PDA

View Full Version : ēka mund tė krijoj chat-i???


caki
26-02-04, 10:17
ēka mund tė krijoj chat-i???

Janė bėrė mė shumė se njė vit qė unė jam prezent nė chat, dhe pėr kėtė kohė dhe pas shumė eksperienzave kam ardh deri nė konkludim se ēka mund chati me kriju nė njė person. Duke biseduar me shumė persona, dhe duke i kuptuar shumė persona nė chat, kam parė se shumica e personave nė chat, pėrmbajn shumė probleme qė nuk bėjnė hap ti shpalosin nė chat. Ka persona nė chat qė dedikojn shumė kohė chatit edhe pse janė tė martuar. Njė person qė ėshtė i martuar nuk duhet ti dedikoj shumė kohė chatit, sepse nuk jet kohė pėr ti edukuar fėmijėt e tyre. 8 orė jan pėr pushim, 8 orė janė pėr punė, e 8 orė tjera jan pėr gjėra personale, por duke e pasur parasysh se edhe shtepia kėrkon kohė atėherė nuk jet kohė aspak e sidomos pėr chat. Kur ėshtė nė pytje fėmiju, chati nuk duhet tė vij nė konsiderim, sepse mirret koha e fėmojės dhe koha e edukimit tė tij e kalohet ne chat. Problemi tjetėr ėshtė qė, pėr kta persona shumė letė ėshtė tė krijohen probleme nė dashuri. Ndokush thotė: jo nuk ėshtė e vėrtet se chati krijon probleme nė dashurin reale. Unė mendoj se po, sepse personat nė chat tregohen shumė mė me ndjenja se ndoshta nė jetėn reale, e njeriu ka nevojė pėr kta persona, dhe ja bėnė tė ditur personit se ekziston edhe njė mundėsi tjetėr nė dashuri, qė ėshtė e ndryshme nga ajo qė vetėm e jeton, ėshtė shumė mė efikase. Atėherė personi fillon tė mendoj dhe tė largohet nga ajo dashuri qė vetėm jeton,dhe i dedikohet mė shumė asaj dashurie ideale. Personi qė hynė shpesh nė chat, gjatė qėndrimit me shoqėri, ai person nuk flet tjetėr gjė vetėm rreth ngjarjės gjė ėshtė zhvilluar aty nė chat. Disa thojn se mua nuk mė intereson jeta e chatit, hy kėtu vetėm pėr tu zbavitur, por unė jam i bindur se njė kohė shumė tė gjat tė ditės e kalon duke menduar rreth bisedės qė ka zhvilluar dhe qė mendon tė zhvilloj nė chat. Kjo don tė thotė se chati vetėm e ka tėrhjek prsonin krejtėsisht nga vetvatja, dhe nė psikikėn e ti nuk sillet asgje tjetėr pėrveq njė grumbull pytjesh e pėrgjigjesh. Jetohet njė jetė shumė irreale, krijohet njė mbyllje nė vetveti pa u bindur nė gjėra dhe pa i parė gabimet qė i ndodhin. Fillon ta ndiej njė gėzim nė vetvete dhe flet me vetvetėn, duke u pregaditur pėr takimin tjetėr nė chat.
I shof disa persona qė kur flet me njė person tjetėr mendon se gjithėēka ėshtė kryer, e ky rast ėshtė pėr mashkujt, nėse flet me njė femėr nė dritarėn private, mendon se vetėm do tė martohet me tė se gjithėēka ėshtė pėrfunduar. Nuk duhet shkuar kah njė gjė e tillė, duhet verifikuar mirė personin, duhet zbuluar gjitha e vėrteta nė tė, atėherė tė fillohet e tė ndihet diēka pėr atė person. Ka raste qė personi mashkull fillon tė flet me vajzėn qė unė e njof mirė. Ndėrsa unė ndėrhy me biseda tė mia ashtu normale, ai person mė hyn nė privat dhe mė thotė: Mos ndėrhyj sepse unė pėr tė luftoj, kurse nuk e njaf atė person se kush ėshtė dhe ēka ajo pėrmban nė jetėn e saj, e po si po ta njifte sikur e njof unė sigurisht kishte mu larguar nga ajo, por qėndrimi i tij ashtu i sigurt nė gjėra, njė ditė do ta bėjė tė vuaj. Pėr kėtė nuk duhet shkuar ashtu me sy mbyll e tė dashurohesh sepse nuk dihet ajo se ēka pėrmbahet nė mbrendėsin e ati personi, duhet kohė.

