PDA

View Full Version : Hera e Par Kur Kom Hy N "CHAT"


Jacko^vaR^
29-02-04, 02:12
Per here te pare ne chat kur shkova
nja dy ore u mendova
me iku truni tu mendu
qfar nickname me vnu
E keshtu filloi chati
nicku i pare ishte "Goj_arti"
Mbas pak e pashe se sme shkon
e nderrova e vuna "Hason"
Po dhe hason kur e vuna me ecte muhabeti vetem me quna
me iku truni duke menu s'dija qfar nicku me vnu
Kohe te gjate ne chat qendrova
njemije emra i nderrova
dhe nje dite shume u mendova
veten time keshillova:
A mer Astrit te rafte pika
ktu ecka vetem romantika
Thashe se mos me shkon ky nicku
e vuna Astrit_Romantiku
Pata shans mbas nja nji ore
ne chat zuna nje dashnore
nicku i saj ishte Lule_Bore
Po kjo nuk me pelqeu fare
kishte qene nje katunare
s'dinte tjeter vetem nje e dy
me dergo nje fotografi
Hajt mo thash po i bej qefin
ka njerez qe per dashuri vdesin
jo si une qe per pune nje ore e zuna gocen dashnore.
Per scanim shkova ne librari
se nuk kisha scanner ne shpi
Fotografite i skanova
edhe goces ja dergova
Po me vone me zu belaja
gocen e zuni sevdaja
Donte te me bente per vete
po si ju thashe nuk me pelqente
A po se harrova tju them
Une ne Gjakove kam zon ven
Ajo mua me genjej
me tha se rrinte ne Peje
Po foton kur e pa
nderroj mendje dhe me tha
Astrit do te te them dicka:
Rreth e rreth ma rrotullonte
ne fund tha ne Londer jetonte.
Si gjithmone per kontaktim
ajo kishte e-mail-in tim
Po me vone se qme ngaterronte
donte te me telefononte
Hajt thashe prape po bej nje gabim
dhe ja dhashe numrin tim
Mu duk vetja krejt rrote
se ishte muhabet kot
Me kete muhabet u merzita
dhe kompjuterin e fika
Ngaqe ishte kohe e mire
dola n'ballkon me pi nje birre
Sa dola tek dera e ballkonit
me ra zilja e telefonit
Edhe e keni parasysh
e hapa dhe fola anglisht
Hello!!!
nuk foli
who is this ?
Thash do jete ndonje psikopat
se ishte dhe numer privat
Alo !
kishte qene ajo
He ,, me tha ,, ckemi mire
mu bo drita erresire
mu duk vetja ne shkretetire
Thashe ta gjuaj telefonin ne toke
vet kam faj me ra ne koke
Mire.. i thashe .. ti qka bone
mu duk shpia kasaphone
Kshtu filloi muhabeti
qe nuk kishte pike lezeti
I thashe jam tek ca shoke
se me iken fjalet e s'flisja dot
Hey!! i thashe Bateria !!!
me mer me vone kur te shkoj ke shpia
Telefonin e fika
mu rikthye serish drita
E mbylla numrin e vjeter
shkova e bleva nje tjeter
Thashe nga sot mos paca fat
ky do jete numer privat
dhe ne chat kur te shkoj
nickun thashe do ta nderroj
Po mendohesha si ta vej
e vuna "kiss_of_the_day"
Nga ajo dite ne chat lash nom
u bo chati kasaphone
Te gjitha gocat me flisnin mu
me thonin : Hi, How are you?
Shume idjote rrinin duke share
tregonin veten katunare
Thashe ne chat nuk rrihet mo
po nuk kisha qka me bo
Nderrova nick tmos jemi i pari
dhe e vuna nickun "Jackovari"
Nje dite me ftoi Liria
me tha hajde tek #Dardania
arTanibb kishte gjithandej access
per #Dardania me beri nje ftese
aty une u bona Aop
edhe shume shpejt Sop
Kurr nuk do ta nderroj
#Dardani-n nuk e harroj

Zana
05-03-04, 11:46
hahahahah o dreq po mire e ki shkru bre.. :P :wink:

Zana
05-03-04, 11:50
http://www.dardanialive.com/public_html/albums//@operatoret/Jacko^vaR^.jpg

Gentiana
05-03-04, 11:55
Nena e Vakive ishe bre Jacko^var, ama ksi Poezi qe koh nuk kam lexuar. Te lumt,vetem shkruaj me shpesh.

Genta

Zana
05-03-04, 11:58
A po she bre Genta..edhe i bukur ashte!! hehe :P :wink:

Gentiana
05-03-04, 12:00
Zana per bukuri jo bash tip i imi :oops: :wink: Po kte Poezi e kish hallall. Te pershendes.

Genta

Zana
05-03-04, 12:03
Ani de Genta...githashtu te pershendes edhe tyyyyyyyy!!! Kalovshe bukurrrrrr!!! :wink: 8)

BlertaB
05-03-04, 12:04
he po dreqi si ishte ti more Jacko^vaR^
Edhe ne chat mir te paskan pas shke punet.
Te pershendes shum Jacko^vaR^!!!!!

Zana
05-03-04, 12:14
A po te pilqen ty bille Blerta?? Jackovari po menoj..shume ashte djal i mireeeeeee!!!! :P

BlertaB
05-03-04, 12:22
Po i mir ish oj Blerta ky Jakcko^vaR^ veq edhe dreq boll e a asht djal i mir a nuk asht nuk e di vallah se nuk kam kontakt shum me to

Zana
05-03-04, 12:30
Po de Blerta normal se nuk e din a ashte a nuk ashte ...edhe une nuk e njo bashe mire vec me duket djal i mire..sdi vallahhhhh!!!

Nejse te pershendesssss Astritttttttt,edhe ty Blertaaaaaaa!!! :P 8)

BlertaB
05-03-04, 12:32
Faleminderit per pershendetje Zana edhe une te pershendes ty Genten edhe ket Jacko^ vaR^se bol dreq ish vallah.

Jacko^vaR^
06-03-04, 16:14
ahahaha Edhe une pasha zoten krejtve ju pershendes shume .. keni pershendetje te ngrohte nga Veshkat e mija tung tunggggggggggg .. Zanan mpuqi ku je ti kshtu aaaaaaa je hup more kejre ... tung tunggg nga Astriti

Zana
06-03-04, 17:53
une jam hupe a?????? jo bre zemer se qe ku jam.. :P :wink:

BlertaB
11-03-04, 12:05
Jacko^vaR sa veshka i ki ti djal :?: :?:

Jacko^vaR^
12-03-04, 14:40
Jacko^vaR sa veshka i ki ti djal :?: :?:


Hahahah valla BletaB per 2 edi qe i kom per ma shume jo ... tung kalofshit mireeeeeeeeeeee tungi nga Astriti

PlaY^_^BoY
12-03-04, 16:58
popullat un hina me shkru edhe me jun kallzu se hera e par kur kam hi ne chat o kon ne vitin 1998 edhe kur pata hi mu pat dokt qe hina edhe po kontaktoj me jashte tokesor :P:P:D:D

Vera
12-04-04, 12:16
tung ju pershendes te gjithve e sidomos gjakovarin qe e kish ranis ashtu at vjjersh phaaaaaaaaaaaa njerz a e keni lexu po ky ish nona e vakive bre ok gjakovar veq vazhdo shkruaj se do te hysh ne liber te ginisit hahah ok kaloni mir te gjith

Vera
12-04-04, 12:18
hej valla hera e par kur kam hyr ne chat mu kan mar mendet njerz ju nuke paramendoni more thash cka kokan kta njerz te trent a cka kokan ok tungggggggggggggg te gjithve gagagag

Jacko^vaR^
13-04-04, 15:49
Tung Vera edhe une te pershendes ty shume ... valla qka me bo te kom tregu te verteten heheh po shkruj more edhe ti a po tutesh aa nuk osht e ndalune sicili mundet me jap mendimin e vet ne 'do teme te keti Forumi kaq te mire.. tung tung nga Astriti

Vera
13-04-04, 17:51
pershendetje per te gjith e ne veqanti per Astritin praaaaaaa gjakovarin valla Astrit nuk kam qen kurr ne dardani perime veq nje dit u ula e e shiqova per seri cka ka dhe kjo tem me pelqej me se shumti hahahah veq vazhdo bre sse ma i miri je gagagag ok ciaooooooooo te pershendes

OrinOkO
13-04-04, 19:58
Aahgahahahahahahahahahahahahha Jacko^vaR nuk je normal bre pash kejtt ti je jasht normales ahhahahahahaha puqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR puqqqqqqqqqqqqqqqqq aahahahahahahah

Jacko^vaR^
20-04-04, 14:47
pershendetje per te gjith e ne veqanti per Astritin praaaaaaa gjakovarin valla Astrit nuk kam qen kurr ne dardani perime veq nje dit u ula e e shiqova per seri cka ka dhe kjo tem me pelqej me se shumti hahahah veq vazhdo bre sse ma i miri je gagagag ok ciaooooooooo te pershendesHahah Vlera flm flm ... edhe une valla te pershedes ty... qishtu shka me bo po duhet me bo dishka ahahhaahha.... tung tunggggggggg nga Astritiii

Jacko^vaR^
20-04-04, 14:49
Aahgahahahahahahahahahahahahha Jacko^vaR nuk je normal bre pash kejtt ti je jasht normales ahhahahahahaha puqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR Jacko^vaR puqqqqqqqqqqqqqqqqq aahahahahahahah


Hahahahahhaah OrinOkO Edi qe sjom normal.... ahahah edhe une te pershendesssssssssss shumeeeeeeeeeeeeeee..... Mpuqqqqqqqqqqqq Backkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk for youuuuuuuuuuuuuuuu OrinOkO

Vera
23-04-04, 06:29
Gjakovari te pershendes shum po valla ashtu ka qen hehehhe cka po qesh hagahgahahg valla mir kishe bo njeri duhet me provu dic a veq vjershene kam lexu fill e per pej phaaaaaaaaa shum interesant a hagahahg ok hej ju pershendes dhe veq vazhdo bre qyshtu e kqyr boma edhe mu naj vjershe ahhagahgahahg qyoooooooooo

Microsoft
10-08-04, 12:33
aha ne chat kur hyna :

Me lot ne sy me jarg ne goj
ne chat kur hyna u bona hor
e pash nje qik te fala i thash
ma boni IK MORE BULASH
flm oj ti qik se kom dit qe je nervoze
kur ma boni pse A JE GJELOZE
i thash une djal pom doket jom
ani more baju se ti koke bombon
une u kuqa dhe i thash : ME FAL QKA THE
IGNORE E KI AS SYT SDU ME TI NI
kalova ne tjetren ASL i thash
Azilante sjom mem bo nervoz nuk bon
KURSE CHATI VAZHDON..

hahahaha kto ken do Reshje Meterologjike :D ju pshnes posaqerisht staffin e Mjeksis Jacko^Varin :D

nitushe
09-09-04, 14:19
hahahahaha qka jeni more kshtu qka osht puna juve 2poezit kokan te mira :wink:

Engjellushja
13-09-04, 22:38
Hera e par kur kam hyr n chat, ka qen hera e mbramt ! :wink:

arTanibb
14-09-04, 10:45
Ski qka kallxon pa hy e mi provu disa her :)

Jacko^vaR^
26-10-04, 13:58
Ne dardania duhet me shku
Nje pervoje mi maru
masnej ki qka me tregu
non stop aty duhet me qellu

Pershendetje per tegjith ;)

arTanibb
17-11-04, 18:25
Haha, e di qe s`sosesh ti :P

Engjelli_London
07-08-05, 18:13
Jack^vari !Njesh bre ishe hallal te koft ajo poezi qe kishe bo bravo edhe nje her.Valla boll me pelqeu.A di qa bona : Printova 15kopje nga poezia jote dhe ja kam dhan ca shoqeve dhe shokeve ketu ku studioj me to ne Londer.Fort me ka pelqu bravo.Good luck.Pac fat Astrit bye.Vertet mbeta i mahnitur.bye