PDA

View Full Version : TE DUA!!!


lazdrani
02-03-04, 17:16
Ne sa gjuhe te huja din fjalen te dua,dhe cila tingellon me se mire per ju..

mickoja
02-03-04, 17:23
Di shum gjuha te them t dua....mua m plqen ms shumti gjuha shqpitare,qe ti them dikujt n shqip T DUA!!!!!!

anna
02-03-04, 17:35
ateher te dua
ti amo
ich liebe dich
zhytem
te quiero
ljubim
aishitern
qa bang
i love you
ani ohev otach
te ador
woh ae ni
aishitern
amo te
etj se u lodha ah ma se mirti eshte ne shqip :lol: :lol: :lol: :lol:

caki
03-03-04, 09:40
Ne sa gjuhe te huja din fjalen te dua,dhe cila tingellon me se mire per ju..

Hmmmmm di disa gjuhe por ajo qe me pelqen me se shumti eshte Ti Amo sepse kete e praktikoj me se shumti e sidomos T.V.T.B - Ti Voglio Tanto Bene

Laura
03-03-04, 12:31
Sdi perse preferoj :je t'aime ! (te dua ne frengjisht ) ...ska me mire se kjo!nuk e dua nacionalizmin ne dashuri!!!!!

BlertaB
03-03-04, 12:39
Lazdrani hajt tregona se kend e don me se shumti???????

Gentiana
03-03-04, 14:01
TE DUA,
Ich liebe dich,
Koham tsche,
Te amo,
Te kiero,
I love you,
Volim te,
Je t'aime,
Ljubim.

Ndoshta di me shum po momentalisht nuk po me kujtohen,po mjaft ken edhe kto, dhe ne fund me e mira (shqip) Te dua.

Genta

Murgesha
05-03-04, 17:55
Te dua...
E di kete fjale edhe ne shum gjuhe tjera ama me se shumti e perdori ket fjale. 8)

sagit_tarius
05-03-04, 17:57
heey murgesha shkoni ne msn
po i kritikon te tjeret e vet e ke bo
forumin msn

Murgesha
05-03-04, 18:00
Sagit me shkruaj nje leter ne privat dhe tregom se cka te kam bere dhe kend e kam kritikuar. Kjo eshte hera e dyte qe po me drejtoheni. Nese keni ndonje kritik ndaj meje urdheroni dhe me shkruani
Pershendetje.

uliksi31
05-03-04, 18:09
Pershendetje Murgeshes,

O Murgesh pse merakosesh,ti je nje femer shqiptare te cilen e rrespektojm te gjith edhe te DJATHTIT edhe TE MAJTIT.Prandaj fjalt e hallkit dhe birat e gardhit nuk mshelen kurr.Vec vazhdo and have a good time.

lazdrani
05-03-04, 21:11
ohhhhhhh qika ju dua edhe une juve ne te gjitha ato gjuhe :lol: :lol: :lol: Ah shqip kur po me thete zemra se me done ncncncncncncn :lol: :lol: :lol: trupi po rqethet :wink: Pershendetje nga kosova

hana
07-03-04, 16:04
TE DUA
afrik -ek is lief vir jou
Alenteajano portugal-gosto de ti,porra
Egjypt-ube era
Amharic-athiopien afekrishalehou
Apache[indianer]-sheth she n zho n
Arabisch[ohiboke] ana behibak /ana behibek /ana hebbek
Armenisch yes kez guh seerem
Ashanti/akan/twi[ghane]-me dor wo
Assamese[indian]-moi tomak bhal pau
Bangladesh-ami tomake walobashi
Baskich[spain]-maite zaitut
Bassa[afrika]-mengweswe
Batak[nordsumatra]-holong rohangku di ho
Bemba[afrika]-ndikufuna
Bicol[filipine]-namumutan ta ka
Bolivianisch-qanta munani
Bosnish-volim te
Brazil-eu te amo
Bullgarish-obicham te
Burmenish-chit pa de
Cambodscha-kh_nhaum soro_lahn nhee_ah
Danimark-jeg elsker dig
Deutch-ich liebe dich
Ecuador-canda munani
English-i love you
Eskimoish-nagligivget
Esperanto-mi amas vin
Estonish-mina armastan sind
Farsi[persish]-tora dost daram
Finnisch-mina rakastan sinua
Frances-je t aime
Gailsch[irland]-ta gra agam ort
Georgianisch-miqvarhar
Grece-sagapao
Hawaiianisch-aloha wau ia oe
Hebreish- anee ohev otakh
Hindi-mai tumase pyar karata hun
Holland-ik hou van je
Indoenezish-saya cinta padamu
Italisht-ti amo
Irish-taime i ngra leat
Japan-kimi o ai shiteru
Javanesish-kulo tresno
Jiddish-ikh hob dikh lib
Kekchi[maya]-nactinra
Kikongo[zaire]-mono ke zola nge
Korea-saranghae
Kroacia-ja vas volim
Kurdistan-ez te hezdikhem
Latinisht-te amo
Lettish-es tevi milu
Liban-bahibak
Litau-tave myliu
Luxemburg-ech hun dech gar
Madagassish-mitia ianao aho
Maqedonia-te sakam
Malay[indonezia]-saya cintakan kamu
Malta-jien inhobbok
Marok-kanbhik
Norweg-jeg eskler deg
Pakistan-mhuje tumse muhabbat hai
Philipinen-iniibig kita
Polonia-kocham cie
Rumenia-te iubesc
Spanjisht te quiero
Sirilanka-mama oyata arderyi
Suedi-jag alskar dig
Syria-bhebbek
Tahitti-ua here au ia oe
Tunezia-ha eh bak
Turkish-ben seni seviyorum
Ukraina-ya tebe kokahaya
Ungar[hungaria]-szeretklek
Vietnam-anh yeu em
por prap ne shqip fjala TE DUA tingellon me bukur me embel :lol:

Murgesha
07-03-04, 16:06
Wow Hana po ty te paskem gjenin e forumit moj. Sa shume gjuhe qe po i ditke wooooooooooooooooooooow :lol: :lol:
Prano nje mpuq prej meje per menqurine qe e paske. :D :D

hana
08-03-04, 15:54
hahahha po bre murgesh gjeni bre gjeni jam por vec per qeto fajl TE DUA hahahha po nejse edhe nje mpuuuuuuuuaq nga une :lol:

caki
08-03-04, 17:23
hahahha po bre murgesh gjeni bre gjeni jam por vec per qeto fajl TE DUA hahahha po nejse edhe nje mpuuuuuuuuaq nga une :lol:

Hahahah hana sa jav ke ba tu i perdore gjitha fjalort po ku i gjete gjithe ato fjalore se :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Murgesha
09-03-04, 08:33
Caki lere mor qiken se e kemi te menqur. Une kur i lexova tere fjale qe dmth. Te Dua, ula koken ne shenje rrespekti per Hanen tone.

Hana te falenderoj shume per mpuuuqin se sihte shum i kendshem :lol:

hana
09-03-04, 13:44
hahaahh po bre Cak,murgesh me dit sa kam jek deri sa i kam shkru :shock: :shock: ani qysh ishim do fjal qe te veshtira por besoj se ia vlen e tere kjo pune per fjalen me te embel qe mund te egzistoj TE DUA...............te dua :lol: :lol: nje mpuuuuuuuuuaqqqqqqqqq per krejt :lol: :lol:

sexybrikenda
10-03-04, 15:55
Lazdran masi kjo teme qenka e mire e din ti pergjigjjen time
ILOVE ONLY YOU :wink: E ME FAT MARTESA SHPIRT

Cool_Boy
10-03-04, 18:24
E moj brikenda a nuk e dini qe lazdrani e ka harru angelishten a?qika e mir foli shqip ati e ndoshta keni shanc..Apo lazdran ahha

lazdrani
11-03-04, 20:28
:roll: :roll: :roll: Kot e ka sexbrikenda se fjalen ja kam jap .....sh.. :lol: :lol: :lol:

BlertaB
12-03-04, 12:15
E di une kuj ja ka dhan fjalen Lazdrani oj sexybrikenda heheheh po hajt se po ju tregoj :roll: Fjalen ja ka dhan MUrgeshes more qyyyyyy :P :P :P

anna
13-03-04, 12:44
ej njerz ku eshte be murgesha :?: pse nuk po shkruan me :?: :?: lazdran pergjigju mos ka ardhe te ti hahahahha :lol: :lol:

zanushi
20-03-04, 21:02
une e di n shum gjuh ta them fjaln magjike t dua...por gjja m e rndsishme shte ta kesh njeriun q ti thuajsh t dua pastaj nuk ka importanz se n ciln gjuh ja thuajsh

sexybrikenda
25-03-04, 14:59
TE DUA :arrow: SHQIP ME SE MIRI APO LAZDRAN :wink:

lazdrani
25-03-04, 21:52
:roll: :roll: :roll: Po de Po ma mire shqip sigurisht :wink:

liza
07-04-04, 17:01
per mua mjafton qe te thuhet ajo fjal e embel !!
nuk ka lidhje gjuha po sigurisht qe shqipja eshte me e bukura....

sexybrikenda
08-04-04, 10:01
LAZDRAN TI AMO SEMPRE AMORE MIO :P

CrAzY-BoY
09-04-04, 16:15
Te Dua shum diqka smut ..:P
te dua mas mirti tingllon ne gjihen shqipe..!

lazdrani
04-05-04, 19:42
LAZDRAN TI AMO SEMPRE AMORE MIO :P :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

anna
05-05-04, 12:09
LAZDRAN TI AMO SEMPRE AMORE MIO :P :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

hahahaha kesaj po qe i thone dashuri me shikim te pare por me syze hahahahahahah :wink: :wink:

lazdrani
05-05-04, 18:57
:roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :wink:

florian
05-05-04, 21:07
ska si fjala te dua ne gjuhen e nenes tende :wink:

sexybrikenda
06-05-04, 09:14
------------------------------TE DUA----------------------------- :wink:

Vera
05-06-04, 18:38
uhuhuh hana po ti na knaqe, sa te dua i paske thon ti, po kujt ia kushtove moj hahah (shaka)

veq TE DUA ne shqip m epelqen ta them shum edhe pse i di disa ne gjuh te huaja i them shum rral heheh

anna
06-06-04, 12:27
e vertet ska me mire se shqip fjala te dua nejse edhe ne italisht me pelqen ti mooooooooooo :lol: :lol: :lol: :lol:

qika_pr
08-06-04, 10:44
Fjala te dua (ne shqip)pa dyshim eshte me e mira por edhe ne gjuhet e tjera tingelllon mir

turisti
04-08-04, 23:34
Ju pershendes te gjithve,pak me teper HANEN dhe mundimin e saj. Une mendoj nese dikush te thot - TE DUA - ne qfaredo gjuhe t'botes,KUPTIMI ESHTE I NJEJTE si DASHURIA. :P

Barbaroza
06-08-04, 12:40
Fjala T dua,ne shume gjuhe te botes:"I love you!"
Afrikaans Ek is lief vir jou!
Albanian Te dua!
Amharic Afekrishalehou!
Arabic Ohiboke (m to f), Nohiboka (f to m, or m to m)
Armenian Yes kez si'rumem!
Basque Maite zaitut!
Bengali Ami tomake bahlobashi!
Bosnian Volim te!
Bulgarian Obicham te!
Catalan T'estimo!
Creole Mi aime jou!
Croatian Volim te!
Czech Miluji tev!
Danish Jeg elsker dig!
Dutch Ik hou van je!
English I love you!
Esperanto Mi amas vin!
Estonian Mina armastan sind!
Farsi Tora dost daram!
Filipino Iniibig kita!
Finnish (M) rakastan sua!
French Je t'aime!
Frisian Ik hald fan dei!
Galician Querote!
German Ich liebe dich!
Greek S'ayapo!
Gujarati Hoon tane pyar karoochhoon! tane chaahuN chhuN!
Hawaiian Aloha wau ia 'oe!
Hebrew Anee ohev otakh (m to f), Anee ohevet otkha (f to m), Anee ohev otkha (m to m), Anee ohevet otakh (f to f)
Hindi Mai tumase pyar karata hun (m to f), Mai tumase pyar karati hun (f to m)
Hungarian Szeretlek!
Icelandic Eg elska thig!
Indonesian Saya cinta padamu!
Irish t'a gr'a agam dhuit!
Italian Ti amo!
Japanese Kimi o ai shiteru!
Korean Dangsinul saranghee yo!
Latin Te amo!
Latvian Es tevi milu!
Lithuanian As tave myliu!
Malaysian Saya cintamu!
Mandarin Wo ai ni!
Marshallese Yokwe Yuk!
Norwegian Jeg elsker deg!
Polish Kocham ciebie!
Portuguese Eu te amo!
Romanian Te iubesc!
Russian Ya tyebya lyublyu!
Sanskrit twayi snihyaami
Serbian Volim te!
Sesotho Kiyahurata!
Slovak Lubim ta!
Slovenian Ljubim te!
Spanish Te amo!
Swahili Nakupenda!
Swedish Jag lskar dig!
Tagalog Mahal kita!
Thai Phom rug khun (Male speaker) Chan rug khun (Female speaker)
Turkish Seni seviyorum!
Ukrainian Ya tebe kokhayu!
Urdu Main tumse muhabbat karta hoon!
Vietnamese Anh yeu em (m to f), Em yeu an (f to m)
Welsh Rwy'n dy garu di!
Yiddish Kh'hob dikh lib!
Zulu Ngiyakuthanda!

turisti
07-08-04, 16:28
Komplimentet e mija Barbaroza. :P

Barbaroza
07-08-04, 17:18
Komplimentet e mija Barbaroza. :P

Turisti,edhe une i gjeta te gatshme dikund.Sidoqofte ju falemnderoj!

Nexhati
25-10-04, 22:31
Fjala T dua,ne shume gjuhe te botes:"I love you!"
Afrikaans Ek is lief vir jou!
Albanian Te dua!
Amharic Afekrishalehou!
Arabic Ohiboke (m to f), Nohiboka (f to m, or m to m)
Armenian Yes kez si'rumem!
Basque Maite zaitut!
Bengali Ami tomake bahlobashi!
Bosnian Volim te!
Bulgarian Obicham te!
Catalan T'estimo!
Creole Mi aime jou!
Croatian Volim te!
Czech Miluji tev!
Danish Jeg elsker dig!
Dutch Ik hou van je!
English I love you!
Esperanto Mi amas vin!
Estonian Mina armastan sind!
Farsi Tora dost daram!
Filipino Iniibig kita!
Finnish (M) rakastan sua!
French Je t'aime!
Frisian Ik hald fan dei!
Galician Querote!
German Ich liebe dich!
Greek S'ayapo!
Gujarati Hoon tane pyar karoochhoon! tane chaahuN chhuN!
Hawaiian Aloha wau ia 'oe!
Hebrew Anee ohev otakh (m to f), Anee ohevet otkha (f to m), Anee ohev otkha (m to m), Anee ohevet otakh (f to f)
Hindi Mai tumase pyar karata hun (m to f), Mai tumase pyar karati hun (f to m)
Hungarian Szeretlek!
Icelandic Eg elska thig!
Indonesian Saya cinta padamu!
Irish t'a gr'a agam dhuit!
Italian Ti amo!
Japanese Kimi o ai shiteru!
Korean Dangsinul saranghee yo!
Latin Te amo!
Latvian Es tevi milu!
Lithuanian As tave myliu!
Malaysian Saya cintamu!
Mandarin Wo ai ni!
Marshallese Yokwe Yuk!
Norwegian Jeg elsker deg!
Polish Kocham ciebie!
Portuguese Eu te amo!
Romanian Te iubesc!
Russian Ya tyebya lyublyu!
Sanskrit twayi snihyaami
Serbian Volim te!
Sesotho Kiyahurata!
Slovak Lubim ta!
Slovenian Ljubim te!
Spanish Te amo!
Swahili Nakupenda!
Swedish Jag lskar dig!
Tagalog Mahal kita!
Thai Phom rug khun (Male speaker) Chan rug khun (Female speaker)
Turkish Seni seviyorum!
Ukrainian Ya tebe kokhayu!
Urdu Main tumse muhabbat karta hoon!
Vietnamese Anh yeu em (m to f), Em yeu an (f to m)
Welsh Rwy'n dy garu di!
Yiddish Kh'hob dikh lib!
Zulu Ngiyakuthanda! :roll: Ej moj Barbaroze po shume paske kerkuar Boten.... :wink:

Dardan Hasanaj
26-10-04, 11:48
Un i di ne pes gjuh qe te tham te dua por ethe mi pas dit ne krejt gjuht e botes mas mirti tingllon shqip TE DUA

Barbaroza
26-10-04, 12:01
AlbMuslim_Ku,te falenderoj dhe te pershendes.Vertete i bera copy se mu duken interesante shume.

Nexhati,edhe kam shetite shume ne bote,por veq fjala Te Dua me tingellon me se bukuri. :wink:

Tomori
28-10-04, 19:10
[quote="Barbaroza"]AlbMuslim_Ku,te falenderoj dhe te pershendes.Vertete i bera copy se mu duken interesante shume.

-[b]Barbaroz te jam mirenjohes, qfar rendesie ka a jan copy a jo!!!
Mua Tomorit, dot me hin ne pun shum kjo matrijal ,,,
-Barbaroz kam nje verejtje, pse moj me koh se ke postu kte matrijal pakten e din se nje Tomor e kemi ne forum nama i raft ene kty Tomorit hahahaha Barbaroza,,,,, :wink:

Kercovari
28-10-04, 20:39
C`se keni then Te Dua,keni hyre ne boten e mistereve duke vene ne shpine edhe baren me te rende per te mbetur besnik fjales qe keni thene, sa e lehte por aq edhe e rende per t`u thene.

turisti
29-10-04, 10:48
C`se keni then Te Dua,keni hyre ne boten e mistereve duke vene ne shpine edhe baren me te rende per te mbetur besnik fjales qe keni thene, sa e lehte por aq edhe e rende per t`u thene.


Kercovari i nderuar,fjalet e tua jane per do respekt.

Te pershendes si dhe teorien tende ,TURISTI .

Kercovari
29-10-04, 11:11
C`se keni then Te Dua,keni hyre ne boten e mistereve duke vene ne shpine edhe baren me te rende per te mbetur besnik fjales qe keni thene, sa e lehte por aq edhe e rende per t`u thene.


Kercovari i nderuar,fjalet e tua jane per do respekt.

Te pershendes si dhe teorien tende ,TURISTI .

Flm.Turisti
Por edhe postimet e tua nuk kane kurgje me jeten e nje Turisti,e as me pak te nje avanturisti,kur shihet qarte se edhe ti je ne ndertim te nje keshtjelle te pamposhtur ku njerzit do te gjenin lumturin,per te varrosur te keqen.
Edhe une te pershendes ngrohtesisht.Kercovari.

Blend Domaneku
29-10-04, 20:29
hej une di me thane te dua edhe kinezisht WO AI NI

Arlinda
09-11-04, 15:00
Hi me s mirti tingellon kur e thuaje ne shqip TE DUA edhe englisht I Love you BYE ksschen fr alle

turisti
09-11-04, 15:13
C`se keni then Te Dua,keni hyre ne boten e mistereve duke vene ne shpine edhe baren me te rende per te mbetur besnik fjales qe keni thene, sa e lehte por aq edhe e rende per t`u thene.


Kercovari i nderuar,fjalet e tua jane per do respekt.

Te pershendes si dhe teorien tende ,TURISTI .

Flm.Turisti
Por edhe postimet e tua nuk kane kurgje me jeten e nje Turisti,e as me pak te nje avanturisti,kur shihet qarte se edhe ti je ne ndertim te nje keshtjelle te pamposhtur ku njerzit do te gjenin lumturin,per te varrosur te keqen.
Edhe une te pershendes ngrohtesisht.Kercovari.

Hheheheheheh,shoki i nderuar,une momentalisht nuk guxoj te shkruaj per avanturat sepse une jam TURISTI romantik,perverz dhe nostalgjik,andej momentalisht po endem ( ne koken time )neper - katuneve te idejeve te mija-.

Nderimet e merituara per ty, TURISTI. :wink:

loni19
10-11-04, 11:42
me te vertete hana me ka habit se si ne te gjitha gjuhet e botes gati e shkruajti ate fjale po me te vertete ne gjuhen shqipe tingellon me se forti
TE DUA........?

bxboy
16-11-04, 15:44
i see all these different ways to say i love you in so many different languages, but they are just words. when you get up early in the morning to go to work to pay the bills, when you buy food, when you put a band-aid on your child's cut, when you visit someone in the hospital, when you forgive or admit a mistake, even a smile when your eyes meet, ... so many ways to say "I love you" without saying a word in any language.

ShEjToNkA
16-11-04, 16:04
Un volla vetm n Shqip e them kt fjal, edhe jo q s'di ama kshtu m plqen m s shumti se tingllon m s bukuri a!

T Dua !!!!!!!!!!!!!!

Mafiozi
16-11-04, 21:29
Sdi perse preferoj :je t'aime ! (te dua ne frengjisht ) ...ska me mire se kjo!nuk e dua nacionalizmin ne dashuri!!!!!

Oooh edhe mua me pelqen shum je t'aime...
edhe shqip Te dua me pelqen shum
Ti amo esht romantik

Me keto jam i gezuar, me shum nuk du... hahaha :wink:

valmiri
22-11-04, 22:19
ti me e bukura hana ashtu si e thoni e that sikur naimi
meme dhe quhet toka ku me ka ren koka
edhe fjala dashuri tingellon shum me bukur kur e thoni une ju dua juve

yllka
19-01-05, 12:27
TE DUA&LOVE YOU :wink:

turisti
20-01-05, 00:58
AUD ET,ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah. :wink:

Mafiozi
20-01-05, 12:49
AUD ET,ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah. :wink:

Hahahhahahahahhhhahahhahaaaaaaa

Te dua ne pasqyre aaaa :lol: :wink: hahahahahhahahahahhahahahahaaaaaaa

turisti
20-01-05, 15:05
AUD ET,ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah. :wink:

Hahahhahahahahhhhahahhahaaaaaaa

Te dua ne pasqyre aaaa :lol: :wink: hahahahahhahahahahhahahahahaaaaaaa

Jo,dashuria nga e mbrapa,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahaahahah.

Mafiozi
20-01-05, 20:25
AUD ET,ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah. :wink:

Hahahhahahahahhhhahahhahaaaaaaa

Te dua ne pasqyre aaaa :lol: :wink: hahahahahhahahahahhahahahahaaaaaaa

Jo,dashuria nga e mbrapa,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahaahahah.


Hahahahhahahaahahahahahahaahahahahhahaaaaa...
Dashuria qe fillon nga fundi :lol: hahahahahahahahahhahahhahaaaaaaa :wink:

Gentiana
24-01-05, 14:25
Fjala T dua,ne shume gjuhe te botes:"I love you!"
Afrikaans Ek is lief vir jou!
Albanian Te dua!
Amharic Afekrishalehou!
Arabic Ohiboke (m to f), Nohiboka (f to m, or m to m)
Armenian Yes kez si'rumem!
Basque Maite zaitut!
Bengali Ami tomake bahlobashi!
Bosnian Volim te!
Bulgarian Obicham te!
Catalan T'estimo!
Creole Mi aime jou!
Croatian Volim te!
Czech Miluji tev!
Danish Jeg elsker dig!
Dutch Ik hou van je!
English I love you!
Esperanto Mi amas vin!
Estonian Mina armastan sind!
Farsi Tora dost daram!
Filipino Iniibig kita!
Finnish (M) rakastan sua!
French Je t'aime!
Frisian Ik hald fan dei!
Galician Querote!
German Ich liebe dich!
Greek S'ayapo!
Gujarati Hoon tane pyar karoochhoon! tane chaahuN chhuN!
Hawaiian Aloha wau ia 'oe!
Hebrew Anee ohev otakh (m to f), Anee ohevet otkha (f to m), Anee ohev otkha (m to m), Anee ohevet otakh (f to f)
Hindi Mai tumase pyar karata hun (m to f), Mai tumase pyar karati hun (f to m)
Hungarian Szeretlek!
Icelandic Eg elska thig!
Indonesian Saya cinta padamu!
Irish t'a gr'a agam dhuit!
Italian Ti amo!
Japanese Kimi o ai shiteru!
Korean Dangsinul saranghee yo!
Latin Te amo!
Latvian Es tevi milu!
Lithuanian As tave myliu!
Malaysian Saya cintamu!
Mandarin Wo ai ni!
Marshallese Yokwe Yuk!
Norwegian Jeg elsker deg!
Polish Kocham ciebie!
Portuguese Eu te amo!
Romanian Te iubesc!
Russian Ya tyebya lyublyu!
Sanskrit twayi snihyaami
Serbian Volim te!
Sesotho Kiyahurata!
Slovak Lubim ta!
Slovenian Ljubim te!
Spanish Te amo!
Swahili Nakupenda!
Swedish Jag lskar dig!
Tagalog Mahal kita!
Thai Phom rug khun (Male speaker) Chan rug khun (Female speaker)
Turkish Seni seviyorum!
Ukrainian Ya tebe kokhayu!
Urdu Main tumse muhabbat karta hoon!
Vietnamese Anh yeu em (m to f), Em yeu an (f to m)
Welsh Rwy'n dy garu di!
Yiddish Kh'hob dikh lib!
Zulu Ngiyakuthanda!

Barbaroza
24-01-05, 14:34
Zgjedh Genta ne cilen gjuhe po te pelqen fjala magjike me shume?! :wink: :)

vushtrria
24-01-05, 14:38
Zgjedh Genta ne cilen gjuhe po te pelqen fjala magjike me shume?! :wink: :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vushtrria
24-01-05, 14:39
Zgjedh Genta ne cilen gjuhe po te pelqen fjala magjike me shume?! :wink: :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gentiana
24-01-05, 14:41
Albanian Te dua!
German Ich liebe dich!
French Je t'aime!
Latin Te amo!
English I love you!
:wink:

Barbaroza
24-01-05, 15:16
Albanian Te dua!
Italian Ti amo!
:wink:

dardha
25-01-05, 09:20
per momentin jam beqaresh dhe nuk i them askujt TE DUA

lazdrani
26-01-05, 12:25
Albanian Te dua!
Italian Ti amo!
:wink:


:wink:

lazdrani
26-01-05, 12:25
per momentin jam beqaresh dhe nuk i them askujt TE DUA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pasha mamin une i dua shume dardhat :wink:

Mafiozi
26-01-05, 23:05
per momentin jam beqaresh dhe nuk i them askujt TE DUA


Dardha, thuj forumit Te Dua :lol: :lol:


Mua me pelqen

TE DUA
JE T'AIME
I LOVE YOU

NobodysFool
22-03-05, 00:23
Online Affairs
Kerby Anderson

--------------------------------------------------------------------------------

The Allure of Cyber-Relationships
The Internet is becoming a breeding ground for adultery, so say many experts who track the pattern of extramarital affairs. So we will discuss the phenomenon of online affairs.

Peggy Vaughn is the author of The Monogamy Myth and also serves as an expert for America Online on problems caused by infidelity. She predicts that one "role of the Internet in the future will be as a source of affairs." She is writing a second book on the subject of adultery and says she could base half of it just on the letters she receives from people who started an affair online.{1}

An online affair (or cyberaffair) is an intimate or sexually explicit communication between a married person and someone other than their spouse that takes place on the Internet. Usually this communication takes place through an online service such as America Online or CompuServe. Participants usually visit a chat room to begin a group conversation and then often move into a one-to-one mode of communication. Chat room categories range from "single and liking it" to "married and flirting" to "naked on the keyboard."

Women in a chat room are often surprised at what develops in a fairly short period of time. At first the conversation is stimulating, though flirtatious. Quickly, however, women are often confronted with increasingly sexual questions and comments. Even if the comments dont turn personal, women find themselves quickly sharing intimate information about themselves and their relationships that they would never share with someone in person. Peggy Vaughn says, "Stay-at-home moms in chat rooms are sharing all this personal stuff they are hiding from their partners." She finds that the intensity of womens online relationships can "quickly escalate into thinking they have found a soulmate."

Online affairs differ from physical world affairs in some ways, but are similar in others. Cyberaffairs are based upon written communication where a person may feel more free to express herself anonymously than in person. Frequently the communication becomes sexually graphic and kinky in ways that probably would not occur if a real person were hearing these comments and could act on them. Participants in an online affair will often tell their life stories and their innermost secrets. They will also create a new persona, become sexually adventurous, and pretend to be different than they really are.

Pretending is a major theme in cyberaffairs. Men claim to be professionals (doctors, lawyers) who work out every day in the gym. And they universally claim that if their wives met their needs, they wouldnt be sex shopping on the Internet. Women claim to be slim, sexy, and adventurous. The anonymity of the Internet allows them to divulge (or even create) their wildest fantasies. In fact, their frank talk and flirtation pays great dividends in the number of men in a chat room who want to talk to them and get together with them.

Just as the Internet has become a new source of pornography for many, so it seems that it has also become a new source for affairs. Relationships online frequently go over the line leaving pain, heartbreak, and even divorce in their wake. Even though these online affairs dont involve sex, they can be very intense and threaten a marriage just the same.

Current Statistics on Adultery
In a previous article, I talked about some of the statistics concerning adultery. Before we continue, let me update some of those numbers with a multitude of studies all coming to similar conclusions.

One conclusion is that adultery is becoming more common, and researchers are finding that women are as likely as men to have an affair. A 1983 study found that 29 percent of married people under 25 had had an affair with no statistical difference between the number of men and women who chose to be unfaithful to their spouses early in life.{2} By comparison, only 9 percent of spouses in the 1950s under the age of 25 had been involved in extramarital sex. Another study concluded that by age 40 about 50 to 65 percent of husbands and 45 to 55 percent of wives become involved in an extramarital affair.{3}

Affairs are usually more than a one-time event. A 1987 study surveyed 200 men and women and found that their affairs lasted an average of two years.{4} In fact, affairs go through transitions over time. They may begin as romantic, sexual, or emotional relationships and may become intimate friendships. Affairs that become friendships can last decades or a lifetime.

Online affairs differ from other affairs in that they may not involve a physical component, but the emotional attachment is still there. Online affairs develop because of the dual attraction of attention and anonymity. Someone who has been ignored by a spouse (or at least perceives that he or she is ignored) suddenly becomes the center of attention in a chat room or a one-on-one e-mail exchange. A woman finds it exciting, even intoxicating, that all these men want to talk to her. And they are eager to hear what she says and needs.

Anonymity feeds this intoxication because the person on the other end of this cyberaffair is unknown. He or she can be as beautiful and intelligent as your dreams can imagine. The fantasy is fueled by the lack of information and the anonymity. No one in cyberland has bad breath, a bald head, love handles, or a bad temper. The sex is the best you can imagine. Men are warm, sensitive, caring, and communicative. Women are daring, sensual, and erotic.

Is it all too good to be true? Of course it is. Cyberaffairs are only make-believe. Usually when cyberlovers meet, there is a major letdown. No real person can compete with a dream lover. No marriage can compete with a cyberaffair. But then an online affair cant really compete with a real relationship that provides true friendship and marital intimacy.

Nevertheless, online affairs are seductive. An Internet addict calls out to a spouse "one more minute" just as an alcoholic justifies "one more drink." Cyberaffairs provide an opportunity to become another person and chat with distant and invisible neighbors in the high-tech limbo of cyberspace. Social and emotional needs are met, flirting is allowed and even encouraged, and an illusion of intimacy feeds the addiction that has caught so many unsuspecting Internet surfers.

Motivations for Affairs
Affairs usually develop because the relationship meets various social and psychological needs. Self-esteem needs are often at the top of the list. Self-esteem needs are met through knowing, understanding, and acceptance. Psychologists say that those needs are enhanced through talking intimately about feelings, thoughts, and needs. This can take place in person or take place through the Internet.

Even though online affairs may not involve a physical component, the emotional attachment can be just as strong and even overwhelming. And when they end, this strong attachment usually leaves participants in emotional pain.

Women report feeling thrilled by their lovers interest in them physically, emotionally, and intellectually. They are also excited about the chance to know a different man (how he thinks and feels). They also feel intimate with their lovers because they can talk about their feelings openly. However, when the affair ends, they feel a great deal of guilt with regard to their husband and children. They also regret the deceit that accompanied the affair.

Men report feeling excited about the sexual experience of the affair. They try to control their feelings in the affair and do not compete with their feelings for their wife. Often they limit the emotional involvement with their lover. Men also feel guilt and regret over deceit when an affair ends, but less so than most women.

Men and women have affairs for different reasons. Research has shown that women seek affairs in order to be loved, have a friend, and feel needed. Men seek affairs for sexual fulfillment, friendship, and fun.{5}

It appears that the percentage of women who have extramarital sex has increased the last few decades. In 1953 Alfred Kinsey found that 29 percent of married women admitted to at least one affair.{6} A Psychology Today survey in 1970 reported that 36 percent of their female readers had extramarital sex.{7} One study in 1987 found that 70 percent of women surveyed had been involved in an affair.{8}

It also appears that women who are employed full-time outside of the home are more likely to have an affair than full-time homemakers. Several studies come to this same conclusion. One study found that 47 percent of wives who were employed full-time and 27 percent of full-time homemakers had been involved in an affair before they were 40 years old.{9} And New Woman magazine found that 57 percent of employed wives who had an affair met their lover at work.{10}

Contrary to conventional wisdom, an affair will not help your marriage. In 1975, Linda Wolfe published Playing Around after she studied twenty-one women who were having affairs to keep their marriages intact.{11} The reasoning for many of these women was that if they could meet their own needs, their marriages would be more successful. Many said they were desperately lonely. Others were afraid, believing their husbands did not love them or were not committed to their marriage. Five years after the initial study, only three of the twenty-one women were still married.

Adultery can destroy a marriage, whether a physical affair or an online affair.

Preventing an Affair
The general outline for some of these ideas comes from family therapist Frank Pittman, author of Private Lies: Infidelity and the Betrayal of Intimacy, although I have added additional material. He has counseled 10,000 couples over the last forty years, and about 7,000 have experienced infidelity. He has nineteen specific suggestions for couples on how to avoid affairs.{12} Lets look at a few of them.

First, accept the possibility of being sexually attracted to another and of having sexual fantasies. Frank Pittman believes we should acknowledge that such thoughts can develop so that you dont scare them into hiding. But he also says you shouldnt act on them.

Second, we should hang out with monogamous people. He says, "They make a good support system." To state it negatively, "Do not be deceived: Bad company corrupts good morals" (1 Cor. 15:33).

Third, work on your marriage. He says to keep your marriage sexy and work to be intimate with your spouse. He also says to make marriage an important part of your identity. "Carry your marriage with you wherever you go."

Fourth, be realistic about your marriage. Pittman says, "Dont expect your marriage to make you happy. See your partner as a source of comfort rather than a cause of unhappiness." Accept the reality of marriage; it isnt always beautiful. Also accept that you are both imperfect.

Fifth, keep the marriage equal. Share parenting duties. "If not, one partner will become the full-time parent, and the other will become a full-time child" without responsibilities, who seeks to be taken care of. And keep the relationships equal. Pittman says, "The more equal it is, the more both partners will respect and value it."

Sixth, if you arent already married, be careful in your choice of a marriage partner. For example, marry someone who believes in, and has a family history of, monogamy. Frank Pittman says, "It is a bad idea to become the fifth husband of a woman who has been unfaithful to her previous four." Also, marry someone who respects and likes your gender. "They will get over the specialness of you yourself and eventually consider you as part of a gender they dislike."

Seventh, call home every day you travel. "Otherwise, you begin to have a separate life." And stay faithful. "If you want your partner to (stay faithful), it is a good idea to stay faithful yourself." And make sure you are open, honest, and authentic. Lies and deception create a secret life that can allow an affair to occur.

Finally, dont overreact or exaggerate the consequences of an affair if it occurs. Pittman says, "It doesnt mean there will be a divorce, murder or suicide. Catch yourself and work your way back into the marriage."

Affairs can destroy a marriage. Take the time to affair-proof your marriage so you avoid the pain, guilt and regret that inevitably results. And if you have fallen into an affair, work your way back and rebuild your marriage.

Consequences of Affairs
When God commands, "You shall not commit adultery" (Ex. 20:14), He did so for our own good. There are significant social, psychological, and spiritual consequences to adultery.

A major social cost is divorce. An affair that is discovered does not have to lead to divorce, but often it does. About one- third of couples remain together after the discovery of an adulterous affair, while the other two-thirds usually divorce.

Not surprisingly, the divorce rate is higher among people who have affairs. Annette Lawson (author of Adultery: An Analysis of Love and Betrayal) found that spouses who did not have affairs had the lowest rate of divorce. Women who had multiple affairs (especially if they started early in the marriage) had the highest rate of divorce.

A lesser known fact is that those who divorce rarely marry the person with whom they are having the affair. For example, Dr. Jan Halpers study of successful men (executives, entrepreneurs, professionals) found that very few men who have affairs divorce their wife and marry their lovers. Only 3 percent of the 4,100 successful men surveyed eventually married their lovers.{13}

Frank Pittman has found that the divorce rate among those who married their lovers was 75 percent.{14} The reasons for the high divorce rate include: intervention of reality, guilt, expectations, a general distrust of marriage, and a distrust of the affairee.

The psychological consequences are also significant, even if they are sometimes more difficult to discern. People who pursue an affair often do so for self-esteem needs, but often further erode those feelings by violating trust, intimacy, and stability in a marriage relationship. Affairs do not stabilize a marriage, they upset it.

Affairs destroy trust. Its not surprising that marriages formed after an affair and a divorce have such a high divorce rate. If your new spouse cheated before, what guarantee do you have that this person wont begin to cheat on you? Distrust of marriage and distrust of the affairee are significant issues.

Finally, there are spiritual consequences to affairs. We grieve the Lord by our actions. We disgrace the Lord as we become one more statistic of moral failure within the body of Christ. We threaten the sacred marriage bond between us and our spouse. We bring guilt into our lives and shame into our marriage and family. Affairs extract a tremendous price in our lives and the lives of those we love and hold dear.

And lets not forget the long-term consequences. Affairs, for example, can lead to unwanted pregnancies. According to one report, "Studies of blood typing show that as many as 1 out of every 10 babies born in North America is not the offspring of the mothers husband."{15} Affairs can also result in sexually transmitted diseases like syphilis, chlamydia, herpes, or even AIDS. Many of these diseases are not curable and will last for a lifetime.

Adultery is dangerous, and so are online affairs. The popularity of the recent movie Youve Got Mail has helped feed the fantasy that you are writing to Tom Hanks or Meg Ryan. In nearly every case, nothing could be further from the truth. An online affair could happen to you, and the plot might be more like Fatal Attraction.

dr1ta
22-03-05, 00:31
Nuk e perdori fjalen shpesh te dua :(

dembelica
22-03-05, 00:38
Vetem shqip tingllon bukur :)

dr1ta
22-03-05, 00:48
Vetem shqip tingllon bukur :)valla kembet dridhen :D

turisti
22-03-05, 00:50
Vetem shqip tingllon bukur :)

Nese eshte nga zemra eshte me e bukur dhe reale. :wink:

dembelica
22-03-05, 01:14
Vetem shqip tingllon bukur :)valla kembet dridhen :D

A e din se me e keqja eshte kur te dridhet buza :oops: paaaaaa fantazi :wink:

dembelica
22-03-05, 01:15
Vetem shqip tingllon bukur :)

Nese eshte nga zemra eshte me e bukur dhe reale. :wink:

E vertete Turisti :wink:

dr1ta
22-03-05, 01:23
Vetem shqip tingllon bukur :)valla kembet dridhen :D

A e din se me e keqja eshte kur te dridhet buza :oops: paaaaaa fantazi :wink:


Edhe me e keqe kur trullohet kryt sdin cka te bejsh e faqet te skuqen :roll: :P

turisti
22-03-05, 01:23
Vetem shqip tingllon bukur :)

Nese eshte nga zemra eshte me e bukur dhe reale. :wink:

E vertete Turisti :wink:

E dij,por kushton shume. :? :wink:

Faleminderit.

dembelica
22-03-05, 01:24
Vetem shqip tingllon bukur :)valla kembet dridhen :D

A e din se me e keqja eshte kur te dridhet buza :oops: paaaaaa fantazi :wink:


Edhe me e keqe kur trullohet kryt sdin cka te bejsh e faqet te skuqen :roll: :P

More faqet hallall,po te nxehet krejt trupi se :oops: :wink:

dembelica
22-03-05, 01:32
Vetem shqip tingllon bukur :)

Nese eshte nga zemra eshte me e bukur dhe reale. :wink:

E vertete Turisti :wink:

E dij,por kushton shume. :? :wink:

Faleminderit.

Edhe kete e di Turisti :?


PS:marrim kredi, ja baj disi :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
22-03-05, 01:56
Vetem shqip tingllon bukur :)

Nese eshte nga zemra eshte me e bukur dhe reale. :wink:

E vertete Turisti :wink:

E dij,por kushton shume. :? :wink:

Faleminderit.

Edhe kete e di Turisti :?


PS:marrim kredi, ja baj disi :lol: :lol: :lol: :wink:

:P :wink: :P :wink:

Tomori
22-03-05, 02:01
[quote=dembelica]Vetem shqip tingllon bukur :)

-Mir de dr1ta sta prishi po ta them shqip
Te dua

Kavaleri
22-03-05, 02:10
TE DUA
afrik -ek is lief vir jou
Alenteajano portugal-gosto de ti,porra
Egjypt-ube era
Amharic-athiopien afekrishalehou
Apache[indianer]-sheth she n zho n
Arabisch[ohiboke] ana behibak /ana behibek /ana hebbek
Armenisch yes kez guh seerem
Ashanti/akan/twi[ghane]-me dor wo
Assamese[indian]-moi tomak bhal pau
Bangladesh-ami tomake walobashi
Baskich[spain]-maite zaitut
Bassa[afrika]-mengweswe
Batak[nordsumatra]-holong rohangku di ho
Bemba[afrika]-ndikufuna
Bicol[filipine]-namumutan ta ka
Bolivianisch-qanta munani
Bosnish-volim te
Brazil-eu te amo
Bullgarish-obicham te
Burmenish-chit pa de
Cambodscha-kh_nhaum soro_lahn nhee_ah
Danimark-jeg elsker dig
Deutch-ich liebe dich
Ecuador-canda munani
English-i love you
Eskimoish-nagligivget
Esperanto-mi amas vin
Estonish-mina armastan sind
Farsi[persish]-tora dost daram
Finnisch-mina rakastan sinua
Frances-je t aime
Gailsch[irland]-ta gra agam ort
Georgianisch-miqvarhar
Grece-sagapao
Hawaiianisch-aloha wau ia oe
Hebreish- anee ohev otakh
Hindi-mai tumase pyar karata hun
Holland-ik hou van je
Indoenezish-saya cinta padamu
Italisht-ti amo
Irish-taime i ngra leat
Japan-kimi o ai shiteru
Javanesish-kulo tresno
Jiddish-ikh hob dikh lib
Kekchi[maya]-nactinra
Kikongo[zaire]-mono ke zola nge
Korea-saranghae
Kroacia-ja vas volim
Kurdistan-ez te hezdikhem
Latinisht-te amo
Lettish-es tevi milu
Liban-bahibak
Litau-tave myliu
Luxemburg-ech hun dech gar
Madagassish-mitia ianao aho
Maqedonia-te sakam
Malay[indonezia]-saya cintakan kamu
Malta-jien inhobbok
Marok-kanbhik
Norweg-jeg eskler deg
Pakistan-mhuje tumse muhabbat hai
Philipinen-iniibig kita
Polonia-kocham cie
Rumenia-te iubesc
Spanjisht te quiero
Sirilanka-mama oyata arderyi
Suedi-jag alskar dig
Syria-bhebbek
Tahitti-ua here au ia oe
Tunezia-ha eh bak
Turkish-ben seni seviyorum
Ukraina-ya tebe kokahaya
Ungar[hungaria]-szeretklek
Vietnam-anh yeu em
por prap ne shqip fjala TE DUA tingellon me bukur me embel :lol:
Hiaaaa qito i kam ditt mundesh mi pa ne Albachat.nesjse nuk dua te ju mposhti por pskemi te njejtin stil.
Pershendetje TE DUA

tingllon ma zheg.

dembelica
22-03-05, 09:52
Vetem shqip tingllon bukur :)

Nese eshte nga zemra eshte me e bukur dhe reale. :wink:

E vertete Turisti :wink:

E dij,por kushton shume. :? :wink:

Faleminderit.

Edhe kete e di Turisti :?


PS:marrim kredi, ja baj disi :lol: :lol: :lol: :wink:

:P :wink: :P :wink:

:wink:

turisti
23-03-05, 23:14
Vetem shqip tingllon bukur :)

Nese eshte nga zemra eshte me e bukur dhe reale. :wink:

E vertete Turisti :wink:

E dij,por kushton shume. :? :wink:

Faleminderit.

Edhe kete e di Turisti :?

iko. :P :wink:


PS:marrim kredi, ja baj disi :lol: :lol: :lol: :wink:

:P :wink: :P :wink:

:wink:

dembelica
24-03-05, 21:01
[quote="turisti"iko. :P :wink:

Urrno :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Qika_per_Lakmi
24-03-05, 21:15
i love you, je t'aime, te amo, ich liebe dich, TE DUA

Dali!Keq
24-03-05, 21:39
Ich dich auch :)

Fleta
14-04-05, 17:50
Vetem shqip di :wink:


"TE DUA" a nuk tingellon bukur kjo fjale ??? :wink:

Tomori
14-04-05, 18:31
Vetem shqip di :wink:


"TE DUA" a nuk tingellon bukur kjo fjale ??? :wink:
Te lumte "Fleta" je e respektuar :wink:
Veq shqip,,,,,,sa embel tingellon "TE DUA"" :wink:

Fleta
16-04-05, 12:15
Vetem shqip di :wink:


"TE DUA" a nuk tingellon bukur kjo fjale ??? :wink:
Te lumte "Fleta" je e respektuar :wink:
Veq shqip,,,,,,sa embel tingellon "TE DUA"" :wink:

E di :wink:

Baci_de
16-04-05, 14:19
Valla edhe une pajtohem me Fleten se vetem ne shqip me tingellon mese miri TE DUA

Baci_de
16-04-05, 14:25
[quote=Fleta]Vetem shqip di :wink:


"TE DUA" a nuk tingellon bukur kjo fjale ??? :wink:
Te lumte "Fleta" je e respektuar :wink:
Veq shqip,,,,,,sa embel tingellon "TE DUA"" :wink:

E di :wink:[/quot eshte shume e vrettete Fleta mse mire tingellon ne shqip TE DUA

turisti
22-04-05, 23:55
Ne disa gjuhe,por tingellimi eshte i ndryshem a kuptimi :P i njejt. :P

Gjumashja
23-04-05, 10:15
ajllovju shqiptarski

sexybrikenda
23-04-05, 11:59
ajllovju shqiptarski

:lol: :lol: :lol: :lol:

Vera
23-04-05, 12:09
ajllovju shqiptarski

:lol: :lol: :lol: :lol:


hej sexybrikenda pse nuk po ia permirson gjumashes pasiqe ti din noshta ma mir hahahhahahah


ti amo

ishalla nuk eshte gabim qeshtu a :wink:

Naki
23-04-05, 12:27
Vetem shqip di :wink:


"TE DUA" a nuk tingellon bukur kjo fjale ??? :wink:


Keni te drejte :wink:

florian
23-04-05, 14:00
Shum her e thash (Te dua) NE GJUHEN E DREQIT
Por gjithmon me takoi ta rithoshja
Nje her e thash ne gjuhen e nenes
VETEM NJE HER
Dhe ajo qe per gjithmon!!!!!!!!!

Honesty^uk.
09-07-05, 21:53
"Fjala te dua"
Ne 100 Gjuh te Botes


Trkischns
Ek hseni seviorumet jou lief

Albanian
Te dua

Arabic
Ana behibak (to male)

Arabic
Ana behibek (to female)

Armenian
Yes kez sirumen

Bambara
M'bi fe

Bangla
Aamee tuma ke bhalo aashi

Belarusian
Ya tabe kahayu

Bisaya
Nahigugma ako kanimo

Bulgarian
Obicham te

Cambodian
Soro lahn nhee ah

Cantonese Chinese
Ngo oiy ney a

Catalan
T'estimo

Cheyenne
Ne mohotatse

Chichewa
Ndimakukonda

Corsican
Ti tengu caru (to male)

Creol
Mi aime jou

Croatian
Volim te

Czech
Miluji te

Danish
Jeg Elsker Dig

Dutch
Ik hou van jou

English
I love you

Esperanto
Mi amas vin

Estonian
Ma armastan sind

Ethiopian
Afgreki'

Faroese
Eg elski teg
Farsi
Doset daram

Filipino
Mahal kita

Finnish
Mina rakastan sinua

French
Je t'aime, Je t'adore

Gaelic
Ta gra agam ort

Georgian
Mikvarhar

German
Ich liebe dich

Greek
S'agapo

Gujarati
Hoo thunay prem karoo choo

Hiligaynon
Palangga ko ikaw

Hawaiian
Aloha wau ia oi

Hebrew
Ani ohev otah (to female)

Hebrew
Ani ohev et otha (to male)

Hiligaynon
Guina higugma ko ikaw

Hindi
Hum Tumhe Pyar Karte hae

Hmong
Kuv hlub koj

Hopi
Nu' umi unangwa'ta

Hungarian
Szeretlek

Icelandic
Eg elska tig

Ilonggo
Palangga ko ikaw

Indonesian
Saya cinta padamu

Inuit
Negligevapse

Irish
Taim i' ngra leat

Italian
Ti amo

Japanese
Aishiteru

Kannada
Naanu ninna preetisuttene

Kapampangan
Kaluguran daka

Kiswahili
Nakupenda

Konkani
Tu magel moga cho

Korean
Sarang Heyo

Latin
Te amo

Latvian
Es tevi miilu

Lebanese
Bahibak

Lithuanian
Tave myliu

Malay
Saya cintakan mu / Aku cinta padamu

Malayalam
Njan Ninne Premikunnu

Mandarin Chinese
Wo ai ni

Marathi
Me tula prem karto

Mohawk
Kanbhik

Moroccan
Ana moajaba bik

Nahuatl
Ni mits neki
Navaho
Ayor anosh'ni

Norwegian
Jeg Elsker Deg

Pandacan
Syota na kita!!

Pangasinan
Inaru Taka

Papiamento
Mi ta stimabo

Persian
Doo-set daaram

Pig Latin
Iay ovlay ouyay

Polish
Kocham Ciebie

Portuguese
Eu amo te

Rtoromanisch
Jeu carezel Tei
Romanian
Te ubesk

Russian
Ya tebya liubliu

Scot Gaelic
Tha gra\dh agam ort

Serbian
Volim te

Setswana
Ke a go rata
Sindhi
Maa tokhe pyar kendo ahyan

Sioux
Techihhila

Slovak
Lu'bim ta

Slovenian
Ljubim te

Spanish
Te quiero / Te amo

Swahili
Ninapenda wewe

Swedish
Jag alskar dig

Swiss-German
Ich lieb Di

Tagalog
Mahal kita

Taiwanese
Wa ga ei li

Tahitian
Ua Here Vau Ia Oe

Tamil
Nan unnai kathalikaraen

Telugu
Nenu ninnu premistunnanu

Thai
Chan rak khun (to male)

Thai
Phom rak khun (to female)

Turkish
Seni Seviyorum

Ukrainian
Ya tebe kahayu

Urdu
mai aap say pyaar karta hoo

Vietnamese
Anh ye^u em (to female)

Vietnamese
Em ye^u anh (to male)

Welsh
'Rwy'n dy garu

Yiddish
Ikh hob dikh

Yoruba
Mo ni fe

Kercovari
09-07-05, 22:19
Flm.Honesti i nderuar,po une e di vetem shqip,besoj se edhe ty te kenaq kur te thote nje shqiptare "Oh shpirte sat dau"edhe ti u iken botes endrrave dhe futesh ne realitetin e dashuris ala Shqip. :lol: :lol: :lol:

Honesty^uk.
09-07-05, 23:14
Flm.Honesti i nderuar,po une e di vetem shqip,besoj se edhe ty te kenaq kur te thote nje shqiptare "Oh shpirte sat dau"edhe ti u iken botes endrrave dhe futesh ne realitetin e dashuris ala Shqip. :lol: :lol: :lol:


Mese e vertet dhe e pa mohueshme i nderuar

Kercovari
09-07-05, 23:49
Flm.Honesti i nderuar,po une e di vetem shqip,besoj se edhe ty te kenaq kur te thote nje shqiptare "Oh shpirte sat dau"edhe ti u iken botes endrrave dhe futesh ne realitetin e dashuris ala Shqip. :lol: :lol: :lol:


Mese e vertet dhe e pa mohueshme i nderuar

flm.Endrro shqip te dashurosh shqip. Naten emire me endrra te bukura,kushedi ndoshta edhe realitet. :wink:

e_martumja
09-07-05, 23:54
TE DUA,je t'aime, ich liebe dich, i love you, te amo

Kercovari
09-07-05, 23:55
TE DUA,je t'aime, ich liebe dich, i love you, te amo

Flm. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
me fal shaka!

e_martumja
09-07-05, 23:58
TE DUA,je t'aime, ich liebe dich, i love you, te amo

Flm. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
me fal shaka!
Tye shume te dua vetem qe je burre beqar :lol: :lol: :lol: ski nevoj mem faliminderu

me fal shaka :lol: :lol:

Kercovari
10-07-05, 00:00
Mos deshe te thuash beqar i martu :lol: :lol: :lol: :lol:

edhe une te dua ty me shaka :lol: :lol: :lol: :lol:

e_martumja
10-07-05, 00:01
po lexon mendimet e mi :lol: :lol:

Kercovari
10-07-05, 00:05
Auuuu! large saj, une shpreh mendimet e mi :lol: :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
10-07-05, 00:06
Fjala TE DUA
Me hatashem
Me shijshem
Me embel
Me paster
Me fantastike
Me shkelqyeshem
Me lehtas
Me haptas
E ndjen dhe tingellon
Me se miri atehere kur e shqipton ne
GJUHEN SHQIPE
T E===D U A

me respekt Flaka_1

Kercovari
10-07-05, 00:08
Fjala TE DUA
Me hatashem
Me shijshem
Me embel
Me paster
Me fantastike
Me shkelqyeshem
Me lehtas
Me haptas
E ndjen dhe tingellon
Me se miri atehere kur e shqipton ne
GJUHEN SHQIPE
T E===D U A

me respekt Flaka_1

Ah Flaka_1si na dogje :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
15-07-05, 16:34
Fjala TE DUA
Me hatashem
Me shijshem
Me embel
Me paster
Me fantastike
Me shkelqyeshem
Me lehtas
Me haptas
E ndjen dhe tingellon
Me se miri atehere kur e shqipton ne
GJUHEN SHQIPE
T E===D U A

me respekt Flaka_1

Ah Flaka_1si na dogje :lol: :lol: :lol:

ha hahah :lol:
he heee a tani e kuptove a :?:
po une te kam thene qysh ne fillim e ti nuk besojshe :lol: :lol:
te pershendes kalo bukur
flaka

turisti
20-07-05, 00:39
Per mua me se mirti tingllon ajo e shqiptuar seriozisht. :P


Me respekt,
TURISTI. :P

Sy_kaltra
20-11-05, 18:23
Albanian
Te dua

Dutch
Ik hou van jou

English
I love you

Italian
Ti amo

Slovak
Lu'bim ta

Spanish
Te quiero / Te amo

Turkish
Seni Seviyorum

boll po disha :lol:

Honesty^uk.
20-11-05, 18:45
Nese me do thuaj te verteten
nuk do te fal vec zemren
por edhe jeten
nese ke zemer ndaje bashk me mua
nese ke fjale thuaj qe te dua.

Kercovari
20-11-05, 19:09
Me thuaj vetem
Vdeksh sa shum te dua
Ather me binde thelle
Se do te jetojsh me mua....
Me thuaje shume te dua
Te qafsha ne dhe
Ather me binde thelle
Se kur s`ndahemi ne :lol: :lol: :lol: :wink:

Reana
20-11-05, 20:45
Te dua Diell :P
(veq aman mos rrezato teper, se po me jep kancer :roll: :lol: )

doGzona
20-11-05, 20:48
:lol:

Te dua , te dua

Boten do ta ndalja
Sikur te kisha fuqi
Ta ndalja per mua
Ta ndalja per ty.


Kengen do ta kendoja
Tere jeten pa u ndal
Te dua aq shume
Dhe zemren ta kam fal.


Ne ishulli me te larte
Atje do te shkoj
Te theme se sa te dua
Sa sume te vlersoj.

Ne lartesi te qiellit
Do ta shkruaj lart
Te dua , te dua
Ta shkruaj me shkronjen e arte.

Kalt
20-11-05, 20:51
Te dua Diell :P
(veq aman mos rrezato teper, se po me jep kancer :roll: :lol: )


Dielli nuk te jep kancer, por ti vete duke ndenjur me gjate se sa duhet.

Reana
20-11-05, 20:54
Te dua Diell :P
(veq aman mos rrezato teper, se po me jep kancer :roll: :lol: )


Dielli nuk te jep kancer, por ti vete duke ndenjur me gjate se sa duhet.

:wink: 8) :lol:

Si nuk jepka Dielli kancer??? rrezet ultra-vjollce te Diellit ta bejne hallin :lol: :lol: :lol:

turisti
24-11-05, 04:04
Te Dua tingellon me se mirti ne gjuhen e :P syve. :P

Sy_kaltra
26-11-05, 22:52
Te Dua ,Shqip .

Luana
27-11-05, 02:02
Kurr nuk ma thot goja te them "te dua" sepse tregon gjuha e trupit (body language ) :wink:

Kercovari
27-11-05, 11:40
Kurr nuk ma thot goja te them "te dua" sepse tregon gjuha e trupit (body language ) :wink:

Po prape te mungon dikush ty! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Agroni22
29-11-05, 19:51
te dua ma shume se veten time