Barbaroza
26-02-04, 10:29
Pershendetje Caki!
Plotesisht pajtohem me keto qe keni shkruar ju.Per vete mund te them se asnje sec.,nuk e harxhoj kohen ne chat,nuk me pelqen,me duket se aty hyjne me teper adoleshentet por edhe njerez te martuar qe nuk mendoj se eshte e hijshme kjo kur me e pelqyeshme do te ishte qe nje i tille(i martuar),siq thate edhe ju,te merrej me edukimin e femijeve te tij e jo te shpenzonte kohe ne chat duke u marre me biseda te kota.
Une parapelqej me shume forumet,me duken me interesante dhe vende ku mund te mesosh shume gjera nga bashkebiseduesit!

caki
26-02-04, 11:11
Pershendetje Caki!
Plotesisht pajtohem me keto qe keni shkruar ju.Per vete mund te them se asnje sec.,nuk e harxhoj kohen ne chat,nuk me pelqen,me duket se aty hyjne me teper adoleshentet por edhe njerez te martuar qe nuk mendoj se eshte e hijshme kjo kur me e pelqyeshme do te ishte qe nje i tille(i martuar),siq thate edhe ju,te merrej me edukimin e femijeve te tij e jo te shpenzonte kohe ne chat duke u marre me biseda te kota.
Une parapelqej me shume forumet,me duken me interesante dhe vende ku mund te mesosh shume gjera nga bashkebiseduesit!

Barbaroza ky ishte edhe qellimi im, une hy ne chat, por une se paku nuk meshtroj persona, edhe po qe se e gjeje nje pune tjeter nga kjo qe punoj tash une skisha me hy ne chat, e sidomos po te isha i martuar as nuk kisha me mendu te hy sepse dasht e pa dasht mungesa ndihet si ndaj gruas si ndaj femijes. Forum eshte nje gje tjeter, po e shof ketu se sa ballafaqime jetesore behen, e kjo eshte nje gje shume e bukur. Une nje gje te tille e kam bere edhe me grupe rinore ku i kam bere te ballafaqohen ne mes veti duke marr argumente nga problemet e jetes se perditshme, keshtu ipen ide me te shumta per te mundur ti ballafaqojn.

Nacionalisti
26-02-04, 11:17
pershendetje te gjithve ketu qe jeni dhe do te shkruani,e lexova me vemendje shkrimin e cakit dhe se mendoj se e ka shtjelluar shume mire kete tem,eshte ndoshta nje nder temat qe ja vlen te diskutohet me se shumti,caki ke shkruar se je gati 1 vit ne chat ,mund te them se un kam kohe me te gjate te kaluar ne chat dhe se qe nga fillimi kam hasur ne personat qe ti i ke potencuar,se pari do te thoja se nji pjes e madhe e te gjith atyre qe e perdorin chatin dhe internetin e perdorin vetem komunikim ,dmth te pakt jan ata qe e perdorin per nevoja arsimore apo te biznisit,qka kam hasur gjate ketyre viteve ne chat,posagjerit ,mund te them shumqka,e sidmos me ka habitur fakti se ketu ka shum gra e burra te martuar nji prej tyre jam dhe un,edhe pse nuk kam filluar chatin e netin si i martuar,qka ndodh ketu,ne shikim te pare takon persona te cilet duken shum te zgjuar dhe se mendon se me te vertet aty hyjn ta kalojn kohen e hiq me shum,por do e vereni me kohe se ketu hyhet me qellime te caktuara,kur flet per personat qe kane femij dhe kalojn me ore te tera ketu ateher nuk ka comment .dhe se qdo arsyetim i tyre nuk vlen do te thosha un,mendoj se nese ndalemi e mendojm mire nese nji nene e cila ka femij e hyn ketu e kalon kohe te gjat nuk mund te jet nen e mire,pse,ngase nese ajo i ka femijt pran veti ne ato moment kjo do te thot se ajo qe nga femijria ja meson chatin edhe internetin dhe si humbet koha kot,e nese arsytohet se femijt jan ne dhom tjeter kjo do te thot se ajo i ka len femijt pa perkujdesje,e nuk mendon se mund te lendohen femijt mund te ken nevoj per ushqim por thjesht mund te ken nevoj per nenen e tyre qe te ju flet te pakten gjera te mire,e thash se jam i martuar dhe kaloj kohe te gjate ketu,shum kush nga ju mund te thoni se jam gabim,ndoshta edhe jam,por tere kohen qe e kaloj ketu un jam ne vend pune qe me lejon mundesin dhe se sidmos ne chat me duhet te jem sa me shum,sepse kontrolloj bisedat e njerze qe perdorin chatin nga lokali im qe te mos kete ofendime,siq thash kam takuar persona te ndryshem,dhe se permendimin tim interneti tek ne Shqiptare eshte shfrytzuar dhe ende shfrytzohet ne menyr te gabuar po mendoj per nji pjes te caktuar e ne pergjithesi,ketu njerzit kan pesu lendime e zhgenjime te medha,ketu shum kush per persona te internetit jan ndar edhe nga te dashurat e tyre e ndoshta edhe nga grat e tyre dhe ne fund kan mbetur me gishta ne goj siq thot populli ,ngase duke kerkuar diqka me mire kan hasur ne persona te cilet e kan maskuar veten dhe nuk kan qen real deri ne maksimun,thjesht interneti ka degjeneruar me te madhe rinin tone posagjerisht por edhe te vjetrit,te cilet humbin ore te tera ne kerkim te diqkaje.ne vendin ku jam un shoh se 90% e njerzve e perdorin internetin si mjet komunikues me persona te panjohur,mund te themi se ka nga ta qe edhe kan lidhur jete se bashku,jam nji prej tyre,dhe se me personin qe kam lidh jete nga neti ne njifare menyre mund te themi se kemi pasur kohe te veshtira por edhe shum te mira,e tani po flas per te sotem jam shum mire me te,sepse kam vrejt se nji nder gabimet qe kan shaktuar probleme kam qen edhe un sepse nuk i kam kushtu kohe edhe sa duhet,por njeriu meson nga gabimet dhe pesimet,e preferoj kete lloj mesimi,dhe se kritikat dhe keshillat i pranoj me gjith qef,se jan te mirseardhura.qka desha te them me kete,mos u besoni edhe shum njerzve ketu sepse askush nuk do ta shpalos tere jeten e tij,keni kujdes sepse eshte rrezik te humbasni personat e dashur te jetes,chati aq sa eshte argetim eshte edhe shkatrrim i jetes,dikush nuk e pranon por un kam ardh ne kete perfundim,ndoshta ju lodha me keto po desha te jap mendimin tim,por me besoni se disa gjera po i mbaj sekret por nese do i tregoja te gjitha do te thoni se nuk eshte e vertet e nuk dua pastaj te hyjm ne konflikte e polemika te tilla, me respket nga Nacionalisti

caki
26-02-04, 11:29
Hahahahah nacionalisti je fenomen po si mundemi disa persona ti regjistrojm ketu edhe t'ja bejm te mundur me i lexu keto gjera sepse mendoj se jan me te nevojshem per ta, kishte me qene nje ndihme shume e madhe per ta.... Te kam shok por tash edhe ma shume... :wink: :D :D

Murgesha
26-02-04, 11:47
Ju pershendes te gjithe pjesemarrve ne ket teme me tematike dhe vlere te madhe.
Nuk jam chatiste por nuk don me thene se nuk e di se cka behet aty. Kam hyre shume her ne chate te ndryshme vetem si shikuese por shume her me eshte dashte te iki nga mesazhet private. Ka ndodhe qe ne privat me eshte kerkuar te bej seks, te jap emailin, ti them fjale te mira baskbiseduesit, une nuk e kam bere kete askujt nuk i jam pergjigjur. Thjesht e kam bere nga kurreshtja te shoh se cka bisedohet ne chat.
Te martuarit qe hyjne ne chat, mendoj se nuk e kane vendin aty pa marre parasysh gjinine e tyre. Pika me e dobte dhe me te rrezikuarit ne chat jane vajzat e reja qe nuk dijne se cka eshte jeta dhe qe nuk mund te logjikojne me koke te tyre por komplimentet e lajkat i marrin si bombone dhe mendojne se bashkebiseduesi eshte korrekt me te. Keto jane gjera qe i prishin te rinjte. Per shembul nje vajze e tille 13-14 vjeqare hyn ne chat, normal qe ajo nga mosdija zgjedh nje nick name sa me pompoz, djemt nga ana e tyre rrijne si gjuetar dhe opa fillojne nga lajkat. Cka mendoni si ndjehet ajo vajze, a nuk ju duket se merr krah dhe i duket vetja si nje princese? Pra ajo nuk eshte ne gjendje me te logjikoj por edhe nuk din. Per kete e kam provuar vete, kam hyre ne chat me nje emer jo te bukur, jo pompoz askush sme eshte lajmeruar, kam hyre heren tjeter me nje emer pompoz o zot brenda 5 minutav ka ndodh qe kam marre deri ne 30 mesazhe private.
Ket e kam bere si prove per aresye te thjesht. Vajza ime e ka te ndaluar tani te hyje ne chat. Jo se nuk dua qe ajo te bisedoj por eshte ende e re dhe nuk i kupton gjerat.
I gjithe qellimi i kesaj teme eshte te ju them se te martuarit jo se jo, por adoloshente edhe me hiq ne chat.

Barbaroza
26-02-04, 11:58
Ne lidhje me kete qe ka shkruar Murgesha,vendosa edhe une te them dy fjale.Ne nje emison ne nje kanal te Shqiperise(Top channel) nje nate kam percjelle pikerisht nje teme qe kishte te beje me chatin nder te rinjte,sa kohe kalojne aty,per c'fare arsye e perdorin etj,.por,nje gje qe ma zgjoi kureshtjen ishte pikerisht nje pergjigje e nje djali shume te zgjuar qe tha se ne chat hyjne edhe persona qe,siq tha Murgesha,kerkohet te behet sex me ta ne menyre virtuale dhe personat e tille djaloshi i quante me plot te drejte persona patologjike,njerez te semure mentalisht shkurt e shqip,sepse nje njeri qe merret me te tilla gjera nuk ka si ta quajme ndryshe.
Une u kisha bere nje Apel gjeneratave te reja qe te mos bien pre e njerezve te tille sepse pa dashje edhe ato/ata hyjne ne kete loje te ēmendur!!!

Nacionalisti
26-02-04, 12:29
E lexova ate qe ka shkruar murgesha dhe se mendoj se ka te drejt plotesisht,por kur flasim per personat qe kerkoj sex ne chat ateher te themi keshtu,ata kan has ne dike qe e ka pranuar lojen e tyre dhe tani mirren me kesi gjera,ata e ndiejn ndoshta veten mire kur bejn diqka te till,pra kjo eshte nji lloj smundje ose varesi nese mund ta quaj keshtu,pra qka duhet bere ata duhet te injoruar dhe se ai/ajo qe hyn ne loj me keta le te luajn horen,ne chat eshte mundesia te injorosh personat qe bejn diq te till nese nuk ju pershtaten dhe se nuk jan vetem meshkujt por edhe femrat e edhe grat e martuara qe bejn nji gje te till,ngase ata qejn nji lloj knaqesi ne ato gjera,e ju murgesha mir keni be qe keni ndaluar vajzen te mos hy ne chat,por mundeni te jeni pran saj dhe te mesoni se qka duhet ajo te perdor ne internet qe gje besoj se edhe e beni,ketu ne chat ka mentalitete te ndryshme te njerzve dhe se ne duhet te pajtohemi qe ata bejn nji gje te till por jo edhe ta pranojm nji gje te till,kjo quhet toleranc,e nese mund te ndihmojm diqka ne kete aspekt do te ishte mire,ju pershendes te gjithve,,,

caki
26-02-04, 13:27
Eshte shume e vertet se ne chat nuk shiqohet se ēfar eshte personi, por shiqohet simpatia e Nick-ave, nese Nick-i eshte me domethanje seksuale apo dashuri te gjithe sa po te kyqet ne chat, i hyn ne pv. Une si mashkull me duhet ti injoroi pv sepse jan te teperta, por nje dite kam provuar me nje nick te nje femre- ajo ishte vetem per me vendos nje password- nuk kam mundur te kryej pune nga pv, ende pa u kyqur mire kam pasur mbi 25 pv, aty e kuptova se sa vuajn femrat. Kjo eshte nje gje e pa logjikshme, si mundet me ndi dashuri ndaj nje personi qe kurr nuk ka biseduar. Murgesha e tha shume bukur, se nje vajz kur e shef se eshte ne qender te bisedave ne chat ajo nuk e shef shkatrrimin e saj, por e ndien veten te krenuar dhe te famshme, kjo eshte psikopatia me e madhe e personave, se ne ate menyre e ndien veten aq te madh sa qe eshte ne disponim te ēdo kerkese. Kurse ne tjetren ane mashkujt jan aq te pregaditur ne biseda sa e emocionojn personen, e pas ketyre emocioneve, eshte fakt se ajo persona do te pranoj qe te kaloj ne dashuri. Nje gje shume me damethanje dhe shume me vlere kishte me qene nese kta persona ndihmohen nga ata qe i mendojn shkaqet dhe problemet e kesaj lamie te chatit.

nezi
26-02-04, 14:11
caki te lumt per ket teme qe ke hapur !! por sa do jet e lexuar nga chatistet te shohim ? Nacionalisti poashtu ka dhene mendime shum korrekte .. Une mendoj keshtu se cdo njeri qe kyqet ne internet sikur nga kurreshtja hap chat-tin pastaj kjo gjecaki disave mund te ju kaloj ne diq kronike si psh. NACIONALISTI mbase e ka shum me te veshtire ti ik chat_it ngase ka krijuar shoqeri per keto vite te tera, dhe pa nje pa dy perseri do kerkoj te takoj miqet e tije apo ju caki ? se keni te leht por me mire me heret se sa te ju behet vone !! Une personalisht hyj apo kam, hyre se kam vendosur te mos hyje per asnje minut ngase kam pare kush jane cfare jane esht nje psikologji laramane njeresish.. me teper pervers qe do perfundojn ne kantina psihiatrike ..ndersa une kam vendosmerin time shum te theksuar,.. preferoj me mire te komunikoj me autor ne vepra,..ne shkenc ... se sa te lexosh pislleqe nga me te ndryshmet ..

Nacionalisti
26-02-04, 15:28
Pershendetje e nderuara Nezi ne kete rast,eshte fakt se kam krijuar shoqeri te mire ketu,ngase ketu gjinden njerz me te cilet ja vlen me komuniku nga eshte treguar nji sinqeritet i ndersjellt,dhe do te vazhdojm por kur thua do ta kem veshtir ti ik chatit mendoj se gabini ngase chatin nuk e kam te lindur dhe se kam qen ketu sepse siq e kam cek me lart mirrem e punoj me internet po le ti lajm ditet pasuese te tregojn se a i iki un chatit apo jo,eshte e vertet se ka shum qka ketu,por te te dy aspektet ateher edhe negativ po edhe pozitiv,tani mbeteni e pershendetur ju dhe te gjith te tjeret,

caki
26-02-04, 16:52
caki te lumt per ket teme qe ke hapur !! por sa do jet e lexuar nga chatistet te shohim ? Nacionalisti poashtu ka dhene mendime shum korrekte .. Une mendoj keshtu se cdo njeri qe kyqet ne internet sikur nga kurreshtja hap chat-tin pastaj kjo gjecaki disave mund te ju kaloj ne diq kronike si psh. NACIONALISTI mbase e ka shum me te veshtire ti ik chat_it ngase ka krijuar shoqeri per keto vite te tera, dhe pa nje pa dy perseri do kerkoj te takoj miqet e tije apo ju caki ? se keni te leht por me mire me heret se sa te ju behet vone !! Une personalisht hyj apo kam, hyre se kam vendosur te mos hyje per asnje minut ngase kam pare kush jane cfare jane esht nje psikologji laramane njeresish.. me teper pervers qe do perfundojn ne kantina psihiatrike ..ndersa une kam vendosmerin time shum te theksuar,.. preferoj me mire te komunikoj me autor ne vepra,..ne shkenc ... se sa te lexosh pislleqe nga me te ndryshmet ..

nezi te falenderoj per komplimentet..eshte e vertet se eshte veshtire per tu shkeputur nga chati, por duhet ditur se ēfare jan qellimet tona qe kyqemi ne chat, nese chat-in e shfrytezojm si nje vend takimi dhe bisede eshte ne rregull, por nese e keq perdorim she e shiqojm si nje vend takimi dashuri apo sidomos te gjejm dashurin aty, eshte mendim i gabuar. Shoqeria eshte shoqeri, prandaj natyrisht se kishte me qene vujtje me u shkeput nga shoqeria dhe eshte e drejt te vazhdohet kontakti me ta, por nuk eshte e drejt te keqperdoren personat, e sidomos te humbet shume kohe, e sidomos per personat e martuar e sidomos per ata qe kan femije.

nezi
26-02-04, 17:33
I nderuar caki !!! nuk ka dyshim se disa hyn per te komunikuar ne menyre korrekte por mos perjashto mundesine edhe per ato te martuara qe hyn me qellime te keqija por e them pa perjashtime !!! ngase shume nga ato jane ne mergim ...une personalisht kam hyre duke menduar se do gjej nje shoqe (mike ) qe do bisedojme per hallet tona, per femijet per jeten e katandisur ne gurbet.. e shum te tjera por un nuk hasa ne at (mike) me njeren nga ato fillova te bisedoj esht nje grua nga norve. por me vone pash se ajo ish diq tjeter nga une ngase ne pb. kam pare se si shprehej...dhe cdo gje mori fund.. me teper kem lexuar thenjet tua filozofike, poezit pa folur me aske..por qe te humbi me ore te tera jo kurre, sepse obligimet qe kam ndaj familjes i kry me perpikeri..!!! mirpo a nuk jetojme ne geto? PO!! jeten jashte atdheut e kemi te vetmuar sepse kemi lene ne KOSOVE miqt familjen e gjere kolege etj.Ndersa sa per femijet e mije as qe duan ti ofrohen chatit sepse kan shoqerine ketu ,kan mesimet e tyre dhe jam e lumtur qe kjo gje nuk ju ben pershtypje fareee !!! por perseri po them me mire te miremi me lexim.. se sa ne chat por skisha pasur rast ne jete te njoh psikologji te larmishem dhe se si ndonjeher me dukej se jam ne korzon e prishtines...nje publik i quditshem ..... ju pershendes

caki
26-02-04, 17:41
I nderuar caki !!! nuk ka dyshim se disa hyn per te komunikuar ne menyre korrekte por mos perjashto mundesine edhe per ato te martuara qe hyn me qellime te keqija por e them pa perjashtime !!! ngase shume nga ato jane ne mergim ...une personalisht kam hyre duke menduar se do gjej nje shoqe (mike ) qe do bisedojme per hallet tona, per femijet per jeten e katandisur ne gurbet.. e shum te tjera por un nuk hasa ne at (mike) me njeren nga ato fillova te bisedoj esht nje grua nga norve. por me vone pash se ajo ish diq tjeter nga une ngase ne pb. kam pare se si shprehej...dhe cdo gje mori fund.. me teper kem lexuar thenjet tua filozofike, poezit pa folur me aske..por qe te humbi me ore te tera jo kurre, sepse obligimet qe kam ndaj familjes i kry me perpikeri..!!! mirpo a nuk jetojme ne geto? PO!! jeten jashte atdheut e kemi te vetmuar sepse kemi lene ne KOSOVE miqt familjen e gjere kolege etj.Ndersa sa per femijet e mije as qe duan ti ofrohen chatit sepse kan shoqerine ketu ,kan mesimet e tyre dhe jam e lumtur qe kjo gje nuk ju ben pershtypje fareee !!! por perseri po them me mire te miremi me lexim.. se sa ne chat por skisha pasur rast ne jete te njoh psikologji te larmishem dhe se si ndonjeher me dukej se jam ne korzon e prishtines...nje publik i quditshem ..... ju pershendes

nezi une po ju kuptoj shume mire dhe keni te drejte sepse ne chat eshte veshtire te gjindet nje person ku mundesh ti besohesh e ku mundesh te pritesh diņka nga ata. Une kur hy ne chat, nuk mendoj te sillem edhe une me deomas sikurse sillen te tjeret, sepse mendoj, une duhet te jem une e jo ata, pa marr parasysh se si jon te tjeret, pa marr parasysh se ēka flitet, Pa marr parasysh se si me shajn, duhet pasur respekt edhe pse nuk i shof fare. Por ne ate menyr si that ju me gjet ne chat shoqeri eshte veshtire.

nezi
26-02-04, 17:43
I nderuar Nacionalist nuk e kam cekur se nuk do ikni nga chati kurre ,por mbase do ta keni me te veshtire me vone ? dhe mendoj se cdo njeri ka parimet e veta !!! Njeriu kerkon shoqerin ashtu si ipershtatet karakterit te tije... Sa i perket asaj ikni apo jo nga chati ajo esht ceshtje personale e cdo kujt... !!!! te pershendes..