem sa kalaja se smund te gjej burre pastaj :?

Tomori
21-10-05, 20:14
Asyeja qe kam vene kete nicname eshte se s'jam shtatlarte shume dhe te gjithe shoqeria dhe miqte e mi me thone:"Ani ēka???Je e vogel,por je si lire". :)

Shyqyr qe je e lire,e zoti te rite te bofte kala. :lol: :lol: :wink:

Flm Kercovari,por sdua te jem sa kalaja se smund te gjej burre pastaj :?
Jelira te lutem a edhe ju keni problem per burre,,,sa interesante! :wink:

Gentiani
30-10-05, 22:03
Sepse,

Asgjė nuk mė fascionon sa ato qė kanė tė bėjnė me Ilirėt dhe gjithēka qė lidhet me ta, jetėn e tyre dhe ekzistencėn e tyre. Kam pasur rastin tė vizitoja vendet qė llogariten vendbanime Ilire pėrgjatė bregdetit kroat dhe njėkohėsisht xhelozoja ata qė kishin fatin tė jetonin nė tokėn e paraardhėsve tanė.

Gentius - ėshtė emri i njėrit nga mbretėrit e fundit Ilir.

Stuhia
30-10-05, 22:22
Stuhi me, e fuqishme e paprekshme mistike se askush nuk e din se kur fillon e kur mbaron. :lol:

Gentiani
31-10-05, 23:35
Stuhi me, e fuqishme e paprekshme mistike se askush nuk e din se kur fillon e kur mbaron. :lol:

Ti je komplete Urragan, ja kalon Katrinės e edhe motrės sė saj :lol: :lol: vėrtetė je e paparashikueshme e mistike, nė tema e Forum :lol: :lol: :lol: :wink:

Stuhia
01-11-05, 01:35
Stuhi me, e fuqishme e paprekshme mistike se askush nuk e din se kur fillon e kur mbaron. :lol:

Ti je komplete Urragan, ja kalon Katrinės e edhe motrės sė saj :lol: :lol: vėrtetė je e paparashikueshme e mistike, nė tema e Forum :lol: :lol: :lol: :wink:

Ta di per nder se je i pari qe me klasifikove ne gjinine femerore. :lol: :lol:

GURI SYLAJ
01-11-05, 08:17
Po cfar stuhije ti kur s'po mon as cadren me e shtramu por po t'rrin si me kan pej gipsi!!!!!!!!!!!!!!!!!

zana e maleve
01-11-05, 17:11
e kam kete nickname sepse jam edhe vet sikur zana e maleve e cila eshte shume e bute dhe iu del ne ndihme te gjitheve gje qe e jam edhe vet dhe e mbaj kete nickname

Honesty^uk.
01-11-05, 20:10
une e kam vendosur kete nik sepse pershtatet me karakterin tim
Honesty= i sinqert

Lady Godiva
03-11-05, 14:35
Une e kam vene kete nick sepse me ka pelqyer historia e Lady Godiva-s .

Kalt
03-11-05, 19:22
Kalt eshte nga gjermanishtja "ftohte".
Une nuk jam i ftohte, por kur duhet sillem ashtu!
Njeriu kurdohere duhet ta kete kryt e ftohte!

Kercovari
03-11-05, 19:26
Kalt eshte nga gjermanishtja "ftohte".
Une nuk jam i ftohte, por kur duhet sillem ashtu!
Njeriu kurdohere duhet ta kete kryt e ftohte!

E presim ne o Herrn Kalt gefrorene Kopf :lol: :lol: :lol: :wink: Sa do te kesh koke te ftohte. :lol: :lol: :lol: :wink:

Arb
03-11-05, 22:35
1) Sepse me pelqen, kur shoh Flake!
2) Kam dashuri te Flakte!
3) Kam ndjenja te Flakta!
4) Vete jam e Flakte!
5) Kam deshire ta kalli ne kater anet Flake-Flake!


Me dashuri Flaka :idea:

************************************************** ***********

Ka zjarrfikes per ty?

Arb
03-11-05, 22:37
Sepse i kam Syt e Kalter .

Taksirati...!

Murgesha
04-11-05, 12:27
Murgesha!

Edhe pse nuk jam e tillė, shumė herė i kam dhėnė pėrparėsi murgėrimit, se shfrenimit tė lirė tė jetės time.

Sy_kaltra
05-11-05, 21:55
Sepse i kam Syt e Kalter .

Taksirati...!Edhe Taksirati asht pjes e jetes.

Barbaroza
05-11-05, 22:00
Barbaroza.

Lulja me e bukur qe ekziston ne rruzullin tokesor.Perndryshe lulja ime ne horoskop! :)

Arb
05-11-05, 23:06
jeta vete se...

Arb
05-11-05, 23:06
Barbaroza.

Lulja me e bukur qe ekziston ne rruzullin tokesor.Perndryshe lulja ime ne horoskop! :)

A vyshket ndonjehere?

i_riu_45
11-12-05, 11:48
Nostalgjia pėr tė kaluaren dhe dėshira pėr tė qenė ashtu.Fatkeqsisht ska mundėsi kthimi.Prapseprap qdo moshė i ka tė mirat dhe bukuritė e sajė.

Domira
11-12-05, 14:00
Edhepse nickun e kam zgjedhur me deshire, mirepo e kam zgjedhur per aresye joegoiste. Kete nick e kam zgjedhur jo pse tingellon mire per veshin por sepse ka qellim te imponoje miresi, drejtesi.
Sigurisht se nuk mund te ia dal ketij qellimi por se paku synoj per kete.

e_martumja
11-12-05, 14:27
Mi tregu qe jam e martume more mos mema lyp por gabim e kisha pas se edhe keshtu po ma lypin :lol: :lol: :lol:

dr1ta
11-12-05, 14:31
Mi tregu qe jam e martume more mos mema lyp por gabim e kisha pas se edhe keshtu po ma lypin :lol: :lol: :lol:

Thuj vec jo krejtve :lol: :P

e_martumja
11-12-05, 14:48
Mi tregu qe jam e martume more mos mema lyp por gabim e kisha pas se edhe keshtu po ma lypin :lol: :lol: :lol:

Thuj vec jo krejtve :lol: :P


mos mema kojt eheehhe mire e ki ashtu eshte ka ndodh se po e kuptoj se em at JO dikush gezohet :wink:

Barb|Ka
11-12-05, 14:59
se krejt me therasin ashtu... edhe per ate e kom bo..veq keq qe kom qellu e zez :lol:

Sy_kaltra
11-12-05, 16:13
Mu dokta nje italiank ma e mir :P

Kavaleri
11-12-05, 18:47
Mi tregu qe jam e martume more mos mema lyp por gabim e kisha pas se edhe keshtu po ma lypin :lol: :lol: :lol:

a po ma jep dhe mu oj teze hahahahahahahahahhahahahahahahahah :lol: :lol: :lol:

niku im tregon ate qe jam.
se dhe bab e babgjysh e daj e nipa keht jemi gjendelmena. :wink:

Kavaleri
11-12-05, 18:50
Mu dokta nje italiank ma e mir :P

ciaooo bella kome stas,du bishe so hubshe gagagag..

Kavaleri
11-12-05, 18:53
1) Sepse me pelqen, kur shoh Flake!
2) Kam dashuri te Flakte!
3) Kam ndjenja te Flakta!
4) Vete jam e Flakte!
5) Kam deshire ta kalli ne kater anet Flake-Flake!


Me dashuri Flaka :idea:

************************************************** ***********


a mos je nga Zvicra oj ti flak a? un me prefesion jam zjarfiks i grades 123 gagagag,trego ta di se para se mu kall diqka ta ftofi :wink:

Sy_kaltra
11-12-05, 18:58
Mu dokta nje italiank ma e mir :P

ciaooo bella kome stas,du bishe so hubshe gagagag..

:roll: :roll: Un arsyet e nickut i tregova bre,,Nuk thash mem fol italisht :lol: :lol: :lol:

Kavaleri
11-12-05, 19:09
Mu dokta nje italiank ma e mir :P

ciaooo bella kome stas,du bishe so hubshe gagagag..

:roll: :roll: Un arsyet e nickut i tregova bre,,Nuk thash mem fol italisht :lol: :lol: :lol:

nijente kapite per darke.. :oops: 8)
:lol: :lol: :lol:

Xati_Pej
14-12-05, 11:55
Pershendetje anna kete nick e vendosa sepse pak a shum lidhet me emrin tim dhe qytetin me te bukur ne Kosov

jadore
21-01-06, 01:39
Sepse,

Asgjė nuk mė fascionon sa ato qė kanė tė bėjnė me Ilirėt dhe gjithēka qė lidhet me ta, jetėn e tyre dhe ekzistencėn e tyre. Kam pasur rastin tė vizitoja vendet qė llogariten vendbanime Ilire pėrgjatė bregdetit kroat dhe njėkohėsisht xhelozoja ata qė kishin fatin tė jetonin nė tokėn e paraardhėsve tanė.

Gentius - ėshtė emri i njėrit nga mbretėrit e fundit Ilir.

respekt!! -

krijuesiii
21-01-06, 15:11
...deshira per te krijuar per ti levizure gjerat dhe proqeset ne nje drejtim pozitiv e kreative...
tungiii

Makaveli
21-01-06, 22:15
M e ka pelqyer hisotriati i 2Pac-it dhe vetė ai si muzicient per ate e kam vene emrin Makaveli...

vjeshta
28-01-06, 23:54
Pse qdo risi qe me ndodhe ,me ndodhe ne vjeshte.

Barb|Ka
29-01-06, 01:11
Kukell kom per qata :wink:

FrEsKiA
29-01-06, 01:18
...ishte deshira e nje Miku-t tim dhe une papritur dh pakujtuar, ia plotesova kete deshire! :)

Zana_ch
29-01-06, 01:34
e kam shkrue te verteten ashtu si jam .....prej si jam ne ket jete me ket emer jam ......... :oops: mos bera gibim qe tregova :shock:

Agroni22
03-02-06, 16:20
emri jem per muaa eshte emri ma i mire dhe per kete arsye skom nevoje per nika tjere

mjellma
03-02-06, 16:42
emri Mjellma ka nje dmth te veqant se e paraqet prsonalitetin tim edhe me ket emer tona jeten do jam deri ne vdekje

Agroni22
03-02-06, 16:45
emri Mjellma ka nje dmth te veqant se e paraqet prsonalitetin tim edhe me ket emer tona jeten do jam deri ne vdekjederi ne vdekje bahske me mu :wink:

mjellma
03-02-06, 16:57
ne tash vetum bashk ndryshe ska hiq Agron

vendasi
03-02-06, 19:19
Sepse jam Vendas :lol: :lol:

pokeri
04-02-06, 02:22
Nick-u im, nuk ėshtė shumė i "pėlqyer", megjithatė
ka diēka enigmatike (qė do ta deshifroj).
Nuk ka tė bėj aspka me lojėn e Hazardit (pokerin),
por ėshtė njė akronim.

Ėshtė nė fakt, i krijuar nga njė poezi...

Po perėndojmė e dashur, si hije tė vrara
Ogur solli stina, varre, lot e gjak
Kėnga ėshtė ndryrė nė buzėt e thara
Esull veē vdekja sipėr nesh, merr hak
Ruaje e dashur, kujtimin e zbehur nė natė
Imazhin e Atdheut, tė zhdukur nė hartė.

Poezia ėshtė shkruar (dhe botuar), gjatė eksodit tė heshtur
tė viteve '90. (Autor-Pokeri)

jadore
04-02-06, 02:33
Nick-u im, nuk ėshtė shumė i "pėlqyer", megjithatė
ka diēka enigmatike (qė do ta deshifroj).
Nuk ka tė bėj aspka me lojėn e Hazardit (pokerin),
por ėshtė njė akronim.

Ėshtė nė fakt, i krijuar nga njė poezi...

Po perėndojmė e dashur, si hije tė vrara
Ogur solli stina, varre, lot e gjak
Kėnga ėshtė ndryrė nė buzėt e thara
Esull veē vdekja sipėr nesh, merr hak
Ruaje e dashur, kujtimin e zbehur nė natė
Imazhin e Atdheut, tė zhdukur nė hartė.

Poezia ėshtė shkruar (dhe botuar), gjatė eksodit tė heshtur
tė viteve '90. (Autor-Pokeri)

.....No coment!!-
........................(dhe ne theme pastaj qe" pokeri "sjell" ters"-e vertetova qe sjell dhe fat edhe krijim )-eshte vertet, shume poezi mbres lenese--(tash shof qe ka te vertet ne intuiten time-dhe pse nuk i di lojrat e kartave dinja qe pas keti emeri fshifej nje Une i veteformuar...)-respekt!!

Arb
04-02-06, 13:03
ne tash vetum bashk ndryshe ska hiq Agron

je ka zezatesh?

Espresso
04-02-06, 21:51
Sepse me pelqen kafe Espress. Eshte e qart apo? :lol:

e_martumja
04-02-06, 23:58
Mos mu lodh meshkujt me ardh mema lyp :lol: :lol: :wink:

Zana_ch
04-02-06, 23:59
sepse jam si zana veq kam qef me zanue e ma se shumti djemt ...hehehe

ANESTEZIA
09-02-06, 20:11
Jam anestezi per te tjeret: i ve ne gjume dhe i zgjoj kur te dua.

GURI SYLAJ
09-02-06, 20:18
Jam guri qe s'kan cka me bejne as anastezija ,as zana , as..................

Domira
09-02-06, 20:41
E kam tregue aresyen, po t'ju them te drejten jam pak pishman qe kam zgjedhur kete nick :? :?

Murgesha
09-02-06, 22:27
E kam tregue aresyen, po t'ju them te drejten jam pak pishman qe kam zgjedhur kete nick :? :?

Si tė duash i ndėrrojmė Domira. :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
09-02-06, 22:39
Per me i ndrru edhe une jam ksajde..........

e_martumja
09-02-06, 22:41
ma mire hiq asnjoni spo e ndrron se tybe behem kogja se edhe une hy ne list :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
09-02-06, 22:44
Sa me shume, mundesia per me zgjedhe ..... nikun me e madhe.

Murgesha
09-02-06, 23:01
Per me i ndrru edhe une jam ksajde..........

Ska problem hiē Guri i ndėrrojmė, po nuk e di a tė shkon ty pėr shtati niku Murgesha?
Veē unė e di se ēka kam hjek pėr shkak tė kėtij niku.
Disave ju vjen gjynah qė unė Murgeshė e hiē skanė prituar me mė ofru shancė, pėr me ma humbė murgėrinė.
Do tė tjerė sa herė qė flas diēka qė sju shkon pėr shtati, nuk ngurrojnė me mė mbyllė nė Kisha.
Disa tė tjerė aq tė mjerė e kan parapa ta kem jetėn dhe pėr atė shkak kam zgjedhur nikun Murgesha.

Nėse mundesh me i duru tė gjitha kėto, tė qoftė falė niku me tė gjitha shkrimet. :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
09-02-06, 23:06
Hiq nuk ka problem , mua me duhet vetem shkronjen i me e zavendesu me shkronjen m dhe i kam te gjitha shkronjat per nikun e ri ,MURG!

Murgesha
09-02-06, 23:08
Hiq nuk ka problem , mua me duhet vetem shkronjen i me e zavendesu me shkronjen m dhe i kam te gjitha shkronjat per nikun e ri ,MURG!

O i mjeri ti ēka ke me hjek, tė gjuhen nė privat femrat me ta prishė Murgėrinė. :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
09-02-06, 23:09
Jo nuk asht frige .Dicka nuk po me shkon muhabeti e ndoshta del noj llaf.........

Domira
09-02-06, 23:32
Tash e pash se paska edhe tjere me nderru nikun si Murgesha, GURI dhe e_martumja. Une jam e gatshme me secilin prej jush me ndrru se pom pershtateni te tre :lol: :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
09-02-06, 23:36
Domira, bash jam ra ne hall .Nuk po di me kan me e nrru tash!?

Murgesha
09-02-06, 23:37
Tash e pash se paska edhe tjere me nderru nikun si Murgesha, GURI dhe e_martumja. Une jam e gatshme me secilin prej jush me ndrru se pom pershtateni te tre :lol: :lol: :lol: :lol:

Tybe edhe mua mė kishte shku pėr shtati niku jot Domira. :lol: :lol: :lol:

e_martumja
09-02-06, 23:37
une spo du em ndrru se boll mire jam :lol: :lol: :lol: :lol:

Domira
09-02-06, 23:41
Domira, bash jam ra ne hall .Nuk po di me kan me e nrru tash!?

Paj GURI spo di vec nrru per nrru te kisha deshiru ta ndrrojsh me nji nuk qe te mundson relaksim. E kjo e_martumja boll livrick po doket nashta so kesh me provu :oops: :lol: :lol: :lol:

Domira
09-02-06, 23:42
Tash e pash se paska edhe tjere me nderru nikun si Murgesha, GURI dhe e_martumja. Une jam e gatshme me secilin prej jush me ndrru se pom pershtateni te tre :lol: :lol: :lol: :lol:

Tybe edhe mua mė kishte shku pėr shtati niku jot Domira. :lol: :lol: :lol:

Murgesha edhe mue mkish shkue niku jot vecse e kom pak veshtire se duhna me heq dor prej llokumav :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
09-02-06, 23:43
Po s'kam kunra po kjo i ra pishmanit , po thot nuk po du.Tash po pakohen mundesite e zgjedhjes.

Domira
09-02-06, 23:45
une spo du em ndrru se boll mire jam :lol: :lol: :lol: :lol:

kuku cfar pishmanlike ki qillu oj e_martumja :lol: ..se niku yt mue mas shumti mu kish pershtat :lol: :lol: :lol:

Murgesha
09-02-06, 23:46
Murgesha edhe mue mkish shkue niku jot vecse e kom pak veshtire se duhna me heq dor prej llokumav :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Hajt moj se mė shumė tė vijnė llokumat me qenė Murgeshė, a nuk e din ēfarė humaniteti mbretėron tek ne a???

Domira
09-02-06, 23:53
Si pe sho mas mirti me majt secili nikun evet se dicka nuk na shkoj "msitnija" me nika :lol: :lol: :lol:

Marigona-KS
10-02-06, 13:53
Emri imė, per arsyjen duhet ti pyes prind e mi

Sy_kaltra
11-02-06, 22:34
Po ngase i kamė syt e Kalter :roll:

GURI SYLAJ
11-02-06, 23:02
Qysh te doni veq une ,me qef , e kisha nrru me diken...nikun.

LOJETARI
17-06-06, 15:00
Sepse e pelqej lojen ,me se shumti ate te nervave hahahahaha........ndersa ketu gjeta stadionin me te mire .

turisti
23-06-06, 09:36
Mos mu lodh meshkujt me ardh mema lyp :lol: :lol: :wink:

Ēka??,hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahah aahahahahahahaahahahahaha.

Sezona e akulloreve eshte,hehehehehehehehehehe...............:smile:

Vin-Diesel
29-06-06, 17:29
ateher per qfar arsye e keni vene nikin qe ju keni psh mu me pelqen shume te me therrasin anna me duket me therrasin me perkedhelje me kujtohet femijria ime sigurisht nuk eshte emri im i veretet .

Kur me shan Dikush...Tingllon sikur prej >Bures...por prap e di qe ma kan Inati !

ZeShKaNee
01-07-06, 11:42
Jam zeshkane dhe e kam lan nick ZeShKaNee

Zero Cool
01-07-06, 11:51
Jam zeshkane dhe e kam lan nick ZeShKaNee
qy qy kam mendu qe je bjonde :P:P:p :p

Arb
01-07-06, 13:30
Jam zeshkane dhe e kam lan nick ZeShKaNee

E paske pas lehte. A krejt krejt zeshkane je a?

gjimnazistja
16-07-06, 22:05
si vet nicku gjimnazisja do thot se studjoj ne gjimnaz.thjesht dhe qart hhaha

Follow-ME
18-07-06, 16:54
Ka nevoje te bej ndonje sqarim me konkret lidhur me nickun..??:smile: ,sapo te kenu humbur rrugen,ejani pas meje:biggrin:

Vin-Diesel
19-07-06, 17:56
Valla kam pas edhe shume tjer por secilin se e shkruajsha ne regjistrim mu kthejke nje pergjigje "Pron Shqiptari-Mos e prek" e provova kete edhe e Kapi !

Zana_ch
12-11-06, 20:49
Po e hap dhe nje teme tjeter une.

Meqe ketu ne forum shume prej nesh jane te regjistruar me nickname te ndryshme desha te dija pse keni zgjedhur pikerisht ate nick??
Edhe ketu pres pergjigjet tuaja.
Shkrim te kendshem.


P.S
ndoshta eshte nje tem e till...nese po le te mbyllet kjo e imaj

Guri i madh
12-11-06, 22:06
Po e hap dhe nje teme tjeter une.

Meqe ketu ne forum shume prej nesh jane te regjistruar me nickname te ndryshme desha te dija pse keni zgjedhur pikerisht ate nick??
Edhe ketu pres pergjigjet tuaja.
Shkrim te kendshem.


P.S
ndoshta eshte nje tem e till...nese po le te mbyllet kjo e imaj
ket nick e kam marr se afer vendbanimit tim DMTH ne vendlindje gjindet nji guri shum i madh ku edhe aj vend qyhet guri i madh

Giovanni
12-11-06, 22:14
Niku im ka preardhej nga Giovanni Casanova, pasi qe edhe une jam si aj d.m.th te gjitha femrat tranohen mas meje sa qe nuk po mund te i permbush te gjitha kerkesat qe kame nga vashat e bukura.


Andaj nicku ime eshte Giovanni:

Murgesha
12-11-06, 22:17
Po e hap dhe nje teme tjeter une.

Meqe ketu ne forum shume prej nesh jane te regjistruar me nickname te ndryshme desha te dija pse keni zgjedhur pikerisht ate nick??
Edhe ketu pres pergjigjet tuaja.
Shkrim te kendshem.


P.S
ndoshta eshte nje tem e till...nese po le te mbyllet kjo e imaj

Zana bashkova temėn tuaj me temėn qė ka kohė qė egziston nė Dardani.

Tani ke mundėsi tė shofėsh arėsyet e shumė diskutuesve pse kanė vėnė kėtė nick.:wink:

Sy_kaltra
14-11-06, 10:59
Po ngase edhe ne realitet i kame syt e kalter, zgjodha edhe kete nick-name...

dardan100
14-11-06, 20:41
Sepse dardan apo kosovar eshte e njejta gje, dhe pasi ēe mendoj se duhet bere njefare dallimi mes kosovareve e shqiptareve te Shqiperise, sepse jemi diametralisht te kundert! Pra me mburrje them se jam Kosovar dhe Dardan 100 perqind!!!!!!!!!!!!1

Drinni
14-11-06, 21:16
Sepse dardan apo kosovar eshte e njejta gje, dhe pasi ēe mendoj se duhet bere njefare dallimi mes kosovareve e shqiptareve te Shqiperise, sepse jemi diametralisht te kundert! Pra me mburrje them se jam Kosovar dhe Dardan 100 perqind!!!!!!!!!!!!1

Obobobobo, ti me dallimin Shqipatro-Shqiptar.

jadore
14-11-06, 21:24
...thjeshte shume personale , fjali qe tingellon shume shukur kur e falsin ata qe dine kete gjuhe ...
( nesjse nga ngutija kur u antarsova nuk e shkrova drejt , megjithate ketu me eshte bere si shprehje e personifikimit tim ..)

jadore
14-11-06, 21:25
Sepse dardan apo kosovar eshte e njejta gje, dhe pasi ēe mendoj se duhet bere njefare dallimi mes kosovareve e shqiptareve te Shqiperise, sepse jemi diametralisht te kundert! Pra me mburrje them se jam Kosovar dhe Dardan 100 perqind!!!!!!!!!!!!1


... hm fryen "erera te ftofta "andaj matan detit ( nuhas murlane ..)

dardan100
14-11-06, 22:10
A e di ti o burri i dheut se ktu ne Itali, festen e flamurit 28 Nentorin jemi duke e organizuar ne Shqiptaret e Kosoves sepse vellezerve nga Shqiperia nuk u kerset K. per kete pune. Ndoshta do te ishte me e drejte qe ne ta festonim 2 Korrikun dhe 7 Shtatorin!!!!!!!
Edhe italianet bejne ēudi se si eshte e mundur te kremtohet festa kombetare e nje shteti tjeter? Prej sa e mbaj ne mend une gjithmone e kemi organizuar ne kosoaret 28 Nentorin, shume nga ne duke mare leje nga puna per te mos munguar, ndersa Vellezerit e kane harruar edhe daten!

jadore
14-11-06, 22:22
A e di ti o burri i dheut se ktu ne Itali, festen e flamurit 28 Nentorin jemi duke e organizuar ne Shqiptaret e Kosoves sepse vellezerve nga Shqiperia nuk u kerset K. per kete pune. Ndoshta do te ishte me e drejte qe ne ta festonim 2 Korrikun dhe 7 Shtatorin!!!!!!!
Edhe italianet bejne ēudi se si eshte e mundur te kremtohet festa kombetare e nje shteti tjeter? Prej sa e mbaj ne mend une gjithmone e kemi organizuar ne kosoaret 28 Nentorin, shume nga ne duke mare leje nga puna per te mos munguar, ndersa Vellezerit e kane harruar edhe daten!

..Dardani , pershendes antarsimin tend , uroj qe te shkembejme dhe mesojme nga mendimet e njeri tjetrit ..me gezon aq me shume fakti qe antari vie nga matan Detit , kjo tregon qe "po pushtojme boten "ne menduarit dhe shkruarit shqip .....
.
...ama , Burre i Dheut , mos e merr aq ngat Zemres , se dhe sakrifice e madhe nuk eshte , (sa te reflektosh aq ndasi te pa llogjikshme ) se tekefundit , flitet per manifestim , aktivitete , ne repertuarin e te cilet hyne kenge e valle ,gosti e aheng , paj tash te sakifikohet dhe nje dite pune , nuk eshte dhe aq dem de , te stimulon kjo dite e lire , per frymezim ne 355 ditet e ardheshme ...

(vertet mendoj qe nuk eshte argument qe vlerson arsyetimin e postimit tend te meparshem ..)

Dardan , tingellon tipik emer shqiptare , ketej e andej matan ,

Drinni
14-11-06, 22:35
Drini
Nga Wikipedia, Enciklopedia e Lirė
Shko te: navigacion, kėrko
-Lumi Drin ėshtė lumi mė i gjatė i trojeve shqiptare. Ai derdhet nė Detin Adriatik, afėr Lezhės dhe ne lumin e Bunės, degė qe u formua pas njė pėrmbytjeje nė shekullin e 19. Drini formohet afėr qytetit tė Kukėsit me bashkimin e dy degėve kryesore tė tij: Drinit tė Bardhė qė buron afėr Pejės, Kosovė dhe Drinit tė Zi qė buron nga Liqeni i Ohrit, Maqedoni.


dardan100
A e di ti o burri i dheut se ktu ne Itali, festen e flamurit 28 Nentorin jemi duke e organizuar ne Shqiptaret e Kosoves sepse vellezerve nga Shqiperia nuk u kerset K. per kete pune. Ndoshta do te ishte me e drejte qe ne ta festonim 2 Korrikun dhe 7 Shtatorin!!!!!!!
Edhe italianet bejne ēudi se si eshte e mundur te kremtohet festa kombetare e nje shteti tjeter? Prej sa e mbaj ne mend une gjithmone e kemi organizuar ne kosoaret 28 Nentorin, shume nga ne duke mare leje nga puna per te mos munguar, ndersa Vellezerit e kane harruar edhe daten!

Ktu mjerisht keni tė drejt deri diku, por unė kam friken se pas njė kohe do tė ngjet edhe me neve tė tjerėve e njėjta!
Ah! gati harrova, kush ėshtė ai njeriu nė avatarin tuaj ?

dardan100
15-11-06, 00:13
Ai njeri eshte burri i ardhshem i Kosoves se pavarur dhe te prosperuar Behgjet Pacolli.

LOJETARI
15-11-06, 00:19
Ai njeri eshte burri i ardhshem i Kosoves se pavarur dhe te prosperuar Behgjet Pacolli.

Humor per ore te vona apo ?

dardan100
15-11-06, 00:36
Aspak. Njerzit po kerkojne ndryshime rrenjesore, dhe nje alternative serioze po me duket Akr - ja , po tani me mire me shku ne shtrat!

vendasi
15-11-06, 00:42
Paj,nuk me ka ardhe ne mend rasishte ky Nick,por kam menduare se si ta quaje vetin qe edhe nicku te me ben aq te afert ne ket forum sikur se ndihem ne te vertet ne FD,sepse jo vetem qe e quaje vetin Vendas por edhe ashtu ndihem pra Vendas i te gjithe antarve ne ket Forum Dardan...:smile:

musl|m
15-11-06, 00:43
nickname e kam musl|m sepse jam musliman thjesht, besoj se e keni dit...

Sy_kaltra
08-05-07, 09:14
Me kujtu krejt qe i kam syt e kalter :biggrin: ( q`ju kom rrejt qe i kam te kalter ) :cool:

RiannA
08-05-07, 09:16
per qefin tem e kam zgjedh ket "Nickname"

sherri
09-05-07, 00:59
Prenge-Sherri;protagonist ne nje roman te Kole Jakoves........

selvija
09-05-07, 01:02
Arsye je jam shta selvi hahah e dyta selvi ma njher nena kish baaaa:wink:

Luana
09-05-07, 01:12
Selvi , veq kush ta ka inati hahhahhhaahhah :wink:

Une e kam vnu emrin Luana sepse i pelqej kafshet e xhunglles dhe i dua fort leopardet , tigrat , dhe gjithashtu e kam emru Luana mbesen time ( qika e vllaut ) qe tash i ka 12 vjeqe , si shpirt eshte tlashja e halles :biggrin:

Elina
09-05-07, 02:51
Pasi qe shikoj shume filma te vizatuar,e kam zgejdhe edhe kete nick :biggrin: ELINA in fairytopia hahahah, edhe e kam be nje ndryshim te vockel te emrit tim :biggrin:

rilinda
09-05-07, 03:11
Se kam nickname, po NAME :D

Elina
09-05-07, 03:13
Se kam nickname, po NAME :D


E gezofshe your name :biggrin: :wink: