PDA

View Full Version : Per Forum me te mir!!


Gentiana
03-03-04, 23:41
Ju pershendes te gjithve. Meqe ky Forum me koh esht duke perparuar,dhe per mua sot veqantohet, dhe me bashkpunimin e juaj do te behet edhe me mir. Pikerisht per kte do te ishte mir te hapet tem apo edhe diqka tjeter,po per kte duhet te dihet mendimi i gjdo kujt,keshtu qe gjdo kush mundet ta jep mendimin e vet:

Qka mendoni ju,qka mundet ta ben kte Forum edhe me mir se qe esht,keni ndonje idee ju Forum-ista??
Nese keni verejtje apo edhe idee jan te mirse ardhura.

Genta

Vera
06-07-04, 14:47
Pershendetje

Une mendoj qe Forumi eshte krejt ne rregul, nuk e di a do ishte me mir po te kishte qen me ndryshe se nuk jam edhe shum e informuar se cka permbajne Forumat e tjer por sa i perket Forumit Dardania me pelqen shum dhe krejt ne rregull eshte.

aferdita
06-07-04, 20:44
pershendetje

deri tash ka qen ne rregull
por kohen e fundit ka nis me ndryshu shum, eshte be sikur chat vetem folin palidhje edhe qelin tema dhe vetem nje fjal e shkruajn

mendimi im mos e keqkuptoni
:wink:

IceGirl
07-07-04, 15:51
Nuk ka koh te gjat qe jam hy ne furum, por me pelqen deri me tani gjdo gje esht ne rregull,me pelqen shum ,vetem kisha pas deshir qe temat te reja te mos perseriten me ato te vjetrat :wink:

Ju pershendes :wink:

lazdrani
07-07-04, 20:53
Nuk ka koh te gjat qe jam hy ne furum, por me pelqen deri me tani gjdo gje esht ne rregull,me pelqen shum ,vetem kisha pas deshir qe temat te reja te mos perseriten me ato te vjetrat :wink:

Ju pershendes :wink:Me vjen mire Ice Girl qe jeni e kenaqyre me forumin Dardani,argetime te embel edhe me tutje per ju.kritika e juaj eshte me vende dhe per kete kujdesem ne Moderatoret dhe besoje qe jeni te kenaqyre me punen tone.Jeni e pershendetur nga Lazdrani :wink:

RRUSHI
08-07-04, 01:33
pershendetje

deri tash ka qen ne rregull
por kohen e fundit ka nis me ndryshu shum, eshte be sikur chat vetem folin palidhje edhe qelin tema dhe vetem nje fjal e shkruajn

mendimi im mos e keqkuptoni
:wink:
Ja psh si veprova une tash --- dua te them se pajtohem plotsisht me zonjushen Aferdita :wink:

Barbaroza
09-07-04, 10:57
Nuk ka koh te gjat qe jam hy ne furum, por me pelqen deri me tani gjdo gje esht ne rregull,me pelqen shum ,vetem kisha pas deshir qe temat te reja te mos perseriten me ato te vjetrat :wink:

Ju pershendes :wink:

Te pershendes edhe une IceGirl dhe me vjen mire qe ju pelqen ketu,ndersa rreth asaj qe thua mos te perseriten temat,per kete me te kujdesshem duhet te jene se pari anetaret.Ata para se te hapin nje teme duhet te shikojne me vemendje a mos valle nje teme e tille gjendet ne diskutim pastaj te vendosin ta hapin apo jo nje teme te tille!

turisti
23-08-04, 16:20
:P :idea: :cry: :?: :wink:

skender
24-10-04, 14:22
nuk ka asgje te keqe qdo gje eshte ne rregull.nuk ka ndryshime qe duhet te kete .tung

DEA
24-10-04, 14:43
Mikun e mire duhet ta duash me te mirat dhe te metat e tij :wink: e ndjej veten mire shume me ka larguar nga monotonia e perditshme .Ka tema per secilin , gjithsecili mund te inkuadrohet ne ate qfare e pelqen me shume si p .sh: sikur chat, perseritje te temave padashje, kacafytje,politik,fe e te gjitha te tjerat. Te gjitha i takojne normales

Jeni te pershendetur nga une te gjithe, mirembetshi ,kaloni mire, mos merrni afer zemres shume :wink: :wink: :wink:

dr1ta
25-10-04, 12:45
Pershendetje :)

Forumi i dardanise esht shum i mire...vec nje gje me pengon pak me kto qiftet mendoj ce e teprojn shum duke fantazu kush esht qift me ken ka shum topic te tilla ...kjo esht vend publik ....nese dojni dicka te tille ateher flisni ne privat ose dikund tjeter.


tung :)

Honesty^uk.
28-10-04, 22:22
Pershendetje :)

Forumi i dardanise esht shum i mire...vec nje gje me pengon pak me kto qiftet mendoj ce e teprojn shum duke fantazu kush esht qift me ken ka shum topic te tilla ...kjo esht vend publik ....nese dojni dicka te tille ateher flisni ne privat ose dikund tjeter.


tung :)

Oj drita, ku i ke marre moj gjitha keto mend, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pajtohem plotesisht me mendimin tuaj

Me mirekuptim Honesty

Buli_00
31-10-04, 13:10
Forumi i dardanisė, padyshim se ėshtė forum nė ngritje e sipėr, nė formim mirėfilli tė njė natyre mė se tė domosdoshme komunikuese, ėshtė nė rrugėn e marrjes sė njė fizionomie pėrsosėse..., nė te shihet disponimi pėr ecje tė mėtutjeshm e pėrpara.

Edhe pse nuk e njoh, pėrveqėse nga shkrimet, stafi drejtues i forumit tė dardanisė ėshtė mjaftė i besueshėm dhe ambicioz. Me njė staf tė tillė, ėshtė mendim personal i imi, s'ka rrugė tjetėr pėrveqėse rruga e flamurtares nė Krosin pėr titullin KAMPION.

P.S.

Ama e tillė, pra KAMPION mund tė bėhet vetėm edhe me marrjen dhe shqyrtimin serioz tė vėrejtjeve, si psh. ato tė Drita.

dr1ta
01-11-04, 13:41
Pershendetje :)

Forumi i dardanise esht shum i mire...vec nje gje me pengon pak me kto qiftet mendoj ce e teprojn shum duke fantazu kush esht qift me ken ka shum topic te tilla ...kjo esht vend publik ....nese dojni dicka te tille ateher flisni ne privat ose dikund tjeter.


tung :)

Oj drita, ku i ke marre moj gjitha keto mend, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pajtohem plotesisht me mendimin tuaj

Me mirekuptim Honesty


OK babi honesty i dardanise :lol: :lol: :lol:

livoreka bicio
01-11-04, 15:39
BESOJ QE JAN DUKE SHKUAR, SHUM MIRE DERI ME TANI RREGULLAT, NE KET FORUM...DHE BESOJ QE DHE ME TUTJE, DOTE SHKOJA MIRE, SEPSE DUHET TA KEMI PARA SYSHE, SE KY FORUM ESHT PER ARGETIMIN TON, DHE JO PER KONFLIKTE,VENDETA,APO,URRESHTJE ETJ... UROJ END ME SHUM MIRKUPTIM DHE ARGETIM, KETI FORUMI TE FAMESHUM... :P :P :wink:

Honesty^uk.
05-11-04, 20:36
Pershendetje :)

Forumi i dardanise esht shum i mire...vec nje gje me pengon pak me kto qiftet mendoj ce e teprojn shum duke fantazu kush esht qift me ken ka shum topic te tilla ...kjo esht vend publik ....nese dojni dicka te tille ateher flisni ne privat ose dikund tjeter.


tung :)

Oj drita, ku i ke marre moj gjitha keto mend, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pajtohem plotesisht me mendimin tuaj

Me mirekuptim Honesty


OK babi honesty i dardanise :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: did u mean baby :wink:
kalo bukur

dr1ta
22-12-04, 12:45
Tung Tung


Pse lejoni nicka si psh : Hitleri te registrohen ne dardani :?: :twisted:

Un mendoj ce nicka ta tille nuk kan vend ketu :!: :!:

Barbaroza
22-12-04, 17:51
Tung Tung


Pse lejoni nicka si psh : Hitleri te registrohen ne dardani :?: :twisted:

Un mendoj ce nicka ta tille nuk kan vend ketu :!: :!:

Ka edhe shume nicka,bile me banal se ky,por cfare te bejme qe nuk mund te ua ndalojme askujt regjistrimin!

Ylberi_be
18-01-05, 14:00
Per forum ma te mir

Un mendoj se gjithqka esht mir por mund te behet edhe me mir fal mirkuptimit te disa moderatorve te ndergjedjshem.

Pčr Adminin

Mendimi im esht keshtu per forum ma te mir kisha pas deshir qe Personi (admin)_ ne qofse don te hyj ne debate me antaret dhe diskutusit ai ta perdor nje nik privat si antar dhe nikun Admin ai mos ta perdor her si admin her si atar her si kundershtus her si rival politik se ai po e humb autaritetin e ti dhe te gjith atyre qe si takojn ati rivali politikderi ne zhgenjim rrallim te shkrimeve e tj.

Per moderator-re
sikur te kishin bere disa ndryshime tek moderimi i moderatorve besoj se shumqka edhe pasojat dhe problemet Kuptimet dhe keqkuptimet do te ishin ma te vogla.
Un mendoj se tek tema Politika dhe feja duhet te hyj nje moderatore Vajz
dhe besoj se rrespekti ndaj saj do te ishte dukshem me i madh dhe me e kuptushme sidomos per djemet sepse ata po i sjellin disa shkrime nga rivaalet e tyre te pa argumeta pa fakte qe vetem e vetem me sjell diqka kundra tjetrit person kjo mua po me brengos se arsyja esht une nuk mundem me diskutu me nje person i cili 90% i ka pa fakte Pa marr parasysh ciles parti i takon te diskutoj me te te shahem te fyhem te tema politikes e pastaj te dal ne tema tjera ta pershendes apo te jap nje pergjigj je ne temen qe ai ka hap as ai as un nuk do te mundem ta gjejsh nje mirkuptim apo falje te vonuar.

Ketu kisha pas deshir ne qofse e pranon ket mendim redaksija edhe admini qe moderatore e kesaj te jet '' barbaroza'' dhe kisha pas deshir qe ajo ta jep nje mendim se a e kish pranue ket moderim ne qofse ju ishte ip asaj

Per temen feja ; spo shtoj asgja se ai qe ska fe dhe s maban fe e kundershton fejen e tjetrit.

Barbaroza
19-01-05, 16:53
Ylberi_be,te falenderoj qe me paske "kandiduar"per ate rubrike qe ti deshiron,por nuk eshte ne te drejten tone,te moderatoreve pra,te zgjedhim vete se ne cilen rubrike duam te moderojne!

Ylberi_be
19-01-05, 17:19
Barbaroz pershendetje

Fal per mirkuptim por ai ishte vetem nje shembull qe une e morra qe nje vajz ti udhheq ato ska rendsi ti apo dikush tjeter nga vajzat moderatore per mue jeni te gjith te njejte me fal por une te morra ty si shembull per te mir besoj se sme keqkupton ne qoft se mendoj diqka mir per forum qe te ket nje cilsi dhe nje rrespekt sa me te madh ndaj njeri tjetrit.

Barbaroza
19-01-05, 18:12
Barbaroz pershendetje

Fal per mirkuptim por ai ishte vetem nje shembull qe une e morra qe nje vajz ti udhheq ato ska rendsi ti apo dikush tjeter nga vajzat moderatore per mue jeni te gjith te njejte me fal por une te morra ty si shembull per te mir besoj se sme keqkupton ne qoft se mendoj diqka mir per forum qe te ket nje cilsi dhe nje rrespekt sa me te madh ndaj njeri tjetrit.

S'ka problem Ylberi_be,te kuptova fare mire!

enver
13-03-05, 20:59
*********************
Ndryshuar nga Murgesha

enver
13-03-05, 21:12
*****************
Ndryshuar nga Murgesha

Murgesha
13-03-05, 21:19
ooooooooooooooooooooo Shipet e malit

More ti a maj mali ke hzp dhe po therret keshtu a???
Ju lutem tė jeni mė i pėrmbajtur se nuk ėshtė kjo temė pėr thirrjeeeeeeeee.

enver
13-03-05, 21:23
*******************
Ndryshuar nga Murgesha

Toni_4Ever
31-03-05, 16:47
Ju pershendes te gjithve. Meqe ky Forum me koh esht duke perparuar,dhe per mua sot veqantohet, dhe me bashkpunimin e juaj do te behet edhe me mir. Pikerisht per kte do te ishte mir te hapet tem apo edhe diqka tjeter,po per kte duhet te dihet mendimi i gjdo kujt,keshtu qe gjdo kush mundet ta jep mendimin e vet:

Qka mendoni ju,qka mundet ta ben kte Forum edhe me mir se qe esht,keni ndonje idee ju Forum-ista??
Nese keni verejtje apo edhe idee jan te mirse ardhura.

Genta

ta them te drejten nuk esht krejt ne rregull

shembull une shof ketu shum tema te reja me gabime ne shkrim ajo dehte te permesohen dhe mos te jet ashtu. por duhet ta ndryshojn ata qe jan pergjegjes per forumin por kjo nuk ndodh sdi pse?

2. shpesh me ka ndodhur mua kur kan postuar mesazhin dhe me von e kam vrejt se kam gabuar ne shkrim edhe ndoshta nga nje her esht aq gabim i madh edhe vet nuk e kam kuptuar se cka kam shkruar edhe kjo duhet te ndryshohet.
ta them te drejten si duket antareve te forumit nuk i lejohen shum te drejta por shpresoj per te mir si gjithmon

tung nga Toni

Murgesha
31-03-05, 17:02
Ju pershendes te gjithve. Meqe ky Forum me koh esht duke perparuar,dhe per mua sot veqantohet, dhe me bashkpunimin e juaj do te behet edhe me mir. Pikerisht per kte do te ishte mir te hapet tem apo edhe diqka tjeter,po per kte duhet te dihet mendimi i gjdo kujt,keshtu qe gjdo kush mundet ta jep mendimin e vet:

Qka mendoni ju,qka mundet ta ben kte Forum edhe me mir se qe esht,keni ndonje idee ju Forum-ista??
Nese keni verejtje apo edhe idee jan te mirse ardhura.

Genta

ta them te drejten nuk esht krejt ne rregull

shembull une shof ketu shum tema te reja me gabime ne shkrim ajo dehte te permesohen dhe mos te jet ashtu. por duhet ta ndryshojn ata qe jan pergjegjes per forumin por kjo nuk ndodh sdi pse?

2. shpesh me ka ndodhur mua kur kan postuar mesazhin dhe me von e kam vrejt se kam gabuar ne shkrim edhe ndoshta nga nje her esht aq gabim i madh edhe vet nuk e kam kuptuar se cka kam shkruar edhe kjo duhet te ndryshohet.
ta them te drejten si duket antareve te forumit nuk i lejohen shum te drejta por shpresoj per te mir si gjithmon

tung nga Toni


Toni, moderatorėt dhe adminėt e kėtij forumi nuk mbajnė pėrgjegjėsi pėr gabimet nė shkrim qė bėjnė anėtarėt.
Kur mendon se ke bėrė gabime nė njė shkrim aq sa nuk mund tė lexohet dhe tė kuptohet ėshtė mirė ti drejtohesh moderatorit pėrkatės pėr tė ndryshuar shkrimin, por mė parė edhe duhet tja tregojsh se ēka ke dashur tė thuash.
Pėrshėndetje Murgesha.

Toni_4Ever
04-04-05, 00:41
Murgesha flm shum

shum e komplikum kjo cka thate edhe ju vet, mendoj se nuk ka njerz ketu qe per nje gabim ne TEME ta kontaktojn moderatorin perkates. Per nje gabim ? por nejse moderatori perkates e din ma mir une e dhash vetem mendimin time per nje forum me te mir.

SHKURT forumi duhet te modernizohet keshtu mendoj une ndoshta e kam gabim flm.

:arrow:

Tung nga Toni

ShEjToNkA
04-04-05, 14:48
Murgesha flm shum

shum e komplikum kjo cka thate edhe ju vet, mendoj se nuk ka njerz ketu qe per nje gabim ne TEME ta kontaktojn moderatorin perkates. Per nje gabim ? por nejse moderatori perkates e din ma mir une e dhash vetem mendimin time per nje forum me te mir.

SHKURT forumi duhet te modernizohet keshtu mendoj une ndoshta e kam gabim flm.

:arrow:

Tung nga Toni


Toni ,po shkurjė edhe unė dic.
Sic e paska cek edhe Murgesha , nė qoftė se ke ndonjė gabimė tė madhe dhe dėshironė tė ndryshohet ,atėherė duhet kontaktuar moderatori pėrkatės. Pėrndryshe pa dėshirnė e auotrit as neve s'kem drejtė t'i ndryshojmė shkrimet ,pėr pos nė janė jashtė pėrmbajtej tė temės dhe kanė kaluar kufijtė e asaj tematike.
Por pėr t'iu ikur dhe shmangurė kėtyre problemeve keni ehde njė mundėsi tjetėr. Posa ta shkruni shkrimin mundeni edhe ta shiqoni duke klikuar nė SHIKO ,dhe aty mundesh qė t'i kontollone gabimet gjatė shkrimėt qė kenė mundur tė ndodhin dhe mė pas e Paraqetė shkrimin.

Ju pėrshėndes dhe ju falnderojė nė mirėkuptim!

Toni_4Ever
04-04-05, 23:55
ok ok flm. shum per te gjitha

laliloli
30-04-05, 21:35
JU PERSHENDES

JAM ANETARE I RI DHE KAM GJETUR NJE PRITJE TE NGROHTE NE DARDANI EDHE PSE NUK KAME SHUME KOHE TE KYQEM NE TE .MENDOJ SE PER TE PASUR NJE FORUM TE MIRE DUHET QE SECILI TE JEP KONTRIBUTIN E TIJ . KA EDHE TE ATILLE QE ME SHKRIME TE NDRYSHME NJOLLOSIN KETE FORUM . MODERATORET DUHETE TE JENE ATA TE CILET DUHET TA MBAJNE NE BINARE .ATA DUHET MIRE TE VLERESOJNE SE CILI SHKRIM DUHET TE FSHIHET E CILI JO .ME NJE FJALE ATA DUHET TA NJOHIN TEMEN MIRE TE CILEN E MODEROJNE .ME KEQ ARDHJE E THEM SE MUA 2-3 HERE ME KA NDODHUR TE ME NDRYSHOHET TEMA PA ARSYE
FALEMINDERIT-UNE DO TE MUNDOHEM QE TA JAP KONTRIBUTIN TIM QE TE KEMI NJE FORUM SA ME TE MIRE

Murgesha
01-05-05, 11:49
Laliloli pėrshėndes shkrimin tėnd dhe ty.
Nuk e di se si kuptohet nga shumica roli i moderatorit nė forum, por shumica duhet tė mbajnė pėrgjegjėsi pėr shkrimet e veta.
Nėse anėtarėt posedojnė njė arsenal tė lartė tė edukatės diskutuese asnjė forum nuk do tė kishte nevojė pėr moderatorė, por fatkeqėsisht nuk ėshtė kėshtu.
Moderatorėt duhet tė kuptohen si njerėz qė kanė edhe obligime tė veta, dhe nuk munden tėrė ditėn tė rrijn nė forum e tė shikojnė kush ēka tha.
Andaj para se dikush tė ankohet pėr moderim duhet tė ankohet para ndėrgjegjės sė vet.
Tė korigjojė shkrimet pėr tė mos quar deri tek ndėrhyrja e moderatorit.
Murgesha

MaLoKu
02-05-05, 07:21
Ju pershendes te gjithve. Meqe ky Forum me koh esht duke perparuar,dhe per mua sot veqantohet, dhe me bashkpunimin e juaj do te behet edhe me mir. Pikerisht per kte do te ishte mir te hapet tem apo edhe diqka tjeter,po per kte duhet te dihet mendimi i gjdo kujt,keshtu qe gjdo kush mundet ta jep mendimin e vet:

Qka mendoni ju,qka mundet ta ben kte Forum edhe me mir se qe esht,keni ndonje idee ju Forum-ista??
Nese keni verejtje apo edhe idee jan te mirse ardhura.

Genta

Pershendetje...

Forumi per nga pamja (design) eshte shume mire i qendisur, dhe nuk ka nevoj te ndryshohet, si dhe nuk ka koment per rubrika dhe tema. Per kete rrespekti i takon stafit per talentin e tyre.

Edhe pse forumi ka bere nje numer bukur te madh te anetareve dhe artikujve, sa i perket anetareve, shumica forumin e kane kthyer nje forme chati, qe ne shumicen e artikujve qe kam lexuar une kane dalur prej temave apo kan filluar te flasin sikur ne ndonje Messenger. Me sa duket shumica anetareve ketu shikojne se si ta rrisin numrin e postimeve te vete dhe te hyne ne Top teen posters e nuk shikojne te diskutojne nje teme ashtu qe te mesojne dicka apo te tregoje. Ndoshta edhe nuk mendoni se keshtu eshte por mbasi eshte tema PER NJE FORUM ME TE MIRE besoj se do te merret parasysh edhe kjo qe thash une. Pra, TE DISKUTOJME E JO TE ĒATOJME.
Sa i pėrket MaLoKu-t kaq.

Rrespekt

GENUINE MaLoKu

4peace
02-05-05, 16:34
="MaLoKu"
Pershendetje...

Forumi per nga pamja (design) eshte shume mire i qendisur, dhe nuk ka nevoj te ndryshohet, si dhe nuk ka koment per rubrika dhe tema. Per kete rrespekti i takon stafit per talentin e tyre.

Edhe pse forumi ka bere nje numer bukur te madh te anetareve dhe artikujve, sa i perket anetareve, shumica forumin e kane kthyer nje forme chati, qe ne shumicen e artikujve qe kam lexuar une kane dalur prej temave apo kan filluar te flasin sikur ne ndonje Messenger. Me sa duket shumica anetareve ketu shikojne se si ta rrisin numrin e postimeve te vete dhe te hyne ne Top teen posters e nuk shikojne te diskutojne nje teme ashtu qe te mesojne dicka apo te tregoje. Ndoshta edhe nuk mendoni se keshtu eshte por mbasi eshte tema PER NJE FORUM ME TE MIRE besoj se do te merret parasysh edhe kjo qe thash une. Pra, TE DISKUTOJME E JO TE ĒATOJME.
Sa i pėrket MaLoKu-t kaq.

Rrespekt

GENUINE MaLoKu


Konstatim shumė me vend!

Rrespekt!

Gentiani
02-05-05, 21:27
="MaLoKu"
Pershendetje...

Forumi per nga pamja (design) eshte shume mire i qendisur, dhe nuk ka nevoj te ndryshohet, si dhe nuk ka koment per rubrika dhe tema. Per kete rrespekti i takon stafit per talentin e tyre.

Edhe pse forumi ka bere nje numer bukur te madh te anetareve dhe artikujve, sa i perket anetareve, shumica forumin e kane kthyer nje forme chati, qe ne shumicen e artikujve qe kam lexuar une kane dalur prej temave apo kan filluar te flasin sikur ne ndonje Messenger. Me sa duket shumica anetareve ketu shikojne se si ta rrisin numrin e postimeve te vete dhe te hyne ne Top teen posters e nuk shikojne te diskutojne nje teme ashtu qe te mesojne dicka apo te tregoje. Ndoshta edhe nuk mendoni se keshtu eshte por mbasi eshte tema PER NJE FORUM ME TE MIRE besoj se do te merret parasysh edhe kjo qe thash une. Pra, TE DISKUTOJME E JO TE ĒATOJME.
Sa i pėrket MaLoKu-t kaq.

Rrespekt

GENUINE MaLoKu


Konstatim shumė me vend!

Rrespekt!

E kush shkruajti ashtu ?! :lol: :wink:

Desha tė shkruajė edhe diēka, por nuk po ja prishi shkrimit tė MaLoKu, tė cilin e pėrkrahė plotėsisht.

Pėrshėndetje

Gentiani!

at|n|
03-05-05, 17:47
Laliloli pėrshėndes shkrimin tėnd dhe ty.
Nuk e di se si kuptohet nga shumica roli i moderatorit nė forum, por shumica duhet tė mbajnė pėrgjegjėsi pėr shkrimet e veta.
Nėse anėtarėt posedojnė njė arsenal tė lartė tė edukatės diskutuese asnjė forum nuk do tė kishte nevojė pėr moderatorė, por fatkeqėsisht nuk ėshtė kėshtu.
Moderatorėt duhet tė kuptohen si njerėz qė kanė edhe obligime tė veta, dhe nuk munden tėrė ditėn tė rrijn nė forum e tė shikojnė kush ēka tha.
Andaj para se dikush tė ankohet pėr moderim duhet tė ankohet para ndėrgjegjės sė vet.
Tė korigjojė shkrimet pėr tė mos quar deri tek ndėrhyrja e moderatorit.
Murgesha

Pajtohem me murgeshen se secili duhet te mbaje pergjegjesi per shkrimet e veta. E kam edhe nje sygjerim per adminat e ketij forumi. A do te ishte e mundur qe te rregullohet qe secili anetar te modifikon shkrimet e tija aty per aty, sepse ka raste qe mua me kane ndodh qe ne ndonje mesazh kam perdor diqka te pahijshme dhe qe jam penduar per ate mesazh mirepo nuk kam mund ta modifikoje dhe keshtu ka ardhe edhe deri te nderhyrja e moderatorit. Per te tjerat , nuk kam verejtje. Shume eshte forum i mire.

at|n|

Bond
03-05-05, 18:04
A do te ishte e mundur qe te rregullohet qe secili anetar te modifikon shkrimet e tija aty per aty

at|n|

I nderuari at|n|, mė vie keq, kėrkesa juaj ėshtė me vend por nuk mund tė realizojmė pėr shkak se ėshtė keqpėrdorė njė mundėsi e tillė tė cilėn e kan pas diskutuesit mė parė.
Mirėpo ju kisha preferuar para se tė postoni mund tė shqioni mesazhin duke klikuar nė butonin shiko, por edhe mund t'i drejtoheni moderatorit nė raste kur secilit na ndodh tė na rrėshqet ndonji gabim qfardo qoftė.

Me nderime Bond

fisniku
04-05-05, 21:36
Sigurisht qe e keni vrejt qe kohen e fundit te rubrika e fese ka fillu me i postu shkrimet e saje Reana e cila me provokimet,sharjet dhe ofendimet e nje rrugaqeje e ka tensionu shume atmosferen,per ēudi edhe pse nuk jam personi i pare qe po ju sygjeroj qe te ndermerrni masa ndaj ketij fenomeni ju deri tash jeni munduar qe kete problem ta kaloni ne heshtje.
Mjafton qe dikush te beje nje postim dhe ajo reagon menjehere ne stilin e nje personi te rruges.
Nese me te vertet kjo vajz lejohet qe te postoj shkrime me permbajtje si deri tash atehere kjo rubrik do te kthehet rubrik e sharjeve dhe ofendimeve,e se paku kjo rubrik nuk e meriton nje gje te tille.
Mbese me shpres qe sygjerimi do te merret parasysh.

Reana
06-05-05, 07:30
Sigurisht qe e keni vrejt qe kohen e fundit te rubrika e fese ka fillu me i postu shkrimet e saje Reana e cila me provokimet,sharjet dhe ofendimet e nje rrugaqeje e ka tensionu shume atmosferen,per ēudi edhe pse nuk jam personi i pare qe po ju sygjeroj qe te ndermerrni masa ndaj ketij fenomeni ju deri tash jeni munduar qe kete problem ta kaloni ne heshtje.
Mjafton qe dikush te beje nje postim dhe ajo reagon menjehere ne stilin e nje personi te rruges.
Nese me te vertet kjo vajz lejohet qe te postoj shkrime me permbajtje si deri tash atehere kjo rubrik do te kthehet rubrik e sharjeve dhe ofendimeve,e se paku kjo rubrik nuk e meriton nje gje te tille.
Mbese me shpres qe sygjerimi do te merret parasysh.

I vetequajturi "fisniku",


NUK E DI SE PREJ NGA E MERRNI TE DREJTEN MORALE TE QUANI VETEN "FISNIK"....JUVE AS ERE FISNIKERIE NUK IU VJEN!!!!

NESE JUVE JU PENGON THIRRJA IME PER TE SHKRUAR NJE GJUHE TE PASTER SHQIPE, PA BARBARIZMA DHE FJALE TE HUAJA, NESE JUVE JU PENGON KRITIKA KUNDER FUNDAMETALIZMIT FETAR, NESE JUVE JU PENGON KERKESA IME PER RESPEKT NDAJ VELLEZERVE TANE TE KRISHTERE, NESE JUVE JU PENGON PERKRAHJA IME PER FIGURAT HISTORIKE KOMBETARE DHE SIMBOLET ETNIKE SHQIPETARE, NESE JUVE JU PENGON PERKRAHJA IME PER MIQTE E KOMBIT QE SOLLEN LIRINE DHE QINDRA MIJERA REFUGJATE SHQIPETARE TE KOSOVES NE SHTEPITE E TYRE....LIND PYETJA :arrow: CKA JENI JU, DHE CKA JENI DUKE KERKUAR NE KETE FORUM SHQIPETARE?????

ME TAKON MUA (SI MUSLIMANE, SI GRUP SHUMICE SHQIPETARE) TE MBROJ DHE TE NGRIS ZERIN PER MBROJTJEN E PASURISE KULTURORE DHE HISTORIKE SHQIPETARE NE TERESI, NE MENYRE TE BARABARTE, E JO NE MENYRE SELEKTIVE!!!!

TI QE QUAN VETEN "FISNIK" E MUSLIMAN E DOKTOR, MJER KOMBI, MJER SHQIPETARIA QE TE KA TY DHE KATEGORINE TENDE!!!!
TI JE MJERIMI, TI JE TURPI I KOMBIT DHE I RELIGJIONIT QE TI I PERKET!!!!

KOSOVA, ILIRIDA DHE SHQIPERIA JANE VATRAT E TE GJITHE SHQIPETAREVE :arrow: PA DALLIM FEJE-NE NA BASHKON NJE GJENEALOGJI E PERBASHKET, NE NA BASHKON KOMBI!!!!

RROFTE SHQIPERIA ETNIKE ME MIQTE E SAJ DHE POSHTE TERE ARMIQTE DHE INJORANTET!!!

fisniku
06-05-05, 16:27
z.Reana !!
Une jo pa qellim i jam drejtu moderatorit te rubrikes se fese dhe jo juve,me nje person si puna e juve nuk du me komuniku per arsye te thjesht se nuk du me ra ne nivel me ty.
Shpresoj qe moderatori i rubrikes se fes ka me marr parasysh sygjerimin tim dhe te disa anetareve tjere perndryshe kjo rubrike eshte e destinume me u shkatrru!!!

florian
06-05-05, 17:50
Sigurisht qe e keni vrejt qe kohen e fundit te rubrika e fese ka fillu me i postu shkrimet e saje Reana e cila me provokimet,sharjet dhe ofendimet e nje rrugaqeje e ka tensionu shume atmosferen,per ēudi edhe pse nuk jam personi i pare qe po ju sygjeroj qe te ndermerrni masa ndaj ketij fenomeni ju deri tash jeni munduar qe kete problem ta kaloni ne heshtje.
Mjafton qe dikush te beje nje postim dhe ajo reagon menjehere ne stilin e nje personi te rruges.
Nese me te vertet kjo vajz lejohet qe te postoj shkrime me permbajtje si deri tash atehere kjo rubrik do te kthehet rubrik e sharjeve dhe ofendimeve,e se paku kjo rubrik nuk e meriton nje gje te tille.
Mbese me shpres qe sygjerimi do te merret parasysh.

I vetequajturi "fisniku",


NUK E DI SE PREJ NGA E MERRNI TE DREJTEN MORALE TE QUANI VETEN "FISNIK"....JUVE AS ERE FISNIKERIE NUK IU VJEN!!!!

NESE JUVE JU PENGON THIRRJA IME PER TE SHKRUAR NJE GJUHE TE PASTER SHQIPE, PA BARBARIZMA DHE FJALE TE HUAJA, NESE JUVE JU PENGON KRITIKA KUNDER FUNDAMETALIZMIT FETAR, NESE JUVE JU PENGON KERKESA IME PER RESPEKT NDAJ VELLEZERVE TANE TE KRISHTERE, NESE JUVE JU PENGON PERKRAHJA IME PER FIGURAT HISTORIKE KOMBETARE DHE SIMBOLET ETNIKE SHQIPETARE, NESE JUVE JU PENGON PERKRAHJA IME PER MIQTE E KOMBIT QE SOLLEN LIRINE DHE QINDRA MIJERA REFUGJATE SHQIPETARE TE KOSOVES NE SHTEPITE E TYRE....LIND PYETJA :arrow: CKA JENI JU, DHE CKA JENI DUKE KERKUAR NE KETE FORUM SHQIPETARE?????

ME TAKON MUA (SI MUSLIMANE, SI GRUP SHUMICE SHQIPETARE) TE MBROJ DHE TE NGRIS ZERIN PER MBROJTJEN E PASURISE KULTURORE DHE HISTORIKE SHQIPETARE NE TERESI, NE MENYRE TE BARABARTE, E JO NE MENYRE SELEKTIVE!!!!

TI QE QUAN VETEN "FISNIK" E MUSLIMAN E DOKTOR, MJER KOMBI, MJER SHQIPETARIA QE TE KA TY DHE KATEGORINE TENDE!!!!
TI JE MJERIMI, TI JE TURPI I KOMBIT DHE I RELIGJIONIT QE TI I PERKET!!!!

KOSOVA, ILIRIDA DHE SHQIPERIA JANE VATRAT E TE GJITHE SHQIPETAREVE :arrow: PA DALLIM FEJE-NE NA BASHKON NJE GJENEALOGJI E PERBASHKET, NE NA BASHKON KOMBI!!!!

RROFTE SHQIPERIA ETNIKE ME MIQTE E SAJ DHE POSHTE TERE ARMIQTE DHE INJORANTET!!!

Reana
Moderator/e


Anėtarėsuar: 18 Apr 2005
Mesazhe: 820
Vendodhja: Manhattan
Postuar: Fri May 06, 2005 8:42 pm Titulli i mesazhit: Re: Per Moderatoret

--------------------------------------------------------------------------------

Vigan shkruajti:
Te gjithe credit shkone te Reana the Murgesha
This two girl should be on top 1Oth
Vetem Perpara me te vertet jeni te Mira
Just like Reana saiz onther fan of hers and shes damn right
Reana Murgesha.


THANX
POR,
SJAM E SIGURTE NESE ME KETE REANA MURGESHA, TI DESHIRON TE THUASH QE UNE DUHET TA "ZE" KOLEGEN TIME

Mbrapsht nė krye


ViganAnėtarėsuar: 03 May 2005
Mesazhe: 8
Vendodhja: Manhattan
Postuar: Fri May 06, 2005 9:40 pm Titulli i mesazhit: Reana

--------------------------------------------------------------------------------

Well the means Road Repair ahead j/k
ske qka me nxon ndoshta keta Moderatoret tjere duhet me mar pak shembull prej juve te dyjave
Murgesha chases Reana
Tchys..

Mbrapsht nė krye


Reana
Moderator/e


Anėtarėsuar: 18 Apr 2005
Mesazhe: 820
Vendodhja: Manhattan
Postuar: Fri May 06, 2005 10:20 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

HAHAHA...
OK...ME "zenie" UNE MENDOVA DICKA TJETER
HAHA...NEJSE..KETA TE MAQEDONISE DO TA KUPTOJNE ME LEHTE


FJALET QE KENI PERDORURNE NE SHKRIMIN E ME SIPERM NUK JAN FJAL QE ASNJE MODERATOR KA PERDORUR GJER TANI .
ME SIPER JU SOLLA NJE SHEMBULL KU EDHE JU KENI VEN FJAL TE HUAJA E KENI BISEDUAR NE FJAL TE HUAJA .

NUK DUA TE NDERHY ME THELL , NUK BESOJ QE NJE GJUH E TILL I KA LEZET ASAJ QE DO KONTROLLOJ SHKRIMET E FORUMIT .

Reana
06-05-05, 22:34
ME SA SHIHET QARTE, PREJ KOPJIMEVE TUA KETU, PERSONI QE ME KA DREJTUAR SHKRIMIN KA FOLUR NE ANGLISHTE!!!!

PERNDRYSHE, UNE SE KAM IDENE SE PER CKA E KE FJALEN TI, APO SE KU PO TE DHEMB O BAC :evil: ( TE ZESH DIKEND, DMTH TE PERVETESOSH DIKEND-NE KETE KONOTACION PERDORET KJO NE POLLOG :shock: )
PERNDRYSHE:arrow: ME MIRE SHIQOJE VETEN, SE NJE ZOT E DIN SE CKA KE SHKRETUAR TI NEPER FORUM!!!!!
E SKAM KOHE TE MIRREM ME TY, SE NUK JE DUKE THENE ASGJE!!!

LAJMEROHU KUR TE KESHE GJE ME E MENCUR PER TE THENE :wink:

florian
07-05-05, 11:27
ME SA SHIHET QARTE, PREJ KOPJIMEVE TUA KETU, PERSONI QE ME KA DREJTUAR SHKRIMIN KA FOLUR NE ANGLISHTE!!!!

PERNDRYSHE, UNE SE KAM IDENE SE PER CKA E KE FJALEN TI, APO SE KU PO TE DHEMB O BAC :evil: ( TE ZESH DIKEND, DMTH TE PERVETESOSH DIKEND-NE KETE KONOTACION PERDORET KJO NE POLLOG :shock: )
PERNDRYSHE:arrow: ME MIRE SHIQOJE VETEN, SE NJE ZOT E DIN SE CKA KE SHKRETUAR TI NEPER FORUM!!!!!
E SKAM KOHE TE MIRREM ME TY, SE NUK JE DUKE THENE ASGJE!!!

LAJMEROHU KUR TE KESHE GJE ME E MENCUR PER TE THENE :wink:


AI QE TE KA ZGJEDHUR SI MDERATOR KA PASUR NJE ARSYE DHE BESOJ QE KA PAR NE TY ATE QE NUK PO E SHIKOJN TE TJERET , NUK KA LEZET NJE E FOLUR E TILL PER NJE MODERATORE ME DUKET QE NUK E KE KUPTUAR SE CFAR RROLI KA NJE MODERATOR NE KET FORUM .
SA PER SHKRIMET E MIA DO JU KERKOJA QE TE SHPJEGOHESHIT ME QART , SE NUK PO E KUPTOJ SE CFAR KAM BER NE KET FORUM .

NE NJE FORUM KU MODERATORET JAN SI PUNA JOTE NUK JA VLEN AS TE RRISH E TE DISKUTOSH .

Toni_4Ever
10-05-05, 10:17
Reana
Moderatore

ka kohe qe nuk kam shkruajtur ne kete forum, sdi cka u futa ne FEJEA E SHQIPETARIT dhe cka te them ajo nuk eshte ne regull REANA ju cka boni nuk mundem ta kuptoj ju si moderatore a jeni ketu por ta ngatru popullin shqipetar apo ? shum shum komente negative keni postuar aty te feja e shqipetarit pergjigjsi mua nuk me intereso edhe shum vetem deshta te them kjo nuk eshte ne regull :evil:

4peace
10-05-05, 12:04
Reana
Moderatore

ka kohe qe nuk kam shkruajtur ne kete forum, sdi cka u futa ne FEJEA E SHQIPETARIT dhe cka te them ajo nuk eshte ne regull REANA ju cka boni nuk mundem ta kuptoj ju si moderatore a jeni ketu por ta ngatru popullin shqipetar apo ? shum shum komente negative keni postuar aty te feja e shqipetarit pergjigjsi mua nuk me intereso edhe shum vetem deshta te them kjo nuk eshte ne regull :evil:


Konstatim i sakte, i drejte...


Rrespekt!
***

Reana
10-05-05, 17:19
Reana
Moderatore

ka kohe qe nuk kam shkruajtur ne kete forum, sdi cka u futa ne FEJEA E SHQIPETARIT dhe cka te them ajo nuk eshte ne regull REANA ju cka boni nuk mundem ta kuptoj ju si moderatore a jeni ketu por ta ngatru popullin shqipetar apo ? shum shum komente negative keni postuar aty te feja e shqipetarit pergjigjsi mua nuk me intereso edhe shum vetem deshta te them kjo nuk eshte ne regull :evil:


Konstatim i sakte, i drejte...


Rrespekt!

***

Ne kete moment qe po shoh se cka permbajne avataret tuaj dhe se cilen race e idealizoni juve, me beni te ndjehem krenare per punen qe bej ketu!!!!(mos i ndrroni avataret me-se do dilni shume feminor :wink: )

Prej Tatareve/Turkemeneve/Semiteve, fares dhe sherbetoreve te tyre e te gjithe armiqeve tjere te Kombit Shqipetar,
NUK PRES ASGJE ME MIRE.


JU FALENDEROJ QE ME OFRONI VIZION TE QARTE SE KUSH ESHTE ARMIKU NE MESIN TONE!!!
TANI E DI SE KUJT I PENGON GJUHA SHQIPE,
KUSH PO PUNON PER ASIMILIMIN E INDETITETIT SHQIPETAR, dhe
KUJT I PENGON UNITETI KOMBETARE SHQIPETAR!!!

4peace
10-05-05, 17:52
Ne kete moment qe po shoh se cka permbajne avataret tuaj dhe se cilen race e idealizoni juve, me beni te ndjehem krenare per punen qe bej ketu!!!!(mos i ndrroni avataret me-se do dilni shume feminor :wink: )

Prej Tatareve/Turkemeneve/Semiteve, fares dhe sherbetoreve te tyre e te gjithe armiqeve tjere te Kombit Shqipetar,
NUK PRES ASGJE ME MIRE.


JU FALENDEROJ QE ME OFRONI VIZION TE QARTE SE KUSH ESHTE ARMIKU NE MESIN TONE!!!
TANI E DI SE KUJT I PENGON GJUHA SHQIPE,
KUSH PO PUNON PER ASIMILIMIN E INDETITETIT SHQIPETAR, dhe
KUJT I PENGON UNITETI KOMBETARE SHQIPETAR!!!


Lere ti avatarin tim. I meparshmi ka sjelle rrezik mos po dashurohet ndonje :lol: Njerezit shkojne duke u plakur :wink:


Ajo cka eshte me kryesore: Shih pastroje ate peshtymen tende qe e ke shkaperderdhur kahmas neper forum, e me se shumti... (!)...

explorer
11-05-05, 01:31
Reana
Moderatore

Nuk mė duken shkrimet e tė nderuarės Reana aspak fyes dhe mendoj se e meriton vendin qė e ka!
Ėsht e vėrtetė se ka karakter tė fortė... forca e karakterit te ni femėr ėsht e konsideruar si fyese te ne shqipėtarėt? Te un jo!

dr1ta
11-05-05, 12:02
Mendoj do tema pesonale i largojn anetaret ---mbajni ndjenjat intime per veti :!:

Real
13-05-05, 12:32
Sikur Admini ti kontrollonte moderatoret sesi ata shkruajn dhe qfar
Smundje perhapin Siq esht Kjo moderatorja reana Nje hashkalike e flliqt ne si antar nuk kem kurfar pergjegjsije te mbajm per forum ma te mir .
As nuk ja vlen te ipet nje mendim i mir.
ketu vet Admini;
pranon kesi moderatore te poshtra te ndyra si reane Hashkalikja
Prandaj nuk ja vlen as te japesh nje mendim te mir per ket forum
Edhe pse une shum mendime kam dhan per ket forum.
As qe jan pergjegj keshtu do te thot qe Admini me Zgjedhjen e vet Se reana esht per moderim .
Ai ket po e deshmon se ai esht kryesori i te gjitha Keq_sjelljeve
Qe moderatoret i bajn kundra antarve e ne ket rast si te kesaj reane magjupes
Edhe emri tregon se Jo edhe pse esht magjupe.
Ajo e mbron at Gabelizem....

Un e kam vetem nje propozim.

Qč moderatoret mos te ken te drejtqe qe te shkruajn tek tema
POLITIKA
FEJA

Ndryshe sja vlen te diskutohet me keta moderator e ne anen tjeter te fyjn Kurse ti duhet te kerkosh ndihm nga Reana e pshurrt.

4peace
13-05-05, 13:12
Sikur Admini ti kontrollonte moderatoret sesi ata shkruajn dhe qfar
Smundje perhapin Siq esht Kjo moderatorja reana Nje hashkalike e flliqt ne si antar nuk kem kurfar pergjegjsije te mbajm per forum ma te mir .
As nuk ja vlen te ipet nje mendim i mir.
ketu vet Admini;
pranon kesi moderatore te poshtra te ndyra si reane Hashkalikja
Prandaj nuk ja vlen as te japesh nje mendim te mir per ket forum
Edhe pse une shum mendime kam dhan per ket forum.
As qe jan pergjegj keshtu do te thot qe Admini me Zgjedhjen e vet Se reana esht per moderim .
Ai ket po e deshmon se ai esht kryesori i te gjitha Keq_sjelljeve
Qe moderatoret i bajn kundra antarve e ne ket rast si te kesaj reane magjupes
Edhe emri tregon se Jo edhe pse esht magjupe.
Ajo e mbron at Gabelizem....

Un e kam vetem nje propozim.

Qč moderatoret mos te ken te drejtqe qe te shkruajn tek tema
POLITIKA
FEJA

Ndryshe sja vlen te diskutohet me keta moderator e ne anen tjeter te fyjn Kurse ti duhet te kerkosh ndihm nga Reana e pshurrt.

Real
behu pak me real e mos e "shaje" coucen. Ajo s'eshte as hashkalike, as maxhupe e as gabelice... por eshte dahirexhike. Domethane ibie dahires (defit) per "rroge" te caktuar. Shkurt: eshte e punesuar nga vet admini per harakiri te vet forumit! :roll:


I gjith ky marifet ka prapavije te caktuar. Meqe marifeti eshte vellau i genjeshtres, rezultati dihet qe ne start!***

Murgesha
13-05-05, 15:20
Sikur Admini ti kontrollonte moderatoret sesi ata shkruajn dhe qfar
Smundje perhapin Siq esht Kjo moderatorja reana Nje hashkalike e flliqt ne si antar nuk kem kurfar pergjegjsije te mbajm per forum ma te mir .
As nuk ja vlen te ipet nje mendim i mir.
ketu vet Admini;
pranon kesi moderatore te poshtra te ndyra si reane Hashkalikja
Prandaj nuk ja vlen as te japesh nje mendim te mir per ket forum
Edhe pse une shum mendime kam dhan per ket forum.
As qe jan pergjegj keshtu do te thot qe Admini me Zgjedhjen e vet Se reana esht per moderim .
Ai ket po e deshmon se ai esht kryesori i te gjitha Keq_sjelljeve
Qe moderatoret i bajn kundra antarve e ne ket rast si te kesaj reane magjupes
Edhe emri tregon se Jo edhe pse esht magjupe.
Ajo e mbron at Gabelizem....

Un e kam vetem nje propozim.

Qč moderatoret mos te ken te drejtqe qe te shkruajn tek tema
POLITIKA
FEJA

Ndryshe sja vlen te diskutohet me keta moderator e ne anen tjeter te fyjn Kurse ti duhet te kerkosh ndihm nga Reana e pshurrt.

Real
Anėtarėsuar: 08 May 2005
Mesazhe: 5

Shumė si shpejt po mė duket paske filluar tė "vlerėsojsh" stafin dhe moderatorėt e kėtij forumi.
Shumė bukur qenke shfryrė dhe shpresoj qė pak a shumė pasi ke shkruar kėtė shkrim e ke ndjerė ndėrgjegjėn tėnde tė sėmurė tė qetė.
Dhe kotė e ke, se krejt ato gjėra qė ke pas ftyrė ti shkrujsh kėtu tė takojnė dhe tė shkojnė pėr shtati vetėm ty e askujt tjetėr.

Murgesha
13-05-05, 15:22
Real
behu pak me real e mos e "shaje" coucen. Ajo s'eshte as hashkalike, as maxhupe e as gabelice... por eshte dahirexhike. Domethane ibie dahires (defit) per "rroge" te caktuar. Shkurt: eshte e punesuar nga vet admini per harakiri te vet forumit! :roll:


I gjith ky marifet ka prapavije te caktuar. Meqe marifeti eshte vellau i genjeshtres, rezultati dihet qe ne start!


***


4peace deshta me tė thėn edhe ty diē, por po mjaftohem duke ta nėnvizuar nikun qė ju e mbani.
"4Peace"

4peace
13-05-05, 16:24
4peace deshta me tė thėn edhe ty diē, por po mjaftohem duke ta nėnvizuar nikun qė ju e mbani.
"4Peace"


Shiko ti "mesuesja" e forumit.
Me ty s'kam probleme dhe, per sa me perket mua, deri sot ke qene korrekte ndaj meje. Me saktesisht, ke qene korrekte me nickun tend "Murgesha!. Kush e di edhe sa te tjere i perdor ti!!! Por, le te mbetet ky problem ne vete. Mjafton te thuhet se vetem nicku "Murgesha" perben afro 10% te shkrimeve komplet te ketij forumi.

Ti kthehemi temes.
Une nuk e kuptoj prej nga po te vijne ato dhimbje kur une askund nuk te permenda?! E gjithe ajo per cka po flas ka te beje me forumisten, e cila me "defin" e saj shurdhues, mbrenda tre ditesh u pranua ne korin apo orkestren e ashtuquajtur Dardania.de.
Ajo qe mua nuk me duhet e hieshme per kete forum eshte se nje perfaqesuese e tille (rrahese e defit) e kesaj orkestre ben muzike ne vete, krejt ndryshe nga ajo qe keni bere ju (moderatoret) te tjeret, vecanerisht me ata pseudonime qe i perdorni zyrtarisht (meqe nuk perjashtohet mundesia e madje edhe jam shume i sigurte se ka shume sosh nga ju qe i perdorin disa pseudonime... truk i vjeter eshte ky!!!).


Kjo "dahirexhikja" eshte shume interesante. Sidomos kur mirren parasysh kohet kur ajo poston dhe eshte prezente ne forum, prej Manhattani (New York, USA). Me se shpeshti shkruan kur e gjithe Amerika eshte ne gjum. Per t'u habitur a? Dic e dyshimte ketu, apo jo?


Pseudonimi im eshte 4Peace, keshtuqe ndjej kokedhembje te madhe kur me rrehin dahiret ne gjumin me te rende!!!Kaq nje here!

Bond
13-05-05, 18:47
I nderuari Real, ai person i cili mbron interesat e kulturen kombetare shqipėtare nuk mundė tė jetė; hashkali, egjiptas, gabel e ku ta di si shpreheni ju, por mė shum ka gjasė tė jetė i tillė ai i cili perqafon kultura tė huaja e te vetėn e nenqmon dhe e poshteron, besoj se jam shum i qartė nė ketė qe po e them.
Keto shprehje qe perdorni ju enkas ne ketė afishim janė tė nivelit shum tė ultė apo sikur tė shkruante nji person me veti tė lartpermendurve nga ju personalisht, prandaj si te tilla edhe ne dijmė tė pergjigjemi ne kesi shkrimesh, dhe ja ku po ju them se shkrime te tilla do te gjejė vend nė koshin e mbeturinave, si edhe diskutuesi i cili perserit kete do tė fitoj statusin e te padeshiruarit nė ketė forum.


I nderuari 4peace ne kemi replikuar disa herė pra nuk ėshtė hera e parė qe shprehni pakenqesin tuaj ne lidhje me moderimin e nenforumit "Feja e Shqiptarit", nuk jam pergjigj publikisht asnjėherė gjer me tani.

Ju deshironi qe te ngulfatni mendimin dhe shprehjen e lir tė tė gjithė atyre tė cilėt nuk duartrokasin kur shkruani ju, (tė keni parasysh po e them kėte pa hy ne vlersimin e shkrimeve tuaja) por edhe nese mendojnė ndryshe nga ju!

Nuk e shof te arsyeshme te vazhdoj me gjatė, por me duhet tė ju them se nuk do tė lejojmė qe njė krah, grup, komunitet etj tė jenė mė te privilegjuar se tjerėt, por pėr tė gjithė do te kemi kut tė njejtė.

Sa i perket zgjedhjes se moderatorve mos u merrni fort me ate problem, mė e preferuar do te ishte secili tė korigjoj vetėn para se te sulmoj dikend tjeter.


Me nderime Bond

Murgesha
13-05-05, 19:06
[quote=Murgesha]

Shiko ti "mesuesja" e forumit.
Me ty s'kam probleme dhe, per sa me perket mua, deri sot ke qene korrekte ndaj meje. Me saktesisht, ke qene korrekte me nickun tend "Murgesha!. Kush e di edhe sa te tjere i perdor ti!!! Por, le te mbetet ky problem ne vete. Mjafton te thuhet se vetem nicku "Murgesha" perben afro 10% te shkrimeve komplet te ketij forumi.

Ti kthehemi temes.
Une nuk e kuptoj prej nga po te vijne ato dhimbje kur une askund nuk te permenda?! E gjithe ajo per cka po flas ka te beje me forumisten, e cila me "defin" e saj shurdhues, mbrenda tre ditesh u pranua ne korin apo orkestren e ashtuquajtur Dardania.de.
Ajo qe mua nuk me duhet e hieshme per kete forum eshte se nje perfaqesuese e tille (rrahese e defit) e kesaj orkestre ben muzike ne vete, krejt ndryshe nga ajo qe keni bere ju (moderatoret) te tjeret, vecanerisht me ata pseudonime qe i perdorni zyrtarisht (meqe nuk perjashtohet mundesia e madje edhe jam shume i sigurte se ka shume sosh nga ju qe i perdorin disa pseudonime... truk i vjeter eshte ky!!!).


Kjo "dahirexhikja" eshte shume interesante. Sidomos kur mirren parasysh kohet kur ajo poston dhe eshte prezente ne forum, prej Manhattani (New York, USA). Me se shpeshti shkruan kur e gjithe Amerika eshte ne gjum. Per t'u habitur a? Dic e dyshimte ketu, apo jo?


Pseudonimi im eshte 4Peace, keshtuqe ndjej kokedhembje te madhe kur me rrehin dahiret ne gjumin me te rende!!!Kaq nje here!

Shiko ti me nikun "pėr Paqe":
Murgesha.
[7.01% i totalit / 23.90 mesazhe nė ditė]

Do tė isha shumė krenare tė merrja pjesė me 10% tė shkrimeve nė kėtė forum, por mė vjen keq qė nuk jam.
Natyrisht qė skemi pas probleme as unė e as ti mes vete dhe as qė do tė kemi kurrė, por ku ti i jep tė drejtėn vetes tė miratojsh njė shkrim plot mllef dhe urrejtje ndaj njė femre nė forumin tonė, atėherė a mos po u bajka nami me ta pėrkujtuar dikush se e keni nikun 4peace e qė ti mburresh me ate.
Dhe nėse shef sa shkrime kam unė nė kėtė forum, dhe pasi qė shumė e pėrdorni kėtė forum edhe ju duhet ta kuptoni se unė nuk kam kohė tė merrem edhe me tjerė nika, duke pasė parasysh se jetoj nė gyrbet dhe kam edhe obligime tjera.
Mos tė tė mbetet hatri tjera herė kaq shumė, kur shprehesh apo miraton fjalė banale ndaj njė anėtari tjetėr aq mė shumė kur anėtari nė fjalė ėshtė femėr, mos shpreh moskulturėn tėnde. Nėse je pėr islam mbaje askush s`po ta ndalon, por mos u shpreh me fjalor rrugaqi arrogant siq keni bėrė nė shkrimin e mėsipėrm.
Shpresoj se akoma s`do tė kemi unė dhe ti probleme, dhe pastaj "mėsuesja" duhet ndėgjuar apo jo???
Me rrespekt pėr ty 4peace.

Auberoni
13-05-05, 19:50
Reana!!! :D


Reana nuk i meriton keto etiketime te ulta. Vajza eshte e menqur, ka personalitetin dhe individualitetin e saj te cilin e shpreh pa asnje ngurrim. Duhet te jemi krenar qe kemi nje vajze te tille.

Disa forumist frigohen nga ajo; dhe ne vend qe te shfrytezojne rastin e te bisedojne me te; keta frigohen nga vajza dhe fillojne duke e sulmuar ashtu sic nuk i ka hije nje Burri, nje Mashkulli!

Lerini vajzen rehat.

Bond...je per cdo lavdate.

Bond
13-05-05, 21:22
I nderuari 4peace, ne kohė tė fundit sipas shkrimeve tuaja kam pershtypjen se diqka po ju mundon bukur si shumė!

Me leni pershtypjen e nji individi tė zhgenjyer ne jetė, deri nė mes dite i urreni terė botėn e mbas dite e urreni edhe vetvetėn, ketė konstatim e kam nxjerrur nė bazė tė shkrimeve tuaja!

Ditė mė parė i pata shkrur edhe njenit nga diskutuesit i cili mirrej me punė tė cilat nuk i takojnė atij dhe jam i sigurtė se e keni lexuar ate mesazh, pra edhe per ju vlen e njejta verejtje.

Nuk e kam thėnė asnjėherė qe ju jeni i privilegjuar e as qe keni qenė i privilegjuar, por diskutimet tuaja ne fillim me lenin pershtypje se kemi tė bejmė me njė individ tė edukuar, tė ngritur e arsimuar (pa e cekur lemin), por edhe nuk kam hasur nė shkrime ku i keni tejkaluar caqet e njerėzisė, dhe kisha pershtypje se kemi tė bejmė me njė diskutues si besimtar i mirė, por me kohen po bindem ne tė kundertėn, pra ne qka jam bindur edhe njėherė me vie keq qe po tė them, jam i bindur se ju gjdo gjė mund tė jeni por musliman apo besimtar jo kurr.

I nderuari 4peace nuk ėshtė e vertetė se ju e keni ngulfatur fjalėn e lirė tė askujt e as qe ka thėnė kush, sepse ne nuk do tė lejonim njė gjė tė tillė, por keni deshir dhe si duket ju ka qelluar far sindromi qe tė bėni njė gjė tė tillė, por me vie keq se ate mundėsi nuk do te keni rast te realizoni ju apo cilidoqoftė, secili anėtar, diskutues ne ketė forum kan te drejta tė brabarta dhe kan te drejtė tė shprehin mendimin e tyre tė lirė, mu sikur ju qe jo rrall herė ofendoni, e shpifni e ku ta di unė rasti mė i fresket shkrimi juaj nė temėn "Dome Shtete Parlamentare, apo Shtete Fetar." qka ju pengon ajo temė ju?! dhe ja disa nga shprehjet e njė besimtari musliman me nofken 4peace citat; thashethemet, kafja e forumit, qenefi i forumit, pshurrtorja, dhitorja, pshurrtore.de, pissoir.de, Jo qe eshte bere pshurrtore. de por edhe dhitore.de.


Ju befte mire!
Fund i citatit!

I nderuari 4peace, pasi qe sipas juve keto faqe qenkan pshurtore, dhitore, pisore, dhe rreth 5000 diskutues tė kesaj faqe e rreth 8000 tė asaj faqe tjeter, pasi qenkan sipas juve mut e shurr, ateherė shtrohet pyetja pse rrini ju ne atė vend ku ka material te tillė!
Permbi 13000 diskutues qenkan mut e shur e TI i vetmi na qenke "qelibar"!?

Nuk jam munduar tė pergjigjem, por po te them se ne te ardhmen, shkrimet qe dalin jasht kornizave tė rregullores e qe kalojnė caqet e njerėzisė sikurse shkrimi juaj qe u ndeshkua jo qe do tė ndeshkohet shkrimi por edhe diskutuesi do tė fiton statusin e tė padeshiruarit.


Me nderime Bond

4peace
13-05-05, 22:15
Ndryshuar


Bond

I krishteri
14-05-05, 10:19
Cdo postim ketu eshte prone e Dardania.De... anetari i cili ka postuar ketu eshte dashur te mendoj 7 apo 8. here e jo me pas te vij e te kerkoj t'i fshihen te gjitha postimet e tij... s'ka ndodh ndonjehere ne kete bote, pervec ketu... :shock: :shock: :shock: :shock:

ca s'ka ne deti? :lol: :lol: :lol:

Reana
15-05-05, 08:56
Sikur Admini ti kontrollonte moderatoret sesi ata shkruajn dhe qfar
Smundje perhapin Siq esht Kjo moderatorja reana Nje hashkalike e flliqt ne si antar nuk kem kurfar pergjegjsije te mbajm per forum ma te mir .
As nuk ja vlen te ipet nje mendim i mir.
ketu vet Admini;
pranon kesi moderatore te poshtra te ndyra si reane Hashkalikja
Prandaj nuk ja vlen as te japesh nje mendim te mir per ket forum
Edhe pse une shum mendime kam dhan per ket forum.
As qe jan pergjegj keshtu do te thot qe Admini me Zgjedhjen e vet Se reana esht per moderim .
Ai ket po e deshmon se ai esht kryesori i te gjitha Keq_sjelljeve
Qe moderatoret i bajn kundra antarve e ne ket rast si te kesaj reane magjupes
Edhe emri tregon se Jo edhe pse esht magjupe.
Ajo e mbron at Gabelizem....

Un e kam vetem nje propozim.

Qč moderatoret mos te ken te drejtqe qe te shkruajn tek tema
POLITIKA
FEJA

Ndryshe sja vlen te diskutohet me keta moderator e ne anen tjeter te fyjn Kurse ti duhet te kerkosh ndihm nga Reana e pshurrt.

Real
behu pak me real e mos e "shaje" coucen. Ajo s'eshte as hashkalike, as maxhupe e as gabelice... por eshte dahirexhike. Domethane ibie dahires (defit) per "rroge" te caktuar. Shkurt: eshte e punesuar nga vet admini per harakiri te vet forumit! :roll:


I gjith ky marifet ka prapavije te caktuar. Meqe marifeti eshte vellau i genjeshtres, rezultati dihet qe ne start!***


BUKUROSHI qenka ankuar e shfryre mire :arrow: perseri!!!
hemmm....don me te dale fytyra e vertete me ne fund si duket.... :shock:

PERNDRYSHE, sdi cka ke ti kunder "dahireve"???? :lol:
une i bie dahires, ti mundesh me vallezu..."ZIJAFETIN" me dahire, e keni qef ju, bile jam e sigurte se nuk ti ngaterron kembet as ajo pelerina e gjate qe e ke mbeshtjelle rreth vetes... :wink:

Vigan
15-05-05, 09:25
Aahahahah :D :lol: :lol: :lol: :lol:
this is gettin exited Jesus Christ,we albanias are so far behind
Lord have Mercy :arrow:

Vigan
15-05-05, 10:01
Aahahahah :D :lol: :lol: :lol: :lol:
this is gettin exiting Jesus Christ,we albanians are so far behind
Lord have Mercy :arrow:

Stuhia
16-05-05, 12:59
Jam e kenaqur nga temat qe po u shtjellojshin ne ket forum.
Kish ne mesin tuaj anetare qe me shkrimet e tyre po te mbanin zgjuar tere naten.
Nje gje qe per fund me brengosi, hyra dhe lexova tek feja e shqiptarit dhe politika.
Nuk di pse po u tolerojshin ato rubrika qe po i jepnin nje hije te keqe ketij forumi.
Kish shume pseudo fetare, dhe pseudo politikan qe me shkrimet e veta qojne deri tek mendimi i pergjithshem se nder shqiptare ka mospajtime politike fetare.
Per politik nuk eshte edhe aq shqetesuese se kudo ne bote ka kundershti mes grupacioneve politike.
Shqetesuese ishte fakti, qe me sa munda te kuptoj nga leximet qe bera ketu, kishte tendenca te krijohet nje pershtypje se gjoja Shqiptaret fetarisht paskan kundershti mes vete.
Kjo ska egzistuar e as qe do te jete aktuale kurr.
Ata qe mundohen te qojne deri atje, jo qe sdo tja arrijne kurre, por perfundimisht do te urehen dhe luftohen nga te gjithe.
Ju uroj pune te mbare te gjithve.
Duajeni njeri tjetrin sa me shume qe te mundeni qe te keni nje shpirt te paster dhe fisnik. Se mosdashuria ne mes te vellezrve te nje gjaku eshte mallkim qe as Zoti nuk do ta fale.

Auberoni
16-05-05, 18:33
Bond, nuk kam asgje kunder ne propozimet e tuaja te bera per Moderator te dy nen forumeve ku do te behen monologje te gjata e neveritse; une nuk do te marre pjese aty.

Kjo me poshte eshte vetem ta ri-kujtoj edhe nje here se kend e ke propozuar per Moderator:4 Peace:
Postuar: 02.04.2005 13:10
Giovanni, ashtu sic ta thot edhe vet nicku, ti je ende "filiz" per te me dhene leksione mua. Kupton? Duhet ta dish se kjo ishte "fyerja" me e bute qe e meriton nje shkrim si ky.

Postuar: 05.04.2005 12:29
Eh more dredhan i mjere! Shko t'i mashtroi ata te familjes sate me ato dredhite e tua. Sa per "shiftari", tipat si ti jo qe jane te tille por mbajne edhe nje titull tjeter - SHIPEC i sojit me te ulet nder shqiptare.

05.04.2005 17:16
Vetėm njeriut tė sėmurė psiqikisht e vetėquhet “psikolog” o trullolog, Lexoi mė mirė gjėrat o i sėmurė psiqik, I sėmurė ke qenė edhe atėherė, i sėmurė i tillė je edhe sot.

Postuar: 05.04.2005 19:30 Baca kryetrullan

06.04.2005 21:05 A i gjete dhent ooooooooooo!

31.03.2005 11:31Lu'ja Auberon, lu'ja! Na kenaqe me marrezirat e tua.

23.11.2004Sa per K(ala)-man-in mjafton ta shtypesh Galerine e tij personale per te kuptuar cfare gjallese eshte.
Postuar: 10.05.2004Auberon? Kush po t'i heq shpenzimet e internetit? Mamaja apo babai...???

Postuar: 06.05.2004Kaq kesaj radhe per ty dhe murteqypat e tjere si ti! Sillesh si pordha n'tirqi


Ja edhe Psikologun:

Postuar: 08.04.2005 19:16

Une e thash dhe e themė prapė pa asnje hamendje , frigė ose dyshim , se une jam futur ne ofendime private me njerez atehere kur kan ofenduar motrat tona dhe do te futem prapė , jam futur ne ofendime me njerez ( e kam fjalen ne forum) te cilet kan ofenduar heronjet tanė qe nga Gjergj Kastrioti e kende , jam futur ne ofendime dhe kacafytje me njerez te cilet nuk pranojn kritika , pra shkurt per te thenė nuk pendohem aspak per gjera te tilla , dhe se per mua dhe me mua eshtė njė princip i shkurt per ketu ne debat " Si tme pritesh te pres" prate nisemi nga ajo se si deshiron te jesh i mirėpritur , mirėprite edhe dikend .
Pra me falni qe e zgjata te nderuar , por prapė e them se falje i kerkoj vetem Uliksit dhe aspak tjeterkuj, ne asnjė menyrė dhe as qe me shkon mendja ne atė qe te pendohem.

Doktrina Biblike kerkon qe te pendohesh.


Por, ju mund te beni cfare te doni. Krejt cka desha te them eshte se mos e shendrro kete forum ne fontane deshirash dhe se kur ka zgjidhje me te mire, atehere, ta zgjedhim me te mirin.

Tung.

Bond
16-05-05, 19:00
I nderuari Auberon, ėshtė ngritur pluhur edhe para se te vijmė me propozime, ne kemi marr vendim, tė shofim si do te funksionoj kjo metod. Moderatorin ne nenforumin "mesime nga Kurani" do e zgjedhin ata te cilėt ishin mė te zeshmit ne shkrime nė ketė lemi.

E kemi ne plan tė hapim edhe njė kapitull dedikuar per ateistet (pa keqkuptime).

Nėse edhe me keto nuk do te jenė te kenaqur diskutuesit, ateherė na ngelet tė aplikojmė censuren tė cilėn mė se paku e deshirojmė.


Me nderime Bond

explorer
16-05-05, 20:34
I nderuari Bond, jemi 3 musliman qė kemi propozu Odise pėr Moderatorė por ti nuk e ndjen nevojėn qė ta shtojėsh nė sondazh.

Ti ke caktu cilėsitė tė cilat duhet ti plotėson njė Moderatorė pėr tė krishterėt! Njėra prej tyre ėsht qė Moderatori t'ėsht "i paanshėm" kjo cilėsi vlenė veq pėr tė krishterėt?

Me kėt vendim i nderuar e tregon vetėn Diktatorė e jo Moderatorė!

Me kėt vendim i nderuar e pranon se tė gjithė muslimanėt jan fundamentalista sikur 4peace!

Me kėt vendim i nderuar e pranon se duhet ti drejtohemi stafit tė Dardania.de me fyerje pėr qė tė na ndėgjoni!

Dhe me kėt vendim i nderuar kėrkoni fyerje! :evil:

Me respekt explorer

at|n|
16-05-05, 20:54
I nderuari Bond, jemi 3 musliman qė kemi propozu Odise pėr Moderatorė por ti nuk e ndjen nevojėn qė ta shtojėsh nė sondazh.

Ti ke caktu cilėsitė tė cilat duhet ti plotėson njė Moderatorė pėr tė krishterėt! Njėra prej tyre ėsht qė Moderatori t'ėsht "i paanshėm" kjo cilėsi vlenė veq pėr tė krishterėt?

Me kėt vendim i nderuar e tregon vetėn Diktatorė e jo Moderatorė!

Me kėt vendim i nderuar e pranon se tė gjithė muslimanėt jan fundamentalista sikur 4peace!

Me kėt vendim i nderuar e pranon se duhet ti drejtohemi stafit tė Dardania.de me fyerje pėr qė tė na ndėgjoni!

Dhe me kėt vendim i nderuar kėrkoni fyerje! :evil:

Me respekt explorer

I nderuar explorer, te Mesime nga Kurani duhet te zgjedhet nje moderator qe ka me se shumti njohuri nga Islami. Me gjithe respektin per Odisen une mendoj se 4peace dhe Ebu Shejma ne kete lemi jane me te ditur se sa Odise dhe te tjeret e propozuar. Duhet zgjedhur ate prej te cilit do te perfitojme dije me shume per mesime nga Kurani.

me respekt per te gjithe - at|n|

Bond
16-05-05, 21:39
I nderuari explorer nė ketė faqe numerojnė rreth 5000 anėtarė tė regjsitruar, sikur tė realizonim deshiren e secilit diskutues atėherė nuk do te mjaftonin as 5000 forume.

Qėllimin e hapjes sė ketij nenforumi tė gjithė e kan kuptuar, pas shum kerkesave dhe ankesave tė diskutuesve qe i perkasin besimit Islam (e kam fjalen kėta qė ishin mė tė zeshmit) kemi vendos tė hapim edhe ketė nenforum, por krahas ketij edhe per diskutuesit me besim krishterė nė tė njejtėn mėnyrė.

Ata te cilėt nuk pajtohen me keto vendime apo qe refuzojnė tė marrin pjesė ne ketė nenforum ėshtė prap nenforumi aktual "feja e shqiptarit" i cili do tė ngelet si ka qenė.

Sa i perket diskutuesit me nofken Odise nuk kemi asgjė kunder, por nese atė e emerojmė moderator aty, ateherė nuk kemi bėrė asgjė, pasi qe duhet tė jetė njohės i Kuranit.

Sa i perket paanshmeris ku po e dini ju se do te jet i njėanshėm moderatori i cili ende nuk ėshtė emeruar!

Sa i perket dikaturės nuk jemi adhurues tė saj fare, mirėpo nese marrim njė shembull tė thjeshtė;
Nė njė ambulancė shendetsore ka nevoj pėr njė mjek, e aty nese ne vend te mjekut pranohet njė filozof apo historian.... pra nese do tė zgjedhnim njė diskutues i cili nuk ka njohuri nga Kurani por edhe kunder deshirės se ktyre ateherė me siguri se do tė ndiheshim si diktator, e pasi qė u kemi mundėsuar qe vet tė zgjedhin moderatorin keta, ateherė me duhet tė ju demantoj e nuk keni te drejtė nė ketė qe potenconi.


explorer shkroi: "Me kėt vendim i nderuar e pranon se tė gjithė muslimanėt jan fundamentalista sikur 4peace!"

Nuk pajtohem me ju i nderuar ai le te jet mendimi dhe vlersimi juaj, unė kam replikuar disa herė me zt 4peace, dhe asnjėherė nuk kam replikuar per shkak te ideologjis as permbajtjes se shkrimeve, mirėpo disa herė kemi shkembyer replika tė nxehta, e kjo nuk do te thot nėse unė kam replikuar apo nuk jemi pajtuar dikund se duhet tė konsiderohemi si armiq.

Nėse i drejtoheni stafit tė Dardania.de me fyerje, ajo ėshtė ndergjegja juaj, por edhe ne kemi mundėsi tė kunderpergjigjemi.

Me nderime Bond

explorer
16-05-05, 22:17
I nderuari explorer nė ketė faqe numerojnė rreth 5000 anėtarė tė regjsitruar, sikur tė realizonim deshiren e secilit diskutues atėherė nuk do te mjaftonin as 5000 forume.

Na keni ftuar qė tė propozojna dikė pėr Moderatorė i nderuar dhe ashtu kėna vepru por ti i injoron ata qė nuk kan fyer stafin!

Qėllimin e hapjes sė ketij nenforumi tė gjithė e kan kuptuar, pas shum kerkesave dhe ankesave tė diskutuesve qe i perkasin besimit Islam (e kam fjalen kėta qė ishin mė tė zeshmit) kemi vendos tė hapim edhe ketė nenforum, por krahas ketij edhe per diskutuesit me besim krishterė nė tė njejtėn mėnyrė.

Mė tė zeshmit jan ata qė kan fyer stafin o Bond e ti prezentoje nė mėnyrėn qė tė pėlqen!

Ata te cilėt nuk pajtohen me keto vendime apo qe refuzojnė tė marrin pjesė ne ketė nenforum ėshtė prap nenforumi aktual "feja e shqiptarit" i cili do tė ngelet si ka qenė.

Sa i perket diskutuesit me nofken Odise nuk kemi asgjė kunder, por nese atė e emerojmė moderator aty, ateherė nuk kemi bėrė asgjė, pasi qe duhet tė jetė njohės i Kuranit.

E ju i nderuar ku e dini se aj nuk e njef kuranin?

Sa i perket paanshmeris ku po e dini ju se do te jet i njėanshėm moderatori i cili ende nuk ėshtė emeruar!

Aj njeri nė shumicėn e shkrimeve tė ti e tregon vetėn tė anshėm dhe fundamentalist!

Sa i perket dikaturės nuk jemi adhurues tė saj fare, mirėpo nese marrim njė shembull tė thjeshtė;
Nė njė ambulancė shendetsore ka nevoj pėr njė mjek, e aty nese ne vend te mjekut pranohet njė filozof apo historian.... pra nese do tė zgjedhnim njė diskutues i cili nuk ka njohuri nga Kurani por edhe kunder deshirės se ktyre ateherė me siguri se do tė ndiheshim si diktator, e pasi qė u kemi mundėsuar qe vet tė zgjedhin moderatorin keta, ateherė me duhet tė ju demantoj e nuk keni te drejtė nė ketė qe potenconi.

Termi diktaturė ėsht pak i rėnd pra mė fal por nuk mu duk e sjellėshme kur injorove propozimin tonė pa kurfar spjegimi!

explorer shkroi: "Me kėt vendim i nderuar e pranon se tė gjithė muslimanėt jan fundamentalista sikur 4peace!"

Nuk pajtohem me ju i nderuar ai le te jet mendimi dhe vlersimi juaj, unė kam replikuar disa herė me zt 4peace, dhe asnjėherė nuk kam replikuar per shkak te ideologjis as permbajtjes se shkrimeve, mirėpo disa herė kemi shkembyer replika tė nxehta, e kjo nuk do te thot nėse unė kam replikuar apo nuk jemi pajtuar dikund se duhet tė konsiderohemi si armiq.

Pra aj ėsht vlerėsimi im por edhe i disa tjerėve nėse lexon pak mė me vėmendje!

Nėse i drejtoheni stafit tė Dardania.de me fyerje, ajo ėshtė ndergjegja juaj, por edhe ne kemi mundėsi tė kunderpergjigjemi.

Shifet (sipas meje) se fyerjet ju kan detyru qė tė reagoni nė kėt mėnyre e jo "ideologjia" e atyre qė kan fyer!

Me respekt explorer

explorer
16-05-05, 22:32
Pėr njė Forum mė tė mirė

Krijone njė tjetėr nėn-forum dhe thirrne "Fundametalistat" e jo "Mėsime nga Kurani" dhe aty do tė votoj me gjithqef pėr zt 4peace! :evil:

Me respekt explorer

I krishteri
16-05-05, 23:11
Pėr njė Forum mė tė mirė

Krijone njė tjetėr nėn-forum dhe thirrne "Fundametalistat" e jo "Mėsime nga Kurani" dhe aty do tė votoj me gjithqef pėr zt 4peace! :evil:

Me respekt explorer

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

at|n|
17-05-05, 12:57
Pėr njė Forum mė tė mirė

Krijone njė tjetėr nėn-forum dhe thirrne "Fundametalistat" e jo "Mėsime nga Kurani" dhe aty do tė votoj me gjithqef pėr zt 4peace! :evil:

Me respekt explorer

I nderuar explorer nese njohesit e Kuranit per ty jane fundamentalista ( qe dyshoj edhe se e din ti qka dmth fjala fundamentalist) atehere me vjen keq te te them se nuk ke qka kerkon te Mesime nga Kurani.

e per ty I krishteri mos u zgerdhij se nuk i ka hije burrit te zgerdhihet kaq shume , se perndryshe tjera here folim ndryshe ....

at|n|

4peace
17-05-05, 13:23
.


Pėrshėndetje

Unė vėrtet habitem me disa (mė shumė se ėshtė pritur) njerėz kėtu nė kėtė forum. Nuk e di ndonjė arsye tė caktuar me kėtė rast pos asaj qė ėshtė ves tipik shqiptar nga mė tė shėmtuarit…

Lidhje me kandidimin tim pėr moderator ėshtė ngritur aq shumė pluhur sa qė ėshtė vėrtet pėr t’u habitur. Ajo qė mė habit mė sė shumti ėshtė ajo se kjo ėshtė ēėshtje e kryer. D.m.th. se lidhje me kandidimin tim per moderator jam prononcuar me kohė dhe QARTĖ. Kush nuk e din pėrgjigjen, le ta lexojė edhe njė herė atje!

Po ta kishin lexuar kėtė disa, do tė kishin pasur gjasa ta ruanin fytyrėn e tyre edhe pėr njė kohė, nėse vėrtet kanė fytyrė. Mirėpo tash u bė vonė. Dhe, siē thot ajo thėnia popullore „ra ky mort e u pamė“, kėshtu ėshtė edhe me ju: „Ra ky rasti im e ua pashė „fytyrat“ tė gjithėve“, megjithėse disave ua kam ditur edhe mė heret.


Kaq pėr kėtė ēėshtje.

T’i kthehemi kritikave tė mia, tė cilat i kam bėrė nė adresė tė stafit e qė kryesisht janė cilėsuar si ofendime dashakeqėse, ndėrskamca, inate… duke e arritur titullin „kritikuesi (lexo: sharėsi) mė i zėshėm i forumit!.


S’do tė merrem me ata qė janė tė lindur pėr t’i dhėnė ēdo fjale nga njė e mė shumė bishta. Unė nuk flas me prapavijė ashtuqė herave tjera tė kem nevojė pėr ta ruajtur shpinėn time nga dikush. Nė kėtė mėnyrė, megjithėse kemi diku rreth 6.000 (gjashtė mijė) anėtarė tė forumit, asnjėrit prej tyre nuk i kam borxh. Meqė ėshtė kėshtu ndjehem shumė bukur, meqė kam ndėrgjegje tė pastėr si loti.

Sidoqoftė, pa marrė parasysh se si tingėllojnė kritikat e mia, qėllimi i tyre ėshtė konstruktiv. Para sė gjithash pėr tė mirėn e Dardania.de-sė.

Meqė disa s’po kuptojnė ende, ja sqarimi:

Dardania.de dm.th. Dardania.deutschland (Gjermani) e jo Tunguzi, siē kanė qejf disa ta quajnė e madje edhe ta trajtojnė. Kjo d.m.th. se Dardania. de ėshtė e regjistruar nė Gjermani dhe se ka pronar tė vetin. Ky pronar, pasi qė ta ketė marrė lejen, duhet edhe tė zotohet pėr diēka.

Herėn e fundit , moderatorit Bondi, i a pėrmenda njė gjė, duke i treguar se kisha nevojė pėr vėrtetim. “Vėrtetimi” nė fjalė kishte tė bėjė me mbrojtjen e moderatores me nofkėn “Reana”.

Siē e dijmė, atėherė deri sa ka qenė kjo ende anėtare ka postuar mė shumė se 60 herė nė ditė, kryesisht shkrime fyese nė bazė kombėtare, rancore… e ēka jo tjetėr qė janė tė ndėshkueshme me ligj. Me ligjin gjerman e jo tė Tunguzisė. Nė kėtė mėnyrė,“DOSJA REANA” pėrmban afro 50 faqe (DIN A4) ku mund tė gjinden me kilogram shkelje tė ligjit gjerman, me ē’rast pėr pasojė mė tė kėnaqshme do tė kishte pėlcitjen si fluskė sapuni nga eteri tė Dardania.de-sė.

Rrethanė lehtėsuese me kėtė rast do tė kishte qenė problemi i ashtuquajtur “problem extern” i Dardanisė. Konkretisht kjo don tė thotė nėse kjo do tė kishte qenė vetėm anėtare e forumit. Mirėpo, meqė kjo, me meritat e saja raciste…u “dekorua” me titullin “moderatore”, tanimė ėshtė bėrė “problem intern”, rrethanė rėnduese, para sė gjithash pėr pronarin e kėsaj faqeje. Meqė, me arritjen e “titullit” moderatore, kjo njėkohėsisht ėshtė edhe zėdhėnėse, pėrfaqėsuese e njė faqeje elektronike, gjegjėsisht ėshtė nė kundėrshtim me zotimet qė i ka bėrė pronai i kėsaj faqeje. Me kėtė rast, mė sė shumti “e han” vet pronai, meqė ai duhet tė mbajė pėrgjegjisinė mė tė madhe pėr kėtė.

Mjafton vetėm tė bėhet njė kallėzim penal nė arganet gjegjėse germane. Pastaj mund ta shohim shumė qartė se a jemi nė Tunguzi apo shtet ligjor?!

Mė poshtė mund tė lexoni pėr mundėsitė dhe pasojat qė mund tė dalin nga njerėz tė tillė. Ky ėshtė njė rast i vetėm, duke mos i pėrmenduar me dhjeta rastet nga 50 faqe dėshmi.

Strafgesetzbuch
>

Besonderer Teil (§§ 80 - 358)

7. Abschnitt - Straftaten gegen die öffentliche Ordnung (§§ 123 - 145d)


§ 130
Volksverhetzung
(1) Wer in einer Weise, die geeignet ist, den öffentlichen Frieden zu stören,
1. zum Haß gegen Teile der Bevölkerung aufstachelt oder zu Gewalt- oder Willkürmaßnahmen gegen sie auffordert oder
2. die Menschenwürde anderer dadurch angreift, daß er Teile der Bevölkerung beschimpft, böswillig verächtlich macht oder verleumdet,
wird mit Freiheitsstrafe von drei Monaten bis zu fünf Jahren bestraft.
(2) Mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe wird bestraft, wer
1. Schriften (§ 11 Abs. 3), die zum Haß gegen Teile der Bevölkerung oder gegen eine nationale, rassische, religiöse oder durch ihr Volkstum bestimmte Gruppe aufstacheln, zu Gewalt- oder Willkürmaßnahmen gegen sie auffordern oder die Menschenwürde anderer dadurch angreifen, daß Teile der Bevölkerung oder eine vorbezeichnete Gruppe beschimpft, böswillig verächtlich gemacht oder verleumdet werden,
a) verbreitet,
b) öffentlich ausstellt, anschlägt, vorführt oder sonst zugänglich macht,
c) einer Person unter achtzehn Jahren anbietet, überläßt oder zugänglich macht oder
d) herstellt, bezieht, liefert, vorrätig hält, anbietet, ankündigt, anpreist, einzuführen oder auszuführen unternimmt, um sie oder aus ihnen gewonnene Stücke im Sinne der Buchstaben a bis c zu verwenden oder einem anderen eine solche Verwendung zu ermöglichen, oder
2. eine Darbietung des in Nummer 1 bezeichneten Inhalts durch Rundfunk, Medien- oder Teledienste verbreitet.
(3) Mit Freiheitsstrafe bis zu fünf Jahren oder mit Geldstrafe wird bestraft, wer eine unter der Herrschaft des Nationalsozialismus begangene Handlung der in § 6 Abs. 1 des Völkerstrafgesetzbuches bezeichneten Art in einer Weise, die geeignet ist, den öffentlichen Frieden zu stören, öffentlich oder in einer Versammlung billigt, leugnet oder verharmlost.
(4) Mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe wird bestraft, wer öffentlich oder in einer Versammlung den öffentlichen Frieden in einer die Würde der Opfer verletzenden Weise dadurch stört, dass er die nationalsozialistische Gewalt- und Willkürherrschaft billigt, verherrlicht oder rechtfertigt.
(5) Absatz 2 gilt auch für Schriften (§ 11 Abs. 3) des in den Absätzen 3 und 4 bezeichneten Inhalts.
(6) In den Fällen des Absatzes 2, auch in Verbindung mit Absatz 5, und in den Fällen der Absätze 3 und 4 gilt § 86 Abs. 3 entsprechend.§ 130a
Anleitung zu Straftaten
(1) Wer eine Schrift (§ 11 Abs. 3), die geeignet ist, als Anleitung zu einer in § 126 Abs. 1 genannten rechtswidrigen Tat zu dienen, und nach ihrem Inhalt bestimmt ist, die Bereitschaft anderer zu fördern oder zu wecken, eine solche Tat zu begehen, verbreitet, öffentlich ausstellt, anschlägt, vorführt oder sonst zugänglich macht, wird mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe bestraft.
(2) Ebenso wird bestraft, wer
1. eine Schrift (§ 11 Abs. 3), die geeignet ist, als Anleitung zu einer in § 126 Abs. 1 genannten rechtswidrigen Tat zu dienen, verbreitet, öffentlich ausstellt, anschlägt, vorführt oder sonst zugänglich macht oder
2. öffentlich oder in einer Versammlung zu einer in § 126 Abs. 1 genannten rechtswidrigen Tat eine Anleitung gibt,
um die Bereitschaft anderer zu fördern oder zu wecken, eine solche Tat zu begehen.
(3) § 86 Abs. 3 gilt entsprechend.


Argėtim tė kėndshėm!
P.S.
Kjo s'eshte kercenim apo cka di une por "VETEM SA PER INFORMIM"

I krishteri
17-05-05, 14:09
Sa shpejt edhe Rubriken/Kategorine "Rreth Dardania.de Diskutime" na e kthej ne "Mesime nga Kurani" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...shto mend o Zot aty ku nuk ka!

Real
17-05-05, 15:57
Reana
Moderator/e

-------------------------------------------------------------------------------------


Anėtarėsuar: 18 Apr 2005
Mesazhe: 957
Vendodhja: Manhattan
Postuar: 15.05.2005 08:56 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

4peace shkruajti:
Real shkruajti:
Sikur Admini ti kontrollonte moderatoret sesi ata shkruajn dhe qfar
Smundje perhapin Siq esht Kjo moderatorja reana Nje hashkalike e flliqt ne si antar nuk kem kurfar pergjegjsije te mbajm per forum ma te mir .
As nuk ja vlen te ipet nje mendim i mir.
ketu vet Admini;
pranon kesi moderatore te poshtra te ndyra si reane Hashkalikja
Prandaj nuk ja vlen as te japesh nje mendim te mir per ket forum
Edhe pse une shum mendime kam dhan per ket forum.
As qe jan pergjegj keshtu do te thot qe Admini me Zgjedhjen e vet Se reana esht per moderim .
Ai ket po e deshmon se ai esht kryesori i te gjitha Keq_sjelljeve
Qe moderatoret i bajn kundra antarve e ne ket rast si te kesaj reane magjupes
Edhe emri tregon se Jo edhe pse esht magjupe.
Ajo e mbron at Gabelizem....

Un e kam vetem nje propozim.

Qč moderatoret mos te ken te drejtqe qe te shkruajn tek tema
POLITIKA
FEJA

Ndryshe sja vlen te diskutohet me keta moderator e ne anen tjeter te fyjn Kurse ti duhet te kerkosh ndihm nga Reana e pshurrt.


Real
behu pak me real e mos e "shaje" coucen. Ajo s'eshte as hashkalike, as maxhupe e as gabelice... por eshte dahirexhike. Domethane ibie dahires (defit) per "rroge" te caktuar. Shkurt: eshte e punesuar nga vet admini per harakiri te vet forumit!


I gjith ky marifet ka prapavije te caktuar. Meqe marifeti eshte vellau i genjeshtres, rezultati dihet qe ne start!*** ReanaBUKUROSHI qenka ankuar e shfryre mire perseri!!!
hemmm....don me te dale fytyra e vertete me ne fund si duket....

PERNDRYSHE, sdi cka ke ti kunder "dahireve"????
une i bie dahires, ti mundesh me vallezu..."ZIJAFETIN" me dahire, e keni qef ju, bile jam e sigurte se nuk ti ngaterron kembet as ajo pelerina e gjate qe e ke mbeshtjelle rreth vetes...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Ishalla rean zoti te ka dhan pa buk sa per mos med al e me lyp
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Bond ishalla reana ty dhe murgeshen ju kulturon se ne skemi nevoj per kultura tjera e kemi kulturen ton e juve qe i mbroni qiftat si reane magjupja le ti mbron realiteti dhe sjellja e saj ndaj pergjegjsis qe ajo e ka .
Po qfar morali keni ti dhe murgesha ta perkrahni nje njeri qe esht vet i vetshpallur si moderator_re
Per qfar morali kemi nevoj ne si te reanes duke genjy duke sharr poshtru fy vet identitetin e vet si shqiptare e ju dy e perkrahni
sigurisht se i keni rrogat e forta qe e perkrahni ket se edhe vet ashtu jeni genjeshtar shpifsa te realitetitKurse ne anen tjeter mundoheni te jeni her her i danshem dhe kurr i drejt nuk me duhet moderimi i askujt por kur dikush ma shan identitetin ma flliq kombin flamurin
Nuk muj te rri indiferent si kam borgj askujt a s sja imponoj te behet shqiptar me zor_shqipfolsa.
Shkina te athines.


Ose mir e ka reana ma mir me qen magjupe e me i than vetit shqiptar

sesa

Shqiptar/re e me i than vetit magjum

Reana
17-05-05, 16:37
SPIUNLLEKU DHE TRADHETIA NE BOTEN SHQIPETARE SHKOJNE SI DY MOTRA, DHE JANE PJESE E KARAKTERIT TE TE GJITHE ATYRE PA VETEDIJE TE SHQUAR KOMBETARE, JANE PJESE E NJEREZVE ME TE LIGE, FUNDRRINAVE TE BOTES SHQIPETARE.

SDO ISHA QUDITUR SE KY 4PEACE(FOR-PIS) BILE KA PERKTHYER NE GJUHEN GJERMANE, DHE I KA LAJMERUAR AUTORITETET GJERMANE PER SHKRIMET.
POR UNE MARR PERGJEGJESI PER CDO FJALE QE E KAM SHKRUAR E JO ADMINI, DHE QENDROJ E PALUHATSHME PAS ASAJ QE E KAM THENE: RACA SEMITE/ARABO-JAHUDITE ESHTE RACE E FLLIQTE DHE SHERRI I GJITHE PROBLEMEVE ME TE MEDHA QE EGZISTOJNE NE BOTE PER MOMENTIN!!! (SHKO SPIUNO PERSERI TASH, HAJT NGUTU..EC A PO TE PAGUAJNE BILE??? :lol: )

FAKTI SE TI 4PEACE (FOR-PIS) DHE KY REAL-i, SILLEN NE KETE MENYRE, NUK ESHTE HIQ PER TU CUDITUR!!!
KA PARE KOMBI SHQIPETARE EDHE ZIJANA ME TE KEQINJE, EDHE GODITJE ME TE RENDA SE KETO, NE GJUHEN, KULTUREN DHE IDENTITETIN SHQIPETARE....

KAM NDERIN, ME BEN KRENARE, TA DIJ SE KATEGORIA E JUAJ ME KENI HALE NE SY!!!!
DHE SA PER INFON TUAJ KETU DO JEM DHE DO VAZHDOJ EDHE ME TUTJE NE MENYRE AKTIVE ME SHKRIMET E MIJA..(SHKONI SPIUNONI PERSERI,!!!)

-CUDI QE TANI T'U PASKAN KUJTUAR LIGJET E GJERMANISE !!! KE KUJDES SE ATO LIGJE VLEJNE ME SHUME PER TY O I MJERE MEQE JETON ATJE, POR SIQ KAM THENE EDHE ME PARE, KUR I GJITHE POPULLI I SHTYPUR ARAB QE JETON NE DIKTATUREN E SHERIATIT, ENDRRON AMERIKEN DHE DEMOKRACINE, DISA LIGESIRA FUNDAMENTALISTE ISLAMISTE QE JETOJNE NE PERENDIM DHE TE CILAT VJELIN FRYTET E DEMOKRACISE DHE PERENDIMIT, KEQEPERDORIN NIKOQIRLLEKUN E SHTETEVE KU JETOJNE, DHE MERREN ME AKTIVITETET ME TE POSHTERA DHE JO-NJEREZORE DHE E POSHTEROJNE TERE BOTEN ISLAME!!!

Reana
17-05-05, 16:56
Per qfar morali kemi nevoj ne si te reanes duke genjy duke sharr poshtru fy vet identitetin e vet si shqiptare e ju dy e perkrahni
sigurisht se i keni rrogat e forta qe e perkrahni ket se edhe vet ashtu jeni genjeshtar shpifsa te realitetitKurse ne anen tjeter mundoheni te jeni her her i danshem dhe kurr i drejt nuk me duhet moderimi i askujt por kur dikush ma shan identitetin ma flliq kombin flamurin
Nuk muj te rri indiferent si kam borgj askujt a s sja imponoj te behet shqiptar me zor_shqipfolsa.
Shkina te athines.


Ose mir e ka reana ma mir me qen magjupe e me i than vetit shqiptar

sesa

Shqiptar/re e me i than vetit magjum

SHUME BUKUR!
UNE PASKAM SHARE KOMBIN SHQIPETARE????!!!
UNE PASKAM GENJYER????!!!!

-CILAT QENKAN ATO ATO SHARJE DHE GENJESHTRA QE I KAM BERE UNE???? :roll: :roll: :roll:

-PERNDRYSHE PER TY I KAM DISA KESHILLA TE VOGLA:
1. SHKO MESOHU TE SHKRUASH SHQIP SE PARI :wink: , SEPSE NUK E DIN SE SI FILLON FJALIA SI PJESE E SINTAKSES, NUK E DIN SE KU VENDOHET PIKA, KE PLOT GABIME GRAMATIKORE, etj...
2.PASTAJ TE KISHA PREFERUAR TE MESOSH SHKENCEN E LOGJIKES, NE ATE MENYRE QE SHKRIMET E TUA TE KENE KUPTIM DHE PERMBAJTJE-MEQE ESHTE E PAKUPTUESHME DHE TINGELLON SI PERALLE PER INTELIGJENCEN E TRE VJECAREVE, KJO QE KE SHKRUAR TI!!!

DHE ME NE FUND: KU I KE ARGUMENTET PER KETO GJEPURA MARROQE QE I KE RENDITUR KETU :lol: :lol: :lol:

Mr_100%
17-05-05, 17:36
E NDERUARA REANA I KAM LEXUAR GJITHEHER ME VEMENDJE SHKRIMET TUA
ME TE VERTET GJITHEHER KENI DHEN NJE SQARIM KUPTIM PLOT DHE TE DREJT MBI KTO GJERA
POR JA QE DISA NUK I KUPTOJN,
NGANJEHER EDHE KAM DASHUR TE INKUADROHEM NE KETO BISEDA
POR KAM PYETUR VETEN A JA VLEN?........JO,PSE JO,? KUR KAM PA SE DISA EDHE PAS SHPJEGIMEV TUA TE THJESHTA KAN MBET MURI;

POOOO,QKA ME SHTYRI TANI TE SHKRUAJ? 4PEACE

I NDERUARI 4PEACE:KETO LIGJE DO ISHTE MIRE ME TE VERTET TI QOJE NE ARABI,E JO TE NA I TREGOSH NEVE,SEPSE TAN KOHEN TE FLET REANA
PER KULTUR DHE DEMOKRACI PERENDIMORE,D.M.TH PER LIGJE TE KETYRE QE NE KET RAST TE PASKAN PELQYER EDHE TY(QUDI)
POR KET HER I PASKE SHFRYTEZUAR PER KERCENIME

NUK DUA TE POLEMIZOJE SHUME DHE AS QE DUA TE DISKUTOJ KETU ME(POR JU NORMAL MUND TA SHPREHNI MLLEFIN NDAJ MEJE)
POR VETEM DESHA TE TE THEM TY REANA TE LUMTE

PS:NESE TE DUHET ADVOKAT REANA PER NE GJERMANI MOS U MERAKOS :lol: :lol: :lol: :wink:

Murgesha
17-05-05, 18:09
BUKUROSHI qenka ankuar e shfryre mire perseri!!!
hemmm....don me te dale fytyra e vertete me ne fund si duket....

PERNDRYSHE, sdi cka ke ti kunder "dahireve"????
une i bie dahires, ti mundesh me vallezu..."ZIJAFETIN" me dahire, e keni qef ju, bile jam e sigurte se nuk ti ngaterron kembet as ajo pelerina e gjate qe e ke mbeshtjelle rreth vetes...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Ishalla rean zoti te ka dhan pa buk sa per mos med al e me lyp
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Bond ishalla reana ty dhe murgeshen ju kulturon se ne skemi nevoj per kultura tjera e kemi kulturen ton e juve qe i mbroni qiftat si reane magjupja le ti mbron realiteti dhe sjellja e saj ndaj pergjegjsis qe ajo e ka .
Po qfar morali keni ti dhe murgesha ta perkrahni nje njeri qe esht vet i vetshpallur si moderator_re
Per qfar morali kemi nevoj ne si te reanes duke genjy duke sharr poshtru fy vet identitetin e vet si shqiptare e ju dy e perkrahni
sigurisht se i keni rrogat e forta qe e perkrahni ket se edhe vet ashtu jeni genjeshtar shpifsa te realitetitKurse ne anen tjeter mundoheni te jeni her her i danshem dhe kurr i drejt nuk me duhet moderimi i askujt por kur dikush ma shan identitetin ma flliq kombin flamurin
Nuk muj te rri indiferent si kam borgj askujt a s sja imponoj te behet shqiptar me zor_shqipfolsa.
Shkina te athines.


Ose mir e ka reana ma mir me qen magjupe e me i than vetit shqiptar

sesa

Shqiptar/re e me i than vetit magjum

Po ta dije sa qesharak dukesh me kėto shkrime as qė do tė provoje tė hyje fare nė kėtė forum.
E kush na qenke ti zotrote qė ndėrron ftyrėn dhe nikun sa herė qė tė duhet.
Reali i regjistruar me 08.05.05 merr pjesė me gjithsej 9 shkrime nė kėtė forum, tė cilat 100% janė shkrime idioteske fund e kry ja jep vetes tė drejtėn tė bahet kritikuesi nr. 1 ndaj stafit tė kėtij forumi.
Unė e mbroj dhe do ta mbroj tėrė jetėn Reanėn, jo se kam diēka personale me tė por nga shkaku se ju ka bėrė tė flitni vet me vete juve racėn Semito/Arabe siē ju quan ajo.
Ka shkruar tė vėrtetėn dhe ja u ka ējerrė maskat ty dhe kompanisė tėnde.
Hajt tani dilni e merrnu me spiunime, se edhe ashtu moti ėshtė parė se ēfarė gjarpėrinj tė kombit Shqiptar je ti dhe kompania jote.
Dil dhe shkruaj me ftyrėn tėnde tė vėrtetė e mos u fsheh pas njė niku tė krijuar enkas pėr tė shkruar kėto fjalė.
Reanės i lumtė, ku tė ishte e mira qė kombi jonė tė kishte edhe shumė tjera si kjo, pėr tju rėnė grushtė hundėve ty dhe farės tėnde.

explorer
17-05-05, 18:49
Mėsime nga Kurani

Tė zgjedhim moderator tė ri

1. 4peace 23% [ 10 ]
2. Albanam 0% [ 0 ]
3. Ebu Shejma 4% [ 2 ]
4. Alipasha 0% [ 0 ]
5. The Godfather 2% [ 1 ]
6. Alb Muslim-Ku 23% [ 10 ]
7. at|n| 2% [ 1 ]
8. 44% [ 19 ]

Totali i votave : 43

I nderuari Bond, shtoni nė sondazh tė gjithė ata emra qė ju kemi propozu dhe ta shofim se kuj do ti shkojnė ato 19 vota.

Nuk kėrkoj asgjė mė shum.

Me respekt explorer

explorer
18-05-05, 10:54
Pėr njė Forum mė tė mirė

Krijone njė tjetėr nėn-forum dhe thirrne "Fundametalistat" e jo "Mėsime nga Kurani" dhe aty do tė votoj me gjithqef pėr zt 4peace! :evil:

Me respekt explorer

I nderuar explorer nese njohesit e Kuranit per ty jane fundamentalista ( qe dyshoj edhe se e din ti qka dmth fjala fundamentalist) atehere me vjen keq te te them se nuk ke qka kerkon te Mesime nga Kurani.

e per ty I krishteri mos u zgerdhij se nuk i ka hije burrit te zgerdhihet kaq shume , se perndryshe tjera here folim ndryshe ....

at|n|

Njė "njeri" sikur ti, i cili sugjeron qė tė luftojna (tė bėjna xhihad) vėllezėrit tanė tė krishterėt ėsht njė fundamentalist i racės sė Flliqtė Semito/Arabe!

Folim ndryshe kur ta man ty oj racė e Flliqtė!

explorer
18-05-05, 10:54
Pėr njė Forum mė tė mirė

Krijone njė tjetėr nėn-forum dhe thirrne "Fundametalistat" e jo "Mėsime nga Kurani" dhe aty do tė votoj me gjithqef pėr zt 4peace! :evil:

Me respekt explorer

I nderuar explorer nese njohesit e Kuranit per ty jane fundamentalista ( qe dyshoj edhe se e din ti qka dmth fjala fundamentalist) atehere me vjen keq te te them se nuk ke qka kerkon te Mesime nga Kurani.

e per ty I krishteri mos u zgerdhij se nuk i ka hije burrit te zgerdhihet kaq shume , se perndryshe tjera here folim ndryshe ....

at|n|

Njė "njeri" sikur ti, i cili sugjeron qė tė luftojna (tė bėjna xhihad) vėllezėrit tanė tė krishterėt ėsht njė fundamentalist i racės sė Flliqtė Semito/Arabe!

Folim ndryshe kur ta man ty oj racė e Flliqtė!

I krishteri
18-05-05, 14:54
Njė "njeri" sikur ti, i cili sugjeron qė tė luftojna (tė bėjna xhihad) vėllezėrit tanė tė krishterėt ėsht njė fundamentalist i racės sė Flliqtė Semito/Arabe!

Folim ndryshe kur ta man ty oj racė e Flliqtė!

explorer, mos u shqeteso... sepse edhe ketij do i vije fundi :lol:

cdo fillim ka edhe fund! :wink:

I krishteri
18-05-05, 14:54
Njė "njeri" sikur ti, i cili sugjeron qė tė luftojna (tė bėjna xhihad) vėllezėrit tanė tė krishterėt ėsht njė fundamentalist i racės sė Flliqtė Semito/Arabe!

Folim ndryshe kur ta man ty oj racė e Flliqtė!

explorer, mos u shqeteso... sepse edhe ketij do i vije fundi :lol:

cdo fillim ka edhe fund! :wink:

Real
19-05-05, 10:54
REan
mos me thujjj se jam Bukurosh se me vjen sikur te me shash
Kupton do ti zbatoj rregullat e tua se ti dhe murgesha jeni ba si -
-hidi-

Por falenderojuni ju dyja zotit dhe Pejgamerit a s Mustafa, qe jav ka mundsuar te drejtat si njerz dhe ju ka ber te barabarta me mashkuj e ju poe perbuzni Besimet dhe profetet e zotit zoti jav baft kabull e jav falt gabimet se rand jeni duke ju perzi ne punt e tij.

Zoti nuk ka leju robrit e luftes me i vra por ka then merrni ne pun jepnu le te han jepni uj mos u beni kafsh se se njerz ju kam fal .

Real
19-05-05, 10:54
REan
mos me thujjj se jam Bukurosh se me vjen sikur te me shash
Kupton do ti zbatoj rregullat e tua se ti dhe murgesha jeni ba si -
-hidi-

Por falenderojuni ju dyja zotit dhe Pejgamerit a s Mustafa, qe jav ka mundsuar te drejtat si njerz dhe ju ka ber te barabarta me mashkuj e ju poe perbuzni Besimet dhe profetet e zotit zoti jav baft kabull e jav falt gabimet se rand jeni duke ju perzi ne punt e tij.

Zoti nuk ka leju robrit e luftes me i vra por ka then merrni ne pun jepnu le te han jepni uj mos u beni kafsh se se njerz ju kam fal .

Murgesha
19-05-05, 11:46
REan
mos me thujjj se jam Bukurosh se me vjen sikur te me shash
Kupton do ti zbatoj rregullat e tua se ti dhe murgesha jeni ba si -
-hidi-

Por falenderojuni ju dyja zotit dhe Pejgamerit a s Mustafa, qe jav ka mundsuar te drejtat si njerz dhe ju ka ber te barabarta me mashkuj e ju poe perbuzni Besimet dhe profetet e zotit zoti jav baft kabull e jav falt gabimet se rand jeni duke ju perzi ne punt e tij.

Zoti nuk ka leju robrit e luftes me i vra por ka then merrni ne pun jepnu le te han jepni uj mos u beni kafsh se se njerz ju kam fal .

Qy, qy sa mirė, po dishe me thonė edhe fraza tė ndėrlikuara, se Zoti paska falė njerėz e jo kafshė.
Ani kush po na e thotė se?
I madhėrueshmi Real. :roll: :roll: :roll:
Po ti gjej edhe njė frazė tė vetme ku unė jam kundėr Profetėve dhe Zotit o i marrė.
Unė jam kundėr "kafshėve" me dy kėmbė si ti, qė nuk janė nė gjendje as dy fjalė si duhet ti shkruajnė e qė shesin "frajerllak" si me qenė nė odė tė babės pa e menduar se kėtu ėshtė forum argėtues pėr shqiptarė nga gjithė bota e mbarė.
Hajt tani po tė pres se sa qesharak do tė paraqitesh nė shkrimin e rradhės.
Ps. Mos tė mbetem borgj.
Falėnderoj zotin qė mė ka lindur nga prindėr shqiptarė tė cilėt mė dhanė dije e arsimim sa pėr tė mos mbet injorante sikur ti, qė shumė mirė po i din ligjet dhe rregullat e popujve tė huaj a nuk din as dy fjalė ti shkruash si duhet nė gjuhėn e ėmbėl shqipe.

Murgesha
19-05-05, 11:46
REan
mos me thujjj se jam Bukurosh se me vjen sikur te me shash
Kupton do ti zbatoj rregullat e tua se ti dhe murgesha jeni ba si -
-hidi-

Por falenderojuni ju dyja zotit dhe Pejgamerit a s Mustafa, qe jav ka mundsuar te drejtat si njerz dhe ju ka ber te barabarta me mashkuj e ju poe perbuzni Besimet dhe profetet e zotit zoti jav baft kabull e jav falt gabimet se rand jeni duke ju perzi ne punt e tij.

Zoti nuk ka leju robrit e luftes me i vra por ka then merrni ne pun jepnu le te han jepni uj mos u beni kafsh se se njerz ju kam fal .

Qy, qy sa mirė, po dishe me thonė edhe fraza tė ndėrlikuara, se Zoti paska falė njerėz e jo kafshė.
Ani kush po na e thotė se?
I madhėrueshmi Real. :roll: :roll: :roll:
Po ti gjej edhe njė frazė tė vetme ku unė jam kundėr Profetėve dhe Zotit o i marrė.
Unė jam kundėr "kafshėve" me dy kėmbė si ti, qė nuk janė nė gjendje as dy fjalė si duhet ti shkruajnė e qė shesin "frajerllak" si me qenė nė odė tė babės pa e menduar se kėtu ėshtė forum argėtues pėr shqiptarė nga gjithė bota e mbarė.
Hajt tani po tė pres se sa qesharak do tė paraqitesh nė shkrimin e rradhės.
Ps. Mos tė mbetem borgj.
Falėnderoj zotin qė mė ka lindur nga prindėr shqiptarė tė cilėt mė dhanė dije e arsimim sa pėr tė mos mbet injorante sikur ti, qė shumė mirė po i din ligjet dhe rregullat e popujve tė huaj a nuk din as dy fjalė ti shkruash si duhet nė gjuhėn e ėmbėl shqipe.

Real
19-05-05, 16:00
Perjashtohet nga forumi.


Bond

Real
19-05-05, 16:00
Perjashtohet nga forumi.


Bond

doGzona
19-05-05, 22:53
[b]Shume tolerime te tema Feja.

ARVANITI
20-05-05, 13:28
Me gjithemd tek tema e fese islame eshte bere nje katrahure qe se merr vesh i pari te dytin. Vetem sharje, ofendime, dhe jo tolerime. Moderatoret te marrin masa, ose ta mbyllin ose te vene rregull. Kemi nje muaj qe zihemi per moderatorin e atij nenforumi.

at|n|
22-05-05, 19:41
Njė "njeri" sikur ti, i cili sugjeron qė tė luftojna (tė bėjna xhihad) vėllezėrit tanė tė krishterėt ėsht njė fundamentalist i racės sė Flliqtė Semito/Arabe!

Folim ndryshe kur ta man ty oj racė e Flliqtė!

explorer, mos u shqeteso... sepse edhe ketij do i vije fundi :lol:

cdo fillim ka edhe fund! :wink:

Per juve dyve qe po lehni shume populli thote, qeni qe leh para kolibes se vet nuk te han :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Explorer jo per tjeter vetem per shpjegim se ai mesazhi i dyte nuk ka qene per ty por per "I krishteri" e ti mere qysh dush se spo merzitna hiq.

Qikaq, a e keni boll?

at|n|

Gentiani
22-05-05, 21:46
:roll: :roll: :roll: a jeni pėr forum mė tė mirė apo si e keni hallin me kėto diskutime kėshtu ?!

I krishteri
22-05-05, 23:16
Per juve dyve qe po lehni shume populli thote, qeni qe leh para kolibes se vet nuk te han :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Explorer jo per tjeter vetem per shpjegim se ai mesazhi i dyte nuk ka qene per ty por per "I krishteri" e ti mere qysh dush se spo merzitna hiq.

Qikaq, a e keni boll?

at|n|

altino o face me gjyzllyk 8) :lol: :lol: :lol: ... ala je i ri per mu, sepse ti s'di me diskutu ne menyre konstruktive; ti s'di ca eshte debati; ti s'di ca dtth te replikosh.. shkurt shqip bre vella ti s'di cka asht Forumi!!! :shock: :shock: :shock:

a din cka... merre disa kilogram tritol e vendos tek Firma, meqe ke vendos tek Avatar Tanksin... e keshtu je gati per XHIHAD per ne Palestine ose ne Irak (te vellezerit e tu)... hajt e mos u ngut, se po pickohesh!!!

dr1ta
23-05-05, 01:07
Tema : Mesim nga Kurani --vetem per muslimanet

Tema: Mesim nga bibla ----vetem per krishterat


le te mbesin keto dy tema pa kritika dhe kundershtime se cila fe esht me perfeket dhe me e vertet ...ce ne tjeret mundemi te loxojm fjal te mira aty pa urrejtje.

ARVANITI
24-05-05, 10:57
Tema : Mesim nga Kurani --vetem per muslimanet

Tema: Mesim nga bibla ----vetem per krishterat


le te mbesin keto dy tema pa kritika dhe kundershtime se cila fe esht me perfeket dhe me e vertet ...ce ne tjeret mundemi te loxojm fjal te mira aty pa urrejtje.

Duhet me shume tolerance, kritikat nuk mund te shmangen