PDA

View Full Version : Vajzat pyesin--djemtė pėrgjigjen!!!


Faqet : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Murgesha
29-02-04, 18:15
Po e hapi kete teme me qellim te argetimit. Rregulli eshte ky:
Per djem: Ne kete teme jane vajzat ato qe pyesin e djemte duhet te pergjigjen. Pyetjet e djemve nuk do te kene pergjigje.
Per vajza: Urdheroni dhe pyesni per cdo gje qe ju intereson nga bota mashkullore.

Pyetja eshte kjo:

Kur thoni TE DUA a mendoni ashtu?

P.S. Minimumi 5 pergjigje ne kete pyetje per tu bere pyetja tjeter.
Ju lus ju djemve qe te hapni nje teme te ketille per neve vajzat.

Gabriel
29-02-04, 19:46
Po (Por jo per nje kohe te gjate)!

Barbaroza
01-03-04, 09:03
Shume teme interesante kjo.Besoj se do te mesojme diqka.Po presim edhe te tjeret djem qe ta japin pergjigjen e tyre per kete teme pastaj kam edhe une nje pyetje :wink:

caki
01-03-04, 09:05
Po e hapi kete teme me qellim te argetimit. Rregulli eshte ky:
Per djem: Ne kete teme jane vajzat ato qe pyesin e djemte duhet te pergjigjen. Pyetjet e djemve nuk do te kene pergjigje.
Per vajza: Urdheroni dhe pyesni per cdo gje qe ju intereson nga bota mashkullore.

Pyetja eshte kjo:

Kur thoni TE DUA a mendoni ashtu?

P.S. Minimumi 5 pergjigje ne kete pyetje per tu bere pyetja tjeter.
Ju lus ju djemve qe te hapni nje teme te ketille per neve vajzat.

Eshte veshtire te ipet nje pergjigje ne pergjithesi, sepse ēdo person ndryshon nga tjetri, por une pergjigji vetem per veten time.
Une e mendoi ashtu se me te vertet e dua, po qe se vajza nuk tregon dashuri atehere sa i tham te dua apo so e kam ndier ate dashuri dhe interesim, ajo dashuri shenderrohet ne mos interesim me ndaj saj, por nese vajza me stimolon, ajo dashuri, dhe ajo fjale te dua vazhdon te jete gjithnje e forte.

lazdrani
01-03-04, 09:29
Murgesha vella bre qiko po me vjen marre me te thane veq hajt po them:
TE DUA NGA LOQKA E ZEMRES :lol: :lol: :lol: :wink:

Gentiana
01-03-04, 11:14
Lazdran kjo ke e thenme nga Zemra apo themra ?? :lol: :lol:

Murgesha te pershendes,si gjith ja paske qelluar temes,po qe ta di se si jan rregullat e lojes desha te pyes a esht e lejushme qe te behen pyetje direkte (po mendoj ndaj nje personi) apo vetem keshtu, dhe perse nuk e hapin po ashtu per vajzat kurse sigurisht djemet pyesin??!!

Dit te kendshme
Genta

lazdrani
01-03-04, 11:39
:roll: :roll: :roll: Oj Genta zemra ime nuk gjindet te thembra :lol: :lol: :lol:

Loloku
01-03-04, 12:26
Ndoshta kjo pyetje nuk meriton fare pėrgjigj, sepse nuk mund tė thuahet asgjė pa u menduar, por do ta them edhe unė mendimin tim krejt personal:

Unė edhe kur e dua dikė e kam shumė tė vėshtirė t'i them "tė dua", sepse mė duket e e formalizoj atė qė e ndjej dhe e shpreh shumė mė plotėsisht se me fjalė! Pastaj nėse dikush mė don vetėm pėr kėtė fjalė, mund t'ia them, por nuk besoj se mund ta dua! Megjithatė, njeriu ndjen nevojė shpirtrore pėr ta dėgjuar kėtė shprehje aq pėrgėdhelėse dhe tė bukur...

Albanam
01-03-04, 12:47
Pėrshėndetje pėr djemtė dhe vajzat e kėtij Forumi!

Sa i pėrket pyetjes: Pse vallė ka nė mesin tonė tė atillė qė thonė atė qė nuk mendojnė!?

Me respekt,
Albanam

Nacionalisti
01-03-04, 15:43
e sa me perket mua ateher se pari e pyes veten a duhet me then kete fjale a do te ndikoj pozitivisht ose negativisht tek personi dhe tek un e pastaj e them,mvaret prej situates e ju kisha luter mos lypni shpjegime se ka shum pse e thash keshtu,po e ceki vetem nji,qka nese e dini se nese nuk i thuani nji personi te caktuar te dua,edhe pse nuk e ndieni e ajo te i shkaktoj vetit lendime,edhe pse nuk mundesh ti ikesh pergjithmon nji rasti te till,ne momente te cakutuar duhet te themi edhe ate qka nuk e ndiejm,tung nga une

Murgesha
01-03-04, 21:57
Lazdran kjo ke e thenme nga Zemra apo themra ?? :lol: :lol:

Murgesha te pershendes,si gjith ja paske qelluar temes,po qe ta di se si jan rregullat e lojes desha te pyes a esht e lejushme qe te behen pyetje direkte (po mendoj ndaj nje personi) apo vetem keshtu, dhe perse nuk e hapin po ashtu per vajzat kurse sigurisht djemet pyesin??!!

Dit te kendshme
Genta

Genta njeher te pershendes dhe te uroj mireseardhje pas pushimit.
Une mendoj se mund te pyesni per cfare te doni, dhe kend te doni per gjera te interesojne ty dhe te tjerat. Mendoj se kjo eshte teme e mire pasi kemi rastin te mesojme dicka nga bota e meshkujve, besoj se te gjitha jemi kurreshtare a po jo? :wink:

lazdrani
02-03-04, 17:14
Murgesha fjalen te dua cdo dite i them zemres sime,por nga njehere mendoje ne ty e them asaj :lol: :lol: :lol: :wink:

sexybrikenda
18-03-04, 21:47
:roll: :roll: :roll: :twisted: :twisted: :twisted: lazdran :x :x :x

LIBERO_78
19-03-04, 10:43
:lol: PASHA ZOTIN MURGESHE UNE KURRE NUK I THEM DIKUJT ME FJALE SE TE DUA POR NESE E NDJEJE KETE NDAJ DIKUJT E BEJ NDONJE GJEST APO VEPRIM QE AJO VETE TA NDJEJE APO TA KUPTOJ KETE....................GOOD IDEA OR NOT BABY :roll:

Murgesha
19-03-04, 15:54
Te falemnderes per pergjigje Libero.

Mendoj se ka ardhe koha te shtrojme pyetjen tjeter.
Vajza cka po pritni keni rastin, urdheroni :lol:

hana
22-03-04, 11:03
ok murgesha po e beje une pyetjen tjeter per ju meshkuj.
A e kishit pranu qe e dashura juaj te vishej ne menyr ekstravagante ,te binet ne sy :?: :?:

Albanam
22-03-04, 15:46
Pėrshėndetje Hana!

Fatkeqėsisht, veshja ekstravagante ėshtė bėrė nė ditėt e sotme njė vepėr e shėmtuar, kėshtuqė nuk din se a mund ta emėrtosh atė veshje apo zhveshje ekstravagante! Sė paku unė mendoj kėshtu.

Ata qė kanė pėrcjellur postimet e mia te rubrika FEJA, padyshim e kanė tė qartė opinionin tim rreth veshjes sė gjinisė femėrore.
Jam ithtar i mbulimit tė trupit dhe flokėve tė femrės, por jo edhe fytyrės, ngase ky ėshtė urdhėr i Krijuesit tė saj dhe mbrojtje nga nxitjet e epshit...

Me respekt,
Albanam

luli_zh
22-03-04, 23:01
ju pershndes edhe ju deshirj ni them shum te mir, :lol: Murgesha shum ni them te fort e ke qel,po nuk e di se shka me ju shkru se hala nuk me kan pyt,ty Murgesha te pershndes me zemersisht


tung nga Luli_zh

Murgesha
22-03-04, 23:17
Luli pyetjet parashtrohen ne pergjithesi per te gjithe meshkujt e forumit.
Po ashtu nese ke ndonje pyetje per neve femrat eshte tema tjeter. :lol:

lazdrani
25-03-04, 21:54
Hana nvart se ku jam cfare ambienti,me mua nuk prish pune vetun nuk bane :wink:

hana
26-03-04, 15:36
pershendetje
e bera kete pyetje se jam shium kurioze se ne pergjithesei meshkujt i pelqejn femnat ekstravagane qe bien ne sy e kam fjalen qe vishen ne menyr paksa provokative por kur vjen puna te e dashura ndryshon ghithcka,se nuk dojne qe femna e vet te bie ne sy te tjerve e keshtu fillon xhelozia mua me duket egoizem nga ana e meshkujve.

Murgesha
27-03-04, 14:45
Hana keni te drejte. Pajtohem plotesisht me mendimin tend. Dhe ne realitet ashtu eshte :wink:

calyyy
31-03-04, 21:39
Valla sidomos shqiptaret po e teprojne me zhveshje . Une jetoj sa vite ne perendim e nuk po shoh kurrgjo sa po shoh kur po kthena ne kosove. E kur ne lidhje ( serioze ) mashkulli nuk deshiron qe ( e dashura e vet ) te eksponohet para meshkujve tjere kjo eshte shume normale. Pse a do te kishit deshiru ju femrat qe i dashuri i juaj te eksponohet p.sh. veres vetem ne pantalona dhe femrat e tjera t ia kqyrin trupin? Fundi i fundit e gjithe bota e din pse femra ( edhe mashkulli ) veshet ne menyre le te themi ekstravagante - pra per me rene ne sy te tjereve. A kjo gje paska nevoje mu be ne lidhje serioze? Ketu kurrgjo nuk ka te beje me egoizem por me devijim te lidhjes serioze.

TONINO
31-03-04, 23:26
Pershendetje. Murgesha tė pershendes, dhe shum meka pelqy aj shtosi i juaj me Atin dheMurgeshen, por ishalla zoti juka bėr tė dyve kabull hahahaah.

Une dota shprehi mendimin tim, deshira ime ėshtė qė q'do femer tė vishet qka i pershtatet dhe ja shton bukurin dhe vlerat, por une kam dehsir qė e dashura ime tė vishet Elegante se met vertet shum i rrin bukur vesha elegante dhe ja thekson q'do pjes tė tupit.
------------------------------------------------------------------------------------

Geto_21

hana
01-04-04, 15:38
pershendetje te gjitheve
Calyyy une mendoj se kjo eshte egoizem nga ana e meshkujve ,pse nje mashkull ka qef ta shoh dhe e pelqen nje femen te veshur ne menyr provokati e bukur ,por kur vjen puna te bje lidhje athere me njeher mos u vish keshtu,mos u lyj e kua ta di une kete e them ne pergjithesi tek meshkujt sidomos te Kosoves
Tonino nuk tregove a e kishe lejuar te dashuren te vishej ne menyr provokative :?: :?:

TONINO
01-04-04, 17:38
PERSHENDETJE, HANA DOT PERGJIGJEM, KUR THUA PSE MASHKUJT JAN EGOISTA. KENI TE DREJT PLOTSISHT, SE ASHTU ĖSHTĖ KAN DESHIR TI HAPIN SYT MAS FEMRAVE TJERA TĖ VESHURA PROVOKATIVE, KURSE TĖ DASHUREN E VET MUNDOHEN TA VESHIN NĖ RROBA KLASIKE.
HANA, UNE KAM DESHIR QĖ E DASHURA IME TĖ VISHET PROVOKANTE, POR NUK I ADHURON,SE NUK KA NEVOJ TJU TREGOJ TĖ TJERVE BUKURIT E SAJA PĖR POS MUA,DHE ME GJITH AT QĖ E KA KONSTRUKTIN E TRUPIT SHUM TĖ BUKUR, POR I PREFERON RROBAT ELEGANTE, KSHTU QĖ EDHE UNE JAM I PAJTIMIT MĖ TĖ. NDOSHTA KAM QEN I KJART NĖ KĖT HER. FALM... PĖR MIRKUPTIM.
-------------------------------------------------------------------------------------

Geto_21

Barbaroza
02-04-04, 08:52
Une per vete i adhuroj djemte qe veshen me shume ne menyre sportive,ndersa per vete nuk kam deshire te veshem ne menyre extravagante,me duket shume palidhje,ajo lloj veshje u pergjigjet me teper femrave qe punojne ne lokale nate.Sa me e thjeshte ne veshje,aq me mire,edhe per meshkuj edhe per femra.

hana
03-04-04, 15:52
PO tonino u tregove shum i qarte :lol:

ema
03-04-04, 19:52
pse djemt i tradhtojne zakonisht vajzat e tyre

calyyy
03-04-04, 20:42
Ok se pari t'i pergjigjem hanes se a do ta kisha lene femren time te veshet ' ne menyre ekstravagante '. Ajo vete duhet ta dij se a eshte me mire te vishet ne kete menyre per mua apo per miliona meshkuj qe ata t'ia hapin syte siq dijne shqiptaret me te kqyr sidomos kur veshesh ne kete menyre. Edhe kete: a nuk eshte tjeter realitet ku krijohet nje qift? a nuk ndryshojne gjerat? atehere duhet te mendojsh edhe per partnerin se mundesh ta lendojsh. E kjo pra eshte egoizem.

calyyy
03-04-04, 20:45
ooops me fal se kete pyetje ia paske bere toninos. OK atehere merre edhe nje opinion me shume per kete :D

hana
04-04-04, 14:09
pershendetje
Calyy ate pyetje e kisha edhe per ty.
po nejse mua sme pelqej veshjet ekstravagante nuk vishem qe te bie ne sy,vishem mire ,sportive,une e bera kete pyetje vec ta dij se cfar mendojn meshkujt rreth kesaj pune

florian
04-04-04, 19:18
e kam te lehte ta them kur nuk e ndiej por e kam shum te veshtire ta them kur e ndiej dhe bej cmos ta fsheh , jo per gje po ju vajza kur e dini qe ne ju duam beheni pak mosperfillese.

hana
05-04-04, 14:43
o florian po kje eshte nje gje shum e keqe kur i fsheh ndjenjat e tua perkundarazi ato duhet ti shprehesh nqs i ndjen me te vretet per nje njeri e per ate punen qe vajzat jan mosperfillese varet nga femra tash jan ca nga ato qe sillen ARROGANTE PER TE QENE INTERESANTE

florian
05-04-04, 19:19
hana pershendetje ke te drejte kur thua se duhet ti shpreh ndjenjat e mia po cti besh kur takoj ndonje vajze qe me te vertete me intereson cuditerisht bej c'mos ta largoj ate .
sa per vajzat shqipetare jasht me ka rastisur te njof shum universitare dhe po thuajse te gjitha (po jo te gjitha eeeeee) kan nje sjellje estravagante dhe nje veshje te tille .

hana
06-04-04, 15:13
o flori kjo sjellja jote qe i largon vajzat sapo te pelqejn ndoshta lidhet me faktin se ti ke frik nga refuzimi apo ke frik te vuash ne dashuri kjo mund te lidhet me ndonje eksperienc qe mund te kesh pasur ne te kaluaren.
E sa per vajzat shqiptare qe jetojn jasht besoj se ke te drejt se ato ndoshta larg vendit larg familjes ndjejn nje liri te plot

florian
06-04-04, 17:38
hana nje gje e di me siguri nuk kam frik nga refuzimi sme ka rastisur ndonjehere . te vuash ne dashuri? kush eshte ai qe nuk ka vuajtur .
problemi asht nji tjeter me pelqejne vajzat shqiptare po sapo filloi (po te flas per ato qe jane jasht) te dal me to fillojn e i japin aq shum kredi vetes sa ma neveritin me dal ma, e per ket arsye tash i largoj tana .
e ta garantoj qe kam njoft shum se per arsye pune kaloi shum koh ne universitete e ne shkollat italis . pershendetje nga flori :wink: :wink:

Barbaroza
07-04-04, 08:36
Florian,po ec more provoje me keto te brendshmet,ndoshta te del llogaria me mire :wink:

florian
07-04-04, 09:57
vallahi se kie keq po kur vi un ne shqiperi vi vetem per fun jave . e ti e di si jena na shqipet duhet me shku e me u ba visita tan kusherive .

Barbaroza
07-04-04, 13:48
Hiqu more kusherinjeve se kush nuk ua ka pa hajrin,po dil e kerko nuse ti

florian
07-04-04, 13:53
ani se kam pak kusheri . ki t'drejt po vallahi smu ka mush menja hala me u martue e gja t'hajrit skam pa .

hana
07-04-04, 15:39
hahahahahh a bre Barbaroz djali ska pa hala naj vajze qe me ja marr ment dhe e le pa gjum valla se kur ta takon ska me vet as per kusherij as per kerkan :P :lol:

liza
07-04-04, 16:31
ju pershendes te gjithve
pra, kisha edhe un 1 pyetje per ju djemt:
KUR DONI TA LENI 1 FEMER SI VEPRONI?[/b][/b]ndoshta nuk e kuptoni mir kete pyetje po ja do tju ndohmoj me shum.
...e kam fjalen, kur e shikoni me se lidhja juaj nuk shkon me edhe pse jeni munduar shum per ate femer derisa ju ka pranuar po pasi e fituat nuk e doni me....PSE??? :roll
ok, tash e pres pergj tuaj dhe shpresoj qe me keni kuptuar
ju deshiroj dit te bukur

LiZa

lazdrani
07-04-04, 17:02
liza pake e komplikume pytja juaj por ja qe po japi pergjigje:
Une se pari nese isha solo nuk do te kete nevoje ti them shko por me siguri do ti tregoja se vetem per avanture e kam lidhjen nese pranon ok por edhe nese nuk pranon prape ok.
Ose i thame Kaqa Kaqa filikaqa kurre syte mos ti pafsha :lol: :lol: :lol: :lol:

florian
08-04-04, 17:29
PER LIZA NE MESHKUJT KUR LUFTOJME PER ZEMREN E NJE VAJZE I PROVOJME TE GJITHA POR FATKEQESISHT SHUM HER KUR JA ARRIJME QELLIMIT NUK NA PELQEN ME OSE NUK NA DUKET SHUM INTERESANTE .
UN PER VETEN TIME KISHA PER TI THENE TE DREJTEN QE NUK PROVOJ ATE INTERES QE PROVOJA PER PARA .

isa
21-04-04, 23:00
Mir mbrema juve!
Oh Liza eshte shume veshtir tju pergjigjem pyetjes sepse,
n-varet nga situacioni ose mundesia ma e volitshme qe kishte me qene
per nje ndarje "Mendoje te QET"
Ne kete rast une per vete ,kisha me qen shume i matur dmth do ta luajsha rolin e KINGJIT TE BUT .

florian
22-04-04, 16:34
O ISA LENE MORE CIKEN E KQYR E GJAJE NJA TJTER SE KINGJIN E BUT E HA UKI :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vera
27-04-04, 19:35
e pse bre djem po keni qef me pas nje vajz per nje jav ose dy e me lon???

Cool_Boy
28-04-04, 11:15
Vera-Ata djem qe veprojn ne ate menyr ata nuk kan karakt te njeritu,ata jan mangupa per mendimin tim....POr edhe do vasha dojn keshtu pa keq kuptime e qe do te thot e njejta edhe per to.

Vera
28-04-04, 17:10
po ashtu eshte valla Cool_Boy por edhe djemt jan shum te pandergjegjshem nuk po them ne pergjithsi tash mos e merni ju qe jeni djal dhe te ofendoheni por edhe vajza ka te atij lloji

Cool_Boy
30-04-04, 14:27
Pajtona me ju Vera,nuk ka pse te ofendona se nuk jam asi djali por ketu po e shprehemi medmin tone...

Tung Cool_Boy

Stili
02-05-04, 00:13
Pasqura e Sinqeritetit me sa e die une jan vetem SJELLJET per te duja gjinit Sinqerietti mund vetem te mbrohe3t apo te ilustrohet me shkrime e fjal
me gjith rrespektin mer te gjith ky ehste mendim i imi
Nga Stili

segaaz
04-05-04, 15:13
mendoj se me fjalen te dua nuk tregohet e gjith dashurija ndaj nje femre apo mashkulli.ju pershendes

Murgesha
25-05-04, 17:49
Moti skam hyre ne kete teme.
Po e baj edhe nje pyetje per meshkujt.
Je i martuar, gezon nje lumturi te qete familjare. Nje nate papritmas gruaja e juaj ju refuzon ne shtrat. Si e merrni kete? A mendoni se ajo e ka bere per aresye se thjesht eshte e lodhur apo ne mendime krijoni nje paramendim jo te mire?

florian
25-05-04, 20:44
Moti skam hyre ne kete teme.
Po e baj edhe nje pyetje per meshkujt.
Je i martuar, gezon nje lumturi te qete familjare. Nje nate papritmas gruaja e juaj ju refuzon ne shtrat. Si e merrni kete? A mendoni se ajo e ka bere per aresye se thjesht eshte e lodhur apo ne mendime krijoni nje paramendim jo te mire?

pershendetje murgesha edhe un kisha ca koh pa hyr ne ket tem e si per ta ber me qellim ja nje pyetje shum e bukur per tu pergjigjur .


jam i mendimit qe nje njeri qe gezon nje jet familiare te bukur dhe eshte i lumtur si cift qe te dy , ateher nje rrefuzim papritmas nuk do te thot kush e di cfar , mund te jet thjesht nje dit jo e mbar cdo njeri mund te ket dit jo te mbara , mund te kete arsye te tjera si psh, femijet nuk jan mir me shendet , gruaja nuk eshte mir ne ate jave , i ka ngelur hatri se ti nuk i ke dhuruar lule qe shum koh , ka qen te dentisti :roll: me kete dua te them thjesht qe jo te gjitha ditet jane njelloj dhe jo gjithmon eshte e mundur te besh cfar do . gruaja eshte njeri si ne dhe duhet trajtuar si e till .

PERSHENDETJE FLORI :!:

Stili
25-05-04, 22:43
Moti skam hyre ne kete teme.
Po e baj edhe nje pyetje per meshkujt.
Je i martuar, gezon nje lumturi te qete familjare. Nje nate papritmas gruaja e juaj ju refuzon ne shtrat. Si e merrni kete? A mendoni se ajo e ka bere per aresye se thjesht eshte e lodhur apo ne mendime krijoni nje paramendim jo te mire?

Se di a te pergjigjem shkurt (do ti ...... me dor)hehehehee
ME falin Humor pak sa
Pergjigjen do e gjesh me vet fjalen kuptim plote BASHKESHORT kjo nuk do te thot se per nej nat qe te refuzon te kuklavitesh mendim te me te ndryshmet neper kok mirpo ishte mir ta kuptosh arsyn pa e pytrur(ka raste te rralla) megjith at naten tjeter fuazoje per dy netet por asesi te keqkuptohesh sepse ne ket rast Dashurija bjen en Grack se po te mos ket Sex nuk do te ket as Dashuri (Viktim e hormoneve)
Mendimi
Rrrespekt per te gjith
Stili

Vera
26-05-04, 05:54
Urime per temen shum e mir Murgesha si gjithnje ti ia qellon tema te spikatura, te lumt.
E kam nje pyetjete leht...


Cka ju ben te padurushem tek e dashuea???

Cool_Boy
26-05-04, 11:18
Moti skam hyre ne kete teme.
Po e baj edhe nje pyetje per meshkujt.
Je i martuar, gezon nje lumturi te qete familjare. Nje nate papritmas gruaja e juaj ju refuzon ne shtrat. Si e merrni kete? A mendoni se ajo e ka bere per aresye se thjesht eshte e lodhur apo ne mendime krijoni nje paramendim jo te mire?

Murgesha per kete per mednimin tim nuk do te tek problem se qdo njeri nje dite nuk eshte ne qef ate dite qe keshtu mundet edhe kjo te ndodh...Nese lumturija dhe dashurija ekzizston athere per nje gje te till si nga gruaja apo nga burri nuk do te jete pendges e jetes....E ne qofse nuk ka lumturi e dashuri athere nuk e di qka me then me mire mos shko hiq ne shtrat qy..

Cool_Boy

Dr. Leone
26-05-04, 13:38
Pershendetje
Ty murgesha krejt mendjaka ekeqja te shkon me te then jo gruaja cfar mendon :wink: a kuku polet thoje se ja gjejna ilaqin pse apoki frik ti se te len rahat ai a ... hajgare.
Kamundesi dit ekeqe merzi do te flej gjum e ben neser nemengjes me drit por besoj sesdo nakishte shkruar mendjaka e keqja
me respekt
Dr. Leone

lazdrani
26-05-04, 14:25
Moti skam hyre ne kete teme.
Po e baj edhe nje pyetje per meshkujt.
Je i martuar, gezon nje lumturi te qete familjare. Nje nate papritmas gruaja e juaj ju refuzon ne shtrat. Si e merrni kete? A mendoni se ajo e ka bere per aresye se thjesht eshte e lodhur apo ne mendime krijoni nje paramendim jo te mire?

Hmmm,te me refuzoje keq vella se une pastaj me duhet nje dushe te ftofte te beje.....Ani de nese ajo ishte e lodhure do te beja nje masazhe ,pastaj kisha ledhatua dhe nje puthje ne qafe ja kisha dhuruar.......vella lazdran jam ja kisha thye mendimin qe ta nderroje :wink:

vushtrria
26-05-04, 19:53
aahahahhhaahh valla lazdran mvaret edhe na mashkujt nga nje her veq e lajna gojen e ma dojna se me nejt rehat nejse pak hajgare po murgesha simbas pytjes tende te kesh me te vertet lulmturi familjare eshte qdo gje e arsyshme sepse kjo mund te ndodh si jo po pa nevrvoz e duhet me than ishalla bahet tjeter her qka me ba

me nderime vushtria

Dr. Leone
27-05-04, 11:37
Murgesha ja edhe nji her un ne te njejten pyetje mendova se tja them nji poezi e ndoshta e mashtroj e thot po pedin ti se per cfar .
Ja kjo eshte poezia

SYTĖ E TU-ASPIRIN
GOJA JOTE-AMPICILIN
DUART E TUA-ANDOLL
ZĖRI YT I ĖMBĖL-SIRUP PĖR KOLL
DESHA ME TĖ TREGUAR
SE JE ILAQ PĖR MUA

Dr. Leone

m_tetovari
02-06-04, 01:22
une mendoj se ti thuash nje femre te dua esht shum shum domethense...
un per vete te dua i kam then vetem te fejumes time deri tani...dhe e kam menduar me gjith zemer dhe shpirt...
tani per momentin kemi njefare problemi me te dhe nuk e di se a do te mundem ti them "te dua" ndonje femre tjeter ndonjehere nese ndahem prej te fejumes time!!!
sa i perket menyres se veshjes une mendoj se ka kufi per gjithcka...
mendoj se nuk ka hije qe nje femer te vishet ne ate menyre qe te terhjek vemendjen e cdo mashkulli qe kalon aty pari!!!

Loqki
05-06-04, 14:28
HANA sė pari njė pėrshėndetje
e sa i pėrket pyetjes A E KISHA LEJUE TĖ DASHURĖN ME U BA SHUMĖ EXTRAVAGANTE hėmmm? valla tjerat kom qef me i pa ashtu shum Extravagante e temėn jo he he he
Po hana EXTRAVAGANCA e njė femre varet nga mosha qė ka ajo,unė mendoj se shkon me KOHĖ,VEND dhe MOSHĖ extravaganca
e pasi njė femėr ka njė tė dashur tė pėrjetshėm (ta zamė) nuk ėshtė edhe e ARSYESHME me u kan shum EXTRAVAGANTE,nuk e thom kėt nga XHELOZIA po edhe vet pėr tė mirėn e asaj femre pėr mos me pas probleme nė dashuri ajo (se nuk dihet i del tana naj NAFAK (djal)ma i mirė se unė )he he he e bjen nė dilem a me mė dasht mua a dikon qė i ka ra MAS asej,
kėshtu qė njė femėr pa tė dashurė duhet me u mundue me u dok ma EXTRAVAGANTE edhe me QĖNDRIM bile.

Loqki
05-06-04, 14:53
LIZA pėrshėndetje
pyetje SI ISHA NDA NGA E DASHURA HĖMMM BOLL E ZORSHME
Unė mendoj se te unė shum e LEHTĖ ėshtė me e dashtė njė person e shumė e RAND ėshtė me u nda nga AJO (X) personi
PO prap se prap ndarja ėshtė NORMALE se shumica e njerzve nuk mujn me pas fat dashurin e PARĖ than shkurt nuk mujn me ra nė BINAR me tė parėn edhe kėshtu qė ndodh duhet me u nda
Unė isha nda kėshtu (po paramendoj ok) pėr qdo problem ka rrug dalje edhe te ndarja duhet me e BIND tė dashurėn se nuk mundem sė pari unė me e ba tė lumtur atė ( duhet unė pak me e nėnqmue veten) dhe sė dyti jeta nuk jetohet pėr me i ba QEFIN dikujt tjetėr e me SAKRIFIKUE vetėn
kėshtu qė duhet vetėm kohė dhe gradualisht vjen deri te ndarja PA LĖNDIM tė asnjėrės PAL

Loqki
05-06-04, 16:01
VERA pėrshėndetje
Ēka mė ban tė padurueshėm de e DASHURA
hėmm unė kisha me than te FEMRAT nė pėrgjithėsi
(se kur thom e DASHURA kuptoj femrėn qė ėshtė pėr mua pa BEHANE)
te e dashura nuk mė ban diqka tė padurueshėm?
e te FEMRAT nė pėrgjithėsi
1.Ngjyrosja jasht KONTROLLI (se edhe unė me u LYE aqė shum bana femer he he he)
2.kur njė femėr i NĖNQMON shtresat e ulta (VARFNJAKĖT)
3.RRENA e njė femėre mė ban tė padurueshėm qė mė detyron me pėrdor DHUNĖN he he he JO JO
4.a me than edhe diqka apo jo se ka HALA edhe shum sene

turisti
31-07-04, 12:05
Tung juve. Nese i tham dikujna TE DUA,sjo eshte serioze si semundja me e rende,por,deri sa te vijme te ajo eshte e veshtire sepse ZEMRA HAPET ME VESHTIRE SE NJI KASAFORTE. :P :P :P :P :P

m_tetovari
05-08-04, 21:13
PYETJE SHUM INTERESANTE .
une deri tani qe jam duke i be 25 vjet ,vetem nje her i kam thene nje vajze se E DUA por esht tu dale se ajo kur me ka thene ket gje nuk paska qene deri ne fund e sinqerte :? !!!


P.S.se di se a do te vije edhe ndonjehere puna qe ti them ndonje vajze ate fjale.
POR KUPTOHET SE AJO ESHTE FJALE SHUM ME RENDESI DHE NUK MUND TE THUHET AQ LEHTE ,UN E KAM MENDUAR ME GJITH ZEMER KUR E KAM THENE :cry: .

livoreka bicio
07-08-04, 22:29
Pershendes Murgeshen: flalen te dua e them kur te njč vajz jam i dashuruar, kur deshiroj mir per te, dhe kur me dhimbet, dhe e meriton qč ta dua atčher i them te dua...pershendes te gjithve. :wink:

Murgesha
05-10-04, 22:14
Njė pyetje pėr beqarėt:

A ju pėlqen tė martoheni???

Pėr tė martuarit:

A jeni penduar pse jeni martuar???

turisti
05-10-04, 22:36
:wink:

Krokodilli
06-10-04, 04:47
Njė pyetje pėr beqarėt:

A ju pėlqen tė martoheni???

Pėr tė martuarit:

A jeni penduar pse jeni martuar???

ju pershendes ma se pari

**mendoj se martesa nuk eshte nje gje qe pelqehet,,,, por une e shoh si nje lidhje jetesore me nje person i cili te dashuron dhe e dashuron,, me deshiren time nuk do te martohesha deri ne moshen 28 vjeqare,,,, por dashuris nuk ju dihet,,, eshte si era qe fryn nga veriu....

Elena
06-10-04, 13:21
Njė pyetje pėr beqarėt:

A ju pėlqen tė martoheni???

Pėr tė martuarit:

A jeni penduar pse jeni martuar???

ju pershendes ma se pari

**mendoj se martesa nuk eshte nje gje qe pelqehet,,,, por une e shoh si nje lidhje jetesore me nje person i cili te dashuron dhe e dashuron,, me deshiren time nuk do te martohesha deri ne moshen 28 vjeqare,,,, por dashuris nuk ju dihet,,, eshte si era qe fryn nga veriu....

:wink: pajtohem me ty

Loloku
06-10-04, 13:32
Njė pyetje pėr beqarėt:

A ju pėlqen tė martoheni???

Pėr tė martuarit:

A jeni penduar pse jeni martuar???

Ēfare te penduari, bile isha martu prape. Kush pendohet le te ēmartohet ose le te dashurohet...
Martesa e kam thene njehere, eshte nje lloj marreveshje mes dy partnerebve per te zgjidhur te gjitha problemet qe nuk do t'i kishin po te mos martoheshin.

Krokodilli
06-10-04, 16:07
Njė pyetje pėr beqarėt:

A ju pėlqen tė martoheni???

Pėr tė martuarit:

A jeni penduar pse jeni martuar???

ju pershendes ma se pari

**mendoj se martesa nuk eshte nje gje qe pelqehet,,,, por une e shoh si nje lidhje jetesore me nje person i cili te dashuron dhe e dashuron,, me deshiren time nuk do te martohesha deri ne moshen 28 vjeqare,,,, por dashuris nuk ju dihet,,, eshte si era qe fryn nga veriu....

:wink: pajtohem me ty

PERSHENDETJE ELENA,, FLM QE RESPEKTON MENDIMIN TIM 8)

Kercovari
06-10-04, 17:33
Sa je pa martuar,don edhe te martohesh.
Kur te martohesh,pse u martova.

Ylberi_be
07-10-04, 10:04
1 po i thuhet vetem nje njeriu qe e don dhe mendo me u martu me ta

2 Me deshir do te isha martu sa me shpejtper Murgeshenper Barbarozen


Me pelqejn vajzat qe vishen ne menyr sportive

kulleri
07-10-04, 15:29
por per me arrit deri te qellimi duhet me than TE DUA pa marr para sysh s e a e ke me gjith shpirt apo vetem deri sa tja arrish qellimit :twisted:

kulleri
07-10-04, 15:32
normal qe po por nese martohesh me gjith mend ap pas paragjykime ateher edhe nuk pendohesh apo pa rezerva :lol:

kulleri
07-10-04, 15:35
pse juve vajzave po ju pelqen edhe ne po e bajm ashtu qysh po ju pelqen juve per nje jav apo dy :lol: :twisted:

kulleri
07-10-04, 15:39
nes e du me e lan e gjaj ne tjeter edhe ajo vetvetiu ekupton sa per at qe pse ne djemt dera sa te na prano veprojm shum se masi te na pranon mas nje kohe elam e bajm vetem nga kurreshtja s epse at q e e deshtem earritem edhe kjo tash ma nuk asht e rendesishme :lol: :lol: :lol: :lol: ok nuk jan bash te verteta keto q ei thash ok

kulleri
07-10-04, 15:41
nes e du me me kalu jeten me ta nuk ela por nese e kam vetem per nje jav apo ma shum ela :twisted:

kulleri
07-10-04, 15:42
nes e du me me kalu jeten me ta nuk ela por nese e kam vetem per nje jav apo ma shum ela mendova per veshje :twisted:

kulleri
07-10-04, 15:44
sa i perket kesa qe vetem djemt i trathtojn te dashuret e tyre nuk asht e vertet apo ndoshta ti mendon ashtu

Krokodilli
07-10-04, 16:52
KULLERI TE PERSHENDES,,,
ME SA PE SHOH PASKE VENDOS MU PERGJEGJ NE TE GJITHA PYETJET QE JAN SHTRU DERI TANI,,,,,,, SHTRO NJE PYETJE OSE PERGJIGJU

livoreka bicio
08-10-04, 21:06
Njė pyetje pėr beqarėt:

A ju pėlqen tė martoheni???

Pėr tė martuarit:

A jeni penduar pse jeni martuar??? :oops: VALLA PO POR, NUK PO ME DON AS NJE FEMER. :cry: :cry: :cry: :cry: HA,HA,HA, :wink: :wink: :wink:

Artan_9
09-10-04, 17:46
Njė pyetje pėr beqarėt:

A ju pėlqen tė martoheni???

Pėr tė martuarit:

A jeni penduar pse jeni martuar??? :oops: VALLA PO POR, NUK PO ME DON AS NJE FEMER. :cry: :cry: :cry: :cry: HA,HA,HA, :wink: :wink: :wink:gentaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cka i ke bo ndjalit :P

Loloku
11-10-04, 20:25
Nuk paska asnje pyetje per mua, faleminderit!

Honesty^uk.
11-10-04, 20:56
KULLERI TE PERSHENDES,,,
ME SA PE SHOH PASKE VENDOS MU PERGJEGJ NE TE GJITHA PYETJET QE JAN SHTRU DERI TANI,,,,,,, SHTRO NJE PYETJE OSE PERGJIGJU

:wink: :lol: :lol: :lol:

JooP
16-10-04, 13:35
:!: :!: Valla Murgesha drejt me te than mvaret nga rasti dhe vendi..p,sh nese qellon ajo me Bab te vet ateher i thom te Dua (po jo me zemer po prej tutes),po nese qellojm vetem un dhe ajo atehere me gjys zemre i thom te dua.po me bo dashnorja mem lan ateher tybe ja kalli Telin tuj e thirr e tuj i thon te DUAAAAAAAAA edhe ata me gjith Zemer bile hahaha...pak hajgare ke ok...tash Serioz :idea: Une perveti po flas,un veshtir i tham femres te dua,mirpo kur ja tham at fjal ateher garant se me zemer ja thom... :?: :?: ....

dr1ta
16-10-04, 21:16
Gjithcka beni per te ndal nje femen, kur ajo pranon tani mendojni ju djemt ce mundeni te vendosni gjithcka

1. Ju djemt bejni dicka te tille? nese po pse veproni ashtu?

Ylberi_be
17-10-04, 22:40
tung drit meqense esht pytja per djemt
une po pergjigjem shkurt

une per vete kurr skam ndal femra dhe zgucoj kam shum frig
qka qe shum shanse i kam humb se qikat kan mendu qe spo me pelqejn

kurse per at qe po thua se a mendojn djemt sesi te ndalet nje vajz me bisedu mendojn se e kan ba per veti un per veti ndjej rrespekt per at vajz dhe e marr ne kosiderim sjelljen e saj si interesim te saj ndaj meje nje her si shok e pastaj nese kishum pas mirkuptim apo e kisha gjet at qe e kam kerku ter jeten i kisha kerku nje njoftim me familjen dhe dhe isha feju me faqe te bardh;Un shum i urrej avanturistat?per shkak se mendoj me ja ba dikush motres teme nje avantur ja vraj gruen :arrow: :roll:

ShEjToNkA
20-10-04, 07:34
Kam diktuar, dhe mė nė fundė edhe pata rastė tė shofė dhe tė vrejė se ka djemė qė iu frikohėn tė dashurės!


Pytja pra pason kėshtu: PSE ju djemtė i lejoni vetės tė iu ndodhė njė gjė e till????

Loloku
20-10-04, 08:20
Jo qe tutemi ShEjToNkA, por pse me hager dajak badihava a!

Barbaroza
20-10-04, 19:38
Pse meshkujt,kur hidherohen me gruan,dalin dhe gjejne per inat dashnore,ndoshta e kane patur edhe me pare,por me kete tregojne fytyren e vet.Pse ndodhe kjo??????

aferdita
20-10-04, 19:47
Pse meshkujt,kur hidherohen me gruan,dalin dhe gjejne per inat dashnore,ndoshta e kane patur edhe me pare,por me kete tregojne fytyren e vet.Pse ndodhe kjo??????

Barbaroza a ben te pergjigjem un,
mendoj se kur te hidherohen behen se kan arsyeje se per qka e ka gjete dhe mezi presin qe te ndodh diqka dhe te shkoj tek ajo

Barbaroza
20-10-04, 19:53
Pse meshkujt,kur hidherohen me gruan,dalin dhe gjejne per inat dashnore,ndoshta e kane patur edhe me pare,por me kete tregojne fytyren e vet.Pse ndodhe kjo??????

Barbaroza a ben te pergjigjem un,
mendoj se kur te hidherohen behen se kan arsyeje se per qka e ka gjete dhe mezi presin qe te ndodh diqka dhe te shkoj tek ajo

Ashtu e kam edhe une mendimin,por ti presim edhe meshkujt ta thone fjalen e tyre!

Ylberi_be
21-10-04, 16:19
MENDOJ SE ATA JAN NGUTUR DHE SE KAN GJET NJERI TJETRIN

GABIMI QENDRON TEK TE DY PERSONAT

BESOJ SE ATA KAN PASUR KOH PER TI DISKUTUAR GJERAT

SMENDOJ SE ATY MUND TA QUNI VETEM MASHKULLIN FAJTORju falenderoj per pytje dhe pytni se besoj ti msoni sekretet e mashkujve
para marteses e jo mas marteses ti akuzoni

Barbaroza
21-10-04, 17:32
Ylberi_be,si duket nuk e paske kuptuar mire pyetjen time.Une e kuptoj se ne cdo lidhje martesore ka probleme dhe grindje,dhe nuk eshte ajo se dy qifte ne martese qenkan ngutur per tu bere bashke nese ka lindur ndonje mosmarreveshje!
Por,une pyeta,pse, nese qofte edhe per me te voglin problem me gruan,mashkulli per inat te saj,del dhe takon ose gjen nje dashnore?

Loloku
21-10-04, 22:58
Per meshkujt nuk di, por per femrat ka nje fjale te urte popullore qe thote: Per inate te vjehrres fle me mullixhiun!

Murgesha
21-10-04, 23:11
Per meshkujt nuk di, por per femrat ka nje fjale te urte popullore qe thote: Per inate te vjehrres fle me mullixhiun!

Jo bre nė mulli sguxojnė me fjet gratė se kanė frigė dhompirat, edhe me konė aty mullinxhiu se ncuk.

Loloku
21-10-04, 23:22
Per meshkujt nuk di, por per femrat ka nje fjale te urte popullore qe thote: Per inate te vjehrres fle me mullixhiun!

Jo bre nė mulli sguxojnė me fjet gratė se kanė frigė dhompirat, edhe me konė aty mullinxhiu se ncuk.


Edhe ti Murgesha mund te kesh te drejte se une as femer nuk jam, as mullixhi, as dhompir, por keshtu thone e une vetm e rikujtova, mos qofte thene nga goja ime, rrene qofte, por popullit nashta nuk e ka pas pernjemnd a...

Murgesha
21-10-04, 23:32
Per meshkujt nuk di, por per femrat ka nje fjale te urte popullore qe thote: Per inate te vjehrres fle me mullixhiun!

Jo bre nė mulli sguxojnė me fjet gratė se kanė frigė dhompirat, edhe me konė aty mullinxhiu se ncuk.


Edhe ti Murgesha mund te kesh te drejte se une as femer nuk jam, as mullixhi, as dhompir, por keshtu thone e une vetm e rikujtova, mos qofte thene nga goja ime, rrene qofte, por popullit nashta nuk e ka pas pernjemnd a...

O populli ska pasė faj nė tė kaluarėn. Se me kėto e kanė mbajt gjallė fantazinė. Se po tė kishin pasė atėherė internet kishin ba thashethem moderne.
Ps. Populli thotė se vjehrra ka thėnė edhe:
"Pėr inat tė resė mė dekt djali!"-- kėtė sbesoj se ka nėnė qė e thotė.

Krokodilli
22-10-04, 09:16
Pse meshkujt,kur hidherohen me gruan,dalin dhe gjejne per inat dashnore,ndoshta e kane patur edhe me pare,por me kete tregojne fytyren e vet.Pse ndodhe kjo??????

Barbaroza te pershendes
nese te ka ndodh kjo me mashkullin nuk do te thot se te te gjith meshkujt e bejn kete gje,,, por edhe nese ndodh nuk ndodh sepse eshte hidheruar me gruan por sepse kan edhe nje te dashur perpos gruas ,,,,,,
eshte nje thenje anglisht :arrow: I HAVE A GIRLFRIEND AND A WIFE ON THE SIDE --- E kam gruan dhe dashnoren anash.....

Barbaroza
22-10-04, 11:41
Krokodilli,mua s'me ka ndodhe nje gje e tille sepse akoma s'jam e martuar,por kam verejtur raste te panumerta.Sigurisht se ata me heret kane patur dashnore por ka ardhur momenti qe ta zbulojne karakterin e vet ne ate menyre!

Loloku
22-10-04, 12:40
Per meshkujt nuk di, por per femrat ka nje fjale te urte popullore qe thote: Per inate te vjehrres fle me mullixhiun!

Jo bre nė mulli sguxojnė me fjet gratė se kanė frigė dhompirat, edhe me konė aty mullinxhiu se ncuk.


Edhe ti Murgesha mund te kesh te drejte se une as femer nuk jam, as mullixhi, as dhompir, por keshtu thone e une vetm e rikujtova, mos qofte thene nga goja ime, rrene qofte, por popullit nashta nuk e ka pas pernjemnd a...

O populli ska pasė faj nė tė kaluarėn. Se me kėto e kanė mbajt gjallė fantazinė. Se po tė kishin pasė atėherė internet kishin ba thashethem moderne.
Ps. Populli thotė se vjehrra ka thėnė edhe:
"Pėr inat tė resė mė dekt djali!"-- kėtė sbesoj se ka nėnė qė e thotė.

Po valla Murgesha per pjesen e pare ke te drejte, se kishin thene: per inate te burrit/gruas fle ne internet...

Pjesa e dyte nuk i takon temes!

Per pyetjen ne pergjithesi, mendoj se nuk eshte shtruar plotesisht drejte dhe me seriozitetin e nevojshem, por eshte kaluar ne inate, pranmdaj edhe pergjigja ime ishte ne pershtatje te ketij kuadri dhe bile shume serioze brenda natyres se pyetjes. Perndryshe keto gjera nuk behen per inat, sipas mendimit tim. Per inate nuk mund te shkosh me dashnore, ne nje shtepi publike edhe mundet, por me dashnore jo, sepse dashnoret nuk jane ne pritje te dashnoreve, por behen gjithmon nga dicka qe i terheq dhe qe nuk e ke, prandaj edhe quhen te tilla dhe kjo nuk mendoj se eshte tragjike, sikunder do te ishte shfryrja e inatit ne nje shtepi publike...
Gjerat e deshirave te dyanshme nuk denohen as me ligj...

Barbaroza
25-10-04, 08:53
Pyetja e radhes u shtrohet djmave(jo te gjithe jane te tille) qe ndodhen ne perendim.

Pse djemte shqiptare ndaj femrave te huaja sillen me shume gjentilence,behen te kujdesshem,te rrespektueshem etj.etj.,ndersa kur eshte ne pyetje femra shqiptare,ndaj saj ka veq agresivitet,intolerance,jokulture etj.etj.dhe a mendoni se kjo eshte pjese e kultures nga vijne keta persona??????????????

Jeton M
25-10-04, 11:08
Pyetja e radhes u shtrohet djmave(jo te gjithe jane te tille) qe ndodhen ne perendim.

Pse djemte shqiptare ndaj femrave te huaja sillen me shume gjentilence,behen te kujdesshem,te rrespektueshem etj.etj.,ndersa kur eshte ne pyetje femra shqiptare,ndaj saj ka veq agresivitet,intolerance,jokulture etj.etj.dhe a mendoni se kjo eshte pjese e kultures nga vijne keta persona??????????????

Osht fakt i keq e i vertet Barbaroza, vajzat e huaja ruhen, dhe nuk lejojn padrejtesi, ather mashkujt detyrohen te jen me te kujdesshem per me arrit qka dojn. Vajzat shqiptare durojn me shum, djemt e "keqi" profitojn ne ket situat..

Po osht keq per ata me se pari, irrespekti atyre ju kthehet mbrapa...

Edhe shyqyr qe nuk jan krejt ashtu, me duket se osht nje arsye e edukimit dhe kulltures se nuk kem nevoj te jem te ndryshem me nje vajz shqiptare e te tjerat...

Mendoj se keto gjendje pa simpati jan duke ndryshuar per te miren, kur i shoh mendimet e tua Barbaroza, te Murgeshes, e te tjera vajzave shqiptare... kam besim per te ardhmen...

Pershendetje :wink: :wink:

Dardan Hasanaj
25-10-04, 11:28
UN NUK MUJ MI THAN TE DUA KUR NUK NDJEJ KURGJA PER ATA KAM PLOT SHOK QI JO THOJN FEMNAV TE DUA E PERNIHER DJETREN DIT ME TJETREN .MA MIR PRES DERI TA TAKOJ FEMNEN QI VERTE NDJEJ PER ATA E TANI DOT JA THAM FJALET TE DUA DERI SOD AS NI FEMNES SI KUM THAN TE DUA .KY ASHT MENDIMI IM.

turisti
25-10-04, 12:44
Pyetja e radhes u shtrohet djmave(jo te gjithe jane te tille) qe ndodhen ne perendim.

Pse djemte shqiptare ndaj femrave te huaja sillen me shume gjentilence,behen te kujdesshem,te rrespektueshem etj.etj.,ndersa kur eshte ne pyetje femra shqiptare,ndaj saj ka veq agresivitet,intolerance,jokulture etj.etj.dhe a mendoni se kjo eshte pjese e kultures nga vijne keta persona??????????????


Bash ajo per ēka po tregon ti Barbaroza,eshte deshtimi i mashkujve qe veprojne ashtu ,sepse kur nuk e kan te leme - e blemja kalon shpejte dhe jesin : karakteri i zbrazet dhe deshtim me teper ne jete.

TURISTI

Barbaroza
25-10-04, 12:48
Pajtohem plotesisht me ty Turisti.Mu per kete shkak shume djem shqiptare s'mund te kene ardhmeri me femra te huaja sepse nuk kane deshire qe gruan te kene padron,e me shqiptare mendojne se ia bejne lehte,por,mendoj se keto kohera po perendojne edhe per ne :wink:

turisti
25-10-04, 12:51
Pajtohem plotesisht me ty Turisti.Mu per kete shkak shume djem shqiptare s'mund te kene ardhmeri me femra te huaja sepse nuk kane deshire qe gruan te kene padron,e me shqiptare mendojne se ia bejne lehte,por,mendoj se keto kohera po perendojne edhe per ne :wink:

Me te huajen,a me Shqiptare,gruan duhet respektuar dhe mbi te gjithave nevoitet gjuha e perbashket,ndryshe, mundimi eshte i kote...

TURISTI.

Kaltrushi
25-10-04, 13:08
Me te huajen,a me Shqiptare,gruan duhet respektuar dhe mbi te gjithave nevoitet gjuha e perbashket,ndryshe, mundimi eshte i kote...

Me vjen mire qe ka kesi meshkuj si ti qe mendojn kaq mir per femra

Me nderime


kaltrushi

Krokodilli
25-10-04, 15:49
Pyetja e radhes u shtrohet djmave(jo te gjithe jane te tille) qe ndodhen ne perendim.

Pse djemte shqiptare ndaj femrave te huaja sillen me shume gjentilence,behen te kujdesshem,te rrespektueshem etj.etj.,ndersa kur eshte ne pyetje femra shqiptare,ndaj saj ka veq agresivitet,intolerance,jokulture etj.etj.dhe a mendoni se kjo eshte pjese e kultures nga vijne keta persona??????????????

Barbaroza te pershendes,, dhe kur thua djemt shqipetar,,, me mire do te ishte po te thoshe disa djem shqipetar,,,,
Personalisht shum me mire sillen me femra shqiptare se me te huaja,, jo me mire por shum me mire,, gjithmon kur kam rastin te bisedoj me femra shqiptare tregohem edhe me tolerant, me i kulturuar se qe jam :wink: ,, sido qe te jet me femra duhet te sillemi gjithmon si duhet,, te tregojm kulturen ton,, respektin moralin,, pa marr parasysh shqipetare apo jo..

DEA
25-10-04, 15:59
Q`fare gruaje kishit pasur deshir ta keni apo e keni?

1) e bukur (per te jau par dikush qe keni grua te bukur).

2) e pashkolluar ( qe te jeni ju zot shtepije ).

3) mesatare nga te gjitha ( te ndjeheni disi me i q`lodhur nga shumeqka).

4) apo perfekte ( qe te ju shkaterroj gjelozia ).

Krokodilli
25-10-04, 16:05
Q`fare gruaje kishit pasur deshir ta keni apo e keni?

1) e bukur (per te jau par dikush qe keni grua te bukur).

2) e pashkolluar ( qe te jeni ju zot shtepije ).

3) mesatare nga te gjitha ( te ndjeheni disi me i q`lodhur nga shumeqka).

4) apo perfekte ( qe te ju shkaterroj gjelozia ).

normal kisha pas deshir ta kem te shkolluar (intelektuale) te bukur ,, por ma e rendesishmja te ket personalitet , kultur dhe respekt :idea:

DEA
25-10-04, 16:27
Q`fare gruaje kishit pasur deshir ta keni apo e keni?

1) e bukur (per te jau par dikush qe keni grua te bukur).

2) e pashkolluar ( qe te jeni ju zot shtepije ).

3) mesatare nga te gjitha ( te ndjeheni disi me i q`lodhur nga shumeqka).

4) apo perfekte ( qe te ju shkaterroj gjelozia ).

normal kisha pas deshir ta kem te shkolluar (intelektuale) te bukur ,, por ma e rendesishmja te ket personalitet , kultur dhe respekt :idea:Me sa duket krokodilli i keni ikur bukur mire pergjigjes direkte. Mua me kishte interesuar se cila nga keto 4 kategorit e femrave kishte zene vendin e pare tek ju
http://www.mainzelahr.de/smile/beleidgit/1478.gif

turisti
25-10-04, 16:39
Me te huajen,a me Shqiptare,gruan duhet respektuar dhe mbi te gjithave nevoitet gjuha e perbashket,ndryshe, mundimi eshte i kote...

Me vjen mire qe ka kesi meshkuj si ti qe mendojn kaq mir per femra

Me nderime


kaltrushi

Falenderit shume Kaltrushi.

Te pershendes me respekt, TURISTI.

Krokodilli
25-10-04, 16:45
Q`fare gruaje kishit pasur deshir ta keni apo e keni?

1) e bukur (per te jau par dikush qe keni grua te bukur).

2) e pashkolluar ( qe te jeni ju zot shtepije ).

3) mesatare nga te gjitha ( te ndjeheni disi me i q`lodhur nga shumeqka).

4) apo perfekte ( qe te ju shkaterroj gjelozia ).

normal kisha pas deshir ta kem te shkolluar (intelektuale) te bukur ,, por ma e rendesishmja te ket personalitet , kultur dhe respekt :idea:Me sa duket krokodilli i keni ikur bukur mire pergjigjes direkte. Mua me kishte interesuar se cila nga keto 4 kategorit e femrave kishte zene vendin e pare tek ju
http://www.mainzelahr.de/smile/beleidgit/1478.gif

hehe te pershendes DEA,, nuk ju kam ik pyetjeve,, por kam mundu te pergjigjem si duhet,, se te gjitha pyetjet qe i ke shtu,,, ju mungon nga diqka,,,, por me ta ber qefin ty,, do ta zgjedhi nr 4.... Perfekte, por pa ato fjal ne Kllapa (qe te ju shkaterroj gjelozia) sepse nuk e di pse te jet personi gjeloz kur ke femren perfekt,,,, tjeret duhet te gjelozojn kur e ke femren perfekt e jo une te gjelozoj vet veten per nje femen perfekte qe eshte e imja :wink:

DEA
25-10-04, 17:01
Jeni shume i sigurt Krokodilli se vertet e doni perfekten........................... se di se sa keni degjuar po perfekte nuk ka , keshtu se me sa shihet ju ne kerkim te perfektes paskeni me mbet vetum.

Pa hidherime :wink:

Krokodilli
25-10-04, 17:09
Jeni shume i sigurt Krokodilli se vertet e doni perfekten........................... se di se sa keni degjuar po perfekte nuk ka , keshtu se me sa shihet ju ne kerkim te perfektes paskeni me mbet vetum.

Pa hidherime :wink:

hehehehe kur e dhash pergjegjen e duhur,, me the se isha duke i ik realitetit,, tash qe u pergjegja per perfekte,, tash thu se perfekte nuk ka,,,, keshtu qe i paske shtru pyetje per tu mos pergjegj askush...... te gjitha qenkan gabim, se a do te mbes vetem a jo ate vendosi une personalisht :wink:
sido qe te jet te pershendes :wink:

DEA
25-10-04, 17:11
Jeni shume i sigurt Krokodilli se vertet e doni perfekten........................... se di se sa keni degjuar po perfekte nuk ka , keshtu se me sa shihet ju ne kerkim te perfektes paskeni me mbet vetum.

Pa hidherime :wink:

hehehehe kur e dhash pergjegjen e duhur,, me the se isha duke i ik realitetit,, tash qe u pergjegja per perfekte,, tash thu se perfekte nuk ka,,,, keshtu qe i paske shtru pyetje per tu mos pergjegj askush...... te gjitha qenkan gabim, se a do te mbes vetem a jo ate vendosi une personalisht :wink:
sido qe te jet te pershendes :wink:

Ha ha krokodill hyp se te vrava e zhdryp se te vrava i bjen kesajna

DEA
17-01-05, 16:36
AllahileJu djemt per qka folni ma shume kur jeni se bashku per femra apo per vetura?

Kercovari
17-01-05, 19:25
Ka djeme qe une do te i quj "Djeme Rotomana"te cilit flasin vetem per Auto te cilit s`kan te bejne me ndjenja dashurie,sepse ato veq sa jen shendru ne Robocop.
Pastaj kemi edhe te tille qe edhe auton edhe mishin e perdhunojne.
E kurse ato qe vertet din se cka eshte dashuria,auton e fusin ne "grazhde"e vete futen jatakut te ngrohte,te shihsem qe u kenaq shpirtin,natyrishte jetojne edhe me gjate.

turisti
17-01-05, 19:39
AllahileJu djemt per qka folni ma shume kur jeni se bashku per femra apo per vetura?

Per ;femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femra, femraaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

:wink: :wink: :wink: :wink:

4ever
17-01-05, 21:05
Nese e marrim ne perqindje mund te them qe eshte gati 50 me 50,po kur djemet jane duke fole per kerre p.sh.dhe ne ate moment kalon nje vajze e mire atehere harrojn krejt se per qfare tipi te veturave ishin tu bisedu ma perpara :wink:

DEA
17-01-05, 22:04
edhe nje pytje paksa e ngjajshme:
Ju ofron dikush nje vetur te shtrenjt falas, po ashtu edhe nje vajze shume te bukur, dhe ju detyron ta zgjidhni njeren, per cilen do te kishit vendosur keshtu spontan shpejt pa menduar fare?

turisti
17-01-05, 22:21
edhe nje pytje paksa e ngjajshme:
Ju ofron dikush nje vetur te shtrenjt falas, po ashtu edhe nje vajze shume te bukur, dhe ju detyron ta zgjidhni njeren, per cilen do te kishit vendosur keshtu spontan shpejt pa menduar fare?

:P Vajzen :P :wink:

DEA
17-01-05, 22:32
edhe nje pytje paksa e ngjajshme:
Ju ofron dikush nje vetur te shtrenjt falas, po ashtu edhe nje vajze shume te bukur, dhe ju detyron ta zgjidhni njeren, per cilen do te kishit vendosur keshtu spontan shpejt pa menduar fare?

:P Vajzen :P :wink:
Per ty e mora vesh po po pres te tjeret qe ne ndjenjat e tyre nuk jane edhe aq te sigurt! ha ha

turisti
17-01-05, 22:41
:wink: :P

4ever
18-01-05, 20:48
DEA pergjegje e kesaj pyetje e gjene ne shkrimin tim te maparshem.

Mafiozi
20-01-05, 20:37
edhe nje pytje paksa e ngjajshme:
Ju ofron dikush nje vetur te shtrenjt falas, po ashtu edhe nje vajze shume te bukur, dhe ju detyron ta zgjidhni njeren, per cilen do te kishit vendosur keshtu spontan shpejt pa menduar fare?

:P Vajzen :P :wink:
Per ty e mora vesh po po pres te tjeret qe ne ndjenjat e tyre nuk jane edhe aq te sigurt! ha ha


:D :D Vajzen :D :D

Agroni22
20-01-05, 21:07
edhe nje pytje paksa e ngjajshme:
Ju ofron dikush nje vetur te shtrenjt falas, po ashtu edhe nje vajze shume te bukur, dhe ju detyron ta zgjidhni njeren, per cilen do te kishit vendosur keshtu spontan shpejt pa menduar fare?veturen se tanshi me vetur vin edhe femrat e per qa ta ma mire dyhat .

experti_lu
21-01-05, 10:40
pasi qe i lexova disa komente per kete teme,mendova ta shprehi mendimin tim
-njeri duhet me fakte me deshmi me i tregu dikuj se e don.

chico12
22-01-05, 02:02
Po e hapi kete teme me qellim te argetimit. Rregulli eshte ky:
Per djem: Ne kete teme jane vajzat ato qe pyesin e djemte duhet te pergjigjen. Pyetjet e djemve nuk do te kene pergjigje.
Per vajza: Urdheroni dhe pyesni per cdo gje qe ju intereson nga bota mashkullore.

Pyetja eshte kjo:

Kur thoni TE DUA a mendoni ashtu?

P.S. Minimumi 5 pergjigje ne kete pyetje per tu bere pyetja tjeter.
Ju lus ju djemve qe te hapni nje teme te ketille per neve vajzat.

Dreni30
22-01-05, 09:46
edhe nje pytje paksa e ngjajshme:
Ju ofron dikush nje vetur te shtrenjt falas, po ashtu edhe nje vajze shume te bukur, dhe ju detyron ta zgjidhni njeren, per cilen do te kishit vendosur keshtu spontan shpejt pa menduar fare?

:P Vajzen :P :wink:
Per ty e mora vesh po po pres te tjeret qe ne ndjenjat e tyre nuk jane edhe aq te sigurt! ha ha

Pak sa pytje e veshtire moj DEA, por une i kisha marr te dyat, ndoshta pyet si eshte pak sekret.

Ne kofsh Bektesh merre vesh thot nje fjale pop.

Kercovari
22-01-05, 09:53
Pa dyshim Vajzen,te dyja jen te shtrejta merre cilen te duash.haaahaaa!

Dreni30
22-01-05, 10:09
Jo shoki kerri nuk e ka vleren e Vajzes. Kerrrrrriiiiiiiii eshte hekur e vajza eshte me mish e shpirt, kuptuatttttt?

sali.bislimi
22-01-05, 10:54
une mendoj se ne e nderlikojm pasionin me dashurine, te dua pa te njohur, eshte absurd, si qe eshte ne te shumten e herave me ne? kur them te dua kam parasysh edhe botkuptimet dhe optiken e njejt ndaj jetes.

DEA
22-01-05, 14:51
O Djema veq fjal keni ju se e di se ke e zgjidhni fort mire ha ha ha ha ha :wink:

Gentiani
22-01-05, 16:43
edhe nje pytje paksa e ngjajshme:
Ju ofron dikush nje vetur te shtrenjt falas, po ashtu edhe nje vajze shume te bukur, dhe ju detyron ta zgjidhni njeren, per cilen do te kishit vendosur keshtu spontan shpejt pa menduar fare?

Unė kisha insistuar ta bind sponsorin e kėtyre dhuratave ti marr te dyjat. :wink: sė fundit nuk shkojnė ndaras kėto dhe ēfarė ėshtė kjo dhuratė kėshtu gjysma gjysma. Le ta dhurojnė ashtu siē duhet e tė mos koriten. :lol: :lol: :lol: :wink:

Albanam
23-01-05, 00:14
VETURĖN. :wink:

princ of MN
26-01-05, 00:41
VETUREN ..............normal :wink:

Murgesha
26-01-05, 09:23
Mirė more djema, veturėn.
Po sa zgjat pastaj kėnaqėsia juaj me atė Veturė?????? :wink:

Albanam
26-01-05, 15:50
Mirė more djema, veturėn.
Po sa zgjat pastaj kėnaqėsia juaj me atė Veturė?????? :wink:

Paj, Murgesha, ndoshta mė gjatė se me njė vajzė tė bukur! :!: :wink:

babushi1986
26-01-05, 19:51
haidi vaiza Pyetni , ju ka ardh shanca :D :D :D :wink:

babushi1986
26-01-05, 19:55
Mu um duket kjo palidhje me vetura mu livdu, ose si vllau i imi mendon se me vetur munč me ba Femren haha :lol:

Mafiozi
30-01-05, 00:12
Mirė more djema, veturėn.
Po sa zgjat pastaj kėnaqėsia juaj me atė Veturė?????? :wink:


Pffff vetura esht hekur hesapi, asgje nuk esht.
Dhe as nuk kam deshir te krahasohet vajza me vetur apo diqka te till.

Vajzaaaaa, ju lutem a ben nje pyetje me te mir ???

:wink:

DEA
30-01-05, 00:19
Mirė more djema, veturėn.
Po sa zgjat pastaj kėnaqėsia juaj me atė Veturė?????? :wink:


Pffff vetura esht hekur hesapi, asgje nuk esht.
Dhe as nuk kam deshir te krahasohet vajza me vetur apo diqka te till.

Vajzaaaaa, ju lutem a ben nje pyetje me te mir ???

:wink:

Nese thoni "Te dua" , per sa kohe vlene( sa ka garanti kjo fjal)

Dreni30
30-01-05, 00:23
Mirė more djema, veturėn.
Po sa zgjat pastaj kėnaqėsia juaj me atė Veturė?????? :wink:


Pffff vetura esht hekur hesapi, asgje nuk esht.
Dhe as nuk kam deshir te krahasohet vajza me vetur apo diqka te till.

Vajzaaaaa, ju lutem a ben nje pyetje me te mir ???

:wink:

Nese thoni "Te dua" , per sa kohe vlene( sa ka garanti kjo fjal)

Shume pyetje me vend DEA.
Kur ti thuash dikujt TE DUA duhet edhe te ruhet ajo. Une se paku ashtu mendoj.

Mafiozi
30-01-05, 00:43
Nese thoni "Te dua" , per sa kohe vlene( sa ka garanti kjo fjal)

Shume pyetje me vend DEA.
Kur ti thuash dikujt TE DUA duhet edhe te ruhet ajo. Une se paku ashtu mendoj.

I bashkangjitem fjaleve te Drenit, dhe mendoj qe duhet te mendomi shum
para se me than ket fjal, fjal qe kem deshir te gjith me ndegju. Por
shum e rend nese nuk vjen prej zemres.

Kur i thojm nje personi te dua, jan ndjenja te kaluares dhe te momentit.
Per te ardhmen nuk dijm asgje perveq qe mundohemi sa me shum ti ruajm
dhe vertetojm keto ndjenja.


:wink:

Psikologu
17-03-05, 21:02
Pershendetje tė gjitėve.

Pak me vonesė u inkuadrova ne ketė temė por me pelqyen shumė disa shkrime dhe mendime , dhe tash qe te shkruaj ndonjė fjalė e ndoshta nuk ju merzis.


Te duash dikend do tė thotė qe te jesh pjese e jetes se atij personi, te jesh pjesė e te mires dhe te keqes, e semundjes, e invaliditetit , e shumė te tjera.

Nganjehere vjen pyetja se vallė apo vetem per shkak te ndjenjave mund ta duam ndoken.

Ndjenja mendoj une eshte vetem si rrugė nisje per fillimine njė dashurie , sepse keto njdenja janė si shqisat e te shiquarit dhe te nuhaturit , por nese duhet dashtur dikush atehere fjala " TE DUA" nuk duhet dal leht nga goja, se ai qe thotė shpejt ketė fjalė edhe e harron shpejt.
Shumė mundohen te genjejn veten dhe pastaj partnerin duke perdorur fjalen " TE DUA" si shprehje per bindjen e arritjes se tij qoftė ajo seksuale ose argetuese.
Te duash dikend me gjithė shpirtė e zemer , eshte te besh veten dhe atė te gezuar , por edhe partneri te jetė ne atė rrugė , vallė se ne nuk mund te jemi te njejt sepse ndahemi si individ.

Simpatia dhe dashuri janė dora dores te lidhura , andej dikush e donė dikend me kufizime , ka shumė raste qe shkaku i qeshtjes familjare ka perfundyar dashuria, atehere ajo fjalė e dhenun "TE DUA" ka qenė vetem e thenun ne dhomen e vetmuar. Nese se don babi, mami, ose anetaret e familjes une e dua se braktisi per hater te tyre , sepse une jam ai qe jam zoterues i ndjenjave te mia dhe ato i respektoj.Qdo kush ka vendin e vetė.
E dua dikend dhe e dua ne prezenc te gjithė botes , nuk turperohem ta dua, as ta ngris as ta veten cungoj aspak.

Por vazhdojm tjeter here se ju shurdhova...

Nderime

DEA
17-03-05, 21:24
Sa i ndihmoni gruas? ( nuk ju pyes sa sa duhet te i ndihmohet gruas , po ju sa i ndihmoni asaj?) :wink:

Dreni30
17-03-05, 21:28
Sa i ndihmoni gruas? ( nuk ju pyes sa sa duhet te i ndihmohet gruas , po ju sa i ndihmoni asaj?) :wink::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: shume pyetje me vend DEA.

DEA
17-03-05, 21:30
Sa i ndihmoni gruas? ( nuk ju pyes sa sa duhet te i ndihmohet gruas , po ju sa i ndihmoni asaj?) :wink::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: shume pyetje me vend DEA.


Po hooooooooooooo de pergjegju , se qe eshte me vend e di :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dreni30
17-03-05, 21:43
Sa i ndihmoni gruas? ( nuk ju pyes sa sa duhet te i ndihmohet gruas , po ju sa i ndihmoni asaj?) :wink::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: shume pyetje me vend DEA.


Po hooooooooooooo de pergjegju , se qe eshte me vend e di :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Une per veti, kur te martohem kam me i ndihmu gruas time shume ne shume pune.
Edhe kam me e dashte shume.

A je e knaqur me pergjegjejen??????

DEA
17-03-05, 21:52
Ne qoft se e mban fjalen po, kisha pas qef me te taku mbasi te martohesh hahahahahahhaahha

Dreni30
17-03-05, 21:57
Ne qoft se e mban fjalen po, kisha pas qef me te taku mbasi te martohesh hahahahahahhaahha

Me gjithe deshire e nderuar, Dea.


PS. ndoshta edhe kjo do te ndodh.

Kercovari
18-03-05, 07:58
E si te ndihmoj gruan kur gjithnji me thote:Ike nuk eshte puna jote kjo!.

Murgesha
18-03-05, 12:43
E si te ndihmoj gruan kur gjithnji me thote:Ike nuk eshte puna jote kjo!.


Ha, haaaaaaaaaaaaaaaa e drejtė e saja Kėrēovari por megjithatė ju duhet ti ndihmoni edhe kur ajo tė thot "Ik se nuk ėshtė puna jote" :wink:

turisti
18-03-05, 12:55
E si te ndihmoj gruan kur gjithnji me thote:Ike nuk eshte puna jote kjo!.

Nuk eshte ēudi kur e ke kap tosterin ne vend te fshises.

Kercovari
18-03-05, 13:04
E si te ndihmoj gruan kur gjithnji me thote:Ike nuk eshte puna jote kjo!.


Ha, haaaaaaaaaaaaaaaa e drejtė e saja Kėrēovari por megjithatė ju duhet ti ndihmoni edhe kur ajo tė thot "Ik se nuk ėshtė puna jote" :wink:
Per bese keshtu me thote,dhe nuk kam shanse te bej tjeter pune pervegj ato legjitime-te krevatit.hahahahahahahahahahahahah!

Kercovari
18-03-05, 13:05
E si te ndihmoj gruan kur gjithnji me thote:Ike nuk eshte puna jote kjo!.

Nuk eshte ēudi kur e ke kap tosterin ne vend te fshises.
As njeren e as tjetren shoki,qe kure ka ardhe ketu i kam lene punet e amvisnis.hahahahahaahhahahahahahahahahha!

fantom
19-03-05, 14:16
kur i thoja vajzes se e dua ajo nuk me besonte dhe ajo gje me ka bere te vuaj shume
Por tani jam mesuar me jeten dhe nuk e dua askend ne kete bote

Psikologu
19-03-05, 22:47
Edhe njėri e pyeti gruan:

-Gruja ime -a me don aq shumė sa thua se me don?!
Kurse ajo u pergjegj:-Po ashtu si me genjen ti mua edhe une te genjej ty.

hahahahahah

Dali!Keq
19-03-05, 23:42
Sa i ndihmoni gruas? ( nuk ju pyes sa sa duhet te i ndihmohet gruas , po ju sa i ndihmoni asaj?) :wink:

Dea un s`kam gru! :cry:

DEA
19-03-05, 23:44
Sa i ndihmoni gruas? ( nuk ju pyes sa sa duhet te i ndihmohet gruas , po ju sa i ndihmoni asaj?) :wink:

Dea un s`kam gru! :cry:

Ani djal femres, ai ndihmon?

Dali!Keq
19-03-05, 23:48
Dea as Feemer nuk ka.. :cry: :cry:

DEA
19-03-05, 23:52
Dea as Feemer nuk ka.. :cry: :cry:
te rujt zoti pra, paraqite kerkesen te Murgesha e Shejtonka se ta bajne qaren :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dali!Keq
19-03-05, 23:57
Dea hahah,po qka me te te then,me than po thojn po genjen,me thon jo thojn prap po genjen.
Normal qe i ndimoj,jo vetem Femres,apo gruas,por dhe ndo nji rrugtar nese e kerkon ndimen time ja dhuroj me plot deshir dhe pa pretes.
Dea hajt pytum diqka pak ma vshtir,se qikjo mu dok si e leht.hahah

DEA
20-03-05, 00:12
Nese e dashura do te ju tradhtonte a do te ja falnit

Dali!keq, a eshte e rond mjaft kjo tani? :lol:

Gentiani
20-03-05, 00:30
Nese e dashura do te ju tradhtonte a do te ja falnit

Dali!keq, a eshte e rond mjaft kjo tani? :lol:

e ēka me i falė moj DEA ?!

po rast grushta e shqelma qė as urgjenca mos me pas shansė me pranuar :lol: :lol: :lol: :wink:

DEA
20-03-05, 00:31
Nese e dashura do te ju tradhtonte a do te ja falnit

Dali!keq, a eshte e rond mjaft kjo tani? :lol:

e ēka me i falė moj DEA ?!

po rast grushta e shqelma qė as urgjenca mos me pas shansė me pranuar :lol: :lol: :lol: :wink:

E nese ndodhe e kunderta, qfare prisni ju nga ajo?

Gentiani
20-03-05, 00:34
Nese e dashura do te ju tradhtonte a do te ja falnit

Dali!keq, a eshte e rond mjaft kjo tani? :lol:

e ēka me i falė moj DEA ?!

po rast grushta e shqelma qė as urgjenca mos me pas shansė me pranuar :lol: :lol: :lol: :wink:

E nese ndodhe e kunderta, qfare prisni ju nga ajo?

le ta kthejė edhe ajo nė tė njejtėn mėnyrė dhe mbesim remi :lol: :lol: :wink:

Dali!Keq
20-03-05, 00:35
Nese e dashura do te ju tradhtonte a do te ja falnit

Dali!keq, a eshte e rond mjaft kjo tani? :lol:

hahahah :lol: Jo e nderuar,tradhtija nuk pret falje,por ndarje.
nese vjen puna deri tek aty,me ajo nuk esht e dashura,por e huaja.
Mendimi im.

Bitte me pyt me te veshtira hahahah

DEA
20-03-05, 00:42
Nese e dashura do te ju tradhtonte a do te ja falnit

Dali!keq, a eshte e rond mjaft kjo tani? :lol:

e ēka me i falė moj DEA ?!

po rast grushta e shqelma qė as urgjenca mos me pas shansė me pranuar :lol: :lol: :lol: :wink:

E nese ndodhe e kunderta, qfare prisni ju nga ajo?

le ta kthejė edhe ajo nė tė njejtėn mėnyrė dhe mbesim remi :lol: :lol: :wink:

Remi s`duhet se mandej loja vazhdon per me e gjet fituesin :lol:

DEA
20-03-05, 00:43
Nese e dashura do te ju tradhtonte a do te ja falnit

Dali!keq, a eshte e rond mjaft kjo tani? :lol:

hahahah :lol: Jo e nderuar,tradhtija nuk pret falje,por ndarje.
nese vjen puna deri tek aty,me ajo nuk esht e dashura,por e huaja.
Mendimi im.

Bitte me pyt me te veshtira hahahah

Oj qika moj, ejani me ndihmoni me gjet nje pyetje te rond, per Dali!keq, se asnjo spo ja mbush synin?

Gentiani
20-03-05, 00:44
Nese e dashura do te ju tradhtonte a do te ja falnit

Dali!keq, a eshte e rond mjaft kjo tani? :lol:

e ēka me i falė moj DEA ?!

po rast grushta e shqelma qė as urgjenca mos me pas shansė me pranuar :lol: :lol: :lol: :wink:

E nese ndodhe e kunderta, qfare prisni ju nga ajo?

le ta kthejė edhe ajo nė tė njejtėn mėnyrė dhe mbesim remi :lol: :lol: :wink:

Remi s`duhet se mandej loja vazhdon per me e gjet fituesin :lol:

po dikush sigurisht bjen KO dhe pėrfundon loja dhe normalisht se shpallet fituesi i duelit :lol: :lol: :wink:

DEA
20-03-05, 00:47
po dikush sigurisht bjen KO dhe pėrfundon loja dhe normalisht se shpallet fituesi i duelit :lol: :lol: :wink:
Ateher pergatite vendin aty kur te rrezohesh, bile bjer bute :lol: :lol: :lol: :lol:

Dali!Keq
20-03-05, 00:50
Oj qika moj, ejani me ndihmoni me gjet nje pyetje te rond, per Dali!keq, se asnjo spo ja mbush synin?

hahahah.... Pyt mori qka tu kish dok ty ma se veshtiri.

Gentiani
20-03-05, 00:56
po dikush sigurisht bjen KO dhe pėrfundon loja dhe normalisht se shpallet fituesi i duelit :lol: :lol: :wink:
Ateher pergatite vendin aty kur te rrezohesh, bile bjer bute :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Dali!Keq
20-03-05, 01:04
po dikush sigurisht bjen KO dhe pėrfundon loja dhe normalisht se shpallet fituesi i duelit :lol: :lol: :wink:
Ateher pergatite vendin aty kur te rrezohesh, bile bjer bute :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Mare bre ju a po pergjigjeni apo po diskutoni,avavavavav ku jan more Moderatort hahahah oj Erika a osht moj pergjigjeja e sakt?

Gentiani
20-03-05, 01:06
po dikush sigurisht bjen KO dhe pėrfundon loja dhe normalisht se shpallet fituesi i duelit :lol: :lol: :wink:
Ateher pergatite vendin aty kur te rrezohesh, bile bjer bute :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Mare bre ju a po pergjigjeni apo po diskutoni,avavavavav ku jan more Moderatort hahahah oj Erika a osht moj pergjigjeja e sakt?

Dali!Keq mos harro se jemi tek tema Vajzat pyesin--djemte pergjigjen!!! pėr ate kėtu ka vetėm pėrgjigje e vajzat pyesin :lol: :lol: :wink:

DEA
20-03-05, 01:09
Dali!keq
kur e di ti kur bjen shi?

erita
20-03-05, 01:09
Pra nje pyetje nga Erita: Si e paramendoni fytyren tuaj?

Dali!Keq
20-03-05, 01:10
Po normal po ti po ja zgat muhabetin,hahahah dhe pe shof se kokshe lodhun tung i ndruari Moderator,ju kisha lut permajuni rregullav hahahahaha pak shaka.
Hajt bonu ti Femer dhe pytum se Vajzat per momentin jan nxen,po e din ti kjo nat bosht.Hajt bre Pytje oj Femra a ka Pytje a jo.

Luana
20-03-05, 01:13
Uhh mire se na erdhe Dali!Keq :wink:

kam nji pyetje per ty :arrow: qka adhuron te femra nese eshte edhe ajo e keqe :?:

Dali!Keq
20-03-05, 01:13
Dali!keq
kur e di ti kur bjen shi?

Mendoj qe e di.hahah Kur ja nis me rigu apo veq sa ja ka nis.hahah Oj Rita sa e bukur kokshe,me par pyte dhe nuk dhave rezultatin.ncncn sa pa lidhje kjo vala 900 spe ja rrok hiq.

Dali!Keq
20-03-05, 01:18
Uhh mire se na erdhe Dali!Keq :wink:

kam nji pyetje per ty :arrow: qka adhuron te femra nese eshte edhe ajo e keqe :?:

Uff Luana Mire se te gjeta hmmm sa e bukur qenke,Nese nuk esht edhe e keqe, Spari Muhabetin ta kam te pershtatshum,pastaj edhe nese me adhuron ajo mua.

Dali!Keq
20-03-05, 01:21
Pra nje pyetje nga Erita: Si e paramendoni fytyren tuaj?

Ashtu siq me vlersojn te tjret,ka qe nuk kan ka dy ftyra.hahah

Luana
20-03-05, 01:31
Dali!Keq

Ku jeton :?:

Dali!Keq
20-03-05, 01:36
Ne Zvicer hmmmm me ke ngushtu te lutem mos me py gjera private hahahah.
Te Lumt ty se shum e sjellshme qenke.

erita
20-03-05, 01:39
Dali!keq ku ashtu ne zvicer more, mos jemi kojshi?

Luana
20-03-05, 01:40
Nuk po te ngushtoj me por pergjegjmu edhe ket :
si e ndien veten ne ket mosh qe e ke :?:

turisti
20-03-05, 01:41
Nuk po te ngushtoj me por pergjegjmu edhe ket :
si e ndien veten ne ket mosh qe e ke :?:

Si -beqar-,hahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahah. :wink:

Dali!Keq
20-03-05, 01:42
Erita Ne Central Schweiz.
Te pershendes edhe pse nuk me dha rezultatin e pergjigjejeve te mija.

Dali!Keq
20-03-05, 01:45
Nuk po te ngushtoj me por pergjegjmu edhe ket :
si e ndien veten ne ket mosh qe e ke :?:

Ishendosh,dhe shum i Lumtur,lutem Zotit vetem kshtu qe te me vazhdoj.hahah
Me ngushtove mori me zune frymen hahah.

Luana
20-03-05, 01:47
Nuk po te ngushtoj me por pergjegjmu edhe ket :
si e ndien veten ne ket mosh qe e ke :?:

Ishendosh,dhe shum i Lumtur,lutem Zotit vetem kshtu qe te me vazhdoj.hahah
Me ngushtove mori me zune frymen hahah.

Asgje nuk te thash , Qfar te ngushtova :?:

Dali!Keq
20-03-05, 01:49
Jo bera vetem shaka. :(

erita
20-03-05, 01:51
Cka punoni?

Dali!Keq
20-03-05, 01:52
Cka punoni?
Sekret.

erita
20-03-05, 01:54
Cka punoni?
Sekret.:shock: :shock: spo njofsha kete profesion!Nga jeni me origjin?

Luana
20-03-05, 01:56
Cka punoni?
Sekret.:shock: :shock: spo njofsha kete profesion!Nga jeni me origjin?

as une spo e dishna ket profesion , sa interesant , a po pranojshin ende aty ne secret :?:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
20-03-05, 02:00
Ju lutem rrini neė temė.
Tė gjitha shkrimet qėjanė bėrė jashtė teme do tė fshihen.

Dali!Keq
20-03-05, 02:00
Sekretar..hahah me vjen keq por nuk ben te tregoj ne publik gjerat personale.
Ndoshta me kuptoni.
Si do qet jet,pytjet personale mundem te ju pergjigjem dikujt ne PM,apo ndoshta masi te njohem dhe fitoj bisim ne at.
Tani ju deshiroj te gjithave nje nat me nje gjume te embel.
Un Ika.

Dali!Keq
28-03-05, 20:38
Vazat pysin me dit qka me pyt hahahahah
Por jo ska pytje hahah pasi qe nuk ka pytje as pergjigjeje.
Pytni se nga pytjet mundeni te mesoni. :wink:

dr1ta
18-04-05, 23:02
Ju pengon nje vajz ce pin duhanin ?

Dali!Keq
18-04-05, 23:35
Ju pengon nje vajz ce pin duhanin ?

Jo bile me kal kur e puthi me tim ne Goj hahaha.

Dali!Keq
18-04-05, 23:39
Po e hapi kete teme me qellim te argetimit. Rregulli eshte ky:
Per djem: Ne kete teme jane vajzat ato qe pyesin e djemte duhet te pergjigjen. Pyetjet e djemve nuk do te kene pergjigje.
Per vajza: Urdheroni dhe pyesni per cdo gje qe ju intereson nga bota mashkullore.

Pyetja eshte kjo:

Kur thoni TE DUA a mendoni ashtu?

P.S. Minimumi 5 pergjigje ne kete pyetje per tu bere pyetja tjeter.
Ju lus ju djemve qe te hapni nje teme te ketille per neve vajzat.

Jo nuk Mendoj ashtu,Por e Ndjej me Zemer qe e DU :wink:

Baci_de
22-04-05, 16:33
Fjala " Te Dua" edhe une po di mei tham dikujt te dua por po me ive :oops: :oops:

Baci_de
22-04-05, 16:48
Cka punoni?
Sekret.:shock: :shock: spo njofsha kete profesion!Nga jeni me origjin?

as une spo e dishna ket profesion , sa interesant , a po pranojshin ende aty ne secret :?:
tung Luana me bacin si je bre
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Baci_de
22-04-05, 16:50
Luana si po te duket Baci sote

Baci_de
22-04-05, 17:19
Vjza Qone Gishtin cila me doni Mua :oops: :oops: :wink:

Dali!Keq
22-04-05, 22:21
Pytje per Granimin

Cka mendoni se nese e keputim nje Lule(pa rrenje)dhe e vendoseni ne nje Fase me uj.

Dhe ne njeren fase ja vendosim ca kokerra Shiqer.
Kurse ne tjetren fase ja vendosim ca euro te ima(pare hekuri)

Pytja esht;

Ne cilen Fase Jetojn Lulet me shum?

Dali!Keq
22-04-05, 22:31
Oh shajzhe ble e paskam ngatrru temen hohoho po u bazova me at bacin qe po pyt me nalt he damlla i raft hooooooooo

Vijoni
02-05-05, 13:06
Calyyy aty nuk pajtohem me ty po si mendon nuk e lejon femren si mu veshur shekulli 21 my friend Dimijave ju ka dal afati me duket
nejse mos me keqkupto por gabim je , nejse tash femer po me pas per seriozisht grua ather mazamkeq. :lol:

Daja POLIC
07-05-05, 06:49
Ju pengon nje vajz ce pin duhanin ?

PO me pengon edhe shum Sepse nuk jam kunder duanit vetem kjo cka po ndodh me rinin nuk eshte normal shum here me ka ra rasti te shof nje vajz te pir duanin dhe kurr e kam pyt sa vjet eshte e ka than 16 e disa 17 e 18 une 1 nuk e kuptoj cfra halli ka ajo qe e pin duanin e myten vujtjet apo? kurr e pina MAMI apo dikush qe eshte edhe ma e moshuar mundem me kuptu por nuk e kuptoj pse femra e reja qe jan hala pa martu e pin duanin ket pytje nuk e kam gjetur hala kerku (nejse) :? :?

spirl_girls
28-09-05, 12:00
Pyetja ne vazhdim per djemet!

Cili ėshtė ndryshimi midis tė paditurit dhe tė kulturuarit?:)

Kupid
30-09-05, 00:22
Pyetja ne vazhdim per djemet!

Cili ėshtė ndryshimi midis tė paditurit dhe tė kulturuarit?:)
paditurit nuk din jan paditur.

Tomori
30-09-05, 01:17
e pse bre djem po keni qef me pas nje vajz per nje jav ose dy e me lon???
Po perse nuk hahet veq pasul oj "Vera"... :wink:

Bleona
30-09-05, 06:13
si duhet te jet femra ideale per ju?? :wink:

Artisti
30-09-05, 07:36
si duhet te jet femra ideale per ju?? :wink:


Te jet e thjesht ,qe mos ti doket vetja se po din shume(pra mos te jet mendje madhe).

Bukuria nuk eshte fort me rendesi,po me pase gjakun e mebel se valla me gjak te tharbt nuk e du.

Bleona
30-09-05, 08:14
hey artist me pelqen pergjigja jote!!! :wink:

po tash edhe te tjeret:

si duhet te jet femra ideale po ju?????

zemermiri
30-09-05, 09:37
Femer ideale nuk ka , ne mashkujt e bejme femren ideale !!!!!

Bleona
30-09-05, 09:40
ce ce ce was ist das denn für ne antwort????

e si po do me bo ideale??

Gentiana
22-11-05, 16:52
Nje pyetje tjeter:

Qka sipas mendimit te juaj, e ben nje Femer te lumtur?

Murgesha
22-11-05, 17:00
Nje pyetje tjeter:

Qka sipas mendimit te juaj, e ben nje Femer te lumtur?

A ban me u pėrgjigj edhe unė?? :lol:

Gentiana
22-11-05, 17:09
A ban me u pėrgjigj edhe unė?? :lol:
:lol: :lol: :lol:
Ben moj, pse jo. Po prit te pergjigjen kta Djelmosha, se kshtu po ju tregon ti, qy. :wink:

Murgesha
22-11-05, 17:16
:lol: :lol: :lol:
Ben moj, pse jo. Po prit te pergjigjen kta Djelmosha, se kshtu po ju tregon ti, qy. :wink:

Ani se po pres pra. :lol: :wink:

uliksi31
22-11-05, 17:30
Nje pyetje tjeter:

Qka sipas mendimit te juaj, e ben nje Femer te lumtur?

Qe po pergjigjem une qe Murgesha mos te pres. Ahgaghahgahgahga

Paj te lumtur ee bene: nese dashuria eshte reciproke. E barabart nga te dy palet.
Hajt tash Murgesha ti je next. :lol: :lol:

Murgesha
22-11-05, 17:33
Qe po pergjigjem une qe Murgesha mos te pres. Ahgaghahgahgahga

Paj te lumtur ee bene: nese dashuria eshte reciproke. E barabart nga te dy palet.
Hajt tash Murgesha ti je next. :lol: :lol:

Hajt mbasi ma qele rrugėn po e them pra. :oops:

Meshkujt mendojnė se njė femėr e ban tė lumtur vetėm sexi.
Mbase unė gaboj, por mos ma zini pėr tė madhe se unė jam femėr. :lol:

zana e maleve
22-11-05, 18:35
pse shumica e shume meshkujve kur te e kuptojne qe nje femer po i pelqen ata,ata e rrisin menen??????????????

Sy_kaltra
22-11-05, 18:38
pse shumica e shume meshkujve kur te e kuptojne qe nje femer po i pelqen ata,ata e rrisin menen??????????????Yes shum e vertet .....!!?

zana e maleve
22-11-05, 18:40
nuk paska po me duket kanditat per me u pergjigje po mendoj nga meshkujt

Sy_kaltra
22-11-05, 18:40
Po i presim :twisted: :lol:

zana e maleve
22-11-05, 18:41
po me duket qe nuk po ju pelqen fare pyetja ime

Honesty^uk.
22-11-05, 19:02
pse shumica e shume meshkujve kur te e kuptojne qe nje femer po i pelqen ata,ata e rrisin menen??????????????

Per ti dhene vetes me shume rendesi se ckan :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

rexhaj
22-11-05, 19:27
pse shumica e shume meshkujve kur te e kuptojne qe nje femer po i pelqen ata,ata e rrisin menen??????????????

Po si reagojn femrat ne rast te njejt.

rexhaj
22-11-05, 19:40
Nje pyetje tjeter:

Qka sipas mendimit te juaj, e ben nje Femer te lumtur?

Sexi , puthjet , dhuratat , po nganjeher edhe sjelljet pak me te egra te mashkullit,(pa lendime fizike normalisht) qe mashkulli ti kushtoj me shum vemendje ne biseda etj. :roll:

loni19
22-11-05, 19:57
pse shumica e shume meshkujve kur te e kuptojne qe nje femer po i pelqen ata,ata e rrisin menen??????????????


mvaret prej njerezve...

xhema
22-11-05, 20:31
Kush more e rrit menen jo valla une ateher kur te dim qe nje femer pom pilqe kuqna alla bahem...

Gentiana
23-11-05, 15:59
Nje pyetje tjeter.

Me te dashuren/gruan jeni te lumtur, dhe papritmas nje shok/shoqe ju thot se ajo ju tradheton,si do te ishte reagimi i juaj, qfar do te benit??

loni19
23-11-05, 16:49
Nje pyetje tjeter.

Me te dashuren/gruan jeni te lumtur, dhe papritmas nje shok/shoqe ju thot se ajo ju tradheton,si do te ishte reagimi i juaj, qfar do te benit??


Pyetje interesante..
Gentiana..

Disa gabime falen por disa eshte veshtire te falen...
Nese bashkeshortja e ben nje gje te tille ne rastin eventual, mund te konkludojme se me nuk mundet te kete harmoni dhe kenaqesi, prandaj do ta beja me te urrejturen nga une dhe me te padeshiruaren, por qe duhet ta bej patjeter:
Do te beja Divorc...

loni19
23-11-05, 16:56
pershendetje edhe nje here...
bera nje leshim...harrova..
se pari mvaret kush do te ma jape lajmin.
mund te jete shpifje dhe e pavertete, mund te jete lajke...
Nese nuk eshte e vertete me personin qe ka shpifur do t'i qeroja hesapet ne menyren time speciale...
e nese eshte e sakte ajo cka ka thene, atehere do ta beja shkurorezimin...
ndersa personi qe behet shkak per ndarjen e nje cifti, qofte edhe nese ne mes tyre ka pasur probleme, atehere ai njeri eshte i poshter...
loni19.

rexhaj
23-11-05, 20:05
Nje pyetje tjeter.

Me te dashuren/gruan jeni te lumtur, dhe papritmas nje shok/shoqe ju thot se ajo ju tradheton,si do te ishte reagimi i juaj, qfar do te benit??

Asnje shok apo shoqe smund te jet aq direkt,keshtu qe, me pare do te hulumtoja qellimet e tij ose te saj dhe pastaj do te dyshoja ne te dashuren time.

zana e maleve
23-11-05, 20:11
Kush more e rrit menen jo valla une ateher kur te dim qe nje femer pom pilqe kuqna alla bahem...
e qka dmth kjo allah behem hahahahahah

Tomori
23-11-05, 20:42
Nje pyetje tjeter.

Me te dashuren/gruan jeni te lumtur, dhe papritmas nje shok/shoqe ju thot se ajo ju tradheton,si do te ishte reagimi i juaj, qfar do te benit??

-Kjo nuk falet asesi,
As divorce nuk do te beja se nuk ja vlen...?!!
por ce duhet te beje..!!!
Dihet do ta egzukutojsha (kurven)ne vend nuk ka tjeter rrugedalje..!

Dreni30
23-11-05, 20:46
nuk paska po me duket kanditat per me u pergjigje po mendoj nga meshkujt

:roll: :roll: Njejte edhe nga personi i kundert, besoj. Rritet pak edhe harmonia e shtohen bisedat verehet deshira per nje dite me te mire e shume, shume gjana tjera.
Nuk po me pelqen kur po flisni njeanshem, por edhe keni drejte te shprehni mendimin tuaj krejt normale eshte.

Pershendetje.

Gentiana
23-11-05, 20:59
Nje pyetje tjeter.

Me te dashuren/gruan jeni te lumtur, dhe papritmas nje shok/shoqe ju thot se ajo ju tradheton,si do te ishte reagimi i juaj, qfar do te benit??

-Kjo nuk falet asesi,
As divorce nuk do te beja se nuk ja vlen...?!!
por ce duhet te beje..!!!
Dihet do ta egzukutojsha (kurven)ne vend nuk ka tjeter rrugedalje..!

Tomori me qellim e bera kete pyetje, me qellim te shoh se sa nga ju jeni gjakenxeht, dhe sa nga ju do te silleshin si, pa e vertetuar a esht kjo e vertet apo vetem thashethem.

Po nejse, flm per pergjigjje

Murgesha
23-11-05, 21:12
Nje pyetje tjeter.

Me te dashuren/gruan jeni te lumtur, dhe papritmas nje shok/shoqe ju thot se ajo ju tradheton,si do te ishte reagimi i juaj, qfar do te benit??

-Kjo nuk falet asesi,
As divorce nuk do te beja se nuk ja vlen...?!!
por ce duhet te beje..!!!
Dihet do ta egzukutojsha (kurven)ne vend nuk ka tjeter rrugedalje..!

A vllaēko po me vend ke folė.
Njė grua qė tė tradhėton, ēka tė vyen mo jeta. :lol: :lol: