PDA

View Full Version : Unė jam kyyyyyyy!!!!


caki
25-02-04, 10:37
Unė jam ky...

Shpesh, si nė chat po edhe nė Forum, mė kan shtruar kėtė pytje: Kush je ti? Por mė sė shumti kėtė pytje e shtroj unė vet vetėvetės: Kush jam unė nė realitet. Ėsht[ me tė vėrtet vėshtirė tė pėrgjigjesh se kush jam unė. Ne jemi mėsuar me u pėrgjigj nė njė prezentim, por me spjegu se kush jam unė, ėshtė vėshtirė...
Pėr tju spjeguar se kush jam unė, duhet to spjeguar edhe historin time. Jam njė person si gjithė tė tjerėt, i thjesht nė mendime e nė reagime. Qė nė fėmėri kam kėrkuar gjithnjė njė realizim tė jetės nė mėnyrė mė tė drejt e mė tė pėrshtatshėm. Jam i rritur pa babė, don tė thotė as qė e njof babain tim, sepse ai prej njė smundje ka vdekur 1 muaj para se tė lindi unė. Njė situat e tillė e ka vėshtėrsuar jetėn time, sepse pas njė kohe kam kuptuar se njė dashuri mė mungonte nga ana e prindėrve. Kjo vėshtėrsi mua mė ka obliguar qė ta gjejė vetvetėn, jo si shumė duke u bėrė ashtu persona tė pa ndjenja, mua mė ka ndihmuar me i gjet ndjenjat e mija dhe tė thellohem nė realizim tė jetės. Para 2 vitesh me vdiq edhe mami, pėr mua ishte njė rrenim i jetės. Por me ngadal gjithėēka u ndėrtua dhe vazhdoj para. Tash gjindem mė Itali, qe 6 vite. Italin e dua shumė, por njė urrejtje e kam shumė tė madhe ndaj saj, sepse nuk ma ka bėrė tė mundur qė tė jem prezent as nė funeralin e nėnės. Ktu stuioi Filozofin, jeta shkon normalisht, kam shoqėri, kam persona tė besushėm ku edhe ndihmohem me ta. Gjatė kohės sė lirė gjithnjė mundohem tė mirrem me ndonji gjė muzikore, ashtu si hoby, me kitare apo piano. Nuk jam person i qetė por mundohem ta ushtroj kėtė pikė tė dobėt, e sidomos kur ndėgjojė diken apo idet e tjereve. Mė kujtohet para 5 vitesh, unė nuk kam pranuar kurr ide tė askujt, por me rezistencėn time tash e kam ushtruar kėtė pikė. E dua shumė lirine, si timėn po ashtu edhe personit tjetėr. Zakonisht nuk reagoj nė fyrjet apo mendimet negative tė tjetrit ndaj meje, sepse mendoj nė lirin e ti edhe tė shprehjės. E dua shumė shėtitjen dhe menditimin, e sidomos ne vendet e gjelbėruara, nė natyrė. Jam person zakonisht i lirė me bisedu me gjithė si me mashkuj po ashtu edhe me femra, dhe mundeni lirisht me mua qė ti shpreni gjitha mendimet tuaja, unė do tė jem nė disponim gjithnjė pėr pėrgjigje sa mė tė sinqerta. Pytja ime e vazhdushme dhe vujtja ime mė e madhe ėshtė: Pse nuk mundet tė ndalet koha? Pse nuk mundet tė ndrrohet e kaluara? Mesazhi im pėr ju ėshtė: Mundohuni tė jeni vetvetja!!!
Mendoj se kjo mjafton sa i pėrket prezentimit tim, nėse keni pytje lajmrohuni nė zyrėn time e dini numrin, hahah ndoshta nuk ka nevoj me ju tregu. Ciaoooo

Barbaroza
26-02-04, 09:29
Shume i mire qenke Caki,veq vazhdo ashtu 8)

caki
26-02-04, 09:54
Shume i mire qenke Caki,veq vazhdo ashtu 8)

He Barbaroza - Nuk di a jam mire apo jo, me duhet ende ta verifikoj jeten time e me duhet te meditoj shume mbi kete lami te realizimit te jetes. Por me gjitheate te falenderoj per kuraje... :wink:

nezi
28-02-04, 16:55
Ne cdo nivel jeni i kompletuar caki , do thot se edhe ato pika negative qe keni pasur keni arritur ti flakni, kjo esht kur njeriu e nderton karakterin gjat ter jetes... gjith te mirat ju deshiroj..

caki
28-02-04, 18:58
Ne cdo nivel jeni i kompletuar caki , do thot se edhe ato pika negative qe keni pasur keni arritur ti flakni, kjo esht kur njeriu e nderton karakterin gjat ter jetes... gjith te mirat ju deshiroj..

Ju falenderoj shume neze.
Nuk me eshte lete e sidomos sot qe ta realizoj jeten, por duhet qe njeriu te jet me nje qellim e te shkoj gjithnje kah ai qellim, e per kete une jam drejtuar nga ky realizim dhe do tja arris, diku me gezime e diku me vujtje, por do tja arris.

vushtrria
22-03-04, 08:32
caki ju pershendes shoki dhe ju uroj suksese ne jet dhe une pajtoi me juve jeta ka provime te mdryshme andaj duhet te ballafaqohemi me te dhe ti a dalim ju me pelqeni shum me vendosmeirn qe keni vetem vazhdoni edhe une te them se qdo njeri eshte dikushi fundja qdo njeriut zoti ia ka fal imunitetin e vet andaj ne ket bot nuk ka njerez te vogel apo te mdhenje jan te gjith njesoi


pershendetje nga vushtrria

turisti
10-09-04, 19:25
Nderimet e mija-caki. :P